Dodaj do ulubionych

etat de lieux

IP: *.cec.eu.int 23.04.10, 10:08
Czy fakt, ze nie podpisalam (i wlasciciel tez nie ) etat de lieux
moze miec jakies skutki prawne dla mnie - pozytywne, negatywne??
dzieki za info
Obserwuj wątek
        • Gość: anbxl Re: etat de lieux IP: *.access.telenet.be 23.04.10, 18:50
          a ty bylas przy tym?Zgadzasz sie z tym co napisane?Podpisalas to?Ja
          uwazam,ze taka kontrola czesto jest na niekorzysc lokatora,bo
          pomimo,ze placisz co miesiac za mieszkanie i wlasciciel powinien
          wliczyc zuzycie mieszkania w jakims stopniu,to przy wyprowadzce
          chce,zeby wygladalo jeszcze lepiej niz przed
        • sosjolozka Re: etat de lieux 23.04.10, 21:11
          osoba, która ci wynajmuje mieszkanie wysłała etat? a zgadzasz się w 100% z tym co opisał? w przeciwnym wypadku nie podpisuj tego, to chyba jasne...

jeśli chcesz podpisać to powinnaś wymienić wszystkie niedoskonałości mieszkania w stylu obicia umywalek, wydrapane ..., dziura w ... możesz również zrobić ich zdjęcia i poprosić, żeby podpisał, że taki stan był na początku.
            • Gość: to samo Re: etat de lieux IP: 88.147.32.* 23.04.10, 22:53
              ja mam. Etat de lieu zostal mi wyslany, ja go zmodyfikowalam i
              odeslalam do wlasciciela (wszystko droga emailowa), ale nigdy
              papiery nie zostaly podpisane. Wlasciciel sie nie upominal. Wg mnie
              nie ma etat de lieu, nie wiem na ile dowody wyslania plikow, ktorych
              tresci nie mozna udowodnic moglyby miec jakies skutki prawne w razie
              sporu przy wyprowadzce. Ja zakladam, ze wlasciciel nie moze isc z
              tym do sadu. Ale zawsze moze robic problem ze zwolnieniem kaucji.
            • Gość: wlasciciel Re: etat de lieux IP: *.cec.eu.int 26.04.10, 11:34
              tak zrob to zebys pozniej nie marudzila ze wlasciciel cie obciaza za
              rzeczy ktore rzeczywiscie zniszczylas czy zgubilas

co do wynajmujacych to jak sie wprowadzaja to wszystko ma byc na tip
              top, posprzatane bez zarzutow. I nie byloby to problemem. Z tym ze
              jak opuszczaja lokal to sie okazuje ze przez 2 lata nie myli okien,
              wykladziny poplamione, sciany poobijane i pooklejane.........ogolny
              brod i smrod.
              • Gość: anbxl Re: etat de lieux IP: 91.194.202.* 26.04.10, 13:26
                z obu stron sa rozne przypadki,ale najczesciej to wlasnie
                wlasciciele wynajmuja mieszkania oswiadczajac,ze w miedzy czasie to
                czy tamto naprawia,bo WLANIE popsulo sie,choc usterki typu popsuta
                lodowka,grzejnik,bojler,etc sa od lat.Potem roznie bywa....Mysle,ze
                nikt nie lubi mieszkac w brudzie,a epsow stac na wynajecie osoby do
                sprzatania.Byc moze trafiles na ekstremalny przypadek,ale
                najczesciej to jest odwrotnie....juz przy podpisywaniu
                dokumentow "czuje sie"ze wlasciciel kreci.Kiedys opisalam na
                eps "przygode" mojej francuskiej kolezanki.Okazalo sie,ze i nasi
                rodacy mieli zle doswiadczenia z ta wlascicielka.A wiec lepiej,zeby
                obie strony byly czujne....
                  • Gość: wynajmujaca Re: etat de lieux IP: 88.147.31.* 02.05.10, 14:17
                    jeszcze jedno pyt.

Czy wlasciciel ma prawo wchodzic pod moja nieobecnosc, bez mojej
                    wiedzy do mieszkania, ktore od niego wynajmuje? Chyba nie, bez
                    wyraznego powodu, zagrozenia... Cos czuje, ze w moim przypadku takie
                    ryzyko istnieje. Co moge w takim przypadku zrobic?
                      • Gość: obrabowana Re: etat de lieux IP: 88.147.31.* 02.05.10, 14:52
                        no to teraz wiem, dzieki za rade. szkoda, ze taka naiwna przedtem
                        bylam. wlasnie dostalam maila od wlasciciela, ze on chce klucze
                        (zamek wymienilam, bo wylamali) bo sie, uwaga!, umowil w mieszkaniu
                        z ekspertem z ubezpieczalni w celu oceny strat po wlamaniu.
                        napisalam mu, ze tez tam bede, ale sam fakt, ze chcial to zrobic bez
                        mojej obecnosci jest troche dziwny. kupilam sobie nowa lodowke, bo
                        do dzis (miesiac) nie naprawil swojej, ktora zostala zepsuta w
                        trakcie wlamania a on jest niezadowolony, ze postawilam ja w jadalni
                        (w kuchni nie ma miejsca) - bo zniszczy podloge - fakt - niskiej
                        jakosci panele i nie wyobraza sobie, zeby tam stala. Czuje, ze
                        wywiaze sie konflikt a on bedzie chcial mnie kontrolowac. Ja planuje
                        zalozyc jakis alarm, zeby go odstraszyc w razie co. Czy jak bedzie
                        otwieral dobrym kluczem, to ten alarm sie wlaczy? Czy takie alarmy
                        mozna zdalnie sterowac, tzn. moglabym wylaczyc zanim sama otworze
                        drzwi? Nigdy nic takiego nie mialam/nie potrzebowalam, ale teraz
                        mieszkam w Brukseli, wiec to koniecznosc niestety...
                        • Gość: EKS LOKATOR Re: etat de lieux IP: 94.252.97.* 02.05.10, 15:37
                          NIE DAWAC KLUCZA WLASCICIELOWI bo jak mu sie da to znaczy ze sie zgadzasz aby
                          wchodzil nawet pod nieobecnosc

Le bailleur doit garantir au preneur la jouissance paisible des lieux loués. Il
                          ne peut pas pénétrer dans les lieux loués sans l’autorisation du preneur ou à
                          défaut, sans autorisation du Juge. Dépendant des circonstances, le fait de
                          pénétrer dans les lieux sans autorisation peut être constitutive de violation de
                          domicile réprimée par le code pénal (art. 439 et suivants). Ces articles
                          protègent l’intimité de la personne. Pour l’infraction, il est pas nécessaire
                          que l’introduction dans les lieux se soit faite à l’aide de menaces ou de
                          violence, soit au moyen d’effraction, d’escalade ou de fausses clés (art. 439 C.p.)
                          • Gość: wynajmujaca Re: etat de lieux IP: 88.147.46.* 03.05.10, 13:07
                            a jak powie, ze to na wszelki wypadek, jak np. rura peknie i
                            sasiadow zaleje a mnie nie bedzie (on mieszka w Luxie..), to co mam
                            powiedziec? zaslonic sie tym przepisem? On obowiazuje niezaleznie od
                            tego czy jest zawarty w kontrakcie? Mam kontrakt wg wzoru
                            komisyjnego.
                    • Gość: anbxl Re: etat de lieux IP: *.access.telenet.be 02.05.10, 21:56
                      no widzisz od miesiaca ci mowie (i jutro powtorze°wyprowadzaj sie z
                      tej nory do bloku-zaplacisz troche wiecej,ale bedzie ciekawski
                      dozorca,ktory odstraszy potencjalnych zlodziei.Najpierw wlasciciel
                      tak pokrecil,ze ty dostalas kadastral do zaplaty,a skoro byl na
                      twoje nazwisko to jak nieodkrecilabys (to dla innych tez ostrzezenie-
                      jak dostaniecie rachunek z ministerstwa finansow-kadastral do
                      zaplaty to natychmiast reagujcie listem poleconym-to jest obowiazek
                      wlasciciela,a nie lokatora(NAWET JEZELI WLASCICIEL MIESZKA NA KONCU
                      SWIATA)to mialabys jeszcze klopoty.Teraz jest ciag dalszy+ szemrani
                      sasiedzi.STOPPPPPPPPPPPPP,zmieniaj mieszkanie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka