Dodaj do ulubionych

Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010"

    • a_weasley Nieważne co, ważne kto? 27.05.10, 10:30
      Nawet nie próbują ukrywać: nie chodzi o to, jaki jest dany film, tylko że
      autorka jest be.
      • obraza.uczuc.religijnych Re: Nieważne co, ważne kto? 27.05.10, 11:27
        No niestety, nie można ryzykować pieniędzy na film kobiety, za ktorą
        ciągnie się smród manipulacji.
    • nielenin Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagandy? 27.05.10, 10:32
      No to jasnym sie stało jakim kluczem posługuje sie Gutek przy doborze filmów.
      Jedynie słusznym kluczem ideologicznym. PO lini.
      Sztuka nie ma dla nich żadnego znaczenia. Mamili naiwnych.
      W filmie pokazywanym przez Gutka Ważne jest żeby był lewicowy przekaz?

      • rsfox Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 10:43
        Mylisz sie,wazne zeby zarobic bo to jest kwintesencja biznesu...i w
        sumie nie jest wazne czy film jest artystycznie dobry tylko zeby sie
        dobrze sprzedal,wiec przestan pieprzyc o jakiejs lewicowosci...
        • nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 10:51
          Przeczytaj jeszcze raz jego oswiadczenie to zrozumiesz że nie kierował sie biznesem.
          • mela_1 Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 11:05
            nielenin napisała:

            > Przeczytaj jeszcze raz jego oswiadczenie to zrozumiesz że nie
            kierował sie bizn
            > esem.
            Czy babranie się w goownie (dystrybucja tegoż "dzieła") to
            obowiązek? Nie, szanowna pani - wolny wybór. Więc niech "Nie
            opuszczaj mnie" dystrybuuje ktoś, kto lubi się w goownie babrać.
            • nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 11:14
              oświadczenie Gutka jest jednoznacznie polityczne.

              Wstydzicie sie za niego ale nic tu nie pomoże zmiana frontu na artystyczny.
              Wyrwało mu sie a my dzięki temu wiemy ze to dystrybutor lewicowej propagandy.

              to miała być publiczna nauczka dla innych artystów za wolność
              • mykey Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 12:37
                Skoro wg. ciebie to posunięcie polityczne oznacza to tylko i wyłącznie tyle że
                Pan Gutek ma najzwyczajniej w świecie PRAWIDŁOWO WYKSZTAŁCONY KRĘGOSŁUP MORALNY
                i NIE POPIERA osób które zdolne są do współuczestnictwa w tego typu
                przedsięwzięciach jakie przedstawia na antenie apolitycznej z założenia TVPiS
                pan Pospieszalski... Bo każdy normalny człowiek oceni to jako prymitywną
                partyjna agitkę a nie dokument... =))
                • nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 12:40
                  ale on ocenzurowal film który wcześniej polecał.
                  Za co za to że artysta wypowiedział sie na jakiś temat w innym filmie.
                  to atak na wolność kultury
                  • mykey Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 12:59
                    W jakim sensie atak na wolność ?? Po prostu może nie trawić koniunkturalistów
                    (zważywszy czym się zajmuje i jakie filmy dystrybuuje przypuszczenie
                    przynajmniej uzasadnione... ) takich jak ta pani... To nie komuna gdy jedyny
                    wydawca decydował o istnieniu artysty - jeżeli jest dobra to się przebije
                    (najpewniej jednak w mediach wzorca moralnego papy rydza - technika propagandy
                    identyczna - zawsze pokazuj TYLKO NASZ punkt widzenia a oponenta co najmniej nie
                    pokaż a najczęściej wyszydź i zmieszaj z błotem nie dając okazji do obrony... )
                    • nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 13:05
                      a w takim że artystów straszy się że jak wypowiedzą się na pewne tematy to
                      spotka ich za to kara.

                      kiedyś było więzienie dziś zamyknie drzwi

                      Kto Cie wyszydza ?.. co Ty zmyślasz ?
                      I Przecież dałaś swój pkt widzenia.
                      • mykey Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 13:23
                        Tłumaczę przeca że dziś dystrybutor to firma a nie instytucja... nie ten to
                        inny... Tobie nie pasuje zachowanie dystrybutora - dystrybutorowi nie pasuje
                        zachowanie tej pani... różnica taka że pan Gutek dzięki swojej osobowości
                        (której dał wyraz w omawianej decyzji) ma największą siłę rażenia... WOLNY
                        RYNEK - Ty nie kupisz nic wydanego przez Gutka - Gutek nie da zarobić tej Pani...
                        Jeśli chodzi o wyszydzanie to uzyłem dość łagodnego słowa na określenie treści
                        płynących z anteny 'Katolickiego głosu w moim radiu' podczas KAŻDEJ dyskusji
                        politycznej prowadzonej w RM (tak stronniczych audycji nie pamiętam od czasów
                        PRL-u - a troche ich jest na antenie...)
                        P.S. mykey - mike - michael - michał =)

                        • nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 13:38
                          Ale to co piszesz jest dla mnie jasne.
                          Aby dojśc do tego momentu refleksji konieczne było zrozumienie czym jest gest
                          tego dystrybutora.
                          Ja nic nie mam do jego małp i jego cyrku.
                          Ja piszę o zjawisku które wzbudza mój niepokój co do zależności
                          polityki i kultury w Polsce. Zastanawiam się jak wiele jest takich
                          msc gdzie z "kluczy" ideologicznych dobiera się program ?
                          I wyłania mi sie z tego obraz kultury sterowanej celami propagandowymi.
                          A Gutek pokazał to czarno na białym.
                          • mykey Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 14:03
                            To ja zapytam - znasz miejsce (dystrybutora, wydawcę, promotora, instytucję)
                            gdzie jest inaczej - gdzie 'kultura' nie jest 'sterowana' ideologicznie (jeśli
                            tak to mnie oświeć - ale coś takiego chyba nie istnieje) ??? Może być to jedynie
                            mniej lub bardziej zintensyfikowane, bardziej lub mniej moralne/koniunkturalne,
                            podane w bardziej lub mniej strawnej formie itd. ale ZAWSZE będzie to
                            odzwierciedlenie czyjegoś spojrzenia na temat... a za 'dziełem' ZAWSZE stoi
                            jakaś ideologia... chocby jednej osoby - ZAWSZE bo Z ZASADY...
                            Dla mnie to nie był gest polityczny tylko etyczny - niestety polityka niektórych
                            środowisk wchodzi i porusza takie kwestie/sfery że tego typu gest jest
                            odczytywany politycznie (zauważ że JEDYNIE przez TE środowiska...)

                            • nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 14:21
                              Twoje pytanie wskazuje na coś jeszcze straszniejszego.
                              Na to że tej artystycznej wolności nie widać i jest jej maluteńko.
                              Jeśli Cie to interesuje to poradziłbym szukanie wśród sztuki niezależnej tzn
                              finansowanej ze skromnych ale prywatnych budżetów artystów.
                              No niech pomyślę ... a Choćby Lao Che ze ich płytą Powstanie Warszawskie.

                              A to że każdy ma poglądy to oczywista oczywistość :) tyle że albo jest dostępna
                              ich różnorodność albo zaczynaja obowiazywać wszystkich te same poglądy.I mamy
                              np.socrealizmi i wszystkie jego konsekwencje.
                              Patrząc na program instytucji kultury i media tak to właśnie wygląda.
      • pakulec czy pisuar to sztuka? 27.05.10, 10:45
        co prawda Duchamp widział sztukę w pisuarze ale może p. Gutek ma
        bardziej wyrafinowany gust?
        • nielenin Re: czy pisuar to sztuka? 27.05.10, 10:52
          Gutek sie wyrwało i nie ma co ściemniać o sztuce.
          Jego deklaracja mówi tylko o polityce.
          • pakulec czyli awansował Stankiewicz 27.05.10, 11:11
            docenił jej starania i ten łzawy gniot który nakręciła zakwalifikował
            do kategorii propaganda polityczna.
            Myślę że powinna być mu wdzięczna.
    • grey-hund Taki los propagandzistów.. 27.05.10, 10:33
      Wystarczy poznać powojenne problemy zawodowe Leni Riefenstahl:
      pl.wikipedia.org/wiki/Leni_Riefenstahl
      • grey-hund Re: Taki los propagandzistów.. 27.05.10, 10:36
        Z tą różnicą, że Leni miała nieprzeciętny talent..
      • nielenin Re: Taki los propagandzistów.. 27.05.10, 14:12
        Te problemy zrobiła jej niemiecka lewica.
        Więc to jest w ich w standardzie.

        Ale tu mowa o ukaraniu artysta za to że stworzył inne dzieło
        i z cała pewnością nie do porównania z nazizmem.

        Bo tak to mozna by Gutka do gebelsa porównać. I tu i tu nadużycie.
    • anita_beauty Wajda, olbrychski.... 27.05.10, 10:37
      Wrócił stary "dobry" ustrój. Świetnie do niego pasują. Ich postawy i
      wypowiedzi.... Ciekawe czy musieli sobie to wszystko przypomnieć bo im ktoś
      kazał czy to tak z własnej inicjatywy.
      • pakulec ty byś wolał Rosiewicza i Frąckowiak 27.05.10, 10:47
        każda grupa społeczna ma swoją kulturę
        • rlnd Re: ty byś wolał Rosiewicza i Frąckowiak 27.05.10, 11:00
          I Pietrzaka. W koncu nalezal ponoc do PZPR ...
        • nielenin Re: ty byś wolał Rosiewicza i Frąckowiak 27.05.10, 14:49
          tyle że kultura pobliczna została zdominowana przez lewactwo a
          postepek Gutka odkrywa proceder cenzury
    • pakulec Gutek jako firma prywatna może robić co chce 27.05.10, 10:37
      a p. Stankiewicz niech sobie znajdzie innego dystrybutora - może
      Rzeczpospolitą która ostatnio kolportowała dziecko jej i
      Pospieszalskiego
      • nielenin Re: Gutek jako firma prywatna może robić co chce 27.05.10, 14:28
        ale nie w tym rzecz. przeczytaj watek powyzej o ograniczaniu wolnosci wypowiedzi
        artystów
    • wojtek33 Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 10:38
      Człowiek nie chce, by za jego pieniądze powstało kolejne ...wno w stylu
      solidarnych, nie chce się tym ubrudzić i ma do tego pełne prawo.
    • nietoper5 Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 10:42
      Nie ma co. Wolnośc słowa i wypowiedzi pełną gębą. Tylko byle nie poruszac tematów, których władza sobie nie życzy.
      • pakulec nie płacz, jest jeszcze TVPis 27.05.10, 10:50
        napewno wyemitują dzełko pani Stankiewicz - zaraz po Warto rozmawiać
      • rsfox Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 10:54
        > Nie ma co. Wolnośc słowa i wypowiedzi pełną gębą. Tylko byle nie
        poruszac temat
        > ów, których władza sobie nie życzy.

        A ty co robisz,poruszasz te tematy i nikt ci nie zabrania.Nikomu nie
        zabrania.I to nie chodzi o tematy tylko o sposob ich pokazania,o
        bezczelna manipulacje pod haslem "tak mysla wszyscy Polacy",chyba
        cie nie zdziwi informacja,ze nie wszyscy tak mysla.A telewizja
        publiczna za pieniadze wszystkich nie jest miejscem na robienie
        propagandy tylko jednej opcji i to w takim stylu,tak wybiorczo.
      • cleryka Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 10:57
        nietoper5 napisał:

        > Nie ma co. Wolnośc słowa i wypowiedzi pełną gębą. Tylko byle nie
        poruszac temat
        > ów, których władza sobie nie życzy.
        >Twórcy ,a raczej tfurcy,za łamanie etyki zawsze powinni być karani
        przez środowisko! Inaczej nie pozbedziemy sie pospieszalskich i
        stankiewiczów !
    • leszek.st37 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 10:43
      Jakiej PRAWDY się boją proszę pani ???
    • konigin Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 10:46
      Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. O tej prostej prawdzie
      Stankiewicz zapomniała ? A Gutek Film to prywatna firma i ma prawo
      decydować, co będzie rozpowszechniać, a co może mieć głęboko w d...
    • oelefante Olbrychski na Mysią. Tam jego miejsce. 27.05.10, 10:47

      • niekandydujacy_niepolityk Re: Olbrychski na Mysią. Tam jego miejsce. 27.05.10, 10:55
        piewca cenzury...
    • nielenin POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 10:49
      Nie chodzi o to ze on robi co chce bo to jego małpy i jego cyrk.

      Chodzi o to że uświadomiliśmy w jak wielu msc indoktrynuje sie społeczeństwo
      lewacką ideologią.
      Jego oświadczenie wskazuje na to że profil filmów jakie
      dobierał do pokazywania podlegał wpływą ideologogicznym.
      Dla Gutka nie liczy się Sztuka tylko linia partii.
      Lewactwo rozciągneło sieć nad Polską również w sferze kultury.
      • pakulec sam sobie przeczysz 27.05.10, 10:55
        jeżeli jego małpy i jego cyrk to wybór też jego.
        A z tego co wyczytałem to film Stankiewicz to jakiś łzawy bzdet bez
        odnośników do ideologii- po prostu mizeria
        • nielenin pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 10:57
          Oświadczenie Gutka jest polityczne nie artystyczne. Wyrwała mu sie prawda i nie
          ukryjecie tego.
          • pakulec ale co tu ukrywać? 27.05.10, 11:14
            Gutek ma pełne prawo do wyrazania swojego zdania. Tak jak Stankiewicz
            miała prawo nakręcić swoich Solidarnych2010. Nie widze tu żadnego
            problemu.
            Prawdę mówiąc po obejżeniu Solidarnych nie mam ochoty ogladac innych
            dzeł p. Stankiewicz i może Gutek ma to samo trzeba go zrozumieć.
          • feurig59 Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 12:02
            nielenin napisała:

            > Oświadczenie Gutka jest polityczne nie artystyczne. Wyrwała mu sie
            prawda i nie
            > ukryjecie tego.

            Nie ma po co tego ukrywać. Roman Gutek ma pewnie polityczne poglądy
            (jak większość) i jego frima, to co robił do tej pory ma pewnien
            profil. To on decyduje o swoim wizerunku. Kropka.
            • nielenin Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 12:34
              oczywiście że tak jego małpy jego cyrk. Chodzi o

              Cenzura ze wzgledow politycznych
              Nie sztuka tylko ideologia liczy sie dla Gutka
              Zdominowanie instytucji kultury przez lewaków
              kara dla artystów za wolność wypowiedzi

              Czyli repertuar Gutka to propaganda partyjna?
              • feurig59 Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 13:17
                to nie tak. z pewnych względów pewnych osób nie zaprasza się do
                swojego domu, czy na raut, czy do interesu i może to mieć względy
                polityczne. tadeusz Rydzyk nie zaprosi Kazimiery Szczuki do robienia
                programu...
                Akurat podział na "lewaków" i "prawaków" w sztuce jest uzasadniony,
                skoro od czasw sprzed rewolucji francuskiej lewa strona była
                reprezentowana przez artystów, wolnomyślicieli, przedstawicieli
                ruchów emancypacji, ludzi wierzących w wolność upodobań, słowa,
                demokracji i w nonkonformizm, a po prawej stronie siedzieli
                hierarchowie kościoła, monarchiści, tradycjonaliści - konserwa,
                wzbraniająca się przed jakimikolwiek wolnościowymi ruchami,
                próbująca utrzymać "system wartości" i władzę.:)
                Cieszę się, że sztuka jako taka podlega przede wszystkim prawu
                wolności - jednemu z trzech głównych filarów prawdziwie lewicowego
                myślenia.
                • nielenin Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 13:27
                  > Cieszę się, że sztuka jako taka podlega przede wszystkim prawu
                  > wolności - jednemu z trzech głównych filarów prawdziwie lewicowego
                  > myślenia.

                  Sztuka jeśli podlega to znaczy że nie jest wolna
                  a po drugie nie jest wolna skoro sama sobie nie pozwala na wypowiedzieć inna niz
                  lewacka.


                  a to że zawęża to i ogranicza jej rozwój to jeszcze inna sprawa
                  • feurig59 Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 13:47
                    czyli to, że sztuka podlega wolności już przez sam fakt "podlegania"
                    czyni ją niewolną? zastanów się...:)
                    piszę o tym, że intelektualistom i artystom zawsze było bliżej do
                    myślenia "lewackiego" i liberalnego - związanego z wolnością
                    jednostki, niż do prawicowego - związanego z władzą, obyczajowością,
                    tradycją i "dyktatem społeczeństwa".
                    • nielenin Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 14:04
                      Zastanowiłem się.
                      Jak ktos czemus podlega to jest wolny czy nie ?
                      Zdefiniuj sobie swoje pojecie wolności i wtedy zobaczysz sam jakie to narzuca
                      ograniczenia.


                      > piszę o tym, że intelektualistom i artystom zawsze było bliżej do
                      > myślenia "lewackiego" i liberalnego - związanego z wolnością
                      > jednostki, niż do prawicowego - związanego z władzą, obyczajowością,
                      > tradycją i "dyktatem społeczeństwa".

                      Odkąd mamy na świecie myśl lewicową ? 100pare lat.
                      A te stulecia wcześniej to nie byli artyści i intelektualiści ?

                      A to Twoje "zawsze" może wynikać z tego że byłeś/aś poddana lewicowym wpływą i
                      stad masz obraz "zawsze i wszyscy" itd.
                      • feurig59 Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 15:31
                        "Lewica" odnosi się do miejsc w Stanach Generalnych podczas
                        Rewolucji Franc. czyli 220 lat temu, ale myśl zwana lewicową zaczyna
                        się w czasach nowożytnych już od Renesansu, a w pełni rozwija swoje
                        skrzydła właściwie wraz z Oświeceniem.
                        Nie twierdzę, że wcześniej nie było artystów, ale byli oni przede
                        wszystkim uzależnieni (jak wszyscy inni ludzie) od mecenatu kościoła
                        czy inni możnowładców.

                        Jeżeli chodzi o wolność artystyczną, to niepodlega ona w moim
                        mniemaniu, żadnym ograniczeniom, chyba, że w sztuce wykorzystuję
                        innych ludzi jako jej obiekty bez ich wiedzy i nimi manipuluję (jak
                        np Artur Zmijewski)
                        Nie odnosi się to natomiast do czyichś poglądów, religii, symboli z
                        nimi związanych i innych "świętości" - jestem wolny by robić z nimi
                        wzystko co zechcę i wolno mi "podważać" bez wyjątku każdą ideę.
          • papierowy_ksiezyc a wystawę papieża z kamieniem oprotestowaliście!! 27.05.10, 12:07
            za "obrazę uczuć religijnych" hipokryci! tak wam teraz dobro artystów i
            ich wolność twórcza na sercu leży?! CIEKAWE!
            • nielenin obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 12:36
              Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi.
              • obraza.uczuc.religijnych Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 12:37
                Dziś mamy nagonkę na przedsiębiorcę za jego decyzje biznesowe.
                • nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 12:41
                  Ale on sam napisał w oświadczeniu że była to decyzja polityczna.
                  Nic tam o biznesie nie ma. to jego własne słowa
                  • papierowy_ksiezyc Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 12:49
                    gdzie napisal ze decyzja polityczna?prosze o dokladny cytat słow
                    • nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 13:18
                      Odpiszę Ci chociaż uważam że udajesz że nie rozumiesz

                      cytat
                      "Chciałabym przekazać Państwu, jako koproducentom filmu informację, że firma
                      Gutek Film, w związku z emisją filmu "Solidarni 2010" itd .."

                      I co nie rozumiesz ? Naprawdę ? No to tłumaczę.

                      Co to za film był ten Sol.2010 ? Skoro przez ten film to dlaczego ?
                      Przecież nie ten miał pokazywać.Ten co miał pokazac sam rekomendował.
                      Ano dlatego że mu wydźwięk filmu jednoznacznie związanego z pewna opcja
                      polityczna nie pasował.
                      To jeśli z tego powodu to czy to nie jest decyzja polityczna ?

                      troche mi Twoje pytanie przypomina dzieci co jak zapytać
                      Byłeś w szkole ? To Ci kręcą myśląc że są strasznie sprytne
                      - ale kiedy, wczoraj, ale czy długo, ale w której itd.

                      Nudzi mnie takie udawanie gł..a
                      • obraza.uczuc.religijnych Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 13:56
                        To film "Solidarni 2010" był filmem politycznym? A ja myślalem że to
                        bylo apolityczne dzieło i twórcom o żadną politykę nie chodziło.
                        • nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:08
                          > To film "Solidarni 2010" był filmem politycznym? A ja myślalem że to
                          > bylo apolityczne dzieło i twórcom o żadną politykę nie chodziło.

                          Oczywiście że ideowo związany był z pewnym nurtem politycznym.Czy im o to
                          chodziło to nie wiem ale że wpisał się w takie widzenie świata to widać. No i co
                          z tego ?

                          Wątek dotyczy kary dla artysty za to że wypowiedział
                          swoje poglady w innym dziele.
                          • obraza.uczuc.religijnych Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:25
                            Ano nic. Słyszałem tylko że Stankiewicz i Pospieszalski
                            zrobili "obiektywny" film o nastrojach pod pałacem i na pewno o
                            żadną identyfikacje z jakąś siłą polityczna im nie chodzilo. jesteś
                            lewacko niesprawiedliwy. A teraz idę walczyć z faszystami z Coca-
                            coli, którzy rezygnując ze sponsoringu ich programu w stacji ESKA
                            Rock walczą w ten sposób z ich poglądami. Ależ lewacy z tej Coca-
                            Coli.
                            • obraza.uczuc.religijnych Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:26
                              Chodziło o sponsoring programu Wojewódzkiego i Figurskiego.
                            • nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:31
                              Ale to prawda co mówisz.
                              Czemu sądzisz że to dotyczy tylko jednych ? To jest problem tego w jakim świecie
                              tkwimy ?
                              a że dziś jest sprawa Gutka to temu o tym mowa.
                      • mkedzier123 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:39
                        Nie, to nie jest decyzja polityczna. Po prostu Gutek obawiał się, że w związku z
                        zamieszaniem spowodowanym przez Sol.2010 inny film tej reżyserki zrobi klapę
                        finansową - bo zwolennicy Sol.2010 raczej nie chodzą do kin na filmy o miłości
                        (chyba, że miłości do JP2).
                        • nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:46
                          > Nie, to nie jest decyzja polityczna. Po prostu Gutek obawiał się, że w związku
                          > z
                          > zamieszaniem spowodowanym przez Sol.2010 inny film tej reżyserki zrobi klapę
                          > finansową - bo zwolennicy Sol.2010 raczej nie chodzą do kin na filmy o miłości
                          > (chyba, że miłości do JP2).

                          Czyli że widownia wg Ciebie jest tak zindoktrynowana i upolityczniona
                          że zbojkotuje inny film ?

                          A na madonnę poszli, a obrażani przez żyda na tarantino poszli ?

                          • mkedzier123 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 15:01
                            > Czyli że widownia wg Ciebie jest tak zindoktrynowana i upolityczniona
                            > że zbojkotuje inny film ?
                            >
                            > A na madonnę poszli, a obrażani przez żyda na tarantino poszli ?

                            Mają pełne prawo nie pójść uważając inne dzieło tej propagandowej reżyserki za
                            nie warte marnowania czasu i kasy. W prawdziwym świecie głosuje się portfelami -
                            sukces odnosi to na co ludzie są gotowi wydać swoje pieniądze.

                            A madonna i Tarantino widać widzów nie obrażali - nie wszystkich obraża to samo.
                            Poza tym Tarantino można wybaczyć więcej niż jakiejś reżyserce znanej tylko z
                            produkcji jednego czy dwóch propagandowych filmów.

                            • nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 16:23
                              Ta widownia o której piszesz i jak sam piszesz nie obraża się nawet jak ich
                              naród strofuje aktor zza oceanu więc o ich wrażliwości trudno mówić.
                              Objektywnie rzecz biorąc obaj nie wiemy czy by poszli czy nie.
                              Ale obaj tez wiemy że film o którym mowa został zdjety za czyjes poglądy.
                              Przeciez to inny film niz Solidarni 2010.
                              Promowany do dzis prze Gutka.

                              Natomiast myśl że "Tarantino można wybaczyć więcej" to prosta droga do
                              wybaczenia Polańskiemu i innym przestepcom ukrywającym się za sztuką za to że w
                              pewnych kręgach są lubiani.
                              • mkedzier123 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 22:42
                                > Objektywnie rzecz biorąc obaj nie wiemy czy by poszli czy nie.

                                Nie wiemy. Ale Gutek ma pełne prawo uznać, że mogą nie pójść i zdecydować się
                                nie ryzykować swoich prywatnych pieniędzy na dystrybucję filmu.

                                > ... naród strofuje aktor zza oceanu więc o ich wrażliwości trudno mówić.

                                Wrażliwość nie ma tutaj żadnego znaczenia. Jeżeli istnieje znaczące szansa, że
                                widzowie nie pójdą na film, to nie ma znaczenia czy są oni, w twojej opini,
                                wrażliwi czy nie - ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy jest za wysokie.

                                Poza tym pani reżyser zawsze może poszukać sobie innego dystybutora - Gutek to
                                nie jedyna firma w Polsce
              • papierowy_ksiezyc wystawa sztuka i film sztuka 27.05.10, 12:48
                a mnie film Solidarni 2010 obrazil w nie mniejszym stopniu, niz
                katolikow wystawa z papiezem!
                • nielenin Re: wystawa sztuka i film sztuka 27.05.10, 13:28
                  obraza jedno cenzura za poglądy drugie.
                  Dziś mowa o cenzurze. papież był pokazany , film nie będzie za kare za inny film.
                  oto róznica
                  • pisubek Wy sie tow.lenin oswiadczcie temu kaszalotowi 27.05.10, 13:35
                    Stankiewicz, dla niej bedziecie jak znalazl, bo nikt inny jej nie zechce. No
                    moze jeszcze Maleszka moze z wami konkurowac. Tez przystojniaczek i do tego
                    kaszalota bedzie pasowal jak ulal!
                    • nielenin Re: Wy sie tow.lenin oswiadczcie temu kaszalotowi 27.05.10, 13:48
                      O kobiecie się tak wyrażasz ? Nie ładnie.
              • wyksztalciuch_z_zomo Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 13:30
                nielenin napisała:

                > Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi.

                co innego wolnosc wypowiedzi (ktorej zawsze bede bronic) a co innego ordynarna
                manipulacja ,kłamstwo i szerzenie nienawisci jakiej dopuszcza sie pospieszalski.
                czy jestes za wolnoscia wypowiedzi dla np.leszka bubla ???? ma ją chociaz
                powinno sie goscia wsadzic w samolot i deportowac gdzies do Iranu czy na
                Bialorus ,ew zamknac w psychiatryku. Ale nikt tego nie robi bo mamy
                wolnosc...ale wolnosc wiaze sie z odpowiedzialnoscia za to co sie czyni.
                Ostracyzm moze byc jedyna kara w demokratycznym panstwie..poza oczywiscie
                procesami wytoczonymi osobie znieslawiajacej i lamiacej K.K
                • nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 13:42
                  Jeśli jest wolnośc słowa to nie powinien być artysta za swoje artystyczne
                  wypowiedzi w jednym filmie karany zdjęciem z afisza drugiego filmu.

                  Gutkowi nie dawali do dystr. filmu Solidarni 2010
                  A on ich za ten film ukarał.
              • mela_1 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:50
                nielenin napisała:

                > Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi.
                Nie wiesz, co to znaczy - "cenzura". Cenzura byłaby wtedy, gdyby
                był zakaz pokazów na terenie Polski. Jest taki zakaz? Nie. Więc
                Gutek może nie mieć ochoty zadawania się z NIEETYCZNYM "twórcą".
                • nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:59
                  mela_1 napisała:

                  >
                  > > Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi.
                  > Nie wiesz, co to znaczy - "cenzura". Cenzura byłaby wtedy, gdyby
                  > był zakaz pokazów na terenie Polski. Jest taki zakaz? Nie. Więc
                  > Gutek może nie mieć ochoty zadawania się z NIEETYCZNYM "twórcą".


                  Nieetycznym bo miał inne poglądy polityczne ?
                  Cenzura dotyczyła poglądów politycznych.Tak jest. Gutek zakazał.
                  Więc cenzuruje.
                  • mela_1 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 16:30
                    nielenin napisała:

                    > mela_1 napisała:
                    >
                    > >
                    > > > Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi.
                    > > Nie wiesz, co to znaczy - "cenzura". Cenzura byłaby wtedy,
                    gdyby
                    > > był zakaz pokazów na terenie Polski. Jest taki zakaz? Nie. Więc
                    > > Gutek może nie mieć ochoty zadawania się z NIEETYCZNYM "twórcą".

                    >
                    > Nieetycznym bo miał inne poglądy polityczne ?
                    > Cenzura dotyczyła poglądów politycznych.Tak jest. Gutek zakazał.
                    > Więc cenzuruje.
                    Gutek nie jest jedynym w Polsce dystrybutorem. I nie zakazał,
                    tylko odmówił współpracy. To są może zbyt subtelne różnice, żebyś
                    zrozumiała, ale postaraj się.
        • prawdziwy-moher Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 10:58
          Nie ogladales?
          Tak ,film milosny ,o zyciu.Nie ogladales ale juz po pzprowsku mizerny.Otoz ten film byl rekomendowany .Przez tych co dzis na niego pluja.
          • pakulec Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 11:20
            nie oglądałem i prawdę mówiąc nie mam na to ochoty po obejżeniu
            Solidarnych 2010 - bo jak ktos robi agitki politczne to sztuki nie
            stworzy
            • nielenin Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 12:38
              mowa jest o cenzurze Gutka.
              artysci maja prawo do tworzenia na dowolny temat i karanie ich za to
              atak na wolna kulturę
              • wyksztalciuch_z_zomo Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 12:48
                nielenin napisała:

                > mowa jest o cenzurze Gutka.
                > artysci maja prawo do tworzenia na dowolny temat i karanie ich za to
                > atak na wolna kulturę

                Zgadza sie:) ale p.Gutek ma prawo do nie promowania tworcow z których pogladami
                mu nie po drodze. nie mozesz oczekiwac np po Adamie Michniku i GW ze otworzy
                swoje łamy dla publikacji o charakterze antysemickim i antyeuropejskim? ja moge
                miec mieszane uczucia co do decyzji p.Gutka ale to jego nie zbywalne prawo jako
                prywatnego dystrybutora filmowego. Gdyby byl monopolista na rynku krajowym i
                osoby takie jak pospieszalski i Stankiewicz musialyby zejsc do nielegalnego "2
                obiegu" jak kiedys za czasow prl to sam bym ostro protestowal i byl po ich
                stronie. A tak to tylko drobna szykanka w niczym nie przeszkadzajaca
                p.Stankiewicz w znalezieniu innego dystrybutora dla jej tworczosci. Problemu nie
                nalezy wyolbrzymiac. Sa rozne media i rozne nosniki informacji i alternatywne
                zrodla dotarcia do odbiorcy, to nie lata prlu i jego monopolu na rynek sztuki
                czy literatury.
                • nielenin Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 13:22
                  zgadzam się z Tobą i dlatego pokazuję w następstwie tego że powstaje pytanie.
                  Jak wiele instytucji kultury podlega takim politycznym preferencją ? i obraz
                  który sie z tego wyłania uświadamia nas że podlegamy indoktrynacji ideologicznej
                  w wielu przestrzeniach tzw kultury.
                  To gdzie jest miejsce dla wolnej sztuki ?
                  jaka jest w tym rola i udział państwa ?
                  jaka jest współzależność kultury i polityki ?

                  to mnie zaniepokoiło w tym zdarzeniu.
                  Jak wielki jest ten prywatny cyrk i małpy lewicy ?
                  • wyksztalciuch_z_zomo Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 13:43
                    nielenin napisała:

                    > zgadzam się z Tobą i dlatego pokazuję w następstwie tego że powstaje pytanie.
                    > Jak wiele instytucji kultury podlega takim politycznym preferencją ? i obraz
                    > który sie z tego wyłania uświadamia nas że podlegamy indoktrynacji ideologiczne
                    > j
                    > w wielu przestrzeniach tzw kultury.
                    > To gdzie jest miejsce dla wolnej sztuki ?
                    > jaka jest w tym rola i udział państwa ?
                    > jaka jest współzależność kultury i polityki ?
                    >
                    > to mnie zaniepokoiło w tym zdarzeniu.
                    > Jak wielki jest ten prywatny cyrk i małpy lewicy ?


                    Prawda o zyciu jest taka ze nigdy nie bedzie apolitycznego rzadu zlozonego z
                    samych fachowcow ktorym obce sa sprawy "walki" z przeciwnikami politycznymi. To
                    utopia niestety. A szkoda bo marzy mi sie rzad fachowcow a nie polityków , i
                    dlatego zawsze jakas ideologia "panujaca" bedzie miala mniejszy czy wiekszy
                    wplyw na sztuke i tworczosc artystyczna w szerokim zakresie jej pojmowania.
                    nalezy tylko pilnowac aby nie dochodzilo do ekstremalnych naciskow i
                    utotalitarnienia wplywu panstwa na sztuke czy jej mecenasów.
                    poruszylem w ktoryms z moich postow temat leszka bubla(celowo z malej litery)
                    ten facet to ekstremista przy ktorym Cejrowski jawi sie jako demokrata i
                    humanista pierwszej wody, a mimo tego bubel funkcjonuje w Polsce ze swoja
                    "tworczoscia" i ma odbiorcow kupujacych ten shit. Spotykaja go za to procesy i
                    kary ,ale nikt nie zamyka go w wiezieniu i nie konfiskuje jego antysemickich
                    pismidel.
                    Tak wiec chyba nie jest tak zle z nasza demokracja i swoboda wypowiedzi? :)
                    • nielenin Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 13:53
                      fakt że dokąd instytucje kultury będą finansowane z budżetu dotąd tak będzie jak
                      piszesz czyli że będą upolityczniać sztukę.
                      To jest zdobycz lewicy i kurczowo sie jej trzymają co dali wyraz na ostatnim
                      sympozjum kultury gdzie o dziwo ich Balcerowicz nazwał ich czekistami.

                      Są proste na to rozwiazania. Losowanie dzieł do pokazów w instytucjach
                      publicznych oraz ustawowa możliwość przekazywania swojego podatku na kulture na
                      wskazane przez podatnika instytucje kultury.
              • papierowy_ksiezyc Gutek nie cenzuruje 27.05.10, 12:50
                TYLKO nie chce dystrybuowac! czy ty czlowieku w ogole wiesz, co znaczy
                słowo CENZURA?? co Gutek jeden dystrybutor na rynku?
                • nielenin Re: Gutek nie cenzuruje 27.05.10, 13:32
                  Nie chce dystrybuowac za karę za czyjeś poglądy polityczne.
                  I poucza tym innych ze jak tak myślą to nie bedą pokazywani.

                  A to pytanie czy on jest jeden taki tez mi sie nasunęło.
                  Ciekawe jak wiele decyzji w kulturze Polskiej jest uzaleznione od polityki ? I w
                  jak wielu instytucjach kulturalnych karmią nas lewacka propagandą ?
                  • maaac Re: Gutek nie cenzuruje 27.05.10, 14:44
                    nielenin napisała:

                    > Nie chce dystrybuowac za karę za czyjeś poglądy polityczne.
                    > I poucza tym innych ze jak tak myślą to nie bedą pokazywani.

                    Ależ będą. Tyle, że nie przez niego. Czy uważasz, że kościelne
                    kioski mają obowiązek prócz literatury religijnej rozprowadzać
                    pornosy? To też cenzura? Czy normalność?

                    > A to pytanie czy on jest jeden taki tez mi sie nasunęło.
                    > Ciekawe jak wiele decyzji w kulturze Polskiej jest uzaleznione od
                    > polityki ? I w jak wielu instytucjach kulturalnych karmią nas
                    > lewacka propagandą ?
                    Nie masz się co zastanawiać bo ty nawet lewicy od prawicy nie
                    rozróżniasz. Sam jesteś skrajnym lewakiem skoro nie widzisz różnicy
                    pomiędzy prywatnym przedsiębiorca panem Gutkiem, a państwowymi
                    instytucjami kulturalnymi.
                    • nielenin Publiczna kara za wolność artysty 27.05.10, 14:56
                      Proszę rozróznij w końcu że to sa dwa rózne filmy.
                      On zatrzymał dystrybucje filmu który sam wcześniej polecał.
                      Innego film niz który spowodował tę karę.

                      Sam jesteś skrajnym lewakiem skoro nie widzisz różnicy
                      > pomiędzy prywatnym przedsiębiorca panem Gutkiem, a państwowymi
                      > instytucjami kulturalnymi.

                      Widzę. Tu za prywatne a tu za publiczne reka w rękę uprawiają poltykę i
                      indoktrynują społeczeństwo. Popatrz na programy.
                      • maaac Re: Publiczna kara za wolność artysty 27.05.10, 15:09
                        nielenin napisała:

                        > Proszę rozróznij w końcu że to sa dwa rózne filmy.
                        > On zatrzymał dystrybucje filmu który sam wcześniej polecał.
                        > Innego film niz który spowodował tę karę.
                        Czyli będziesz też protestował przeciwko sekowaniu w kościelnych
                        mediach nie pornograficznego filmu znanego pornografa? Czy jednak
                        mają prawo niechcieć być kojarzonym z pornografem?

                        > Widzę. Tu za prywatne a tu za publiczne reka w rękę uprawiają
                        > poltykę i indoktrynują społeczeństwo. Popatrz na programy.
                        Nie widzisz. Mylisz je. Póki co to lewicowa państwowa telewizja
                        (zarówno PiS jak i SLD to partie lewicowe) opublikowała
                        indoktrynujący (bo zafałszowywał realność - ludzie tam byli różni
                        nie tylko ślepo zakochani w prezydencie) film, a Tobie to nie
                        przeszkadza. Ba! Atakujesz nawet decyzję prywatnego nie lewicowego
                        dystrybutora (pokaż mi lewicowego biznesmena!), który nie chce mieć
                        z tym skandalem nic wspólnego.
                        • nielenin Re: Publiczna kara za wolność artysty 27.05.10, 16:31
                          maaac napisał:

                          > nielenin napisała:
                          >
                          > > Proszę rozróznij w końcu że to sa dwa rózne filmy.
                          > > On zatrzymał dystrybucje filmu który sam wcześniej polecał.
                          > > Innego film niz który spowodował tę karę.
                          > Czyli będziesz też protestował przeciwko sekowaniu w kościelnych
                          > mediach nie pornograficznego filmu znanego pornografa? Czy jednak
                          > mają prawo niechcieć być kojarzonym z pornografem?

                          Ale jaka pornografia? To zwykły film miał byc u Gutka pokazywany.
                          Żadna porno.
                          Jedziesz porównaniami tak ża zaraz mnie zapytasz czy Gutek miał prawo nie
                          pokazać filmu dokumentalnego mordercy pedofila? to ja Ci zaraz toco zrobił nazwe
                          Gebelszczyzną i terrorem Stalinowskim. Wróćmy do faktów.

                          To był zwykły film.A zdjął go bo mu sie inna praca artysty /też nie porno/ nie
                          pasowała politycznie.

                          >
                          > > Widzę. Tu za prywatne a tu za publiczne reka w rękę uprawiają
                          > > poltykę i indoktrynują społeczeństwo. Popatrz na programy.
                          > Nie widzisz. Mylisz je. Póki co to lewicowa państwowa telewizja
                          > (zarówno PiS jak i SLD to partie lewicowe) opublikowała
                          > indoktrynujący (bo zafałszowywał realność - ludzie tam byli różni
                          > nie tylko ślepo zakochani w prezydencie) film, a Tobie to nie
                          > przeszkadza. Ba! Atakujesz nawet decyzję prywatnego nie lewicowego
                          > dystrybutora (pokaż mi lewicowego biznesmena!), który nie chce mieć
                          > z tym skandalem nic wspólnego.

                          Fakt wyrazilem się nie jasno.
                          Miałem na myśli programy ideologiczne a nawet repertuarowe muzeów, galerii,
                          instytutów kultury i teatrów nie telewizyjne.
                          • obraza.uczuc.religijnych Re: Publiczna kara za wolność artysty 27.05.10, 23:05
                            Przecież maaac napisał, że film pornografa też nie miałby być pornograficzny.
                            Umiesz czytać?
                            A teraz proponuję wspólne roztkliwianie się na dyskryminację Figurskiego i
                            Wojewódzkiego dokonaną przez coca-colę z powodu ich poglądów politycznych.
                            • maaac Re: Publiczna kara za wolność artysty 28.05.10, 10:04
                              Jakby umiał czytać ze zrozumieniem nie był by wyborcą PiS.
                              Q.E.D.
      • rsfox Re: POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 10:57
        Bredzisz! Dobiera filmy na ktorych zarobi,tyle i tylko tyle.
        • nielenin Re: POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 11:16
          a oświadczenie czytałeś ? polityczne

          więcej Ci nie odpowiem bo nie rozmawiam z niegrzecznymi ludźmi

          Idź tacie tak powiedz jak zacząłes post do mnie
      • cleryka Re: POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 11:00
        Należy karać artystów,a raczej pseudo artystów za łamanie etyki!!Brawo
        p.Olbrychski i firma Gutek!
        • nielenin Re: POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 11:18
          No to cleryca miał/a byś robotę na Mysiej/dawna siedziba cenzury/.

          cenzura
          jedynie słuszna linia partii
          kary dla artystów

          tęskni Ci się świat POlewicowy ?
    • cleryka Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 10:52
      Teraz kiedy znamy prawdę o katastrofie,to p.ewa i Pospieszalski,powinni
      na kolanach do Częstochowy i przepraszać Polaków na nieprawdy w tym
      gniocie "Solidarni 2010"
      • knightnoir Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:36
        ty znasz "prawdę o katastrofie"? - podziel sie z nami!
    • saper_vodiczka "Autorytety" topią Platformę :) 27.05.10, 10:58
      Wajda, Bartoszewski, Kutz, Olbrychski i hrabia "woda ma to do siebie, że spływa" Komorowski - powinni mieć zakaz odzywania się, dla dobra ukochanej partii - bo co się nie odezwą to większy debilizm płynie :-)))

      Panie Olbrychski! Na parteitagu nieboszczki PZPR by taka wypowiedź idealnie pasowała, wracają zapisy na nazwisko?
      • cleryka Re: "Autorytety" topią Platformę :) 27.05.10, 11:04
        PO nawet powódż nie zatopiła,ale PiS - Kaczyńskiego zalała krew i nie
        odzywa się.
    • rsfox Re: Stalinowski smród antypolskiego salonu ! ! ! 27.05.10, 10:59
      cenzorniepolak napisał:

      > W imię własnego upadku gotowi są na kontynuacje tradycji swych
      autorytetów
      > -którzy tak jak Kuroń czy Szymborska wspierali stalinizm w latach
      najbardziej
      > zwyrodniałych zbrodni!
      > Najbardziej żałośni sa ci co kosztem własnej godności zostali
      dopuszczeni do
      > saloniku i teraz w imie obrony własnych "dokonań"
      > bronią śmierdzącego salonu.
      > Godna to kontynuacja tradycji saloniku,który powstał w wyniku
      dorżnięcia
      > polskich elit w bermanowskich katowniach i co gorsza podmiany
      owych elit przez
      > antypolski salonik.

      cenzorniepolak-tobie tylko egzorcysta bedzie w stanie pomoc,ale
      belkot
    • wyksztalciuch_z_zomo Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 11:01
      szczerze powiedziawszy mam ambiwalentne odczucia, ...z jednej strony
      p.Stankiewicz wytarzalbym w smole i pierzu za jej i pospieszalskiego produkcje
      (s.2010), z drugiej strony tego typu dzialania przypominaja mi komusze
      "zapisy" na niepokornych tworcow z lat 60,70 ..
      chcialem przypomniec ze nadwornego propagandysty PRL-u i goebbelsa stanu
      wojennego czyli jerzego urbana nikt nie karal po 89' za to co robil przez
      poprzednie 9 lat.., pozwolono w ramach wolnosci i demokracji wydawac
      ksiazki,prowadzic poczytny tygodnik i wplywac dalej na pewne kregi
      spoleczenstwa. A zapewne miliony ludzi w tym i ja mialo ochoteudusic go golymi
      rekoma. ...
      Tak wiec moze nie tedy droga p.Gutek bo rzeczywiscie w koncu wyladujemy tam
      gdzie stalo zomo...((((
      • mela_1 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:12
        O czym pan mówi??? Jakie "komusze zapisy"??? W ogóle pan wie, o
        co chodziło w "komuszych zapisach"???
        Tutaj nie ma żadnego "zapisu". Po prostu PRYWATNY dystrybutor nie
        chce mieć nic wspólnego ze skompromitowaną reżyserką. Ma prawo? Ma.
        W Polsce jest dużo dystrybutorów, to wolny kraj. Więc jak któryś ma
        ochotę na promowanie "artystki" - droga wolna.
        "Komuszy zapis" zabraniał jakichkolwiek działań. A tutaj? Droga
        wolna.
        • wyksztalciuch_z_zomo Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:18
          mela_1 napisała:

          > O czym pan mówi??? Jakie "komusze zapisy"??? W ogóle pan wie, o
          > co chodziło w "komuszych zapisach"???

          Tak sie sklada ze wiem :) zarowno z racji wieku jak i z tego ze bylem powiazany
          z prasą w Wydawnictwie Wspołczesnym i pamietam wizyty na Mysiej....


          > Tutaj nie ma żadnego "zapisu". Po prostu PRYWATNY dystrybutor nie
          > chce mieć nic wspólnego ze skompromitowaną reżyserką. Ma prawo?



          oczywiscie ze ma prawo i nikt mu tego nie moze zabronic...,ale zapaszek moze sie
          unoscic nad tym?? nieprawdaz?


          W Polsce jest dużo dystrybutorów, to wolny kraj. Więc jak któryś ma
          > ochotę na promowanie "artystki" - droga wolna.
          > "Komuszy zapis" zabraniał jakichkolwiek działań. A tutaj? Droga
          > wolna.


          Oczywiscie i tym sie roznimy od komuny (na szczescie) , jestem osttnia osoba
          broniaca taki praktyk i naduzyc medialnych jakich dopuszcza sie pospieszalski
          -ale demokracja ma to do siebie ze ma do tego prawo .
          Pozdrawiam :)
          • mela_1 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 12:03
            No. To miło. Przepraszam za, jak się okazało, retoryczne pytania.
            A z "zapaszkiem" pani Stankiewicz doskonale sobie poradzi. Roman
            Gutek zaś pozostanie czystym i wolnym człowiekiem. A że nie
            na "bazie i linii prawych Polaków"? Trudno. Oni mają Stankiewicz i
            Pospieszalskiego.
            • wyksztalciuch_z_zomo Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 12:34
              mela_1 napisała:

              > No. To miło. Przepraszam za, jak się okazało, retoryczne pytania.
              > A z "zapaszkiem" pani Stankiewicz doskonale sobie poradzi. Roman
              > Gutek zaś pozostanie czystym i wolnym człowiekiem. A że nie
              > na "bazie i linii prawych Polaków"? Trudno. Oni mają Stankiewicz i
              > Pospieszalskiego.


              Melu:) mozemy sobie obydwoje na wlasny użytek mieć wyrobione zdanie na temat
              pisowskiej kato-bolszewii. Kon jaki jest kazdy widzi.Moze jestem caly czas
              naiwny ale wyznaje stara zasade demokracji: "nienawidzę twoich pogladów ale dam
              sie zabic zebys mogl je glosic" i dlatego z decyzja p.Gutka mi nie za bardzo "po
              drodze" (ale to jego prawo i jego odpowiedzialnosc za taka a nie inna decyzje),
              zdaje sobie sprawe z tego ze gdyby sytuacja była odwrotna to zadnemu z obecnie
              tu krzyczacych o swobodach i demokracji pisowcow nie zadrzalaby reka przed
              wprowadzeniem cenzury i zamordyzmu... ale to nas własnie od nich odróżnia i
              powinno odróżniac :)
              Pozdrawiam W.T.

              • mela_1 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 15:01
                Masz rację...ale z drugiej strony - nie można nikomu niczego
                narzucać. Jeśli pani S. zdecydowała o swoim fundamentalistycznym
                zaangażowaniu "po" realizacji fabuły (a logika i kalendarz na to
                wskazują), to naraziła dystrybutora na poważny dyskomfort. Nie wiem,
                czy byłby Gutek szczęśliwy, gdyby pole konfliktu, zogniskowane wokół
                osoby, a nie filmu - przeniosło się na jego teren. A dokładniej
                teren kina, znanego przecież z otwartości.
                Jest wielu dystrybutorów którzy, być może, nie mają skrupułów i
                chętnie zaopiekują się zarówno autorką jak i jej dziełem.
                Ostatecznie może kupi go telewizja "publiczna" albo Trwam. Decyzja
                Gutka nie jest przecież wiążąca dla innych.
                Pozdrawiam
                ESz.
    • jojo76 ćwiczenia z public relations 27.05.10, 11:09
      wczoraj odbył się pokaz nowego filmu Ewy Stankiewicz "nie opuszczaj
      mnie". Krytyka przyjęła ten film dość chłodno. Co zrobić by wzbudzić
      zainteresowanie mediów? odwrócić uwagę od samego filmu.
      proszę zwrócić uwagę na słowo "blokada". czyżby firma Gutek Film
      skonfiskował wszystkie kopie tego świetnego filmu i żaden inny
      dystrybutor nie będzie mógł go w Polsce pokazać? Jeśli film jest
      dobry to przy takim szumie medialnym, na pewno ktoś go do
      dystrybucji weźmie. Jeśli jest dobry...
      jeśli ktoś ma do zrobienia case study na zaliczenie to polecam ten
      temat. Wyjdzie bardzo ładny.
    • knightnoir kino Muranów 27.05.10, 11:11
      Czy Gutek jest również właścicielem kina "Muranów" w Warszawie?

      Chyba tam juz wiecej nie pojde. Wolno innym wywierac naciski to i ja
      nacisne. Nie zostawie tam juz swoich pieniedzy.

      • feurig59 Re: kino Muranów 27.05.10, 12:04
        Oczywiście. Masz do tego prawo. :)
        • rlnd Re: kino Muranów 27.05.10, 12:11
          Nie. Ja mysle, ze zrobmy tak: przymusmy Gutka do codziennego pokazywania filmu
          Stankiewicz w kinie Muranow, a w zamian za to przymusmy knightnoir (czy tez
          carthopell juz sam nie wiem) do codziennego ogladania tegoz filmu w tymze kinie
          Muranow. Wtedy bedziemu mieli prawdziwie wolna Polske bez cenzury i komuny ...
          • cartophell Re: kino Muranów 27.05.10, 13:38
            wokol tej historii mozna snuc duzo takich glupot, tylko po co? sama
            ta historia jest wystarczajaco glupia taka jaka jest.
      • mela_1 Re: kino Muranów 27.05.10, 12:08
        knightnoir napisał:

        > Czy Gutek jest również właścicielem kina "Muranów" w Warszawie?
        >
        > Chyba tam juz wiecej nie pojde. Wolno innym wywierac naciski to i
        ja
        > nacisne. Nie zostawie tam juz swoich pieniedzy.
        Zaręczam, że bez pana kino "Muranów" nie upadnie. Dzięki Bogu -
        przyzwoitych ludzi jest znacznie więcej, niż "prawych" Polaków.
        • knightnoir Re: kino Muranów 27.05.10, 13:42
          ludzie przyzwoici sa zwolennikami stosowania politycznych kryteriow
          do oceny prac artystow? Takich przyzwoitych juz kiedys mielismy a
          najprzyzwoitszy z nich nazywal sie Stalin.
    • lulumay Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 11:15
      brawo! mam nadzieję, że p. Gutek wytrwa w tej decyzji i żadne uwagi
      o "płaceniu artystów za wolność" go od tego nie odwiodą. pewnych
      zachowań, takich jak film p. Stankiewicz, nie można pochwalać i już!
      • knightnoir Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:24
        pewnych pogladow tez nie mozna tolerowac - to sa twoje poglady,
        ktore w przeszlosci podzielali tacy wodzowie jak Stalin i Hitler
    • rozczochrany_jelonek Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:17
      Panie Romanie Glutku , niektórzy twierdzą że filmy których dystrybutorem jest
      glutek film , najlepiej ogląda się gdy są one ściągnięte z internetu. Niektórzy
      także przekonują że przyjemność z oglądania filmów Glutka wzrasta, gdy do filmu
      ściągniemy również napisy :)
      Myśli Pan Panie Romanie że to prawda ? :)
      • feurig59 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 12:07
        rozczochrany_jelonek napisał:

        > Panie Romanie Glutku , niektórzy twierdzą że filmy których
        dystrybutorem jest
        > glutek film , najlepiej ogląda się gdy są one ściągnięte z
        internetu. Niektórzy
        > także przekonują że przyjemność z oglądania filmów Glutka wzrasta,
        gdy do filmu
        > ściągniemy również napisy :)
        > Myśli Pan Panie Romanie że to prawda ? :)
        >
        Myślę, że na temat kradzieży i namawiania do niej, Roman Gutek i
        jego prawnicy, ale także admin tego forum mają wyrobione zdanie.:)
        • rozczochrany_jelonek Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 14:11
          Zgadzam się z prawnikami i adminami, popełnianie przestępstwa i namawianie do
          niego jest kary godne :)

          Z tego co pamiętam, po konflikcie z naspisy.org zainteresowanie filmami Gutka na
          torrentach wzrosło,ciekawe czy teraz też niektórym będzie sprawiało większą
          przyjemność ściągnięcie filmu Gutka :)
    • lupin25 Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 11:18
      Tak pięknie piszecie w swojej gazecie o wolności, tolerancji itd... Problem w
      tym, że jest to wasza wolność i wasza prawda. Można propagować homoseksualizm,
      zabijanie ludzi (w końcu wolność słowa), ale jak ktoś mówi coś innego, to już
      zablokować. Na przykład pan Cameron chciał mówić o homoseksualizmie - nie! nie
      wolno! Pani Stankiewicz nakręciła film - zbojkotować całą jej twórczość!
      Serdecznie pozdrawiam moją kochaną Gazetę ;)
    • a-z2005 Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 11:20
      Widzę, że bolszewicki sposób myślenia ma się bardzo dobrze w narodzie. Każdy
      środek jest dobry jeśli prowadzi do celu (np. zastosowanie odpowiedzialności
      zbiorowej). W tej samej sprawie można mieć sprzeczne poglądy - zależy kogo ona
      dotyczy (Jak za PRL dystrybutor "karał" niepokornego reżysera odkładaniem na
      półkę jego filmu to był to skandal, jak robi to teraz to w porządku). Z
      nowszych wynalazków doszedł tylko argument "zapłacił to może robić co chce".
      To ciekawe - również dyktować reżyserowi kształt innych jego filmów za które
      dystrybutor nie płacił?
      • rlnd Re: Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 11:26
        > Jak za PRL dystrybutor "karał" niepokornego reżysera odkładaniem na
        > półkę jego filmu to był to skandal, jak robi to teraz to w porządku

        Ilu bylo wtedy dystrybutorow prywatnych, a ilu jest teraz ?

        > Widzę, że bolszewicki sposób myślenia ma się bardzo dobrze w narodzie.

        To co, moze przymusic Gutek Film do pokazania filmu p. Stankiewicz ?

        > To ciekawe - również dyktować reżyserowi kształt innych jego filmów za które
        > dystrybutor nie płacił?

        Przeciez nikt nie wplynal na pania Stankiewicz, kiedy tworzyla "Solidarnych
        2010" ? A moze ktos wplynal, wiesz cos na ten temat ?
        • a-z2005 Re: Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 12:14
          1.W dzisiejszych czasach istnieje pewna możliwość wyboru wśród producentów i
          dystrybutorów (ale bardzo mała w Polsce!). Tylko co z tego jeśli zaczną oni
          postępować tak samo jak GUTEK? To niebezpieczny precedens.
          2.Nie piszę o przymuszaniu, ale o ocenie postępowania GUTKA. To, że uważam je za
          niewłaściwe nie oznacza, iż chcę GUTKA do czegoś zmuszać.
          3.Oczywiście chodzi o wywołanie taką decyzją mechanizmu autocenzury u reżyserów,
          a więc wpływu na ich inne produkcje realizowane nie za pieniądze GUTKA.
          • maaac Re: Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 13:56
            > 1.W dzisiejszych czasach istnieje pewna możliwość wyboru wśród
            > producentów i dystrybutorów (ale bardzo mała w Polsce!). Tylko co
            > z tego jeśli zaczną oni postępować tak samo jak GUTEK? To
            > niebezpieczny precedens.
            Nic się nie stanie póki nie ma wydawania koncesji na bycie
            dystrybutorem. NIC! Je żeli bedą osoby chętne na takie filmy znajdą
            się i dystrybutorzy. Ot np może to poprzeć koncern Rydzyka.

            > 2.Nie piszę o przymuszaniu, ale o ocenie postępowania GUTKA. To,
            > że uważam je za niewłaściwe nie oznacza, iż chcę GUTKA do czegoś
            > zmuszać.
            Czyli miał prawo podjąc taką decyzję i nie ma nic w niej złego od
            strony prawnej?

            > 3.Oczywiście chodzi o wywołanie taką decyzją mechanizmu
            > autocenzury u reżyserów, a więc wpływu na ich inne produkcje
            > realizowane nie za pieniądze GUTKA.
            A co w tym złego? Uważasz, że rezyser ma prawo nakręcić np pornos bo
            ot tak ma fantazje?
            • a-z2005 Re: Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 14:24
              Jak ma taką fantazję niech kręci - póki nie łamie prawa.
              • maaac Autocenzura istnieje w życiu codziennym. 27.05.10, 14:40
                Ale zdziwiłbyś się gdy po takiej decyzji festiwal filmów religijnych
                zrezygnował by z jego filmów?
                Zdziwiłbyś się jakby Rydzyk zrezygnował by z jego wykładów w szkole
                medialnej?
                Czy jednak na co dzień nie stosujemy non stop autocenzury? Nie jest
                tak, że rozumiemy że pewnych sprawa "nie wypada robić" komuś w danej
                sytuacji społecznej, na określonym stanowisku, w określonym wieku?
                Czymż jest to jak nie pewną formą autocenzury? Samoograniczania się?

                Ot życie jest wyborem. Decydując się na jeden wybór musisz być
                świadom, że inne możliwości się przed tobą zamykają.

                PS. Powiedziałbyś swojej żonie, dziewczynie, partnerce, że jest
                gruba? Nawet jak wyraźnie przytyła?
      • pakulec co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 11:29
        to dystrybutor pruwatny i jak coś mu się nie podoba to niemusi tego
        kolportować. U ciebie widze bolszewickie myślenie pt. kazać
        dystrybutorom rozpowszechniać wszystko co zrobią zwolennicy Pisu nawet
        jak to będzie bez sensu.
        • a-z2005 Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 12:20
          Nie piszę o przymuszaniu GUTKA do czegokolwiek, ale o ocenie postępowania GUTKA.
          A z punktu widzenia etyki biznesu kontekst tej decyzji mogący skutkować
          autocenzurą u reżyserów, może mieć wpływ na produkcje realizowane przez inne firmy.
          • papierowy_ksiezyc Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 12:25
            etyki biznesu? ciekawe, może przybliż kolego gdzie etyka biznesu
            nakazuje wchodzenie w relacje biznesowe z KAŻDYM, kto tylko publicznie
            ogłosi swoje poglądy. To jest jakiś absurd!
            • a-z2005 Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 12:43
              Przeczytaj jeszcze raz i ze zrozumieniem mój wpis.
              • papierowy_ksiezyc Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 12:54
                przeczytałem i rozumiem. niepotrzebnie mieszasz pojęcie etyki biznesu z
                ideologicznym - promujmy wszystkich artystów, bo jak kogoś nie
                wypromujemy, to inny nie stworzy dzieła, bo sam świadomie będzie się
                ograniczał, by pozostać w mainstreamie, tak? otóż to jest bzdura.
                • a-z2005 Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 13:23
                  Dokładnie chodzi o dwa aspekty:
                  1. Gutek będąc sam producentem przyjął pozycję sędziego (nie mylić z prawem do
                  oceny, on kogoś karze) w ocenie filmu innego producenta. Tak się w
                  biznesie nie robi.
                  2. Załóżmy hipotetyczną sytuację gdy reżyser jest na etapie montażu dwóch
                  filmów. Jeden tzw. komercyjny u GUTKA, a drugi kontrowersyjny dokument u
                  producenta X. Pod presją wywołaną tym co zrobił GUTEK, reżyser zmienia wydźwięk
                  dokumentu, za który płaci X. bez komentarza.
                  To oczywiście tylko przykład, który ma wyjaśnić dlaczego uważam zachowanie GUTKA
                  za złe. Nie mniej ze strachem myślę o sytuacji gdyby w podobny sposób zaczęli
                  postępować kolejni producenci i dystrybutorzy. Poszkodowanymi byłoby nie tylko
                  środowisko filmowe, ale całe społeczeństwo.
          • obraza.uczuc.religijnych Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 14:00
            Dokładnie, konkurencja może się postarać przygarnąć panią
            Stankiewicz, na czym ta może tylko skorzystać.
            • a-z2005 Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 14:30
              Tylko, że najmniej w tej całej dyskusji chodzi o jednostkowy interes pani
              Stankiewicz.
              • obraza.uczuc.religijnych Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 14:47
                Wiem, chodzi o zjawisko, parę tygodni temu wyszła na wierzch
                białoruska mentalność Coca-coli, ktora z rozkazu salonu postanowiła
                uderzyć w Figurskiego i Wojewódzkiego za to, że przedstawili swoje
                poglądy.
    • mkedzier123 Decyzja biznesowa 27.05.10, 11:21
      Moim zdaniem zwykła decyzja biznesowa. Przepychanka związana z "Sprawiedliwi
      2010" zapewne spowodowałaby, że przeciwnicy tego filmy nie poszli by do kin.
      Natomiast grupa zwolenników "Sprawiedliwych" raczej nie jest typem ludzi
      chodzących do kin na filmy o miłości - oni chodzą tylko na polskie filmy
      martyrologiczne w stylu Katyń czy Generał Nil.
      • knightnoir Re: Decyzja biznesowa 27.05.10, 11:28
        gdyby film nie przynosil zysku - to decyzja bylaby biznesowa.
        Swoja decyzje Gutek uzasadnil SAM odwolujac sie do reakcji na
        film "Solidarni" - wiec decyzja biznesowa to nie jest.

        • mkedzier123 Re: Decyzja biznesowa 27.05.10, 11:38
          Nie przeczę, że jest to spowodowane reakcją na film "Solidarni" - dyrekcja
          zapewne uznała, że ryzyko klapy finansowej jest za wysokie i filmu nie opłaca
          się wprowadzać do kin. Po co ponosić znaczne koszty dystrybucji, jeżeli istnieje
          duże ryzyko, że się one nie zwrócą - bo ludzie zniechęceni propagandowym
          "Solidarni 2010" nie pójdą do kin na inny film tej samej reżyserki.
    • r257 Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 11:41
      To dyskryminacja.
      Przedsiębiorca ma prawo nawiązywać stosunki biznesowe z kim chce,
      ale jeśli uzasadnił to w podany sposób, tzn. "… firma Gutek Film, w
      związku z emisją filmu +Solidarni 2010+ i medialną burzą wywołaną
      tym filmem, podjęła decyzję o rezygnacji z dystrybucji kinowej filmu
      +Nie opuszczaj mnie+ w reż. E. Stankiewicz" – No, to wtedy jest to
      dyskryminacja z powodu wyrażania poglądów i świadczy o kompletnej
      nieznajomości standardów zachodniego świata, n.p. Karta Praw
      Podstawowych
      , Art. 11. p. 1. „Każdy ma prawo do wolności
      wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność wyrażania opinii oraz…”, a
      także Art. 21. p.1. „Zabrania się wszelkiej dyskryminacji ze względu
      na: płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne,
      cechy genetyczne, język wyznanie lub wiarę, przekonania
      polityczne i inne poglądy
      , przynależność do mniejszości
      narodowej, własność, urodzenie, niepełnosprawność, wiek bądź
      orientację seksualną.”
      Przykre, że wielu naszych przedsiębiorców nie ma pojęcia o
      standardach europejskich, czy w ogóle zachodnich, o czym świadczą
      też n.p. takie ogłoszenia o pracę: „Zatrudnię miłą młodą panią do
      pracy w charakterze asystentki”, albo „Zatrudnię emeryta…” – co jest
      dyskryminacją ze względu na wiek. Nie mówię już o niektórych
      ludziach sztuki, mediów, politykach….

      Komentarze niemerytoryczne, czy nawet nieparlamentarne świadczą
      jedynie o braku argumentów.

      • prawdziwy-moher Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:48
        Mam nadzieje ze tym zajma sie inni.Instytucje demokratyczne.I masz racje.Na Zachodzie bylby z ta sprawa problem.I to powazny, tym bardziej ze wstepnie podpisano umowe.Decyzja typowo polityczna, po naciskach politykowi pseudoartystow z PO.
        • mela_1 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 12:16
          prawdziwy-moher napisał:

          > Mam nadzieje ze tym zajma sie inni.Instytucje demokratyczne.I masz
          racje.Na Zac
          > hodzie bylby z ta sprawa problem.I to powazny, tym bardziej ze
          wstepnie podpisa
          > no umowe.Decyzja typowo polityczna, po naciskach politykowi
          pseudoartystow z PO
          > .
          Kłamiecie, towarzyszu (były esbeku) Wajdzik! Na zachodzie byłoby
          nie do pomyślenia pokazanie "S-2010" w TELEWIZJI PUBLICZNEJ. Gdyby
          jednak, jakimś cudem, to się wydarzyło - wszyscy, umoczeni w "takie"
          dziełko mieliby wilcze bilety na długie lata i na wszystko, co
          chcieliby robić w przestrzeni publicznej. Decyzja ma charakter
          ETYCZNY, ale fundamentaliści PiSowscy nie mają pojęcia, co to znaczy.

      • pakulec niech Stankiewicz idzie do sadu 27.05.10, 11:49
        zamiast się wypłakiwać w mikrofon
        • papierowy_ksiezyc dokładnie, niech idzie do sądu 27.05.10, 12:09
          jak jej się taka krzywda stała.
      • rlnd Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:50
        "4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż polscy obywatele
        nie będą podlegać ochronie zagwarantowanej w Karcie Praw Podstawowych tak jak
        obywatele pozostałych krajów członkowskich Unii Europejskiej (z wyjątkiem
        Wielkiej Brytanii i Czech)" - mysle ze akurat w tym fragmencie Wikipedia nie
        klamie :)
        • r257 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:59
          Mówiąc ogólnie, protokół brytyjski gwarantuje przewagę prawa
          krajowego nad Kartą Praw Podstawowych, A Konstytucja RP mówi: Art.
          32. p. 2. „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym,
          społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”
          • obraza.uczuc.religijnych Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 14:08
            Dlatego bojkot filmów czy festiwalu Gutka jest niezgodny z
            konstytucją.
    • oelefante Gutek - to ci sami, co wykończyli napisy.org 27.05.10, 11:46
      Widać, że koncernowi marzy się władza.
    • franekwolusz Za Tuska mamy drugą Białoruś 27.05.10, 11:50
      Takie presje są wywierane wszędzie, nawet w zakładach pracy i to nie
      bynajmniej prywatnych. Powiedzieć coś złego na PO to groźba wilczego
      biletu.
      • rlnd Re: Za Tuska mamy drugą Białoruś 27.05.10, 12:06
        Wspolczuje. Caly czas tak bac sie zsylki ...
        • feurig59 Re: Za Tuska mamy drugą Białoruś 27.05.10, 12:13
          rlnd napisał:

          > Wspolczuje. Caly czas tak bac sie zsylki ...

          Oni się nie boją. Im najbardziej odpowiadałaby wojna domowa, w
          której odegraliby rolę ofiar i na wieki mogliby związać kolejne
          pokolenia własnym "mitem"...To niekończąca się zabawa żołnierzykami
          w piaskownicy. Albo tak jak jest w grze planszowej sprzedawanej
          dzieciom w Muzeum Powstania Warszawskiego: jak się dasz złapać i
          torturować Niemcom, to dostajesz dodatkowe punkty... :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka