Dodaj do ulubionych

Tanie państwo

28.05.06, 09:42
Nasz dług publiczny to już prawie pół biliona złotych”. „Nasze państwo żyje
ponad stan. Efekt: toniemy w długach. Niewiele już brakuje do pół biliona
złotych! A gdybyśmy chcieli nagle spłacić zadłużenie, każdy z nas musiałby
wyciągnąć z kieszeni przeszło 12 tysięcy złotych. Na koniec ubiegłego roku
państwowy dług publiczny zbliżył się już do 467 mld zł. Lwia część tego
zadłużenia, bo przeszło 447 mld, przypada na tzw. sektor rządowy, czyli skarb
państwa, ZUS, KRUS, PFRON oraz będące pod rządową opieką placówki zdrowia,
kultury, oświatowe i naukowe. Reszta - 20 mld zł - to zadłużenie naszych
samorządów i podległych im jednostek. Według wstępnych szacunków resortu
finansów, w tym roku dług publiczny urośnie do 516 mld zł. A tylko spłata
samych odsetek pochłonie 28 mld zł. Żeby zapłacić odsetki znów trzeba będzie
pożyczyć. Pętla się zaciska...„Gazeta Pomorska”
Obserwuj wątek
    • alfa46 o q ja p*** 28.05.06, 10:21
      ale rząd się utrzyma
    • janonet4 Re: Tanie państwo 28.05.06, 10:27
      robertrobert2 napisał:

      > Nasz dług publiczny to już prawie pół biliona złotych”. „Nasze pańs
      > two żyje
      > ponad stan. Efekt: toniemy w długach. Niewiele już brakuje do pół biliona
      > złotych! A gdybyśmy chcieli nagle spłacić zadłużenie, każdy z nas musiałby
      > wyciągnąć z kieszeni przeszło 12 tysięcy złotych. Na koniec ubiegłego roku
      > państwowy dług publiczny zbliżył się już do 467 mld zł. Lwia część tego
      > zadłużenia, bo przeszło 447 mld, przypada na tzw. sektor rządowy, czyli skarb
      > państwa, ZUS, KRUS, PFRON oraz będące pod rządową opieką placówki zdrowia,
      > kultury, oświatowe i naukowe. Reszta - 20 mld zł - to zadłużenie naszych
      > samorządów i podległych im jednostek. Według wstępnych szacunków resortu
      > finansów, w tym roku dług publiczny urośnie do 516 mld zł. A tylko spłata
      > samych odsetek pochłonie 28 mld zł. Żeby zapłacić odsetki znów trzeba będzie
      > pożyczyć. Pętla się zaciska...„Gazeta Pomorska”

      TAK TYLKO ZE DLUG ZAGNICZY TEZ NAM ROSNIE NIESTETY
      • alfa46 Re: Tanie państwo 28.05.06, 10:41
        od czasówm gierka 4 krotnie mimo spłat, redukcji istnienia fozz kaczki się
        utrzymają a po nas choćby potop
    • kontra59 Lichwiarze zedrą z nas skórę... 28.05.06, 10:32
      a raczej z naszych dzieci. Biedactwa!
      A tak poważnie.
      Jeżeli większość to bezmyślna hołota a mamy demokrację to co się dziwić, że
      lenie zadłużą się na konto przyszłych pokoleń? To "racjonalne".
      Każdy "racjonalny" polityk, chcąc byc "skuteczny" musi schlebiać hołocie. i mamy
      efekt.
      Inne kraje dłużej sobie radziły z demokracją bo nikt im nie wybił elit a elity
      są niezbędne by hołota "znała swoje miejsce" i głosowała jak trzeba.
      A gdzie nasza elita? Przetrzebiona przez Niemców, Rosjan i naszą własną
      żydokomunę. Słabiutka, bez właściwego oddziaływania...
      Zresztą Francja też ma prze.... Tyle, że upadają w lepszym stylu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka