a_weasley Nieważne co, ważne kto? 27.05.10, 10:30 Nawet nie próbują ukrywać: nie chodzi o to, jaki jest dany film, tylko że autorka jest be. Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Re: Nieważne co, ważne kto? 27.05.10, 11:27 No niestety, nie można ryzykować pieniędzy na film kobiety, za ktorą ciągnie się smród manipulacji. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagandy? 27.05.10, 10:32 No to jasnym sie stało jakim kluczem posługuje sie Gutek przy doborze filmów. Jedynie słusznym kluczem ideologicznym. PO lini. Sztuka nie ma dla nich żadnego znaczenia. Mamili naiwnych. W filmie pokazywanym przez Gutka Ważne jest żeby był lewicowy przekaz? Odpowiedz Link Zgłoś
rsfox Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 10:43 Mylisz sie,wazne zeby zarobic bo to jest kwintesencja biznesu...i w sumie nie jest wazne czy film jest artystycznie dobry tylko zeby sie dobrze sprzedal,wiec przestan pieprzyc o jakiejs lewicowosci... Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 10:51 Przeczytaj jeszcze raz jego oswiadczenie to zrozumiesz że nie kierował sie biznesem. Odpowiedz Link Zgłoś
mela_1 Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 11:05 nielenin napisała: > Przeczytaj jeszcze raz jego oswiadczenie to zrozumiesz że nie kierował sie bizn > esem. Czy babranie się w goownie (dystrybucja tegoż "dzieła") to obowiązek? Nie, szanowna pani - wolny wybór. Więc niech "Nie opuszczaj mnie" dystrybuuje ktoś, kto lubi się w goownie babrać. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 11:14 oświadczenie Gutka jest jednoznacznie polityczne. Wstydzicie sie za niego ale nic tu nie pomoże zmiana frontu na artystyczny. Wyrwało mu sie a my dzięki temu wiemy ze to dystrybutor lewicowej propagandy. to miała być publiczna nauczka dla innych artystów za wolność Odpowiedz Link Zgłoś
mykey Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 12:37 Skoro wg. ciebie to posunięcie polityczne oznacza to tylko i wyłącznie tyle że Pan Gutek ma najzwyczajniej w świecie PRAWIDŁOWO WYKSZTAŁCONY KRĘGOSŁUP MORALNY i NIE POPIERA osób które zdolne są do współuczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach jakie przedstawia na antenie apolitycznej z założenia TVPiS pan Pospieszalski... Bo każdy normalny człowiek oceni to jako prymitywną partyjna agitkę a nie dokument... =)) Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 12:40 ale on ocenzurowal film który wcześniej polecał. Za co za to że artysta wypowiedział sie na jakiś temat w innym filmie. to atak na wolność kultury Odpowiedz Link Zgłoś
mykey Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 12:59 W jakim sensie atak na wolność ?? Po prostu może nie trawić koniunkturalistów (zważywszy czym się zajmuje i jakie filmy dystrybuuje przypuszczenie przynajmniej uzasadnione... ) takich jak ta pani... To nie komuna gdy jedyny wydawca decydował o istnieniu artysty - jeżeli jest dobra to się przebije (najpewniej jednak w mediach wzorca moralnego papy rydza - technika propagandy identyczna - zawsze pokazuj TYLKO NASZ punkt widzenia a oponenta co najmniej nie pokaż a najczęściej wyszydź i zmieszaj z błotem nie dając okazji do obrony... ) Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 13:05 a w takim że artystów straszy się że jak wypowiedzą się na pewne tematy to spotka ich za to kara. kiedyś było więzienie dziś zamyknie drzwi Kto Cie wyszydza ?.. co Ty zmyślasz ? I Przecież dałaś swój pkt widzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
mykey Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 13:23 Tłumaczę przeca że dziś dystrybutor to firma a nie instytucja... nie ten to inny... Tobie nie pasuje zachowanie dystrybutora - dystrybutorowi nie pasuje zachowanie tej pani... różnica taka że pan Gutek dzięki swojej osobowości (której dał wyraz w omawianej decyzji) ma największą siłę rażenia... WOLNY RYNEK - Ty nie kupisz nic wydanego przez Gutka - Gutek nie da zarobić tej Pani... Jeśli chodzi o wyszydzanie to uzyłem dość łagodnego słowa na określenie treści płynących z anteny 'Katolickiego głosu w moim radiu' podczas KAŻDEJ dyskusji politycznej prowadzonej w RM (tak stronniczych audycji nie pamiętam od czasów PRL-u - a troche ich jest na antenie...) P.S. mykey - mike - michael - michał =) Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 13:38 Ale to co piszesz jest dla mnie jasne. Aby dojśc do tego momentu refleksji konieczne było zrozumienie czym jest gest tego dystrybutora. Ja nic nie mam do jego małp i jego cyrku. Ja piszę o zjawisku które wzbudza mój niepokój co do zależności polityki i kultury w Polsce. Zastanawiam się jak wiele jest takich msc gdzie z "kluczy" ideologicznych dobiera się program ? I wyłania mi sie z tego obraz kultury sterowanej celami propagandowymi. A Gutek pokazał to czarno na białym. Odpowiedz Link Zgłoś
mykey Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 14:03 To ja zapytam - znasz miejsce (dystrybutora, wydawcę, promotora, instytucję) gdzie jest inaczej - gdzie 'kultura' nie jest 'sterowana' ideologicznie (jeśli tak to mnie oświeć - ale coś takiego chyba nie istnieje) ??? Może być to jedynie mniej lub bardziej zintensyfikowane, bardziej lub mniej moralne/koniunkturalne, podane w bardziej lub mniej strawnej formie itd. ale ZAWSZE będzie to odzwierciedlenie czyjegoś spojrzenia na temat... a za 'dziełem' ZAWSZE stoi jakaś ideologia... chocby jednej osoby - ZAWSZE bo Z ZASADY... Dla mnie to nie był gest polityczny tylko etyczny - niestety polityka niektórych środowisk wchodzi i porusza takie kwestie/sfery że tego typu gest jest odczytywany politycznie (zauważ że JEDYNIE przez TE środowiska...) Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Dla Gutka nie liczy się sztuka!Dystr.propagan 27.05.10, 14:21 Twoje pytanie wskazuje na coś jeszcze straszniejszego. Na to że tej artystycznej wolności nie widać i jest jej maluteńko. Jeśli Cie to interesuje to poradziłbym szukanie wśród sztuki niezależnej tzn finansowanej ze skromnych ale prywatnych budżetów artystów. No niech pomyślę ... a Choćby Lao Che ze ich płytą Powstanie Warszawskie. A to że każdy ma poglądy to oczywista oczywistość :) tyle że albo jest dostępna ich różnorodność albo zaczynaja obowiazywać wszystkich te same poglądy.I mamy np.socrealizmi i wszystkie jego konsekwencje. Patrząc na program instytucji kultury i media tak to właśnie wygląda. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec czy pisuar to sztuka? 27.05.10, 10:45 co prawda Duchamp widział sztukę w pisuarze ale może p. Gutek ma bardziej wyrafinowany gust? Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: czy pisuar to sztuka? 27.05.10, 10:52 Gutek sie wyrwało i nie ma co ściemniać o sztuce. Jego deklaracja mówi tylko o polityce. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec czyli awansował Stankiewicz 27.05.10, 11:11 docenił jej starania i ten łzawy gniot który nakręciła zakwalifikował do kategorii propaganda polityczna. Myślę że powinna być mu wdzięczna. Odpowiedz Link Zgłoś
grey-hund Taki los propagandzistów.. 27.05.10, 10:33 Wystarczy poznać powojenne problemy zawodowe Leni Riefenstahl: pl.wikipedia.org/wiki/Leni_Riefenstahl Odpowiedz Link Zgłoś
grey-hund Re: Taki los propagandzistów.. 27.05.10, 10:36 Z tą różnicą, że Leni miała nieprzeciętny talent.. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Taki los propagandzistów.. 27.05.10, 14:12 Te problemy zrobiła jej niemiecka lewica. Więc to jest w ich w standardzie. Ale tu mowa o ukaraniu artysta za to że stworzył inne dzieło i z cała pewnością nie do porównania z nazizmem. Bo tak to mozna by Gutka do gebelsa porównać. I tu i tu nadużycie. Odpowiedz Link Zgłoś
anita_beauty Wajda, olbrychski.... 27.05.10, 10:37 Wrócił stary "dobry" ustrój. Świetnie do niego pasują. Ich postawy i wypowiedzi.... Ciekawe czy musieli sobie to wszystko przypomnieć bo im ktoś kazał czy to tak z własnej inicjatywy. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec ty byś wolał Rosiewicza i Frąckowiak 27.05.10, 10:47 każda grupa społeczna ma swoją kulturę Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: ty byś wolał Rosiewicza i Frąckowiak 27.05.10, 11:00 I Pietrzaka. W koncu nalezal ponoc do PZPR ... Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: ty byś wolał Rosiewicza i Frąckowiak 27.05.10, 14:49 tyle że kultura pobliczna została zdominowana przez lewactwo a postepek Gutka odkrywa proceder cenzury Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec Gutek jako firma prywatna może robić co chce 27.05.10, 10:37 a p. Stankiewicz niech sobie znajdzie innego dystrybutora - może Rzeczpospolitą która ostatnio kolportowała dziecko jej i Pospieszalskiego Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Gutek jako firma prywatna może robić co chce 27.05.10, 14:28 ale nie w tym rzecz. przeczytaj watek powyzej o ograniczaniu wolnosci wypowiedzi artystów Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek33 Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 10:38 Człowiek nie chce, by za jego pieniądze powstało kolejne ...wno w stylu solidarnych, nie chce się tym ubrudzić i ma do tego pełne prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
nietoper5 Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 10:42 Nie ma co. Wolnośc słowa i wypowiedzi pełną gębą. Tylko byle nie poruszac tematów, których władza sobie nie życzy. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec nie płacz, jest jeszcze TVPis 27.05.10, 10:50 napewno wyemitują dzełko pani Stankiewicz - zaraz po Warto rozmawiać Odpowiedz Link Zgłoś
rsfox Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 10:54 > Nie ma co. Wolnośc słowa i wypowiedzi pełną gębą. Tylko byle nie poruszac temat > ów, których władza sobie nie życzy. A ty co robisz,poruszasz te tematy i nikt ci nie zabrania.Nikomu nie zabrania.I to nie chodzi o tematy tylko o sposob ich pokazania,o bezczelna manipulacje pod haslem "tak mysla wszyscy Polacy",chyba cie nie zdziwi informacja,ze nie wszyscy tak mysla.A telewizja publiczna za pieniadze wszystkich nie jest miejscem na robienie propagandy tylko jednej opcji i to w takim stylu,tak wybiorczo. Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 10:57 nietoper5 napisał: > Nie ma co. Wolnośc słowa i wypowiedzi pełną gębą. Tylko byle nie poruszac temat > ów, których władza sobie nie życzy. >Twórcy ,a raczej tfurcy,za łamanie etyki zawsze powinni być karani przez środowisko! Inaczej nie pozbedziemy sie pospieszalskich i stankiewiczów ! Odpowiedz Link Zgłoś
leszek.st37 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 10:43 Jakiej PRAWDY się boją proszę pani ??? Odpowiedz Link Zgłoś
konigin Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 10:46 Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. O tej prostej prawdzie Stankiewicz zapomniała ? A Gutek Film to prywatna firma i ma prawo decydować, co będzie rozpowszechniać, a co może mieć głęboko w d... Odpowiedz Link Zgłoś
niekandydujacy_niepolityk Re: Olbrychski na Mysią. Tam jego miejsce. 27.05.10, 10:55 piewca cenzury... Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 10:49 Nie chodzi o to ze on robi co chce bo to jego małpy i jego cyrk. Chodzi o to że uświadomiliśmy w jak wielu msc indoktrynuje sie społeczeństwo lewacką ideologią. Jego oświadczenie wskazuje na to że profil filmów jakie dobierał do pokazywania podlegał wpływą ideologogicznym. Dla Gutka nie liczy się Sztuka tylko linia partii. Lewactwo rozciągneło sieć nad Polską również w sferze kultury. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec sam sobie przeczysz 27.05.10, 10:55 jeżeli jego małpy i jego cyrk to wybór też jego. A z tego co wyczytałem to film Stankiewicz to jakiś łzawy bzdet bez odnośników do ideologii- po prostu mizeria Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 10:57 Oświadczenie Gutka jest polityczne nie artystyczne. Wyrwała mu sie prawda i nie ukryjecie tego. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec ale co tu ukrywać? 27.05.10, 11:14 Gutek ma pełne prawo do wyrazania swojego zdania. Tak jak Stankiewicz miała prawo nakręcić swoich Solidarnych2010. Nie widze tu żadnego problemu. Prawdę mówiąc po obejżeniu Solidarnych nie mam ochoty ogladac innych dzeł p. Stankiewicz i może Gutek ma to samo trzeba go zrozumieć. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 12:02 nielenin napisała: > Oświadczenie Gutka jest polityczne nie artystyczne. Wyrwała mu sie prawda i nie > ukryjecie tego. Nie ma po co tego ukrywać. Roman Gutek ma pewnie polityczne poglądy (jak większość) i jego frima, to co robił do tej pory ma pewnien profil. To on decyduje o swoim wizerunku. Kropka. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 12:34 oczywiście że tak jego małpy jego cyrk. Chodzi o Cenzura ze wzgledow politycznych Nie sztuka tylko ideologia liczy sie dla Gutka Zdominowanie instytucji kultury przez lewaków kara dla artystów za wolność wypowiedzi Czyli repertuar Gutka to propaganda partyjna? Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 13:17 to nie tak. z pewnych względów pewnych osób nie zaprasza się do swojego domu, czy na raut, czy do interesu i może to mieć względy polityczne. tadeusz Rydzyk nie zaprosi Kazimiery Szczuki do robienia programu... Akurat podział na "lewaków" i "prawaków" w sztuce jest uzasadniony, skoro od czasw sprzed rewolucji francuskiej lewa strona była reprezentowana przez artystów, wolnomyślicieli, przedstawicieli ruchów emancypacji, ludzi wierzących w wolność upodobań, słowa, demokracji i w nonkonformizm, a po prawej stronie siedzieli hierarchowie kościoła, monarchiści, tradycjonaliści - konserwa, wzbraniająca się przed jakimikolwiek wolnościowymi ruchami, próbująca utrzymać "system wartości" i władzę.:) Cieszę się, że sztuka jako taka podlega przede wszystkim prawu wolności - jednemu z trzech głównych filarów prawdziwie lewicowego myślenia. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 13:27 > Cieszę się, że sztuka jako taka podlega przede wszystkim prawu > wolności - jednemu z trzech głównych filarów prawdziwie lewicowego > myślenia. Sztuka jeśli podlega to znaczy że nie jest wolna a po drugie nie jest wolna skoro sama sobie nie pozwala na wypowiedzieć inna niz lewacka. a to że zawęża to i ogranicza jej rozwój to jeszcze inna sprawa Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 13:47 czyli to, że sztuka podlega wolności już przez sam fakt "podlegania" czyni ją niewolną? zastanów się...:) piszę o tym, że intelektualistom i artystom zawsze było bliżej do myślenia "lewackiego" i liberalnego - związanego z wolnością jednostki, niż do prawicowego - związanego z władzą, obyczajowością, tradycją i "dyktatem społeczeństwa". Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 14:04 Zastanowiłem się. Jak ktos czemus podlega to jest wolny czy nie ? Zdefiniuj sobie swoje pojecie wolności i wtedy zobaczysz sam jakie to narzuca ograniczenia. > piszę o tym, że intelektualistom i artystom zawsze było bliżej do > myślenia "lewackiego" i liberalnego - związanego z wolnością > jednostki, niż do prawicowego - związanego z władzą, obyczajowością, > tradycją i "dyktatem społeczeństwa". Odkąd mamy na świecie myśl lewicową ? 100pare lat. A te stulecia wcześniej to nie byli artyści i intelektualiści ? A to Twoje "zawsze" może wynikać z tego że byłeś/aś poddana lewicowym wpływą i stad masz obraz "zawsze i wszyscy" itd. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: pokazowa kara dla artystów za wolność 27.05.10, 15:31 "Lewica" odnosi się do miejsc w Stanach Generalnych podczas Rewolucji Franc. czyli 220 lat temu, ale myśl zwana lewicową zaczyna się w czasach nowożytnych już od Renesansu, a w pełni rozwija swoje skrzydła właściwie wraz z Oświeceniem. Nie twierdzę, że wcześniej nie było artystów, ale byli oni przede wszystkim uzależnieni (jak wszyscy inni ludzie) od mecenatu kościoła czy inni możnowładców. Jeżeli chodzi o wolność artystyczną, to niepodlega ona w moim mniemaniu, żadnym ograniczeniom, chyba, że w sztuce wykorzystuję innych ludzi jako jej obiekty bez ich wiedzy i nimi manipuluję (jak np Artur Zmijewski) Nie odnosi się to natomiast do czyichś poglądów, religii, symboli z nimi związanych i innych "świętości" - jestem wolny by robić z nimi wzystko co zechcę i wolno mi "podważać" bez wyjątku każdą ideę. Odpowiedz Link Zgłoś
papierowy_ksiezyc a wystawę papieża z kamieniem oprotestowaliście!! 27.05.10, 12:07 za "obrazę uczuć religijnych" hipokryci! tak wam teraz dobro artystów i ich wolność twórcza na sercu leży?! CIEKAWE! Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 12:36 Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 12:37 Dziś mamy nagonkę na przedsiębiorcę za jego decyzje biznesowe. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 12:41 Ale on sam napisał w oświadczeniu że była to decyzja polityczna. Nic tam o biznesie nie ma. to jego własne słowa Odpowiedz Link Zgłoś
papierowy_ksiezyc Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 12:49 gdzie napisal ze decyzja polityczna?prosze o dokladny cytat słow Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 13:18 Odpiszę Ci chociaż uważam że udajesz że nie rozumiesz cytat "Chciałabym przekazać Państwu, jako koproducentom filmu informację, że firma Gutek Film, w związku z emisją filmu "Solidarni 2010" itd .." I co nie rozumiesz ? Naprawdę ? No to tłumaczę. Co to za film był ten Sol.2010 ? Skoro przez ten film to dlaczego ? Przecież nie ten miał pokazywać.Ten co miał pokazac sam rekomendował. Ano dlatego że mu wydźwięk filmu jednoznacznie związanego z pewna opcja polityczna nie pasował. To jeśli z tego powodu to czy to nie jest decyzja polityczna ? troche mi Twoje pytanie przypomina dzieci co jak zapytać Byłeś w szkole ? To Ci kręcą myśląc że są strasznie sprytne - ale kiedy, wczoraj, ale czy długo, ale w której itd. Nudzi mnie takie udawanie gł..a Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 13:56 To film "Solidarni 2010" był filmem politycznym? A ja myślalem że to bylo apolityczne dzieło i twórcom o żadną politykę nie chodziło. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:08 > To film "Solidarni 2010" był filmem politycznym? A ja myślalem że to > bylo apolityczne dzieło i twórcom o żadną politykę nie chodziło. Oczywiście że ideowo związany był z pewnym nurtem politycznym.Czy im o to chodziło to nie wiem ale że wpisał się w takie widzenie świata to widać. No i co z tego ? Wątek dotyczy kary dla artysty za to że wypowiedział swoje poglady w innym dziele. Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:25 Ano nic. Słyszałem tylko że Stankiewicz i Pospieszalski zrobili "obiektywny" film o nastrojach pod pałacem i na pewno o żadną identyfikacje z jakąś siłą polityczna im nie chodzilo. jesteś lewacko niesprawiedliwy. A teraz idę walczyć z faszystami z Coca- coli, którzy rezygnując ze sponsoringu ich programu w stacji ESKA Rock walczą w ten sposób z ich poglądami. Ależ lewacy z tej Coca- Coli. Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:26 Chodziło o sponsoring programu Wojewódzkiego i Figurskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:31 Ale to prawda co mówisz. Czemu sądzisz że to dotyczy tylko jednych ? To jest problem tego w jakim świecie tkwimy ? a że dziś jest sprawa Gutka to temu o tym mowa. Odpowiedz Link Zgłoś
mkedzier123 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:39 Nie, to nie jest decyzja polityczna. Po prostu Gutek obawiał się, że w związku z zamieszaniem spowodowanym przez Sol.2010 inny film tej reżyserki zrobi klapę finansową - bo zwolennicy Sol.2010 raczej nie chodzą do kin na filmy o miłości (chyba, że miłości do JP2). Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:46 > Nie, to nie jest decyzja polityczna. Po prostu Gutek obawiał się, że w związku > z > zamieszaniem spowodowanym przez Sol.2010 inny film tej reżyserki zrobi klapę > finansową - bo zwolennicy Sol.2010 raczej nie chodzą do kin na filmy o miłości > (chyba, że miłości do JP2). Czyli że widownia wg Ciebie jest tak zindoktrynowana i upolityczniona że zbojkotuje inny film ? A na madonnę poszli, a obrażani przez żyda na tarantino poszli ? Odpowiedz Link Zgłoś
mkedzier123 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 15:01 > Czyli że widownia wg Ciebie jest tak zindoktrynowana i upolityczniona > że zbojkotuje inny film ? > > A na madonnę poszli, a obrażani przez żyda na tarantino poszli ? Mają pełne prawo nie pójść uważając inne dzieło tej propagandowej reżyserki za nie warte marnowania czasu i kasy. W prawdziwym świecie głosuje się portfelami - sukces odnosi to na co ludzie są gotowi wydać swoje pieniądze. A madonna i Tarantino widać widzów nie obrażali - nie wszystkich obraża to samo. Poza tym Tarantino można wybaczyć więcej niż jakiejś reżyserce znanej tylko z produkcji jednego czy dwóch propagandowych filmów. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 16:23 Ta widownia o której piszesz i jak sam piszesz nie obraża się nawet jak ich naród strofuje aktor zza oceanu więc o ich wrażliwości trudno mówić. Objektywnie rzecz biorąc obaj nie wiemy czy by poszli czy nie. Ale obaj tez wiemy że film o którym mowa został zdjety za czyjes poglądy. Przeciez to inny film niz Solidarni 2010. Promowany do dzis prze Gutka. Natomiast myśl że "Tarantino można wybaczyć więcej" to prosta droga do wybaczenia Polańskiemu i innym przestepcom ukrywającym się za sztuką za to że w pewnych kręgach są lubiani. Odpowiedz Link Zgłoś
mkedzier123 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 22:42 > Objektywnie rzecz biorąc obaj nie wiemy czy by poszli czy nie. Nie wiemy. Ale Gutek ma pełne prawo uznać, że mogą nie pójść i zdecydować się nie ryzykować swoich prywatnych pieniędzy na dystrybucję filmu. > ... naród strofuje aktor zza oceanu więc o ich wrażliwości trudno mówić. Wrażliwość nie ma tutaj żadnego znaczenia. Jeżeli istnieje znaczące szansa, że widzowie nie pójdą na film, to nie ma znaczenia czy są oni, w twojej opini, wrażliwi czy nie - ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy jest za wysokie. Poza tym pani reżyser zawsze może poszukać sobie innego dystybutora - Gutek to nie jedyna firma w Polsce Odpowiedz Link Zgłoś
papierowy_ksiezyc wystawa sztuka i film sztuka 27.05.10, 12:48 a mnie film Solidarni 2010 obrazil w nie mniejszym stopniu, niz katolikow wystawa z papiezem! Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: wystawa sztuka i film sztuka 27.05.10, 13:28 obraza jedno cenzura za poglądy drugie. Dziś mowa o cenzurze. papież był pokazany , film nie będzie za kare za inny film. oto róznica Odpowiedz Link Zgłoś
pisubek Wy sie tow.lenin oswiadczcie temu kaszalotowi 27.05.10, 13:35 Stankiewicz, dla niej bedziecie jak znalazl, bo nikt inny jej nie zechce. No moze jeszcze Maleszka moze z wami konkurowac. Tez przystojniaczek i do tego kaszalota bedzie pasowal jak ulal! Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Wy sie tow.lenin oswiadczcie temu kaszalotowi 27.05.10, 13:48 O kobiecie się tak wyrażasz ? Nie ładnie. Odpowiedz Link Zgłoś
wyksztalciuch_z_zomo Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 13:30 nielenin napisała: > Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi. co innego wolnosc wypowiedzi (ktorej zawsze bede bronic) a co innego ordynarna manipulacja ,kłamstwo i szerzenie nienawisci jakiej dopuszcza sie pospieszalski. czy jestes za wolnoscia wypowiedzi dla np.leszka bubla ???? ma ją chociaz powinno sie goscia wsadzic w samolot i deportowac gdzies do Iranu czy na Bialorus ,ew zamknac w psychiatryku. Ale nikt tego nie robi bo mamy wolnosc...ale wolnosc wiaze sie z odpowiedzialnoscia za to co sie czyni. Ostracyzm moze byc jedyna kara w demokratycznym panstwie..poza oczywiscie procesami wytoczonymi osobie znieslawiajacej i lamiacej K.K Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 13:42 Jeśli jest wolnośc słowa to nie powinien być artysta za swoje artystyczne wypowiedzi w jednym filmie karany zdjęciem z afisza drugiego filmu. Gutkowi nie dawali do dystr. filmu Solidarni 2010 A on ich za ten film ukarał. Odpowiedz Link Zgłoś
mela_1 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:50 nielenin napisała: > Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi. Nie wiesz, co to znaczy - "cenzura". Cenzura byłaby wtedy, gdyby był zakaz pokazów na terenie Polski. Jest taki zakaz? Nie. Więc Gutek może nie mieć ochoty zadawania się z NIEETYCZNYM "twórcą". Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 14:59 mela_1 napisała: > > > Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi. > Nie wiesz, co to znaczy - "cenzura". Cenzura byłaby wtedy, gdyby > był zakaz pokazów na terenie Polski. Jest taki zakaz? Nie. Więc > Gutek może nie mieć ochoty zadawania się z NIEETYCZNYM "twórcą". Nieetycznym bo miał inne poglądy polityczne ? Cenzura dotyczyła poglądów politycznych.Tak jest. Gutek zakazał. Więc cenzuruje. Odpowiedz Link Zgłoś
mela_1 Re: obraza to jedno, a cenzura drugie. 27.05.10, 16:30 nielenin napisała: > mela_1 napisała: > > > > > > Dziś mamy akcję nagonki na artyste za wolność wypowiedzi. > > Nie wiesz, co to znaczy - "cenzura". Cenzura byłaby wtedy, gdyby > > był zakaz pokazów na terenie Polski. Jest taki zakaz? Nie. Więc > > Gutek może nie mieć ochoty zadawania się z NIEETYCZNYM "twórcą". > > Nieetycznym bo miał inne poglądy polityczne ? > Cenzura dotyczyła poglądów politycznych.Tak jest. Gutek zakazał. > Więc cenzuruje. Gutek nie jest jedynym w Polsce dystrybutorem. I nie zakazał, tylko odmówił współpracy. To są może zbyt subtelne różnice, żebyś zrozumiała, ale postaraj się. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy-moher Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 10:58 Nie ogladales? Tak ,film milosny ,o zyciu.Nie ogladales ale juz po pzprowsku mizerny.Otoz ten film byl rekomendowany .Przez tych co dzis na niego pluja. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 11:20 nie oglądałem i prawdę mówiąc nie mam na to ochoty po obejżeniu Solidarnych 2010 - bo jak ktos robi agitki politczne to sztuki nie stworzy Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 12:38 mowa jest o cenzurze Gutka. artysci maja prawo do tworzenia na dowolny temat i karanie ich za to atak na wolna kulturę Odpowiedz Link Zgłoś
wyksztalciuch_z_zomo Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 12:48 nielenin napisała: > mowa jest o cenzurze Gutka. > artysci maja prawo do tworzenia na dowolny temat i karanie ich za to > atak na wolna kulturę Zgadza sie:) ale p.Gutek ma prawo do nie promowania tworcow z których pogladami mu nie po drodze. nie mozesz oczekiwac np po Adamie Michniku i GW ze otworzy swoje łamy dla publikacji o charakterze antysemickim i antyeuropejskim? ja moge miec mieszane uczucia co do decyzji p.Gutka ale to jego nie zbywalne prawo jako prywatnego dystrybutora filmowego. Gdyby byl monopolista na rynku krajowym i osoby takie jak pospieszalski i Stankiewicz musialyby zejsc do nielegalnego "2 obiegu" jak kiedys za czasow prl to sam bym ostro protestowal i byl po ich stronie. A tak to tylko drobna szykanka w niczym nie przeszkadzajaca p.Stankiewicz w znalezieniu innego dystrybutora dla jej tworczosci. Problemu nie nalezy wyolbrzymiac. Sa rozne media i rozne nosniki informacji i alternatywne zrodla dotarcia do odbiorcy, to nie lata prlu i jego monopolu na rynek sztuki czy literatury. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 13:22 zgadzam się z Tobą i dlatego pokazuję w następstwie tego że powstaje pytanie. Jak wiele instytucji kultury podlega takim politycznym preferencją ? i obraz który sie z tego wyłania uświadamia nas że podlegamy indoktrynacji ideologicznej w wielu przestrzeniach tzw kultury. To gdzie jest miejsce dla wolnej sztuki ? jaka jest w tym rola i udział państwa ? jaka jest współzależność kultury i polityki ? to mnie zaniepokoiło w tym zdarzeniu. Jak wielki jest ten prywatny cyrk i małpy lewicy ? Odpowiedz Link Zgłoś
wyksztalciuch_z_zomo Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 13:43 nielenin napisała: > zgadzam się z Tobą i dlatego pokazuję w następstwie tego że powstaje pytanie. > Jak wiele instytucji kultury podlega takim politycznym preferencją ? i obraz > który sie z tego wyłania uświadamia nas że podlegamy indoktrynacji ideologiczne > j > w wielu przestrzeniach tzw kultury. > To gdzie jest miejsce dla wolnej sztuki ? > jaka jest w tym rola i udział państwa ? > jaka jest współzależność kultury i polityki ? > > to mnie zaniepokoiło w tym zdarzeniu. > Jak wielki jest ten prywatny cyrk i małpy lewicy ? Prawda o zyciu jest taka ze nigdy nie bedzie apolitycznego rzadu zlozonego z samych fachowcow ktorym obce sa sprawy "walki" z przeciwnikami politycznymi. To utopia niestety. A szkoda bo marzy mi sie rzad fachowcow a nie polityków , i dlatego zawsze jakas ideologia "panujaca" bedzie miala mniejszy czy wiekszy wplyw na sztuke i tworczosc artystyczna w szerokim zakresie jej pojmowania. nalezy tylko pilnowac aby nie dochodzilo do ekstremalnych naciskow i utotalitarnienia wplywu panstwa na sztuke czy jej mecenasów. poruszylem w ktoryms z moich postow temat leszka bubla(celowo z malej litery) ten facet to ekstremista przy ktorym Cejrowski jawi sie jako demokrata i humanista pierwszej wody, a mimo tego bubel funkcjonuje w Polsce ze swoja "tworczoscia" i ma odbiorcow kupujacych ten shit. Spotykaja go za to procesy i kary ,ale nikt nie zamyka go w wiezieniu i nie konfiskuje jego antysemickich pismidel. Tak wiec chyba nie jest tak zle z nasza demokracja i swoboda wypowiedzi? :) Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: sam sobie przeczysz 27.05.10, 13:53 fakt że dokąd instytucje kultury będą finansowane z budżetu dotąd tak będzie jak piszesz czyli że będą upolityczniać sztukę. To jest zdobycz lewicy i kurczowo sie jej trzymają co dali wyraz na ostatnim sympozjum kultury gdzie o dziwo ich Balcerowicz nazwał ich czekistami. Są proste na to rozwiazania. Losowanie dzieł do pokazów w instytucjach publicznych oraz ustawowa możliwość przekazywania swojego podatku na kulture na wskazane przez podatnika instytucje kultury. Odpowiedz Link Zgłoś
papierowy_ksiezyc Gutek nie cenzuruje 27.05.10, 12:50 TYLKO nie chce dystrybuowac! czy ty czlowieku w ogole wiesz, co znaczy słowo CENZURA?? co Gutek jeden dystrybutor na rynku? Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Gutek nie cenzuruje 27.05.10, 13:32 Nie chce dystrybuowac za karę za czyjeś poglądy polityczne. I poucza tym innych ze jak tak myślą to nie bedą pokazywani. A to pytanie czy on jest jeden taki tez mi sie nasunęło. Ciekawe jak wiele decyzji w kulturze Polskiej jest uzaleznione od polityki ? I w jak wielu instytucjach kulturalnych karmią nas lewacka propagandą ? Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Gutek nie cenzuruje 27.05.10, 14:44 nielenin napisała: > Nie chce dystrybuowac za karę za czyjeś poglądy polityczne. > I poucza tym innych ze jak tak myślą to nie bedą pokazywani. Ależ będą. Tyle, że nie przez niego. Czy uważasz, że kościelne kioski mają obowiązek prócz literatury religijnej rozprowadzać pornosy? To też cenzura? Czy normalność? > A to pytanie czy on jest jeden taki tez mi sie nasunęło. > Ciekawe jak wiele decyzji w kulturze Polskiej jest uzaleznione od > polityki ? I w jak wielu instytucjach kulturalnych karmią nas > lewacka propagandą ? Nie masz się co zastanawiać bo ty nawet lewicy od prawicy nie rozróżniasz. Sam jesteś skrajnym lewakiem skoro nie widzisz różnicy pomiędzy prywatnym przedsiębiorca panem Gutkiem, a państwowymi instytucjami kulturalnymi. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Publiczna kara za wolność artysty 27.05.10, 14:56 Proszę rozróznij w końcu że to sa dwa rózne filmy. On zatrzymał dystrybucje filmu który sam wcześniej polecał. Innego film niz który spowodował tę karę. Sam jesteś skrajnym lewakiem skoro nie widzisz różnicy > pomiędzy prywatnym przedsiębiorca panem Gutkiem, a państwowymi > instytucjami kulturalnymi. Widzę. Tu za prywatne a tu za publiczne reka w rękę uprawiają poltykę i indoktrynują społeczeństwo. Popatrz na programy. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Publiczna kara za wolność artysty 27.05.10, 15:09 nielenin napisała: > Proszę rozróznij w końcu że to sa dwa rózne filmy. > On zatrzymał dystrybucje filmu który sam wcześniej polecał. > Innego film niz który spowodował tę karę. Czyli będziesz też protestował przeciwko sekowaniu w kościelnych mediach nie pornograficznego filmu znanego pornografa? Czy jednak mają prawo niechcieć być kojarzonym z pornografem? > Widzę. Tu za prywatne a tu za publiczne reka w rękę uprawiają > poltykę i indoktrynują społeczeństwo. Popatrz na programy. Nie widzisz. Mylisz je. Póki co to lewicowa państwowa telewizja (zarówno PiS jak i SLD to partie lewicowe) opublikowała indoktrynujący (bo zafałszowywał realność - ludzie tam byli różni nie tylko ślepo zakochani w prezydencie) film, a Tobie to nie przeszkadza. Ba! Atakujesz nawet decyzję prywatnego nie lewicowego dystrybutora (pokaż mi lewicowego biznesmena!), który nie chce mieć z tym skandalem nic wspólnego. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: Publiczna kara za wolność artysty 27.05.10, 16:31 maaac napisał: > nielenin napisała: > > > Proszę rozróznij w końcu że to sa dwa rózne filmy. > > On zatrzymał dystrybucje filmu który sam wcześniej polecał. > > Innego film niz który spowodował tę karę. > Czyli będziesz też protestował przeciwko sekowaniu w kościelnych > mediach nie pornograficznego filmu znanego pornografa? Czy jednak > mają prawo niechcieć być kojarzonym z pornografem? Ale jaka pornografia? To zwykły film miał byc u Gutka pokazywany. Żadna porno. Jedziesz porównaniami tak ża zaraz mnie zapytasz czy Gutek miał prawo nie pokazać filmu dokumentalnego mordercy pedofila? to ja Ci zaraz toco zrobił nazwe Gebelszczyzną i terrorem Stalinowskim. Wróćmy do faktów. To był zwykły film.A zdjął go bo mu sie inna praca artysty /też nie porno/ nie pasowała politycznie. > > > Widzę. Tu za prywatne a tu za publiczne reka w rękę uprawiają > > poltykę i indoktrynują społeczeństwo. Popatrz na programy. > Nie widzisz. Mylisz je. Póki co to lewicowa państwowa telewizja > (zarówno PiS jak i SLD to partie lewicowe) opublikowała > indoktrynujący (bo zafałszowywał realność - ludzie tam byli różni > nie tylko ślepo zakochani w prezydencie) film, a Tobie to nie > przeszkadza. Ba! Atakujesz nawet decyzję prywatnego nie lewicowego > dystrybutora (pokaż mi lewicowego biznesmena!), który nie chce mieć > z tym skandalem nic wspólnego. Fakt wyrazilem się nie jasno. Miałem na myśli programy ideologiczne a nawet repertuarowe muzeów, galerii, instytutów kultury i teatrów nie telewizyjne. Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Re: Publiczna kara za wolność artysty 27.05.10, 23:05 Przecież maaac napisał, że film pornografa też nie miałby być pornograficzny. Umiesz czytać? A teraz proponuję wspólne roztkliwianie się na dyskryminację Figurskiego i Wojewódzkiego dokonaną przez coca-colę z powodu ich poglądów politycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Publiczna kara za wolność artysty 28.05.10, 10:04 Jakby umiał czytać ze zrozumieniem nie był by wyborcą PiS. Q.E.D. Odpowiedz Link Zgłoś
rsfox Re: POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 10:57 Bredzisz! Dobiera filmy na ktorych zarobi,tyle i tylko tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 11:16 a oświadczenie czytałeś ? polityczne więcej Ci nie odpowiem bo nie rozmawiam z niegrzecznymi ludźmi Idź tacie tak powiedz jak zacząłes post do mnie Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Re: POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 11:00 Należy karać artystów,a raczej pseudo artystów za łamanie etyki!!Brawo p.Olbrychski i firma Gutek! Odpowiedz Link Zgłoś
nielenin Re: POkazowa kara dla artystów za wolność ! 27.05.10, 11:18 No to cleryca miał/a byś robotę na Mysiej/dawna siedziba cenzury/. cenzura jedynie słuszna linia partii kary dla artystów tęskni Ci się świat POlewicowy ? Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 10:52 Teraz kiedy znamy prawdę o katastrofie,to p.ewa i Pospieszalski,powinni na kolanach do Częstochowy i przepraszać Polaków na nieprawdy w tym gniocie "Solidarni 2010" Odpowiedz Link Zgłoś
knightnoir Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:36 ty znasz "prawdę o katastrofie"? - podziel sie z nami! Odpowiedz Link Zgłoś
saper_vodiczka "Autorytety" topią Platformę :) 27.05.10, 10:58 Wajda, Bartoszewski, Kutz, Olbrychski i hrabia "woda ma to do siebie, że spływa" Komorowski - powinni mieć zakaz odzywania się, dla dobra ukochanej partii - bo co się nie odezwą to większy debilizm płynie :-))) Panie Olbrychski! Na parteitagu nieboszczki PZPR by taka wypowiedź idealnie pasowała, wracają zapisy na nazwisko? Odpowiedz Link Zgłoś
cleryka Re: "Autorytety" topią Platformę :) 27.05.10, 11:04 PO nawet powódż nie zatopiła,ale PiS - Kaczyńskiego zalała krew i nie odzywa się. Odpowiedz Link Zgłoś
rsfox Re: Stalinowski smród antypolskiego salonu ! ! ! 27.05.10, 10:59 cenzorniepolak napisał: > W imię własnego upadku gotowi są na kontynuacje tradycji swych autorytetów > -którzy tak jak Kuroń czy Szymborska wspierali stalinizm w latach najbardziej > zwyrodniałych zbrodni! > Najbardziej żałośni sa ci co kosztem własnej godności zostali dopuszczeni do > saloniku i teraz w imie obrony własnych "dokonań" > bronią śmierdzącego salonu. > Godna to kontynuacja tradycji saloniku,który powstał w wyniku dorżnięcia > polskich elit w bermanowskich katowniach i co gorsza podmiany owych elit przez > antypolski salonik. cenzorniepolak-tobie tylko egzorcysta bedzie w stanie pomoc,ale belkot Odpowiedz Link Zgłoś
wyksztalciuch_z_zomo Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 11:01 szczerze powiedziawszy mam ambiwalentne odczucia, ...z jednej strony p.Stankiewicz wytarzalbym w smole i pierzu za jej i pospieszalskiego produkcje (s.2010), z drugiej strony tego typu dzialania przypominaja mi komusze "zapisy" na niepokornych tworcow z lat 60,70 .. chcialem przypomniec ze nadwornego propagandysty PRL-u i goebbelsa stanu wojennego czyli jerzego urbana nikt nie karal po 89' za to co robil przez poprzednie 9 lat.., pozwolono w ramach wolnosci i demokracji wydawac ksiazki,prowadzic poczytny tygodnik i wplywac dalej na pewne kregi spoleczenstwa. A zapewne miliony ludzi w tym i ja mialo ochoteudusic go golymi rekoma. ... Tak wiec moze nie tedy droga p.Gutek bo rzeczywiscie w koncu wyladujemy tam gdzie stalo zomo...(((( Odpowiedz Link Zgłoś
mela_1 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:12 O czym pan mówi??? Jakie "komusze zapisy"??? W ogóle pan wie, o co chodziło w "komuszych zapisach"??? Tutaj nie ma żadnego "zapisu". Po prostu PRYWATNY dystrybutor nie chce mieć nic wspólnego ze skompromitowaną reżyserką. Ma prawo? Ma. W Polsce jest dużo dystrybutorów, to wolny kraj. Więc jak któryś ma ochotę na promowanie "artystki" - droga wolna. "Komuszy zapis" zabraniał jakichkolwiek działań. A tutaj? Droga wolna. Odpowiedz Link Zgłoś
wyksztalciuch_z_zomo Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:18 mela_1 napisała: > O czym pan mówi??? Jakie "komusze zapisy"??? W ogóle pan wie, o > co chodziło w "komuszych zapisach"??? Tak sie sklada ze wiem :) zarowno z racji wieku jak i z tego ze bylem powiazany z prasą w Wydawnictwie Wspołczesnym i pamietam wizyty na Mysiej.... > Tutaj nie ma żadnego "zapisu". Po prostu PRYWATNY dystrybutor nie > chce mieć nic wspólnego ze skompromitowaną reżyserką. Ma prawo? oczywiscie ze ma prawo i nikt mu tego nie moze zabronic...,ale zapaszek moze sie unoscic nad tym?? nieprawdaz? W Polsce jest dużo dystrybutorów, to wolny kraj. Więc jak któryś ma > ochotę na promowanie "artystki" - droga wolna. > "Komuszy zapis" zabraniał jakichkolwiek działań. A tutaj? Droga > wolna. Oczywiscie i tym sie roznimy od komuny (na szczescie) , jestem osttnia osoba broniaca taki praktyk i naduzyc medialnych jakich dopuszcza sie pospieszalski -ale demokracja ma to do siebie ze ma do tego prawo . Pozdrawiam :) Odpowiedz Link Zgłoś
mela_1 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 12:03 No. To miło. Przepraszam za, jak się okazało, retoryczne pytania. A z "zapaszkiem" pani Stankiewicz doskonale sobie poradzi. Roman Gutek zaś pozostanie czystym i wolnym człowiekiem. A że nie na "bazie i linii prawych Polaków"? Trudno. Oni mają Stankiewicz i Pospieszalskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
wyksztalciuch_z_zomo Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 12:34 mela_1 napisała: > No. To miło. Przepraszam za, jak się okazało, retoryczne pytania. > A z "zapaszkiem" pani Stankiewicz doskonale sobie poradzi. Roman > Gutek zaś pozostanie czystym i wolnym człowiekiem. A że nie > na "bazie i linii prawych Polaków"? Trudno. Oni mają Stankiewicz i > Pospieszalskiego. Melu:) mozemy sobie obydwoje na wlasny użytek mieć wyrobione zdanie na temat pisowskiej kato-bolszewii. Kon jaki jest kazdy widzi.Moze jestem caly czas naiwny ale wyznaje stara zasade demokracji: "nienawidzę twoich pogladów ale dam sie zabic zebys mogl je glosic" i dlatego z decyzja p.Gutka mi nie za bardzo "po drodze" (ale to jego prawo i jego odpowiedzialnosc za taka a nie inna decyzje), zdaje sobie sprawe z tego ze gdyby sytuacja była odwrotna to zadnemu z obecnie tu krzyczacych o swobodach i demokracji pisowcow nie zadrzalaby reka przed wprowadzeniem cenzury i zamordyzmu... ale to nas własnie od nich odróżnia i powinno odróżniac :) Pozdrawiam W.T. Odpowiedz Link Zgłoś
mela_1 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 15:01 Masz rację...ale z drugiej strony - nie można nikomu niczego narzucać. Jeśli pani S. zdecydowała o swoim fundamentalistycznym zaangażowaniu "po" realizacji fabuły (a logika i kalendarz na to wskazują), to naraziła dystrybutora na poważny dyskomfort. Nie wiem, czy byłby Gutek szczęśliwy, gdyby pole konfliktu, zogniskowane wokół osoby, a nie filmu - przeniosło się na jego teren. A dokładniej teren kina, znanego przecież z otwartości. Jest wielu dystrybutorów którzy, być może, nie mają skrupułów i chętnie zaopiekują się zarówno autorką jak i jej dziełem. Ostatecznie może kupi go telewizja "publiczna" albo Trwam. Decyzja Gutka nie jest przecież wiążąca dla innych. Pozdrawiam ESz. Odpowiedz Link Zgłoś
jojo76 ćwiczenia z public relations 27.05.10, 11:09 wczoraj odbył się pokaz nowego filmu Ewy Stankiewicz "nie opuszczaj mnie". Krytyka przyjęła ten film dość chłodno. Co zrobić by wzbudzić zainteresowanie mediów? odwrócić uwagę od samego filmu. proszę zwrócić uwagę na słowo "blokada". czyżby firma Gutek Film skonfiskował wszystkie kopie tego świetnego filmu i żaden inny dystrybutor nie będzie mógł go w Polsce pokazać? Jeśli film jest dobry to przy takim szumie medialnym, na pewno ktoś go do dystrybucji weźmie. Jeśli jest dobry... jeśli ktoś ma do zrobienia case study na zaliczenie to polecam ten temat. Wyjdzie bardzo ładny. Odpowiedz Link Zgłoś
knightnoir kino Muranów 27.05.10, 11:11 Czy Gutek jest również właścicielem kina "Muranów" w Warszawie? Chyba tam juz wiecej nie pojde. Wolno innym wywierac naciski to i ja nacisne. Nie zostawie tam juz swoich pieniedzy. Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: kino Muranów 27.05.10, 12:11 Nie. Ja mysle, ze zrobmy tak: przymusmy Gutka do codziennego pokazywania filmu Stankiewicz w kinie Muranow, a w zamian za to przymusmy knightnoir (czy tez carthopell juz sam nie wiem) do codziennego ogladania tegoz filmu w tymze kinie Muranow. Wtedy bedziemu mieli prawdziwie wolna Polske bez cenzury i komuny ... Odpowiedz Link Zgłoś
cartophell Re: kino Muranów 27.05.10, 13:38 wokol tej historii mozna snuc duzo takich glupot, tylko po co? sama ta historia jest wystarczajaco glupia taka jaka jest. Odpowiedz Link Zgłoś
mela_1 Re: kino Muranów 27.05.10, 12:08 knightnoir napisał: > Czy Gutek jest również właścicielem kina "Muranów" w Warszawie? > > Chyba tam juz wiecej nie pojde. Wolno innym wywierac naciski to i ja > nacisne. Nie zostawie tam juz swoich pieniedzy. Zaręczam, że bez pana kino "Muranów" nie upadnie. Dzięki Bogu - przyzwoitych ludzi jest znacznie więcej, niż "prawych" Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
knightnoir Re: kino Muranów 27.05.10, 13:42 ludzie przyzwoici sa zwolennikami stosowania politycznych kryteriow do oceny prac artystow? Takich przyzwoitych juz kiedys mielismy a najprzyzwoitszy z nich nazywal sie Stalin. Odpowiedz Link Zgłoś
lulumay Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 11:15 brawo! mam nadzieję, że p. Gutek wytrwa w tej decyzji i żadne uwagi o "płaceniu artystów za wolność" go od tego nie odwiodą. pewnych zachowań, takich jak film p. Stankiewicz, nie można pochwalać i już! Odpowiedz Link Zgłoś
knightnoir Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:24 pewnych pogladow tez nie mozna tolerowac - to sa twoje poglady, ktore w przeszlosci podzielali tacy wodzowie jak Stalin i Hitler Odpowiedz Link Zgłoś
rozczochrany_jelonek Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:17 Panie Romanie Glutku , niektórzy twierdzą że filmy których dystrybutorem jest glutek film , najlepiej ogląda się gdy są one ściągnięte z internetu. Niektórzy także przekonują że przyjemność z oglądania filmów Glutka wzrasta, gdy do filmu ściągniemy również napisy :) Myśli Pan Panie Romanie że to prawda ? :) Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 12:07 rozczochrany_jelonek napisał: > Panie Romanie Glutku , niektórzy twierdzą że filmy których dystrybutorem jest > glutek film , najlepiej ogląda się gdy są one ściągnięte z internetu. Niektórzy > także przekonują że przyjemność z oglądania filmów Glutka wzrasta, gdy do filmu > ściągniemy również napisy :) > Myśli Pan Panie Romanie że to prawda ? :) > Myślę, że na temat kradzieży i namawiania do niej, Roman Gutek i jego prawnicy, ale także admin tego forum mają wyrobione zdanie.:) Odpowiedz Link Zgłoś
rozczochrany_jelonek Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 14:11 Zgadzam się z prawnikami i adminami, popełnianie przestępstwa i namawianie do niego jest kary godne :) Z tego co pamiętam, po konflikcie z naspisy.org zainteresowanie filmami Gutka na torrentach wzrosło,ciekawe czy teraz też niektórym będzie sprawiało większą przyjemność ściągnięcie filmu Gutka :) Odpowiedz Link Zgłoś
lupin25 Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 11:18 Tak pięknie piszecie w swojej gazecie o wolności, tolerancji itd... Problem w tym, że jest to wasza wolność i wasza prawda. Można propagować homoseksualizm, zabijanie ludzi (w końcu wolność słowa), ale jak ktoś mówi coś innego, to już zablokować. Na przykład pan Cameron chciał mówić o homoseksualizmie - nie! nie wolno! Pani Stankiewicz nakręciła film - zbojkotować całą jej twórczość! Serdecznie pozdrawiam moją kochaną Gazetę ;) Odpowiedz Link Zgłoś
a-z2005 Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 11:20 Widzę, że bolszewicki sposób myślenia ma się bardzo dobrze w narodzie. Każdy środek jest dobry jeśli prowadzi do celu (np. zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej). W tej samej sprawie można mieć sprzeczne poglądy - zależy kogo ona dotyczy (Jak za PRL dystrybutor "karał" niepokornego reżysera odkładaniem na półkę jego filmu to był to skandal, jak robi to teraz to w porządku). Z nowszych wynalazków doszedł tylko argument "zapłacił to może robić co chce". To ciekawe - również dyktować reżyserowi kształt innych jego filmów za które dystrybutor nie płacił? Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 11:26 > Jak za PRL dystrybutor "karał" niepokornego reżysera odkładaniem na > półkę jego filmu to był to skandal, jak robi to teraz to w porządku Ilu bylo wtedy dystrybutorow prywatnych, a ilu jest teraz ? > Widzę, że bolszewicki sposób myślenia ma się bardzo dobrze w narodzie. To co, moze przymusic Gutek Film do pokazania filmu p. Stankiewicz ? > To ciekawe - również dyktować reżyserowi kształt innych jego filmów za które > dystrybutor nie płacił? Przeciez nikt nie wplynal na pania Stankiewicz, kiedy tworzyla "Solidarnych 2010" ? A moze ktos wplynal, wiesz cos na ten temat ? Odpowiedz Link Zgłoś
a-z2005 Re: Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 12:14 1.W dzisiejszych czasach istnieje pewna możliwość wyboru wśród producentów i dystrybutorów (ale bardzo mała w Polsce!). Tylko co z tego jeśli zaczną oni postępować tak samo jak GUTEK? To niebezpieczny precedens. 2.Nie piszę o przymuszaniu, ale o ocenie postępowania GUTKA. To, że uważam je za niewłaściwe nie oznacza, iż chcę GUTKA do czegoś zmuszać. 3.Oczywiście chodzi o wywołanie taką decyzją mechanizmu autocenzury u reżyserów, a więc wpływu na ich inne produkcje realizowane nie za pieniądze GUTKA. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 13:56 > 1.W dzisiejszych czasach istnieje pewna możliwość wyboru wśród > producentów i dystrybutorów (ale bardzo mała w Polsce!). Tylko co > z tego jeśli zaczną oni postępować tak samo jak GUTEK? To > niebezpieczny precedens. Nic się nie stanie póki nie ma wydawania koncesji na bycie dystrybutorem. NIC! Je żeli bedą osoby chętne na takie filmy znajdą się i dystrybutorzy. Ot np może to poprzeć koncern Rydzyka. > 2.Nie piszę o przymuszaniu, ale o ocenie postępowania GUTKA. To, > że uważam je za niewłaściwe nie oznacza, iż chcę GUTKA do czegoś > zmuszać. Czyli miał prawo podjąc taką decyzję i nie ma nic w niej złego od strony prawnej? > 3.Oczywiście chodzi o wywołanie taką decyzją mechanizmu > autocenzury u reżyserów, a więc wpływu na ich inne produkcje > realizowane nie za pieniądze GUTKA. A co w tym złego? Uważasz, że rezyser ma prawo nakręcić np pornos bo ot tak ma fantazje? Odpowiedz Link Zgłoś
a-z2005 Re: Zwolennicy decyzji GUTKA 27.05.10, 14:24 Jak ma taką fantazję niech kręci - póki nie łamie prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Autocenzura istnieje w życiu codziennym. 27.05.10, 14:40 Ale zdziwiłbyś się gdy po takiej decyzji festiwal filmów religijnych zrezygnował by z jego filmów? Zdziwiłbyś się jakby Rydzyk zrezygnował by z jego wykładów w szkole medialnej? Czy jednak na co dzień nie stosujemy non stop autocenzury? Nie jest tak, że rozumiemy że pewnych sprawa "nie wypada robić" komuś w danej sytuacji społecznej, na określonym stanowisku, w określonym wieku? Czymż jest to jak nie pewną formą autocenzury? Samoograniczania się? Ot życie jest wyborem. Decydując się na jeden wybór musisz być świadom, że inne możliwości się przed tobą zamykają. PS. Powiedziałbyś swojej żonie, dziewczynie, partnerce, że jest gruba? Nawet jak wyraźnie przytyła? Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 11:29 to dystrybutor pruwatny i jak coś mu się nie podoba to niemusi tego kolportować. U ciebie widze bolszewickie myślenie pt. kazać dystrybutorom rozpowszechniać wszystko co zrobią zwolennicy Pisu nawet jak to będzie bez sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
a-z2005 Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 12:20 Nie piszę o przymuszaniu GUTKA do czegokolwiek, ale o ocenie postępowania GUTKA. A z punktu widzenia etyki biznesu kontekst tej decyzji mogący skutkować autocenzurą u reżyserów, może mieć wpływ na produkcje realizowane przez inne firmy. Odpowiedz Link Zgłoś
papierowy_ksiezyc Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 12:25 etyki biznesu? ciekawe, może przybliż kolego gdzie etyka biznesu nakazuje wchodzenie w relacje biznesowe z KAŻDYM, kto tylko publicznie ogłosi swoje poglądy. To jest jakiś absurd! Odpowiedz Link Zgłoś
a-z2005 Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 12:43 Przeczytaj jeszcze raz i ze zrozumieniem mój wpis. Odpowiedz Link Zgłoś
papierowy_ksiezyc Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 12:54 przeczytałem i rozumiem. niepotrzebnie mieszasz pojęcie etyki biznesu z ideologicznym - promujmy wszystkich artystów, bo jak kogoś nie wypromujemy, to inny nie stworzy dzieła, bo sam świadomie będzie się ograniczał, by pozostać w mainstreamie, tak? otóż to jest bzdura. Odpowiedz Link Zgłoś
a-z2005 Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 13:23 Dokładnie chodzi o dwa aspekty: 1. Gutek będąc sam producentem przyjął pozycję sędziego (nie mylić z prawem do oceny, on kogoś karze) w ocenie filmu innego producenta. Tak się w biznesie nie robi. 2. Załóżmy hipotetyczną sytuację gdy reżyser jest na etapie montażu dwóch filmów. Jeden tzw. komercyjny u GUTKA, a drugi kontrowersyjny dokument u producenta X. Pod presją wywołaną tym co zrobił GUTEK, reżyser zmienia wydźwięk dokumentu, za który płaci X. bez komentarza. To oczywiście tylko przykład, który ma wyjaśnić dlaczego uważam zachowanie GUTKA za złe. Nie mniej ze strachem myślę o sytuacji gdyby w podobny sposób zaczęli postępować kolejni producenci i dystrybutorzy. Poszkodowanymi byłoby nie tylko środowisko filmowe, ale całe społeczeństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 14:00 Dokładnie, konkurencja może się postarać przygarnąć panią Stankiewicz, na czym ta może tylko skorzystać. Odpowiedz Link Zgłoś
a-z2005 Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 14:30 Tylko, że najmniej w tej całej dyskusji chodzi o jednostkowy interes pani Stankiewicz. Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Re: co ty chcesz od p. Gutka? 27.05.10, 14:47 Wiem, chodzi o zjawisko, parę tygodni temu wyszła na wierzch białoruska mentalność Coca-coli, ktora z rozkazu salonu postanowiła uderzyć w Figurskiego i Wojewódzkiego za to, że przedstawili swoje poglądy. Odpowiedz Link Zgłoś
mkedzier123 Decyzja biznesowa 27.05.10, 11:21 Moim zdaniem zwykła decyzja biznesowa. Przepychanka związana z "Sprawiedliwi 2010" zapewne spowodowałaby, że przeciwnicy tego filmy nie poszli by do kin. Natomiast grupa zwolenników "Sprawiedliwych" raczej nie jest typem ludzi chodzących do kin na filmy o miłości - oni chodzą tylko na polskie filmy martyrologiczne w stylu Katyń czy Generał Nil. Odpowiedz Link Zgłoś
knightnoir Re: Decyzja biznesowa 27.05.10, 11:28 gdyby film nie przynosil zysku - to decyzja bylaby biznesowa. Swoja decyzje Gutek uzasadnil SAM odwolujac sie do reakcji na film "Solidarni" - wiec decyzja biznesowa to nie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
mkedzier123 Re: Decyzja biznesowa 27.05.10, 11:38 Nie przeczę, że jest to spowodowane reakcją na film "Solidarni" - dyrekcja zapewne uznała, że ryzyko klapy finansowej jest za wysokie i filmu nie opłaca się wprowadzać do kin. Po co ponosić znaczne koszty dystrybucji, jeżeli istnieje duże ryzyko, że się one nie zwrócą - bo ludzie zniechęceni propagandowym "Solidarni 2010" nie pójdą do kin na inny film tej samej reżyserki. Odpowiedz Link Zgłoś
r257 Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 2010" 27.05.10, 11:41 To dyskryminacja. Przedsiębiorca ma prawo nawiązywać stosunki biznesowe z kim chce, ale jeśli uzasadnił to w podany sposób, tzn. "… firma Gutek Film, w związku z emisją filmu +Solidarni 2010+ i medialną burzą wywołaną tym filmem, podjęła decyzję o rezygnacji z dystrybucji kinowej filmu +Nie opuszczaj mnie+ w reż. E. Stankiewicz" – No, to wtedy jest to dyskryminacja z powodu wyrażania poglądów i świadczy o kompletnej nieznajomości standardów zachodniego świata, n.p. Karta Praw Podstawowych, Art. 11. p. 1. „Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność wyrażania opinii oraz…”, a także Art. 21. p.1. „Zabrania się wszelkiej dyskryminacji ze względu na: płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język wyznanie lub wiarę, przekonania polityczne i inne poglądy, przynależność do mniejszości narodowej, własność, urodzenie, niepełnosprawność, wiek bądź orientację seksualną.” Przykre, że wielu naszych przedsiębiorców nie ma pojęcia o standardach europejskich, czy w ogóle zachodnich, o czym świadczą też n.p. takie ogłoszenia o pracę: „Zatrudnię miłą młodą panią do pracy w charakterze asystentki”, albo „Zatrudnię emeryta…” – co jest dyskryminacją ze względu na wiek. Nie mówię już o niektórych ludziach sztuki, mediów, politykach…. Komentarze niemerytoryczne, czy nawet nieparlamentarne świadczą jedynie o braku argumentów. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy-moher Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:48 Mam nadzieje ze tym zajma sie inni.Instytucje demokratyczne.I masz racje.Na Zachodzie bylby z ta sprawa problem.I to powazny, tym bardziej ze wstepnie podpisano umowe.Decyzja typowo polityczna, po naciskach politykowi pseudoartystow z PO. Odpowiedz Link Zgłoś
mela_1 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 12:16 prawdziwy-moher napisał: > Mam nadzieje ze tym zajma sie inni.Instytucje demokratyczne.I masz racje.Na Zac > hodzie bylby z ta sprawa problem.I to powazny, tym bardziej ze wstepnie podpisa > no umowe.Decyzja typowo polityczna, po naciskach politykowi pseudoartystow z PO > . Kłamiecie, towarzyszu (były esbeku) Wajdzik! Na zachodzie byłoby nie do pomyślenia pokazanie "S-2010" w TELEWIZJI PUBLICZNEJ. Gdyby jednak, jakimś cudem, to się wydarzyło - wszyscy, umoczeni w "takie" dziełko mieliby wilcze bilety na długie lata i na wszystko, co chcieliby robić w przestrzeni publicznej. Decyzja ma charakter ETYCZNY, ale fundamentaliści PiSowscy nie mają pojęcia, co to znaczy. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec niech Stankiewicz idzie do sadu 27.05.10, 11:49 zamiast się wypłakiwać w mikrofon Odpowiedz Link Zgłoś
papierowy_ksiezyc dokładnie, niech idzie do sądu 27.05.10, 12:09 jak jej się taka krzywda stała. Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:50 "4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż polscy obywatele nie będą podlegać ochronie zagwarantowanej w Karcie Praw Podstawowych tak jak obywatele pozostałych krajów członkowskich Unii Europejskiej (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Czech)" - mysle ze akurat w tym fragmencie Wikipedia nie klamie :) Odpowiedz Link Zgłoś
r257 Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 11:59 Mówiąc ogólnie, protokół brytyjski gwarantuje przewagę prawa krajowego nad Kartą Praw Podstawowych, A Konstytucja RP mówi: Art. 32. p. 2. „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.” Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych Re: Gutek zablokował film autorki "Solidarnych 20 27.05.10, 14:08 Dlatego bojkot filmów czy festiwalu Gutka jest niezgodny z konstytucją. Odpowiedz Link Zgłoś
oelefante Gutek - to ci sami, co wykończyli napisy.org 27.05.10, 11:46 Widać, że koncernowi marzy się władza. Odpowiedz Link Zgłoś
franekwolusz Za Tuska mamy drugą Białoruś 27.05.10, 11:50 Takie presje są wywierane wszędzie, nawet w zakładach pracy i to nie bynajmniej prywatnych. Powiedzieć coś złego na PO to groźba wilczego biletu. Odpowiedz Link Zgłoś
rlnd Re: Za Tuska mamy drugą Białoruś 27.05.10, 12:06 Wspolczuje. Caly czas tak bac sie zsylki ... Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Za Tuska mamy drugą Białoruś 27.05.10, 12:13 rlnd napisał: > Wspolczuje. Caly czas tak bac sie zsylki ... Oni się nie boją. Im najbardziej odpowiadałaby wojna domowa, w której odegraliby rolę ofiar i na wieki mogliby związać kolejne pokolenia własnym "mitem"...To niekończąca się zabawa żołnierzykami w piaskownicy. Albo tak jak jest w grze planszowej sprzedawanej dzieciom w Muzeum Powstania Warszawskiego: jak się dasz złapać i torturować Niemcom, to dostajesz dodatkowe punkty... :) Odpowiedz Link Zgłoś