lupi02 22.12.09, 13:55 Policjanci zastrzelili dwie osoby. Sąd skazuje winnych na wyroki w zawieszeniu. Ciekawe co by było, gdyby nie chodziło o policję? Służyć i chronić. Ale nie siebie na wzajem tylko obywateli... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gamma_m Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:01 A na co miał ich skazać? Więzienie to miejsce dla kryminalistów a nie dla ludzi którzy w czasie pełnienia służby w wyniku głupoty popełnili karygodny błąd. Odpowiedz Link Zgłoś
tymus_ool Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 15:17 Ty idioto! Zabili DWIE osoby, za to należy się kryminał a nie jakiś śmieszny wyrok w zawieszeniu. PAŃSTWO W PAŃSTWIE! Ciekawe czy w ten sam sposób byś śpiewał, gdyby Monika to była twoja córka bądź znajoma. Jak jakiś pies nie rozróżnia gumowej kuli od ostrej amunicji, to znaczy że jego miejsce jest na 10 lat w pierdlu. AMEN Odpowiedz Link Zgłoś
gamma_m Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 21:50 Może na 25 lat? Wojtek Cejrowski kiedyś powiedział, że z głupkami się nie dyskutuje. I tej zasady w tym przypadku będę się trzymał. Odpowiedz Link Zgłoś
oservattoreromano Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 16:17 Za swoje błędy zawodowe (czyt. czyny kryminalne -przede wszystkim bezpodstawne oskarżenia i kretyńskie wyroki) do kryminału winni też trafiać prokuratorzy i sędziowie Odpowiedz Link Zgłoś
gamma_m Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 21:51 Ciekawe kto ma być tym od oceniania czy wyrok był kretyński czy nie? Ty sprzed telewizora/komputera bez znajomości akt? Odpowiedz Link Zgłoś
asmok6 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 23.12.09, 11:16 gamma_m napisał: > A na co miał ich skazać? Więzienie to miejsce dla kryminalistów a nie dla ludzi > którzy w czasie pełnienia służby w wyniku głupoty popełnili karygodny błąd. Więzienie to miejsce dla ludzi którzy są na tyle niebezpieczni dla społeczeństwa że trzeba ich od tego społeczeństwa odizolować. Akurat ci policjanci powinni tam trafić, bo są dla społeczeństwa zagrożeniem, o czym najlepiej świadczy śmierć dwóch niewinnych przypadkowych osób. Już nawet nie chodzi o fakt że użyli złej amunicji, jak już się strzela to ofiary są czymś prawdopodobnym. Ale dlaczego oni w ogóle użyli broni w stosunku do studentów? Cała ta sprawa to odwracanie kota ogonem. Skazani powinni być ci którzy strzelali. Z dożywotnim zakazem pełnienia zawodu. Człowiek który w zamieszaniu chętnie sięga po broń i strzela sobie w tłum do przypadkowych ludzi powinien siedzieć w odosobnieniu, a już na pewno nie powinien mieć dostępu do broni. Odpowiedz Link Zgłoś
gamma_m Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 23.12.09, 13:09 Tak, przez pomylenie pudełka z nabojami, bądź niepopatrzenie się co się ładuje do magazynka powinno się iść do więzienia. No niby jakie zagrożenie oni mogą spowodować jak odejdą ze służby? Dostali zakaz pracy z ostrą amunicją. Więzienie to nie miejsce dla ludzi z brakiem wyobraźni, kogoś kto popełnił przestępstwo nieumyślnie w wyniku głupoty. A tak w ogóle to skąd wiesz, że strzelali do studentów? Bo ofiarą jest dziewczyna? To dziewczyn nie ma wśród kiboli? Takie dywagacje, bo nie znam akt sprawy i na dobrą sprawę nie powinienem się wypowiadać w ogóle w tej kwestii, ale patrząc na komentarze to aż głowa boli, wszyscy tam byli i widzieli akta sprawy! Żałosne... Odpowiedz Link Zgłoś
gonder Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 15.01.10, 09:45 Ale gdzie tu widzisz błąd w Stanach Zjednoczonych jak policjant jedzie na akcjie z gumową amunicją na posterunku mogą mu zacząć pisać epitafium. ONI jechali do akcjii ich zamochód został czymś obrzycony, mieli wyjść i powiedzieć; "Czy moglibyście się rozejść do łóżeczek bo jest późno i nie rzycać w nasz radiowóz bo nam lakier rysujecie". W jakim kraju do cholery żyjemy. W takich sytuacjach Policjnaci mają obowiązek wyciągnąć M16 - i PRAĆ ile wlezie. Byle zaprowadzić porządek! Odpowiedz Link Zgłoś
3plabc Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 14:03 W zawieszeniu?!? od kiedy za morderstwo daje się rok w zawieszeniu?! ja gdybym kogoś zabił to dostałbym minimum 10lat a gdyby to był pan władza to min 25! A co oni nie wiedzieli jaką amunicje wydają i ładują?! Skoro to ich praca to powinni się na niej znać, oni mają nas chronić a nie zabijać, szykanować, okradać, oczerniać, bić i torturować i to za nasze ciężko zarobione pieniądze! Policja nas chroni, ale kto nas chroni przed policją? H.W.D.P. Odpowiedz Link Zgłoś
zbig1113 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:10 A na ile skazano prawdziwych sprawców tej śmierci, czyli idiotów, którzy wszczęli zadymę? Odpowiedz Link Zgłoś
manhu Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:17 Niska szkodliwość, pewnie nawet umorzone już w prokuraturze (a może na policji "w wyniku niewykrycia sprawców"). Odpowiedz Link Zgłoś
mol_chemiczny Morderstwo? Zajrzyj do słownika, jeśli nie znasz.. 22.12.09, 14:21 Morderstwo? Zajrzyj do słownika, jeśli nie znasz jakiegoś słowa, zamiast się ośmieszać. > co oni nie wiedzieli jaką amunicje wydają i ładują?! No nie wiedzieli. > Skoro to ich praca to powinni się na niej znać, I to za tragiczny w skutkach bałagan w magazynie ich skazano. > W zawieszeniu?!? od kiedy za morderstwo daje się rok w zawieszeniu?! ja gdybym > kogoś zabił to dostałbym minimum 10lat a gdyby to był pan władza to min 25! A > co oni nie wiedzieli jaką amunicje wydają i ładują?! Skoro to ich praca to > powinni się na niej znać, oni mają nas chronić a nie zabijać, szykanować, > okradać, oczerniać, bić i torturować i to za nasze ciężko zarobione pieniądze! > Policja nas chroni, ale kto nas chroni przed policją? H.W.D.P. Odpowiedz Link Zgłoś
michalc13 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:12 Strzelam od czasu do czasu ze strzelby gładkolufowej (Mossberg, lub Imperator), dziwi mnie, że policjanci przy ładowaniu broni, nie zauważyli różnicy między nabojami. Breneka jest dosyć ciężka i chyba różni się kolorem łuski (gilzy) od amunicji niepenetrującej. Odpowiedz Link Zgłoś
mol_chemiczny Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:22 O ile pamiętam, to zauważyli, dlatego wystrzelili tylko sześć sztuk. michalc13 napisał: > Strzelam od czasu do czasu ze strzelby gładkolufowej (Mossberg, lub > Imperator), dziwi mnie, że policjanci przy ładowaniu broni, nie > zauważyli różnicy między nabojami. Breneka jest dosyć ciężka i chyba > różni się kolorem łuski (gilzy) od amunicji niepenetrującej. Odpowiedz Link Zgłoś
gollum.z.kremla Re: chyba różni się kolorem łuski (gilzy) 22.12.09, 14:28 Teraz się już różni... Odpowiedz Link Zgłoś
olewus1 Jak się awanturowali to i ucierpieli. Szkoda polic 22.12.09, 14:15 jantów. Oni mają reagować. Przez pomyłkę szlag trafił 2 osoby, które zakłócały spokój, no i trudno. Jakby siedzieli grzecznie to by żyły. Odpowiedz Link Zgłoś
lupi02 Re: Jak się awanturowali to i ucierpieli. Szkoda 22.12.09, 14:25 Tak się składa, że zginęło dwoje studentów, a nie kibole, którzy na nich napadli (i spośród których rekrutuje się większość prewencji)... Dzieciaków szkoda nie policji. Odpowiedz Link Zgłoś
badtriler Chrzanisz jak potłuczony 22.12.09, 20:06 Dziewczyna, która zginęła wyszła na chwilę na zewnątrz i nieszczęśliwie została trafiona. Jej chłopak był jednym z ochroniarzy. Na grobie są zawsze świeże kwiaty, palą się znicze. Kilka razy widziałam na cmentarzu mamę tej dziewczyny. Ta kobieta to jeden wielki ból, więc uważaj gnoju, co piszesz jeśli nie znasz sprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
olewus1 Więc policja nie strzelała w atakujący ją tłum 23.12.09, 14:15 lecz na oślep? Gówno mnie obchodzi ból innych osób. Odpowiedz Link Zgłoś
syn_wojtyly chuligani rzucali kamieniami i butelkami. 22.12.09, 14:22 wszystko jasne...zapewne jp2 był dla nich wzorem, w koncu stał na czele organizacji ktora w czasach inkwizycji wymordowała 50 tys osob w samej europie... Odpowiedz Link Zgłoś
zbig1113 Re: chuligani rzucali kamieniami i butelkami. 22.12.09, 14:48 Kto dla ciebie jest wzorem? Odpowiedz Link Zgłoś
zz26 Re: chuligani rzucali kamieniami i butelkami. 22.12.09, 14:48 czasach inkwizycji wymordowała 50 tys osob > w samej europie...[/b] w czzasach panowaia ateizmu zghinelo pond 100 mln ale jak widizsz nikt nie wypomina tego pod artykulem ktory wogle nie jest zwiazny z tym co pierdo...sz Odpowiedz Link Zgłoś
toski_1 Re: chuligani rzucali kamieniami i butelkami. 22.12.09, 16:44 Tak! I nienawidźmy też Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski, Rosji i innych tworów, które w swojej historii zabijały!!!! Nienawidźmy też naszych przodków jaskiniowców, bo też się zabijali! Odpowiedz Link Zgłoś
demolca Czy to ci policjanci co nie byli na szkoleniu 22.12.09, 14:28 i nie wiedzieli jak wygląda ostra amunicja? Odpowiedz Link Zgłoś
zbig1113 Re: Czy to ci policjanci co nie byli na szkoleni 22.12.09, 14:49 Wyobraź sobie, że ostra amunicja do strzelb wygląda bardzo podobnie do gumowej. Różnią się kolorem łuski (teraz, bo nie wiem jak wtedy). Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy mieli ci policjanci cholerne szczescie... 22.12.09, 14:29 ze napisu z bramy nie ukradli, bo wowczas wyroki bylyby duzo wyzsze i zadnych zawiasow... Odpowiedz Link Zgłoś
bagdo Niom niom 22.12.09, 14:30 to co czytam tu w gazecie peel to jest zenada jednak. Szkoda czasa na komenty :-) Od dzis nie pisze na forum :-) Chyba glownie przez trollizm. Zegname :-)))))))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
vito3 Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 14:32 uhaha,proces ciagneli 5lat zeby zasluzony zabojca przeszedl na emeryture,teraz apelacja 5lat zeby nastepni zabojcy mogli zyc na moj koszt,sady tez dobre ostatnio jakis sadysta dostal za kota rok a tych lotrow sadzi chyba anna maria wesolowska, Odpowiedz Link Zgłoś
zbig1113 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:52 Policjanci tej zadymy nie zaczęli, Skazanymi w tej sprawie powinni być kibole, którzy postanowili się odstresować po meczu. Odpowiedz Link Zgłoś
p3nisista wiejskie bydło 22.12.09, 14:35 jakby "studenci" zachowywali się normalnie to policja by nie strzelała Odpowiedz Link Zgłoś
okulele99 Re: wiejskie bydło 22.12.09, 14:44 dobrze ze napisales "studenci" bo z prawdziwymi studentami dzisiejsza cholota ma malo wspolnego. najechalo sie siola ze wsi podmiejskich i dla nich studiowanie to tylko chlanie, rozroby, chalnie i nic wiecej. a potem sie dziwia ludzie ze spoleczenstwo zubozale. czemu nikt sie nei zastanowi do czego musialo dojsc na tej "imprezie" ze policja zdecydowala sie strzelac ??? niewinne owieczki. Odpowiedz Link Zgłoś
konchi1980 Re: wiejskie bydło 22.12.09, 14:57 Odpowiadam: zamilczcie wieśniaki jeśli nie macie pojęcia o czym mówicie. To bydło z Widzewa zrobiło rozróbę, a nie studenci!! Studenci akurat zachowali się baardzo na poziomie. Ludzie próbowali się przeciwstawić tym bydlakom, pomagali rannym, zgarniali postronne osoby do akademików - było tam jak w strefie wojny. Więc nie obrażajcie tych ludzi pajace. Odpowiedz Link Zgłoś
zbig1113 Re: wiejskie bydło 22.12.09, 15:47 Masz rację, bydlaki, które rozpętały tą zadymę powinny siedzieć w pierdlu. Ich barwy plemienne są bez znaczenia, choć nosili barwy Widzewa. Odpowiedz Link Zgłoś
mol_chemiczny To byli chuligani spoza uczelni, a trafili... 22.12.09, 14:55 Strzelali do chuliganów spoza uczelni, którzy wtargnęli na juwenalia, a trafili przypadkowe osoby gdzieś z tyłu. Odpowiedz Link Zgłoś
konchi1980 Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 14:50 A moim zdaniem wyroki dla tych co strzelali są ok. Dostali amunicję, nie zauważyli że jest nie taka (było tam ciemno), dostali rozkaz to strzelili - sądząc że strzelają z gumowych. Co prawda nie do tych co trzeba, i za to rok w zawiasach jest ok. Prawdziwymi winowajcami są kibole Widzewa, którzy wpadli na lumumbowo rozpi..ć imprezkę studentów. Nie słyszę o żadnych wyrokach, a przecież trochę ich tam złapano????????? Drudzy w kolejności są dowodzący akcją - ŻENUJĄCY BRAK PROFESJONALIZMU. Fakt że nie była to łatwa sytuacja, trudno odróżnić kiboli od uczestników imprezy. Ciemno, tysiące ludzi. Ale właśnie dlatego policja powinna była kiboli zgarnąć zaraz po meczu - wiedzieli przecież że trwają juwenalia i te debile będą chciały tam wjechać! Prewencja! Ponadto, jak się nie wie kto jest kto to się nie strzela - nawet z gumy! A policja zrobiła kordon na ulicy i waliła na oślep wgłab osiedla. Bali się wziąć do ręki pałkę i wejść do środka???? Wtedy by widzieli co i jak. Było ich więcej niz kiboli. Ale dla nich to była zbita masa wrogów. W tym czasie gdy policja radośnie waliła z shotgunów gdzie popadnie, na terenie osiedla studenci tłukli się z kibolami kradnącymi co się da i walącymi kogo popadnie. A trwało parę godzin zanim policja w końcu raczyła wejść na osiedle. Ergo: pomyłka tylko częściowo była przyczyną tej tragedii. Prawdziwym powodem było tchórzostwo i brak kompetencji dowodzących policjantami - oczywiście nie licząc kiboli, ci są poza konkurencją. Odpowiedz Link Zgłoś
mol_chemiczny Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:56 > A moim zdaniem wyroki dla tych co strzelali są ok. Dostali amunicję, > nie zauważyli że jest nie taka (było tam ciemno), dostali rozkaz to > strzelili - sądząc że strzelają z gumowych. Co prawda nie do tych co > trzeba, i za to rok w zawiasach jest ok. Ale przecież nie skazano tych, którzy strzelali, ale tych, którzy nie dopilnowali, co rozdają! Odpowiedz Link Zgłoś
konchi1980 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 15:01 mol_chemiczny napisała: > > A moim zdaniem wyroki dla tych co strzelali są ok. Dostali amunicję, > > nie zauważyli że jest nie taka (było tam ciemno), dostali rozkaz to > > strzelili - sądząc że strzelają z gumowych. Co prawda nie do tych co > > trzeba, i za to rok w zawiasach jest ok. > > Ale przecież nie skazano tych, którzy strzelali, ale tych, którzy nie dopilnowa > li, co rozdają! Słuszna uwaga - w takim razie nie są ok:). Powinny być wyższe (przede wszystkim nie w zawiasach), choc nadal nie wydaje mi się że należy to zaniedbanie równać z zabójstwem - jak co bardziej krwiżerczy forumowicze postulują. Odpowiedz Link Zgłoś
kireta21 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 18:11 > Słuszna uwaga - w takim razie nie są ok:). Powinny być wyższe > (przede wszystkim nie w zawiasach), choc nadal nie wydaje mi się że > należy to zaniedbanie równać z zabójstwem - jak co bardziej > krwiżerczy forumowicze postulują. Dla wydających amunicję: za zaniedbanie obowiązków i nieumyślne spowodowanie śmierci. O ile taka pomyłka może się zdarzyć w wojsku, gdzie wszystko jest w szarych pudełkach i metalowych skrzynkach, różniących się tylko przylepioną karteczką, o tyle w policji coś takiego nie ma prawa się stać. Amunicja niepenetrująca nie tylko różni się od ostrej, ale nawet opakowania są takie, by osoba wydająca nie mogła ich pomylić (przynajmniej tak było na posterunku, na którym swego czasu stażowałem). Do było ewidentne i karygodne zaniedbanie, olanie zasad bezpieczeństwa tam gdzie są one najważniejsze. Dla strzelających: za zaniedbanie obowiązków - bo także ich obowiązkiem jest sprawdzenie JAKĄ amunicję pakują w broń. Specjalnie po to dostają amunicję luzem, nawet jeśli broń zasilana jest magazynkiem - żeby widzieli czym ją ładują. Kiedy w wojsku strzelaliśmy ślepakami na manewrach amunicja była sprawdzana trzy razy. Najpierw przez amunicyjnego. Potem przez dowódcę drużyny, który ją wydawał. Potem jeszcze my ją sprawdzaliśmy przed naładowaniem magazynków. I to w sytuacji kiedy trzeba by wzrokiem własnej ręki nie sięgnąć by pomylić nabój ostry ze ślepym, czy ćwiczebnym. Odpowiedz Link Zgłoś
scibor3 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 19:52 > Dla wydających amunicję: za zaniedbanie obowiązków i nieumyślne > spowodowanie śmierci. O ile taka pomyłka może się zdarzyć w wojsku, gdzie > wszystko jest w szarych pudełkach i metalowych skrzynkach, różniących się tylko > przylepioną karteczką, o tyle w policji coś takiego nie ma prawa się stać. > Amunicja niepenetrująca nie tylko różni się od ostrej, ale nawet opakowania są > takie, by osoba wydająca nie mogła ich pomylić (przynajmniej tak było na > posterunku, na którym swego czasu stażowałem). Do było ewidentne i karygodne > zaniedbanie, olanie zasad bezpieczeństwa tam gdzie są one najważniejsze. 1. Nie ta amunicja nie różniła się tak bardzo. Dopiero teraz wprowadzono różnicę w kolorach. Wtedy amunicja ostra różniła się od niepenetrującej ilością kropek wytłoczonych na denku. 2. Ponieważ w czasie akcji zabrakło amunicji zrobiono kwerendę po pobliskich komisariatach i w jednym z nich wydała ją osoba nieprzeszkolona która miała to nieszczęście, ze znalazła sie jako jedyna na służbie. > Dla strzelających: za zaniedbanie obowiązków - bo także ich obowiązkiem jest > sprawdzenie JAKĄ amunicję pakują w broń. Specjalnie po to dostają amunicję > luzem, nawet jeśli broń zasilana jest magazynkiem - żeby widzieli czym ją ładuj > ą. Drogi kolego, o ile do broni gwintowanej ślepaka od amunicji ostrej odróżni nawet dziecko, to przy broni gładkolufowej gdzie ładunek miotający i pocisk umieszczone są w kartonowej tulei nie jest to takie łatwe. > Kiedy w wojsku strzelaliśmy ślepakami na manewrach amunicja była sprawdzana trz > y > razy. Najpierw przez amunicyjnego. Potem przez dowódcę drużyny, który ją > wydawał. Potem jeszcze my ją sprawdzaliśmy przed naładowaniem magazynków. I to > w > sytuacji kiedy trzeba by wzrokiem własnej ręki nie sięgnąć by pomylić nabój > ostry ze ślepym, czy ćwiczebnym. I na tych manewrach towarzyszyła wam banda troglodytów mających za punkt honoru rozbicie wam czaszki za pomocą butelki albo kawałka płyty chodnikowej? Jeżeli nie, to równie dobrze mógłbyś w ogóle tej amunicji nie odnaleźć, zgubić gdzieś po drodze czy wyrzucić do pobliskiego rowu. Odróżniaj, z łaski swojej, zajęcia na strzelnicy od realnej akcji. Odpowiedz Link Zgłoś
kireta21 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 20:43 > 1. Nie ta amunicja nie różniła się tak bardzo. Dopiero teraz wprowadzono różnicę w kolorach. Wtedy amunicja ostra różniła się od niepenetrującej ilością kropek wytłoczonych na denku. Czyli w ich sytuacji różnica nie była oczywista. OK. Ale to chyba dodatkowy powód by zachować ostrożność przy jej doborze. Skoro nawet amunicję którą "odróżni każde dziecko" sprawdza się skrupulatnie. > 2. Ponieważ w czasie akcji zabrakło amunicji zrobiono kwerendę po pobliskich komisariatach i w jednym z nich wydała ją osoba nieprzeszkolona która miała to nieszczęście, ze znalazła sie jako jedyna na służbie. Patrz wyżej. > Drogi kolego, o ile do broni gwintowanej ślepaka od amunicji ostrej odróżni nawet dziecko, to przy broni gładkolufowej gdzie ładunek miotający i pocisk umieszczone są w kartonowej tulei nie jest to takie łatwe. Minimum obycia z taką amunicją pozwoli ci w ją rozróżnić momentalnie. A jeśli ktoś takiego obycia nie ma, nie powinien się za to brać. Nie mamy tu do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem. To nieszczęśliwy wypadek, który jest wynikiem kompletnego olania zasad bezpieczeństwa na zasadzie "może się nie wyda" > I na tych manewrach towarzyszyła wam banda troglodytów mających za punkt honoru rozbicie wam czaszki za pomocą butelki albo kawałka płyty chodnikowej? Zaraz, zaraz. To policjanci byli otoczeni przez przez tych kiboli? Amunicję na spadochronach im zrzucono i błyskawiczne załadowanie to było dla nich "być albo nie być"? Odpowiedz Link Zgłoś
vito3 Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 14:56 widze ze na forum pojawili sie miastowi z prewencji,moze zamiast klikac w pocie czola jednym palcem idzcie sie uczyc rozrozniac naboje chociaz przy takich wyrokach,wiec piszcie krawezniki jaka to macie ciezka prace bo to pale sie trzeba nauczyc obslugiwac itd Odpowiedz Link Zgłoś
hooligan1414 rozdać im pistolety na wodę ... 22.12.09, 15:08 jak mozna pomylić nabój z pociskiem ołowianym z tzw. niepenetrującym chrabąszczem? trzeba byc chyba sprawnym inaczej - breneka jest DUŻO cięższa od naboju z pociskiem gumowym - wystarczy wziąć do ręki, nie trzeba na to patrzeć. Zresztą sytuacja mnie nie dziwi - jestem oficerem rezerwy WP - swego czasu na strzelnicy AON w Rembertowie widziałem warszawską prewencje w trakcie ćwiczeń ogniowych - powiem tylko tyle, ze większych niemot nie widziałem jak żyję - byli tacy, co z 25 metrów nie potrafili trafić do tarczy chocby raz - i takim indywiduom ktoś daje broń do ręki - narodzie otrząśnij się, bo pewnego razu sam zostaniesz postrzelony/zabity na ulicy 'przez pomyłkę", jak ten weterynarz przy łapaniu tygrysa z cyrku choćby Odpowiedz Link Zgłoś
zbig1113 Re: rozdać im pistolety na wodę ... 22.12.09, 15:52 W Nanghar Khel, też miernoty, tym razem podległe MON, strzelały do niewinnych. I to w dzień. Odpowiedz Link Zgłoś
demolca 10 lat za kradzież napisu, 22.12.09, 15:11 zawiasy za zastrzelenie ludzi. Jakieś refleksje? Odpowiedz Link Zgłoś
tymus_ool Re: 10 lat za kradzież napisu, 22.12.09, 15:19 Tak, państwo w państwie. Na zamówienie Żydów pójdziesz siedzieć pokazowo 10 lat, za zabicie dwóch osób w trakcie pracy i nierzetelne wykonanie roboty (za którą na koniec miesiąca chamy dostały wypłatę) dostaniesz zawieszenie wyroku. Jak to możliwe w demokratycznym państwie? Przecież to jawne ukręcenie łba sprawie! Odpowiedz Link Zgłoś
mol_chemiczny Re: 10 lat za kradzież napisu, 22.12.09, 16:39 > zawiasy za zastrzelenie ludzi. > > Jakieś refleksje? Nie za zastrzelenie (zresztą niecelowe), ale bałagan w magazynie albo coś w ten deseń, bo to nie skazani strzelali. Jest nieumyślne spowodowanie śmierci, umyślne narażenie życia, nieumyślne zabójstwo, działanie z zamiarem ewentualnym lub bez niego, zabójstwo w afekcie lub w stanie ograniczonej poczytalności, zabójstwo z premedytacją, ale pod wpływem strachu, zabójstwo z premedytacją, zabójstwo z pobudek zasługujących na szczególne potępienie, wreszcie seryjne zabójstwa. W tzw. państwie prawa (i zgodnie z konstytucją) kara musi być adekwatna do czynu, stopniować się i spełniać pewną rolę społeczną (zadośćuczynienia dla rodziny ofiary, ochrona społeczeństwa przed sprawcą itp.). W skrócie: nie można skazać na dożywocie za pomoc w eutanazji, skoro skazuje się na dożywocie seryjnego zabójcę - i tak dalej. To samo dotyczy winy umyślnej i nieumyślnej, recydywy lub jej braku. Do tego oczywiście dochodzą okoliczności łagodzące, np. częściowe poniesienie kary w wyniku kalectwa albo gdy ofiarą nieumyślnego spowodowania śmierci był członek najbliższej rodziny oraz wola rodziny ofiary (a nawet jej dobro - idealnym przykładem jest sprawa Otylii Jędrzejczak, jedyne pozostałe przy życiu dziecko rodziców ofiary). Odpowiedz Link Zgłoś
jerry.uk Policjanci w Polsce zawsze dostają niższe wyroki 22.12.09, 16:16 to jest państwo policyjne, które musi dbać o swoje psy. Ludzie zginęli, a oni zostali praktycznie uniewinnieni. Takie same wyroki były za zastrzelenie ludzi w Wujku. Skandal! Odpowiedz Link Zgłoś
teraz_komentator Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 16:58 Wyrok w sprawie powinien zapaść w czasie do 6 miesięcy po sprawie, a nie po 5 latach. Odpowiedz Link Zgłoś
epapier wpis znaleziony na forumprawne.org 22.12.09, 17:36 "Jakiś czas temu ja z moim kolegą szliśmy sobie po ulicy i zatrzymała nas policja na zwykłą kontrole. Zaczeli nas przeszukiwać. Kolega miał dwie legitymacje jedną obecną a drugą starszą ale podrobioną przerobił rok z 89 na 88 żeby mógł wejść do klubu dokument ten w chwili spisywania był nieważny. Zabrali nas na komendę i spisali protokół. Kolega po pewnym czasie dostał pismo z sądu że ma się stawić na 30 godzin prac społecznych za podrabianie dokumentów, nie zrobił tego co uważam za głupotę i totalny debilizm. W tym liście było wytłumaczone że jak się nie stawi to dostanie 105 dni odsiadki. No i tak się stało w końcu policja znowu go spisywała i okazało się że jest poszukiwany listem gończym. Zabrali go i wsadzili na 105 dni na Białołękę w Warszawie...." forumprawne.org/prawo-karne/41978-podrobiona-legitymacja.html Odpowiedz Link Zgłoś
naprawdetrzezwy Upływa lat liczycie kalkulatorem? 22.12.09, 20:48 "podczas Juwenaliów w Łodzi przed pięcioma laty. " Przed sześcioma. ;> W 2005 minął rok, w 2006 dwa, w 2007 trzy, w 2007 cztery, w 2008 pięć, a w 2009 sześć. Odpowiedz Link Zgłoś
gdanszczanin5 Policyjni mordercy jak zwykle bezkarni! 23.12.09, 01:56 Nic nowego, przestępcy w mundurach tradycyjnie stoją ponad prawem i za zabójstwo dostają wyroki godne kogoś kto obrobił kiosk Ruchu... Odpowiedz Link Zgłoś
pausta1511 Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 08.01.10, 20:45 ciekawe....czemu na skrawku włożonej do ładowania amunicji broni nie zauważyli,jakim przysługują ładunkami. Odpowiedz Link Zgłoś
gonder Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 15.01.10, 09:40 Więcej takich wyroków, to ten kraj przejdzie całkowicie we władanie zwyrodnialców. Tym Policjantom należałoby przyznać jakieś premie, za uwolnienie społeczeństwa od paru gnojów. W USA jak ktoś rzuciłby czymkolwiek w policyjny radiowóz - to lepij byłoby dla niego żeby się nie urodził. To demoralizujący wyrok dla pozostałych Policjantów, pozbawiający ich prawa wykonywania zawodu. Panowie i Panie policjantki sądy w tym kraju robią Wam krecią robotę. Odpowiedz Link Zgłoś
gonder Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 15.01.10, 09:49 Gdyby ten wyrok był uniewinniający a całe zdarzenie potraktowane jak nieszczzęśliwy wypadek przy pracy, może wreszcie na ulicach naszych miast byłoby bezpieczniej. Wreszcie psełdokibice, zwyrodnialcy demolujacy wiaty przystankowe, zakłucający porządek w autobusach zaczęliby się bać POLICJI a nie odwrotnie. Odpowiedz Link Zgłoś