sendivigius Rokita klamie 03.09.05, 17:09 Byl juz premier z Krakowa - Cyrankiewicz. Przetrwal Bieruta, Gomulke i kawalek Gierka. Rzadzil ze hej. W jego dorobku mysli politycznej mozna wymienic powiedzenie ze jak ktos podniesie reke na wladze to wladza mu ta reke utnie. Praktyka jest bardziej obfita. Nawet fryzura ta sama. Odpowiedz Link Zgłoś
tomekjeden Re: Rokita klamie 03.09.05, 17:34 sendivigius napisał: > Byl juz premier z Krakowa - Cyrankiewicz. Przetrwal Bieruta, Gomulke i kawalek > Gierka. Rzadzil ze hej. W jego dorobku mysli politycznej mozna wymienic > powiedzenie ze jak ktos podniesie reke na wladze to wladza mu ta reke utnie. > Praktyka jest bardziej obfita. > > Nawet fryzura ta sama. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Cyrankiewicz nie był premierem z wolnego wyboru. O czym Ty, na miły Bóg, mówisz? Porównania masz niespójne. Leczysz się? Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_451 Re: Rokita klamie 04.09.05, 12:00 A Rokita to niby z wolnego wyboru? Chyba imć Tuska :) Odpowiedz Link Zgłoś
vitek25 Re: Rokita klamie 03.09.05, 17:50 Cyrankiewicz i Rokita IQ tez chyba maja podobne..hehe... a ciekawe, czemu TVN nie ujawniło IQ pana Rokity w czasie słynnego testu? wyniki wszystkich innych były jawne, np. Borowski miał chyba 128...a o Rokicie cisza...gdzieś w necie potem była informacja o IQ 95...to za dobrze nie jest z panem (p)osłem o spojrzeniu przytomnego inaczej! ;DD Odpowiedz Link Zgłoś
wycizana_lipka znam takich 03.09.05, 17:55 co mają IQ na jakieś 25 centymetrów. No ale oni zajmują się czym innym:) Odpowiedz Link Zgłoś
vitek25 Re: inicjatywa 3/4 ;D 03.09.05, 18:08 tutaj chyba przeceniłaś "Premiera z Krakowa" przynajmniej o jakieś 3/4 długości... ;D Odpowiedz Link Zgłoś
piotr228 Cyrankiewicz byl premierem PRL 03.09.05, 18:13 PRL tylko z nazwy byla Polską. Rządzili sowieccy namiestnicy zgodnie z zasadą im gorzej tym lepiej. Kraj zniszczyli i doprowadzili do bankructwa. Wreszcie oddali wladze. Od tej pory liczymy premierow, prezydentow itp. Poprzednia epoka to czas stracony. Roztrwonione (autentyczne) wysilki ludzi, bieda i niewola. Nie wracajmy do tego. Co do inteligencji Rokity, to ja zastrzezen nie mam. Napewno bedzie umial wypelnic oswiadczenie majatkowe w terminie. Gdyby sie jednak pomylil, to pomylke swą zrozumie i poprawi. Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista Re: Inteligencja Rokity 03.09.05, 22:33 > Co do inteligencji Rokity, to ja zastrzezen nie mam. Napewno bedzie umial > wypelnic oswiadczenie majatkowe Taa, z jego inteligencjią nie będzie miał wiele do pisania - to się pewnie nie pomyli. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_451 Re: Cyrankiewicz byl premierem PRL 04.09.05, 12:02 Jeśli PRL tylko z nazwy była Polską to Rokita tylko z nazwy jest Polakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
michael_fahrael Re: Rokita klamie 03.09.05, 22:45 Hmmm... Może krótki wykład na temat IQ i testów byłby do rzeczy? Po pierwsze - test urządzany przez TVN miał nieco wyższy poziom trudności od testów wykonywanych przez psychologów. Po drugie - IQ zmienia się w zależności od warunków przeprowadzania testu i zmęczenia testowanego. Polityk też ma do tego prawo... Po trzecie - limity czasowe postawione przez TVN były co najmniej dziwne - nie stosuje się czasu na rozwiązanie jednego zadania, ale na rozwiązanie wszystkich. Ale w końcu ktoś mógłbyu oszukać na teście telewizyjnym... Po czwarte - IQ nie jest tak istotne, jak Tobie się wydaje (sądząc po Twojej wypowiedzi). Dużo ważniejsza u polityka jest inteligencja emocjonalna i społęczna. Może wyższy jej poziom u Ciebie nieco by stępił tą dziwną pewność o nieomylności swoich poglądów... Pozdrawiam ;) Odpowiedz Link Zgłoś
zegmarek Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 17:17 Boże chroń Kraków i Polske od takiego premiera Odpowiedz Link Zgłoś
tlumok Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 17:17 e.v.q.a napisała: > no po prostu 'poezja' zeby nie powiedziec TRAGEDIA!! program platformy jest > chyba najmozliwszy ze wszystkich, ale to co wyprawiaja jej liderzy zakrawa dla > mnie na kpine. Tusk nazywa sie na billboard'ach prezydentem a teraz do > kompanii samozwanczych dolacza Rokita nazywajac sie premierem - czyzby okazalo > sie ze ta strategia przynosi efekty? na szczescie tylko w zacofanych > srodowiskach (wiekszosc Polski??) Czyżbyś chciała, żeby połączyła nas Polska w której niczego nie załatwimy bez łapówki, a o karierze nie decydują kwalifikacje lecz pochodzenie i przynależność partyjna? Odpowiedz Link Zgłoś
michael_fahrael Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 22:55 A czy strategia PSLu albo samoobrony - obsmarowywanie wszystkich bogatych jest dobra? A działa... Wybory to walka, wszystkie chwyty są dozwolone. A nazywanie ludzi "zacofanymi", raczej nie zmieni ich poglądów... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_451 Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 04.09.05, 12:04 "Czyżbyś chciała, żeby połączyła nas Polska w której niczego nie załatwimy bez łapówki, a o karierze nie decydują kwalifikacje lecz pochodzenie i przynależność partyjna?" Nie, ona tego nie chce, więc nie zagłosuje na PO Odpowiedz Link Zgłoś
jasiuf I po co to larum ? 03.09.05, 17:21 Jaka gorliwość w opluwaniu :) Wygląda na to, że przez najbliższe 4 lata będzie rządzić koalicja PO i PiS. Sami ich sobie zresztą wybieramy (wiem, wiem - sondaże to jeszcze nie wybory). A 90% postów na tym forum jest pisane tylko i wyłącznie po to żeby opluć tego czy tamtego. W wątku obok Kaczyński dostaje takie same baty jak tu Rokita. Na Tusku już suchej nitki nie zostawiliści, że o Cimoszewiczu nie wspomne - temu z szamba już nawet czuprynka nie wystaje :) I jaki to ma sens ? Założe się że jakiego hasła by sobie Rokita nie wymyślił to i tak byście go zmieszali z błotem. Kaczyński (J.) powiedział, że jeśli to ma w czymś pomóc to nie będzie premierem - źle. Rokita mówi, ze jak PO wygra wybory to bedzie premierem - też źle. Pamietacie ten kawał o kotle z napisem POLAND w piekle ? Nie potrzebny był strażnik, bo jak któryś próbował się wydostać to go reszta za nogi spowrotem ściągła. To o Was :) Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista Re: I po co to larum ? 03.09.05, 22:26 > Pamietacie ten kawał o kotle z napisem POLAND w piekle ? Przesada. Tu jest Forum GW, a nie Polska. A forum to ostatnio takie bezmózgie intelektualne szambo. Struktura całkowicie alogiczne, zbiorowiska przeciwników GW którzy piszą na Forum GW. Argumentów nie uświadczysz, kiedyś próbowałem zrobić statystykę, wychodziło, że 1 na 100 postów jest dyskutowalny, reszta to bluzgi, odreagowanie stresów, trochę grafomanii niespełnionych dziennikarzy, kilku maniaków z poczuciem misji. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_451 Re: I po co to larum ? 04.09.05, 12:06 Ciekaw więc jestem, co tu robisz. Odpowiedz Link Zgłoś
wycizana_lipka Mam bazrdzo ważne pytanie. 03.09.05, 17:34 Z tego co pamiętam, a działam w reklamie, aby uzyć nazwę własną miasta w celu dopełnienia nazwy firmy lub promowania produktu (jakim niewątpliwie jest polityk opętany żądzą władzy)należy postarać się o odpowiednie zezwolenie władz miasta i na dodatek jeszcze coś tam "wpłacić". Odpowiedz Link Zgłoś
chateau Re: Mam bazrdzo ważne pytanie. 03.09.05, 17:44 W Krakowie jesteś spalona ;) Odpowiedz Link Zgłoś
wycizana_lipka Re: Mam bazrdzo ważne pytanie. 03.09.05, 17:49 chateau napisał: > W Krakowie jesteś spalona ;) Tak, masz rację... To już jest koniec!! Ja już nie mogę występować!!! Odpowiedz Link Zgłoś
krakowiak47 Reinkarnacja Cyrankiewicza 03.09.05, 17:47 Brawo! Rokita zaprezentował się w roli, w jakie go jeszcze nie znamy - nawiązał do najlepszych tradycji PRL-u, kiedy to długoletnim premierem był Józef Cyrankiewicz, chluba PPS-u, poseł z Krakowa. Młodszym internautom przypomnę, że to ten sam polityk, który po Wydarzeniach Poznańskich obiecywał, że "rękę podniesioną na władzę ludową odrąbiemy". Jakie jeszcze "zasady" ujawni krąg polityczny Tuska? Odpowiedz Link Zgłoś
qc Re: Reinkarnacja Cyrankiewicza 03.09.05, 18:03 z bolszewizmu sie nie wyrasta. A ten zakompleksiony pan Dulski na razie bedzie ciagnal za cugle o rabaniu bedzie potem. Odpowiedz Link Zgłoś
edi54 Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 17:49 Sny Rokity o stolcu Prezydenta Stolecznego Krolewskiego Miasta Krakowa pierzchly jak banka mydlana.Krakowianie zachowali trzezwosc i jasnosc umyslu.Ufam ,ze i teraz nie ulegna malignie i odrzuca w wyborach rojenia Rokity o premierostwie.Tego typu facet ma wyrazne preferencje w wypadku powolania w IV RP Urzedu Inkwizytora (choc konkurenci tez tedzy: Giertych ,Miodowicz).Brzmi to pewnie sarkastycznie ,ale w moim odczuciu Rokita z wyraznymi wodzowskimi ciagotkami, pyszalkowatoscia, podejrzliwoscia , wcale nie szerokimi horyzontami intelektualnymi , nie wolny od roznej natury uprzedzen,wyraznie konfrontacyjny , bez sklonnosci koncyliacyjnych jest fatalnym kandydatem na Urzad Premiera. Od dluzszego juz czasu zastanawiam sie ( nawet publicznie)dlaczego PO (ktorej nota bene oredownikiem nie jestem) nie potrafi siegnac po Bogdana Borusewicza w walce o najwyzsze urzedy w Panstwie. Mam na mysli nie tyle Jego zyciorys ,ile wlasnie osobowosc i kompetencje. Borusewicz ,jak rzadko kto obecnie ,moglby stac sie mocnym spoiwem dla narodowego rozbicia.To jest warunek sine qua non powodzenia Polski w najblizszych latach.Ani Tusk,ani Rokita ,ani Kaczynscy nie daja zadnej rekojmi scalania rozbitego politycznie i spolecznie Narodu.Calej tej Trojce brakuje elementarnego instynktu politycznego. Zdaje im sie,ze stana sie zaklinaczami wlasnych idei i jak za dotknieciem magicznej rozdzki poprawia los Polakow i umocnia pozycje Polski na arenie miedzynarodowej.Niestety,sa to tylko pobozne zyczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
zygmunt55 Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 20:47 Nic dodać nic ująć. Może jedynie to, że to nie wina Rokity czy Kaczyńskich, że będą rządzić w Polsce. I to jest smutne. Odpowiedz Link Zgłoś
wycizana_lipka Jeszcze jedno pytanie: 03.09.05, 17:53 Czy w krakowie mieszka i żyje jakiś polityk o orientacji gejowskiej? Bo lata temu pamiętam jak zamykali jedną knajpę na potrzeby takiego jednego i nie potrafię sobie przypomnieć. A, byłbym zapomniał, czy to prawdfa że pan hausner ma lub miał żonę z rumunii? Odpowiedz Link Zgłoś
qc Wole LEPPERA 03.09.05, 17:56 Ten mowi: patrzcie jestem zwykly cham, koniec wersalu ale i tak mnie wybierzecie bo jestescie tak glupi przed jak i po szkodzie. Prawicowa konserwa i inne typy z zasadami mowia bedzie wersal i koniec chamstwa a ja wiem co widze. Odpowiedz Link Zgłoś
xxara Re: Wole LEPPERA 03.09.05, 22:45 no pewnie premier z pipidówy i wszystko jasne, tylKO trudno odróżnic ktory jest skąd :) Odpowiedz Link Zgłoś
jakarta Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 18:13 Każdy z Krakówka, byle nie Maryśka! Odpowiedz Link Zgłoś
feliks-50 No nie, chyba z piekla !! 03.09.05, 18:26 Watpie czy ktos z Krakowa przyznaje sie do tego pajaca. Odpowiedz Link Zgłoś
evelyyna Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 18:40 te hasla liderow platformy dzialaja i bardzo dobrze. chyba bardziej liczy sie to ze najwieksze poparcie zdobedzie wlasnie ta partia i jej liderzy, hasla sa mniej wazne, i uwierz mi ewcia, ze to dziala nie tylko w zacofanych regionach polski. pewnie napisalas to bo uwazasz ze z takiego zacofanego regionu polski nie jestes? tutaj nie o to chodzi, czy region jest zacofany czy nie! tusk to madry czlowiek i to sie liczy. tak samo jego partia. Odpowiedz Link Zgłoś
zuluseq KRAKÓW PRZEPRASZA ZA ROKITE ! 03.09.05, 18:44 Obciach - tego gościa w krakowie i tak nigdy nie widać. to hasło to populizm, on jest z warszawy, choć nie rodem - tak jak 2/3 warszawiaków Odpowiedz Link Zgłoś
mateusz7 Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 18:45 Panie Rokita!Ratuj pan PO przed miodoustymi durniami z otoczenia Tuska, bo pociągną was w dół!A kaczory gęgają z zachwytu! Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 18:58 Klituś, bajduś, centuś to krakowscy święci w kalendarzu nie wiem czemu pominięci. Odpowiedz Link Zgłoś
marc1951 Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 18:59 Rokita ma calkowita racje,on jest centus,sam siebie mianowal premierem,Tuska prezydentem koalicyjne Kaczory maja juz ministerialne teki,oszczednosci ogromne na kampani wyborczej,a z nadwyzkami sie podziela,ze spoleczenstwem,tworzac oczywiscie fundacje rodzinne.Sammmmmmme korzysci. Odpowiedz Link Zgłoś
tomek9991 Ten pajac rozwali koalicję PO i PiS w drzazgi ! 03.09.05, 19:29 Jak nie pogrzebie szans Tuska na prezydenta, będzie cud. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Ten pajac rozwali koalicję PO i PiS w drzazgi 03.09.05, 19:51 Ja w cuda nie wierzę ale się zdarzają. Odpowiedz Link Zgłoś
xxara Re: Ten pajac rozwali koalicję PO i PiS w drzazgi 03.09.05, 21:02 Łoj wielki cud, panocku Odpowiedz Link Zgłoś
vitek25 O PODATKU LINIOWYM WG PO.... 03.09.05, 20:16 Od 1 stycznia 2004 osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą wybrać pomiędzy dwoma rodzajami opodatkowania: podatkiem progresywnym (według ogólnych zasad) i podatkiem liniowym (19 %, bez ulg). Ta prosta informacja, chociaz dotyczy milionów ludzi, jakos sztabowcom Tuska nie wydaje się godna uwagi - bo oto podatek liniowy dla przedsiębiorców FUNKCJONUJE, wprowadzony przez rząd SLD, a propagandowy bełkot platformiarzy o przyszłym rozwoju nie pasuje do rzeczywistości...ich zdaniem objęcie podatkiem liniowym ich kumpli , "menadżerów" na etatach doprowadzi do CUDU gospodarczego...oni chyba naprawde sądzą że cały elektorat to bezmyślna trzoda chlewna, ktorą cynicznie karmi się idiotyzmami?.... Odpowiedz Link Zgłoś
piotr228 CIT to nie PIT 04.09.05, 10:27 Niestety ale osoby fizyczne nie mogą się rozliczać wg CIT. Muszą się rozliczać wg PIT. To jest problem dla wszystkich małych firm, które nie mają osobowości prawnej. Reforma CIT przyniosła bardzo pozytywne skutki. Teraz czas na PIT. Odpowiedz Link Zgłoś
meteorr Re: O PODATKU LINIOWYM WG PO.... 04.09.05, 13:03 I zdaje sie ze po wprowadzeniu CIT-liniowca wzrosly sporo wplywy z tego podatku. A przedsiebiorcy mieli wiecej kasy na inwestycje - z czego mamy wzrost gospodarczy i spadajace bezrobocie. W tym kontekscie krytyka liniowego PITu jest raczej chybiona. Aczkolwiek jestem zwolenniiem pogladu ze lepsze byloby 13% niz 15%... Odpowiedz Link Zgłoś
jasiuf Re: O PODATKU LINIOWYM WG PO.... 04.09.05, 13:16 meteorr napisał: > Aczkolwiek jestem zwolenniiem pogladu ze lepsze byloby 13% niz 15%... Ale na to nas nie stać. Z garbem ZUS'u, KRUS'u, i paru artafektów PRL'u nie można od razu tak drastycznie obniżyć podatków. IMHO 3x15% to już jest na granicy bezpieczeństwa. Tyle, że dla odmiany wyższe (18% ?) mogłyby nie wpłynąć znacząco na gospodarkę. PS. Ja bym to 3x15% bardziej traktował jako zapowiedź kierunku zmian (celu strategicznego), niż obietnicy natychmiastowego wprowadzenia. W parlamencie większość będzie się rękami i nogami przed tym bronić. Może być z tym jak z planem Hausnera - zanim doszło do głosowania to już niewiele z niego pozostało. Odpowiedz Link Zgłoś
xxara krewny z prowincji 03.09.05, 20:48 Jak można opierać kampanię na animozjach miedzymiastowych i to w dodatku odwołując się do mniejszosci? Błąd panowie, ABC PR się kłania. ja naprawde jestem za PO, ale oni oni to przerżną. Małomiasteczkowe kompleksy. No i co z tego, że z Krakowa? Ja jestem z Warszawy, a moja babuszka pochazi z Chrzanowa, a krakowskie darcie nosa poza Krakowem jest odbierane jak gadanie krewnego z prowincji Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista Re: krewny z prowincji 03.09.05, 22:09 > Jak można opierać kampanię na animozjach miedzymiastowych TY nie poniał. Jan Marja wykombinował, że to brzmi jak Król z Krakowa, a nie cienias z Małopolski. Odpowiedz Link Zgłoś
stachu44 "Premier z Krakowa" jesli AGORA Marii pozwoli? 03.09.05, 21:12 A Maria sobie nabrechtala, oj nabrechtala! Odpowiedz Link Zgłoś
eleiko Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 21:43 nigdy nie lubiłem tych arogantów z krakówka Odpowiedz Link Zgłoś
michael_fahrael Re: Lepiej "Jeszcze jeden gadula z Krakowa" 03.09.05, 22:48 Szacunkiem dla zmarłych to Ty nie grzeszysz ;) Odpowiedz Link Zgłoś
me-e PREMIER Z GDANSKA... 03.09.05, 22:52 ...lubie krakow jednak to gdansk zacznie zmiany...rokita juz pokazal co potrafi jak obalal razem z lsd i walesa oszczedny i bez deficytu rzad premiera olszewskiego... Odpowiedz Link Zgłoś
jakeww Re: Hasło wyborcze Rokity: "Premier z Krakowa" 03.09.05, 23:11 powiem szczerze - po ch hasło bardzo lubie Kraków lecz ta fraza kojarzy sie np. ze sztukmistrzem z Lublina i jest raczej pusta jesli chodzi o programowa zawartosc; brzmi jak cytat z dowodu osobistego - a to obywatel z Krakowa, hę? tym niemniej PO nie jest too bad Odpowiedz Link Zgłoś
stefaan Re:Zupełnie pogieło Bufona 03.09.05, 23:38 Daj sobie spokój chopcze.Rzadzic to ty mozes Grodziskiem Maz..ale nie Polska Odpowiedz Link Zgłoś