Dodaj do ulubionych

Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają

09.08.12, 09:31
To niesamowite, jaki odzew ma ta sprawa ma na Zachodzie.. w UK, oprócz IO, wszyscy mówią tylko o tym.. I dziewczyny mają ogromne poparcie...
Moje oczywiście też... Co za różnica czy kołtun jest rzymsko-katolicki, muzułmański, talmudyczny, hindu czy prawosławny..?
Obserwuj wątek
    • koloratura1 Hmm... 09.08.12, 09:44
      Wprawdzie serce mi dyktuje stać po stronie Pussy Riot, ale nie mogę się nie zastanawiać, co by spotkało u nas jakąś grupę muzyczną, która by przed ołtarzem stołecznej katedry domagała się śpiewająco od Bogurodzicy przegnania kogoś...
      Może to zależy, kogo by chciano przeganać i za czyich rządów...
      • staryszort Re: Hmm... 09.08.12, 10:13
        Powinni je uwolnić i wysłać do Polski. U nas jest trochę katedr i jest gdzie zatańczyć w strojach plażowych i zaśpiewać przeciwko lub za. Ważne by wdarły się z zaskoczenia i bez pozwolenia a każdy wygłup przejdzie bez awantury.
        • gmsaxz Dałbym im te 3 lata w zawieszeniu i załatwione 09.08.12, 11:55
          j.w. Koniec sensacji, a za pakowanie się do kościoła w kominiarkach i zakłócanie mszy musi być jakaś kara. Nadaję się na doradcę PR Putina?
          • sclavus Re: Dałbym im te 3 lata w zawieszeniu i załatwion 09.08.12, 12:35
            Oczywiście - nadajesz się i to bardzo... :>
            Ciekawym, co pisałwś, kiedy Rydzyk w sejmie, pałętając się jak w swoim chlewie, wykrzykiwał cóś o zdradzie, autorytaryzmie, braku demokracji i zniewolności słowa??
          • cornice "nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie samochody 09.08.12, 17:19
            tylko rowery i nie rozdawali tylko kradli"

            gmsaxz napisał:

            > j.w. Koniec sensacji, a za pakowanie się do kościoła w kominiarkach i zakłócani
            > e mszy
            musi być jakaś kara. Nadaję się na doradcę PR Putina?

            - to nie bylo w czasie mszy.
        • lebrostesab Re: Hmm... 09.08.12, 13:22
          staryszort napisał:

          > Powinni je uwolnić i wysłać do Polski. U nas jest trochę katedr i jest gdzie za
          > tańczyć w strojach plażowych i zaśpiewać przeciwko lub za. Ważne by wdarły się
          > z zaskoczenia i bez pozwolenia a każdy wygłup przejdzie bez awantury.
          -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

          To jest dobry pomysl. Wladze w Polsce powinny natychmiast dac dziewczynom
          azyl polityczny i polskie obywatelstwo.
          W ten sposob wskazac, ze jest roznica pomiedzy PUTINLAND i Polska.
          Jest pewne, ze taki krok odbije sie mocnym echem na calym swiecie.
          • czyzyk331 Re: Hmm... 09.08.12, 14:02
            -"Na pewno odstawianie wulgarnego cyrku w świątyni jest godne potępienia, ale trudno uwierzyć w tak żarliwą religijność Kremla, którego przedstawiciele mogą pochwalić się życiorysami, wskazującymi na coś zupełnie innego.
            www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/o_co_chodzi_ws_pussy_riot_22965/
            Teraz już wszystko jest jasne. Gdyby to byli ludzie z dobrymi życiorysami, to mieli by pełne prawo osądu "wulgarnego cyrku w świątyni".
        • czyzyk331 Re: Hmm...brak głosu Rydzyka 09.08.12, 13:57
          Pierwszy zabrałby głos ojciec dyrektor. Każdy może sobie wyobrazić jak oceniłby taki swojski występ!
          glosrydzyka.blox.pl/2012/08/O-Rydzyk-krytykuje-Madonne-Bluzniercze.html
        • 0kostek Wackowi trafiła się gratka. 09.08.12, 23:31
          Długo pojedzie na tym temacie.

          Ale ten Putin głupi.
      • czyzyk331 Re: Hmm... Jasnej Górze 09.08.12, 13:49
        Abstrahując od zbędnego procesu, pragnę zapytać jaka kara spotkała by Polki występujące z podobnym repertuarem przed ołtarzem na Jasnej Górze?
        • cornice No wlasnie: jaka? 09.08.12, 16:28
          czyzyk331 napisał:

          > Abstrahując od zbędnego procesu, pragnę zapytać jaka kara spotkała by Polki wys
          > tępujące z podobnym repertuarem przed ołtarzem na Jasnej Górze?

          - No wyobraz sobie, ze punkowy wpadaja do katedry (pustej) i w kilkadziesiat sekund nagrywaja klip z modlitwa o odwolanie Komorowskiego, Kaczynskiego, Kwasniewskiego albo Walesy.

          I co, wyobrazasz sobie, zeby w Polsce, albo w jakims innym cywilizowanym kraju zostaly zamkniete na pol roku w areszcie, a potem skazane przez sad na kilka lat wiezienia?!

          Prawdopodobnie znalazlby sie ktos, kto sadzilby je za obraze uczuc religijnych i domagalby sie odszkodowania. I tyle.

          Pomijajac to, ze modlic sie kazdemu wolno, mowiac czy spiewajac, Najwyzszy nie nalezy do zadnej sekty ani partii i Sam decyduje czy modlitwy wyslucha czy nie.
          • czyzyk331 Re: No wlasnie: jaka? 09.08.12, 19:43
            Zostały by zatrzymane przez Straż Maryjną i zlinczowane przez tłum pielgrzymów!
            Takie numery u nas nie przejdą!
      • prezi777 Re: Hmm... 09.08.12, 21:11
        Uważasz, że byliby aresztowani i groziłoby im 7 lat pozbawienia wolności?
    • inetwarrior Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 09.08.12, 10:11
      Bzykanie się w muzeum, współżycie z kurczakiem w hipermarkecie, a teraz wygłupy na ołtarzu. Grupa ma liczne artystyczne osiągnięcia. Nic tylko zaprosić je do Czestochowy w okresie pielgrzymek...
      • staryszort Re: Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 09.08.12, 10:17
        Katedra na Wawelu a potem tańce nad grobami Kaczyńskich też by przeszły. U nas przecież jest wolność i swoboda! I dziewczyna młoda!
      • koloratura1 Re: Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 09.08.12, 10:54
        inetwarrior napisał:

        > Bzykanie się w muzeum, współżycie z kurczakiem w hipermarkecie, a teraz wygłupy
        > na ołtarzu. Grupa ma liczne artystyczne osiągnięcia. Nic tylko zaprosić je do
        > Czestochowy w okresie pielgrzymek...

        To trzeba się spieszyć!
      • express56 Re: Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 09.08.12, 21:18
        Right on, bro! Gratuluje zdrowego rozsadku, ktory najwyrazniej wymyka sie liberalnej miedzynarodowce. Polscy "artysci" kontestuja niezaprzeczalny fakt, ze pod kazda szerokoscia geograficzna, w kazdym ustroju i w kazdym momencie historycznym idiotyzm pozostaje idiotyzmem, niezaleznie od intencji, ktore moga byc jedynie okolicznoscia lagodzaca lub obciazajaca. No, ale czego wymagac od polskich celebrytow, ktorzy juz od dawna maja kuciape na oczach...
    • inetwarrior Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 09.08.12, 10:19
      Wesoły filmik z dziewczynami
      Hip hip hurra Pussy riot
      www.youhavetocit.com/2012/07/group-pussy-riot-stilling-chicken-from.html
      • koloratura1 Puśki się wyżywią! A co? 09.08.12, 11:14
        inetwarrior napisał:

        > Wesoły filmik z dziewczynami
        > Hip hip hurra Pussy riot
        > www.youhavetocit.com/2012/07/group-pussy-riot-stilling-chicken-from.html

        Ponieważ dziewczyn jest 6 (za Wikipedią), to jak każda coś w wiadomym miejscu przemyci - obiad będą miały za darmo. Nawet z surówką i deserem (byle nie lody).

    • michalzzkrakowa Brawo Puśki ! 09.08.12, 10:29
      chwała Bogu, nadal trwa dobra strona Rosji.
    • sclavus Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 09.08.12, 12:30
      Czy Polska się wstydzi za proces Nieznalskiej????
      Czy Polska się wstydzi również za to, co w sygnaturce????
      • czyzyk331 Re: a polskie dziewczyny? 09.08.12, 13:54
        Pragnę zadać pytanie naszym rodzimym twórcą . Jaka kara spotkała by polskie dziewczęta które wstąpiły by w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie z pieśnią o Komorku lub Mag Donaldzie?
        Oczywiście w podobnym stroju jak rosyjskie dziewczęta!
        • hen-live Re: a polskie dziewczyny? 09.08.12, 14:30
          czyzyk331 napisał:

          > Pragnę zadać pytanie naszym rodzimym twórcą . Jaka kara spotkała by polskie dzi
          > ewczęta które wstąpiły by w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Wa
          > rszawie z pieśnią o Komorku lub Mag Donaldzie?
          > Oczywiście w podobnym stroju jak rosyjskie dziewczęta!
          Wiem tylko ze gdyby zaspiewaly o Muchomorku i PrezesiePolskeZbaw spalono by je na stosie.
          • czyzyk331 Re: a polskie dziewczyny? 09.08.12, 19:28
            Dodatkowo zostały by medialnie zlinczowane przez "Nasz Dziennik", "Gazetę Polską", portal Fronda, Niezależna oraz tvi Trwam i Radio Maryja.
            • express56 Re: a polskie dziewczyny? 09.08.12, 21:20
              The New York Times jest w sumie wysmial. Dlugie lapy Rydzola siegaja juz do Stanow... Powialo groza.
      • antybosman A proces Dody? 09.08.12, 22:10
        A może chcesz kupić ode mnie używane single tej "artystki"?
    • kauzyperda U nas grozi za to 2 - 3 lata więzienia 09.08.12, 14:07
      wg. polskiego kodeksu karnego za obrazę uczuć religijnych jest bodaj 2 lata a za obrazę prezydenta 3 lata pozbawienia wolności (piszę z pamięci więc może rok w tę rok w tę).

      w Polsce za obrazę uczuć są skazywani albo latami włóczeni po sądach i artyści (Doda, Nieznalska) i prości ludzie (ostatnio jakaś dziewczyna dostała pół roku mamra, możliwe że w zawiasach). Za obrazę dużo mniejszą dodajmy (Nieznalska za 'dzieło' ale wystawione w galerii a nie w kościele, Doda za głupawą wypowiedź). NIe wiem jaką karę dostałaby artystka która wdarłaby się na ołtarz na Jasnej Górze w czasie jakiejś mega uroczystości i śpiewała piosenkę obrażając nie tylko prezydenta ale i wyzywając od k..ew papieża (to robiły te cipkowe męczennice).

      W Polsce w areszcie bez procesu l;udzie siedzą po 5, 7 a rekordzista chyba 11 lat.

      Czy ktoś przytomny w Rosji przejmie się pouczeniami z tego 'demokratycznego' i "praworządnego" kraju nad Wisłą - chyba tylko idiota (a tych w Rosji niewielu - selekcja naturalna) albo opłacany przez "niezależną amerykańską fundację" "obrońca praw człowieka i szerzyciel demokracji" - ale w końcu to zawód tych ostatnich i za to im amerykanie płacą.
      • czyzyk331 Re: U nas grozi za to 2 - 3 lata więzienia 09.08.12, 19:32
        Nie zaśpiewała, nic nie pokazała, tylko powiedziała a sąd w majestacie prawa Rzeczpospolitej wydał wyrok..
        www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/628468,Doda-prawomocnie-skazana-za-obraze-uczuc-religijnych
        • czyzyk331 Re: U nas grozi za to 2 - 3 lata więzienia 09.08.12, 19:34
          Dłuższe tłumaczenie które polecam autorowi publikacji w "GW"
          1/Artykuł 196 Kodeksu Karnego wyraźnie stwierdza: "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega karze".
          2/Co więcej, Konstytucja RP w art. 53 uznaje wolność sumienia i religię za dobra, i chroni je. W dodatku sankcjonuje, że "każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych". Wśród nich jest również prawo do wyznawania religii.
          www.deon.pl/wiadomosci/komentarze-opinie/art,427,mam-prawo-do-uczuc-religijnych.html
          • czyzyk331 Platforma chce karać... 09.08.12, 19:38
            To było tak niedawno 30 marca 2012r. Sejm nie wykreśli z Kodeksu karnego art. 196 mówiącego o karaniu za obrazę uczuć religijnych.
            www.polskieradio.pl/51/637/Artykul/577001,Sejm-nie-wykresli-z-Kodeksu-karnego-art-196-mowiacego-o-karaniu-za-obraze-uczuc-religijnych
            Jaki sens ma atakowanie Rosjan skoro sami mamy takie samo prawo!
    • frah Bezczelnosc Nieznalskiej! 09.08.12, 19:36
      Artystka nie ominela okazji, by sie nam przypomniec ze swoja tania prowokacja. Porownanie jej marnego kiczydla, za ktore nic nie grozilo, do odwaznej manifestacji dziewczyn z Rosji, ktore gotowa sa ryzykowac obozem, i ktore przede wszystkim zrobily cos z sensem, jest rzadka bezczelnoscia.
      • czyzyk331 Re: Bezczelnosc Nieznalskiej! 09.08.12, 19:40
        Taką należy zamknąć i ukarać przykładnie w pokazowym procesie przed Głównym Inkwizytorem Rzeczpospolitej!
    • entres Proces Pussy Riot: nie wiem, co myśleć 09.08.12, 20:50
      Gdybym miał przyznać rację tym dziewczynom przeciw Putinowi, to jednocześnie musiałbym skrytykować Tuska w szczególności za proces przeciwko Dodzie i w ogólności za istnienie zapisu w polskiej konstytucji, z którego Doda została skazana. To wydaje się niebezpieczne, w końcu za obrazę uczuć religijnych można wsadzić każdego.
    • express56 Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 09.08.12, 21:08
      A gdzie w tym stadzie kabotynow zaginal Kuc(tz), Sroda i Kuczynski? Swiatowego problemu kuciapy ruskiej nie dostrzegaja, czy jaki grzyb? Idiotow, krytykujacych ruskie wladze za przesladowanie "demokratycznych performerek" chcialbym zaprosic na poludnie Chicago. Tam, gdyby stado nacpanych idiotek wpadlo w lateksowych maskach goryla do czarnego kosciola baptystow i zaczelo spiewac o palancie Obamie, ktorego nalezy odsunac jak najszybciej od wladzy, bo obnosi sie swymi zwiazkami z Kosciolem katolickim, nie doczekaloby drugiej zwrotki. I to bynajmniej nie od kul policji. Za trespassing (bezprawne wtargniecie na cudzy teren bez zezwolenia), zaklocenie mszy, obraze uczuc religijnych i obrazliwe zachowanie w miejscu kultu religijnego oraz stawianie oporu ochroniarzom dostalyby 5 lat easy. Plus grzywne i koniecznosc zaplacenia odszkodowania kompensacyjnego. A media zrabalyby je z gory do dolu. A wiecie dlaczego, leszcze? Bo swa swoboda "wypowiedzi" zlamaly prawo innych do nadrzednej wolnosci wyznawania swych pogladow (religia), na terenie spolecznosci religijnej, objetym statusem wyjatkowej ochrony prawnej. Gdyby rzecz dziala sie w miejscu publicznym i obie strony wrzeszczaly na siebie oddzielone kordonem policji, byloby OK. Ale jak ktos wpieprza ci sie na twoj teren, i prowokacyjnie zakloca mir domowy, w dodatku w nieodpowiedzialny i dziecinny sposob, zasluguje na kare. Polscy kabotyni po raz kolejny udowadniaja, ze licza sie intencje (dokopac Putinowi), a nie meritum i skutek. Porownywanie kuciapek, od lat majacych powazne problemy z alkoholem i prochami (czytajcie NYT lub ruska prase) z uczestnikami wojny domowej w Hiszpanii (no pasaran) zakrawa na ciezkie uposledzenie umyslowe. A szczegolnie tu wzrusza Casey Szczuka, piszac o niezlomnym buncie kobiecym. Przeciez te "puski" rznely sie w muzeum (jedna - w 9. miesiacu ciazy!) i w supermarkecie z kurczakiem. Jezeli jest to symbol feminizmu, to wpisuje sie do partii meskich swin szowinistycznych im. Biedronia Roberta. No i najlepsze - "protest", w Stanach potraktowany w sposob olewacko-ciekawostkowy, wyraznie wzmocnil Putina, ktory blizej skolegowal sie z Cerkwia i wychodzi na dobrego backe, apelujacego o lagodny wyrok dla idiotek. Teraz czekam, az na kolejnym pokazie arcydziela Wajdy, pt. "Katyn" wpadna "winnies" Putina i Lukaszenki, by fujarami zaprotestowac przeciwko szowinistycznemu prezentowaniu historii przez polskich nacjonalistow. Mam nadzieje, ze Wajda wtedy tez sie rozbierze. I nakreci oczekiwane przez caly demokratyczny swiat monumentalne dzielo pt. "Dick Revolution".
      • chris666_1 Re: Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 09.08.12, 21:16
        Nareszcie normalny komentarz.
      • barracuda65 Re: Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 24.08.12, 13:26
        Брaвo!
    • jacek_x Re: Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 09.08.12, 21:33
      antobojar napisał:

      > To niesamowite, jaki odzew ma ta sprawa ma na Zachodzie.. w UK, oprócz IO, wszy
      > scy mówią tylko o tym.. I dziewczyny mają ogromne poparcie...
      > Moje oczywiście też... Co za różnica czy kołtun jest rzymsko-katolicki, muzułma
      > ński, talmudyczny, hindu czy prawosławny..?
      ==============
      Pan premier Miedwiediew, a takze pan prezydent Wlodzimierz Putin to nie sa zadne koltuny rzymsko - katolickie, ani prawoslawne tylko bardzo porządni ateisci ze swiatopoglądem naukowym uksztaltowanym jeszcze w czasach ZSRR.
      Ciekawe, czy jak w polskich kosciolach dziewczyny zaczna wznosic modly o usuniecie z urzedu premiera Tuska, to tez zyskaja takie "ogromne poparcie".
    • antybosman Czy to co te cipy zrobiły nie jest chamstwem? 09.08.12, 22:07
      Wystarczy popatrzeć na kretyńskie mordy tych chamskich "artystek".
    • krzysszkot Proces Pussy Riot: Oskarżone oskarżają 10.08.12, 00:28
      kurde szczuka, kompletnie ci odpie...ło ,,,,,,,,,,
    • pablobodek Pan Tomek Lipiński - muzyk - 10.08.12, 21:40
      "Cała ta historia uświadamia nam, że Rosja to jednak inna cywilizacja. Jak daleko na wschód Moskwa leży od Warszawy. Warszawa oczywiście leży na wschód od Berlina i Paryża, ostatnio mieliśmy sprawę Dody, na poły humorystyczną. Ale Moskwa jest jeszcze dalej. "
      Dominująca sekta konkuruje z pomniejszymi. Ha, ha.

      A czy wie Pan, że w Rosji wprowadzono do programu szkół podstawowych przedmiot Religioznawstwo i etyka ?? W polskich przedszkolach i szkołach króluje, przymusowo de facto, "nauczanie" sekty krk, do której niemowlę został wciągnięte gwałtem.
      Czy może szef kościoła w Rosji zniszczył w swej pysze życie policjanta i jego rodziny? A może ukrywał i osłaniałm jak w Polsce) gwałciciela dzieci?
      Polsce bliżej do papieskiego średniowiecz niż Rosji.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka