elske 02.07.09, 17:46 Spotkałam dzisiaj kolezankę, z którą chodzilam do technikum.3 lata temu zdjagnozowali u niej stwardnienie rozsiane I teraz cały czas o niej myślę. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
panna.migotka777 Re: :( 02.07.09, 17:59 O rany, nie wiem co powiedzieć.. Strasznie mi przykro.. Odpowiedz Link
elske Re: :( 02.07.09, 18:02 No, ja tez nie wiedziałam co powiedzieć.Tak sobie siadłyśmy , gadamy.Widze że jest duzo szczuplejsza niz w szkole.Mowi że choruje,a jak powiedziała na co , to mnie zatkało.Ma 30 lat. Odpowiedz Link
panna.migotka777 Re: :( 02.07.09, 18:23 Szokuje mnie ilość młodych ludzi zapadających na ciężkie choroby. Niby wychowani w "zdrowszych czasach" bo bez śmieciowego żarcia i syfnego środowiska ale.. Niezdrowy tryb życia, przemęczenie, nieodpowiednie odżywianie, wszędobylska chemia i stres nas zabijają.. Odpowiedz Link
babowa Re: :( 02.07.09, 18:25 moja znajoma zachorowała gdy miała z 17 lat zaszła w ciaze po roku, nie usuneła i ciaza bardzo przyspieszyła przebieg choroby w tej chwili ma chyba 28 i od 2 lat jezdzi na wózku , nie chodzi , coraz trudniej utrzymac jej kubek i rózne takie przykro bardzo ale jest baaardzo towarzyska i nie zamecza swoja choroba, ma naprawde sporo znajomych i to oni ciagna ja wszedzie jest bardzo ładna i to dodatkowo przyciaga uwage ludzi, denerwuja ja to bardzo, ale ... po prostu młoda osoba na wózku przyciaga spojrzenia Odpowiedz Link
karra-mia Re: :( 02.07.09, 20:45 elske mam sąsiada 2 lata starszego ode mnie, chorego na to, chłopak tu sam jest i my z jeszcze jedną sąsiadką pomagamy mu, jak możemy. Do lekarza małż go zawozi, bo już autem jeździć nie może, jesteśmy pod telefonem, jkaby się nagle zaczęło coś dziać. Tylko tak możemy pomóc - będąc w pogotowiu. Odpowiedz Link
marta_i_koty Re: :( 02.07.09, 21:01 Ech, strasznie to przykre Mój znajomy choruje na to od 25 lat - u niego na szczęscie choroba ma bardzo powolny przebieg (facet chodzi o kulach), ale za to uszkodziła nerwy wzrokowe, co bardzo osłabilo wzrok. Odpowiedz Link