Dodaj do ulubionych

Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach

22.12.09, 13:55
Policjanci zastrzelili dwie osoby. Sąd skazuje winnych na wyroki w
zawieszeniu. Ciekawe co by było, gdyby nie chodziło o policję? Służyć i
chronić. Ale nie siebie na wzajem tylko obywateli...
Obserwuj wątek
    • gamma_m Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:01
      A na co miał ich skazać? Więzienie to miejsce dla kryminalistów a nie dla ludzi
      którzy w czasie pełnienia służby w wyniku głupoty popełnili karygodny błąd.
      • tymus_ool Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 15:17
        Ty idioto! Zabili DWIE osoby, za to należy się kryminał a nie jakiś śmieszny
        wyrok w zawieszeniu. PAŃSTWO W PAŃSTWIE! Ciekawe czy w ten sam sposób byś
        śpiewał, gdyby Monika to była twoja córka bądź znajoma.
        Jak jakiś pies nie rozróżnia gumowej kuli od ostrej amunicji, to znaczy że jego
        miejsce jest na 10 lat w pierdlu. AMEN
        • gamma_m Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 21:50
          Może na 25 lat? Wojtek Cejrowski kiedyś powiedział, że z głupkami się nie
          dyskutuje. I tej zasady w tym przypadku będę się trzymał.
      • oservattoreromano Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 16:17
        Za swoje błędy zawodowe (czyt. czyny kryminalne -przede wszystkim bezpodstawne
        oskarżenia i kretyńskie wyroki) do kryminału winni też trafiać prokuratorzy i
        sędziowie
        • gamma_m Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 21:51
          Ciekawe kto ma być tym od oceniania czy wyrok był kretyński czy nie? Ty sprzed
          telewizora/komputera bez znajomości akt?
      • asmok6 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 23.12.09, 11:16
        gamma_m napisał:

        > A na co miał ich skazać? Więzienie to miejsce dla kryminalistów a nie dla ludzi
        > którzy w czasie pełnienia służby w wyniku głupoty popełnili karygodny błąd.

        Więzienie to miejsce dla ludzi którzy są na tyle niebezpieczni dla społeczeństwa
        że trzeba ich od tego społeczeństwa odizolować.
        Akurat ci policjanci powinni tam trafić, bo są dla społeczeństwa zagrożeniem, o
        czym najlepiej świadczy śmierć dwóch niewinnych przypadkowych osób.
        Już nawet nie chodzi o fakt że użyli złej amunicji, jak już się strzela to
        ofiary są czymś prawdopodobnym.
        Ale dlaczego oni w ogóle użyli broni w stosunku do studentów?
        Cała ta sprawa to odwracanie kota ogonem. Skazani powinni być ci którzy
        strzelali. Z dożywotnim zakazem pełnienia zawodu.
        Człowiek który w zamieszaniu chętnie sięga po broń i strzela sobie w tłum do
        przypadkowych ludzi powinien siedzieć w odosobnieniu, a już na pewno nie
        powinien mieć dostępu do broni.

        • gamma_m Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 23.12.09, 13:09
          Tak, przez pomylenie pudełka z nabojami, bądź niepopatrzenie się co się ładuje
          do magazynka powinno się iść do więzienia. No niby jakie zagrożenie oni mogą
          spowodować jak odejdą ze służby? Dostali zakaz pracy z ostrą amunicją. Więzienie
          to nie miejsce dla ludzi z brakiem wyobraźni, kogoś kto popełnił przestępstwo
          nieumyślnie w wyniku głupoty.

          A tak w ogóle to skąd wiesz, że strzelali do studentów? Bo ofiarą jest
          dziewczyna? To dziewczyn nie ma wśród kiboli? Takie dywagacje, bo nie znam akt
          sprawy i na dobrą sprawę nie powinienem się wypowiadać w ogóle w tej kwestii,
          ale patrząc na komentarze to aż głowa boli, wszyscy tam byli i widzieli akta
          sprawy! Żałosne...
      • gonder Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 15.01.10, 09:45
        Ale gdzie tu widzisz błąd w Stanach Zjednoczonych jak policjant
        jedzie na akcjie z gumową amunicją na posterunku mogą mu zacząć
        pisać epitafium. ONI jechali do akcjii ich zamochód został czymś
        obrzycony, mieli wyjść i powiedzieć; "Czy moglibyście się rozejść do
        łóżeczek bo jest późno i nie rzycać w nasz radiowóz bo nam lakier
        rysujecie". W jakim kraju do cholery żyjemy. W takich sytuacjach
        Policjnaci mają obowiązek wyciągnąć M16 - i PRAĆ ile wlezie. Byle
        zaprowadzić porządek!
    • 3plabc Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 14:03
      W zawieszeniu?!? od kiedy za morderstwo daje się rok w zawieszeniu?! ja gdybym
      kogoś zabił to dostałbym minimum 10lat a gdyby to był pan władza to min 25! A
      co oni nie wiedzieli jaką amunicje wydają i ładują?! Skoro to ich praca to
      powinni się na niej znać, oni mają nas chronić a nie zabijać, szykanować,
      okradać, oczerniać, bić i torturować i to za nasze ciężko zarobione pieniądze!
      Policja nas chroni, ale kto nas chroni przed policją? H.W.D.P.
      • zbig1113 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:10
        A na ile skazano prawdziwych sprawców tej śmierci, czyli idiotów,
        którzy wszczęli zadymę?
        • manhu Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:17
          Niska szkodliwość, pewnie nawet umorzone już w prokuraturze (a może na policji "w wyniku niewykrycia sprawców").
      • mol_chemiczny Morderstwo? Zajrzyj do słownika, jeśli nie znasz.. 22.12.09, 14:21
        Morderstwo? Zajrzyj do słownika, jeśli nie znasz jakiegoś słowa, zamiast się ośmieszać.

        > co oni nie wiedzieli jaką amunicje wydają i ładują?!

        No nie wiedzieli.

        > Skoro to ich praca to powinni się na niej znać,

        I to za tragiczny w skutkach bałagan w magazynie ich skazano.

        > W zawieszeniu?!? od kiedy za morderstwo daje się rok w zawieszeniu?! ja gdybym
        > kogoś zabił to dostałbym minimum 10lat a gdyby to był pan władza to min 25! A
        > co oni nie wiedzieli jaką amunicje wydają i ładują?! Skoro to ich praca to
        > powinni się na niej znać, oni mają nas chronić a nie zabijać, szykanować,
        > okradać, oczerniać, bić i torturować i to za nasze ciężko zarobione pieniądze!
        > Policja nas chroni, ale kto nas chroni przed policją? H.W.D.P.
    • michalc13 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:12
      Strzelam od czasu do czasu ze strzelby gładkolufowej (Mossberg, lub
      Imperator), dziwi mnie, że policjanci przy ładowaniu broni, nie
      zauważyli różnicy między nabojami. Breneka jest dosyć ciężka i chyba
      różni się kolorem łuski (gilzy) od amunicji niepenetrującej.
      • mol_chemiczny Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:22
        O ile pamiętam, to zauważyli, dlatego wystrzelili tylko sześć sztuk.

        michalc13 napisał:

        > Strzelam od czasu do czasu ze strzelby gładkolufowej (Mossberg, lub
        > Imperator), dziwi mnie, że policjanci przy ładowaniu broni, nie
        > zauważyli różnicy między nabojami. Breneka jest dosyć ciężka i chyba
        > różni się kolorem łuski (gilzy) od amunicji niepenetrującej.
      • gollum.z.kremla Re: chyba różni się kolorem łuski (gilzy) 22.12.09, 14:28
        Teraz się już różni...
    • olewus1 Jak się awanturowali to i ucierpieli. Szkoda polic 22.12.09, 14:15
      jantów. Oni mają reagować. Przez pomyłkę szlag trafił 2 osoby, które zakłócały
      spokój, no i trudno. Jakby siedzieli grzecznie to by żyły.
      • lupi02 Re: Jak się awanturowali to i ucierpieli. Szkoda 22.12.09, 14:25
        Tak się składa, że zginęło dwoje studentów, a nie kibole, którzy na nich napadli
        (i spośród których rekrutuje się większość prewencji)... Dzieciaków szkoda nie
        policji.
      • badtriler Chrzanisz jak potłuczony 22.12.09, 20:06
        Dziewczyna, która zginęła wyszła na chwilę na zewnątrz i nieszczęśliwie została
        trafiona. Jej chłopak był jednym z ochroniarzy.
        Na grobie są zawsze świeże kwiaty, palą się znicze. Kilka razy widziałam na
        cmentarzu mamę tej dziewczyny. Ta kobieta to jeden wielki ból, więc uważaj
        gnoju, co piszesz jeśli nie znasz sprawy.
        • olewus1 Więc policja nie strzelała w atakujący ją tłum 23.12.09, 14:15
          lecz na oślep? Gówno mnie obchodzi ból innych osób.
    • syn_wojtyly chuligani rzucali kamieniami i butelkami. 22.12.09, 14:22
      wszystko jasne...zapewne jp2 był dla nich wzorem, w koncu stał na
      czele organizacji ktora w czasach inkwizycji wymordowała 50 tys osob
      w samej europie...
      • zbig1113 Re: chuligani rzucali kamieniami i butelkami. 22.12.09, 14:48
        Kto dla ciebie jest wzorem?
      • zz26 Re: chuligani rzucali kamieniami i butelkami. 22.12.09, 14:48
        czasach inkwizycji wymordowała 50 tys osob
        > w samej europie...[/b]

        w czzasach panowaia ateizmu zghinelo pond 100 mln ale jak widizsz nikt nie
        wypomina tego pod artykulem ktory wogle nie jest zwiazny z tym co pierdo...sz
      • toski_1 Re: chuligani rzucali kamieniami i butelkami. 22.12.09, 16:44
        Tak! I nienawidźmy też Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski, Rosji i innych
        tworów, które w swojej historii zabijały!!!! Nienawidźmy też naszych przodków
        jaskiniowców, bo też się zabijali!
    • demolca Czy to ci policjanci co nie byli na szkoleniu 22.12.09, 14:28
      i nie wiedzieli jak wygląda ostra amunicja?
      • zbig1113 Re: Czy to ci policjanci co nie byli na szkoleni 22.12.09, 14:49
        Wyobraź sobie, że ostra amunicja do strzelb wygląda bardzo podobnie
        do gumowej. Różnią się kolorem łuski (teraz, bo nie wiem jak wtedy).
    • rooboy mieli ci policjanci cholerne szczescie... 22.12.09, 14:29
      ze napisu z bramy nie ukradli, bo wowczas wyroki bylyby duzo wyzsze
      i zadnych zawiasow...
    • bagdo Niom niom 22.12.09, 14:30
      to co czytam tu w gazecie peel to jest zenada jednak. Szkoda czasa na komenty
      :-) Od dzis nie pisze na forum :-) Chyba glownie przez trollizm. Zegname
      :-))))))))))))))))))
    • vito3 Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 14:32
      uhaha,proces ciagneli 5lat zeby zasluzony zabojca przeszedl na
      emeryture,teraz apelacja 5lat zeby nastepni zabojcy mogli zyc na moj
      koszt,sady tez dobre ostatnio jakis sadysta dostal za kota rok a
      tych lotrow sadzi chyba anna maria wesolowska,
      • zbig1113 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:52
        Policjanci tej zadymy nie zaczęli, Skazanymi w tej sprawie powinni
        być kibole, którzy postanowili się odstresować po meczu.
    • p3nisista wiejskie bydło 22.12.09, 14:35
      jakby "studenci" zachowywali się normalnie to policja by nie strzelała
      • okulele99 Re: wiejskie bydło 22.12.09, 14:44
        dobrze ze napisales "studenci" bo z prawdziwymi studentami dzisiejsza cholota ma
        malo wspolnego. najechalo sie siola ze wsi podmiejskich i dla nich studiowanie
        to tylko chlanie, rozroby, chalnie i nic wiecej. a potem sie dziwia ludzie ze
        spoleczenstwo zubozale.
        czemu nikt sie nei zastanowi do czego musialo dojsc na tej "imprezie" ze policja
        zdecydowala sie strzelac ??? niewinne owieczki.
        • konchi1980 Re: wiejskie bydło 22.12.09, 14:57
          Odpowiadam: zamilczcie wieśniaki jeśli nie macie pojęcia o czym
          mówicie. To bydło z Widzewa zrobiło rozróbę, a nie studenci!!
          Studenci akurat zachowali się baardzo na poziomie. Ludzie próbowali
          się przeciwstawić tym bydlakom, pomagali rannym, zgarniali postronne
          osoby do akademików - było tam jak w strefie wojny. Więc nie
          obrażajcie tych ludzi pajace.
          • zbig1113 Re: wiejskie bydło 22.12.09, 15:47
            Masz rację, bydlaki, które rozpętały tą zadymę powinny siedzieć w
            pierdlu. Ich barwy plemienne są bez znaczenia, choć nosili barwy
            Widzewa.
      • mol_chemiczny To byli chuligani spoza uczelni, a trafili... 22.12.09, 14:55
        Strzelali do chuliganów spoza uczelni, którzy wtargnęli na juwenalia, a trafili przypadkowe osoby gdzieś z tyłu.
    • konchi1980 Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 14:50
      A moim zdaniem wyroki dla tych co strzelali są ok. Dostali amunicję,
      nie zauważyli że jest nie taka (było tam ciemno), dostali rozkaz to
      strzelili - sądząc że strzelają z gumowych. Co prawda nie do tych co
      trzeba, i za to rok w zawiasach jest ok.
      Prawdziwymi winowajcami są kibole Widzewa, którzy wpadli na
      lumumbowo rozpi..ć imprezkę studentów. Nie słyszę o żadnych
      wyrokach, a przecież trochę ich tam złapano?????????
      Drudzy w kolejności są dowodzący akcją - ŻENUJĄCY BRAK
      PROFESJONALIZMU. Fakt że nie była to łatwa sytuacja, trudno odróżnić
      kiboli od uczestników imprezy. Ciemno, tysiące ludzi. Ale właśnie
      dlatego policja powinna była kiboli zgarnąć zaraz po meczu -
      wiedzieli przecież że trwają juwenalia i te debile będą chciały tam
      wjechać! Prewencja!
      Ponadto, jak się nie wie kto jest kto to się nie strzela - nawet z
      gumy! A policja zrobiła kordon na ulicy i waliła na oślep wgłab
      osiedla. Bali się wziąć do ręki pałkę i wejść do środka???? Wtedy by
      widzieli co i jak. Było ich więcej niz kiboli. Ale dla nich to była
      zbita masa wrogów. W tym czasie gdy policja radośnie waliła z
      shotgunów gdzie popadnie, na terenie osiedla studenci tłukli się z
      kibolami kradnącymi co się da i walącymi kogo popadnie. A trwało
      parę godzin zanim policja w końcu raczyła wejść na osiedle.
      Ergo: pomyłka tylko częściowo była przyczyną tej tragedii.
      Prawdziwym powodem było tchórzostwo i brak kompetencji dowodzących
      policjantami - oczywiście nie licząc kiboli, ci są poza
      konkurencją.
      • mol_chemiczny Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 14:56
        > A moim zdaniem wyroki dla tych co strzelali są ok. Dostali amunicję,
        > nie zauważyli że jest nie taka (było tam ciemno), dostali rozkaz to
        > strzelili - sądząc że strzelają z gumowych. Co prawda nie do tych co
        > trzeba, i za to rok w zawiasach jest ok.

        Ale przecież nie skazano tych, którzy strzelali, ale tych, którzy nie dopilnowali, co rozdają!
        • konchi1980 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 15:01
          mol_chemiczny napisała:

          > > A moim zdaniem wyroki dla tych co strzelali są ok. Dostali
          amunicję,
          > > nie zauważyli że jest nie taka (było tam ciemno), dostali rozkaz
          to
          > > strzelili - sądząc że strzelają z gumowych. Co prawda nie do
          tych co
          > > trzeba, i za to rok w zawiasach jest ok.
          >
          > Ale przecież nie skazano tych, którzy strzelali, ale tych, którzy
          nie dopilnowa
          > li, co rozdają!

          Słuszna uwaga - w takim razie nie są ok:). Powinny być wyższe
          (przede wszystkim nie w zawiasach), choc nadal nie wydaje mi się że
          należy to zaniedbanie równać z zabójstwem - jak co bardziej
          krwiżerczy forumowicze postulują.
          • kireta21 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 18:11
            > Słuszna uwaga - w takim razie nie są ok:). Powinny być wyższe
            > (przede wszystkim nie w zawiasach), choc nadal nie wydaje mi się że
            > należy to zaniedbanie równać z zabójstwem - jak co bardziej
            > krwiżerczy forumowicze postulują.

            Dla wydających amunicję: za zaniedbanie obowiązków i nieumyślne
            spowodowanie śmierci. O ile taka pomyłka może się zdarzyć w wojsku, gdzie
            wszystko jest w szarych pudełkach i metalowych skrzynkach, różniących się tylko
            przylepioną karteczką, o tyle w policji coś takiego nie ma prawa się stać.
            Amunicja niepenetrująca nie tylko różni się od ostrej, ale nawet opakowania są
            takie, by osoba wydająca nie mogła ich pomylić (przynajmniej tak było na
            posterunku, na którym swego czasu stażowałem). Do było ewidentne i karygodne
            zaniedbanie, olanie zasad bezpieczeństwa tam gdzie są one najważniejsze.

            Dla strzelających: za zaniedbanie obowiązków - bo także ich obowiązkiem jest
            sprawdzenie JAKĄ amunicję pakują w broń. Specjalnie po to dostają amunicję
            luzem, nawet jeśli broń zasilana jest magazynkiem - żeby widzieli czym ją ładują.

            Kiedy w wojsku strzelaliśmy ślepakami na manewrach amunicja była sprawdzana trzy
            razy. Najpierw przez amunicyjnego. Potem przez dowódcę drużyny, który ją
            wydawał. Potem jeszcze my ją sprawdzaliśmy przed naładowaniem magazynków. I to w
            sytuacji kiedy trzeba by wzrokiem własnej ręki nie sięgnąć by pomylić nabój
            ostry ze ślepym, czy ćwiczebnym.
            • scibor3 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 19:52
              > Dla wydających amunicję: za zaniedbanie obowiązków i nieumyślne
              > spowodowanie śmierci. O ile taka pomyłka może się zdarzyć w wojsku, gdzie
              > wszystko jest w szarych pudełkach i metalowych skrzynkach, różniących się tylko
              > przylepioną karteczką, o tyle w policji coś takiego nie ma prawa się stać.
              > Amunicja niepenetrująca nie tylko różni się od ostrej, ale nawet opakowania są
              > takie, by osoba wydająca nie mogła ich pomylić (przynajmniej tak było na
              > posterunku, na którym swego czasu stażowałem). Do było ewidentne i karygodne
              > zaniedbanie, olanie zasad bezpieczeństwa tam gdzie są one najważniejsze.

              1. Nie ta amunicja nie różniła się tak bardzo. Dopiero teraz wprowadzono różnicę
              w kolorach. Wtedy amunicja ostra różniła się od niepenetrującej ilością kropek
              wytłoczonych na denku.
              2. Ponieważ w czasie akcji zabrakło amunicji zrobiono kwerendę po pobliskich
              komisariatach i w jednym z nich wydała ją osoba nieprzeszkolona która miała to
              nieszczęście, ze znalazła sie jako jedyna na służbie.

              > Dla strzelających: za zaniedbanie obowiązków - bo także ich obowiązkiem jest
              > sprawdzenie JAKĄ amunicję pakują w broń. Specjalnie po to dostają amunicję
              > luzem, nawet jeśli broń zasilana jest magazynkiem - żeby widzieli czym ją ładuj
              > ą.

              Drogi kolego, o ile do broni gwintowanej ślepaka od amunicji ostrej odróżni
              nawet dziecko, to przy broni gładkolufowej gdzie ładunek miotający i pocisk
              umieszczone są w kartonowej tulei nie jest to takie łatwe.

              > Kiedy w wojsku strzelaliśmy ślepakami na manewrach amunicja była sprawdzana trz
              > y
              > razy. Najpierw przez amunicyjnego. Potem przez dowódcę drużyny, który ją
              > wydawał. Potem jeszcze my ją sprawdzaliśmy przed naładowaniem magazynków. I to
              > w
              > sytuacji kiedy trzeba by wzrokiem własnej ręki nie sięgnąć by pomylić nabój
              > ostry ze ślepym, czy ćwiczebnym.

              I na tych manewrach towarzyszyła wam banda troglodytów mających za punkt honoru
              rozbicie wam czaszki za pomocą butelki albo kawałka płyty chodnikowej? Jeżeli
              nie, to równie dobrze mógłbyś w ogóle tej amunicji nie odnaleźć, zgubić gdzieś
              po drodze czy wyrzucić do pobliskiego rowu. Odróżniaj, z łaski swojej, zajęcia
              na strzelnicy od realnej akcji.
              • kireta21 Re: Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenali 22.12.09, 20:43
                > 1. Nie ta amunicja nie różniła się tak bardzo. Dopiero teraz wprowadzono
                różnicę w kolorach. Wtedy amunicja ostra różniła się od niepenetrującej ilością
                kropek wytłoczonych na denku.

                Czyli w ich sytuacji różnica nie była oczywista. OK. Ale to chyba dodatkowy
                powód by zachować ostrożność przy jej doborze. Skoro nawet amunicję którą
                "odróżni każde dziecko" sprawdza się skrupulatnie.

                > 2. Ponieważ w czasie akcji zabrakło amunicji zrobiono kwerendę po pobliskich
                komisariatach i w jednym z nich wydała ją osoba nieprzeszkolona która miała to
                nieszczęście, ze znalazła sie jako jedyna na służbie.

                Patrz wyżej.

                > Drogi kolego, o ile do broni gwintowanej ślepaka od amunicji ostrej odróżni
                nawet dziecko, to przy broni gładkolufowej gdzie ładunek miotający i pocisk
                umieszczone są w kartonowej tulei nie jest to takie łatwe.

                Minimum obycia z taką amunicją pozwoli ci w ją rozróżnić momentalnie. A jeśli
                ktoś takiego obycia nie ma, nie powinien się za to brać. Nie mamy tu do
                czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem. To nieszczęśliwy wypadek, który jest
                wynikiem kompletnego olania zasad bezpieczeństwa na zasadzie "może się nie wyda"

                > I na tych manewrach towarzyszyła wam banda troglodytów mających za punkt
                honoru rozbicie wam czaszki za pomocą butelki albo kawałka płyty chodnikowej?

                Zaraz, zaraz. To policjanci byli otoczeni przez przez tych kiboli? Amunicję na
                spadochronach im zrzucono i błyskawiczne załadowanie to było dla nich "być albo
                nie być"?
    • vito3 Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 14:56
      widze ze na forum pojawili sie miastowi z prewencji,moze zamiast
      klikac w pocie czola jednym palcem idzcie sie uczyc rozrozniac
      naboje chociaz przy takich wyrokach,wiec piszcie krawezniki jaka to
      macie ciezka prace bo to pale sie trzeba nauczyc obslugiwac itd
    • hooligan1414 rozdać im pistolety na wodę ... 22.12.09, 15:08
      jak mozna pomylić nabój z pociskiem ołowianym z tzw. niepenetrującym
      chrabąszczem? trzeba byc chyba sprawnym inaczej - breneka jest DUŻO
      cięższa od naboju z pociskiem gumowym - wystarczy wziąć do ręki, nie
      trzeba na to patrzeć. Zresztą sytuacja mnie nie dziwi - jestem
      oficerem rezerwy WP - swego czasu na strzelnicy AON w Rembertowie
      widziałem warszawską prewencje w trakcie ćwiczeń ogniowych - powiem
      tylko tyle, ze większych niemot nie widziałem jak żyję - byli tacy,
      co z 25 metrów nie potrafili trafić do tarczy chocby raz - i takim
      indywiduom ktoś daje broń do ręki - narodzie otrząśnij się, bo
      pewnego razu sam zostaniesz postrzelony/zabity na ulicy 'przez
      pomyłkę", jak ten weterynarz przy łapaniu tygrysa z cyrku choćby
      • zbig1113 Re: rozdać im pistolety na wodę ... 22.12.09, 15:52
        W Nanghar Khel, też miernoty, tym razem podległe MON, strzelały do
        niewinnych. I to w dzień.
    • demolca 10 lat za kradzież napisu, 22.12.09, 15:11
      zawiasy za zastrzelenie ludzi.

      Jakieś refleksje?
      • tymus_ool Re: 10 lat za kradzież napisu, 22.12.09, 15:19
        Tak, państwo w państwie. Na zamówienie Żydów pójdziesz siedzieć pokazowo 10 lat,
        za zabicie dwóch osób w trakcie pracy i nierzetelne wykonanie roboty (za którą
        na koniec miesiąca chamy dostały wypłatę) dostaniesz zawieszenie wyroku. Jak to
        możliwe w demokratycznym państwie? Przecież to jawne ukręcenie łba sprawie!
      • mol_chemiczny Re: 10 lat za kradzież napisu, 22.12.09, 16:39
        > zawiasy za zastrzelenie ludzi.
        >
        > Jakieś refleksje?

        Nie za zastrzelenie (zresztą niecelowe), ale bałagan w magazynie albo coś w ten deseń, bo to nie skazani strzelali.

        Jest nieumyślne spowodowanie śmierci, umyślne narażenie życia, nieumyślne zabójstwo, działanie z zamiarem ewentualnym lub bez niego, zabójstwo w afekcie lub w stanie ograniczonej poczytalności, zabójstwo z premedytacją, ale pod wpływem strachu, zabójstwo z premedytacją, zabójstwo z pobudek zasługujących na szczególne potępienie, wreszcie seryjne zabójstwa.

        W tzw. państwie prawa (i zgodnie z konstytucją) kara musi być adekwatna do czynu, stopniować się i spełniać pewną rolę społeczną (zadośćuczynienia dla rodziny ofiary, ochrona społeczeństwa przed sprawcą itp.). W skrócie: nie można skazać na dożywocie za pomoc w eutanazji, skoro skazuje się na dożywocie seryjnego zabójcę - i tak dalej. To samo dotyczy winy umyślnej i nieumyślnej, recydywy lub jej braku. Do tego oczywiście dochodzą okoliczności łagodzące, np. częściowe poniesienie kary w wyniku kalectwa albo gdy ofiarą nieumyślnego spowodowania śmierci był członek najbliższej rodziny oraz wola rodziny ofiary (a nawet jej dobro - idealnym przykładem jest sprawa Otylii Jędrzejczak, jedyne pozostałe przy życiu dziecko rodziców ofiary).
    • jerry.uk Policjanci w Polsce zawsze dostają niższe wyroki 22.12.09, 16:16
      to jest państwo policyjne, które musi dbać o swoje psy. Ludzie zginęli, a oni
      zostali praktycznie uniewinnieni. Takie same wyroki były za zastrzelenie ludzi
      w Wujku. Skandal!
    • teraz_komentator Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 22.12.09, 16:58
      Wyrok w sprawie powinien zapaść w czasie do 6 miesięcy po sprawie, a nie po 5
      latach.
    • epapier wpis znaleziony na forumprawne.org 22.12.09, 17:36
      "Jakiś czas temu ja z moim kolegą szliśmy sobie po ulicy i zatrzymała nas
      policja na zwykłą kontrole. Zaczeli nas przeszukiwać. Kolega miał dwie
      legitymacje jedną obecną a drugą starszą ale podrobioną przerobił rok z 89 na
      88 żeby mógł wejść do klubu dokument ten w chwili spisywania był nieważny.
      Zabrali nas na komendę i spisali protokół. Kolega po pewnym czasie dostał
      pismo z sądu że ma się stawić na 30 godzin prac społecznych za podrabianie
      dokumentów, nie zrobił tego co uważam za głupotę i totalny debilizm. W tym
      liście było wytłumaczone że jak się nie stawi to dostanie 105 dni odsiadki. No
      i tak się stało w końcu policja znowu go spisywała i okazało się że jest
      poszukiwany listem gończym. Zabrali go i wsadzili na 105 dni na Białołękę w
      Warszawie...."
      forumprawne.org/prawo-karne/41978-podrobiona-legitymacja.html

    • naprawdetrzezwy Upływa lat liczycie kalkulatorem? 22.12.09, 20:48
      "podczas Juwenaliów w Łodzi przed pięcioma laty. "

      Przed sześcioma.
      ;>


      W 2005 minął rok, w 2006 dwa, w 2007 trzy, w 2007 cztery, w 2008
      pięć, a w 2009 sześć.
    • gdanszczanin5 Policyjni mordercy jak zwykle bezkarni! 23.12.09, 01:56
      Nic nowego, przestępcy w mundurach tradycyjnie stoją ponad prawem i za
      zabójstwo dostają wyroki godne kogoś kto obrobił kiosk Ruchu...
      • do100jnik nie obrobił kiosku tylko miał "ewentualny" zamiar 24.12.09, 01:02
      • do100jnik z resztą jak ci z Wujka czy od Przemyka 24.12.09, 01:03
    • pausta1511 Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 08.01.10, 20:45
      ciekawe....czemu na skrawku włożonej do ładowania amunicji broni nie
      zauważyli,jakim przysługują ładunkami.
    • gonder Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 15.01.10, 09:40
      Więcej takich wyroków, to ten kraj przejdzie całkowicie we władanie
      zwyrodnialców.
      Tym Policjantom należałoby przyznać jakieś premie, za uwolnienie
      społeczeństwa od paru gnojów. W USA jak ktoś rzuciłby czymkolwiek w
      policyjny radiowóz - to lepij byłoby dla niego żeby się nie urodził.
      To demoralizujący wyrok dla pozostałych Policjantów, pozbawiający
      ich prawa wykonywania zawodu. Panowie i Panie policjantki sądy w tym
      kraju robią Wam krecią robotę.
    • gonder Policjanci skazani za strzelaninę na Juwenaliach 15.01.10, 09:49
      Gdyby ten wyrok był uniewinniający a całe zdarzenie potraktowane jak
      nieszczzęśliwy wypadek przy pracy, może wreszcie na ulicach naszych
      miast byłoby bezpieczniej. Wreszcie psełdokibice, zwyrodnialcy
      demolujacy wiaty przystankowe, zakłucający porządek w autobusach
      zaczęliby się bać POLICJI a nie odwrotnie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka