el_p Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:26 1. Ostatnio TVN24 pokazywala w ramach cyklu indoktrynacja widza krotka migawke jak to w narodzie duch sportowyc zdycha. Dzieci nie chca cwiczyc na wf itp. Oczywiscie wszystko okraszone glosem Pana z kronik flmowych i w podobnym propagandowym tonie. 2. Skoro bahory i tak nie chca cwiczyc: zwolnienia od rodzicow, okres przez caly miesiac itp. to niech sie chociaz poucza. Brzydkie beda z celulitem i udem obwod 150, ale przynajmniej cos pod czaszka zostanie. BRAWO ROMAN Dziwne ze tych wszystkich wielkich sportowcow widze jak pod szkola staja i szlugi jaraja, a wieczorami zamiast w pilke to piwko, papierosek, albo gra na kompie. Dosyc obludy i terroru miesniakow, nadszedl czas inteligiencji. Odpowiedz Link Zgłoś
jorge.martinez Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:31 > 2. Skoro bahory i tak nie chca cwiczyc: zwolnienia od rodzicow, okres przez cal > y > miesiac itp. to niech sie chociaz poucza. Brzydkie beda z celulitem i udem obwo > d > 150, ale przynajmniej cos pod czaszka zostanie. Zapominasz, że do szkoły chodzą też ludzie, którzy nie migają się od lekcji WF, dla których te 3 godziny w tygodniu to za mało. > Dziwne ze tych wszystkich wielkich sportowcow widze jak pod szkola staja i > szlugi jaraja, a wieczorami zamiast w pilke to piwko, papierosek, albo gra na > kompie. Dosyc obludy i terroru miesniakow, nadszedl czas inteligiencji To dajmy jeszcze jedną lekcję matematyki albo fizyki i wychowajmy sobie inteligencję, ale techniczną. Odpowiedz Link Zgłoś
el_p Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:50 @ jorge.martinez napisał: Ironie mode was wlaczona... > To dajmy jeszcze jedną lekcję matematyki albo fizyki i wychowajmy sobie > inteligencję, ale techniczną. Matma i fiza jest nudna i nieprzydatna, historia jest fajniejsza, bo jak potem spotkasz kolege z niemiec i sie poklucicie to mozesz mu wygarnac Cedynie, Grunwald, 1939... A jako matematyk to co mu zrobisz? Odpowiedz Link Zgłoś
awersja Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:58 el_p napisał: > Matma i fiza jest nudna i nieprzydatna, historia jest fajniejsza, bo jak potem > spotkasz kolege z niemiec i sie poklucicie to mozesz mu wygarnac Cedynie, > Grunwald, 1939... A jako matematyk to co mu zrobisz? Załóżmy, że to samo rozumiemy pod pojęciem "pokłucicie"... Czy chciałbyś "pokłucony" ze Czechem dostać argumentem o październiku 1938 roku...? Oj, zdaje mi się, że aby Polak potrafił się przed czyms takim obronić, musiałby uczyć się 10 godzin historii w tygodniu... ...a do tego po jednej godzinie machiawelizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Zaolzie, wiesz jak to łatwo wybronić :) to proste: 21.06.06, 20:13 ta ziemia została wydarta przez czeska agresje w czasie gdy bolszewia podchodziła pod Warszawe, był to rejon rdzennie polski, w 80 % zamieszkany przez Polaków. Czescy nacjonaliści cały czas prześladowali tych Polaków. Dlatego słuszne było odzyskanie przemocą wydartej ziemi i wyzwolenie rodaków. Odpowiedz Link Zgłoś
jorge.martinez Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 18:18 > A jako matematyk to co mu zrobisz? Powiem że to polscy matematycy rozszyfrowali Enigmę. Odpowiedz Link Zgłoś
awersja Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:33 el_p napisał: > Dosyc obludy i terroru miesniakow, nadszedl czas inteligiencji. Ojej... i co wtedy ze sobą poczniesz...? Odpowiedz Link Zgłoś
el_p Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:45 awersja napisał: > el_p napisał: > > > > Dosyc obludy i terroru miesniakow, nadszedl czas inteligiencji. > > > Ojej... i co wtedy ze sobą poczniesz...? > > Nie martw sie, jakos przezyje fakt, ze nie pasujesz do nadchodzacych realiow. I nie placz, napewno sie odnajdziesz w nowej pracy, stroz nocny to nie takie zle zajecie. Wiem wiem, to smutne, ale trzeba sie bylo uczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
awersja Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:51 el_p napisał: > Nie martw sie, jakos przezyje fakt, ze nie pasujesz do nadchodzacych realiow. I nie placz, napewno sie odnajdziesz w nowej pracy, stroz nocny to nie takie zle > zajecie. > Wiem wiem, to smutne, ale trzeba sie bylo uczyc. Właśnie powyższym pokazałeś, w jak wyimaginowanym świecie prowadzisz swój byt - nie masz zielonego pojęcia o mnie, a wyrażasz opinie. Jak sądzę - to Twoje normalne podejście do wszystkiego. A swoją drogą - znamienne... gdy kończą się argumenty, zaczyna się "stróż nocny"... Jaka tylko szkoda, że dla mnie to nie jest epitet, a Ty nie jesteś rozmówcą na właściwym poziomie... Odpowiedz Link Zgłoś
el_p Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 19:26 LOL sory mysiu pysiu ale sam wyjechales z jakas prowokacja, czego sie spodziewales, ze poglaszcze cie po glowce i powiem Amen? Trafilem w Kompleksik?:D Odpowiedz Link Zgłoś
matryca1 Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:27 Super! Wreszcie nasza złota młodzież wkuje na amen dlaczego w Polsce mamy taki b(ałagan)przynajmniej od czasu "rzeczpospolitej szlacheckiej". Największy naciskł kładłbym na porównanie "liberum veto" ze współczesnym immunitetem poselskim!Proponuję lekcję "Od bojówek, poprzez Radę Konsultacyjną przy gen. Jaruzelskim , do współrządzenia krajem - czyli historia rodziny Giertychów w zarysie". Poza tym wiadomo, że nie ma nauki hitorii bez krytyki źródeł - mam więc jeszcze jeden temat: "Sposoby fałszowania dokumentów - analiza źródłowa materiałów służb specjalnych dotyczących obywatela J. Kaczyńskiego". Odpowiedz Link Zgłoś
bernardgui NIE dla ministerstwa! 21.06.06, 15:28 Po kij nam JAKIKOLWIEK minister oświaty? może jest jeszcze jakiś sens państwowego egzaminu (matura) choć mogą go zastąpiś egzaminy wstępne na studia... tworzenie programów dla szkolnictwa, 9-klasowy przymus szkolny to zwykły zamordyzm. mój wybór to WOLNOŚĆ. jak nie chcecie to nie - ja nie zmuszam. ale mam chyba prawo decydować o własnym życiu? rodzić ma prawo decydować o wychowaniu dzieci? no jak to jest?? -- LIBERALIZM!!! Odpowiedz Link Zgłoś
areklipinski Wiecej historii Polski to doskonaly pomysl! 21.06.06, 15:29 Swietny pomysl! WF zawze byl nudny nie wspominajac o smierdzacych przebieralniach, skarpetkach i trampkach...A historii Polski nigdy nie za duzo, przynajmniej bedziemy wiecej wiedziec o nas samych, np: o brutalnych rzadach Boleslawa Krzywoustego, o szkodach wyrzadzonych przez Liberum Veto, o hanbie Berezy Kartuskiej, o mordzie w Jedwabnem, o absurdzie PRLu, itd. itp. Odpowiedz Link Zgłoś
baretto Re: Wiecej historii Polski to doskonaly pomysl! 21.06.06, 15:34 i co drugi to kassleka bedzie, a na ZUS to chyba sam bedziesz płacił (chorobowe, zdrowotne itp), składki pójdą w górę i wraz z nimi wskaźnik bezrobocia? oto chodzi ?? tym samym wysokie koszty pracy zmniejszą PKB i mniej kaski pójdzie na edukacje. zamin coś napiszesz to pomyśl, no jest jeszcze jedno rozwiązanie - beret na głowe i do rydzyka bo tylko modlitwa pozostanie i prośba o zdrowie. Odpowiedz Link Zgłoś
olex5 jak taki pajac moze byc ministrem?! 21.06.06, 15:29 jak taki pajac moze byc ministrem?! Polska to posmiewisko Europy. Odpowiedz Link Zgłoś
phun Czy beda odszkodowania za krzywe kregoslupy 21.06.06, 15:31 dzieci i mlodziezy ??? Odpowiedz Link Zgłoś
baretto Re: Czy beda odszkodowania za krzywe kregoslupy 21.06.06, 15:46 czy taki ciemno jesteś - niezdolnść do pracy (chorobowe, zdrowotne i rentowe) - sport nie tylko koruguje wady kręgosłupu. poza aspektem zdrowotnym, cwiczy charakter, motywuje itp. Odpowiedz Link Zgłoś
marcus81 Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:31 Dodatkowa godzina historii????? Matko Bosko Częstochowsko współczuję uczniom! Pamiętam jak nie znosiłem historii-tzn.lubiłem w podstawówie, ale w liceum miałem pier...tą hisorycę , co sprawiło że z bardzo ciekawego przedmiotu zrobił się wrzód na pośladku. Ech,jak to dobrze że skończyłem szkołę:) Odpowiedz Link Zgłoś
bob99 Zamiast robi wielką różnicę, czyli co nas czekać 21.06.06, 15:31 może. Dostałem dziś ciekawy tekścik. Co o nim sądzicie: Kończy się kadencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pozostający w otwartym konflikcie ze swoim bratem Jarosławem, Prezydent udzielił oficjalnie swego poparcia w nadchodzących wyborach prezydenckich obecnie urzędującemu premierowi Andrzejowi Lepperowi popieranemu przez macierzystą partię SAMOPIS (powstałą w roku 2007 z połączenia Samoobrony, LPR i fundamentalistycznego skrzydła PiS). W kraju trzeci rok z rzędu działa Wielka Komisja Prawa i Sprawiedliwości imienia Jana Pawła II. Po osądzeniu komunistów, socjalistów, liberałów, gayów i lesbijek, zdelegalizowaniu Platformy i osadzeniu w obozie jej członków komisja wnikliwie bada działalność organizacji studenckich, ruchów pacyfistycznych, ekologicznych oraz ludzi nauki. Obrady komisji transmituje na żywo telewizja Trwam-7 "Komisja" oraz trzeci program Radia Maryja. Jerzy Owsiak oskarżany od początku wieku o, cytatuję, "szerzenie pornografii, działalność rozbijacką w łonie narodu polskiego i organizację akcji charytatywnych na szkodę Caritas Polska" zbiegł z kraju. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, generał Mariusz Kamiński, zapowiada rychłe ujęcie uciekiniera przebywającego najprawdopodobniej w Argentynie. Akcja "Sie Ma - zaraz Cie mam "dobiega końca" - twierdzi generał Kamiński. Polska nie jest już tylko formalnym członkiem UE. Urzędujący prezydent i premier zostali uznani przez państwa członkowskie UE jako osoby niepożądane. Podobny status prezydent Lech Kaczyński ma w Rosji.Czwarta eR Pe utraciła znaczenie jako kraj tranzytowy (umierają Białystok, Lublin i Rzeszów). Fatalne stosunki z Rosją, z roku na rok pogarszane przez spór dotyczący sprawy katyńskiej, zaowocowały drastycznymi podwyżkami cen nośników energii (benzyna kosztuje 199,99 zł za litr). Rząd forsuje ustawę nacjonalizacyjną i utrzymuje, że inflacja na poziomie 40% rocznie sprzyja rozwojowi przedsiębiorczości. Dobiega końca czternasta już zmiana grupy operacyjnej Narodowego Wojska Polskiego w Iraku, misja "Demokratyczna Pięść". Minister Obrony Narodowej i Kontroli Wewnętrznej Renata Beger oświadczyła, że ze względu na zobowiązania sojusznicze w stosunku do USA, liczba polskich żołnierzy stacjonujących w Iranie i Iraku zostanie zwiększona do sześciu i pół tysiąca. W kraju dobiega końca budowa tarczy antyrakietowej. Beger wątpi w doniesienia prasy niemieckiej jakoby w odpowiedzi na ulokowanie w Polsce amerykańskiego systemu przeciw-rakiet Rosja rozmieściła w Okręgu Kaliningrackim broń jądrową. Powstała w roku 2007 Unia Miast Zachodnich (Poznań, Wrocław, Gdańsk itd.) poszukuje możliwości secesji z IV RP. W kraju odsetek osób z wyższym wykształceniem spadł do 3%. Wyjechali lekarze, informatycy, pielęgniarki. Większość pracuje w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, pozostali w Czechach i na Ukrainie. W związku z tym, prof. Roman Giertych, Minister Nauki i Katechizacji planuje utworzyć na uczelniach Katolickich dodatkowe kierunki techniczne. Przewiduje się powstanie kierunków Misyjno-Informatycznych, Multimedialnych Technik Sakralnych, Inżynierii Lądowo-Sakralnej i.t.p. Powyższa historia wydaje Ci się głupawa? Surrealistyczna? Przesadzona? Wydumana? Zbyt nieprawdopodobna by stała się rzeczywistością? Pewnie masz rację... Tylko, że jeszcze rok temu nawet najwięksi fantaści nie sądzili, że w wyniku działalności dwóch braci paranoików wicepremierem zostanie młot oderwany od brony, rząd będzie naszpikowany działaczami Młodzieży Wszechpolskiej, hipokryta z twarzą konia i światopoglądem oficera SS pełnić będzie obowiązki Ministra Edukacji Narodowej, a patronem tego zoo będzie ksiądz-dyrektor, którego wyznawcy zagazowaliby Cię i wraz z całą rodziną spalili w piecu za semickie pochodzenie lub świeckie poglądy. I jak mawia Ojciec Dyrektor: "Alleluja i do przodu!". Najlepiej na zachód - tam musi być jakaś cywilizacja. Odpowiedz Link Zgłoś
czarek62 To jest wizja, ktora moze byc rzeczywistoscia! 21.06.06, 15:47 czytalem bardzo uwaznie i wlos,tzn. te resztki na glowie, zupelnie mi sie zjezyly. Dodalbym tylko, ze granice sa juz zamkniete i nie moge odwiedzic w PL tych, ktorzy nie zdazyli uciec z kraju glupoty. Kon by sie usmial! Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Dlaczego zdrowie i ruch musi ustapic miejsca 21.06.06, 15:32 bezplodnej kontemplacji naszych narodowych klesk? Odpowiedz Link Zgłoś
worekfordon Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:34 Godzina W/F zamiast godziny religii Odpowiedz Link Zgłoś
bernardgui Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:40 3 godziny religji zamist 3 godzin w-f!!! Niech żyje państwowe szkolnictwo! HIP HIP HURA!!! worekfordon to nie Ty bedziesz decydował czego mają się uczyc Twoje dzieci tylko jego ekscelencja wicepremier Giertych! paniatna? Odpowiedz Link Zgłoś
broohaha Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:34 No tak... Premier Marcinkiewicz zapowiada 'interwencje' w PZPN, a tu Wicepremier Giertych robi mu kolo tylka proponujac zmiany, ktore oslabia narybek kadry. Przy tak skoordynywanych poczynaniach rzadu to tylko boki zrywac. Odpowiedz Link Zgłoś
zorzaporanna Giertych pewnie tak miał w szkole w Śremie 21.06.06, 15:37 a efekt jak widać - ani erudyta a paltfus do kwadratu Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaeva Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:34 Swietny pomysl Panie Ministrze moze za jakis czas na mundialu nasi chlopcy ci z obcietych godzin WF beda grac jeszcze lepiej!:) Odpowiedz Link Zgłoś
jandalf Racje, ale przyczyna inna 21.06.06, 15:35 Pomysl z likwidacja 1 godz. wf jest dobry, ale nie dlatego ze mozna cos wprowdzic inne, ale dlatego ze szkoly nie maja warunkow do prowadzenia tak duzej liczby zajec wf Na 4 godz, normalnie odbywaja sie dwie, pozostale dwie to fikcja bo uczniowie i tak nie maja gdzie cwiczyc (jedyna sala gimnastyczna i w miare duze korytarze zajete przez inne klasy, boisko tylko jedno) Odpowiedz Link Zgłoś
dym80 Re: Racje, ale przyczyna inna 21.06.06, 15:45 ale co z tego. I tak każdy pomysł ministra R. spotka się z reakcją typu: "DEBIL". Męczy mnie to i nudzi jednocześnie. Nie wiem skąd sie bierze TAKA awersja do Pana R. Nawet gdyby wpadł na dobry pomysł i tak spotka go deszcz obelg i krytyki. Nie znosze w Polakach malkontenctwa... Może po prostu dać mu szanse? W końcu ktoś go wybrał. Odpowiedz Link Zgłoś
baretto Re: Racje, ale przyczyna inna 21.06.06, 15:50 może jest głupszy niż ustawa przewiduje. Pan girtych .. ja nie mam szacuku dla debili, tobioe też współczuje. Odpowiedz Link Zgłoś
dym80 Re: Racje, ale przyczyna inna 21.06.06, 16:03 dzieki, nie oczekuje współczucia Odpowiedz Link Zgłoś
walbrzych Giertych chce paralityków 21.06.06, 15:35 Jedna godzina wf-u to mało, aby zrobić z cherlawego dzieciaka usportowionego człowieka. Jednak jedna lekcja wf-u mniej w tygodniu, to możliwość upodobnienia polskiej młodzieży do postury Romana Giertycha. I to nie tylko upodobnienia fizycznego. Rozwój fizyczny dziecka powoduje również rozwój intelektualny. Jak widać Giertych nie korzyustał z lekcji wf-u. Wystarczy popatrzeć na jego fizjonomię... Odpowiedz Link Zgłoś
jandalf Re: Giertych chce paralityków 21.06.06, 15:36 dzieci i tak nie maja gdzie cwiczyc bo jakis poprzednik wprowadzil wiecej godzin wf a nie zadbal o baze - sale, boiska Odpowiedz Link Zgłoś
aforembs Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:36 Doskonaly pomysl Panie Giertych!!! A na obiad darmowy hamburger z Mc Donalda. I na pewno za 10 lat nasza Reprezentacja pilkarska zostanie Mistrzem Swiata!!! Na Mistrzostwach Specjalnych!!! Ze srednia waga zawodnika 100kg!!! Ale patrioci to z nich beda 100%-towi!!! He! He! Odpowiedz Link Zgłoś
olejowy.bogacz Re:Co za kretynskie sensacyjki kuja pisomaki 21.06.06, 15:38 on-nanizowanie ogorkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
aforembs Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:37 A tak poza tym to proponuje Panu Giertychowi zaczac sie leczyc na nogi... Bo na glowe to juz na pewno upadl ale jest na leczenie za pozno!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kaluza5 Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:42 nie lepiej po prostu dodać 1 godzinę?? WF jest ważny!! Odpowiedz Link Zgłoś
123rbr Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:44 Ty tępy koński łbie, zamiast religii !!! Odpowiedz Link Zgłoś
awersja Re: giertych godzina onanizmu zamiast glupich dec 21.06.06, 15:48 Też zauważyłeś, że pan Roman Gierych ma dość duże napięcia wynikające z braku rozładowania seksualnego...? A o tych wszystkich pomysłach pan Freud mógłby wiele nam powiedzieć... Odpowiedz Link Zgłoś
jotkabielecki Zdziwko ! Bardzo zdziwko !!! 21.06.06, 15:47 To Giertych nie wie,że w zdrowym ciele zdrowy duch? Dlaczego zabiera w-f? Za dużo jest lekcji religii i jej kosztem bez zadnego uszczerbku dla intelektu i zdrowia można to zrobic.Z drugiej strony pomysł z ta godzina historii Polski jako osobnego przedmiotu jest kuriozalny.To już lepie wprowadzic dod. matematyke,która w Polsce kuleje. Odpowiedz Link Zgłoś
bloody_rabbit A trzy godziny religii? 21.06.06, 15:48 Może tu by się coś znalazło? Odpowiedz Link Zgłoś
rysio Re: Min. Giertych: Godzina historii Polski zamias 21.06.06, 15:50 to jest strasznie fajny pomysł - twórcze podejście pozwoli jeszcze zamienić jeden WF na religię! Odpowiedz Link Zgłoś
jolkak11 a może jedna religia zamiast dwóch tygodniowo ! 21.06.06, 15:55 tak naprawdę program religii jest sztucznie rozdmuchany, a jak wyglądają takie lekcje to sami rodzice dobrze wiedzą z opowiadań dzieci!!! Odpowiedz Link Zgłoś
awersja Re: Czy ktos wreszcie zatrzyma tego szalenca????? 21.06.06, 16:04 Po co...? System szkolnictwa w Polsce jest tak nieracjonalny, że trzeba go doszczętnie rozwalić i zbudować na nowo... a do rozwalania pan Roman Giertych jest idealny... Odpowiedz Link Zgłoś
stopzionism dla giertycha lepsza godzina WF przestałby chodzić 21.06.06, 16:00 jak garbaty large Odpowiedz Link Zgłoś
2aigel Idiota!!! Idiota!!! Idiota!!! Idiota!!! IDIOTA!!! 21.06.06, 16:02 tyle powiem bo szkoda słów Odpowiedz Link Zgłoś
awersja Re: Idiota!!! Idiota!!! Idiota!!! Idiota!!! IDIOT 21.06.06, 16:05 ...zbyt dużo powiedziałeś. Ja określam jednym słowem, zawierającym w sobie 3/4 epitetów dostępnych w Słowniku Języka Polskiego... Tym słowem jest: GIERTYCH. Odpowiedz Link Zgłoś