art.usa 09.05.11, 12:58 Czy również są znane groby Gen. Świerczewskiego, zwanego Walter po Niemieckim pistolecie tej że marki. Komunista Gen Świerczewski robił czystki w swej armii osobiście zabijając, niby nie komunistów.. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
maxixxx Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 13:28 ofiary bratobójczej wojny już wiecznie śpią trzeba zająć się żywą organizacją ulokowaną w Watykanie która sporo tych zbrodni popierała, sami Hiszpanie zrobili już sporo odcinając ich od swojego koryta ale musi się obudzić cała Europa Odpowiedz Link Zgłoś
aqwertz Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 15:56 O! Lewacy atakują! Odpowiedz Link Zgłoś
glos_europy Większość ciał to ofiary komunistów.... 09.05.11, 17:58 ... a nie frankistów, jak kłamie Gazeta Wyborcza. Podczas wojny obie strony dokonywały mordów, ale takich straszliwych zwyrodnień jakich dopuścili się komuniści to tylko mordujący Polaków i Żydów ukraińscy zbrodniarze z UPA mają na swoim koncie. Odpowiedz Link Zgłoś
costa3500 Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 13:57 Będzie znał Watykan bo to on popierał faszystów z Franko na czele. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 14:41 costa3500 napisał: > > > Będzie znał Watykan bo to on popierał faszystów z Franko na czele. I oczywiście Moskwa z drugiej strony. I to nawet dokładniej bo rosyjscy i hiszpańscy czekiści w hiszpanii mieli też obozy dla republikanów. Polecam Orwell'a "Homage to Catalonia". Walczył po stronie republikanów i ledwo zdąrzył spiepszyć przed aresztowaniem przez swoich w czasie wewnętrznych czystek. Gdyby Franco (zdecydowanie nie anioł) przegrał, Hiszpania byłaby koleją republiką rad z wszystkim znanymi ze wschodu konsekwencjami. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 15:17 rodzaj_konta napisał: > Gdyby Franco (zdecydowanie nie anioł) przegrał, Hiszpania byłaby koleją republi > ką rad z wszystkim znanymi ze wschodu konsekwencjami. Lepsze to niż faszystowski reżim. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 15:23 tornson napisał: > rodzaj_konta napisał: > > > Gdyby Franco (zdecydowanie nie anioł) przegrał, Hiszpania byłaby koleją r > epubli > > ką rad z wszystkim znanymi ze wschodu konsekwencjami. > Lepsze to niż faszystowski reżim. Policz trupy i stan kraju po reżimie Franco i trupy plus gospodarka po czystej komunie ala Russe, a taka właśnie wtedy by tam wjechała. Już w trakcie wykańczali swoich. Różnica skali o całe rzędy wielkości na niekorzyść tego drugiego. Hiszpanie złapali grypę, a groziła im dżuma. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 17:35 rodzaj_konta napisał: > Policz trupy i stan kraju po reżimie Franco i trupy plus gospodarka po czystej > komunie ala Russe, a taka właśnie wtedy by tam wjechała. Już w trakcie wykańcza > li swoich. > Różnica skali o całe rzędy wielkości na niekorzyść tego drugiego. > > Hiszpanie złapali grypę, a groziła im dżuma. Hiszpania miała wtedy z 10 razy mniej populacji niż ZSRR więc i ofiar było mniej, poza tym Hiszpanii stalinizm nie groził. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 21:12 tornson napisał: > rodzaj_konta napisał: > j, poza tym Hiszpanii stalinizm nie groził. Hiszpania była na prostej drodze do stalinizmu, czego pilnowała lokalna struktura NKWD i doradców wojskowych plus brygady międzynarodowe sponsorowane przez Komintern. Odpowiedz Link Zgłoś
cehaem Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 17:48 > Hiszpanie złapali grypę, a groziła im dżuma. Powiedz to rodzinom ofiar Franco. I nie zapomnij sie potem wyspowiadac, bo pewnie tez jestes wzorowym katolikiem. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 21:09 cehaem napisał: > > Hiszpanie złapali grypę, a groziła im dżuma. > > Powiedz to rodzinom ofiar Franco. I nie zapomnij sie potem wyspowiadac, bo pewn > ie tez jestes wzorowym katolikiem. Powiedz to rodzinom ofiar czerwonych bojówek, brygad międzynarodowych, doradców NKWD itd. Zwracam uwagę, że czerwoni byli bardziej demokratyczni i zarzynali i tych od Franco i swoich. A za wszystko kasowali w złocie (510 ton wywiezione do Rosji) - nic tak nie jara prawdziwego komunisty jak mamona (głównie $$ i złoto). "Gdy hiszpańskie zapasy złota skończyły się w listopadzie 1938, ustały również dostawy sowieckiego sprzętu wojennego dla Republiki Hiszpańskiej. W marcu 1939 wojna domowa zakończyła się zwycięstwem nacjonalistów." A jako wzorowy katolik ubolewam że: "W wyniku prześladowań religijnych Kościoła katolickiego śmierć poniosło 12 biskupów, 4194 księży, 2365 zakonników, 283 zakonnice i setki tysięcy wiernych świeckich, a zniszczeniu uległo 2000 świątyń." Hiszpanie złapali grypę, a groziła im dżuma. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Klechy walczyli często nawet z bronią w ręku 10.05.11, 12:06 i za to ginęli. Często byli też sprawcami pogromów na ludziach sympatyzujących z republikanami i za to właśnie byli skazywani potem na śmierć. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Klechy walczyli często nawet z bronią w ręku 10.05.11, 14:22 A najgorsze były komanda zakonnic atakujących nocą (czarne habity, to przecież nie przypadek, już kilka stuleci wcześniej KK się szykował do rozprawy z czerwonymi!!) i różańcami duszące biednych komunistów. Nic dziwnego że: "W 1937 roku sekretarz generalny Komunistycznej Partii Hiszpanii José Diaz raportował "Hiszpania znacznie prześcignęła Sowiety w walce z Kościołem. W jej częściach, które są w naszych rękach, Kościół przestał już istnieć". " Odpowiedz Link Zgłoś
gerry większość grobów to ofiary leninizmu-hitleryzmu 09.05.11, 16:00 to leninowska zasada grzebać w rowach z wapnem inteligencje. Cała Hiszpania była usiana masowymi grobami wolnych ludzi, którzy za wolność ginęli z leninowsko-hitlerowską hołotą. Wystarczyło mieć okulary, lub kołnerzyk, wyjść z kościoła albo modlić się. Siepacze lewicowi mordowali jak UPA na Wołyniu. Sam wielki czerwony wódz, Adolf wściekał się, że pomaga Franco, a przecież mordowanie wolnych ludzi to była jego specjalność. Franco o tym wiedział, że następny będzie on, bo czerwone łapska nie mają nigdy dość. Potem o podboju Hiszpanii marzył Stalin, ale pokłocili się w rodzinie i tak Europa zachodnia ocalała. Odpowiedz Link Zgłoś
q.piatkow Gdy idzie o Hiszpanię, prawica uwielbia gdybać 09.05.11, 17:47 Nigdy nie dowiemy się, jak by sprawy wyglądały, gdyby wojnę wygrali republikanie. Niewątpliwi mieli oni krew na rękach, ale przeciw hipotezie o kolejnym Kraju Rad przemawia chociażby odległość geograficzna - Hiszpanii raczej nie groziła "bratnia pomoc" na masową skalę. Faktem jest natomiast (a nie hipotezą) , że o wiele większych rzezi dokonali frankiści. Mnóstwo ofiar pozostanie bezimiennych i bez grobu. Ciekawe, jak naszej prawicy zmieniają się jej "niezłomne" zasady moralne, gdy zamiast polskich oficerów w Katyniu podstawić lewicową inteligencję w Hiszpanii... Odpowiedz Link Zgłoś
gerry cały problem w tym, że teza o frankistach jest moc 10.05.11, 10:27 no naciągana. Rzezie bolszewickiej dziczy były na porządku dziennym. Frankiści też się nie ceregielili z bolszewią, ale opowiadanie o tym, kto leży i gdzie jest śmieszne. Tam nie ma herbertowskich guzików. Poza tym Stalin i Lenin marzyli o bolszewickiej Hiszpanii. Drugi fron do walki z Anglią i Francją. Odpowiedz Link Zgłoś
big.ot Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 16:02 tornson napisał: > rodzaj_konta napisał: > > > Gdyby Franco (zdecydowanie nie anioł) przegrał, Hiszpania byłaby koleją r > epubli > > ką rad z wszystkim znanymi ze wschodu konsekwencjami. > Lepsze to niż faszystowski reżim. Tjaaaa, a teraz byliby kolejnym demoludem. Czerwoni mieli swoją szansę na wschodzie - jak wyszło każdy widzi: dziesiątki milionów ofiar, miliony 'wrogów ludu' wysłanych do łagrów, miliony ludzi represjonowanych 'w łagodniejszy sposób), dziesiątki inwigilowanych, zacofana gospodarka, bieda setek milionów ludzi. Oto Twój raj towarzyszu... Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 16:21 big.ot napisała: > tornson napisał: > > > rodzaj_konta napisał: > > > > > Gdyby Franco (zdecydowanie nie anioł) przegrał, Hiszpania byłaby ko > leją r > > epubli > > > ką rad z wszystkim znanymi ze wschodu konsekwencjami. > > Lepsze to niż faszystowski reżim. > > Tjaaaa, a teraz byliby kolejnym demoludem. Czerwoni mieli swoją szansę na wsch > odzie - jak wyszło każdy widzi: dziesiątki milionów ofiar, miliony 'wrogów ludu > ' wysłanych do łagrów, miliony ludzi represjonowanych 'w łagodniejszy sposób), > dziesiątki inwigilowanych, zacofana gospodarka, bieda setek milionów ludzi. Oto > Twój raj towarzyszu... te dziesiatki milionow to 9 gornikow "Wojka", Popieluszko i kto jeszcze? Odpowiedz Link Zgłoś
big.ot Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 16:40 Jakbyś uważał na historii bo byś może usłyszał co nieco o Wielkiej Czystce w latach trzydziestych w 'raju dla ludu', ciut wcześniej, ofiarach kolektywizacji (klęska głodu na Ukrainie), o 40 milionach uśmierconych w łagrach. I to są tylko zabici- tych inwigilowanych, tych którzy zginęli w czasie IIWŚ w skutek rozkazów politycznych i w końcu tych którzy mieli szczęście zwiać z 'socjalistycznego raju' nie sposób policzyć. Przy tym to nawet inny niemiecki socjalista Adolf Hitler był -przepraszam za wyrażenie- amatorem w mordowaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
adeinwan Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 17:00 Liczba ofiar PRL to od 13 do 17 tysięcy, a "nasi" komuniści należeli do łagodniejszych. Stalin w samym tylko 1932-33 zagłodził na śmierć 6-7 milionów Ukraińców i mieszkańców Kaukazu. Lata trzydzieste i czterdzieste to okres największej dojrzałości sowieckiego totalitaryzmu. Totalitaryzmu, jakiego nie znał świat. Hiszpania doświadczyła tego, na szczęście jedynie przez trzy lata. Wystarczy zresztą spojrzeć na mapkę - większość grobów widnieje na terytoriach, które w okresie wojny pozostawały pod kontrolą lewicy (północny-wschód). Odpowiedz Link Zgłoś
rikol Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 17:20 Chyba oczywiste jest, ze wojska Franco nie mogly mordowac przeciwnikow tam, gdzie ich nie bylo. Odpowiedz Link Zgłoś
adeinwan Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 17:51 Znaczna część tych grobów należy do ofiar komunistów. To lata 1937-38, okres stalinowskiego terroru w Rosji z outsourcingiem w Hiszpanii. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 17:31 adeinwan napisał: > Liczba ofiar PRL to od 13 do 17 tysięcy, a "nasi" komuniści należeli do łagodni > ejszych. te 13-17tys to ofiary faszystowskich band i sami faszystowscy bandyci (NSZ,WiN) eliminowani przez bezpiekę. Niewinnych śmiertelnych ofiar stalinizmu w Polsce było może ze 100-200. Odpowiedz Link Zgłoś
adeinwan Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 17:52 > te 13-17tys to ofiary faszystowskich band i sami faszystowscy bandyci (NSZ,WiN) > eliminowani przez bezpiekę. Niewinnych śmiertelnych ofiar stalinizmu w Polsce > było może ze 100-200. W samym Wrocławiu, w nieoznakowanych mogiłach na cmentarzu osobowickim odkryto 3 lata temu szczątki ok. 600 ofiar stalinizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 10.05.11, 12:07 adeinwan napisał: > W samym Wrocławiu, w nieoznakowanych mogiłach na cmentarzu osobowickim odkryto > 3 lata temu szczątki ok. 600 ofiar stalinizmu. ofiar stalinizmu czy raczej linczów na Niemcach? Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 10.05.11, 14:27 tornson napisał: > adeinwan napisał: > > > W samym Wrocławiu, w nieoznakowanych mogiłach na cmentarzu osobowickim od > kryto > > 3 lata temu szczątki ok. 600 ofiar stalinizmu. > ofiar stalinizmu czy raczej linczów na Niemcach? Pytasz, odpowiadam: ofiar stalinizmu Odpowiedz Link Zgłoś
cehaem Re: Dkładną liczbę pomordowanych; 09.05.11, 17:49 > Przy tym to nawet inny niemiecki socjalista Adolf Hitler był -przepraszam za wy > rażenie- amatorem w mordowaniu. Taki byl z niego socjalista, ze bardzo chetnie dbal o zyski kapitalistow. Odpowiedz Link Zgłoś
rikol Re: faszyzm stworzyli socjaliści 09.05.11, 17:21 To czemu Hitler najbardziej nienawidzil komunistow? Tak samo WAtykan - popierali Hitlera, Franco i Pinocheta, bo woleli tych zbrodniarzy od komunistow. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson To korwinowiec, on jest niereformowalny, szkoda 09.05.11, 17:49 fatygi na zajmowanie się bredniami które przepisuje od swego guru. Odpowiedz Link Zgłoś
imw czy tak wam ciężko sprawdzić życiorysy twórców 09.05.11, 19:24 faszyzmu? czy tak ciężko pogodzić się wam z historycznymi faktami? Odpowiedz Link Zgłoś
imw socjaliści różnych odłamów zwalczali się wzajemnie 09.05.11, 19:30 rikol napisała: > To czemu Hitler najbardziej nienawidzil komunistow? Tak samo WAtykan - popieral > i Hitlera, Franco i Pinocheta, bo woleli tych zbrodniarzy od komunistow. jesteś niedouczony :( Nauczyłem się bardzo wiele dzięki marksizmowi, czego nie waham się przyznać. Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera" - to wyznanie führer III Rzeszy poczynił wobec Hermanna Rauschninga, autora głośnej książki "Hitler mówi". Wytłumaczył mu także, dlaczego po przejęciu władzy w styczniu 1933 r. wydał polecenie, by szeregowi komuniści byli bez żadnych trudności przyjmowani do NSDAP: "Niemcy nigdy się nie zbolszewizują, ale bolszewizm stanie się odmianą narodowego socjalizmu. Więcej wiąże nas z bolszewizmem, niż dzieli. Mieszczański socjaldemokrata czy przywódca związkowy nigdy nie stanie się narodowym socjalistą, ale komunista - niezawodnie". Odpowiedz Link Zgłoś
koham.mihnika.copyright popierajcie partie chorych na wladze, bedziecie 09.05.11, 14:17 miec podobnie. podpalanie kraju, to ich specjalnosc. Z krzyzem w reku. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 14:26 art.usa napisał: > Czy również są znane groby Gen. Świerczewskiego, > zwanego Walter po Niemieckim pistolecie tej że marki. > > Komunista Gen Świerczewski robił czystki w swej armii osobiście zabijając, > niby nie komunistów.. I jakie tam jeszcze legendy o nim, w tym waszym jackowie-polaczkowie, krążą? Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 14:55 tornson napisał: > art.usa napisał: > > > Czy również są znane groby Gen. Świerczewskiego, > > zwanego Walter po Niemieckim pistolecie tej że marki. > > > > Komunista Gen Świerczewski robił czystki w swej armii osobiście zabijając > , > > niby nie komunistów.. > I jakie tam jeszcze legendy o nim, w tym waszym jackowie-polaczkowie, krążą? A takie tam Hiszpania: "Oprócz walk z oddziałami frankistowskimi, przeprowadzał czystki w szeregach ochotników międzynarodowych – rozstrzeliwując jeńców wojennych i własnych podwładnych" II Wojna: "Na skutek błędów i nieprawidłowego dowodzenia 248 Dywizja poniosła ciężkie straty i została rozbita w listopadzie 1941 nad Wiaźmą podczas manewru odwrotu. Straty były na tyle ciężkie, że po paru dniach z 10 tys. żołnierzy podlegających Świerczewskiemu przy życiu pozostało zaledwie pięciu" "Fakt, iż K. Świerczewski większość rozkazów wydawał w stanie nietrzeźwości, co miało tragiczne konsekwencje dla żołnierzy, opisywał także Zygmunt Berling w swojej książce Wspomnienia (wydanej w 1990, dziesięć lat po śmierci Berlinga w 1980)." "Operacja łużycka 2 Armii WP spowodowała olbrzymie[2] straty wśród żołnierzy. W ciągu dwóch tygodni jej trwania, w kwietniu 1945, 2 Armia straciła 57 proc. swoich czołgów, a straty w ludziach wyniosły 4902 poległych, 2798 zaginionych bez wieści i 10532 rannych, co stanowiło aż 27% wszystkich strat poniesionych przez całe ludowe Wojsko Polskie na froncie przez 20 miesięcy istnienia od października 1943 do maja 1945. Przyczyną niepowodzenia były błędy K. Świerczewskiego w dowodzeniu, spotęgowane m.in. nieustannym spożywaniem alkoholu i konfliktami z podwładnymi, którzy byli zmuszeni odmawiać wykonania części niedorzecznych rozkazów." Końcówka: Niektórzy mówią, że swoi go wystawili, żeby skończyć pijaczka, a jednocześnie mieć fajny pretekst do operacji Wisła. Odpowiedz Link Zgłoś
adammichnikoff Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 15:57 Niestety wśród faszyzujących akowców nie znalazł się ani jeden mądry i odważny, by odstrzlić alkoholika okulickiego - wtedy nie 10 tys. żołnierzy lwp (czyli dla was, oszołomy z jackowa, niepolskich sługusów armii czerwonej), a 200 tys. niewinnych mieszkańców warszawy uratowano by od śmierci, 700 tys. od wygnania i tułaczki a milionowe miasto, stolica kraju, ocalono przed zagładą. Odpowiedz Link Zgłoś
gerry Okulicki był czerwonym agentem 09.05.11, 16:03 Okulicki był czerwonym agentem, zamiast ruszyć na czerwoną hołotę, to bił się z umierającymi siłami czerwonego hitleryzmu. Odpowiedz Link Zgłoś
ponury_swiniarz Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 16:06 Licytacja licytacja! kto da wiecej?! Kto da wiecej! Wyjdzie na to ze zly jest ten, kto zabil najwiecej a ci co zabili niej sa dobrzy! Komunisci mogli mordowac republikanow bo faszycy zabili ich wiecej. Komunisci byli wiec dobrzy a faszysci zli. Odpowiedz Link Zgłoś
rikol Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 17:24 Roznica podstawowa lezy w ideologii. Komunista byl na przyklad Jezus. Natomiast faszyzm bazuje na wykluczeniu wszystkich nie pasujacych do 'idealnego' obrazu swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
ponury_swiniarz Jezus byl komunista??? 09.05.11, 17:44 A do której partii nalezal? Odpowiedz Link Zgłoś
tornson A o teologii wyzwolenia, zwalczanej przez 10.05.11, 12:11 waszego papieża słyszał? Odpowiedz Link Zgłoś
ponury_swiniarz A o nazizmie slyszal? 10.05.11, 15:21 I na zolnierzach nazistowskich z haslami 'Gott mit uns'? Czyli analogicznie nalezy wyciagnac wniosek ze Jezus byl faszysta. A moze lepiej nie wyciagac wnioskow na temat jednego z prorokow na podstawie wierzen grupki oszolomow? > waszego papieża słyszał? 'waszego'? Ja akurat jestem muzulmaninem wiec zle trafiles ;) Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: A o nazizmie slyszal? 10.05.11, 15:49 ponury_swiniarz napisał: > I na zolnierzach nazistowskich z haslami 'Gott mit uns'? Czyli analogicznie nal > ezy wyciagnac wniosek ze Jezus byl faszysta. Nie przypominam sobie by Jezus mówił o eksterminacji i niewoleniu innych racji. Ale o pomaganiu najuboższym i potępianiu bogacących się kosztem innych jak najbardziej. > A moze lepiej nie wyciagac wnioskow na temat jednego z prorokow na podstawie wi > erzen grupki oszolomow? Gorszymi oszołomami są dla mnie ci którzy wierzą w złodziejski kościół watykański niż ci którzy wiarę w gusła wykorzystują do promowania humanitaryzmu i uczciwości. Odpowiedz Link Zgłoś
samoswojski Re: czerwonka sie szerzy 09.05.11, 16:10 powstania w Paryzu i Warszawie wybuchly w niemalze tym samym czasie i w pododobnych okolicznosciach: Alianckie armie dochodzily juz do przedmiesc obu miast. Delikatna roznica: Do Paryza podchodzili Amerykanie, do Warszawy Ludowe Wojsko Polskie i Armia Czerwona. Amerykanie wsparli powstancow i Paryz cieszyl sie szybko wolnoscia, sam deGaulle defilowal na Polach Elizejskich wyprezony jak struna gdy niemieccy snajperzy jeszcze grasowali w miescie, rozkazy Stalina byly zgola odmienne, ba, nie zezwolil nawet na udostepnienie swych lotnisk dla samolotow RAF-u wspomagajacych powstanie w Warszawie. Oj, widze, ze lewicowy rzad w Hiszpani jest na krawedzi bankructwa, ratuja sie chlopaki odgrzewaniem starych mogil i zabliznionych ran. adammichnikoff napisała: > Niestety wśród faszyzujących akowców nie znalazł się ani jeden mądry i odważny, > by odstrzlić alkoholika okulickiego - wtedy nie 10 tys. żołnierzy lwp (czyli d > la was, oszołomy z jackowa, niepolskich sługusów armii czerwonej), a 200 tys. n > iewinnych mieszkańców warszawy uratowano by od śmierci, 700 tys. od wygnania i > tułaczki a milionowe miasto, stolica kraju, ocalono przed zagładą. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Nie może być mowy o pojednaniu z faszystowski 09.05.11, 14:43 tornson napisał: > bydlakami!! Franco to był faszystowski zbrodniarz i wielka szkoda że Armia Czer > wona nie zdążyła wyzwolić Francji przed Anglosasami, doszłaby wtedy do granicy > z Hiszpanią i byłaby okazja by ostatnie faszystowskie ścierwo też zapłaciło za > swoje zbrodnie. A potem możnaby rozliczyć czerwone komunistyczne ścierwa. Jest to jakiś pomysł na życie. Teraz Franco już nie żyje, ale czerwonego ścierwa nie brakuje. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Nie może być mowy o pojednaniu z faszystowski 09.05.11, 14:55 rodzaj_konta napisał: > A potem możnaby rozliczyć czerwone komunistyczne ścierwa. Jest to jakiś pomysł > na życie. Teraz Franco już nie żyje, ale czerwonego ścierwa nie brakuje. Lecz się brunatna świnio!! Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Nie może być mowy o pojednaniu z faszystowski 09.05.11, 15:05 tornson napisał: > Lecz się brunatna świnio!! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) No, no, no, a się pogrobowiec czerwonego luda obruszył. Czerwonym wiaderkiem i czerwoną łopatką zaczął klekotać, czerwona chusta mu się przekrzywiła i twarzyczka, oczywiście, czerwona zrobiła. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Wolę mój czerwony niż twój brunatny. 09.05.11, 15:19 No! Można napisać coś bez bluzgów! Tak trzymać towarzyszu! Odpowiedz Link Zgłoś
chateaux Re: Nie może być mowy o pojednaniu z faszystowski 09.05.11, 16:40 tornson napisał: > Lecz się brunatna świnio!! Znowu recepty w aptece nie zrealizowałeś? Odpowiedz Link Zgłoś
k1985 Czerwoni łaskotali pod pachami zamiast zabijać? 09.05.11, 16:00 Czerwona zaraza rozlała się po świecie zabijając setki milionów na całym świecie. Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Czerwoni łaskotali pod pachami zamiast zabija 09.05.11, 16:23 k1985 napisał: > Czerwona zaraza rozlała się po świecie zabijając setki milionów na całym świeci > e. Prosze o konkrety: masz na mysli ofiary wojny wietnamsko-amerykanskiej? Fakty prosze, a nie bajki. Odpowiedz Link Zgłoś
ponury_swiniarz Re: Czerwoni łaskotali pod pachami zamiast zabija 09.05.11, 16:32 konkrety na temat czego? ze czerwoni mordowali? zaprzeczasz temu? Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Czerwoni łaskotali pod pachami zamiast zabija 10.05.11, 12:17 ponury_swiniarz napisał: > konkrety na temat czego? ze czerwoni mordowali? zaprzeczasz temu? Ja zaprzeczę, czekam na fakty i dowody a nie na wasz goebelsowski propagandowy słowotok. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Czerwoni łaskotali pod pachami zamiast zabija 10.05.11, 14:26 tornson napisał: > ponury_swiniarz napisał: > > > konkrety na temat czego? ze czerwoni mordowali? zaprzeczasz temu? > Ja zaprzeczę, czekam na fakty i dowody a nie na wasz goebelsowski propagandowy > słowotok. Ja zaprzeczam ofiarom w Wietnamie. Czekam na fakty i dowody, a nie twój kominternowski propagandowy słowotok Odpowiedz Link Zgłoś
g.r.a.f.z.e.r.o Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 16:10 Wychodzi na to że ideologiczna walka która popchnęła Hiszpanię do wojny domowej w 36 jest cały czas żywa. Obie dzisiejsze strony czują się spadkobiercami tamtych stronnictw. Wygląda na to że nie ma pojednania, a i być może socjaliści planują wykorzystać te poszukiwania grobów politycznie - tego obawia się prawica i próbuje blokować, wychodząc jednocześnie na obrońców frankońskich morderców. Odpowiedz Link Zgłoś
mark234 Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 16:11 Zacytuje artykuł Krzysztofa Jankowskiego "Żaden epizod lat trzydziestych nie był tak przekłamany jak ten i dopiero w ostatnich latach zaczęto „ odsypywać góry kłamstw”, pod którymi zakopano, na czas całego pokolenia, prawdę o wojnie domowej. To, co się wyłania, to nie walka pomiędzy dobrem a złem, ale ogólna tragedia. Lata jednostronnej oceny tamtych wydarzeń stworzyły wizerunek okrutnego faszysty Franco, który przy pomocy Hitlera i Mussoliniego „mordował naród hiszpański”. Faktem niezaprzeczalnym jest, że skala zabójstw, dokonanych przez frankistów na terenach przez nich kontrolowanych, była ogromna. Jednak liczba zabitych przez „drugą stronę” była ogólnie biorąc taka sama, jeśli nie większa. Z pewnością skala okrucieństwa i deprawacja moralna wymierzona w Kościół katolicki wskazują, że komuniści hiszpańscy uciekali się do terroru zupełnie niespotykanego w cywilizowanym świecie. Niestety, o tym często się zapomina. Tak pisał o tych wydarzeniach Winston Churchill: „Trudno wyobrazić sobie, by wojna domowa tego typu, w której nienawiść i wzajemne wyniszczanie się osiągają tak niewiarygodną moc, nie splamiła się okrucieństwem popełnianym przez obydwie strony”. Przykładów okrucieństw, jakie dopuściła się strona tzw. republikańska (ludzi we władzach o poglądach typowo republikańskich z każdym miesiącem było coraz mniej; zastępowali ich anarchiści, trockiści i komuniści, którzy byli bezwolnym narzędziem w rękach Stalina – przyp. autora), jest wiele. Oto kilka z nich: W prowincji Ciudad Real matkę dwóch jezuitów zamordowano wciskając jej do gardła krucyfiks; proboszcza z Torrijos biczowano ubranego w koronę cierniową, zmuszono do wypicia octu, przytwierdzono mu belkę drewniana do pleców a następnie zastrzelono. Niektórych księży palono, innych grzebano żywcem, niektórym obcinano uszy. Zamordowanych zostało 11 biskupów, 12 proc. zakonników, 13 proc. księży, oraz 283 zakonnice. Republikanie mordowali oczywiście również świeckich obywateli hiszpańskich. Jeden z takich mordów opisał (co jest ważne sympatyzujący jawnie z republikanami – przyp. autora) Ernest Hemingway w „Komu bije dzwon”. Jest to opis okrutnej masakry w miejscowości Ronda, gdzie zakatowano kijami i cepami lub wrzucono do wąwozu, który przecinał miasto, 512 bezbronnych, niewinnych osób. Przykłady takie można by było mnożyć w nieskończoność, ponieważ jak pisał już wspomniany Winston Churchill: „(...)komunistyczna zaraza rozsrożyła się do tego stopnia, że przeciwnicy polityczni byli łapani na ulicach lub wywlekani ze swych łóżek i zabijani(...)” i dalej: „Przejąwszy władzę, komuniści z zimną krwią dokonywali masowych rzezi wśród swoich przeciwników politycznych oraz wśród warstw zamożnych.” Jednak nie w tym rzecz. Ważne jest to aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy przypadkiem słynne słowa „mistrza kłamstwa i obłudy” Józefa Goebbelsa, iż kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą, nie legło u podstaw naszej opinii o wojnie domowej w Hiszpanii? Jeżeli tak, to pracujmy nad jej zmianą aż do momentu gdy prawda zatryumfuje nad fałszem i to nie tylko w tej jednej sprawie". Odpowiedz Link Zgłoś
fifiw @tornson i rodzaj_konta 09.05.11, 16:14 To właśnie tacy jak wy naparzali się w tej wojnie... Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: @tornson i rodzaj_konta 09.05.11, 21:21 fifiw napisał: > To właśnie tacy jak wy naparzali się w tej wojnie... Niestety, pewnie masz rację [bez ironii] Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: @tornson i rodzaj_konta 10.05.11, 12:32 fifiw napisał: > To właśnie tacy jak wy naparzali się w tej wojnie... Fakt i w IIWŚ też tacy jak ja naparzali takich jak rodzaj_konta, po to by tacy jak Ty (co to nie protestowali do czasu aż po nich nie przyszli) nie szli na rzeź do komór gazowych!!! Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: @tornson i rodzaj_konta 10.05.11, 14:40 tornson napisał: > fifiw napisał: > > > To właśnie tacy jak wy naparzali się w tej wojnie... > Fakt i w IIWŚ też tacy jak ja naparzali takich jak rodzaj_konta, po to by tacy > jak Ty (co to nie protestowali do czasu aż po nich nie przyszli) nie szli na rz > eź do komór gazowych!!! Pozytywne jest, że zgodnie z powiedzeniem "rewolucja pożera swoje dzieci" pierwsi pod nóż idą najbardziej wierzący, czyli tacy jak tornson :))) "Czystkami sterował bezpośrednio rezydent sowieckiego NKWD w strefie republikańskiej Aleksander Orłow. Znani działacze anarchistyczni i sympatyzujący z POUM byli zabijani. Początkowo stalinowscy komuniści ograniczali się do skrytobójczych morderstw dokonywanych przez "nieznanych sprawców". Tak zginął między innymi jeden z najpopularniejszych działaczy hiszpańskiej rewolucji, autentyczny przywódca katalońskich robotników Buenaventura Durruti. Lider POUM Andras Nin został po aresztowaniu i torturach zamordowany przez podporządkowaną NKWD tajną policję Republiki. Praktycznie całe kierownictwo niestalinowskich partii i organizacji politycznych stanowiących ważne zaplecze republiki zostało wymordowane." Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 16:19 Tu akurat mowimy o ofiarach frankistowskich... a w Polsce zaraz wyskocza z 9 gornikami i zabitym ksiedzem.. . Odpowiedz Link Zgłoś
ponury_swiniarz Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 16:34 Kazdy ma swoje ofiary. Nie wiem czemu pomniejszasz liczbe ofiar komunistow w Polsce? Myslisz ze od tego stana sie lepsi? Odpowiedz Link Zgłoś
rikol Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 17:27 Gdyby nie komunisci, to analfabetyzm w Polsce siegalby 90%. Komunisci zapewnili dzieciom edukacje, a ich rodzicom prace. Chyba malo wiesz o II RP, ze uwazasz, ze PRL to byla zmiana na gorsze. Wprost przeciwnie, wiekszosci ludzi zylo sie lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
ponury_swiniarz Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 17:46 Wszedzie na swiecie ludziom zylo sie lepiej w latach 50-tych niz 20-tych. To normalna konsekwencja rozwoju. Tyle ze swiat niekomunistyczny rozwijal sie lepiej (co widac np. po Niemczech). Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 10.05.11, 12:15 ponury_swiniarz napisał: > Wszedzie na swiecie ludziom zylo sie lepiej w latach 50-tych niz 20-tych. Fakt, ale na ziemiach polskich dopiero w latach 50ych zaczęło żyć się ludziom lepiej niż przed IWŚ, IIRP nie potrafiła doszlusować do tego standardu. > To no > rmalna konsekwencja rozwoju. Tyle ze swiat niekomunistyczny rozwijal sie lepiej > (co widac np. po Niemczech). Sugerujesz że w 1939 IIRP była na poziomie Niemiec?? Buuuuuuuuahahahahahahahaha!!! :D Odpowiedz Link Zgłoś
ponury_swiniarz Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 10.05.11, 15:26 To prawda, II RP byla republika bananowa, ale rzadzacy mieli jeszcze jakies zahamowania, a w latach 50-tych juz na prawde zylo sie im (rzadzacym) lepiej. Natomiast wszystkim innym zylo sie gorzej lub podobnie jak przed wojna. Szczegolnie robotnikom zylo sie lepiej przed wojna co powie kazdy, kto byl robotnikiem przed wojna i po wojnie (przynajmniej mowil to kazdy kogo znalem, byli czlonkowie PPS-u, organizatorzy zwiazkow zawodowych itd. itp.) Odpowiedz Link Zgłoś
ponury_swiniarz Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 10.05.11, 15:27 > Sugerujesz że w 1939 IIRP była na poziomie Niemiec?? Buuuuuuuuahahahahahahahaha!!! :D Niemcy byly bardziej zadluzone. Polska byla na poziomie Hiszpanii. Odpowiedz Link Zgłoś
adeinwan Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 17:03 > Tu akurat mowimy o ofiarach frankistowskich... Artykuł jest o mogiłach w Hiszpanii, jedynie Stasiński starał się sprawić wrażenie, jakoby były to wyłącznie ofiary frankizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
last_demigod Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 17:06 bo dziesiatki tysiecy zabili w 1940 Odpowiedz Link Zgłoś
ogabignac Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 16:28 franko byl gorszy od Hitlera. Wywalic jego zewlok z mauzoleum i do szamba! Odpowiedz Link Zgłoś
kroliklesny Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 16:32 Kazda wojna jest straszna, a strach i bol mordowanych nie jest mniejszy z powodu takiego czy innego politycznego zaangazowania. Czym roznia sie zdjecia "Exilados" w tym artykule od kolumn uciekinierow serbskich ze Slawonii? Ten sam strach dzieci i matek, chec przezycia u mezczyzn. Tylko glupol, ktory nie mial smierci przed oczyma, pisze niepowazne komentarze. Smierc wymaga ciszy i zada majestatu. Kazda smierc! Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i GW realizuje swoją lewacką misję 09.05.11, 16:39 "W większości są to z pewnością ofiary terroru frankistowskiego." To nie wazne, ze republikanie w masowych mordach nie byli gorsi od franksitów, i ze zamordowali nie mniej niż Franko, a na pewno okrutnie. Lewacka gazetka bez sprawdzania wie swoje - "to z pewnością ofiary terroru frankistowskiego" Odpowiedz Link Zgłoś
big.ot Re: GW realizuje swoją lewacką misję 09.05.11, 16:48 bmc3i napisał: > "W większości są to z pewnością ofiary terroru frankistowskiego." > > To nie wazne, ze republikanie w masowych mordach nie byli gorsi od franksitów, > i ze zamordowali nie mniej niż Franko, a na pewno okrutnie. Lewacka gazetka be > z sprawdzania wie swoje - "to z pewnością ofiary terroru frankistowskiego" Nie chcę rozstrzygać kto więcej zabijał więcej, ale skoro GW pisze artykuł, to rzetelność dziennikarska nakazuje powołanie się na jakieś źródło np. "historyk x wskazuje na to, że ofiar obozu A był <liczba>, a ofiar obozu B było <liczba". Także jedyne co 'z pewnością' można stwierdzić to to, że dziennikarzyna jest niekompetentny... Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: GW realizuje swoją lewacką misję 09.05.11, 17:05 big.ot napisała: > bmc3i napisał: > > > "W większości są to z pewnością ofiary terroru frankistowskiego." > > > > To nie wazne, ze republikanie w masowych mordach nie byli gorsi od franks > itów, > > i ze zamordowali nie mniej niż Franko, a na pewno okrutnie. Lewacka gazet > ka be > > z sprawdzania wie swoje - "to z pewnością ofiary terroru frankistowskiego > " > > Nie chcę rozstrzygać kto więcej zabijał więcej, ale skoro GW pisze artykuł, to > rzetelność dziennikarska nakazuje powołanie się na jakieś źródło np. "historyk > x wskazuje na to, że ofiar obozu A był <liczba>, a ofiar obozu B było & > #60;liczba". > > Także jedyne co 'z pewnością' można stwierdzić to to, że dziennikarzyna jest ni > ekompetentny... A moim zdaniem mozna stwierdzic wiecej - że dziennikarz uprawia propagandę. A wystarczy zeby przeczytał "W hołdzie Katalonii" Orwella, czy zainteresował sie dlaczego Hemingway wyjechał rozczarowany z Hiszpanii w trakcie wojny domowej. Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany To zdanie "W większości są to z pewnością ofiary 09.05.11, 17:06 terroru frankistowskiego" brzmi w rzeczy samej (abstrahując od tragicznego kontekstu) pociesznie. Nikt nie policzył dokładnie ile było ofiar teroru "republikańskiego" (ładny mi republikanizm - z komunistami!), a ile frankistowskiego, ale bermaniątka z GWna ogłaszają ex caethedra że w WIĘKSZOŚCI i Z PEWNOŚCIĄ to ofiary tego drugiego. Bardzo są delikatni: przecież swoim baranom mogliby bez żenady zaserwować zgoła, że WSZYSTKIE masowe groby to groby ofiar frankistów. A oni by to łyknęli. Jak fachowa dziwka łyka robiąc loda... Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 16:40 O! To widzę w Hiszpanii jak w Polsce - gospodarka idzie w driebiezgi (no poglądy zobowiązują ;)), kraj zbliża się do poziomu niewypłacalności, ale furda z tym! Powyciągajmy nieboszczyków! Odpowiedz Link Zgłoś
tokida Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 16:51 No proszę jak zażarcie My Polacy kłócimy się o hiszpańską Guerra Civil. Ciężko tu o obiektywizm opisując wyjątkowo okrutny i przerażający konflikt kiedy sąsiad strzelał do sąsiada, a denuncjowanie się członków rodzin było na porządku dziennym. Po latach propagandy frankistowskiej wahadło się przechyliło w drugą stronę. Kręci się takie zakłamujące historię filmy jak "Labirynt Fauna" gloryfikujące lewackich bojówkarzy, a zupełnie karykaturalnie wręcz (pewnie wbrew intencji twórców filmu) stawiających frankistów w roli najgorszych zbrodniarzy. Staram się być obiektywny, oceniać te kraje, w których rządzili komuniści i faszyści. Statystyki, ogólnie dostępne dane potwierdzają: komunizm wyniszczał masowo nie tylko swoich wrogów ideologicznych, ale i gospodarki w odróżnieniu od faszyzmu, który także potrafił być bezlitosny, ale nie na taką skalę, a poza tym ludziom niezaangażowanym politycznie pozwalał się dorabiać i prowadzić swoje małe firmy bez większych zakłóceń. Oba systemy są złe, ale jeśli musiałbym wybierać: wybrałbym Pinocheta zamiast Castro i Franco zamiast Stalina. Mieszkam w Hiszpanii już prawie 2 lata, ale raczej nie mam odwagi poruszać z miejscowymi tematu wojny domowej. Mam dość mocno ugruntowane zdanie, na podstawie tego co udało mi się wyczytać, a które brzmi, że Franco był zdecydowanie mniejszym złem. Po latach lewicowego prania mózgu wielu ludzi gotowych jest jednak mieszać generała Franco, który ocalił ich od piekła socjalizmu z błotem. Ofiary były po obu stronach, ale w gorących latach 30tych na dyplomację nie było widać miejsca. Kto wie czy zwycięstwo Franco w wojnie domowej nie było równie ważnym wydarzeniem historycznym, który ocalił Europę przed czerwoną zarazą jak nasz wygrana w Bitwie Warszawskiej. ---------------------------------------------------- www.tokida.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 17:16 "Kto wie czy zwycięstwo Franco w wojnie domowej nie było równie ważnym wydarzeniem historycznym, który ocalił Europę przed czerwoną zarazą jak nasz wygrana w Bitwie Warszawskiej." Cenna uwaga i warta przemyślenia. Odpowiedz Link Zgłoś
adeinwan Re: Nie może być mowy o pojednaniu z faszystowski 09.05.11, 17:01 Gdyby Armia Czerwona doszła do Hiszpanii to do dziś byś robił w kołchozie na pensję dla komisarza politycznego. Odpowiedz Link Zgłoś
last_demigod Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 17:02 To nie Unia zbudowała bogatą Hiszpanię a Franco. Odpowiedz Link Zgłoś
jan_sobczak1 Hiszpanie winni są wdzięczność gen Franco 09.05.11, 17:08 Gdyby komuniści przejęli władzę tych grobów byłoby sto razy tyle i sto razy większych. Ale zindoktrynowane i ogłupione przez europejskich neokomunistów hiszpańskie społeczeństwo nie zdaje sobie z tego sprawy. Komunizm wszędzie wyglądał tak samo: morderstwa i gwałty. Odpowiedz Link Zgłoś
planitnyk Czy groby ofiar komunistów też tam są ? 09.05.11, 17:10 Czy tylko ofiary Franco ? Odpowiedz Link Zgłoś
beckett Tja... w większości to ofiary Franco... g..prawda 09.05.11, 17:25 Poczytajcie Homage to Catalonia G.Orwella, czystki urządzane przez funkcjonariuszy Stalina w szeregach POUM... czerwony terror. Odpowiedz Link Zgłoś
prawda_1_tylko_prawda Gdzieś ci pomordowali przez lewaków katolicy... 09.05.11, 17:26 muszą w końcu leżeć. Wspierani hojnie przez bolszewików dopóki lewacy mieli kasę mordowali kler i katolików z zaciekłością znaną tylko we Francji w Bolszewii i w Meksyku. www.youtube.com/watch?v=RG5xWRnUy7Y Odpowiedz Link Zgłoś
axenrolle Re: A co mnie to obchodzi gdzie są ci katolicy. 09.05.11, 18:02 I bardzo dobrze że mordowali kler , widocznie mieli za co . Gdyby kler nie pchał swego ryja do polityki i nie popierał Franco to nie byłby mordowany. Przed 17 .07 1936 w Hiszpanii nie został zamordowany ani jeden ksiądz , zakonnica , zakonnik że o biskupach już nie wspomnę. Gdy popiera się zamachowców , bandytów i koziojebców z Maroka to trzeba za to zapłacić. Odpowiedz Link Zgłoś
salci_rozencwajgowa Re: 09.05.11, 18:07 Baza rekrutacyjna kadr republikanskich: pl.wikipedia.org/wiki/Marrani Odpowiedz Link Zgłoś
ponury_swiniarz Re: A co mnie to obchodzi gdzie są ci katolicy. 09.05.11, 19:51 Analogicznie, widac frankisci tez mieli za co zabijac republikanow. Odpowiedz Link Zgłoś
szto_tawariszczi Re: A co mnie to obchodzi gdzie są ci katolicy. 09.05.11, 22:39 to już małżeństwa homoseksualne i obywatelstwo dla orangutanów nie wystarczają jako PR Zapatera??? trzeba odkopać parę grobów, znów parę miesięcy będzie spokoju nikt nie zauważy że Hiszpania leży i kwiczy :-) Odpowiedz Link Zgłoś
prawda_1_tylko_prawda Bolszewicka kultura i porażające prostactwo. 09.05.11, 22:48 No ale teraz to nazywają "mowa miłości" wychowanych na GW i TVN. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Bolszewicka kultura i porażające prostactwo. 10.05.11, 12:29 prawda_1_tylko_prawda napisała: > No ale teraz to nazywają "mowa miłości" wychowanych na GW i TVN. Dobry faszysta to martwy faszysta. Jeśli katole idą na kolaborację z faszyzmem zasługują na kulkę w łeb jak każde jedno faszystowskie ścierwo. www.geschichteinchronologie.ch/eu/3R/GERMANENFURZ-d/1933-08-priester-m-hitlergruss-f-Hitler-Berlin-Neukoelln-stadion.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: A co mnie to obchodzi gdzie są ci katolicy. 10.05.11, 11:43 axenrolle napisał: > I bardzo dobrze że mordowali kler , widocznie mieli za co . I bardzo dobrze że mordowali czerwonych, widocznie mieli za co. A co, ja też mogę czasami napisac coś bez sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: A co mnie to obchodzi gdzie są ci katolicy. 10.05.11, 12:29 rodzaj_konta napisał: > axenrolle napisał: > > > I bardzo dobrze że mordowali kler , widocznie mieli za co . > > I bardzo dobrze że mordowali czerwonych, widocznie mieli za co. > > A co, ja też mogę czasami napisac coś bez sensu. Chodzi o to że w tej wymianie zdań tylko ty piszesz bez sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
tlss Re: Nie może być mowy o pojednaniu z faszystowski 09.05.11, 17:55 Franco był kanalią ale kanalią która uratowała swój kraj przed czerwoną chołotą. Podobnie Pinochet. I chwała im za to. Nie mieli przynajmniej Katynia i 2 milionów rodaków wywiezionych na wschód. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Nie może być mowy o pojednaniu z faszystowski 10.05.11, 12:16 tlss napisała: > Podobnie Pinochet. > I chwała im za to. > Nie mieli przynajmniej Katynia i 2 milionów rodaków wywiezionych na wschód. Katyń to pikuś przy zbrodniach Franco i Pinocheta. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekz70 Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 23:11 Tylko nikt z was p...ne tumany nie zwrócił uwagi na jeden drobny szczegół.To rząd republikański był rządem legalnym a Franko dokonał zamachu stanu.No ale to typowe dla prawicowców.Jeśli fakty przeczą ich wersji ,tym gorzej dla faktów. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 09.05.11, 23:52 maciekz70 napisał: > Tylko nikt z was p...ne tumany nie zwrócił uwagi na jeden drobny szczegół.To rz > ąd republikański był rządem legalnym a Franko dokonał zamachu stanu.No ale to t > ypowe dla prawicowców.Jeśli fakty przeczą ich wersji ,tym gorzej dla faktów. Kiedy piszesz o prawicy to masz na myśli np. prawicowego przywódcę opozycji w Kortezach, Calvo Sotelo któremu absolutnie legalna i rządowa Guardia Civil strzeliła w potylicę. "José Calvo Sotelo... ...zginął zamordowany przez lewicowych przeciwników politycznych, co stanowiło precedens, gdyż pierwszy raz w historii zachodniego parlamentaryzmu zabito przywódcę legalnej opozycji przez obóz rządzący. Jego śmierć była zapalnikiem do wybuchu hiszpańskiej wojny domowej." Odpowiedz Link Zgłoś
maciekz70 Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 10.05.11, 01:06 A następnie okaże się,według waszej wersji historii,że Narutowicza zabiła lewica aby wywołać wojnę domową. Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Hiszpania już wie, gdzie leżą pomordowani 10.05.11, 11:38 maciekz70 napisał: > A następnie okaże się,według waszej wersji historii,że Narutowicza zabiła lewic > a aby wywołać wojnę domową. Tu nie ma wersji. Facet (Sotelo) zarobił kulkę w potylicę od lewicowych sił postępu, ustanawiających nowe standardy parlamentarne. Odpowiedz Link Zgłoś
guzikiewicz Lagalizm Maćkaz70 10.05.11, 08:28 Maćkuz70- legalność! Wielka sprawa,nikt nie podnosi nielegalności rządu bolszewików w Rosji 1917.Legalny był rząd Kiereńskiego.Rząd Zapatero jest legalny,ale gospodarka Hiszpanii leży,podobnie gospodarki rządzonych przez socjalistów Portugalii i Grecji. Rząd Pinocheta był nielegalny,zabili określoną liczbę przeciwników. Gospodarka Chile przoduje w świecie,lewactwo nie ma tam żadnych szans. Daj odpowiedź na powyższe /bez propagandy/. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekz70 Re: Lagalizm Maćkaz70 10.05.11, 08:42 A ty przypadkiem nie uprawiasz propagandy?Uważasz więc,że w imię gospodarki można mordować ludzi?Ja tak nie uważam.Poza tym jednak jest to bogactwo dla nielicznych wybranych i nędza dla większości. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Za Pinocheta Chile było biedniejsze od Kuby, 10.05.11, 12:22 prawoskrętny debilu! Mimo że przed dojściem bandyty Pinocheta do władzy to Chile było bogatsze. www.theodora.com/wfb1990/cuba/cuba_economy.html www.theodora.com/wfb1990/chile/chile_economy.html Odpowiedz Link Zgłoś
rodzaj_konta Re: Za Pinocheta Chile było biedniejsze od Kuby, 10.05.11, 14:43 tornson napisał: > prawoskrętny debilu! Mimo że przed dojściem bandyty Pinocheta do władzy to Chil > e było bogatsze. > www.theodora.com/wfb1990/cuba/cuba_economy.html Facet cytujesz CIA WORLD FACTBOOK!!!!!! Co ty jarasz jak piszesz?????? Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Za Pinocheta Chile było biedniejsze od Kuby, 10.05.11, 14:47 rodzaj_konta napisał: > Facet cytujesz CIA WORLD FACTBOOK!!!!!! Żebyś nie jęczał znowu że "to komunistyczna propaganda". Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Chile zaczęło się rozwijac dopiero wtedy gdy 10.05.11, 12:26 do władzy doszło tzw. "lewactwo" i rządziło demokratycznie nieprzerwanie przez ponad 20 lat. Od obalenia bandyty Pinocheta Chile było jednym z szybciej rozwijających się państw świata, mimo tego zapóźnienie gospodarcze jakie narosło za czasów zbrodniarza sprawiło że demokratyczne Chile startowało z bardzo niskiego pułapu i wciąż jest biednym krajem. Odpowiedz Link Zgłoś
guzikiewicz Lewackie ujadanie Tornsona 10.05.11, 13:11 Tow.Allende otoczony przez radzieckich doradców no i niezastąpionych w owym czasie bojowników kubańskich rzeczywiście dbał o naród.Kolejki po chleb zaczynały stawać poprzedniego dnia. A teraz za Wikipedią: zginęło ok.2000 ludzi po obu stronach. Styczeń 78: 78% wyborców popiera A.Pinocheta. Wrzesień 80: 67% chilijczyków popiera projekt konstytucji A.Pinocheta. 1989- ten rzekomy zbrodniarz dobrowolnie zrzeka się władzy i ogłasza zwykłe wybory prezydenckie,w których nie startuje. Chile ruszyło pierwszego dnia po obaleniu komunistów,wprowadzając liberalizm gospodarczy made in USA Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Re: Lewackie ujadanie Tornsona 10.05.11, 14:46 guzikiewicz napisał: > Tow.Allende otoczony przez radzieckich doradców no i niezastąpionych w owym cza > sie bojowników kubańskich rzeczywiście dbał o naród.Kolejki po chleb zaczynały > stawać poprzedniego dnia. > A teraz za Wikipedią: zginęło ok.2000 ludzi po obu stronach. > Styczeń 78: 78% wyborców popiera A.Pinocheta. > Wrzesień 80: 67% chilijczyków popiera projekt konstytucji A.Pinocheta. Słabo, Saddam popierało 99%... Odpowiedz Link Zgłoś