Dodaj do ulubionych

Giertych: historia Polski oddzielnym przedmiotem

    • grupaprojekt77 kloaka 14.06.06, 18:45
      Ezra Pound: pieśń XIV, przekład: Leszek Engelking

      Iovenni in luogo d'ogni luce muto;
      Fetor mokrego węgla, politycy
      ..........e i.......n, z nadgarstkami przywiązanymi do kostek,
      Wypinający gołe tyłki,
      Twarze rozmazane na zadach,
      wytrzeszczone oko na obwisłym pośladku,
      Wiszące kłaki zamiast brody,
      Przez dupy przemawiający do tłumów,
      Przemawiający do ciżby zanurzonych w szlamie,
      traszki, ślimaki i wodne robactwo,
      A wśród nich .........r
      z nieskazitelnie czystą serwetką
      Wetkniętą pod penisa
      i........m,
      Który brzydził się potocznym językiem,
      Nogi mu otaczają
      sztywne od krochmalu, lecz brudne kołnierzyki
      Krostowata, owłosiona skóra
      przelewa się przez ich brzegi,
      Paskarze piją krew słodzoną gównem,
      A za nimi....fi finansiści,
      którzy ich chłoszczą stalowym drutem.
      I zdrajcy języka
      .........n i gang gazetowych pismaków,
      I ci, co łgali na zamówienie;
      Dewianci, deprawatorzy języka,
      dewianci, którym milsza żądza zysku
      Niźli rozkosze zmysłów;

      w drukarni zgiełk jak w kurniku,
      łoskot pras,
      podmuch suchego pyłu, lecą zbłąkane papiery,
      smród, pot, fetor zgniłych pomarańcz,
      gnój, ostateczna kloaka wszechświata,
      misterium, kwas siarkowy,
      kunktatorzy, furiaci;
      ci, co nurzają klejnoty w błocie,
      i skomlą o ich czystość;
      sadystyczne matki pędzące swe córki do łóżka
      starczego zniedołężnienia,
      maciory zżerające swoje prosięta [...]
    • tom1003 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 18:49
      Czy ktos na prawdę zadał sobie trud zainteresowania się, jakie plany ma Giertych
      odnośnie lekcji historii?
      Bo cała masa wypowiedzi tutaj polega na powtarzaniu plotek rozpowszechnianych
      m.in. przez gazetke wyborczą. Tymczasem znamy chyba już na pamięć te rewelacje
      gazetki o polskim faszyzmie.
      Tak tak, wszyscy wiemy jak to Giertych i babcie w moherowych beretach dokonują
      mordów rytualnych i przerabiają żydowskie dzieci na schabowy i polską wyborową.
    • zabrzanin Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 18:56
      Boże, spuść bombę na tego dyletanta Giertycha, ja już nie wytrzymam z tym
      pseudoministrem o żenującej wiedzy oświatowej
      (ps. nie jestem zwolennikiem sld, nie jestem gejem, nie popieram narkotyków)
    • infinity Bo jest prawda czasu i prawda ekranu ;) 14.06.06, 19:06
    • tom1003 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 19:07
      Ciekawe, jak wyglądać ma polska szkółka według gazetki. Sądząc po tym, jak parę
      lat temu po chamsku zaatakowano w gazetce profesora Jana Majdę, który odwazył
      sie na głos krytyczny wobec Czesława Miłosza, wydaje sie że byłaby to szkółka
      kiepska.
      Gazetkowa propozycja oświaty to zresztą nie tylko jaja w stylu "Dlaczego Miłosz
      wielkim poetą był".
      Sądząc z ostatnich tekstów mielibyśmy jeszcze przymusowe pogadanki z liderami
      organizacji gejowskich
    • ylemai Matematyka polska i matematyka powszechna 14.06.06, 19:08
      w sumie, powinniśmy mieć własną, narodową matematykę.
      • tom1003 Re: Matematyka polska i matematyka powszechna 14.06.06, 19:11
        moze lepiej w ramach tolerancji dla irracjonalistów wycofać ze studiów logikę
        klasyczną.
        W sumie to matematyka która twierdzi że 2 plus 2 jest 4, tez mogłaby urażać
        czyjeś uczucia, a więc tez jest niepoprawna dla pewnych mniejszości
    • minipolak "apolityczna rada podręcznikowa przy prezydencie" 14.06.06, 19:09
      Czy ktos w to uwierzyl?
      Oni tacy katolicy
      a klamia jak z nut.


    • lion84 Giertych... 14.06.06, 19:11
      Przepraszam bardzo, może i podzielenie historii na dwa przedmioty jest tylko
      głupim przedmiotem (czemu nie zwiększyć ilości godzin historii). Ale pomysł
      likwidacji wiedzy o społeczeństwie to, już jest pomysł skrajnie niedorozwinięty
      intelektualnie. Panie Giertych uwielbiałem WOS w szkole tak samo jak i historie,
      równie chętnie uczyłem sie powszechnej historii jak i historii Polski, a dziś
      studiuje socjologie i naprawde ciesze sie, że ten WOS miałem.

      P.S. Nie jestem gejem wiec nie mówić mi, że tylko homopseksualiści krytykują
      wicepremiera Giertycha i LPR!
      • tom1003 Re: Giertych... 14.06.06, 19:16
        nie jestem wszechpolakiem,
        nie tylko oni nie lubią kłamstw i chamskiej nachalnej propagandy gazetki
        wybiórczej oraz dawnych przestępców z SLD którzy dzisiaj fotografują się na
        paradach gejowskich chcąc zdobyć nowy elektorat
        • lion84 Re: Giertych... 14.06.06, 19:18
          No ok... ale zawsze wyskakujesz jak Filip z Konopii Indyjskich i wypowiadasz sie
          nie na temat?
          • tom1003 Re: Giertych... 14.06.06, 22:49
            a czy na temat było to że nie jesteś gejem?
    • uhrmacher_bip Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 19:32
      tak, zlikwidujmy wos, a młodzież nie będzie wiedziała, na ile lat wybieramy prezydenta. Uważam, że lekcje wosu są ważniejsze niż , nauczanie patriotyczne, które miałoby sie opierac na poznawaniu historii Polski i przekazywaniu wzorców postaw !!!
    • lysy641 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 20:08
      a moze jak amerykanie i kanadyjczyc bedziemy przed rozpoczeciem lekcji
      sluchali hymnu narodowego,bo amerykanie bardzo kochaja swoj kraj i
      kanadyjczycy tez
    • cracovian W USA jest podobnie... 14.06.06, 20:35
      Historia amerykanska jest obowiazkowa w szkole sredniej i egzamin trzeba
      zaliczyc (przynajmniej w GA) zeby pojsc dalej na uniwerystet.

      Jednak nikt nie myli tego przedmiotu z uczeniem patriotyzmu. To po prostu uczy
      wiedzy o wlasnym kraju bez podniecania sie frazesami. Moze wynika to z samej
      historii, bo wymyslona wojna przeciwko Hiszpanii zeby zagarnac terytorium albo
      zmuszenie pod grozba ataku pacyfistycznej Japonii do "otwarcia" sie na swiat to
      zaden powod do dumy.

      Tesknie za high school - to byly fajne czasy ;-)
    • m0nika87 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 20:54
      PARANOJA!
      Ciesze sie, ze już skończyłam szkołę i ominął mnie ten cały bajzel, jaki ten
      człowiek wprowadza w szkołach! Od nauki historii Polski mamy już Wos
    • henryk5pio Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 21:16
      Giertycha porabało?? Mam zakuwac na kolejny przedmiot w LO??!!
      • guzik_1 A geografia Polski to co ??????????? 14.06.06, 21:26
        Piękna nasza Polska cała, piękna żyzna i wspaniała.......... (?!)
        A dlaczegoby nie patriotyzm na lekcjach geografii.
    • travel_wawa Morderstwo Prezydenta RP Gabriela Narutowicza... 14.06.06, 21:31
      To jest główne osiągnięcie w okresie międzywojennym formacji, której przewodzi
      Roman Giertych.

      W ramach "wychowania patriotycznego" aktywisci Młodzieży Wszechpolskiej będą
      gloryfikować postać zabójcy Eligiusza Niewiadomskiego - żarliwego endeka.
    • remont4 Re: Czego boi się Giertych 14.06.06, 21:35
      Zobaczcie co wyrzuca Giertych ze szkół:
      www.ceo.org.pl/aktualnosci/index.php
      Zobaczcie co proponuje:
      www.wszechpolacy.pl/NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!
      • remont4 Re: Czego boi się Giertych 14.06.06, 21:40
        Zobaczcie co wyrzuca Giertych ze szkół:
        www.ceo.org.pl/aktualnosci/index.php
        Zobaczcie co proponuje:
        www.wszechpolacy.pl/
        NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!
    • phrizee Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:01
      taa jasne gdyby prodkowie nie zrobili burdelu z kraju to niepotrzebneby byly
      bezsensowne nic niedajace powstania pozerskie, bylo sie pilnowac, teraz znow
      niedopilnowalismy i mamy zajefajnych wladcow, a giertych, lepper, i kaczuch to
      kretyni buahahahahahahaha
    • phrizee Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:18
      chcialoem jeszcze dodac ze jestem kosmopolita i nie uznaje panstw, zyje na
      jednej planecie. i logiczne jest to ze musimy sie trzymac razem, gdyz wchodzimy
      w nowy wiek - weszlismy w ere kosmiczna, musimy na wszystko patrzec globalnie,
      kosmici nas zaatakuja niebawem, a my bedziemy paplac sie w lokalnym
      patriotyzmie, ale spoko wyslemy leppera giertych i rydzyka jako przedstawicieli
      i im sie odechce nas atakowa sami sie domyslcie z jakiego powodu ;)
      hahaha
    • gazunia Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:26
      Uczę historii i WOS-u, zlikwidowanie wiedzy o społeczeństwie uważam za totalna
      bzdurę! W gimnazjum uczę funkcjonowania demokracji (może tego Giertych się
      boi?!), ale piszemy również biznesplany, czytamy gazety ale przede wszystkim z
      pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że 80% moich uczniów będzie tym
      oczekiwanym "społeczeństwem obywatelskim", oni pójdą na wybory, napiszą skargę
      do Rzecznika Praw Obywatelskich i będą potrafili zareklamować wadliwy towar!
      • zigzaur Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:35
        Mam nadzieję, że wadliwy program polityczny także zareklamują.
    • szapr Re: Zeby nacjonalista uczył patriotyzmu!!!! 14.06.06, 22:26
      koszmar najgorsze wydanie populizmu. A jakie możliwośći zrobienia interesu Sam
      mogę napisać i wydać "odpowiednie" podręczniki. pROBLEM W TYM ŻE PEWNIE JUZ
      JEST JAKIŚ KOLEŚ CO MA DRUKARNIDE .
      Ciekawe czy ten pan tak samo dobrze liczy jak głupio gada. I czy ma pomysł na
      zdobycie funduszy na wycieczki książki itp. Pomysł iście mocherowy. Jakim cudem
      ów człowiek skończył prawo? bez protekcji taki ograniczik?!!
      bez szacunku dla pana G jak.....
      • falanga1 Re: Zeby nacjonalista uczył patriotyzmu!!!! 14.06.06, 23:09
        szapr napisał:

        > koszmar najgorsze wydanie populizmu. A jakie możliwośći zrobienia interesu
        Sam
        > mogę napisać i wydać "odpowiednie" podręczniki. pROBLEM W TYM ŻE PEWNIE JUZ
        > JEST JAKIŚ KOLEŚ CO MA DRUKARNIDE .
        > Ciekawe czy ten pan tak samo dobrze liczy jak głupio gada. I czy ma pomysł na
        > zdobycie funduszy na wycieczki książki itp. Pomysł iście mocherowy.

        No zgadza się, zgadza, wycieczki dla dzieci i książki to pomysł „moherowy”. W
        końcu, po co dzieci mają wiedzieć, że moher pisze się przez samo h. I pewnie
        jest jakiś „koleś, co ma, drukarnide”. Tylko mam prośbę analfabeto, nie pisz i
        nie wydawaj żadnych podręczników. Nawet nas tym nie strasz.
    • sonntag Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 22:42
      Intryguje mnie, skąd minister Giertych czerpie wiedzę o nauczaniu na wyższych
      uczelniach. Przed wieloma laty, w epoce PRL-u, w której przyszło mi studiować (
      i która, zdaje się, stanowi coraz częściej inspirację dla kolejnych koncepcji
      Giertycha), rzeczywiście historia powszechna i Polski była oddzielnie wykładana
      w ramach danej epoki historycznej. Od lat jednak obie zostały złączone i są
      obecnie wykładane wspólnie.
      Dla wyjaśnienia - raczej wiem, co mówię, bo jestem profesorem historii na
      jednym z państwowych uniwersytetów!
      • latsch1 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:07
        jedno jest pewne w zamian za wzrost Pan Bóg niestety ni obdarzył go rozumem ale
        to i dobrze nie można mieć wszystkiego na raz
        • falanga1 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:11
          latsch1 napisał:

          > jedno jest pewne w zamian za wzrost Pan Bóg niestety ni obdarzył go rozumem
          ale
          >
          > to i dobrze nie można mieć wszystkiego na raz

          Dowcip, czy wysiłek ??
      • falanga1 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:20
        sonntag napisała:

        > Intryguje mnie, skąd minister Giertych czerpie wiedzę o nauczaniu na wyższych
        > uczelniach. Przed wieloma laty, w epoce PRL-u, w której przyszło mi studiować
        (
        >
        > i która, zdaje się, stanowi coraz częściej inspirację dla kolejnych koncepcji
        > Giertycha), rzeczywiście historia powszechna i Polski była oddzielnie
        wykładana
        >
        > w ramach danej epoki historycznej. Od lat jednak obie zostały złączone i są
        > obecnie wykładane wspólnie.
        > Dla wyjaśnienia - raczej wiem, co mówię, bo jestem profesorem historii na
        > jednym z państwowych uniwersytetów!

        Może dla tego, że przyszło Ci studiować w tamtych czasach miałeś okazje w ogóle
        studiować. Co zaś do historii, to chyba dobrze, że wtedy była osobno ta o
        Polsce i ta „powszechna”. Może gdyby nie to, to dalej byśmy mieli komunę panie
        psorze.
        • tomekjeden Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:29
          falanga1 napisała:

          > sonntag napisała:
          >
          rzeczywiście historia powszechna i Polski była oddzielnie
          > wykładana
          > >
          > > w ramach danej epoki historycznej. Od lat jednak obie zostały złączone i
          > są
          > > obecnie wykładane wspólnie.
          > Dla wyjaśnienia - raczej wiem, co mówię, bo jestem profesorem historii na
          >
          > > jednym z państwowych uniwersytetów!
          >
          > Może dla tego, że przyszło Ci studiować w tamtych czasach miałeś okazje w ogóle
          >
          > studiować. Co zaś do historii, to chyba dobrze, że wtedy była osobno ta o
          > Polsce i ta „powszechna”. Może gdyby nie to, to dalej byśmy mieli k
          > omunę panie
          > psorze.

          xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

          Falanga, widać, że nie masz pojęcia o przedmiocie, i oszerszym świecie. Gnij
          sobie w swoim ciemnogrodzie, tylko nie zapraszaj do niego innych. Nie ma potrzeby.
          • falanga1 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:40
            tomekjeden, widać, że nie masz pojęcia o przedmiocie, i oszerszym świecie. Gnij
            sobie w swoim kosmopolityźmie, tylko nie zapraszaj do niego innych. Nie ma
            potrzeby.
            • tomekjeden Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 15.06.06, 19:47
              Nie rozumiem.
    • tomekjeden Świat według Giertycha 14.06.06, 23:22
      Dobrze, że Giertych stara się zatrzeć po sobie ślady MW, i myślenia
      rasistowskiego i faszystowskiego. Komik z niego taki. Dobre, jednak, i to. Ale:
      ""Podział na historię Polski i historię powszechną w szkołach będzie zgodny z
      podziałem nauczania historii obowiązującym na wszystkich uczelniach od lat -
      zauważył Giertych. Historii kraju ojczystego we wszystkich krajach uczy się
      bardziej dokładnie, z innym emocjonalnym nastawieniem, niż historii powszechnej.
      Uczenie historii kraju ojczystego tak, jak historii powszechnej, jest przejawem
      kosmopolityzmu, może nie intencjonalnym, ale faktycznym powiedział Giertych.""
      Giertych chłopek-roztropek rules nadal OK. "Uczenie historii kraju ojczystego
      tak, jak historii powszechnej, jest przejawem kosmopolityzmu, może nie
      intencjonalnym..." Może by Giertych wyjaśnił dlaczego historia Polski, wykładana
      w szkołach pod jego nadzorem, ma być metodologicznie gorsza od historii
      powszechnej. No, może Giertych chce zrobić polityczne pranie mózgów wszystkim
      polskim historykom i nauczycielom historii, i tym od historii Polski, i tym od
      historii powszechnej. To wtedy Giertych podejście ma słuszne. Faszystowskie i
      antykosmopolityczne. Pamiętam jak przed kosmopolityzmem przestrzegała, pieniąc
      się obficie, PZPR. Dzisiaj Giertych wraca do utartych metod faszystowskich dla
      trzymania młodych ludzi w ryzach, atakując systemowo godność i szacunek dla
      prawdy u młodych ludzi, tak by nie mogli oni pokazać swojej indywidualności i
      samodzielności myślenia. Jak długa ta kreatura i zakała Giertych będzie szefem
      MEN-u, i ośmieszała Polskę i polską oświatę?
      • falanga1 Re: Świat według Giertycha 14.06.06, 23:51
        tomekjeden napisał:

        > Dobrze, że Giertych stara się zatrzeć po sobie ślady MW, i myślenia
        > rasistowskiego i faszystowskiego. Komik z niego taki. Dobre, jednak, i to.
        Ale:
        > ""Podział na historię Polski i historię powszechną w szkołach będzie zgodny z
        > podziałem nauczania historii obowiązującym na wszystkich uczelniach od lat -
        > zauważył Giertych. Historii kraju ojczystego we wszystkich krajach uczy się
        > bardziej dokładnie, z innym emocjonalnym nastawieniem, niż historii
        powszechnej
        > .
        > Uczenie historii kraju ojczystego tak, jak historii powszechnej, jest
        przejawem
        > kosmopolityzmu, może nie intencjonalnym, ale faktycznym powiedział Giertych.""
        > Giertych chłopek-roztropek rules nadal OK. "Uczenie historii kraju ojczystego
        > tak, jak historii powszechnej, jest przejawem kosmopolityzmu, może nie
        > intencjonalnym..." Może by Giertych wyjaśnił dlaczego historia Polski,
        wykładan
        > a
        > w szkołach pod jego nadzorem, ma być metodologicznie gorsza od historii
        > powszechnej. No, może Giertych chce zrobić polityczne pranie mózgów wszystkim
        > polskim historykom i nauczycielom historii, i tym od historii Polski, i tym od
        > historii powszechnej. To wtedy Giertych podejście ma słuszne. Faszystowskie i
        > antykosmopolityczne. Pamiętam jak przed kosmopolityzmem przestrzegała, pieniąc
        > się obficie, PZPR. Dzisiaj Giertych wraca do utartych metod faszystowskich
        dla
        > trzymania młodych ludzi w ryzach, atakując systemowo godność i szacunek dla
        > prawdy u młodych ludzi, tak by nie mogli oni pokazać swojej indywidualności i
        > samodzielności myślenia. Jak długa ta kreatura i zakała Giertych będzie szefem
        > MEN-u, i ośmieszała Polskę i polską oświatę?

        Nawet nie chce się na takie dyrdymały odpisywać, czytaj sobie dalej o
        faszystach w Gó.Wnianej i oglądaj w TVN. Podobnie jak ty, reprezentują poziom
        faszystowsko-komunistyczny. Znaczy się rynsztokowy, zero metoryki, ale
        faszystów więcej niż za Hitlera.
        • asteros falanga1 - belkoce, 15.06.06, 01:12
          "zero metoryki" ?, reszta brednie.
        • tomekjeden Re: Świat według Giertycha 15.06.06, 19:44
          falanga1 napisała:

          xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

          Nie rozumiem.
    • wooward ło matko 14.06.06, 23:25
      apolityczna komisja sie zajmie podrecznikami juz to widze. jestem tylko ciekaw jak potem przez dziesiatki lat bedziemy odkrecac wszystkie idiotyczne pomysly tego rzadu nic tylko pakowac manatki. a propos tego kosmopolityzmu moze jego zwolennicy niedlugo obok postkomunistow i gejow znajda miejsce jako wrogowie narodu???
      • falanga1 Re: ło matko 14.06.06, 23:45
        wooward napisał:

        > apolityczna komisja sie zajmie podrecznikami juz to widze. jestem tylko
        ciekaw
        > jak potem przez dziesiatki lat bedziemy odkrecac wszystkie idiotyczne pomysly
        t
        > ego rzadu nic tylko pakowac manatki. a propos tego kosmopolityzmu moze jego
        zwo
        > lennicy niedlugo obok postkomunistow i gejow znajda miejsce jako wrogowie
        narod
        > u???

        A kto was tu trzyma ?? Bruksela czeka, wzywa was z daleka. Głupsi już poszli,
        mądrzejsi jeszcze nie. Hej hop sa sa, jak ona szybko mknie, hej dalej na
        złamanie karku spieszmy się.
    • kubek44 Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:25
      vontomke, mówisz jak joszko udenblaum. Rozumię Cię, że historia Polski Cię
      brzydzi a szczególnie patriotyzm. Wierne tolerancyjno antypolskie środowisko
      możesz zawsze spotkać na dorocznej paradzie pedałów wspomaganej przez
      czerwonych, zielonych i innych tego typu oszustów pod wodzą sadomasochistki
      senyszyn. Kto w ogóle głosował na takie indywiduum w Trójmieście?
    • quirinus Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:36
      taaa
      i jezyki obce ze szkół usunąć!!!!!
      Francuski przeciez to jezyk gejow i lesbijek!!!




      Co za debile....
    • ismael Re: Giertych: historia Polski oddzielnym przedmio 14.06.06, 23:48
      romus qwo ,twoja historia ,i historia ojca zdrajcy -moskiewskiej ku.. i
      sprzedawczyka narodu polskiego powinna byc zdecydowanie osobnym
      przedmiotem.......sledztwa prokuratury o zdrade stanu ty swinio kremlowska>>>>
      • block_buster Do admina, tolerujesz to chamstwo? 15.06.06, 07:51
        ismael napisał:

        > romus qwo ,twoja historia ,i historia ojca zdrajcy -moskiewskiej ku.. i
        > sprzedawczyka narodu polskiego powinna byc zdecydowanie osobnym
        > przedmiotem.......sledztwa prokuratury o zdrade stanu ty swinio kremlowska>
        > >>>

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka