voytexbezportek
30.05.12, 17:05
Chodzi glownie o edukacje amerykanow , W kolko powtarzane "polish concentration camps" , w roznych kontekstach, umacnia falszywe przekonanie amerykanow, ze Polacy w jakims stopniu sa odpowiedzialni za obozy koncentracyjne. Obama nieswiedomie dal Polsce duzy prezent. Polski rzad powinien naciskac mocniej na konferencje prasowa prezydenta w tej sprawie. Pewnie PBS bedzie mialo wywiady z polskim konsulem, etc. Naciskac i nie popuszczac. Przydaloby sie rowniez poprosic o aktywne poparcie konsula Izraela w Ameryce. Niewatpliwym pozytywem bedzie , ze Polska ze statusu kraju kompletnie ignorowanego, wejdzie na czolowki gazet.