grupaprojekt77 kloaka 14.06.06, 18:45 Ezra Pound: pieśń XIV, przekład: Leszek Engelking Iovenni in luogo d'ogni luce muto; Fetor mokrego węgla, politycy ..........e i.......n, z nadgarstkami przywiązanymi do kostek, Wypinający gołe tyłki, Twarze rozmazane na zadach, wytrzeszczone oko na obwisłym pośladku, Wiszące kłaki zamiast brody, Przez dupy przemawiający do tłumów, Przemawiający do ciżby zanurzonych w szlamie, traszki, ślimaki i wodne robactwo, A wśród nich .........r z nieskazitelnie czystą serwetką Wetkniętą pod penisa i........m, Który brzydził się potocznym językiem, Nogi mu otaczają sztywne od krochmalu, lecz brudne kołnierzyki Krostowata, owłosiona skóra przelewa się przez ich brzegi, Paskarze piją krew słodzoną gównem, A za nimi....fi finansiści, którzy ich chłoszczą stalowym drutem. I zdrajcy języka .........n i gang gazetowych pismaków, I ci, co łgali na zamówienie; Dewianci, deprawatorzy języka, dewianci, którym milsza żądza zysku Niźli rozkosze zmysłów; w drukarni zgiełk jak w kurniku, łoskot pras, podmuch suchego pyłu, lecą zbłąkane papiery, smród, pot, fetor zgniłych pomarańcz, gnój, ostateczna kloaka wszechświata, misterium, kwas siarkowy, kunktatorzy, furiaci; ci, co nurzają klejnoty w błocie, i skomlą o ich czystość; sadystyczne matki pędzące swe córki do łóżka starczego zniedołężnienia, maciory zżerające swoje prosięta [...] Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 18:49 Czy ktos na prawdę zadał sobie trud zainteresowania się, jakie plany ma Giertych odnośnie lekcji historii? Bo cała masa wypowiedzi tutaj polega na powtarzaniu plotek rozpowszechnianych m.in. przez gazetke wyborczą. Tymczasem znamy chyba już na pamięć te rewelacje gazetki o polskim faszyzmie. Tak tak, wszyscy wiemy jak to Giertych i babcie w moherowych beretach dokonują mordów rytualnych i przerabiają żydowskie dzieci na schabowy i polską wyborową. Odpowiedz Link Zgłoś
zabrzanin Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 18:56 Boże, spuść bombę na tego dyletanta Giertycha, ja już nie wytrzymam z tym pseudoministrem o żenującej wiedzy oświatowej (ps. nie jestem zwolennikiem sld, nie jestem gejem, nie popieram narkotyków) Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 19:07 Ciekawe, jak wyglądać ma polska szkółka według gazetki. Sądząc po tym, jak parę lat temu po chamsku zaatakowano w gazetce profesora Jana Majdę, który odwazył sie na głos krytyczny wobec Czesława Miłosza, wydaje sie że byłaby to szkółka kiepska. Gazetkowa propozycja oświaty to zresztą nie tylko jaja w stylu "Dlaczego Miłosz wielkim poetą był". Sądząc z ostatnich tekstów mielibyśmy jeszcze przymusowe pogadanki z liderami organizacji gejowskich Odpowiedz Link Zgłoś
ylemai Matematyka polska i matematyka powszechna 14.06.06, 19:08 w sumie, powinniśmy mieć własną, narodową matematykę. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 Re: Matematyka polska i matematyka powszechna 14.06.06, 19:11 moze lepiej w ramach tolerancji dla irracjonalistów wycofać ze studiów logikę klasyczną. W sumie to matematyka która twierdzi że 2 plus 2 jest 4, tez mogłaby urażać czyjeś uczucia, a więc tez jest niepoprawna dla pewnych mniejszości Odpowiedz Link Zgłoś
minipolak "apolityczna rada podręcznikowa przy prezydencie" 14.06.06, 19:09 Czy ktos w to uwierzyl? Oni tacy katolicy a klamia jak z nut. Odpowiedz Link Zgłoś
lion84 Giertych... 14.06.06, 19:11 Przepraszam bardzo, może i podzielenie historii na dwa przedmioty jest tylko głupim przedmiotem (czemu nie zwiększyć ilości godzin historii). Ale pomysł likwidacji wiedzy o społeczeństwie to, już jest pomysł skrajnie niedorozwinięty intelektualnie. Panie Giertych uwielbiałem WOS w szkole tak samo jak i historie, równie chętnie uczyłem sie powszechnej historii jak i historii Polski, a dziś studiuje socjologie i naprawde ciesze sie, że ten WOS miałem. P.S. Nie jestem gejem wiec nie mówić mi, że tylko homopseksualiści krytykują wicepremiera Giertycha i LPR! Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 Re: Giertych... 14.06.06, 19:16 nie jestem wszechpolakiem, nie tylko oni nie lubią kłamstw i chamskiej nachalnej propagandy gazetki wybiórczej oraz dawnych przestępców z SLD którzy dzisiaj fotografują się na paradach gejowskich chcąc zdobyć nowy elektorat Odpowiedz Link Zgłoś
lion84 Re: Giertych... 14.06.06, 19:18 No ok... ale zawsze wyskakujesz jak Filip z Konopii Indyjskich i wypowiadasz sie nie na temat? Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 Re: Giertych... 14.06.06, 22:49 a czy na temat było to że nie jesteś gejem? Odpowiedz Link Zgłoś
uhrmacher_bip Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 19:32 tak, zlikwidujmy wos, a młodzież nie będzie wiedziała, na ile lat wybieramy prezydenta. Uważam, że lekcje wosu są ważniejsze niż , nauczanie patriotyczne, które miałoby sie opierac na poznawaniu historii Polski i przekazywaniu wzorców postaw !!! Odpowiedz Link Zgłoś
lysy641 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 20:08 a moze jak amerykanie i kanadyjczyc bedziemy przed rozpoczeciem lekcji sluchali hymnu narodowego,bo amerykanie bardzo kochaja swoj kraj i kanadyjczycy tez Odpowiedz Link Zgłoś
cracovian W USA jest podobnie... 14.06.06, 20:35 Historia amerykanska jest obowiazkowa w szkole sredniej i egzamin trzeba zaliczyc (przynajmniej w GA) zeby pojsc dalej na uniwerystet. Jednak nikt nie myli tego przedmiotu z uczeniem patriotyzmu. To po prostu uczy wiedzy o wlasnym kraju bez podniecania sie frazesami. Moze wynika to z samej historii, bo wymyslona wojna przeciwko Hiszpanii zeby zagarnac terytorium albo zmuszenie pod grozba ataku pacyfistycznej Japonii do "otwarcia" sie na swiat to zaden powod do dumy. Tesknie za high school - to byly fajne czasy ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
m0nika87 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 20:54 PARANOJA! Ciesze sie, ze już skończyłam szkołę i ominął mnie ten cały bajzel, jaki ten człowiek wprowadza w szkołach! Od nauki historii Polski mamy już Wos Odpowiedz Link Zgłoś
henryk5pio Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 21:16 Giertycha porabało?? Mam zakuwac na kolejny przedmiot w LO??!! Odpowiedz Link Zgłoś
guzik_1 A geografia Polski to co ??????????? 14.06.06, 21:26 Piękna nasza Polska cała, piękna żyzna i wspaniała.......... (?!) A dlaczegoby nie patriotyzm na lekcjach geografii. Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Morderstwo Prezydenta RP Gabriela Narutowicza... 14.06.06, 21:31 To jest główne osiągnięcie w okresie międzywojennym formacji, której przewodzi Roman Giertych. W ramach "wychowania patriotycznego" aktywisci Młodzieży Wszechpolskiej będą gloryfikować postać zabójcy Eligiusza Niewiadomskiego - żarliwego endeka. Odpowiedz Link Zgłoś
remont4 Re: Czego boi się Giertych 14.06.06, 21:35 Zobaczcie co wyrzuca Giertych ze szkół: www.ceo.org.pl/aktualnosci/index.php Zobaczcie co proponuje: www.wszechpolacy.pl/NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
remont4 Re: Czego boi się Giertych 14.06.06, 21:40 Zobaczcie co wyrzuca Giertych ze szkół: www.ceo.org.pl/aktualnosci/index.php Zobaczcie co proponuje: www.wszechpolacy.pl/ NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
phrizee Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:01 taa jasne gdyby prodkowie nie zrobili burdelu z kraju to niepotrzebneby byly bezsensowne nic niedajace powstania pozerskie, bylo sie pilnowac, teraz znow niedopilnowalismy i mamy zajefajnych wladcow, a giertych, lepper, i kaczuch to kretyni buahahahahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
phrizee Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:18 chcialoem jeszcze dodac ze jestem kosmopolita i nie uznaje panstw, zyje na jednej planecie. i logiczne jest to ze musimy sie trzymac razem, gdyz wchodzimy w nowy wiek - weszlismy w ere kosmiczna, musimy na wszystko patrzec globalnie, kosmici nas zaatakuja niebawem, a my bedziemy paplac sie w lokalnym patriotyzmie, ale spoko wyslemy leppera giertych i rydzyka jako przedstawicieli i im sie odechce nas atakowa sami sie domyslcie z jakiego powodu ;) hahaha Odpowiedz Link Zgłoś
gazunia Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:26 Uczę historii i WOS-u, zlikwidowanie wiedzy o społeczeństwie uważam za totalna bzdurę! W gimnazjum uczę funkcjonowania demokracji (może tego Giertych się boi?!), ale piszemy również biznesplany, czytamy gazety ale przede wszystkim z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że 80% moich uczniów będzie tym oczekiwanym "społeczeństwem obywatelskim", oni pójdą na wybory, napiszą skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich i będą potrafili zareklamować wadliwy towar! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:35 Mam nadzieję, że wadliwy program polityczny także zareklamują. Odpowiedz Link Zgłoś
szapr Re: Zeby nacjonalista uczył patriotyzmu!!!! 14.06.06, 22:26 koszmar najgorsze wydanie populizmu. A jakie możliwośći zrobienia interesu Sam mogę napisać i wydać "odpowiednie" podręczniki. pROBLEM W TYM ŻE PEWNIE JUZ JEST JAKIŚ KOLEŚ CO MA DRUKARNIDE . Ciekawe czy ten pan tak samo dobrze liczy jak głupio gada. I czy ma pomysł na zdobycie funduszy na wycieczki książki itp. Pomysł iście mocherowy. Jakim cudem ów człowiek skończył prawo? bez protekcji taki ograniczik?!! bez szacunku dla pana G jak..... Odpowiedz Link Zgłoś
falanga1 Re: Zeby nacjonalista uczył patriotyzmu!!!! 14.06.06, 23:09 szapr napisał: > koszmar najgorsze wydanie populizmu. A jakie możliwośći zrobienia interesu Sam > mogę napisać i wydać "odpowiednie" podręczniki. pROBLEM W TYM ŻE PEWNIE JUZ > JEST JAKIŚ KOLEŚ CO MA DRUKARNIDE . > Ciekawe czy ten pan tak samo dobrze liczy jak głupio gada. I czy ma pomysł na > zdobycie funduszy na wycieczki książki itp. Pomysł iście mocherowy. No zgadza się, zgadza, wycieczki dla dzieci i książki to pomysł „moherowy”. W końcu, po co dzieci mają wiedzieć, że moher pisze się przez samo h. I pewnie jest jakiś „koleś, co ma, drukarnide”. Tylko mam prośbę analfabeto, nie pisz i nie wydawaj żadnych podręczników. Nawet nas tym nie strasz. Odpowiedz Link Zgłoś
sonntag Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:42 Intryguje mnie, skąd minister Giertych czerpie wiedzę o nauczaniu na wyższych uczelniach. Przed wieloma laty, w epoce PRL-u, w której przyszło mi studiować ( i która, zdaje się, stanowi coraz częściej inspirację dla kolejnych koncepcji Giertycha), rzeczywiście historia powszechna i Polski była oddzielnie wykładana w ramach danej epoki historycznej. Od lat jednak obie zostały złączone i są obecnie wykładane wspólnie. Dla wyjaśnienia - raczej wiem, co mówię, bo jestem profesorem historii na jednym z państwowych uniwersytetów! Odpowiedz Link Zgłoś
latsch1 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:07 jedno jest pewne w zamian za wzrost Pan Bóg niestety ni obdarzył go rozumem ale to i dobrze nie można mieć wszystkiego na raz Odpowiedz Link Zgłoś
falanga1 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:11 latsch1 napisał: > jedno jest pewne w zamian za wzrost Pan Bóg niestety ni obdarzył go rozumem ale > > to i dobrze nie można mieć wszystkiego na raz Dowcip, czy wysiłek ?? Odpowiedz Link Zgłoś
falanga1 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:20 sonntag napisała: > Intryguje mnie, skąd minister Giertych czerpie wiedzę o nauczaniu na wyższych > uczelniach. Przed wieloma laty, w epoce PRL-u, w której przyszło mi studiować ( > > i która, zdaje się, stanowi coraz częściej inspirację dla kolejnych koncepcji > Giertycha), rzeczywiście historia powszechna i Polski była oddzielnie wykładana > > w ramach danej epoki historycznej. Od lat jednak obie zostały złączone i są > obecnie wykładane wspólnie. > Dla wyjaśnienia - raczej wiem, co mówię, bo jestem profesorem historii na > jednym z państwowych uniwersytetów! Może dla tego, że przyszło Ci studiować w tamtych czasach miałeś okazje w ogóle studiować. Co zaś do historii, to chyba dobrze, że wtedy była osobno ta o Polsce i ta „powszechna”. Może gdyby nie to, to dalej byśmy mieli komunę panie psorze. Odpowiedz Link Zgłoś
tomekjeden Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:29 falanga1 napisała: > sonntag napisała: > rzeczywiście historia powszechna i Polski była oddzielnie > wykładana > > > > w ramach danej epoki historycznej. Od lat jednak obie zostały złączone i > są > > obecnie wykładane wspólnie. > Dla wyjaśnienia - raczej wiem, co mówię, bo jestem profesorem historii na > > > jednym z państwowych uniwersytetów! > > Może dla tego, że przyszło Ci studiować w tamtych czasach miałeś okazje w ogóle > > studiować. Co zaś do historii, to chyba dobrze, że wtedy była osobno ta o > Polsce i ta „powszechna”. Może gdyby nie to, to dalej byśmy mieli k > omunę panie > psorze. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Falanga, widać, że nie masz pojęcia o przedmiocie, i oszerszym świecie. Gnij sobie w swoim ciemnogrodzie, tylko nie zapraszaj do niego innych. Nie ma potrzeby. Odpowiedz Link Zgłoś
falanga1 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:40 tomekjeden, widać, że nie masz pojęcia o przedmiocie, i oszerszym świecie. Gnij sobie w swoim kosmopolityźmie, tylko nie zapraszaj do niego innych. Nie ma potrzeby. Odpowiedz Link Zgłoś
tomekjeden Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 15.06.06, 19:47 Nie rozumiem. Odpowiedz Link Zgłoś
tomekjeden Świat według Giertycha 14.06.06, 23:22 Dobrze, że Giertych stara się zatrzeć po sobie ślady MW, i myślenia rasistowskiego i faszystowskiego. Komik z niego taki. Dobre, jednak, i to. Ale: ""Podział na historię Polski i historię powszechną w szkołach będzie zgodny z podziałem nauczania historii obowiązującym na wszystkich uczelniach od lat - zauważył Giertych. Historii kraju ojczystego we wszystkich krajach uczy się bardziej dokładnie, z innym emocjonalnym nastawieniem, niż historii powszechnej. Uczenie historii kraju ojczystego tak, jak historii powszechnej, jest przejawem kosmopolityzmu, może nie intencjonalnym, ale faktycznym powiedział Giertych."" Giertych chłopek-roztropek rules nadal OK. "Uczenie historii kraju ojczystego tak, jak historii powszechnej, jest przejawem kosmopolityzmu, może nie intencjonalnym..." Może by Giertych wyjaśnił dlaczego historia Polski, wykładana w szkołach pod jego nadzorem, ma być metodologicznie gorsza od historii powszechnej. No, może Giertych chce zrobić polityczne pranie mózgów wszystkim polskim historykom i nauczycielom historii, i tym od historii Polski, i tym od historii powszechnej. To wtedy Giertych podejście ma słuszne. Faszystowskie i antykosmopolityczne. Pamiętam jak przed kosmopolityzmem przestrzegała, pieniąc się obficie, PZPR. Dzisiaj Giertych wraca do utartych metod faszystowskich dla trzymania młodych ludzi w ryzach, atakując systemowo godność i szacunek dla prawdy u młodych ludzi, tak by nie mogli oni pokazać swojej indywidualności i samodzielności myślenia. Jak długa ta kreatura i zakała Giertych będzie szefem MEN-u, i ośmieszała Polskę i polską oświatę? Odpowiedz Link Zgłoś
falanga1 Re: Świat według Giertycha 14.06.06, 23:51 tomekjeden napisał: > Dobrze, że Giertych stara się zatrzeć po sobie ślady MW, i myślenia > rasistowskiego i faszystowskiego. Komik z niego taki. Dobre, jednak, i to. Ale: > ""Podział na historię Polski i historię powszechną w szkołach będzie zgodny z > podziałem nauczania historii obowiązującym na wszystkich uczelniach od lat - > zauważył Giertych. Historii kraju ojczystego we wszystkich krajach uczy się > bardziej dokładnie, z innym emocjonalnym nastawieniem, niż historii powszechnej > . > Uczenie historii kraju ojczystego tak, jak historii powszechnej, jest przejawem > kosmopolityzmu, może nie intencjonalnym, ale faktycznym powiedział Giertych."" > Giertych chłopek-roztropek rules nadal OK. "Uczenie historii kraju ojczystego > tak, jak historii powszechnej, jest przejawem kosmopolityzmu, może nie > intencjonalnym..." Może by Giertych wyjaśnił dlaczego historia Polski, wykładan > a > w szkołach pod jego nadzorem, ma być metodologicznie gorsza od historii > powszechnej. No, może Giertych chce zrobić polityczne pranie mózgów wszystkim > polskim historykom i nauczycielom historii, i tym od historii Polski, i tym od > historii powszechnej. To wtedy Giertych podejście ma słuszne. Faszystowskie i > antykosmopolityczne. Pamiętam jak przed kosmopolityzmem przestrzegała, pieniąc > się obficie, PZPR. Dzisiaj Giertych wraca do utartych metod faszystowskich dla > trzymania młodych ludzi w ryzach, atakując systemowo godność i szacunek dla > prawdy u młodych ludzi, tak by nie mogli oni pokazać swojej indywidualności i > samodzielności myślenia. Jak długa ta kreatura i zakała Giertych będzie szefem > MEN-u, i ośmieszała Polskę i polską oświatę? Nawet nie chce się na takie dyrdymały odpisywać, czytaj sobie dalej o faszystach w Gó.Wnianej i oglądaj w TVN. Podobnie jak ty, reprezentują poziom faszystowsko-komunistyczny. Znaczy się rynsztokowy, zero metoryki, ale faszystów więcej niż za Hitlera. Odpowiedz Link Zgłoś
tomekjeden Re: Świat według Giertycha 15.06.06, 19:44 falanga1 napisała: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Nie rozumiem. Odpowiedz Link Zgłoś
wooward ło matko 14.06.06, 23:25 apolityczna komisja sie zajmie podrecznikami juz to widze. jestem tylko ciekaw jak potem przez dziesiatki lat bedziemy odkrecac wszystkie idiotyczne pomysly tego rzadu nic tylko pakowac manatki. a propos tego kosmopolityzmu moze jego zwolennicy niedlugo obok postkomunistow i gejow znajda miejsce jako wrogowie narodu??? Odpowiedz Link Zgłoś
falanga1 Re: ło matko 14.06.06, 23:45 wooward napisał: > apolityczna komisja sie zajmie podrecznikami juz to widze. jestem tylko ciekaw > jak potem przez dziesiatki lat bedziemy odkrecac wszystkie idiotyczne pomysly t > ego rzadu nic tylko pakowac manatki. a propos tego kosmopolityzmu moze jego zwo > lennicy niedlugo obok postkomunistow i gejow znajda miejsce jako wrogowie narod > u??? A kto was tu trzyma ?? Bruksela czeka, wzywa was z daleka. Głupsi już poszli, mądrzejsi jeszcze nie. Hej hop sa sa, jak ona szybko mknie, hej dalej na złamanie karku spieszmy się. Odpowiedz Link Zgłoś
kubek44 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:25 vontomke, mówisz jak joszko udenblaum. Rozumię Cię, że historia Polski Cię brzydzi a szczególnie patriotyzm. Wierne tolerancyjno antypolskie środowisko możesz zawsze spotkać na dorocznej paradzie pedałów wspomaganej przez czerwonych, zielonych i innych tego typu oszustów pod wodzą sadomasochistki senyszyn. Kto w ogóle głosował na takie indywiduum w Trójmieście? Odpowiedz Link Zgłoś
quirinus Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:36 taaa i jezyki obce ze szkół usunąć!!!!! Francuski przeciez to jezyk gejow i lesbijek!!! Co za debile.... Odpowiedz Link Zgłoś
ismael Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:48 romus qwo ,twoja historia ,i historia ojca zdrajcy -moskiewskiej ku.. i sprzedawczyka narodu polskiego powinna byc zdecydowanie osobnym przedmiotem.......sledztwa prokuratury o zdrade stanu ty swinio kremlowska>>>> Odpowiedz Link Zgłoś
block_buster Do admina, tolerujesz to chamstwo? 15.06.06, 07:51 ismael napisał: > romus qwo ,twoja historia ,i historia ojca zdrajcy -moskiewskiej ku.. i > sprzedawczyka narodu polskiego powinna byc zdecydowanie osobnym > przedmiotem.......sledztwa prokuratury o zdrade stanu ty swinio kremlowska> > >>> Odpowiedz Link Zgłoś