Dodaj do ulubionych

Fidel Castro ogłasza zmierzch kubańskiego cukru...

22.03.05, 18:15
Szybkowar na prąd jest bardzo drogi.W Polsce ludzie uciekają już od czajników
bezprzewodowych ,piecyków na prąd,itp.Na Kubie powinien być w użyciu gaz w
butlach i do tego dostosowany szybkowar,ale Fidela już chyba to też nie
uratuje.
Obserwuj wątek
    • murowany opary absurdu... 22.03.05, 18:18
      tak to juz jest z socjalizmem - wyrasta z absurdu i zjadajac wlasny ogon powraca do absurdu.
      • ogabignac Re: opary absurdu... 22.03.05, 22:02
        Artykuly Stasinskiego niedlugo zaczna pozerac autora tyle w nich jadu.
        Moze troche rzetelnosci dziennikarskiej; najpierw prosimy co tam w Granmie
        zapodano a potem jak to pan redaktor zrozumial.
        Chyba, ze juz na etapie czytania nie rozumial bo piszac np:
        • maruda.r Re: opary absurdu... 22.03.05, 22:39

          Poprzednio tak mało cukru Kuba wyprodukowała ponad 100 lat temu, kiedy jeszcze
          była kolonią.

          ********************************

          Panu Stasińskiemu pewnie chodzi o moment, gdy Kuba przestała być kolonią
          hiszpańską, a stała się amerykańską.

          • sly2015 Maruda !!!!! 22.03.05, 23:11
            Chory z nienawisci SMUTAS !!!!!!
            • sly2015 Kuba to straszna ruina!!!! 22.03.05, 23:24
              Kilka tygodni temu rozmawialem z pewnym podroznikiem , historykiem i wreszcie
              profesorem z Polski ( Czlonek ekskluzywnego "Explorers Club" )
              Ten sedziwy juz pan ktorego poznalem na wyprawie w Gwatemali, Wenezueli i Beliz
              opowiadal mi jak wygladala Kuba , zaraz przed rewolucja i jak wyglada dzisiaj .
              Powiedzial mi ze zaluje ze wogole pojechal tam po latach kiedy pamietal Kube
              gdzie bylo wszystko pod dostatkiem i Havana byla pieknym miastem z hiszpanska
              zabudowa . Dzisiaj jest to obraz nedzy , samochody sa jedynie te ktore
              zostawili im Amerykanie czyli dalej sa Fordy , Chevrolety z lat 50 -tych
              rozlatujace sie kapletnie z odspawanymi jakimis elementami z aut innych i
              wyglada to przekomicznie. Ale nie to jest najgorsze , miasta gdzie
              niefunkcjonja zadne instytucje publiczne , kartki zywnosciowe sa na jakas
              mieszanke kosci i kasza lub innym obrzydlistwo , jednym slowem katasrofa kraju
              niegdys pieknym i kwitnacym .
              To sa jego slowa i niemial zadego interesu zeby klamac nas .
              Prosze zeby ci co byli jedynie w resortach dla turystow nie zabierali glosu
              tylko ci co wyszli poza druty i zobaczyli jak mieszka tam rewolucyjna
              ludnosc!!!!!!!!
              • 3m05 Re: Kuba to straszna ruina!!!! 23.03.05, 01:02
                A czy sedziwy ekspert od spraw kubanskich i czlonek exclusywnego klubu wspomnial
                cokolwiek an temat sankcji amerykanskich, dzieki ktorym Castro pobil wszelkie
                rekordy utrzymania sie u wladzy?
                • sly2015 3m05 - wal sie !!!! 23.03.05, 05:21
                  3m05 napisała:

                  > A czy sedziwy ekspert od spraw kubanskich i czlonek exclusywnego klubu
                  wspomnia
                  > l
                  > cokolwiek an temat sankcji amerykanskich, dzieki ktorym Castro pobil wszelkie
                  > rekordy utrzymania sie u wladzy?

                  Mamo droga !!!! Ktoz to mi odpisuje ? Facet nieptrafi czytac ze zrozumieniem
                  prostego tekst?!
                  A gdziesz ja napisalem ze Pan prof. jest ekspertem od spraw kubanskich OSLE ?
                  Ten pan jest podroznikiem i byl tam po drodze jadac do Meksyku z zupelnej
                  ciekawosci zobaczyc ten chory kraj bo nie byl tam wiele lat .
                  Jesli chodzi o sankcje to gadasz jak prymitywny komuch , co zwala wine na
                  innych jak jest sam nieudacznikiem .
                  Czy ty wiesz ze na Kubie sa nawet trudnosci z bananami , to tak jak by w Polsce
                  zabraklo ziemniakow a na pustyni , piasku !!!!
                  Co to znaczy sankcje amerykanskie ? czyli co? USA ma obowiazek utrzymywac
                  durnych komunistow ? Castro moze handlowac z kim chce oprocz USA , tylko co on
                  ma do zaoferowania ????
                  Owszem ma , bo by mogli zyc dobrze z turystyki . Kuba jest najwiekasza wyspa na
                  Karaibach i ma piekne plaze zupelnie niewykozystane !!!! Jedynie troche
                  turystow przyjezdza z Kanady . Zgadnij dlaczego Cruises objezdzaja wszystkie
                  niemal wyspy na Karaibach , a zaden nie zawija na Kube .
                  Dowiedz sie cos najpierw zanim otworzysz jape !!!!!

                  "World would be a much pleasantly place , if all the people with nothing to
                  say , would say nothing "
                  • hrabina777 Re: 3m05 - wal sie !!!! 23.03.05, 05:42


                    w matko kochana,alez z ciebie sly dyskutant ; jak z koziej dupy traba:))))))))))
                  • hrabina777 Re: 3m05 - wal sie !!!! 23.03.05, 05:45
                    slowo " niewykorzystane" pisze sie przez "rz".Osle!!!:))))
                    • sly2015 To wszystko co masz do powiedzenia HRABINO!!!! 23.03.05, 06:24
                      A moze tak cos merytorycznie i na temat . Mila Dyskutantko !!!!!
                      I love you too !!!!!

                      Tak sie sklada ze za granica mieszkam wiecej lat niz mieszkalem w Polsce wiec
                      roszcze sobie prawo do robienia bledow !!!!!!!!
                      Badz zdrowa!!!!
            • maruda.r Re: Maruda !!!!! 23.03.05, 09:00
              sly2015 napisał:

              > Chory z nienawisci SMUTAS !!!!!!

              *********************************

              Z nienawiści? Przecież to fakt historyczny. Zaprzeczysz? Skoro Stasiński się do
              niego odwołuje, to powinien mówić wszystko.

          • dem0kryt Re: opary absurdu... 23.03.05, 11:55
            Hmm, mam wrażenie, że wielu Kubańczyków chciałoby, aby Kuba pozostała, jak to
            określiłeś, "kolonią amerykańską" (byli tacy, którzy używali mocniejszych słów -
            typu "największy, amerykański burdel"). Są to zwłaszcza ci, którzy na byle
            pniaku wieją z raju pana Castro własnie do tych znienawidzonych USA.
            • maruda.r Re: opary absurdu... 23.03.05, 13:02
              dem0kryt napisał:

              > Hmm, mam wrażenie, że wielu Kubańczyków chciałoby, aby Kuba pozostała, jak to
              > określiłeś, "kolonią amerykańską" (byli tacy, którzy używali mocniejszych słów
              > -
              > typu "największy, amerykański burdel"). Są to zwłaszcza ci, którzy na byle
              > pniaku wieją z raju pana Castro własnie do tych znienawidzonych USA.

              ************************************

              Zanim zaczniesz komentować, zajrzyj do skróconej choćby wersji historii Kuby.
              Nikt tu nie twierdzi, że Kuba jest rajem. Jeśli jednak autor odwołuje się do
              historii, to powinien zrobić w sposób nie pozostawiający wątpliwości.

              Stasiński ma na pieńku z Hiszpanią i przez pewien czas uskuteczniał propagandę
              antyhiszpańską. Strzelił sobie 100 lat, zakładając że czytelnicy uznają, iż Kuba
              z pewnością była wtedy hiszpańska.
              Gwoli ścisłości: poprzednie załamanie w kubańskim przemyśle cukrowniczym
              zdarzyło się w 1925.

              To takie drobne, acz istotne manipulacje, które dziennikarzom GW często się
              zdarzają.

              Skąd założenie, że porażka ekonomiczna reżimu Castro ma nagle wzbudzić nostalgię
              Kubańczyków do reżimu Batisty? Wszak Batista doprowadził Kubę do identycznej
              sytuacji, w jakiej znajduje się Kuba obecnie.

              • dem0kryt Re: opary absurdu... 23.03.05, 13:50
                Nie sądzę, aby Kubańczycy tęsknili za reżimem Batisty. Nie te czasy. Ale mogą
                zatęsknić za krajem, w którym gospodarka funkcjonuje wg reguł sensowniejszych
                niż te, jakie proponuje im reżim Castro. Popatrz na Chiny - system niby podobny,
                ale sytuacja gospodarcza diametralnie odmienna (zachowując wszelkie proporcje).
                Nie wszystko da się zwalić też na amerykańskie sankcje.
        • unio4 Re: opary absurdu przekraczają granice.... 24.03.05, 00:30
          Cukrownia w Górze Śl. bieliła cukier trzcinowy z Kuby przed wysłaniem do ZSRR i
          dzięki temu pracowała cały rok. A z ZSRR przysyłano nam prosiaki do tuczu na
          wysłodkach , które wysyłano na ekport do ZSRR a w ramach wymiany przysyłano
          Oleksych, Millerów i Janików... i gospodarka kwitła. Co widać po Oleksych ,
          Millerach i Jajnikach... słodko się mają
    • dolby2 Stasiński: głos żydowskiej propagandy... 23.03.05, 08:47
      Może byś się tak rozejrzał wokół siebie, gamoniu? Może dostrzeżesz pięć
      milionów głodujących Polaków? Ta statystyka cię nie interesuje?
      • jan_r_k Re: Stasiński: głos żydowskiej propagandy... 23.03.05, 23:53
        dolby2 napisał:
        > Może byś się tak rozejrzał wokół siebie, gamoniu? Może dostrzeżesz pięć
        > milionów głodujących Polaków? Ta statystyka cię nie interesuje?

        Dobry człowieku:
        Czy możesz mi wytłumaczyć, dlaczego Pan Stasiński to "głos żydowskiej
        propagandy"? Dlaczego nie polskiej, amerykańskiej, chińskiej, francuskiej,
        cygańskiej tylko akurat żydowskiej?

        Kiedyś mówiono "żydokomuna" czyżby teraz było w modzie w pewnych kręgach
        czytelników Gazety Wyborczej mówienie "żydo-anty-komuna"?

        Całkiem zagubiony Jan K.
    • rkcb 1984 Orwella na żywo 23.03.05, 09:08
      Gdyby to nie było by tak tragiczne, to było by nawet śmieszne. Straszne że dla
      realizacji chorych idei cierpi cały naród. Tak mogła by wyglądać Polska, gdyby
      nie Solidarność i Okrągły Stół. Dzięki Wałęsie, Mazowieckiemu i Balcerowiczowi
      mażemy żyć w wolnym kraju w którym KAŻDY kto potrafi i chce może do czegoś
      doiść. (do wipisywania bzdur w forach internetowych też :-)), ciekawe ilu
      Kubańczyków ma dostęp do internetu?)
    • che.guvniara Zmierzch cukru to wzlot rewolucji 23.03.05, 09:44
      Wlasnoreczne sterowanie zoladkami swych poddanych uosabia wzlot rewolucji lotem
      srobowym w gore po to, by rozpoczac niepohamowane pikowanie w dol.

      Ameryka nic nie musi robic, tylko czekac, az ten sklerotyczny marksistowski
      skansen zawali sie sam. Potem po swoje zglosza sie ci, ktorym oblakany
      komendant nakradl. Moze za jakis czas ten komunistyczny burdel (doslownie -
      jineteras*, i w przenosni) zostanie w koncu przewietrzony.

      Swoja droga ciekawe, kiedy Comandante na wlasnej osobie zademonstruje nowy,
      oszczedny model toalety, dajac narodowi przyklad jak i kiedy sr..ć.
      _________________
      (*) Las jineteras son muchachas que, para mejorar, temporal o definitivamente su
      situación, proponen al turista que tiene dólares todo lo que un hombre ...
      • ogabignac Re: Zmierzch cukru to wzlot rewolucji 23.03.05, 10:58
        Jakies wyjscie w koncu musi byc.
        Castro robi dobre miny do Jugo Chaveza w nadziei na plan Bolivara.
        Biedne panstwa Ameryki Poludniowej ktore nie zaznaly do tej pory swobody
        gospodarki rynkowej a jedynie kolejne rezimy bardziej dbajace o dobre uklady z
        USA niz o wlasnych obywateli spogladaja z coraz wieksza uwaga na Kube i
        Wenezuele. Na razie laczy je bieda i niechec do USA.
    • precesja A w Polsce Ludzie tęsknią za komuną 23.03.05, 10:57
      A w Polsce Ludzie tęsknią za komuną i mielibyśmy szybkowary, i posiłek raz
      dziennie jak jest prąd.
      Ech, Poliaki, jak łatwo się zapomina.
      Komuno wróć! a dołączymy do Kuby, Białorusi, Korei Pn, i jeszcze kilku
      szczęśliwych krajów.
    • lew_konia Komuna wiecznie zywa? 23.03.05, 12:06
      Komuna zywi sie tylko tym, co pozostawili jej wredni kapitalisci. Kiedy juz
      wszystko zezre - to jest wielka, piekna katastrofa! Fidel zezarl juz wszystko
      co pozostawili mu podli Amerykanie. Najdziwniejsze na tym swiecie jest to, ze w
      Polsce nadal wierzy sie w dobrego Gierka, ktory "dal mieszkanie, dal samochod".
      Dal, ale na kredyt od obrzydliwych kapitalistow. Coz, dzisiaj musimy go
      splacic. A nasze kamienice wygladaja tylko ciutke lepiej niz stara Havana.
      Czekam, aby polska gospodarka lokalami mieszkalnymi rzadzila sie prawami rynku,
      a nie ideami rewolucji.
      • maruda.r Re: Komuna wiecznie zywa? 23.03.05, 13:03
        lew_konia napisała:

        Fidel zezarl juz wszystko co pozostawili mu podli Amerykanie.

        *****************************

        A co mu zostawili? Dyktaturę Batisty na zgliszczach gospodarki?

        • lew_konia Che - zminieniles nicka na maruda? tez piknie! 23.03.05, 18:55
          • maruda.r Re: Che został zamordowany w 1967. Więc? 25.03.05, 11:42
    • catbury Re: Fidel Castro ogłasza zmierzch kubańskiego cuk 23.03.05, 12:13
      Bzdura!!! W artykule szybkowarami nazywa się chińskie garnki elektryczne do
      gotowania ryżu. To są zupełnie dwa rózne urządzenia, chociaż oba służa do
      gotowania. Na marginesie - posiadam w domu szybkowar (prawdziwy - czyli garnek
      do gotowania w podwyższonym ciśnieniu, stawiany na gazie, nie elektryczny) i
      jest on produkcji kubańskiej!!!
      • jankbh Re: Fidel Castro ogłasza zmierzch kubańskiego cuk 23.03.05, 17:37
        Tu trzeba by fachowca, który obejrzalby te chinskie garnki. Mozna zwykly garnek
        tak skonstruowac, by zuzywal malo pradu, ale tylko by nie bylo strat na zlej
        izolacji itd. Sam ryz gotuje w domu i jest to gotowanie, tzn woda sie musi
        zagotowac i na tym procesie fizycznym zaoszczedzic energii nie mozna, jezeli
        jest to pod normalnym cisnieniem. Z przytaczanej wypowiedzi Castro wynika, ze
        oszczednosc powstaje przy utrzymywaniu ryzu w cieple (ryz musi dochodzic jakies
        15 minut, a potem byc jeszcze cieply do jedzenia), gdyz garnek ma zuzywac wtedy
        malo energii. W Polsce robilem to zawijajac gar w recznik lub koc, w chinskich
        restauracjach uzywaja malych swieczek. Nie mówi natomiast, ze oszczedza energie
        w czasie gotowania, co byloby sprzeczne z prawami fizyki. Mozliwe, ze chodzi o
        regulowane pobieranie mocy, co pozwala zaoszczedzic energie, gdy juz nie
        potrzeba grzac pelna para. Jezu, przeciez to sa bzdury. Sam pamietam kiedy z
        pozoru powazny polski minister opowiadal w telewizji o zaletach niespozywania w
        nadmiarze jajek, szkodliwe bylo maslo i swieze pieczywo. Komuna ma takie
        pomysly, zwlaszcza gdy tylko pomysly juz zostaly na rynku, ocet i gruzinska
        woda mineralna. Castro na pewno dostal garnki z Chin i nie wiedza teraz, co z
        nimi zrobic, to dorabia do nich ideologie (doslownie). O ekonomii
        komunistycznej swiadczyc moze inny polski przyklad, gdy zurek sprzedawano w
        butelkach monopolowych taniej niz wynosil zastaw za butelke (nie tylko zurek,
        sam kupowalem rumunski sok pomidorowy). A juz powaznie - kubanskiego cukru nie
        da sie sprzedac, i nie pomoze jego produkcja w fabrykach budowanych przez
        Polaków: polskiego cukru tez trudno sprzedac na swiecie po tej cenie, Litwini
        przebijaja to zdecydowanie.
    • mediabox.mp Re: Fidel Castro ogłasza zmierzch kubańskiego cuk 23.03.05, 12:36
      Fidel - świat bez ciebie to koszmarne nieporozumienie
    • flickywicky Re: Fidel Castro ogłasza zmierzch kubańskiego cuk 23.03.05, 13:29
      Castro nareszcie zrozumial ze cukier to trucizna!!!!!
      • zigzaur Re: Fidel Castro ogłasza zmierzch kubańskiego cuk 23.03.05, 21:33
        Bo może zobaczył nagrania z występów brodatego Gabriela Janowskiego i zrozumiał,
        do czego prowadzi cukier.

        A teraz czekamy na występy Gabriela Janowskiego z szybkowarem, mikrofalówką i
        innym sprzętem kuchennym, najlepiej w ramach reklamy typu telezakupy.
    • petrosp OPOWIEŚCI STAREGO PIERDZIELA 23.03.05, 14:36
      Nie wiem czy towarzysz Pierdziel wie, że szybkowar może też służyć do robienia
      bimbru. Ale skoro opowiada takie głupoty to może najpierw sam próbował te
      resztki trzciny cukrowej gotować w szybkowarze i przedestylować.
      Musi mocny jakiś bimber wyszedł skoro towarzyszowi Castro mózg wyżarło.
    • katagier Re: Fidel Castro ogłasza zmierzch kubańskiego cuk 23.03.05, 14:46
      Ja mam tylko jedno pytanie, dlaczego autor tak ironicznie pisze o Kubie.... czy
      w GW nie ma juz obiektywnych dziennikarzy? Komunizm ble, kapitalizm hur, czy
      nie popadamy w jakis obled tutaj?
    • artur737 Moze lepiej juz trzymac sie tego cukru... n/t 23.03.05, 16:40

    • ubu66 "che_guevara" - nie kryj sie - twój idol w akcji 23.03.05, 17:04
      dawno tak nie ryczałem ze smiechu
      • karmin-cynober Re: Sprytny Castro 23.03.05, 18:16
        Od szybkowarow sie tyje.To pewnie nowy podstep, za pare lat przybedzie
        tlusciochow na Kubie i Castro powie "tu nikt nie gloduje".
    • zigzaur klasyczny (a raczej kliniczny) przykład 23.03.05, 18:40
      odbicia palmy
      • czyzunia Re: klasyczny (a raczej kliniczny) przykład 23.03.05, 20:28
        we wszystkich sąsiednich wyspiarskich krajach jak haiti p.rico i inne wynalazki
        nędza jest większ niż na kubie. to i mają do wyboru.pir...dole..nie ze przed
        fidelem był tam dobrobyt. szkoda słów.
        • rkcb Re: klasyczny (a raczej kliniczny) przykład 23.03.05, 21:13
          I właśnie dlatego, że tam jest tak źle, z Haiti P.Rico i innych wysp ludzie
          masowo uciekają do kubańkiego raju :-)))))

          czyzunia - chyba ci na mózg padło i to coś bardzo ciężkiego (np. Ikarus)
          • czyzunia Re: klasyczny (a raczej kliniczny) przykład 23.03.05, 21:17
            wiec prosze mi nie pier...ć ze ta kluba taka be.
      • katagier Re: klasyczny (a raczej kliniczny) przykład 23.03.05, 22:01
        a kapitalizm taki piekny jest? z ktorej strony?
        • jan_r_k Kapitalizm jest straszny 23.03.05, 23:58
          katagier napisała:
          > a kapitalizm taki piekny jest? z ktorej strony?

          Dobry człowieku:
          Kapitalizm jest straszny!!!! Dowodem na to jest oczywisty dla każdego fakt, że
          codziennie setki tysięcy ludzi uciekają od kapitalizmu do socjalizmu!

          Cześć pracy!

          Jan K.
    • swissman zwykla sieczka propagandowa.... 23.03.05, 22:22
      tutaj pisza co innego:

      seattletimes.nwsource.com/html/nationworld/2002202665_cuba10.html
      a ten pan (autor) moglby lepsze kawalki w internecie znalezc dla swojej "tfurczosci"
      • msurkont Re: zwykla sieczka propagandowa.... 23.03.05, 23:40
        zgadzam sie.O ile Fidela uwazam za komicznego satrape,o tyle ten pomysl nie
        jest taki zly.Przypomina mi sie analogia do problemow z duza iloscia sciekow w
        Nowym Jorku (lub innym amerykanskim miescie, dokladnie nie pamietam).Zamiast
        budowac nowa infrastrukture,miasto doplacilo do wymiany spluczek w ubikacjach w
        calym miescie na nowoczesne,zuzywajace polowe wody.Problem zostal
        rozwiazany.Proste,w miare tanie i skuteczne.
    • p.e.d.r.o Re: Fidel Castro ogłasza zmierzch kubańskiego cuk 23.03.05, 22:41
      Brawo komendancie, co za refleks i zmysł ekonomiczny! Ciekawe, że każdy schyłek
      dyktatury zmienia się na ogół w żałosną farsę. Przypomina mi się nasz Albin
      Siwak.
    • jan_r_k A na Kubie jest fajnie! 23.03.05, 23:49
      Mój sąsiad pojechał do Kanady a stamtąd na wycieczkę na Kubę. Jak mówił, było
      wspaniale! W hotelu był zatrudniony na etacie alfons ze zdjęciami panienek
      (wiek od 16 do 18 lat). Wszystkie panienki były badane codziennie i były
      wyposażone w irygatory do przemycia narządów pracy w czasie fajrantu. Panienki
      kosztowały po $55.50 ($15.50 dostawał alfons i przywożący panienkę taksówkarz,
      też pewno na etacie w przemyśle rozrywkowym).

      Sąsiad przywiózł broszurkę, gdzie sławy naukowe oraz pisarze, poeci, aktorzy,
      oraz dziennikarze z Zachodu wychwalają Kubę a zwłaszcza Fidela Castro. Był tam
      dłuższy wywiad, specjalnie dla tej broszurki z Oliverem Stonem, amerykańskim
      reżyserem filmowym, laureatem wielu nagród. Stone cieszył się, że na Kubie
      opieka zdrowotna jest na wyższym poziomie, niż w USA i że do tego jest
      bezpłatna. Także studia, w tym medyczne, są na wyższym poziomie na Kubie, niż
      w USA i też są bezpłatne. Według Stone'a, Kuba dzięki ustrojowi i Castro ma
      nadmiar ludzi z wyższym wykształceniem i za darmo udostępnia ich ponad 30
      krajom na wszystkich kontynentach. W Europie pewno w Niemczech i w Szwecji a
      niedługo w Hiszpanii.

      Raj, żyć nie umierać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Jan K.
    • cwkslegiafloryda To zupelnie jak polski wegiel!!! 24.03.05, 00:17
      Niemal przez przypadek odkrywamy, że cukier nie może być źródłem utrzymania dla
      kraju. A dzisiaj jest nawet jego ruiną!

      To zupelnie jak polski wegiel!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka