Dodaj do ulubionych

Min. Giertych: Godzina historii Polski zamiast ...

    • el_p Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:26
      1. Ostatnio TVN24 pokazywala w ramach cyklu indoktrynacja widza krotka migawke
      jak to w narodzie duch sportowyc zdycha. Dzieci nie chca cwiczyc na wf itp.
      Oczywiscie wszystko okraszone glosem Pana z kronik flmowych i w podobnym
      propagandowym tonie.
      2. Skoro bahory i tak nie chca cwiczyc: zwolnienia od rodzicow, okres przez caly
      miesiac itp. to niech sie chociaz poucza. Brzydkie beda z celulitem i udem obwod
      150, ale przynajmniej cos pod czaszka zostanie.
      BRAWO ROMAN
      Dziwne ze tych wszystkich wielkich sportowcow widze jak pod szkola staja i
      szlugi jaraja, a wieczorami zamiast w pilke to piwko, papierosek, albo gra na
      kompie. Dosyc obludy i terroru miesniakow, nadszedl czas inteligiencji.
      • jorge.martinez Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:31
        > 2. Skoro bahory i tak nie chca cwiczyc: zwolnienia od rodzicow, okres przez cal
        > y
        > miesiac itp. to niech sie chociaz poucza. Brzydkie beda z celulitem i udem obwo
        > d
        > 150, ale przynajmniej cos pod czaszka zostanie.

        Zapominasz, że do szkoły chodzą też ludzie, którzy nie migają się od lekcji WF,
        dla których te 3 godziny w tygodniu to za mało.

        > Dziwne ze tych wszystkich wielkich sportowcow widze jak pod szkola staja i
        > szlugi jaraja, a wieczorami zamiast w pilke to piwko, papierosek, albo gra na
        > kompie. Dosyc obludy i terroru miesniakow, nadszedl czas inteligiencji

        To dajmy jeszcze jedną lekcję matematyki albo fizyki i wychowajmy sobie
        inteligencję, ale techniczną.
        • el_p Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:50
          @ jorge.martinez napisał:
          Ironie mode was wlaczona...

          > To dajmy jeszcze jedną lekcję matematyki albo fizyki i wychowajmy sobie
          > inteligencję, ale techniczną.

          Matma i fiza jest nudna i nieprzydatna, historia jest fajniejsza, bo jak potem
          spotkasz kolege z niemiec i sie poklucicie to mozesz mu wygarnac Cedynie,
          Grunwald, 1939... A jako matematyk to co mu zrobisz?
          • awersja Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:58
            el_p napisał:


            > Matma i fiza jest nudna i nieprzydatna, historia jest fajniejsza, bo jak potem
            > spotkasz kolege z niemiec i sie poklucicie to mozesz mu wygarnac Cedynie,
            > Grunwald, 1939... A jako matematyk to co mu zrobisz?

            Załóżmy, że to samo rozumiemy pod pojęciem "pokłucicie"... Czy
            chciałbyś "pokłucony" ze Czechem dostać argumentem o październiku 1938 roku...?
            Oj, zdaje mi się, że aby Polak potrafił się przed czyms takim obronić, musiałby
            uczyć się 10 godzin historii w tygodniu...

            ...a do tego po jednej godzinie machiawelizmu.
            • dvoryanin Zaolzie, wiesz jak to łatwo wybronić :) to proste: 21.06.06, 20:13
              ta ziemia została wydarta przez czeska agresje w czasie gdy bolszewia
              podchodziła pod Warszawe, był to rejon rdzennie polski, w 80 % zamieszkany
              przez Polaków. Czescy nacjonaliści cały czas prześladowali tych Polaków.
              Dlatego słuszne było odzyskanie przemocą wydartej ziemi i wyzwolenie rodaków.
          • jorge.martinez Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 18:18
            > A jako matematyk to co mu zrobisz?

            Powiem że to polscy matematycy rozszyfrowali Enigmę.
      • awersja Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:33
        el_p napisał:


        > Dosyc obludy i terroru miesniakow, nadszedl czas inteligiencji.


        Ojej... i co wtedy ze sobą poczniesz...?
        • el_p Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:45
          awersja napisał:

          > el_p napisał:
          >
          >
          > > Dosyc obludy i terroru miesniakow, nadszedl czas inteligiencji.
          >
          >
          > Ojej... i co wtedy ze sobą poczniesz...?
          >
          >


          Nie martw sie, jakos przezyje fakt, ze nie pasujesz do nadchodzacych realiow. I
          nie placz, napewno sie odnajdziesz w nowej pracy, stroz nocny to nie takie zle
          zajecie.
          Wiem wiem, to smutne, ale trzeba sie bylo uczyc.
          • awersja Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:51
            el_p napisał:

            > Nie martw sie, jakos przezyje fakt, ze nie pasujesz do nadchodzacych realiow.
            I nie placz, napewno sie odnajdziesz w nowej pracy, stroz nocny to nie takie zle
            > zajecie.
            > Wiem wiem, to smutne, ale trzeba sie bylo uczyc.


            Właśnie powyższym pokazałeś, w jak wyimaginowanym świecie prowadzisz swój byt -
            nie masz zielonego pojęcia o mnie, a wyrażasz opinie. Jak sądzę - to Twoje
            normalne podejście do wszystkiego.

            A swoją drogą - znamienne... gdy kończą się argumenty, zaczyna się "stróż
            nocny"... Jaka tylko szkoda, że dla mnie to nie jest epitet, a Ty nie jesteś
            rozmówcą na właściwym poziomie...
            • el_p Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 19:26
              LOL sory mysiu pysiu ale sam wyjechales z jakas prowokacja, czego sie
              spodziewales, ze poglaszcze cie po glowce i powiem Amen? Trafilem w Kompleksik?:D
    • matryca1 Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:27
      Super! Wreszcie nasza złota młodzież wkuje na amen dlaczego w Polsce mamy taki
      b(ałagan)przynajmniej od czasu "rzeczpospolitej szlacheckiej". Największy
      naciskł kładłbym na porównanie "liberum veto" ze współczesnym immunitetem
      poselskim!Proponuję lekcję "Od bojówek, poprzez Radę Konsultacyjną przy gen.
      Jaruzelskim , do współrządzenia krajem - czyli historia rodziny Giertychów w
      zarysie". Poza tym wiadomo, że nie ma nauki hitorii bez krytyki źródeł - mam
      więc jeszcze jeden temat: "Sposoby fałszowania dokumentów - analiza źródłowa
      materiałów służb specjalnych dotyczących obywatela J. Kaczyńskiego".
    • bernardgui NIE dla ministerstwa! 21.06.06, 15:28
      Po kij nam JAKIKOLWIEK minister oświaty?
      może jest jeszcze jakiś sens państwowego egzaminu (matura) choć mogą go zastąpiś
      egzaminy wstępne na studia...

      tworzenie programów dla szkolnictwa, 9-klasowy przymus szkolny to zwykły zamordyzm.

      mój wybór to WOLNOŚĆ. jak nie chcecie to nie - ja nie zmuszam. ale mam chyba
      prawo decydować o własnym życiu? rodzić ma prawo decydować o wychowaniu dzieci?
      no jak to jest??

      --
      LIBERALIZM!!!
    • areklipinski Wiecej historii Polski to doskonaly pomysl! 21.06.06, 15:29
      Swietny pomysl! WF zawze byl nudny nie wspominajac o smierdzacych
      przebieralniach, skarpetkach i trampkach...A historii Polski nigdy nie za duzo,
      przynajmniej bedziemy wiecej wiedziec o nas samych, np: o brutalnych rzadach
      Boleslawa Krzywoustego, o szkodach wyrzadzonych przez Liberum Veto, o hanbie
      Berezy Kartuskiej, o mordzie w Jedwabnem, o absurdzie PRLu, itd. itp.
      • baretto Re: Wiecej historii Polski to doskonaly pomysl! 21.06.06, 15:34
        i co drugi to kassleka bedzie, a na ZUS to chyba sam bedziesz płacił
        (chorobowe, zdrowotne itp), składki pójdą w górę i wraz z nimi wskaźnik
        bezrobocia? oto chodzi ?? tym samym wysokie koszty pracy zmniejszą PKB i mniej
        kaski pójdzie na edukacje. zamin coś napiszesz to pomyśl, no jest jeszcze jedno
        rozwiązanie - beret na głowe i do rydzyka bo tylko modlitwa pozostanie i prośba
        o zdrowie.
    • olex5 jak taki pajac moze byc ministrem?! 21.06.06, 15:29
      jak taki pajac moze byc ministrem?! Polska to posmiewisko Europy.
      • phun Czy beda odszkodowania za krzywe kregoslupy 21.06.06, 15:31
        dzieci i mlodziezy ???
        • baretto Re: Czy beda odszkodowania za krzywe kregoslupy 21.06.06, 15:46
          czy taki ciemno jesteś - niezdolnść do pracy (chorobowe, zdrowotne i rentowe) -
          sport nie tylko koruguje wady kręgosłupu.
          poza aspektem zdrowotnym, cwiczy charakter, motywuje itp.
    • marcus81 Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:31
      Dodatkowa godzina historii????? Matko Bosko Częstochowsko współczuję uczniom!
      Pamiętam jak nie znosiłem historii-tzn.lubiłem w podstawówie, ale w liceum
      miałem pier...tą hisorycę , co sprawiło że z bardzo ciekawego przedmiotu zrobił
      się wrzód na pośladku. Ech,jak to dobrze że skończyłem szkołę:)
    • bob99 Zamiast robi wielką różnicę, czyli co nas czekać 21.06.06, 15:31
      może.


      Dostałem dziś ciekawy tekścik. Co o nim sądzicie:


      Kończy się kadencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pozostający w otwartym
      konflikcie ze swoim bratem Jarosławem, Prezydent udzielił oficjalnie swego
      poparcia w nadchodzących wyborach prezydenckich obecnie urzędującemu
      premierowi Andrzejowi Lepperowi popieranemu przez macierzystą partię SAMOPIS
      (powstałą w roku 2007 z połączenia Samoobrony, LPR i fundamentalistycznego
      skrzydła PiS).

      W kraju trzeci rok z rzędu działa Wielka Komisja Prawa i Sprawiedliwości
      imienia Jana Pawła II. Po osądzeniu komunistów, socjalistów, liberałów, gayów
      i lesbijek, zdelegalizowaniu Platformy i osadzeniu w obozie jej członków
      komisja wnikliwie bada działalność organizacji studenckich, ruchów
      pacyfistycznych, ekologicznych oraz ludzi nauki. Obrady komisji transmituje
      na żywo telewizja Trwam-7 "Komisja" oraz trzeci program Radia Maryja.

      Jerzy Owsiak oskarżany od początku wieku o, cytatuję, "szerzenie pornografii,
      działalność rozbijacką w łonie narodu polskiego i organizację akcji
      charytatywnych na szkodę Caritas Polska" zbiegł z kraju. Szef Centralnego
      Biura Antykorupcyjnego, generał Mariusz Kamiński, zapowiada rychłe ujęcie
      uciekiniera przebywającego najprawdopodobniej w Argentynie. Akcja "Sie Ma -
      zaraz Cie mam "dobiega końca" - twierdzi generał Kamiński.

      Polska nie jest już tylko formalnym członkiem UE. Urzędujący prezydent i
      premier zostali uznani przez państwa członkowskie UE jako osoby niepożądane.
      Podobny status prezydent Lech Kaczyński ma w Rosji.Czwarta eR Pe utraciła
      znaczenie jako kraj tranzytowy (umierają Białystok, Lublin i Rzeszów).
      Fatalne stosunki z Rosją, z roku na rok pogarszane przez spór dotyczący
      sprawy katyńskiej, zaowocowały drastycznymi podwyżkami cen nośników energii
      (benzyna kosztuje 199,99 zł za litr). Rząd forsuje ustawę nacjonalizacyjną i
      utrzymuje, że inflacja na poziomie 40% rocznie sprzyja rozwojowi
      przedsiębiorczości.

      Dobiega końca czternasta już zmiana grupy operacyjnej Narodowego Wojska
      Polskiego w Iraku, misja "Demokratyczna Pięść". Minister Obrony Narodowej i
      Kontroli Wewnętrznej Renata Beger oświadczyła, że ze względu na zobowiązania
      sojusznicze w stosunku do USA, liczba polskich żołnierzy stacjonujących w
      Iranie i Iraku zostanie zwiększona do sześciu i pół tysiąca. W kraju dobiega
      końca budowa tarczy antyrakietowej. Beger wątpi w doniesienia prasy
      niemieckiej jakoby w odpowiedzi na ulokowanie w Polsce amerykańskiego systemu
      przeciw-rakiet Rosja rozmieściła w Okręgu Kaliningrackim broń jądrową.

      Powstała w roku 2007 Unia Miast Zachodnich (Poznań, Wrocław, Gdańsk itd.)
      poszukuje możliwości secesji z IV RP.

      W kraju odsetek osób z wyższym wykształceniem spadł do 3%. Wyjechali lekarze,
      informatycy, pielęgniarki. Większość pracuje w Irlandii, Wielkiej Brytanii,
      Niemczech, pozostali w Czechach i na Ukrainie. W związku z tym, prof. Roman
      Giertych, Minister Nauki i Katechizacji planuje utworzyć na uczelniach
      Katolickich dodatkowe kierunki techniczne. Przewiduje się powstanie kierunków
      Misyjno-Informatycznych, Multimedialnych Technik Sakralnych, Inżynierii
      Lądowo-Sakralnej i.t.p.

      Powyższa historia wydaje Ci się głupawa? Surrealistyczna? Przesadzona?
      Wydumana? Zbyt nieprawdopodobna by stała się rzeczywistością?
      Pewnie masz rację...

      Tylko, że jeszcze rok temu nawet najwięksi fantaści nie sądzili, że w wyniku
      działalności dwóch braci paranoików wicepremierem zostanie młot oderwany od
      brony, rząd będzie naszpikowany działaczami Młodzieży
      Wszechpolskiej, hipokryta z twarzą konia i światopoglądem oficera SS pełnić
      będzie obowiązki Ministra Edukacji Narodowej, a patronem tego zoo
      będzie ksiądz-dyrektor, którego wyznawcy zagazowaliby Cię i wraz z całą
      rodziną spalili w piecu za semickie pochodzenie lub świeckie poglądy.

      I jak mawia Ojciec Dyrektor: "Alleluja i do przodu!".
      Najlepiej na zachód - tam musi być jakaś cywilizacja.
      • czarek62 To jest wizja, ktora moze byc rzeczywistoscia! 21.06.06, 15:47
        czytalem bardzo uwaznie i wlos,tzn. te resztki na glowie, zupelnie mi sie
        zjezyly. Dodalbym tylko, ze granice sa juz zamkniete i nie moge odwiedzic w PL
        tych, ktorzy nie zdazyli uciec z kraju glupoty. Kon by sie usmial!
    • piwi77 Dlaczego zdrowie i ruch musi ustapic miejsca 21.06.06, 15:32
      bezplodnej kontemplacji naszych narodowych klesk?
    • worekfordon Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:34
      Godzina W/F zamiast godziny religii
      • bernardgui Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:40
        3 godziny religji zamist 3 godzin w-f!!!
        Niech żyje państwowe szkolnictwo!

        HIP
        HIP
        HURA!!!

        worekfordon to nie Ty bedziesz decydował czego mają się uczyc Twoje dzieci tylko
        jego ekscelencja wicepremier Giertych!
        paniatna?

    • broohaha Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:34
      No tak... Premier Marcinkiewicz zapowiada 'interwencje' w PZPN, a tu Wicepremier
      Giertych robi mu kolo tylka proponujac zmiany, ktore oslabia narybek kadry.
      Przy tak skoordynywanych poczynaniach rzadu to tylko boki zrywac.
      • zorzaporanna Giertych pewnie tak miał w szkole w Śremie 21.06.06, 15:37
        a efekt jak widać - ani erudyta a paltfus do kwadratu
    • kasiaeva Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:34
      Swietny pomysl Panie Ministrze moze za jakis czas na mundialu nasi chlopcy ci z
      obcietych godzin WF beda grac jeszcze lepiej!:)
    • jandalf Racje, ale przyczyna inna 21.06.06, 15:35
      Pomysl z likwidacja 1 godz. wf jest dobry, ale nie dlatego ze mozna cos
      wprowdzic inne, ale dlatego ze szkoly nie maja warunkow do prowadzenia tak
      duzej liczby zajec wf

      Na 4 godz, normalnie odbywaja sie dwie, pozostale dwie to fikcja bo uczniowie i
      tak nie maja gdzie cwiczyc (jedyna sala gimnastyczna i w miare duze korytarze
      zajete przez inne klasy, boisko tylko jedno)


      • dym80 Re: Racje, ale przyczyna inna 21.06.06, 15:45
        ale co z tego. I tak każdy pomysł ministra R. spotka się z reakcją typu: "DEBIL".
        Męczy mnie to i nudzi jednocześnie. Nie wiem skąd sie bierze TAKA awersja do
        Pana R. Nawet gdyby wpadł na dobry pomysł i tak spotka go deszcz obelg i krytyki.
        Nie znosze w Polakach malkontenctwa...
        Może po prostu dać mu szanse? W końcu ktoś go wybrał.
        • baretto Re: Racje, ale przyczyna inna 21.06.06, 15:50
          może jest głupszy niż ustawa przewiduje. Pan girtych .. ja nie mam szacuku dla
          debili, tobioe też współczuje.
          • dym80 Re: Racje, ale przyczyna inna 21.06.06, 16:03
            dzieki, nie oczekuje współczucia
    • walbrzych Giertych chce paralityków 21.06.06, 15:35
      Jedna godzina wf-u to mało, aby zrobić z cherlawego dzieciaka usportowionego
      człowieka. Jednak jedna lekcja wf-u mniej w tygodniu, to możliwość upodobnienia
      polskiej młodzieży do postury Romana Giertycha. I to nie tylko upodobnienia
      fizycznego. Rozwój fizyczny dziecka powoduje również rozwój intelektualny. Jak
      widać Giertych nie korzyustał z lekcji wf-u. Wystarczy popatrzeć na jego
      fizjonomię...
      • jandalf Re: Giertych chce paralityków 21.06.06, 15:36
        dzieci i tak nie maja gdzie cwiczyc
        bo jakis poprzednik wprowadzil wiecej godzin wf a nie zadbal o baze - sale,
        boiska

    • aforembs Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:36
      Doskonaly pomysl Panie Giertych!!!

      A na obiad darmowy hamburger z Mc Donalda. I na pewno za 10 lat nasza
      Reprezentacja pilkarska zostanie Mistrzem Swiata!!!

      Na Mistrzostwach Specjalnych!!!

      Ze srednia waga zawodnika 100kg!!!

      Ale patrioci to z nich beda 100%-towi!!! He! He!
      • olejowy.bogacz Re:Co za kretynskie sensacyjki kuja pisomaki 21.06.06, 15:38
        on-nanizowanie ogorkiem.
    • aforembs Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:37
      A tak poza tym to proponuje Panu Giertychowi zaczac sie leczyc na nogi...

      Bo na glowe to juz na pewno upadl ale jest na leczenie za pozno!!!
    • kaluza5 Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:42
      nie lepiej po prostu dodać 1 godzinę?? WF jest ważny!!
    • 123rbr Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:44
      Ty tępy koński łbie, zamiast religii !!!
    • 79er giertych godzina onanizmu zamiast glupich decyzji 21.06.06, 15:45
      • awersja Re: giertych godzina onanizmu zamiast glupich dec 21.06.06, 15:48

        Też zauważyłeś, że pan Roman Gierych ma dość duże napięcia wynikające z braku
        rozładowania seksualnego...? A o tych wszystkich pomysłach pan Freud mógłby
        wiele nam powiedzieć...
    • jotkabielecki Zdziwko ! Bardzo zdziwko !!! 21.06.06, 15:47
      To Giertych nie wie,że w zdrowym ciele zdrowy duch? Dlaczego zabiera w-f? Za
      dużo jest lekcji religii i jej kosztem bez zadnego uszczerbku dla intelektu i
      zdrowia można to zrobic.Z drugiej strony pomysł z ta godzina historii Polski
      jako osobnego przedmiotu jest kuriozalny.To już lepie wprowadzic dod.
      matematyke,która w Polsce kuleje.
    • bloody_rabbit A trzy godziny religii? 21.06.06, 15:48
      Może tu by się coś znalazło?
    • rysio Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:50
      to jest strasznie fajny pomysł - twórcze podejście pozwoli jeszcze zamienić
      jeden WF na religię!
    • jolkak11 a może jedna religia zamiast dwóch tygodniowo ! 21.06.06, 15:55
      tak naprawdę program religii jest sztucznie rozdmuchany, a jak wyglądają takie
      lekcje to sami rodzice dobrze wiedzą z opowiadań dzieci!!!
      • alterpars Czy ktos wreszcie zatrzyma tego szalenca????? 21.06.06, 15:59
        • awersja Re: Czy ktos wreszcie zatrzyma tego szalenca????? 21.06.06, 16:04

          Po co...? System szkolnictwa w Polsce jest tak nieracjonalny, że trzeba go
          doszczętnie rozwalić i zbudować na nowo... a do rozwalania pan Roman Giertych
          jest idealny...
    • stopzionism dla giertycha lepsza godzina WF przestałby chodzić 21.06.06, 16:00
      jak garbaty large
    • 2aigel Idiota!!! Idiota!!! Idiota!!! Idiota!!! IDIOTA!!! 21.06.06, 16:02
      tyle powiem bo szkoda słów
      • awersja Re: Idiota!!! Idiota!!! Idiota!!! Idiota!!! IDIOT 21.06.06, 16:05
        ...zbyt dużo powiedziałeś. Ja określam jednym słowem, zawierającym w sobie 3/4
        epitetów dostępnych w Słowniku Języka Polskiego...

        Tym słowem jest: GIERTYCH.
    • m_lex Oczywiscie prowadzona przez nauczycieli WF? 21.06.06, 16:04
      Groteska.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka