stedo Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 13:56 Gazeto, nie kompromituj się i nie przytaczaj jakiś bzdur, aby tylko coś napisać. Staje to się już kabaretem. Chodzi mi o tego "emerytowanego pilota" i to że zajrzał do kokpitu.Ścigasz się z Faktem, SE itp.?.Acha i jeszcze mam gorącą prośbę. Czy można prosić o określanie jaką część samolotu widać na zdjęciach? Czytelnicy wymyślają jakieś głupoty bez takiej informacji. Odpowiedz Link Zgłoś
chip.hop Jeśli pilici byli w kokpicie po wypadku 07.05.10, 13:56 to dlaczego ich ciała znaleziono pod koniec poszukiwań??????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
m.godwin Re: Jeśli pilici byli w kokpicie po wypadku 07.05.10, 14:30 > to dlaczego ich ciała znaleziono pod koniec poszukiwań??????????????? To jasne - zostali złapani gdy odpięli pasy i chcieli uciec z kokpitu, następnie ruscy przewieźli ich na Łubiankę, dokładnie przesłuchali, zabili strzałem w tył głowy, ciała przepuścili przez maszynkę i przywieźli z powrotem do Smoleńska. Przecież to oczywista oczywistość. Odpowiedz Link Zgłoś
nick124 Re: Jeśli pilici byli w kokpicie po wypadku 07.05.10, 14:49 no nie do końca na filmie widać jak ktoś wyskakuje z kabiny, a później dostaje kulkę... część z maszynką do mięsa zgadza się w 100% fajnie, że zaczynasz chwytać, myślenie nie boli Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek.epoki Re: Jeśli pilici byli w kokpicie po wypadku 08.05.10, 00:07 nick124 napisał: > no nie do końca na filmie widać jak ktoś wyskakuje z kabiny, a później dostaje > kulkę... na jakim znow filmie? ciagle ten sam, na ktorym "strzelaja" i wolaja "ubij gada", czy co tam w napisach stoi? Odpowiedz Link Zgłoś
siedzeipisze Co można zrobić z cz.skrzynek przez 3 tygodnie? 07.05.10, 13:56 jest tu ktoś kto się zna na metodach CIA/Specnaz/GRU? ile i co można zmienić prze tyle czasu? Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Co można zrobić z cz.skrzynek przez 3 tygodni 07.05.10, 15:58 siedzeipisze napisał: > jest tu ktoś kto się zna na metodach CIA/Specnaz/GRU? > > ile i co można zmienić przez tyle czasu? To samo, co można zrobić w 24 godziny, jeśli ma sie odpowiednie elektroniczne ustrojstwa. [Owszem, ja sie akurat na metodach NKWD/KGB/FSB/GRU akurat znam] Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek.epoki Re: Co można zrobić z cz.skrzynek przez 3 tygodni 08.05.10, 00:16 meerkat1 napisał: > > To samo, co można zrobić w 24 godziny, jeśli ma sie odpowiednie > elektroniczne ustrojstwa. > > [Owszem, ja sie akurat na metodach NKWD/KGB/FSB/GRU akurat znam] widze to oczyma wyobrazni.. ten regal pelen sfatygowanych powiesci Forsythe'a i MacLeana... pewnie grales tez w Raid over Moscow na Atari, i co jeszcze? masz tez strzelajacy dlugopis? Odpowiedz Link Zgłoś
frankyy Re: Co można zrobić z cz.skrzynek przez 3 tygodni 07.05.10, 16:02 bardzo dobre pytanie panie kolego? Odpowiadam zwięźle: otóż w ciągu trzech tygodni z czarnych skrzynek można zrobić m.in: - skrzynki białe (lub w każdym innym dostępnym kolorze) - maszynkę do podróży w czasie - malutki helikopter - 2 radia tranzystorowe i 1 Ipad - 4 kilo gwoździ kowalskich - pistolecik i parasolkę - 6 małych czarnych skrzynek (dzieląc na pół) - można też oddać na złom a za kupione rubelki kupić ze dwie butelki Odpowiedz Link Zgłoś
konikdrewniany07 Re: Co można zrobić z cz.skrzynek przez 3 tygodni 07.05.10, 18:37 z jedną skrzynką można coś zrobić, ale kłopot w tym, że skrzynek jest kilka i są ze sobą synchronizowane - NAPRAWDĘ trudno jest podmienić dane we wszystkich, żeby się to razem zgadzało, zwłaszcza, że jedna skrzynka od dawna jest w Polsce Odpowiedz Link Zgłoś
proofreader Bardzo dobra merytorycznie odpowiedź ;-)) 07.05.10, 19:47 Gratuluję inwencji oraz zmysłu ironii. Poziom wielu wypowiedzi na forum jest doprawdy taki, że tylko poczucie humoru pozwala pozostać przy zdrowych zmysłach ;-) > frankyy napisał: > bardzo dobre pytanie panie kolego? > Odpowiadam zwięźle: otóż w ciągu trzech tygodni z czarnych > skrzynek można zrobić m.in: > - skrzynki białe (lub w każdym innym dostępnym kolorze) > - maszynkę do podróży w czasie > - malutki helikopter > - 2 radia tranzystorowe i 1 Ipad > - 4 kilo gwoździ kowalskich > - pistolecik i parasolkę > - 6 małych czarnych skrzynek (dzieląc na pół) > - można też oddać na złom a za kupione rubelki kupić ze dwie butelki Odpowiedz Link Zgłoś
poskromienie_zlosnicy Re: Co można zrobić z cz.skrzynek przez 3 tygodni 08.05.10, 00:31 MacGywer, ja pierniczę. Spekulujmy dalej:). Odpowiedz Link Zgłoś
sharn1 Mogliby już dać sobie spokój... 07.05.10, 13:57 najpierw czytalismy tysiące postów forum opluwających i szkalujących prezydenta, teraz bedą się czepiać pracownika rządu Donalda Tuska u minista Sikorskiego? Nawet jeśli on był w tej kabinie to co z tego? Odpowiedz Link Zgłoś
alinaw1 Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 13:57 Półtora miesiąca po katastrofie taka wiadomość? Teraz to wyszło? Kto i kiedy byl pierwszym swiadkiem? Kto jako pierwszy widział rozwalony samolot? A cii, co ciala wyjmowali nie mieli świadomości co to za samolot i kno nim leciał? No tak, a potem żarówki wkręcali... Odpowiedz Link Zgłoś
madznun Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 16:43 O jakiej katastrofie piszesz? Była jakaś katastrofa po dwudziestym marca? Czy inaczej wyjmuje się ciała z samolotu prezydenckiego, a inaczej z rejsowego? Wkręć sobie żarówkę, gdzie chcesz! Odpowiedz Link Zgłoś
fajnybanqier Kolejna dezinformacja Rosji 07.05.10, 13:58 Ciekaaaaaawe, nagle emerytowany żołnierz rosyjski widział pilotów przypiętych do foteli, a mimo tego Rosjanie najdłużej identyfikowali... ciała pilotów...Kolejna rosyjska dezinformacja, bezkrytycznie nagłaśniana przez GW. Ciekawe czy "świadek", posiadacz działki, słyszał strzały, które słychać na filmie w internecie, które miały miejsce właśnie ok. 20 min. od katastrofy? Chcialbym mieć możliwość tego sołdata. Szybko okazałoby się, czy łże. Odpowiedz Link Zgłoś
ergo12 Do mafii zwanej inaczej Pis 07.05.10, 13:59 oskarżam was o zbrodnię!!!To wy a konkretnie wasz guru tymczasowo "przebywający" na Wawelu, jest winny temu co stało się w Smoleńsku 10 go ub.miesiąca!Przerażająca buta i megalomania wyżej wspomnianego plus schizofrenia "czekającego na Wawel"są powodem dryfowania Polski ku przepaści!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jacekc1 Re: Do mafii zwanej inaczej Pis 07.05.10, 14:09 ergo12 napisał: > oskarżam was o zbrodnię!!!To wy a konkretnie wasz guru > tymczasowo "przebywający" na Wawelu, jest winny temu co stało się w > Smoleńsku 10 go ub.miesiąca!Przerażająca buta i megalomania wyżej > wspomnianego plus schizofrenia "czekającego na Wawel"są powodem > dryfowania Polski ku przepaści!!!!!! O Rydzyk PO Odpowiedz Link Zgłoś
viornisko Trzy po trzy 07.05.10, 14:41 czyli bzdury pleciesz. Równie dobrze można byłoby powiedzieć, że to wina Tuska, bo rząd zmienił charakter wizyty Prezydenta na nieoficjalny, co wiązało się ze zmniejszeniem sprzętu naprowadzającego na lotnisku. A jeżeli idziemy dalej: Tusk zrobił to celowo, bo chciał się pozbyć elit opozycji. Być może, gdyby dostał informację, żę Jarek jednak nie poleci, odwołałby całą akcję itp,itd. Tylko jaki sens takie gadanie? Odpowiedz Link Zgłoś
konikdrewniany07 Re: Trzy po trzy 07.05.10, 18:43 no to się wtrącę, że największe korzyści z wypadku odniósł PIS i Jaro, bo dostał wiatr w skrzydełka, a Lech by przecież nie wygrał wyborów Tuskowi katastrofa nie była potrzebna - bo gdyby żył Lech to Bronek wygrał by w pierwszej turze! Odpowiedz Link Zgłoś
viornisko Re: Trzy po trzy 07.05.10, 19:15 Jeżeli zyskał Jarek, to dlaczego? Bo śmierć Lecha wywołała obronę jego postaci, zdecydowanie zbyt jednostronnie, niesprawiedliwie przedstawianej w części mediów. To oczywiście musiało przełożyć się na Jarka. Jeśli zyskał oczywiście. Bo tak naprawdę został Kaczyński w dość trudnej sytuacji, bez wsparcia ze strony brata i części najważniejszych działaczy. Poza tym, koalicja już próbuje go zaszuflakować przypisując cyniczne wykorzystywanie tragedii.Swoją drogą - żałosne to trochę - bo niby co on ma powiedzieć, ma się odciąć od wydarzeń z 10 kwietnia? Co do wyborów, to Bronek wygrałby ale raczej w drugiej turze - teraz to jednak takie gdybanie... PAX Odpowiedz Link Zgłoś
zapluty_karzel_moralny Re: Do mafii zwanej inaczej Pis 07.05.10, 14:48 Pełno w Was nienawiści, pisiorki jedne! Wy podłe gnidy i robale, nie mogę słuchać już Waszej agresji wy kundle zajadłe, niedorżnięte, no!!! To chciałeś powiedzieć? Odpowiedz Link Zgłoś
modraczek.2 Re: Do mafii zwanej inaczej Pis 07.05.10, 15:08 zapluty_karzel_moralny napisał: > Pełno w Was nienawiści, pisiorki jedne! Wy podłe gnidy i robale, nie mogę > słuchać już Waszej agresji wy kundle zajadłe, niedorżnięte, no!!! > ależ się w Tobie agresja skumulowała, chyba sam w tej złości nie wiesz co piszesz i że sam sobie zaprzeczasz :/ Odpowiedz Link Zgłoś
maria_czubaszek 5% poparcia dla kolejnej piątki 07.05.10, 13:59 5 głosów, 5 ciał, może 5 prób lądowań i 5% poparcia dla tego typu wiarygodnych świadków. Miłej dalszej manipulacji Odpowiedz Link Zgłoś
ggrdl Oświeć nas 07.05.10, 14:41 Skoro wiesz, że to manipulacja, to oświeć nas, jak to było naprawdę. W miarę możliwości ze szczegółami i z DOWODAMI - żeby nie wyszło że to tylko twoja chora wyobraźnia. Odpowiedz Link Zgłoś
malecon Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 13:59 W kokpicie były ciała przypięte pasami do foteli, a później mieli takie ogromne trudności z identyfikacją zwłok kapitana Protasiuka ?! Przecież jego ciało było zidentyfikowane jako jedno z ostatnich, a powinno jako pierwsze, skoro po wypadku bylo przypięte pasami do fotela... Ludzie, zastanówcie sie, co piszecie, przeciez to jakas kompletna bzdura!!! Odpowiedz Link Zgłoś
szpetny_joe Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:17 malecon napisała: > W kokpicie były ciała przypięte pasami do foteli, a później mieli takie > ogromne trudności z identyfikacją zwłok kapitana Protasiuka ?! Przecież jego > ciało było zidentyfikowane jako jedno z ostatnich, a powinno jako pierwsze, > skoro po wypadku bylo przypięte pasami do fotela... Ludzie, zastanówcie sie, > co piszecie, przeciez to jakas kompletna bzdura!!! a co by było, gdyby piloci - na chwilę przed katastrofą - zamienili się miejscami? nie mam powodów, ażeby sądzić, że stało się tak właśnie - niemniej jednak możliwym jest to przecież. i może stąd to badanie DNA... Odpowiedz Link Zgłoś
otoosh Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:03 A to ciekawe... Bo jak mógł zobaczyć "ciała załogi przypięte do foteli", kiedy załoga była rozpoznana jako jedne z ostatnich ofiar... Gdyby ciała były przypięte, to identyfikacja byłaby możliwa w kilka minut. Ten gostek coś konfabuluje... Odpowiedz Link Zgłoś
trollskog Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:21 Jakkolwiek brutalnie to zabrzmi, to może coś oberwało im głowy ? Wyjasnienie jest mozliwe, niestety nieprecyzyjne wypowiedzi prowokuja tylko wiecej pytan. Odpowiedz Link Zgłoś
konikdrewniany07 Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 18:49 prawdopodobnie części ofiar niestety oberwało głowy - samolot się obrócił i walnął "sufitem" - część ofiar miała głowy wbite w tułowia (tak mówiły identyfikujące rodziny) wiem o jednym ciele bez głowy - konkretnej osoby biedacy, to musiało być straszne, przez parę sekund wiedzieli co się dzieje Odpowiedz Link Zgłoś
balamba Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:04 dlaczego nie mówi sioę też o tym,że prezydent spóżnił się na lot ponad 30 minut . Ten fakt z pewnością miał duży wpływ na całą sytuację. Samolot wylatuje już z opóźnieniem a w końcowej fazie pada pytanie, czy nie będzie opóźnienia z lądowaniem. Presja czasu... Odpowiedz Link Zgłoś
drabinahaha1 Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:06 Szechter a ty znowu swoje Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:07 slavik222 napisał: > Nazwiko,,emerytowanego wojskowe"??? kłopoty z czytaniem? Odpowiedz Link Zgłoś
birdy-niam-niam nie kumam jednej rzeczy... 07.05.10, 14:07 jak twierdzi niejaki pan łosiew ..."w rozbitej kabinie widział oprócz członków załogi przypiętych pasami do foteli ciało jeszcze jednej osoby"... tymczasem pilotów zdaje się rozpoznano jako jednych z ostatnich, gdyż były trudności z identyfikacją. to wreszcie jak - byli przypięci pasami (choćby martwi, powinni być łatwi do zidentyfikowania), czy ich za przeproszeniem przemieliło tak, bez analizy DNA nie byli rozpoznawalni ? Odpowiedz Link Zgłoś
bogdan331 Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:07 9 października 2009 na skutek prezydenckiego weta Sejm ponownie uchwalił ustawę o zmianie ustawy o prokuraturze, która z mocą od dnia 31 marca 2010 rozdzieliła urzędy Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Andrzej Seremet zgłosił swoją kandydaturę na urząd Prokuratora Generalnego[4]. Uzyskał rekomendację Krajowej Rady Sądownictwa jako jeden z dwóch kandydatów (wraz z prokuratorem krajowym Edwardem Zalewskim), uzyskując 15 głosów na 24[5]. 5 marca 2010 prezydent Lech Kaczyński powołał go na ten urząd[6]. Postanowienie Prezydenta RP uzyskało następnie kontrasygnatę Prezesa Rady Ministrów. Stanowisko to Andrzej Seremet objął 31 marca 2010. Pewnie kaczyński przewidział,że Seremet będzie go identyfikował.Zapobiegliwy gość z naszego byłego prezia;( Odpowiedz Link Zgłoś
ogabignac Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:09 A co jak okaże się że ten piąty to jednak kaczor? Odpowiedz Link Zgłoś
jacekc1 Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:17 ogabignac napisał: > A co jak okaże się że ten piąty to jednak kaczor? chyba Kaczor Donald Odpowiedz Link Zgłoś
simonh Nawet jesli,to Kaczyński sam nie chodzilby do kokp 07.05.10, 18:52 kokpitu, od przekazywania polecen byli inni. Odpowiedz Link Zgłoś
maz-47 Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:14 Dopóki nie zostaną opublikowane zapisy w formie oczyszczonych nagrań z czarnych skrzynek i nie zostanie opublikowany stenogram rozmów w kokpicie, wszelkie spekulacje nie mają sensu. Te nagrania to klucz do rozwikłania zagadki. Dla mnie zdumiewającym jest fakt, że te nagrania są tak fatalnej jakości. Wiadomo, że zostały zapisane na taśmie magnetycznej, ale nie wiemy, czy formie cyfrowej, czy analogowej. Gdy w telewizji pokazywano te czarne skrzynki i ich wnętrze, to wyraźnie to przypomina zwykły magnetofon, który zapisuje za pomocą głowic sygnał na taśmie. Mam takie pytania. Czy dzisiaj w dobie superkomputerów i zaawansowanej technologi tak niezwykle istotne nagrania muszą być zapisywane na jakichś przedpotopowych urządzeniach? Czy nowoczesnych nośników cyfrowych nie można zabezpieczyć przed zniszczeniem, podobnie jak te czarne skrzynki? Dlaczego na tych fatalnej jakości nagraniach głos członków załogi jest tak słabo słyszalny, że trzeba teraz miesięcy pracy, przesłuchań, filtrowania, odsiewania i chuj wie co jeszcze, by wydobyć wreszcie dokładną treść rozmów? Odpowiedz Link Zgłoś
ergo12 do maz-47 07.05.10, 14:21 nagrania audio są analogowe!Ponieważ dają pelną gwarancję zapisu i odtworzenia po katastrofie! Odpowiedz Link Zgłoś
maz-47 Re: do maz-47 07.05.10, 14:46 No dobrze, przyjmuję to wyjaśnienie. Jednakże czy nie można by było równolegle zastosować nowoczesnych systemów rejestrujących głosy pilotów? Współczesna technika nawet w wielkim hałasie pozwala na bardzo czysty i wyraźny zapis dźwięku. Nawet jeśli te nowoczesne urządzenia są mniej trwałe od taśmy magnetycznej i mogłyby ulec zniszczeniu, to jednak warto by było je stosować. Nie zawsze muszą ulec zniszczeniu, a w tym wypadku z pewnością by przetrwały. Samolot nie eksplodował, rozerwał się na strzępy w zderzeniu z ziemią. Skoro tak bardzo niektórzy martwili się o laptopy i komórki, to skoro one przetrwały (przynajmniej ich twarde dyski), to tym bardziej przetrwałyby specjalnie zabezpieczone nowoczesne nośniki z zapisami rozmów pilotów... Odpowiedz Link Zgłoś
ergo12 Re: do maz-47 07.05.10, 17:32 pamiętaj że jest to stara radziecka technologia,Polacy dołączyli kolejną skrzynkę gdzie też jest zapis audio,nie wiem tylko czy cyfrowy!Pewnie, że dziś a kazde dzieko w przedszkolu wie że na karcie Flash można nagrać wąskopasmowo dzwięk tla z kokpitu,trzeba jednak zauwazyć że poziom akustyczny zakłócen tła jest duży /praca urządzeń/a mikrofony pewnie elektretowe są wbudowane w ścianke kokpitu która też nie jest niczym tłumiona! Odpowiedz Link Zgłoś
ergo12 maz-47 głowice ktore oglądałem na filmie 07.05.10, 14:23 są do zapisu analogowego! Odpowiedz Link Zgłoś
stopp5 macie tu linki 07.05.10, 17:55 www.atmavio.pl/pl/prod_lot02.htm dziennik.pl/wydarzenia/article596006/Te_zagadki_wyjasni_polska_czarna_skrzynka.html?service=print Odpowiedz Link Zgłoś
vinc0 Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:18 No i wszystko jasne. Wyszło szydło z worka, prezydent naciskał na lądowanie w bardzo trudnych warunkach. Już wiadomo kto jest winien śmierci tych wszystkich ludzi! Odpowiedz Link Zgłoś
modraczek.2 Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:20 vinc0 napisał: > No i wszystko jasne. > Wyszło szydło z worka, prezydent naciskał na lądowanie w bardzo trudnych > warunkach. Już wiadomo kto jest winien śmierci tych wszystkich ludzi! ogranicz swe beznadziejne komentarze Odpowiedz Link Zgłoś
vinc0 Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:25 Niewygodna prawda? Prezes w swojej pysze zabił tylu ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
saper_vodiczka Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:38 Nic nie wyszło. Pieprzysz trzy po trzy - to na razie wyszło. Odpowiedz Link Zgłoś
vinc0 Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:47 saper_vodiczka napisał: > Nic nie wyszło. Pieprzysz trzy po trzy - to na razie wyszło. Wiem że nie wyszło, posłużyłem się tylko metodą PISiacką (jak widać działa) Odpowiedz Link Zgłoś
vomitorium1 Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:18 rusów nie znacie (oni mają takie tajne fluidy) Odpowiedz Link Zgłoś
raszyr Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:22 >>Kiedy sadzamy wojskowego za sterem pasażerskiej maszyny, poczucie hierarchii rośnie. A gdy pasażerami są: głowa państwa, zwierzchnik sił zbrojnych i całe dowództwo armii, hierarchia staje się przytłaczająca. Wojsko nie znosi sprzeciwu, zmiany wykonania rozkazu. >>Presja może być pośrednia, czyli ktoś wchodzi do kokpitu i mówi, że należy lądować tu i teraz. Może być bezpośrednia, wynikająca z samego faktu obecności przełożonych i historii stosunków . I to jest kwintesencja tego wypadku. Szef protokółu Kazana wyjaśnił załodze że prezydent obiecał bratu że za chwilę wyląduje a pilot przypomniał sobie że jego kolega usłyszał kiedyś że jeszcze się policzymy już po lądowaniu w Warszawie gdy się sprzeciwił prezydentowi. A przypięte pasami do foteli ciała bez głów już występują we wcześniejszych relacjach. Odpowiedz Link Zgłoś
jacekc1 Re: Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piąte 07.05.10, 14:28 raszyr napisał: > >>Kiedy sadzamy wojskowego za sterem pasażerskiej maszyny, poczucie > hierarchii rośnie. A gdy pasażerami są: głowa państwa, zwierzchnik sił zbrojnyc > h i całe dowództwo armii, hierarchia staje się przytłaczająca. Wojsko nie znosi > sprzeciwu, zmiany wykonania rozkazu. > >>Presja może być pośrednia, czyli ktoś wchodzi do kokpitu i mówi, że n > ależy lądować tu i teraz. Może być bezpośrednia, wynikająca z samego faktu obec > ności przełożonych i historii stosunków . > > I to jest kwintesencja tego wypadku. Szef protokółu Kazana wyjaśnił załodze że > prezydent obiecał bratu że za chwilę wyląduje a pilot przypomniał sobie że jego > kolega usłyszał kiedyś że jeszcze się policzymy już po lądowaniu w Wars > zawie gdy się sprzeciwił prezydentowi. A przypięte pasami do foteli ciała bez g > łów już występują we wcześniejszych relacjach. Lepsze jak "Harry Potter" Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 07.05.10, 15:56 "Koreańskie linie lotnicze musiały wykonać tytaniczną pracę, żeby zmniejszyć liczbę wypadków swoich maszyn." Kacapska swołoczy! Zestrzeliliście bestialsko w pobliżu Sachalina południowokoreanski Boeing 747 (KL007) wiedząc doskonale, jak przyznaje dzis pilot, który otwarł doń ogień - samolot pasażerski. A potem utrudnialiscie akcje wydobywanie szczątków. Mało! Zaoraliscie TRAŁOWCAMI (jak przyznają dzis płetwotnurkowie byłej sowieckiej marynarki wojennej) dno rejonu katastrofy w Zatoce Tatarskiej, by uniemożliwić ustalenie co to była za maszyna i kto był na pokłdzie (Japonczycy uwiecznili to na taśmie video). Kacapska swołoczy! Czy ty umiesz naprawde tylko łgać jak sobaka? Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek.epoki Re: ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 08.05.10, 00:11 rozmawiasz sam ze soba? moze powinienes udac sie do lekarza, zanim zrobisz krzywde sobie lub co gorsza komus innemu? nie KL, tylko KAL007, i nie o tym jest mowa, przyglupie. naprawde myslisz, ze wliczyli tamten lot do statystyki, i nagle im wyszlo, ze maja duzo wypadkow? Odpowiedz Link Zgłoś
modraczek.2 Cuda czy co?... 07.05.10, 14:25 cyt. "Nikołaj Łosiew, emerytowany pilot wojskowy, właściciel pobliskiej działki, był na miejscu w 20 minut po katastrofie w Smoleńsku. Jak powiedział Polskiemu Radiu, w rozbitej kabinie widział oprócz członków załogi przypiętych pasami do foteli ciało jeszcze jednej osoby. Łosiew nie potrafił powiedzieć nic więcej o tej osobie." widzę,że już mylą się we własnych kłamstwach...wcześniej było mówione,że z pilotów niewiele zostało i musieli ich szukać...a tutaj proszę, nie dość,że piloci przypięci pasami to jeszcze pasażer bez pasów przez rozwalony kokpit bez okna nie wyleciał! A jeśli pasażerowi nie nakazano usiąść i zapiąć pasów przed lądowaniem, tzn,że samolot runął nagle, czyli piloci stracili nad nim całkowitą kontrolę. Może ten świadek zbyt dużo wypił, alborzeczywiście zeznania poplątały się rosjanom. Typowa dezinformacja...no jest jeszcze możliwość,że GW sobie bajki wymyśla... Z ciekawością śledzę co będzie w faktach podawane dalej :) z tego wszystkiego już zaczęła artykuły sobie drukować dla porównania ... Odpowiedz Link Zgłoś
kochanic.a.francuza Re: Cuda czy co?... 07.05.10, 15:12 "Typowa dezinformacja...no jest jeszcze możliwość,że GW sobie bajki wymyśla... " Pewnie, ze wymysla. Nie predko sie pojawi taki urodzajny temat jak ta katastrofa. Im wiecej "faktow" tym wyzsze czytelnictwo, dochody...Tez bys wymyslal, jakbys w "mediach" robil. Odpowiedz Link Zgłoś
stopp5 Re: Cuda czy co?... 07.05.10, 17:39 Nie martw się, za tydzień przeczytamy na jakimś blogu, że w Moskwie wpadł pod samochód, więc zawieźli go do kostnicy, pracownika kostnicy który zauważył oznaki życia porwał Specnaz, a ciało świadka zniknęło, zaś po pięciu minutach plotę powtórzą wszystkie fora. Zobaczysz jak skutecznie zaistnieje to w ludzkiej świadomości jako "najprawdziwsza prawda". ;) Odpowiedz Link Zgłoś
konikdrewniany07 Re: Cuda czy co?... 07.05.10, 19:15 poczytaj sobie całą dyskusję - trochę się zorientujesz Odpowiedz Link Zgłoś
anbara6 Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:25 Pamiętam,że ciało Pana Mariusza Kazana zostało zidentyfikowane przez rodzinę w pierwszej kolejności,tych zwłok,które powróciły pierwszym samolotem.Natomiast ciała 4 członków załogi powróciły dopiero po identyfikacji DNA,w ostanie grupie,wśród tych zwłok których nie można było w inny sposób zidentyfikować. Zatem jak to możliwe,że jakiś Rosjanin widział i stwierdził jednoznacznie,które to są ciała załogi i że jest w kokpicie jeszcze ktoś...? Więc kto tu szczerzy spiskową teorię dziejów Panie Michnik,Pospieszalski,czy Pańscy pismacy....? Odpowiedz Link Zgłoś
bronimir Dlaczego w Smoleńsku nie ma Polskiego prokuratora. 07.05.10, 14:29 Każdy wie że ziemia będzie odkrywać nowe szczątki, nasza prokuratura mogła by je zabezpieczać. Zwaliliśmy wszystko na Rosjan i Rząd. Prokuratorzy brylują w Moskwie, czekają aż ktoś położy im na biurko dokumenty. Niech wezmą się do samodzielnej pracy, Rosjanie nie mają nic przeciw temu. Odpowiedz Link Zgłoś
forum_wyborcza To nie kokpit, a tył samolotu 07.05.10, 14:32 Teorie spiskowe opisują zdjęcie z artykułu jako nieuszkodzony kokpit. A to tył samolotu. Obok widać fragment silnika na wsporniku przy kadłubie. Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany No bo matoły mają uwierzyć, że to ta nienaruszona 07.05.10, 14:49 kabina, w której działkowiec oglądał poprzypinane pasami zwłoki załogi i jeszcze kogoś piątego... Widocznie redakcja GW uznał, że jej czytelnicy to tacy idioci, że można im spokojnie pokazywać koniec ogona z silnikiem i sugerować, że to kabina :) forum_wyborcza napisał: > Teorie spiskowe opisują zdjęcie z artykułu jako nieuszkodzony kokpit. > A to tył samolotu. Obok widać fragment silnika na wsporniku przy kadłubie. Odpowiedz Link Zgłoś
modraczek.2 Re: No bo matoły mają uwierzyć, że to ta nienarus 07.05.10, 14:55 uchachany napisał: > kabina, w której działkowiec oglądał poprzypinane pasami zwłoki załogi i jeszcz > e kogoś piątego... > > Widocznie redakcja GW uznał, że jej czytelnicy to tacy idioci, że można im spok > ojnie pokazywać koniec ogona z silnikiem i sugerować, że to kabina :) > > forum_wyborcza napisał: > > > Teorie spiskowe opisują zdjęcie z artykułu jako nieuszkodzony kokpit. > > A to tył samolotu. Obok widać fragment silnika na wsporniku przy kadłubie > . tak to wygląda na tył samolotu, nawet czerwony pas tak się kończy. Ot i zakłamanie, kokpitu nie pokazano? 1. Świadek wymysla bzdury- kokpit się rozleciał 2. Rosjanie kłamią i nie pokazuje się na zdjęciach kokpitu ponieważ wzbudziłoby to podejrzenia? I w którą wersję wierzyć? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
forum_wyborcza Jak Ucieczka z Nowego Jorku 07.05.10, 15:23 Na zdjęciu to jest kokpit z silnikami. To taka wersja specjalna dwa w jednym: kokpit i kapsuła ratunkowa z silnikami. VIPy wsiadają do kokpitu-kabiny i odlatują w razie niebezpieczeństwa. Na zdjęciu widać, że kapsułą wylądowała nieuszkodzona. Właz do kapsuły jest otwarty, zatem pasażerowie muieli wysiąść. A te strzały to odgłosy polowania z nagonką, kiedy uciekali klucząc między drzewami. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: No bo matoły mają uwierzyć, że to ta nienarus 07.05.10, 16:15 Absurdalna informacja pochodzi z opanowanego przez PiS Polskiego Radia. Nigdzie w GW nie ma sugestii, że to kokpit. Dają takie zdjęcie jakie mają i jakie już wielokroć publikowali przy różnych tekstach o katastrofie. A uchachany - "poznać głupiego po śmiechu jego" - typowy PiSowski kłamca lub/i głupiec. Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany To powiedz matołczyno dlaczego pio śmiechu, jaki 07.05.10, 20:37 podniósł się na forum po zdemaskowaniu celu posłużenia się fotografią końca ogona jako ilustracją artykułu o sytuacji w kabinie szybko zastąpionoo ją inną...? maaac napisał: > Absurdalna informacja pochodzi z opanowanego przez PiS Polskiego Radia. Nigdzie > w GW nie ma sugestii, że to kokpit. Dają takie zdjęcie jakie mają i jakie już > wielokroć publikowali przy różnych tekstach o katastrofie. A uchachany - "pozna > ć > głupiego po śmiechu jego" - typowy PiSowski kłamca lub/i głupiec. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Fotka dalej przedstawia ogon. 07.05.10, 21:01 uchachany napisał: > podniósł się na forum po zdemaskowaniu celu posłużenia się > fotografią końca ogona jako ilustracją artykułu o sytuacji w > kabinie szybko zastąpionoo ją inną...? ??? Inną? Ja tam widzę "głupku" (którego poznaje się po śmiechu), że to dalej ten sam fragment ogona. Dodatkowo ani słóweczka na temat tego, że to newsik PiS radia i IAR a nie GW. Jak widzę dalej postępujecie w myśl ideologii Waszego Wielkiego Wodza - nikt wam nie wmówi że białe jest białe, a czarne czarne. Odpowiedz Link Zgłoś
czlowiek.epoki Re: Fotka dalej przedstawia ogon. 08.05.10, 00:19 nie przejmuj sie. uchachaniec to etatowy pracownik gazeta.pl, gimnazjalista-wagarowicz, zgarniety z ulicy. za cole i chipsy nakreca ruch na forum, zeby nabijac mityczne "kliki". slowem: nie dyskutuj z idiota, bo cie sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem, a to ma niemale. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Fotka dalej przedstawia ogon. 08.05.10, 09:50 :) No ja tam GW nie podejżewam, aż o taki spryt. > slowem: nie dyskutuj z idiota, bo cie sprowadzi do swojego poziomu > i pokona doswiadczeniem, a to ma niemale. No cóż ryzyko. Odpowiedz Link Zgłoś
vomitorium1 Świadek: w kokpicie tupolewa było ciało piątej ... 07.05.10, 14:36 zamiast czytać w skrzynkach czy innych szklanych kulach należy odpowiedzieć na trzy pytania: 1 czy przy widoczności mniejszej od 500m wolno było lądować ? 2 czy załoga zastosowała się do zaleceń polskich i rosyjskich kolegów ? 3 czy samolot wylądował ? (kto trzy razy odpowiedział NIE ten dostanie obrazek) Odpowiedz Link Zgłoś
ekumeniczny Detale oglosza tuz przed wyborami ;-)) 07.05.10, 14:36 POlitycznie POprawni manipulatorzy, detale nagran z czarnych skrzynek oglosza tuz przed wyborami, w nadziei ze te nagrania pomoga im odwrocic nastroje spoleczne na ich korzysc. Oni zawsze sluzyli obcym, zawsze poslugiwali sie metodami obcych. Odpowiedz Link Zgłoś