Dodaj do ulubionych

mam do was pytanie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.05, 13:40
witam was i mam taki problem.postanowilam poszukac sobie pracy w uk przez
internet.weszlam na jedną ze stron agencji rekrutujących w anglii .po wejsciu
na strone aby sie zarejestrowac i umiescic swoje cv w bazie danych,odrazu
zglosil sie konsultant i zaczął mi zadawac masę pytan typu:
jakiej pracy szukasz?
jakie masz kwalifikacje?
w jakim wymiarze godzin itp.
potem zaczelam wypelniac formularz aby przeslac im swoje cv.
wszystko bylo ok az do ostatniego punktu w ktorym to trzeba bylo podac swoj
numer karty .czy to nie jest oszustwo jakies?
pan ten powiedzial mi ze aby umiescic moje cv w ich bazie danych trzeba
zaplacic kartą .
dziwne to jest ze to brytyjska agencja.
podaje wam strone a moze ktos z was tez spotkal sie z czyms takim?
bylam bardzo zaskoczona
www.e-cvs.net
www.jobseekers-uk.com
Obserwuj wątek
    • formaprzetrwalnikowa Re: mam do was pytanie 05.08.05, 14:26
      pierwsze slysze, zeby kazali placic. za mnie agencji rekrutujacej zaplacila
      firma i jeszcze poprosili mnie, zebym agencji wystawila 'cenzurke'.
      rejestrowalam sie w kilku firmach posredniczacych- nikt nie chcial ode mnie
      kasy za rejestracje.
      A jakie sa doswiadczenia innych?
    • Gość: Ralph Re: mam do was pytanie IP: *.oxfd.cable.ntl.com 05.08.05, 20:33
      To nie jest zwykła agencja pośrednictwa, tylko firma pomagająca przygotować
      lepsze CV, lepiej się zaprezentować, itp., zresztą popatrz na pierwszą stronę:
      "CV distribution", "Instant CV builder", "Expert CV advice". To nie jest
      klasyczne pośrednictwo pracy!
      Na drugiej stronie przeczytaj:
      "Jobseekers-uk.com is a service
      provided by the Recruitment and
      Employment Confederation to
      assist you in locating a
      recruitment agency best suited to
      finding you work"

      Oni tylko pomagają Tobie w dotarciu do pośredników pracy, żadnej pracy osobiście
      nie załatwiają.

      Samo pośrednictwo w UK jest ZAWSZE za darmo, jeżeli ktoś pobiera opłaty to łamie
      prawo, są jednak firmy oferujące usługi dodatkowe i właśnie za te dodatki się płaci.

      Olej te firmy, jest masa innych agencji, gdzie rejestrujesz się za darmo i
      przeglądasz tysiące ofert dziennie.
      A można wiedzieć jaki jest Twój zawód?
      • Gość: ania Re: mam do was pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.05, 21:02
        dzieki za informacje jak widzisz nie do konca zrozumialam o co naprawde chodzi
        dobrze ze jest to forum.mój angielski nie jest jeszcze zbyt dobry a co do
        mojego zawodu to pracuje w handlu juz 8 lat terz 4 lata w tesco.
        a wiec w markecie.jak wiesz zarobki są bardzo marne inaczej nie szukalabym
        pracy w uk.
        serdecznie pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka