Dodaj do ulubionych

Za i przeciw filmowi o generale Jaruzelskim - l...

03.02.10, 18:37
No wreszcie GW dostrzega ze jest to temat nie tak jednowymiarowy jak w swoich
dotychczasowych doniesieniach:

1. Przed emisją że niewarto ogladać bo jednostronny
2. Po emisji że politycy jednoznacznie negatywnie ocenili film, mimo że treść
artykułu wskazuje że jedynie politycy sld mieli takie krytyczne opinie
3. W kolejnym artykule zarzucić filmowi plagiat.
4. W kolejnym artykule z nieukrywana satysfakcja informować że film przegrał w
konkurencji z najpopularniejszym serialem.


Myślę że to dużó uczciwsze podejście. Pokazanie że są ludzie dla kórych ten
film jednak coś znaczy. Że ocena Jaruzleskiego jest procesem w którym ciągle
pojawiaja sie nowe fakty nie tak korzystne dla niego jak wcześniej.

Tak trzymać
Obserwuj wątek
    • marek.lipski CCCP i USA wyzwolily i podzieliy Europe.Realia. 03.02.10, 19:37
      Takich jak Jaruzelski,Moskwa zawsze miala wielu w rezerwie.
      Gdyby zrezygnowal,inny by go zastapili.Byl podzial a pseudo
      socjalistyczne kraje produkowaly dla ...ZACHODU EUROPY i nie tylko.
      Tania sila robocza jak dzisiaj wspaniale Chiny.
      Moskwa zostawila przy zyciu Lecha Walese,Kaczynskich i innych.
      Co jest i bylo wyjatkowe.W innych krajach Ukladu
      Warszawskiego,to bylo niemozliwe.Pytanie:dlaczego.....Moskwa,z KGB
      nie zareagowala przeciw Walesie i Kczynskim?????
      Towarzysz General na youtube?Towarzysz Generał 1-4/8.Film Grzegorza
      Brauna o Generale Jaruzelskim.
      blogmedia24.pl/node/22754
    • j-agat Za i przeciw filmowi o generale Jaruzelskim - l... 03.02.10, 21:33
      Przestańcie już dyskutować durnie o winie czy niewinności jakiegoś
      sługusa Moskwy.Komunizm to ustrój zbrodniczy,czego nie można
      zaprzeczyć,a jego "wielbiciele" służyli sobą /nawet niekiedy o tym nie
      wiedząc/ i całym swoim życiowym działaniem obcemu mocarstwu !!! Nie
      służąc zatem własnej ojczyźnie!!! Dzisiaj miejsce takich zdrajców jest
      jednoznacznie określone:Dokładna ocena indywidualnej szkodliwości
      politycznej,społecznej i moralnej każdego z osobna i odpowiednia
      "zapłata".
    • netgater Za i przeciw filmowi o generale Jaruzelskim - l... 04.02.10, 11:36
      Oczywiście generał to wielki człowiek, bo:
      - mógł dopuścić do zamordowania całej opozycji, a tego nie zrobił;
      - mógł zdezerterować, ale dzielnie pracował dla LWP, PZPR - a więc
      synonimów naszej ojczyzny
      - mógł zdradzać na rzecz Ameryki, ale nie był zbyt dumny żeby
      spodlić się takimi czynami
      - mógł się okopać w swojej willi i nie oddać władzy po 89, ale
      bohatersko zezwolił na wolne wybory
      - mógł startować w wyborach prezydenckich, ale tego nie zrobił z
      miłości do ojczyzny

      Wroński, Żakowski mają rację, nie można go nie bronić, to niegodne i
      haniebne. I jeszcze, żeby to TVP emitowała. Pfuj. Wielki Ci on. Amen.

      --------------------------------------------------------------
    • szakal51 Wystarczy nie głosować 04.02.10, 13:02
      Teraz gdy panowie pokroju Jaruzelskiego stoją już nad trumną to ciąganie ich
      po sądach trochę mija się z celem. Ale SLD i całą postpezetperowską "lewicę"
      można ukarać znacznie dotkliwiej, wystarczy nie głosować na nich. To dla nich
      polityczna śmierć. Z polską lewicą to bedzie mozna rozmawiać za jakieś 30 lat
      gdy zmieni się generacja nie pamiętająca komunizmu i odwołująca się swoim
      programem do lewicy europejskiej a nie poststalinowskiej.
    • michal1401 Niemcy 1945, Polska 1989 04.02.10, 13:15
      Zastanawiam się dlaczego nie można (było) przyłożyć tej samej miary do aparatu
      politycznego PZPR, aparatu zbrodniczego UB, itp co do NSDAP, SS po II wojnie
      światowej w Niemczech.

      Noszenie swastyki jest ścigane z urzędu, zaś czerwona gwiazda jest wesołym i
      sympatycznym nostalgicznym symbolikiem... Tylko że więcej zbrodni(wielokrotnie
      więcej!!) popełniono w imię komunizmu niż faszyzmu.

      Trybunał Norynberski ocenił zbrodniarzy za zbrodnie, a nie niuanse, światłocień,
      dylematy moralne.
      • asiazlasu ustroje 04.02.10, 15:04
        zasadnicza roznica miedzy faszyzmem (tak czesto stawianym na rowni z
        komunizmem) a komunizmem stanowi ich ideologia.

        Faszystowska opiera sie na wyzszosci ras w imie ktorej zbrodnicze
        srodki eliminacji podludzi sa wskazane do uzycia. Na ekspansji
        terytorialnej w celu zbudowania imperium nadludzi. Na jasno
        wskazanym mordzie wybranych przez faszystow narodow. Jest to
        opisane miedzy innymi w "mein kampf"
        Natomiast ideologia komunizmu (nigdy nie zrealizowana) mowi o
        pokojowym wspolzyciu narodow w ktorych klasy uciemiezone (chlopsko
        robotnicze) sa przy wladzy. I nikt nie moze (bo z jakiego powodu ?)
        zabronic takiej ideologii. Mozna tylko karac wycinkowo tych ktorzy
        pod plaszczykiem pieknych zdan popelnili zbrodnie.
        Wlasnie dlatego ideologia komunistyczna nie moze byc scigana z
        urzedu - nie propaguje ona zadnych karalnych idei.
        • michal1401 Re: ustroje 04.02.10, 15:26
          pokojowe współistnienie narodów połączone z walką klas(komunizm), zamiast
          pokojowego współistnienia klas połączonego w walką narodów(faszyzm)-podobnie
          zbrodnicze.
          Pobicie przez bojówkę lewacką boli tak samo jak pobicie przez bojówkę
          neofaszystowską, śmierć w obozie koncentracyjnym jest tym samym co śmierć w gułagu.

          śmierć głodowa w wyniku rozkułaczania (posiadacz najmniejszej ilości jedzenia
          był kułakiem podczas kolektywizacji na Ukrainie w latach 30) nie różni się
          fizjologicznie od śmierci głodowej w getcie

          Polecam lekturę Anne Apelbaum "Gułag" dużo można się dowiedzieć o pokojowym
          wspolzyciu narodow w ktorych klasy uciemiezone (chlopsko
          robotnicze) sa przy wladzy.


          asiazlasu napisała: Mozna tylko karac wycinkowo tych ktorzy
          > pod plaszczykiem pieknych zdan popelnili zbrodnie.

          Np gen Kiszczaka, gen Jaruzelskiego...



          • tornson Re: ustroje 04.02.10, 15:38
            michal1401 napisał:

            > pokojowe współistnienie narodów połączone z walką klas(komunizm), zamiast
            > pokojowego współistnienia klas połączonego w walką narodów(faszyzm)-podobnie
            > zbrodnicze.
            To pokojowe współistnienie klas w okresie przedrewolucyjnym przypominało
            właśnie faszyzm. Pokój oparty na tym że klasy posiadaczy traktują pracowników
            jak niewolników i podludzi to wypisz wymaluj pokój według Hitlera w 1000-letniej
            Rzeszy gdzie wszyscy są niewolnikami narodu panów. Rewolucja zaś jest w
            takim układzie analogią walki z zamordyzmem klasy panów.
        • tornson Re: ustroje 04.02.10, 15:32
          asiazlasu napisała:

          > Faszystowska opiera sie na wyzszosci ras w imie ktorej zbrodnicze
          > srodki eliminacji podludzi sa wskazane do uzycia. Na ekspansji
          > terytorialnej w celu zbudowania imperium nadludzi. Na jasno
          > wskazanym mordzie wybranych przez faszystow narodow. Jest to
          > opisane miedzy innymi w "mein kampf"
          > Natomiast ideologia komunizmu (nigdy nie zrealizowana) mowi o
          > pokojowym wspolzyciu narodow w ktorych klasy uciemiezone (chlopsko
          > robotnicze) sa przy wladzy. I nikt nie moze (bo z jakiego powodu ?)
          > zabronic takiej ideologii. Mozna tylko karac wycinkowo tych ktorzy
          > pod plaszczykiem pieknych zdan popelnili zbrodnie.
          > Wlasnie dlatego ideologia komunistyczna nie moze byc scigana z
          > urzedu - nie propaguje ona zadnych karalnych idei.
          Dokładnie! Mi osobiście już znudziło się tłumaczyć takie oczywistości totalnym
          ignorantom. Idąc tokiem rozumowania antykomunistycznego betonu należałoby
          zdelegalizować katolicyzm (inkwizycja, wyprawy krzyżowe, morze okrucieństw w
          średniowieczu), kapitalizm (dziki XIX wieczny kapitalizm, kolonializm),
          liberalizm (okrucieństwa rewolucji francuskiej), symbole amerykańskiego dzikiego
          zachodu (eksterminacja Indian) czy Brytyjskiego Imperium (na przestrzeni wieków
          miliony ludzi straciło życie w wyniku wojen kolonialnych i kolonialnego wyzysku).
      • tornson Skąd tylu faszystowskich debili w Polsce??!! 04.02.10, 15:20
        • alakyr Re: Skąd tylu faszystowskich debili w Polsce??!! 05.02.10, 11:30
          A kto tych kretynów ma uczyć jak jest normalnie? Przecież od
          przedszkola uczą sie najpierw o Maryji, potem że PRL to czarna
          dziura, że komunizm był gorszy od faszyzmu, że całe zło bierze sie z
          Rosji itd.
          To jak chcesz żeby potem wyrośli normalni europejczycy.
          Masz potem na forum siroty z którymi nie wiadomo jak gadać bo
          musiałbyś zaczynać polemiki od początków stworzenia świata.
          • goyahkla Re: Skąd tylu faszystowskich debili w Polsce??!! 05.02.10, 13:55
            Jak to ską! Z przedszkoli komunistycznych, wpajano tam bzdety o socjaliźmie jako o najwyższym poziomie rozwoju człowieka późniejkazano szukać wrogów wszędzie (bo wrog nie śpi) uczono o WRP i supermenach Leninie i Stalinie a armia radziecka była z nami od dziecka, siłą przewodnią jest partia(jedyna słuszna), komunizm to jedyna droga postępu ,wszelkie dobro płynie od towarzyszy ze wschodu itp. i itd. . Trudno jest zmienić myślenie ludzi w ciągu jednego pokolenia.
          • michal1401 Re: Skąd tylu faszystowskich debili w Polsce??!! 07.02.10, 12:14
            alakyr napisał:

            > A kto tych kretynów ma uczyć jak jest normalnie? Przecież od
            > przedszkola uczą sie najpierw o Maryji, potem że PRL to czarna
            > dziura, że komunizm był gorszy od faszyzmu, że całe zło bierze sie z
            > Rosji itd.
            > To jak chcesz żeby potem wyrośli normalni europejczycy.
            > Masz potem na forum siroty z którymi nie wiadomo jak gadać bo
            > musiałbyś zaczynać polemiki od początków stworzenia świata.

            Dyskusja w której argument ad personam zastępuje dyskusję, prawdy objawione są
            jedynymi to nie dyskusja.
            Jak wyglądał PRL doskonale pamiętam, więc nie trzeba mnie uczyć.

            Nie napisałem że komunizm był gorszy czy lepszy- moim zdaniem był równie
            zbrodniczy, natomiast ponieważ ideologia ta była realizowana dłużej i na
            większym obszarze pochłonęła wielokrotnie więcej ofiar.

            Polecam lekturę książki Anne Appelbaum "Gułag", polecam dowiedzieć się czegoś o
            milionach ofiar śmierci głodowej na Ukrainie w wyniku odkułaczania w ramach
            kolektywizacji lat 30

            Miałem okazję rozmawiać ze świadkami tej zbrodni- to nie był nieurodzaj- to było
            okradanie przez służby komunistyczne chłopów ze wszelkiego majątku- schowanie
            garści fasoli czy garnuszka zboża groziło rozstrzelaniem lub zsyłką do Gułagu,
            Kazachstanu.
            Oddanie powodowało śmierć głodową.
            Moja rozmówczyni jako dziecko została zesłana na wschodnią Ukrainę, jej rodzice
            do Kazachstanu- nigdy nie wrócili. Po 1,5 roku powróciła do wsi gdzie ze 120
            rodzin
            przeżyło kilka osób(w większości dzieci które jak ona wróciły
            z zesłania) żywili się zgniłymi ziemniakami (susząc je, trąc na mąkę i robiąc
            placki) które w czasie gdy ludzie umierali z głodu były zakopcowane w kołchozie
            i niewykorzystane pozostały przez rok.

            Stąd moje pytanie- czym się różni śmierć w gułagu od śmierci w obozie
            koncentracyjnym?? Czym się różni śmierć głodowa w getcie od śmierci głodowej na
            Ukrainie?? Czym się różni śmierć po przesłuchaniu w katowni gestapo od śmierci
            po przesłuchaniu w katowni UB??
    • antytotalitarysta Kim jest Czesław Dawidowicz z Wilna ? 04.02.10, 13:54
      Dyrektorem szkoły od 1979r. W Związku Radzieckim
      nie można było zostać dyrektorem, nie będąc członkiem partii
      komunistycznej. Cz. Dawidowicz to b. wieloletni członek
      radzieckiej partii komunistycznej KPZR.
      • strappado Re: Kim jest Czesław Dawidowicz z Wilna ? 05.02.10, 01:26
        Aż się narzuca rozmowa Wielowieyskiej z prof. Dudkiem w Poranku TOK FM w tym tygodniu, gdzie pani redaktor przekonywała, że autorzy filmu powinni przedstawić przeszłość Lecha Kowalskiego (biografa Jaruzelskiego, byłego oficera LWP), który był jedną z głównych postaci filmu "Towarzysz Generał", w nomenklaturze GW "głównym oskarżycielem". Ostatecznie wg pani redaktor Kowalski nie powinien wcale zabierać głosu, bo nie może być obiektywny.
        Tu w przypadku pana Dawidowicza mamy tę samą sytuację i przy takich "niuansach" wychodzi cała hipokryzja.
    • vito3 Za i przeciw filmowi o generale Jaruzelskim - l... 05.02.10, 11:44
      paradoksalnie dzieki komunizmowi jestesmy w miejscu w jakim ten kraj
      nigdy nie byl,2 rp byla krajem nedzy i dyktatury przez wieksza czesc
      swego istnienia to komuna trwale zniosla nedze analfabetyzm
      bezrobocie,to komuna zbudowala oswiate z prawdziwego zdarzenia i to
      oswiecony obywatel prl zmiotl komune przy sprzyjajacych
      okolicznosciach,dzieki komunie rowniez jestesmy narodem bez
      mniejszosci bez oligarchi,nie jest to powod do stawiania pomnikow
      jaruzelskiemu i komunie bo to efekt uboczny,potepianie ich w czambul
      jest zajeciem bezplodnym,gruba kreska mazowieckiego byla czynem
      narodotworczym bo zapobiegla podzialom,bylym komunistom nalezalo i
      nalezy jedynie odebrac przywileje w postaci apanazy
      uprzywilejowanych ktore wynosza je ponad zwyklych ludzi
    • goyahkla Za i przeciw filmowi o Hitlerze - l... 05.02.10, 14:03
      Te same argumenty można wysunąć przeciw każdej TV która emituje filmy dokumentalne o Hitlerze. Hitler też nikogo własnoręcznie nie mordował! Mało tego, naziści zostali wybrani w wyborach powrzechnych ( komuniści nie dali nam wyboru).GW ma jak zwykle obrzydzenie do filmów które pokazują towarzysza generała w innym świetle aniżeli by sami tego chcieli. To jest problem GW.
      • alakyr Re: Za i przeciw filmowi o Hitlerze - l... 05.02.10, 20:44
        Co oprócz kolejnego, śmiertelnego powstania zaproponowałbyś Polakom
        po Jałcie?
        • goyahkla Re: Za i przeciw filmowi o Hitlerze - l... 06.02.10, 19:16
          Pan troszkę nie zorientowany. Po wojnie zostało zakatowanych 30tyś Polaków (więcej zginęło w powstaniu listopadowym bo 40 tyś, mniej niż w styczniowym) około 200 tyś zamordowanych na utraconych ziemiach wschodnich. Taka była dobroć komunistów ruskich i polskich.Dzięki ofiarności komuszków straciliśmy prawdziwe elity polityczne a zyskaliśmy to co mamy do dziś dnia.
    • piotrpsp co z nami bedzie? 05.02.10, 20:27
      Komuna klamala i nazywala to demokracja socjalistyczna i zniknela.
      Najwieksze szuje z nich mordy w kublach trzymaja i dokumenty z
      gnojem na innych w szafach. Przetrwali z nich tylko ci co mieli rece
      wzglednie czyste i teraz wlasnie ci zbieraj za tamtych. Jaruzelski
      ciagle mowil ze inni byli bardziej pro-moskiewscy. Ten film wogole
      tego nie poruszyl i jest rzeczywiscie po bolszewicku stronniczy i
      lepsza analiza osobowosci Jaruzelskiego jest potrzebna. Ten film
      pokazuje co bedzie z nami: i kosciol i PIS beda obdarte z szat
      godnosci i "spotkaja sie" z Walesa. Nauczmy sie widziec ludzi
      poludzku. Pozwolmy wrogom byc ludzmi. Takie filmy sa szkodliwe gdy
      nie maj przeciw-wagi. Jednakze, co by nie mowic, to nikt nbie
      kalamal tyle co komuchy i im najlatwiej dolozyc i wszystko skrupi
      sie na tym co uwazal sie za uczciwego. Zniszczymy sami naszych
      bochaterow lub oni sami siebie zniszcza - jak Kaczynscy. Tak jest
      cena odejscia od sredniowiecza w sensie emocjonalnym. Tak musi byc i
      bedzie to przykre a to co sie ztego narodzi bedzie lepsze niz nasza
      przeszlosc pelna nieznych "bohaterow".
    • matkakrolow Jednostronnosc w demokracji 06.02.10, 08:23
      Szanowni Państwo.
      Chcialabym poświecić kilka zdań na temat porównywania tego niewątpliwie jednoznacznego obrazu o Jaruzelskim,do filmów propagandowych produkowanych w PRL.
      Przede wszystkim wtedy istniała cenzura!
      Istniała jedna racja,racja Partii,nie było możliwości nawet dyskusji z osobami o innych poglądach,nie mówiąc o wyprodukowaniu filmu z innej pozycji.
      Jak wiemy film ten nie jest pierwszym o Jaruzelskim,jest pierwszym ,który jednoznacznie negatywnie go osadza.I ma do tego PRAWO w demokratycznym państwie.
      Druga rzecz- w PRL każdy film zawierał dozę kłamstwa,przeinaczenia,lub w najlepszym wypadku niedomówienia i milczenia.
      W przypadku tego filmu,nie przeczytałem jednego artykułu,komentarza,głosu,który by zaprzeczał FAKTOM podanym w tym filmie.
      Fakty są jednoznaczne,jak na przykład ten,ze Jaruzelski należał do Informacji Wojskowej i donosił na innych,czy ten fakt,ze jest odpowiedzialny za czystkę w wojsku.
      Kazdy czyn z punktu widzenia politycznego,społecznego czy psychologicznego można usprawiedliwić.
      Zostaje jeszcze takie coś co się nazywa etyka.
      I tu sprawa jest jednoznaczna.
      Pozdrawia.............niejaki Wojtek
    • kociewiak2 Za i przeciw filmowi o generale Jaruzelskim - l... 06.02.10, 10:14
      ..to rozkaz prezesa J.Kaczynskiego spowodowal powstanie filmu-kiczu
      o gen.Jaruzelskim.Dobry dokumentalista zawsze uczciwie podchodzi do
      tematu,a tu az kipi od nienawisci,przeklaman,ale ludzie to kupili
      tylko takie dzialanie spowodowalo skutek odwrotny.To byly zle czasy
      Jaruzelski zrobil blad ale pokazcie to uczciwie.
    • michal1401 Wolność słowa 07.02.10, 12:35
      Voltaire napisał
      Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego
      prawa do ich głoszenia.
      ( Je ne suis pas d'accord avec ce que vous dites, mais je me battrai jusqu'au
      bout pour que vous puissiez le dire. (fr.))

      Nie rozumiem nagonki na "jednostronność" filmu.
      "Noc z generałem" przestawiała obraz jednostronnie, "Towarzysz Generał"
      przedstawia jednostronnie, dyskutujmy o faktach w nich zawartych.

    • jurek4491 Za i przeciw filmowi o generale Jaruzelskim - l... 07.02.10, 16:23
      Cała prawica i PiS wrzeszczą że błędna decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego
      to wina Jaruzelskiego bo zginęło kilkadziesiąt osób i ciągają go od lat po
      sądach. A błędna decyzja o wybuchu Powstania Warszawskiego gdzie AKOWCY
      wystawili szkopom na odstrzał ponad 200 tys. niewinnych mieszkańców Warszawy
      jest czym,czy ktoś za to poniósł konsekwencje.
      • michal1401 Re: Za i przeciw filmowi o generale Jaruzelskim - 08.02.10, 10:14
        jurek4491 napisał:

        > Cała prawica i PiS wrzeszczą że błędna decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego
        > to wina Jaruzelskiego bo zginęło kilkadziesiąt osób i ciągają go od lat po
        > sądach. A błędna decyzja o wybuchu Powstania Warszawskiego gdzie AKOWCY
        > wystawili szkopom na odstrzał ponad 200 tys. niewinnych mieszkańców Warszawy
        > jest czym,czy ktoś za to poniósł konsekwencje.

        To argument który mogli by używać adwokaci pospolitych morderców i bandytów
        obecnie- wysoki sądzie mój klient zabił podczas napadu ze szczególną
        premedytacją, ale w czasie wojny zginęło wiele milionów ludzi i nikt sprawców
        nie rozliczył- proszę więc o uniewinnienie mojego klienta
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka