Dodaj do ulubionych

Horoskopy i inne wrozby

13.10.09, 15:25
Dlaczego ludzie wierza w horoskopy, numerologie i inne wrozby? To
praktyka stara jak swiat i ciagle wszechobecna: prasa, radio... -
skad to sie bierze?

Ja sama nie wiem, czy wierze w horoskopy - raczej nie, ale zawsze
czytam swoj horoskop, torche wierze w numerologie, chociaz dobrze
sie na tym nie znam...

A Wy: czytacie i wierzycie czy tylko czytacie albo i nie?
Obserwuj wątek
    • bernimy Re: Horoskopy i inne wrozby 13.10.09, 15:54
      Horoskopów nie czytam, nie wierzę.
      Choć jak mam okazję zerknąć do opisów, których nie widziałam, to
      zerknę. Wiem, że z każdego np. znaku zodiaku mogę sobie coś do
      siebie dopasowac, stąd nie wierzę.

      Przestałam wierzyć, odkąd moja siostra (znak "panna"), totalna
      bałaganiara, przeczytała, że osoby spod znaku "panny" są
      pedantyczne, bardzo w to uwierzyła i wszystkim wmawia, że właśnie
      takową 100% panną jest big_grinbig_grinbig_grin

      A tak jeszcze bardziej serio, jak poznałam dwie zupełnie inne, wręcz
      skrajnie, osoby urodzone w tym samym dniu!
    • grave_digger Re: Horoskopy i inne wrozby 13.10.09, 16:11
      wierzę, że na nasze życie ma wpływ dany układ planet - obecnie i przy urodzeniu.
      nie czytam horoskopów jednak, bo nie każdy umie to zinterpretować. jedyne
      horoskopy jakie czytam to te z "wróżki".
      w numerologię też wierzę smile
      wierzę też, że imiona mają wpływ na nasze życie, nazwiska też.
      w niektóre wróżby też wierzę, a niektóre traktuję z przymróżeniem oka. jednak
      niektóre się sprawdziły.

      bernimy, chyba nie uważasz, że osoby urodzone w tym samym dniu powinny być takie
      same? a różne roki urodzenia? różne imiona? nie mówiąc już o godzinie urodzenia
      i ascendencie, który ma wpływ jak znak zodiaku.

      ja jestem wagą z ascendentem w rybie, numerologiczna czwórka big_grin
      • ceres9 moj bosz graw 13.10.09, 16:20
        a jak ja sie urodzilam 11 kwietnia 85 to jestem baran ale z jakim ascecostam?
        • grave_digger Re: moj bosz graw 13.10.09, 16:31
          ceres, ascendent jest z godziny urodzenia - o której się urodziłaś? smile
          • grave_digger Re: moj bosz graw 13.10.09, 16:35
            ceres, no i jesteś numerologiczną jedenastką.
            to już wiem, czemu cię lubię, bo jedenaście to moja ulubiona i szczęśliwa liczba big_grin
            • bswm Re: moj bosz graw 13.10.09, 19:55
              grave_digger napisała:

              > ceres, no i jesteś numerologiczną jedenastką.
              > to już wiem, czemu cię lubię, bo jedenaście to moja ulubiona i szczęśliwa liczb
              > a big_grin

              Ja też numerologiczna 11 big_grin Podobno mistrzowska, ja się nie znam, moja mama
              bardziej i co chwilę mi jakieś nowinki sprzedaje wink
              Wodnik poza tym, akcedens w byku chyba...
              • doral2 Re: moj bosz graw 13.10.09, 21:21
                najbardziej lubię czytać stare horoskopy i z lubością stwierdzać, że to stek
                bzdur wyssanych z palca big_grin
          • ceres9 Re: moj bosz graw 13.10.09, 16:36
            cos pomiedzy 14,a 15
            jakos 14:20 albo 30? nie wiem dokladnie
            • grave_digger Re: moj bosz graw 13.10.09, 16:45
              a miejsce urodzenia jeszecze.
              • ceres9 torun;p 13.10.09, 16:48
                • grave_digger Re: torun;p 13.10.09, 16:57
                  jeśli 14:20 to lew
                  jeśli 14:30 to już panna
                  • ceres9 Re: torun;p 13.10.09, 17:02
                    bosz,to ja chyba bardziej lew;p
                    i tez Cie lubiebig_grin;]
                    • grave_digger Re: torun;p 13.10.09, 17:06
                      smile
      • bernimy grave 13.10.09, 16:29
        No więc widzisz, skoro nie powinny być takie same, bo tyle rzeczy ma
        wpływ, to jak mogę wierzyć we wpływ daty urodzenia, imienia, czy
        czegokolwiek jeszcze??? Za dużo wpływów różnych czynników...
        • grave_digger Re: grave 13.10.09, 16:32
          no i właśnie dlatego jesteśmy tak różni, choć czasem tak podobni big_grin
          to dobrze, że wiele czynników ma wpływ na nasze życie, to znaczy, że mamy wiele
          drzwi otwartych smile
          • pola.cocci Re: grave 13.10.09, 17:14
            A w numerologii 11 to nie jest 2? Myslalam, ze sa tylko cyfry od 1
            do 9?! Ale mowilam, ze sie nie znam. Ja jestem 7 -chyba (3/4/1980).

            A to prawda, ze 4 i 7 to nie sa szczesliwe cyfry?
    • ez-aw Re: Horoskopy i inne wrozby 13.10.09, 17:39
      Nie czytam. Wychodzę z założenia, że albo wierze w Boga, albo we wróżby lub inne
      łańcuszki.
      • panna.migotka777 Re: Horoskopy i inne wrozby 13.10.09, 18:52
        Ja tak samo jak Ez-aw smile
      • semida Re: Horoskopy i inne wrozby 13.10.09, 19:34
        Eza ja wierzę w Boga.I fajnie mi poczytać różne horoskopy(w kazdej gazecie inne "przepowiednie")o ktorych zapominam po kilku minutach od przeczytaniasmile
        Poza tym lubię różne czary mary i wróżby.Nie wiem dlaczego,po prostu lubię...ale nie wierzęsmile
    • semida Re: Horoskopy i inne wrozby 13.10.09, 19:32
      Kurczę,ja 17 czerwiec 1985rok,godzina o4:20
      Miejsce Wałbrzych
      To kim ja jestem?wink
    • deodyma Re: Horoskopy i inne wrozby 13.10.09, 19:50
      nie czytam.nie wierze.
      zreszta to, co wypisuja w moim horoskopie, nijak ma sie do mnie,
      mojego charakteru, wiec nie wierze, bo to bzdety.
    • karra-mia Re: Horoskopy i inne wrozby 13.10.09, 19:55
      czytam horoskopy, bardziej dla zabawysmile
      Czasem z przyjaciółką poczytamy sobie i układamy sobie historyjki,
      pasujące do tego, co tam jest napisanewink Obie jesteśmy z tego samego
      dnia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka