moritani Aby nie modliszka! 17.01.10, 21:24 Nam to nic nie da, nadal będziemy pompować kasę w skorumpowaną , przy pomocy naszej i Zachodu, oligarchie. Powiada się ze to patrioci, że sa gwarantami dobrych stosunków z zachodem. Jasne bo chcą utrzymać zagrabione kapitału, tylko jak długo biedniejące społeczeństwo to będzie tolerowało?. Jedno wielkie korupcyjne państwo utrzymywane za łapówki dla oligarchii jako „bufor” z Rosją. Ciekaw jestem jak na tym wyjdziemy. Nasze popieranie Ukrainy, politycznie i ekonomicznie, rujnuje nas, to beczka bez dna, patrzcie tyko na rurociag pod Bałtykiem. To kompromitacja naszych polityków. Ile kasy straciliśmy tylko na przesyłce. To zwiększyło nasze bezpieczeństwo, podobno nie mające ceny?. Pod Trybunał. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Janukowycz to nałogowiec z tym fałszowaniem 17.01.10, 21:27 Co wybory prezydenckie - to on fałszuje. Nie ma tylu pomarażczowych rewolucji, żeby dziada przegonić. A tak serio: jeśli wygrał, to będzie to tylko potwierdzeniem jego zwycięstwa w 2004 r. i późne zadośćuczynienie za tamten przekręt na jego niekorzyść. Ciekawe tylko, jak będzie rządził? Odpowiedz Link Zgłoś
preminger Re: Janukowycz to nałogowiec z tym fałszowaniem 17.01.10, 21:29 eva15 napisała: > Co wybory prezydenckie - to on fałszuje. no nie tylko on ;) wiadomosci.onet.pl/140152,21,7,pokaz.html Odpowiedz Link Zgłoś
moritani Re: Janukowycz to nałogowiec z tym fałszowaniem 17.01.10, 21:33 Gorzej iż dotychczas to trudno!. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Eva!!!!!!!!!!!!!!!!!! 17.01.10, 21:46 Znamy,znamy te przekręty wolnego społeczeństwa. To władza powinna decydować, a tu guzik. To parszywe CIA i jego szpiegi:) Odpowiedz Link Zgłoś
12.12a1 Re: Janukowycz to nałogowiec z tym fałszowaniem 18.01.10, 11:00 eva15 napisała: > Co wybory prezydenckie - to on fałszuje. Nie ma tylu pomarażczowych rewolucji, > żeby dziada przegonić. > > A tak serio: jeśli wygrał, to będzie to tylko potwierdzeniem jego zwycięstwa w > 2004 r. i późne zadośćuczynienie za tamten przekręt na jego niekorzyść. > Ciekawe tylko, jak będzie rządził? ---------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
kibic_rudego To syn Pryszczatego nie zarobi wiecej na gadzetach 17.01.10, 21:33 Pomaranczowej Rewolucji ? Nie dopomyslenia, i posel PO pani Fabisiak nie protestuje ? Odpowiedz Link Zgłoś
12.12a1 Re: To syn Pryszczatego nie zarobi wiecej na gadz 18.01.10, 11:03 kibic_rudego napisał: > > Pomaranczowej Rewolucji ? > Nie dopomyslenia, i posel PO pani Fabisiak nie protestuje ? ------------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
superprawda O nie poszlo tak jak w Polsce chcieli? ojej 17.01.10, 21:45 O nie poszlo tak jak w Polsce chcieli? ojej to pewnie spisek! Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Ciekawe,co przyniesie II tura 17.01.10, 22:03 Jedno jest pewne: Ukraincy rozumieja i wiedzą gdzieleżyzrodło ich przyszłości i rozwoju. Nikt nieche kierować uwagi na wschodzie. Rosja przegrała zkretesem w 2004 a obecnie przyszła głowa państwanie będzie miała więkrzego wyboru - kurs proeuropejski pozostaje bez alternatywy. Ukrainienie trzeba przypominać po latach sovieckiej okupacji, ze rosja niezapewni im przyszłości. Biedny Janukowicz - przekupiony przez kreml kryminalista, który wie ze jego mocodawcy dadząmukasę ale niezapewnią przyszłości Ukraincom. Gdyby wygrał i niespełnił obietnic...wywiezionoby go na taczce gówna. Odpowiedz Link Zgłoś
preminger Re: Ciekawe 17.01.10, 22:09 pentagon8 napisała: > Gdyby wygrał i niespełnił obietnic...wywiezionoby go na taczce I czego tak na prawdę życzysz tym biednym Ukraińcom, żeby dżumę leczyli cholerą ? Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Prezydent Janukowicz? Dead man walking:) 17.01.10, 22:25 Ukraina przechodzi kurację... Winnymi kryzysu na Ukrainie są Amerykanie i CIA? Tak? Janukowicz zakładasobie pętlę na szyje gdy wygra. Dlaczego? 1. Jeżeli nie dopuści do wpływu rusków, odetną mu nie tylko kasę alei poparcie, słowem sytuacjaskończysię nowymi naciskami ze strony Moskwy a rosjanie znajdądla niego alternatywę. 2. Jeżeli dopuści ruskow, na taczce g....na wywiozą go Ukraincy, bo to oznacza krok w tył wkierunku integracji z EU, orazzastopowanie reform gospodarczych. Janukowicz będzie wisiał tak czy siak. Odpowiedz Link Zgłoś
xolaptop Re: Prezydent Janukowicz? Dead man walking:) 17.01.10, 22:52 Dlatego najlepiej zrobi, jak skorzysta z Ruskich i z UE i dodatkowo z Polski. Ukraina ma bardzo dobrą sytuację po zwycięstwie Janukowycza. Może brać, brać i brać. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Prezydent Janukowicz? Dead man walking:) 18.01.10, 00:04 Tylko że UE nie jest skora do dawania. A Mośkwa jeszcze mniej. Odpowiedz Link Zgłoś
xolaptop Exit polls: Wiktor Janukowycz wygrał I turę. Wi... 17.01.10, 22:48 Polscy politycy głoszą od wielu lat, że im silniejsza Ukraina, tym lepiej dla Polski. Ponieważ teraz Ukraina będzie razem z Rosją coraz silniejsza, a z drugiej strony polskim politykom nie ma powodu nie wierzyć, możemy się cieszyć, że demokracja zadecydowała i będzie ten Janukowycz. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Jak Ty nic nie rozumiesz! :) 18.01.10, 10:01 xolaptop napisał: > Polscy politycy głoszą od wielu lat, że im silniejsza Ukraina, tym lepiej dla > Polski. Ponieważ teraz Ukraina będzie razem z Rosją coraz silniejsza, a z > drugiej strony polskim politykom nie ma powodu nie wierzyć, (...) Taż to Ukraina ma być coraz silniejsza, a Rosja coraz słabsza, o! Odpowiedz Link Zgłoś
balsamlomzynski Kaczyński: nie jestem bezczynny, tylko czysty 17.01.10, 23:00 U schyłku mroźnej, styczniowej nocy, kiedy władze miejskie z szaleńczą determinacją usuwały z ulic śnieg, nie z upodobania do nawierzchni czarnych i suchych, ale ze śmiertelnego strachu przed PiSem, prezydent wschłuchiwał się w nie do niego skierowane okrzyki nad wyraz ostatnio niespokojnie sypiającej Marie. Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Exit polls: Wiktor Janukowycz wygrał I turę. Wi... 17.01.10, 23:05 Co na to Kaczorki? Ich ulubieniec traci na Ukrainie na wartosci, niedawno mial powyzej 5% a teraz 4,2%? Nawet piekna Julia nie zablysla. Gruzinscy pomagierzy tez nie pomogli Juszczence, paru ich juz schowano za hiszpanskie firanki. Link do wyniki wyborow: unian.net/eng/ --------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: koniec UPOwskiego bandyty Juszczenki 17.01.10, 23:33 Moze wrescie skonczy sie terroryzowanie Europy z zakrecanym kurkiem, kradzieza gazu i zyciem na koszt Zachodu. Polsce jest nie w nos ze akurat ich faworyci nie wygrywaja, po prostu znaczenie Polski w tym wypadku sie zmniejsza. Odpowiedz Link Zgłoś
psychiatranarodowy Ukraińcy nie tak głupi jak Polacy... 17.01.10, 23:32 ...dali się oszukać raz na sponsorowaną przez CIA pomarańczową psuedorewolucję przedstawianą jako oddolną, podczas gdy w istocie była to dobrze zorkiestrowana i sterowana międzynarodowa akcja wymierzona głównie w Rosję, ale też szkodliwa dla Ukrainy, którą USA potraktowały instrumentalnie i przedmiotowo (jak Gruzję i Polskę). Pomarańczowi stali się oligarchami, Juszczenko obwoził się po Europie, jakby był jakimś cesarzem, zawsze z podniesionym czołem i wyniosłością prezydenta jakiegoś bardzo poważnego i wpływowego panstwa, podczas gdy stał na czele bankruta europy wschodniej, w której poziom życia cofnął się o kilkadziesiąt lat. Jego synalek w wieku 19 lat stał się jednym z najbogatszych ludzi w kraju, jak w republice bananowej. Ludzie żyją gorzej niż w Kosowie, nie porównując już nawet z Rumunią, a bezpieczeństwo ekonomiczne i niezależność Ukrainy to już przeszłość. Do tego prowadzi polityka fantasmogoryjna (podobną prowadzi POPiS w Polsce). W podpisie zdjęcia do artykułu napisano, że wybory wygrał Juszczenk - psychoanalityk się kłania Gazeto Wybiórcza (nie kierujcie się myśleniem życzeniowym). Odpowiedz Link Zgłoś
kris1955 Re: Wiktor Janukowycz prowadzi w wyborach prezyde 17.01.10, 23:55 34% w II rundzie mu nie wystarczy a wiecej raczej nie dostanie. Poprzednio tez mial wygrac , i co ? Odpowiedz Link Zgłoś
niepisaty_wyksztalciuch Redaktorze odłóż kieliszek! to info nie ma sensu 18.01.10, 00:03 Redaktor powinien na chwilę odłożyć kieliszek i przeczytać co napisał zanim puści to w świat. w 6-wierszowej notatce pomylił Janukowycza z Juszczenką (no bo ile ten Juszczenko zdobył 33,99 czy 6 proc. Z kim właściwie zmierzy się Julia Tymoszenko w drugiej turze?). Pomylił się też w przecinku, bo nie sądzę aby po podliczeniu niecałej połowy procenta można było wyciągać jakieś wnioski. Prawdopodobnie redaktorowi zaczęli płacić od wiersza i uderzyła mu do głowy woda ognista. Tylko to nie fair redaktorze wypisywać głupoty licząc na trzeźwość czytelników. "Wiktor Janukowycz prowadzi w wyborach prezydenckich na Ukrainie. Według Centralnej Komisji Wyborczej, która podliczyła 0,48 proc. głosów Juszczeno zdobył 33.99 proc. poparcie. Julia Tymoszenko jest druga z wynikiem 29,5 proc. i to ona zmierzy się z Janukowyczem w drugiej turze wyborów. Według wstępnych badań prezydent Wiktor Juszczenko otrzymał zaledwie 6 proc. głosów" Odpowiedz Link Zgłoś
j-50 Janukowycz podzieli Ukrainę 18.01.10, 00:23 Część z przewagą ruskich odda ruskim. Pozostanie tylko petlurowska Ukraina. Chyba prawdziwi Ukraińcy będą musieli znowu przypiąć się do cycka Rzeczpospolitej. Jakoś będziemy musieli się pogodzić, choć to wcale nie jest dobry interes dla Rzeczpospolitej. Ukraińcy powinni mieć swoje państwo - choć wszystko robią teraz, aby go nie mieć. Odpowiedz Link Zgłoś
drypa_lukasz Juszczenko górą!! 18.01.10, 00:26 czy ktoś czyta te wiadomości przed opublikowaniem. już od dawna nie widziałem w "gazecie" artykułów bez literówek. Polska język, trudna język... Odpowiedz Link Zgłoś
poznan56 Re: Juszczeno górą!! 18.01.10, 07:08 Nie tylko pojawil sie jakis nowy kandydat o nazwisku JUSZCZENO, ale zdobyl on podobno ponad 37% glosow ! Odpowiedz Link Zgłoś
j-50 Ukraina to nie Polska 18.01.10, 00:35 Ukraińcy myśleli, że pana boga za nogi złapali, jak uzyskali niepodległość. Problem w tym, że tam więcej ruskich niż Ukraińców. Wypadałoby zatem, panowie Ukraińcy, znowu złapać za noże i tryzuby rezaty! A gdzie te popy? Przecież tak nawoływali do państwa ukraińskiego! Syczeli: maty rezaj lacku detinu! Rezaj Lachiw! Ukraina to kraj przeklęty przez boga i ludzi. I niech tak już zostanie na wieki wieków, amen! Odpowiedz Link Zgłoś
snappy_hedgehog Re: Ukraina to nie Polska 18.01.10, 02:13 Bredzisz, dziadku. Sądząc po twoich postach, to raczej twoja dusza (o rozumie nie wspomnę) jest przeklęta przez Boga i ludzi. I - obawiam się - tak już zostanie na wieki. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Proste pytanie: 18.01.10, 10:12 snappy_hedgehog napisał: > Bredzisz, dziadku. > Sądząc po twoich postach, to raczej twoja dusza (o rozumie nie > wspomnę) jest przeklęta przez Boga i ludzi. > I - obawiam się - tak już zostanie na wieki. On to może i bredzi, ale czy Ty naprawdę uważasz, że chamstwo wycieczek osobistych zastąpi argumentację? Odpowiedz Link Zgłoś
snappy_hedgehog Re: Proste pytanie: 18.01.10, 11:19 koloratura1 napisała: > On to może i bredzi, ale czy Ty naprawdę uważasz, że chamstwo > wycieczek osobistych zastąpi argumentację? Z pewnością nie! Tyle, że argumentacja to może pojawić się w odpowiedzi na inną argumentację. Z chorym bredzeniem dyskutować trudno. Chore bredzenie generalnie należy (ze współczuciem) ignorować, to prawda, choć w przestrzeni publicznej bredzenie pozostawiane bez reakcji bywa szkodliwe. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Proste pytanie: 18.01.10, 11:51 snappy_hedgehog napisał: > Tyle, że argumentacja to może pojawić się w odpowiedzi na inną > argumentację. Z chorym bredzeniem dyskutować trudno. > > Chore bredzenie generalnie należy (ze współczuciem) ignorować, to > prawda, choć w przestrzeni publicznej bredzenie pozostawiane bez > reakcji bywa szkodliwe. Niestety, jedyne, co mogę zrobić, to powtórzyć, tym razem w formie stwierdzenia: Chamstwo wycieczek osobistych nigdy nie zastąpi argumentacji. Odpowiedz Link Zgłoś
snappy_hedgehog Re: Proste pytanie: 18.01.10, 12:31 koloratura1 napisała: > snappy_hedgehog napisał: > > > Tyle, że argumentacja to może pojawić się w odpowiedzi na inną > > argumentację. Z chorym bredzeniem dyskutować trudno. > > > > Chore bredzenie generalnie należy (ze współczuciem) ignorować, to > > prawda, choć w przestrzeni publicznej bredzenie pozostawiane bez > > reakcji bywa szkodliwe. > > Niestety, jedyne, co mogę zrobić, to powtórzyć, tym razem w formie stwierdzenia > : > Chamstwo wycieczek osobistych nigdy nie zastąpi argumentacji. Odpowiedz Link Zgłoś
snappy_hedgehog Re: Proste pytanie: 18.01.10, 12:37 koloratura1 napisała: > snappy_hedgehog napisał: > > > Tyle, że argumentacja to może pojawić się w odpowiedzi na inną > > argumentację. Z chorym bredzeniem dyskutować trudno. > > > > Chore bredzenie generalnie należy (ze współczuciem) ignorować, to > > prawda, choć w przestrzeni publicznej bredzenie pozostawiane bez > > reakcji bywa szkodliwe. > > Niestety, jedyne, co mogę zrobić, to powtórzyć, tym razem w formie stwierdzenia > : > Chamstwo wycieczek osobistych nigdy nie zastąpi argumentacji. Ależ zgadzam się całkowicie. Tak, jak się zgadzam, że danie komuś po pysku też żadnej argumentacji nie zastąpi. Tyle, że bywają sytuacje, kiedy namolnego chama możesz powstrzymać tylko daniem po pysku. Argumentami - co najwyżej rozśmieszysz. Sad, but true. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Proste pytanie: 18.01.10, 18:20 snappy_hedgehog napisał: > argumentacji nie zastąpi. Tyle, że bywają sytuacje, kiedy namolnego > chama możesz powstrzymać tylko daniem po pysku. Argumentami - co > najwyżej rozśmieszysz. W podobnej sytuacji wybieram usuwanie się z drogi; a w internecie - nie zabieram głosu w ogóle Odpowiedz Link Zgłoś
polonus3 " j-50 " masz racje ! 18.01.10, 08:08 to narod przeklety i tak juz zostanie i beda na nich spadaly kary, takie jak byl glod, a ostatnio Czernobyl. Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Tak niechlujnie napisanego artykułu dawno nie widz 18.01.10, 01:09 ałem! Co się dzieje w portalu Gazety Wyborczej?? Czyżby uwielbienie piękna przeskoczyło realizm? Odpowiedz Link Zgłoś
newyorker77 Wiktor Janukowycz wygrał I turę. Wielka porażka... 18.01.10, 01:26 Chlopcy, czyzbysie z tej radosci w gaz dali? W zajawce na I stronie (ogladanej w NY) jak byk stoi Juszczeno z 33.99 proc. poparcia. Who is he? Odpowiedz Link Zgłoś
tychik1 Re:Rosja odzyskała Ukrainę jak wcześniej Białoruś, 18.01.10, 02:46 a już na pewno decydujący wpływy na to co się tam będzie działo. Raczej należy się spodziewać zbliżenia Ukrainy z Rosją,jeśli nie w identyczny jak białoróski sposób,to może z bardziej cywilizowanym demokratycznym podkładem.A jeśli to się powiedze to i na Białorusi dopuszczą do demokratycznych wyborów ,w których to oczywiście wygra kandydat prorosyjski : ) Moim zdaniem pratycznie oznacza to powrót do idei wielkiego mocarstwa tak zwanej "wszechrusi". Jednak to prawda że Rosja sama bez Ukrainy nie mogła istnieć, na co zresztą dowodem była jej degradacja. Ale dopiero teraz już wzmocniona Ukrainą i Białorusią sama Rosja będzie mogła odbić się od dna i co najważniesze obronić swoje daleko syberyjskie ,czy kazacko azjatyckie prowincje "państwa" przed zakusami Chinczyków. Wrost potęgi Chin coraz bardziej niepokoi wiadome mocarstwo ! Moża więc śmiało wnioskować ,że Rosja na taka właśnie politykę dostała pozwolenie uzgodnione również z unia ,a raczej z jej przewodnią siłą. To wszystko praktycynie oznacza uzależnienie się naszych wschodnich sąsiadów od Rosji,a nas jeszcze bardziej od już nawet nie od uni, ale wprost samych Niemiec !!! Taka to właśnie polityka została uzgodniona i zaplanowana bardzo wysoko i nic nie jest tu dziełem przypadku,ponieważ przy takich stawkach na przypadki nikt nie może sobie pozwolić! : ) Jak też widzimy wszystko jest realizowane zgodnie z wytycznymi i planem : ) No a nasze zmanipulpwane mediami społeczeństwo zapewne zagłosuje za proniemieckom PO i Donaldem ,podobnie jak Ukraińcy i Białorusini już praktycznie za Rosją. A szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
wojpiega Wiktor Janukowycz wygrał I turę. Wielka porażka... 18.01.10, 03:02 A może ktoś sobie łaskawie przypomni jak w Polsce to było. Pan Wałęsa sprawował swój urząd przez jedną kadencję. Potem wrócili ludzie związani z ze staryn systemem. Prezydentem został Pan Kwaśniewski. Warto o tym pamiętać. Odpowiedz Link Zgłoś
12.12a1 Re: Wiktor Janukowycz wygrał I turę. Wielka poraż 18.01.10, 11:13 wojpiega napisał: > A może ktoś sobie łaskawie przypomni jak w Polsce to było. Pan Wałęsa > sprawował swój urząd przez jedną kadencję. Potem wrócili ludzie związani z > ze staryn systemem. Prezydentem został Pan Kwaśniewski. Warto o tym > pamiętać. ---------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
12.12a1 Re: ukraincy to jednak 18.01.10, 10:21 minipolak napisał: > bolszewickie pomioty ------------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
anarchoateo Re: ukraincy to jednak 18.01.10, 10:52 może bolszewickie pomioty, a może rozczarowani dotychczasowymi jaśnie im panującymi ? spokojnie - tym też się rozczarują... Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Wiktor Janukowycz wygrał I turę. Wielka porażka... 18.01.10, 07:15 "Według Centralnej Komisji Wyborczej, która podliczyła połowę głosów Juszczeno"""" zdobył 37 proc. Julia Tymoszenko jest druga z wynikiem 24 proc" buchacha. Autorze, zabij sie. Odpowiedz Link Zgłoś
karol63 Re: Wiktor Janukowycz wygrał I turę. Wielka poraż 18.01.10, 08:00 Ukraińcy głosowali i to ich wybór. "co to za demokracja jak każdy może mówić/głosować jak chce" Odpowiedz Link Zgłoś
slavko.matejovic Gratuluję Ukraińcom 18.01.10, 07:57 Wybrali bardzo dobrze. Może w końcu te juszczenkowsko- tymoszenkowskie rezuny z UPA znajdą się tam gdzie ich miejsce. Sześć stóp pod ziemią. Odpowiedz Link Zgłoś
boryska1 Re: Wiktor Janukowycz prowadzi w wyborach prezyde 18.01.10, 08:19 lepiej żyć w zgodzie z wszystkimi sąsiadami ,zgoda buduje a..... Odpowiedz Link Zgłoś
ionginus syn juszczenki 18.01.10, 08:42 new-arch.rp.pl/artykul/560922_Juszczenki_klopoty_z_synem.html ja tam się ukraińcom nie dziwię Odpowiedz Link Zgłoś
limciu Co za idioci z tych Ukrainców. Wybrali bandytę !!! 18.01.10, 08:39 Kiedyś kibicowałem Ukrainie, ale teraz mam już ich gdzieś. Sami się proszą o kłopoty. Jak można wybrać na swojego prezydenta bandytę ? Gościu został skazany przez Sąd, a raptem 5 lat temu niemal udało mu się sfałszować wybory prezydenckie. Tylko dzięki międzynarodowej interwencji mu się nie udało. Byłem tam wtedy i widziałem jak zachowywała się ich tajna policja. Byli strasznie zaskoczeni, że obserwatorzy OBWE ich się nie boją jak reszta ludzi i egzekwują prawo. Teraz ten naród wybrał tego samego gościa w sposób w pełni demokratyczny. Nie chcę, aby pieniądze z moich podatków szły na pomoc dla nich. Zrobili to sobie na własne życzenie. Na szczęście mają jeszcze drugą turę wyborów - może przejrzą na oczy ? Odpowiedz Link Zgłoś
dobiczek julii tez sie cos przykleilo do lapek przy okazji 18.01.10, 08:56 prywatyzacji przemyslumetalurgicznego,mezus siedzi Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: julii tez sie cos przykleilo do lapek przy ok 18.01.10, 10:26 dobiczek napisał: > prywatyzacji przemyslumetalurgicznego,mezus siedzi A podczas głosowania towarzyszył żonie; widziałam w TV. Wypuścili go na wybory? Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Powiem więcej: 18.01.10, 10:24 limciu napisał: > Nie chcę, aby pieniądze z moich podatków szły na pomoc dla > nich [dla Ukraińców]. Zrobili to sobie na własne życzenie [wybrali Janukowycza]. Ja to w ogóle nie chcę, "aby pieniądze z moich podatków szły na pomoc dla nich" (a idą?), niezależnie od tego, kogo wybrali. Odpowiedz Link Zgłoś