cygan37 26.07.06, 07:23 Nie ma alternatywy dla pana Janukowycza. Parę lat zastoju pokazało niezdolność pomarańczowych do rządzenia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
presentation1 Niech... 26.07.06, 07:40 Ci co mieszali sie w wewnetrzne sprawy Ukrainy pokaza chociaz jeden punkt ze bylo warto. Chyba ze tym punktem mialaby byc destabilizacja panstwa.Czy slaba i biedna Ukraina ma byc naszym sasiadem?To moze doprowadzic do destabilizacji...Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Rusku! Ty co chwalisz Mordy na Czeczenach! 26.07.06, 09:18 Rusku! Ty co chwalisz Mordy na Czeczenach! Było Warto! Rozbudzono ukrainski nacjonalizm! Oni czekali na to 1000 lat. Nie wewnetrzna polityka tam chodzilo ale o to by Rosja nie zgarnela Ukrainy! Ukraincy pokazali gdzie maja putina (zaszkodzil sobie wojna w czeczenii, krwia w bieslanie i glupio przybyl na ukraine -udzielajac Janukowyczowi pocalunku "smierci") BASAJEW bielsanem przez przypadek zaszkodzil rosji bardziej niz chcial! To przelalo iskre! Ukraincy nie chcieli umierac na Kaukazie i w innych ludobójczych operacjach kremla. WIEC CHODZILO O UKRAINSKI NACJONALIZM-BYLO WARTO!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Rusku! Ty co chwalisz Mordy na Czeczenach! 26.07.06, 09:56 " Nie wewnetrzna > polityka tam chodzilo ale o to by Rosja > nie zgarnela Ukrainy!" "Ukraincy nie chcieli umierac na Kaukazie i w innych > ludobójczych operacjach kremla. > WIEC CHODZILO O UKRAINSKI NACJONALIZM-BYLO WARTO!!!" a propos Czeczenii - grupa Ukrainskich nacjonalistów walczyła i ginęła na Kaukazie, 11 lat temu po stronie czeczenskiej. nie jest to wytwór propagandy kremla - tylko fakt. taka "prorosyjska" Białorus np nie wysyła swych obywateli by "umierac na Kaukazie i w innych ludobójczych operacjach kremla". o wasniach z Polakami i Rosjanami w przeszłosci słyszałeś? a to że Ukraina z prezydentem Krawczukiem na czele była "przodownikiem" rozwalania ZSRR? jako pierwsi wprowadzili własny pieniądz itd. więc ten nacjonalizm Rozbudzono dużo wczesniej. a czy czekali na to 1000 lat? masz bujną wyobraźnie :-) Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Bylo 26.07.06, 10:32 Przodownikiem rozwalania ZSRR ukraina nie byla - ale najwazniejszym ogniew!!! Przodownicy: Gruzja, Litwa, Azerbejdza, Lotwa, Estonia i dopiero ukraina! Ale ukraina byla najwazniejsza. Krawczuk to byl niezly lis skoro nawet donieck w 86% zaglosowal za niepodlegloscia Ukrainy. Tak z krawczukiem masz racje Rozbudzono wczesniej! Ale W rewolucji on osiagnal apogeum i na to zwycieskie apogeum czekano 1000 lat- te 1000 lat - to oczywiscie przenosnia uknuta przez samych ukraincow - bo przeciez od 1240 - zdobycia prze mongolow kijowa - ukraina nigdy nie miala pokoju i wolnosci naraz. Pare lat wolnosci dali Chmielnicki, Mazepa, Hruszewski, Skorpadski i Petlura-ale zawsze trwala wojna przegrana przez ukraine. Moze teraz mnie zrozumiesz. O co mi chodzi. Radosny, pokojowy i zwycieski nacjonalizm osiagnal apogeum w reolucji - potem wrocila walka o wladze i samo zycie. Wtedy o tym wiedzialem i nie zaluje. Ukraincy z kijowa teraz polakow bardzo lubia-przekonalem sie na wlasnej skórze o tym w zeszle wakacje-sama symapatia. Odpowiedz Link Zgłoś
almagus Re: Bylo - to eskalacja konfliktu! 26.07.06, 21:51 Nareczek paszoł na wajnu i prapał w PiSdu. Patrzy pazerny Nareczek na lustereczko, a lustereczkiem jest naszej szkatułki wieczko! Do tej szkatułki szły nasze wszelkie podatki, kombinują ci, jak brać na swoje dostatki. Aby przed Bogiem nie byli bandą złodziei, spełniają fanaberie byle kaznodziei. Jak myślisz Acku mogę już otworzyć wieczko i patrzy, a tu Andriejek pod owsem i sieczką, słyszy, ja tu jezde za niewinną owieczkę, a beło tyle tego, więc zrobilim sieczkę. Co za obraza za taki owczy obrazek, ty lustereczko jesteś jako „łżezarazek”, tyś „łże_l_e_s_i_a_k_i_e_m” co mój prawy układ kala, bierze to puzdereczko i w PiSdu rozwala. „Du, du, du, chodyła ja pa wadu”, Du, du, du, a w wadu kaczor w PiSdu. Du, du , du, „oj durnyj pip jeho chrystił,” du du, du „i sztany na jeho spustił”! Nareczek wprowadza nam odnowę moralną, czyli siedem wojenek przez służbę karalną. Do rady wsadził swoich, obiecał zagładę, pewnie nam telewizję zamieni w tyradę. Po co nam dobre prawo dla sprawiedliwości, trybunał nie trzyma się socjalistyczności. Ryzykowny dla państwa jest jakiś samorząd, a służba cywilna toć pijaki i nierząd. Wolne „łżemedia” nie chwalą, choć osiągnięć brak. Jak coś pochwalą to w becik, pozycja na wznak. Te „lumpenliberały” tak bronią seks szopy, jak szturm na banki chcemy robić my i chłopy. Kto kościół nie wspiera tak, no - bez ostentacji, ten się sam wyklucza i nie może mieć racji. Du,du, du i paszoł on na wajnu, Du,du, du, paszoł i prapał w PiSdu. Du, du , du, „oj durnyj pip jeho chrystił”, du du, du „i sztany na jeho spustił”! „ Władzy nie zdobędziecie lumpenliberały”, wrzeszczy do nas z trybuny Napoleonek mały. On taką srogą zimę sprowadził na Ruskie, my we święconej wodzie zatopimy Polskie! Jak dwa metry świętości przybędzie bez mała, to my mowa, a reszta będzie bulgotała! He he, he rechot poślaków biegnie pół sali, jak fajnie będzie, Tuski będą bulgotali. Nawet czarny obrazek we łbach im nie stanie, że ich objęło już to mętne bulgotanie. „Du, du, du, chodyła ja pa wadu”, Du, du, du, a w wadu rydzol PiSsu. Du, du , du, „oj durnyj pip jeho chrystił,” du du, du „i sztany na jeho spustił”! „Wyszedło” po Nareczku takie Acuś Kuski, zabulgotało jak czinownik białoruski! Nada wam Polaczki te naszu konstitucju. Nada wam Polaczki, nu cara restitucju. Wam nada dat ruki w wierch za samodierżawie, Pa to dali wadzu, pasadili tiebia w ławie. Jest u was takaja antykacza Targowica, tolko nie ana, nielzia brat tuskawica. Du, du, du nie chaczu rydzomoheroinu, Du, du, du, eta rydzomoheroina w PiSdu. Du, du , du, „oj umnyj pip mienia chrystił”, du du, du „ja sztany na jeho spustił”! Nie pajdiom za cara i czierezwyczajku! Wyliczał "siedem wojenek" PiS z państwem: Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Bylo 26.07.06, 10:46 był taki kawał (16 może 15 l. temu) na terenie b. ZSRR: "jesli rano, w mieszkaniu, zaskoczył cię brak wody, gazu, ciepła, prądu - to oznacza, że nareszcie twój kraj uzyskał pełną niezależnosc od Rosji". był to kawał o Ukraincach. kawałów o dążeniu do niepodległosci innych narodóe b. ZSRR nie pamiętam. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Pewnie bylo tak wszedzie! 26.07.06, 10:53 Pewnie bylo tak wszedzie! Rosja robila na zalosc! Nawet ja rozumiem! Malzonkowie po rozwodzie! Tez sobie robia na zlosc! Ale teraz to juz powinno minac! Emocje opadly! A rosja jest dalej zakochana i chcialaby zmusic do zwiazku. Np odcinajac gaz. Bedzie to skuteczne gdy powstanie rurociag polnocny bo na razie sie nie da. Chca odciaz partnerowi a odcinaja calej kamienicy! Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Pewnie bylo tak wszedzie! 26.07.06, 10:55 miałem na mysli "przodowanie" w rozwalaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej_bylicki U_k_r_a_i_n_a_ Jest Skazana Na _P_o_l_s_k_ę !!!!! 26.07.06, 13:51 pomarańczowa czy niebieska wolna Ukraina jest skazana na Polskę !!! i odwrotnie !!! i tą oczywistą prawdę zna też sam Janukowycz ! chyba, ża chce rozłamu na Ukrainie przy którym wojna w Jugosławii będzie zabawką !!! Świadomość Ukraińców rozwinęła sie tak dalece, że nie do pomyślenia jest rola quasi-republiki kacapskiej przy boku wiekiego skompromitowanego, zabiedzonego brata - Kacapii z carem szaleńcem :))) Odpowiedz Link Zgłoś
prusak.bez.jajec Re: U_k_r_a_i_n_a_ Jest Skazana Na _P_o_l_s_k_ę 26.07.06, 14:00 andrzej_bylicki napisał: > pomarańczowa czy niebieska > wolna Ukraina jest skazana na Polskę !!! > i odwrotnie !!! > > i tą oczywistą prawdę zna też sam Janukowycz ! > chyba, ża chce rozłamu na Ukrainie > przy którym wojna w Jugosławii będzie zabawką !!! > > Świadomość Ukraińców rozwinęła sie tak > dalece, że nie do pomyślenia jest rola > quasi-republiki kacapskiej przy boku > wiekiego skompromitowanego, zabiedzonego > brata - Kacapii z carem szaleńcem :))) święta prawda !!! problemem Ukraińskich Przemien są tak jak w Polsce nieodpowiedzialni populiści !!! cytat: .... Nie wiadomo nawet, kto jest większym wrogiem dla Juszczenki: księżniczka pomarańczowej rewolucji Tymoszenko czy jego główny przeciwnik w czasie tej rewolucji Wiktor Janukowycz. .... skąd my to znamy ???????? księżniczka to pazerny na majątek, nieobliczalny, populistyczny Bolek !!! który pryzwrócił postkomunizm i opóźnił przemiany o 14 lat !! Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Rosja to mocarstwo wbij to sobie do głowy ! 26.07.06, 22:36 Ukraińcy istnieją tylko na zachodniej Ukrainie i troche ich w centralnej tak są tylko Rosjanie :) Odpowiedz Link Zgłoś
wieslaw-grzymski Rosja to moc-Arse-two na garnuszku USA :)))))))))) 27.07.06, 00:55 dziady udające mocarstwo ! a utrzymujące się przy życiu dzięki amerykańskim kredytom ! ich koncerny naftowe plajtują jeden po drugim, dzieci w moskwie żebrzą i głodują, a produkt narodowy mają mniejszy niż mała Holandia :) ich zasraną, barbarzyńską armię bije od lat mała dzielna Czeczenia !! Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin patrz, a teraz ten Janukowycz i Partia Regionów 26.07.06, 22:35 zdecydowanie wygrali wybory i będą rządzić a Juszczenko "Pomarszczona twarz" i Banderowska Ukraina upadają :) Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 09:22 Bylo warto aby sie z UKRAINA pojednac! I to sie udalo na majdanie! Bylo warto by sie odgrodzic od barbarzynskiej rosji! Odpowiedz Link Zgłoś
cygan37 Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 10:24 Chory z nienawiści człowieku. Pojednać się z Ukrainą tak ale nie kosztem Rosji bo tego ani Ukraina ani Unia nie chcą. Ukraina chce przede wszystkim przynajmniej poprawnych stosunków z Rosją i jeżeli Polacy widzą to inaczej to tracąna Ukrainie wiarygodność. Odpowiedz Link Zgłoś
fukuyama-kyiv Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 10:31 Djakuju za zaproshennja do pojednannja - prote zaraz to je nemozhlyvym.Ukrajina povjazana z Rosijeju duzhe tisno - jak u plani ekonomichnomu, tak i kulturnomu. Ukrajini neobhidnym je perehidnyj period, dlya povorotu na Zahid. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 10:36 Będziemy czekać i pomagać, jeśli tylko Wy będziecie chcieć :). Odpowiedz Link Zgłoś
fukuyama-kyiv Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 10:43 rs_gazeta_forum napisał: Dyakuyu za pidtrymku. Jak ja znayu, to u Polshi u 1990-1991 rokah sytuatsiya bula shozhoyu na ukrayinsku - rozcharuvannya u revolitsiynyh liderah ta apatiya - ale potim vse mynulosya. Jak vam vdalosya vyjty z kryzy? Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 11:21 U nas sytuacja w latach 1990-91 była inna. Przede wszystkim najpierw, w 1989, był Okrągły Stół, a po nim nie było żadnych liczących się sił politycznych, które opowiadały się po innej stronie, niż zachodnia. A jeśli dochodzili do władzy ludzie obecni w polityce jeszcze przed 1989, starali się działać tak, by nikt ich nie kojarzył z Rosją. Walka o władzę oczywiście była, ale nie były angażowane w nią tłumy, zwykli ludzie w tym czasie zajęci byli szukaniem sobie miejsca w nowej rzeczywistości. Poza tym u Was można kraj podzielić na dwie części - u nas podziały też są, ale nie takie ostre (to podziały w postrzeganiu roli państwa i kościoła oraz otwartości na świat), i praktycznie nie ma narodowościowych (język). Więc macie trudniej, ale na pewno dacie radę... Odpowiedz Link Zgłoś
fukuyama-kyiv Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 11:51 Tak u nas znachno "trudniej", prote j tsikavishe. Uzagali, Ukrajina maje bagato problem, jaki Polska vzhe davno vyrishyla: 1. kompleks menshovartosti. 2. podil za movnym kryteijem. 3. vidhid vid zahlyvyh travm sovjetskogo mynulogo. Podila za stavlennjam do NATO faktychno nemaye - vono majzhe povnistyu negatyvne. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 12:02 Problemy Ukrainy znasz oczywiście Ty, a nie ja, ale rzeczywiście, takie ogólne problemy my już mamy za sobą. NATO to organizacja ważna, ale dużo bardziej ważna jest UE. Na granicy między Wami i nami jest niebieska flaga z gwiazdami... P.S. Nie znam ukraińskiego i 5 razy czytam, co napisałeś. Czy dobrze tłumaczę > Tak u nas znachno "trudniej", prote j tsikavishe. jako: "U nas znacznie trudniej, za to ciekawiej" ? Jeśli tak, to dodam, że w Polsce jest przekleństwo "obyś żył w ciekawych czasach"... Odpowiedz Link Zgłoś
fukuyama-kyiv Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 12:21 Do UE ukrains"ke pospilstvo pragne poprapyty ne z argumentiv "Povernennja do Evropy",a shvydwe z argumentu "tam bil"shi dohody". Kulturni s informatsijni zvjazky z krajinamy UE ne nadto mitsni v tomu chysli i z Pol"sheju - vid Vas v ukrajinskyj media-prostir dohodyt" duzhe malo informatsiji. Pro zminu urjadu v Pol"shi, ukrajins'ke pospilstvo faktychno nichogo j ne znaje. P.S. Pols"koju pysaty ne mozhu:( tomu pyshu latynkoyu na ukrajins'kiy movi, jak to robyly u Shidnij Galychyni u 1919-1939 l. a tlumachysh Ty virno. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 12:29 Oczywiście nie wymagam, byś Ty pisał po polsku! Tylko upewniam się, czy rozumiem ukraiński pisany łacińskim alfabetem. I doceniam poczucie humoru ;). Ten brak informacji powoduje, że mamy do siebie tak blisko, a jednocześnie tak daleko. A rozmawiamy używając jednocześnie polskiego i ukraińskiego. Ech... Pozdrawiam Ciebie i Ukrainę. Odpowiedz Link Zgłoś
fukuyama-kyiv Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 12:57 Djakuju - ya sjohodni pershyj raz na polskomu forumi, tomu je pevni skladnosti u rozuminni polskoji - dali bude legshe. Brak informaciji, pro jakyj Ty movyv, usuvajetsja spilkuvannjam mizh poljakamy ta ukrajintsjamy. Tozh nam treba chastishe spilkuvatysja:) Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 13:12 fukuyama-kyiv napisał: > Djakuju - ya sjohodni pershyj raz na polskomu forumi... Tylko nie zapomnij wlasnego jezyku, piszac tu w latinicy. Nie wiem jak w Ukrainie, lecz u nas w Rosji mowia, ze Kijow jest MATKA MIAST RUSSKICH! Gdy nie masz informacji, dodam Cie jej troche i w kirylicy... www.inosmi.ru/translation/215735.html Odpowiedz Link Zgłoś
fukuyama-kyiv Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 13:24 Добрый день и Вам, Никола Питерский. к ситуации, в которой оказалась Украина, Польша причастна наименьше - мы сами про..ли преимущество перед промосковским Янучаром. Однако я уверен, что у него шансов на успех еще меньше нежели у "оранжистов". Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 13:59 fukuyama-kyiv napisał: > Добрый день и > Вам, Никола Пl > 0;терский. к си > 90;уации, в кото > 088;ой оказалас > 00; Украина, > Польша прича& > #1089;тна наимень > 1096;е - мы сами про > ;..ли преимущеl > 9;тво перед прl > 6;московским > Янучаром. Одн > ако я уверен, m > 5;то у него шан > 89;ов на успех е > 097;е меньше неж > 077;ли > у "оранжистов > ". O jakiej wyzszosci Pan mowi, kogo i nad kim. I potem nie wy "про...ли", lecz was "нае..ли" roznego rodzaju doradcy zza morza, sorosy, bieriezowskie. Polacy w tym brudnym show byli takim zas narzedziem, jak i sami Ukraincy. Janukowycz, a przedtem Kuczma z Krawczukiem, nigdy nie byli "promoskiewskie", jak Pan tu mowi. Przedstawiali interesy okreslionej grupy politykow i przedsiebiorcow. O ile, ze cala ukrainska gospodarka lezy na wschodzie Ukrainy, to oczywiscie Januk ma wplyw kapitalistow, ktore wspoldzialaja z Rosja. Nagle zerwanie gospodarczych stosunkow z Rosja, juz nie mowie o rodzinnej i kulturowej lacznosci narodow, pozbawienie rosyjskiego jezyka w Ukrainie, to bedzie zaglada dla Ukrainy. Kto was czeka na tzw. zachodzie? Z czym tam przyjdziecie? UE ma kryzyz od Polski z Lotwa i innych bylych "towarzyszy broni", a tu wy z otwartymi ustami. Moze cos jeszcze macie do sprzedazu panu Indusu? Панич добрий, як отець: взяв корову i овець, а пани - як мати: наказала теля взяти... Odpowiedz Link Zgłoś
fukuyama-kyiv Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 14:27 Vashu tochku zoru zrozumiv. vam zvisno "Z Pitera" vydnishe.taki dumky podilyaye znachna chastyna ukrajintsiv. ale je j insha chastyna i ja peven, sho same za neju majbutnje. zvisno,sho nihto ne vstupyt do UE ni u 2015,ni napevno, u 2020 rotsi. prote ne mozhna lyshaty 47 miljoniv ljudej prynajmni shansa na gidne zhyttya. ta j uzagali ne tak vse pogano - ekonomika zrostaje, kraina pishla dorogoyu demokratiji, sho osoblyvo pomitno u porivnjanni z Rosijeju,ne kazhuchy pro Bjelarus". Stosovno sorosiv i byerezovskyh: jaksho vy vvazhajete, sho tsi ljudy majut realnyj vplyv na ukrajins"ku polityku, to napevno rozmovu treba zakinchuvaty Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 15:21 fukuyama-kyiv napisał: > Vashu tochku zoru zrozumiv. vam zvisno "Z Pitera" vydnishe... > ekonomika zrostaje... > kraina pishla dorogoyu demokratiji, sho osoblyvo pomitno u porivnjanni z Rosijeju... --------------------------------------- Vam zvisno "Z Kijowu" vydnishe! Odpowiedz Link Zgłoś
fukuyama-kyiv Re: Bylo warto aby sie z Ukraina pojednac! 26.07.06, 15:41 Vam zvisno "Z Kijowu" vydnishe! Rozumiju vashe bazhannja poironizuvaty. Ale na sho Vy rozrahovuvaly, koly pysaly pro strashnyj vplyv na ukrajins"ku polityku Sorosiv ta Berezovs"kyh. Tse zh smishno. Tomu,dijsno vydnishe. A vzagali problema ye serjozna - inozemni fahivci niec ne tyamlyat" v ukrajins"kyh realijah, a nashi fahivci abo ye korrupcioneramy, abo vidverto neprofesionalnymy. Abo i te i inshe. Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Hehehehe żeby swojego dialektu nie zapomniał :) 26.07.06, 22:39 bo nie wiem czy nazywanie dialektu ukraińskiego "językiem" to nie przesada :) Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 W Rosji sredniowiecze skonczylo sie w 1686! 26.07.06, 11:47 W Rosji sredniowiecze skonczylo sie w 1686! Wraz z dojsciem do wladzy Piotra wielkiego! Niamal Dokladnie tyle opoznienia ile stracili pod mongolskim jarzmem! Czyli 200 lat! Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Mylisz sie! Mnie rosja nie obchodzi tylk Ukraina! 26.07.06, 10:37 To ty nienawidzisz wszytskiego co nierosyjskie. Mylisz sie! Mnie rosja i unia nie obchodzi tylko Ukraina! Wiec ja moge sie z nia jednac rusku jak chce! Bredzisz o wiarygodnosci - w kijowie w zeszlym roku bylem i wszyscy okazywali polsce wdziecznosc. W Warszawie,Wrocalwiu i Krakowie ukraincy w listopadzie spiewali antyrosyjskie piosenki - i przeklinali janukowycza. Rosja byla okupantem i dalej traktuje ukraine z góry i zaplacila za to wybuchem ukrainskiego nacjonalizmu namajdanie. Po co putin jezdzil do kijowa-tylko na tym stracil. Odpowiedz Link Zgłoś
mikeangelo Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 07:56 a może by tak aneksja.... Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 08:20 mikeangelo napisał: > a może by tak aneksja.... Moze i aneksja. Co wiecej Rumunja dzis sojusznik i rzad razem z wojskowymi generalami da sobie rade tam uleciec bez problemow. Stara wycwiczona taktyka... Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 10:32 nikola_piterski2 napisał: > Stara wycwiczona taktyka... Obaj możecie mieć rację. W końcu do Rumunii z Polski najbliżej przez Ukrainę ;). Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: I to z nimi mamy robić ME2012? Lepiej z Czech 26.07.06, 10:39 Ty to sobie najlepiej sam te mistrzostwa zrób. Masz dostęp do komputera, więc kup sobie jakichś piłkarzyków, będziesz mógł się bawić w SĘDZIEGO. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 08:47 Pozwole sobie przypomniec, ze Ukraina jest bardzo mlodym panstwem, w sensie politycznym oczywiscie. Nie tak znowu dawne sa czasy, gdy w Moskwie czolgi strzelaly do parlamentu. Latwo zapomniec. Gdy sie chce. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Popieram! 26.07.06, 09:19 Popieram! Niech se ruscy swoje czasy przypomną! Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 09:21 Ukraina to młode panstwo itd, ale wg mnie nawet w czasach Kuczmy nie była takim "buntustanem" czy bananową republika jak teraz. trudno sobie wyobrazic poniższy tekst w tamtych czasach (nawet w kontekscie rosyjskim). "Amerykanie czekali na to, że ktoś z Polski zadzwoni interwencyjnie do Kijowa. Ale telefonu nie było, gdyż obecny prezydent nie ma takich kontaktów na Ukrainie jak poprzedni - mówi nam osoba z otoczenia b. premiera Kazimierza Marcinkiewicza". Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Na pewno strzelanie do parmalentu w Moskwie OK! 26.07.06, 09:25 Na pewno strzelanie do parmalentu w Moskwie OK! Rosja nie jest bantustanem??? HA HA HA!!! Tylu oligarchów byle - wierni wladzy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Na pewno strzelanie do parmalentu w Moskwie O 26.07.06, 09:39 wolnyczlowiek11 napisała: > Na pewno strzelanie do parmalentu w Moskwie OK! nie napisałem że strzelanie do parlamentu było OK. strzelanie do istot żywych w ogóle nie jest OK Rosja nie jest bantustanem??? HA HA HA!!! > Tylu oligarchów byle - wierni wladzy!!! znasz oligarchów niewiernych władzy?? oligarch jest oligarchem bo z władzą dobrze żyje, wspiera ją, współtworzy. p.s. gratuluję odkrycia - "opozycyjny oligarcha" :-) Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Sa opozycyjni oligarchowie! 26.07.06, 09:56 Sa opzycyjni oligarchowie! Isntnieja wtedy gdy wladza centralna na "ich" terenie jest slaba Roznie sie to nazywa: W dawnej polsce to magnaci. W chinach XXw WARLORDOWIE. W czeczenii basajew byl opozycyjnym oligarcha(niby emirem) wobec maschadowa To co pisze nie zalezy od kraju! Za KUCZMY na ukraine opozycyjnym oligarcha byl juszczenko, tymoszenko, a przed 2002 tez Janukowycz. Odpowiedz Link Zgłoś
adin85 Taaaa..... 26.07.06, 10:00 .... pamiętam jak w USA chodziły rumory o "zbuntowanych" ex-soviet generals, co somewhere there on Siberia rządzili zbuntowanymi prowinces.... Bullshit man, exactly so as all your posts Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Nie z toba dyskutuje! 26.07.06, 10:05 Nie z toba dyskutuje! Ty pierdzielisz od rzeczy! Bo masz gó.. zamiast mózgu! Jak masz to zaprzecz przykładom a inaczej spieprzaj rusku do rosji! Odpowiedz Link Zgłoś
adin85 Re: Nie z toba dyskutuje! 26.07.06, 10:10 Hieh... on forum I can talk from who and about what I want. And thrust oneself to heads that I am not Russian I am glad that in announcement for worksI did't write that I am from Poland Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Sa opozycyjni oligarchowie! 26.07.06, 10:13 Sa opzycyjni oligarchowie! > Isntnieja wtedy gdy wladza centralna na > "ich" terenie jest slaba "ich teren" itd - zgódź sie , że taka sytuacja zdrowa nie jest, po to "władza centralna" w KAŻDYM panstwie posiada aparat "represji" by do tego nie dopuscic, a jesli już do tego doszło - naprawic. to jest psi obowiązek KAŻEJ władzy. ciekawy przykład basajewa. np Afganistan - to (wg twojej "teorii") luźna konfederacja "opozycyjnych oligarchów". tylko w języku polskim jestnieje lepsze okreslenie w/w oligarchów - watażka. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Def:warlord czyli watazka to oligarcha z armia! 26.07.06, 10:21 Def: watazka to oligarcha z armia! oczywiscie ze systuacja zdrowa nie jest- a oligarcha to gosc co kapitalem kontroluje teren i przekupuje terenowy aparat policji i sprawiedliwosci-tak bylo w rosji za jelcyna - czy tak teraz ma tymoszenko i janukowycz "na swoich" terenach. No bo wladza sa "jeszcze" ludzie juszczenki. Wladza czesto chce to "naprawic" ale z roznych przyczyn nie ma sily. I taki stan moze trwac bardzo dlugo. A poza tym oligarcha moze w ukryciu tez wspomagac opozycje. Wiec tu sie raczej zgadzamy. To tylko kwestia slow. Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Def:warlord czyli watazka to oligarcha z armi 26.07.06, 10:34 A poza tym oligarcha moze w ukryciu tez wspomagac > opozycje. wspierac może, ale czy podziela poglądy opozycji? może poprostu ma interes do władzy centralnej lub chce ją obalic? Więc , jesli np Kreml (putin) ma poparcie społeczne, bije chodorkowskiego "po mordzie" (wyciągając "haki" z przeszłosci) za "niesubordynacje" - to nie widzę powodu by chodorkowskiemu współczuc. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Def:warlord czyli watazka to oligarcha z armi 26.07.06, 10:44 A kto pamięta zagadkową i sensacyjną śmierć gienierała Liebiedia, gubernatora którejś tam guberni na Syberii? Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Def:warlord czyli watazka to oligarcha z armi 26.07.06, 10:51 pamiętam Lebiedzia. Czy to ten który urządził se polowanie z nisko lecącego helikoptera, który zahaczył o linię wysokiego napięcia - i buuum? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Def:warlord czyli watazka to oligarcha z armi 26.07.06, 10:57 Przypomina to los Michaiła Frunze. Stalin namawiał go, aby poddał się operacji. Operacja się odbyła, Frunze zmarł na stole operacyjnym. Oczywiście, sabotażystów lekarzy ukarano. Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Def:warlord czyli watazka to oligarcha z armi 26.07.06, 11:09 pamiętam Lebiedzia do 1996 r. np - twardziel, taki "rutkowski". podczas wyborów prezyd. w 1996 byłem w Moskwie, wspominam o tym dlatego, bo miałem możliwośc oglądac TV "moskiewską", na prowincji liczba kanałów była wtedy skromniejsza. miał dobrą "prasę" - odebrał głosy komunistom. gdy został gubernatorem - to mało kto o nim pamietał. wg mnie, jesli ktos go załatwił , to ze szczebla "lokalnego" Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Raczej zabil go Putin! 26.07.06, 10:58 Raczej zabil go Putin! Lebiedz chcial prawdziwych reform co uratuja potege rosji i okazal sie na rosje za uczciwy a zatem za glupi. Chcial jak de gaulle algierii dac wolnosc czeczenii, a gospodarke zrobic jak pinochet. Oskarzal putina o podlozenie bomb w 1999r a wczesniej namowienie Basajew do wojny aby samemu zgarnac wladze. Ja sie lebeidzia balem - on mogl odrodzic rosje-ciesze sie ze nie zyje-teraz szanse ze ktos podzwignie rosje od alkoholizmu i aids i sa znikome (zreszta lebiedziowi tez by sie pewnie nie udalo). Rosja wymiera i sie nie refromuje. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Raczej zabil go Putin! 26.07.06, 11:03 Typowa rosyjska walka o władzę. Stare metody, stare rezultaty. Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Raczej zabil go Putin! 26.07.06, 11:31 słyszałes może, że Moskwa - Trzeci Rzym. Więc metody tam rzymskie. Rosja jest prawdziwym duchowym spadkobiercą cesarstwa rzymskiego i kontynuatorem cywilizacji łacinskiej. :-) Polacy sie załamią. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Raczej zabil go Putin! 26.07.06, 11:38 No to kim jest Putin? Neronem czy Kaligulą? Porównanie np. Breżniewa czy Jelcyna do Kla-Kla-Klaudiusza też jest niegłupie. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Raczej zabil go Putin! 26.07.06, 11:06 wolnyczlowiek11 napisała: > Raczej zabil go Putin! > Lebiedz chcial prawdziwych reform co uratuja > potege rosji i okazal sie na rosje > za uczciwy a zatem za glupi. Chcial jak de > gaulle algierii dac wolnosc czeczenii, > a gospodarke zrobic jak pinochet. > Oskarzal putina o podlozenie bomb w 1999r > a wczesniej namowienie Basajew do wojny > aby samemu zgarnac wladze. Ja sie lebeidzia > balem - on mogl odrodzic rosje-ciesze sie > ze nie zyje-teraz szanse ze ktos podzwignie > rosje od alkoholizmu i aids i sa znikome > (zreszta lebiedziowi tez by sie pewnie nie udalo). > Rosja wymiera i sie nie refromuje. --------------------------------- Ha-ha-ha! General Lebied - reformator, pokojowiec i demokrata!? Pamietam go wybitne przyslowie: "Genaral - demokrata, takze jak Zyd - pastuch dla jelieni" (przepraszam nie wiem, jak po polsku "оленевод") Putin w porownaniu z tym "demokrata" - aniol opiekunczy. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Lebied to bylyby dobry dyktator! 26.07.06, 11:09 Lebied to bylyby dobry dyktator! Niestery putin ciagnie was do tragedii! Mnie to nie martwii!!! Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Raczej zabil go Putin! 26.07.06, 11:23 wolnyczlowiek11 napisała: > teraz szanse ze ktos podzwignie > rosje od alkoholizmu i aids i sa znikome > (zreszta lebiedziowi tez by sie pewnie nie udalo). > Rosja wymiera i sie nie refromuje. Powiedz to tym od G8. Aaale się zdziwią! Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 G8-klub bez wartosci kesli nie ma tam CHIN i Indii 26.07.06, 11:28 Ubywa 1,5 mln ruskow etnicznych rocznie! To nie tragedia?! Pewnie ja sie ciesze! Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: G8-klub bez wartosci kesli nie ma tam CHIN i 26.07.06, 11:32 agnieszkakopiec?? Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 G8 to klub zacodnich panstw i rosji! 26.07.06, 11:39 G8 to klub zacodnich panstw i rosji! z produkcja nie ma nic wspolnego! Chiny sa 3 lub 4 potega gosp swiata. Zalezy jak liczyc Juana! Ale jakies Rosja,Wlochy i Kanada sa w G8! Rosja tylko dzieki bombkom nuklearnym. A reszta nie wiem po co. To kpina! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: G8 to klub zacodnich panstw i rosji! 26.07.06, 11:45 W takim razie, proponuję używanie określenia nie G8 ale G7,02. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Grunt to własne zdanie! 26.07.06, 13:46 wolnyczlowiek11 napisała: > G8 to klub zacodnich panstw i rosji! > z produkcja nie ma nic wspolnego! > Chiny sa 3 lub 4 potega gosp swiata. > Zalezy jak liczyc Juana! > Ale jakies Rosja,Wlochy i Kanada sa w G8! Szkoda, że reszta cywilizowanego świata tego zdania nie podziela... Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Jasne debilku! ROSJA twój bożek - to mocarstwo! 26.07.06, 15:02 Udwodnij że Chiny nie są 3 lub 4 potęgą gospodarczą światak. Komuchu! Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Jasne debilku! ROSJA twój bożek - to mocarstw 26.07.06, 15:24 onlynormal, agnieszkakopiec, timoszykjakistam....."udowodnij to matematycznie, ruski faszysto który nienawidzi wszystko co nieruskie, wielkie potężne chiny...." Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 09:58 borrka napisał: > Pozwole sobie przypomniec, ze Ukraina jest bardzo mlodym panstwem, w sensie > politycznym oczywiscie. > > Nie tak znowu dawne sa czasy, gdy w Moskwie czolgi strzelaly do parlamentu. > Latwo zapomniec. > Gdy sie chce. ---------------------------------------------------- Ukraina powtarza bledy, ktore juz przechodzila Rosja, kiedy tam kierowal awanturysta i pijak Jelcyn, roznego rodzaju "gajdary" z "szachrajami" i "chasbulatowemi" pod oklaski amerykancow i roznej srani z Europy, przeprowadzali "szokowe terapije}, patrzac ma mudakow z Polski, ktorych na to blogoslowiali zza morza. Dzis podobna sytuacja w Ukrainie z jej bezradnymi "juszczenkami" z rodzinnymi "poroszenkami" i awantyrystka i worowka julka. Lecz ta choroba przejdzie, o ile ukrainski narod jest zmeczeni oszustwem i marnymi obietnicami paradaisu z zachodu. Ukrainiec musze wiedziec, ze wszyscym w Europie los ich jest obojetny, maja duzo wlasnych problemow, tylko Polska, z ktorej Europa dzis nianczy sie, jeszcze krzata sie i cos sobie marzy o bylych czasach rzeczpospolitego sredniowiecza. "Zal, zal za dziewczyna, Za zielona Ukraina, Zal, zal serce placze, Zal, ze juz jej nie zobacze..." Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Wszystko OK! Ale drobna pomylka! 26.07.06, 10:08 Wszystko OK! Ale drobna pomylka! Historyczna: Cala ukraina byla w Polsce do 1648 r - do Chimelnickiego. A wiec 150 lat po sredniowieczu. Polska chec NIEPODLEGLEJ UKRAINY by odrgodzic sie od rosji! To stara - 100 lat temu wymyslona koncepcja Pilsudskiego! Odpowiedz Link Zgłoś
cygan37 Re: Wszystko OK! Ale drobna pomylka! 26.07.06, 10:28 No to Wolny Człowieku okaszujesz się być w tym momencie nie tylko ignorantem historycznym ale i nacjonalistą. Ukraina nigdy nie była w Polsce. W tym czasie Polska była raczej unią wolnych narodów; nie stawiaj sobie faszystowskich poglądów Piłsudskiego za wzór. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Przegioles debilu! Pisludski walczyl o niepodleglo 26.07.06, 10:41 Ruski faszytso! Ja ciesze sie ze jest wolna Ukraina byla w Polsce! Popatrz na mapy! Ukraina CALA byl czescia Korony czyli Polski. Nie znasz historii to spieprzaj! na debilne pozbawione prawdy juz nie odpisuje! Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Wszystko OK! Ale drobna pomylka! 26.07.06, 10:31 wolnyczlowiek11 napisała: > Wszystko OK! Ale drobna pomylka! > Historyczna: > Cala ukraina byla w Polsce do 1648 r - do Chimelnickiego. > A wiec 150 lat po sredniowieczu. --------------------------------------- Gdybym byles chociaz by maturzusta a nie "wolny" od wiedzy "czlowiek", wiedzil bym, ze: Y-XI wiek - wczesnie sriedniowiecze XI-XY wiek - klasyczne sriedniowiecze XYI-XYII - poznie sredniowiecze... Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Ja cie nie obrazalem! Dla nas 1492-koniec sredniwo 26.07.06, 10:44 Ja cie nie obrazalem! Dla nas 1492-koniec sredniwo Wtedy odkryto Ameryke!_TO JEST DATA GRANICZNA W Polsce w 1492-umarl Kaz. Jagielonczyk. Wtedy rosja odbila poslce i litwe wiazme. Wczesniej granice polski-litwy byly 100 km od moskwy. DLA NAS OD 1492 r to epoka nowozytna Wiec to chyba masz ruska definicje sredniowiecza! I jestes wolny od "zachodniej wiedzy" ale mnie nie obrazaj. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Wszystko OK! Ale drobna pomylka! 26.07.06, 10:49 Oj, nikola, podkładasz się sam. Już widzę te żarty, że w Moskwie to może tak było. Sprawdź dokładnie - Renesans we Włoszech rozpoczął się w wieku XIV, pod koniec XV panował już w całej Europie. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Wszystko OK! Ale drobna pomylka! 26.07.06, 11:12 Z tym, że we Włoszech renesans można śmiało liczyć już od połowy XIV wieku. W Polsce z pewnością od wieku XV. Natomiast barok i kontrreformacja rozpoczęły się w ostatniej ćwierci wieku XVI. Skoro Rosjanin upiera się, że średniowiecze sięgało aż do XVII wieku, to na podstawie własnych doświadczeń. Zresztą, równie dobrze można powiedzieć, że w Rosji od roku 1917 istniał ustrój niewolniczy a po 1990 pojawiły się pierwsze oznaki feudalizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Wszystko OK! Ale drobna pomylka! 26.07.06, 11:13 rs_gazeta_forum napisał: > Oj, nikola, podkładasz się sam. Już widzę te żarty, że w Moskwie to może tak by > ło. > Sprawdź dokładnie - Renesans we Włoszech rozpoczął się w wieku XIV, pod koniec > XV panował już w całej Europie. -------------------------------- Chronologiczne ramy sriedniowiecza = Renesansu we Wloszech ? Slow mi braknie... Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 1492 - koniec sredniowiecza! 26.07.06, 11:17 1492 - koniec sredniowiecza! Odkrycie Ameryki przez kolumba A w Polsce smierc Wielkiego Kazimeirza Jageilonnczyka! Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 1492 - Upadek grenady zdobytej przez Kastylie 26.07.06, 11:18 1492 - Upadek grenady zdobytej przez Kastylie Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Wszystko OK! Ale drobna pomylka! 26.07.06, 11:37 nikola_piterski2 napisał: > Chronologiczne ramy sriedniowiecza = Renesansu we Wloszech ? > Slow mi braknie... nikola, nie pisz za mnie tego, czego nie napisałem. Epoki nigdy nie kończą się gwałtownie, ani gwałtownie nie zaczynają, tym bardziej wszędzie i w tym samym czasie, i naraz u wszystkich ludzi. Przyjmuję jednak, za większością, że na danym terenie takie klasyfikacje wyznaczają dominujące poglądy i działalność warstw dominujących. I stąd, choć gdzieniegdzie w Polsce być może pewne cechy średniowiecza są widoczne do dziś, nie mówię, że w Polsce obecnej panuje średniowiecze. A umowny koniec średniowiecza w Europie wskazuje się różnie - ale w zakresie dat 1450-1500 (wiek XV). Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin W Polsce 1492 r. koniec średniowiecza tak się 26.07.06, 22:49 przyjmuje Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 ?????????????????????? 26.07.06, 11:34 nikola_piterski2 napisał: > > Gdybym byles chociaz by maturzusta a nie "wolny" od wiedzy "czlowiek", wiedzil > bym, ze: > > Y-XI wiek - wczesnie sriedniowiecze > XI-XY wiek - klasyczne sriedniowiecze > XYI-XYII - poznie sredniowiecze... A gdzie Odrodzenie (Renesans)? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: ?????????????????????? 26.07.06, 11:43 W Rosji podział może być trochę inny Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 W Rosji sredniowiecze skonczylo sie w 1686! 26.07.06, 11:48 W Rosji sredniowiecze skonczylo sie w 1686! Wraz z dojsciem do wladzy Piotra wielkiego! Niamal Dokladnie tyle opoznienia ile stracili pod mongolskim jarzmem! Czyli 200 lat! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: ?????????????????????? 26.07.06, 12:04 Bo też jest inny. Podany przez Rosjanina podział na epoki w ogóle nie stwierdza istnienia Renesansu. A to jedna z najważniejszych epok w dziejach Europy. Zresztą, w Rosji po roku 1917 nastąpiła era niewolnictwa. Po 1990 pojawiać się zaczął feudalizm. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Dokladnie jak piszesz! U nich wszytsko inaczej! 26.07.06, 12:07 Dokladnie jak piszesz! U nich wszytsko inaczej! Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Nikola w Polsce za koniec średniowiecza przyjmuje 26.07.06, 22:48 się symbolicznie 1492 r. ... więc w tym wypadku nie masz racji, jeżeli chodzi o datowanie Polskie :) ... jeżeli chodzi o Rosję to nie wiem Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Najgorsze jest to Nikola, że Polskie władze robią 26.07.06, 22:45 todla "ideii" w celu szerzenia tzw. demokracji i tzw. wolności ... Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 09:14 wydawało mi sie , że na Ukrainie demokracja, naród głosuje, "wysyła" swych przedstawicieli do parlamentu itd. a tu proszę : "Amerykanie czekali na to, że ktoś z Polski zadzwoni interwencyjnie do Kijowa. " -- Odpowiedz Link Zgłoś
adin85 Fajna analiza sytuacji :D 26.07.06, 09:54 news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/5215210.stm Odpowiedz Link Zgłoś
fukuyama-kyiv Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 10:00 dobryj den". naspravdi koalizija na choli z Janukovychem she bilsh nedijezdatna, nizh pomarancheva. pryvit z Kyjova. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Jest sposób na wszystko! 26.07.06, 10:40 Skoro na Ukrainie wygrywają promoskiewscy, to Polska powinna: - drastycznie podnieść opłaty za wizy do Polski i UE - rygorystycznie kontrolować samochody z ukraińską rejestracją (trzeźwość kierowców, stan techniczny, przeładowanie) - ścigać Ukraińców pracujących w Polsce na czarno (także Ukrainki pracujące na różowo) Parę miesięcy takich akcji, a Ukraińcy zrozumieją, że wolności nie otrzymuje się za darmo. Coś za coś. Skoro Polska udostępnia Ukraińcom swe terytorium do pracy i podróżowania, to oczekuje lojalności. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Re: Jest sposób na wszystko! 26.07.06, 10:45 Janukowycz jest tylko POZORNIE prorosyjski CZYLI DLA KASY! Amerykanie zapłacą więcej i będzie po sprawie! NIEWAŻNE KTO! WAŻNE BY BYLA WOLNA UKRAINA! Partia Regionów łagodzi stanowisko w sprawie statusu języka rosyjskiego Wiceprzewodniczący Partii Regionów Jewhen Kusznariow oświadczył, że na Ukrainie językiem państwowym powinien być tylko język ukraiński, a języki mniejszości powinny otrzymać status języków regionalnych. W wywiadzie udzielonym 22 lipca Kusznariow opowiedział się też za wprowadzeniem obowiązkowego egzaminu państwowego na znajomość języka ukraińskiego dla kandydatów na urzędników państwowych i pracowników mediów. Zaproponował też wprowadzenie 20-procentowych obniżek pensji tym urzędnikom, którzy źle posługują się językiem ukraińskim. (Podczas kampanii wyborczej Partia Regionów opowiadała się za tym, by na Ukrainie były dwa języki państwowe - ukraiński i rosyjski). Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Jest sposób na wszystko! 26.07.06, 11:02 Niewykluczone, że jest tak, jak piszesz. Od czasów Chmielnickiego i Mazepy, ukraińscy przywódcy mają zwyczaj lawirowania we wszystkich kierunkach i zawierania wszelkich możliwych sojuszy na raz. Jak będzie tym razem? Ponieważ akurat teraz Polska nie prowadzi wojny ze Szwecją, zwycięstwo Rosji wcale nie jest gwarantowane. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Jest sposób na wszystko! 26.07.06, 10:52 zigzaur napisał: > Skoro na Ukrainie wygrywają promoskiewscy, to Polska powinna: > - drastycznie podnieść opłaty za wizy do Polski i UE > - rygorystycznie kontrolować samochody z ukraińską rejestracją (trzeźwość > kierowców, stan techniczny, przeładowanie) > - ścigać Ukraińców pracujących w Polsce na czarno (także Ukrainki pracujące na > różowo) > Parę miesięcy takich akcji, a Ukraińcy zrozumieją, że wolności nie otrzymuje si > ę > za darmo. Coś za coś. Skoro Polska udostępnia Ukraińcom swe terytorium do pracy > i podróżowania, to oczekuje lojalności. ----------------------------------------- Oto i jest zachodnie pojecje "wolnej" Ukrainy. Буде вiльна Украiна у свободи жити, Буде каждый украинец Buszowi служити" Jak, zreszta, dzis Polska, ktora "dba" o ukrainskiej "wolnosci"... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Jest sposób na wszystko! 26.07.06, 11:00 Nie rozumiem ciebie, Nikołaszka. Dlaczego zabierasz głos na temat Ukrainy? To nie wasze! Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Jest sposób na wszystko! 26.07.06, 11:19 ukrainców na budowach, kobiet na "ulicy" w Moskwie jest wiecej niż w całej Polsce. Więc Ukraina bardziej ich niż polska.;-) Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin To pojęcie Zigzaura o wolności ... a to sie różni 26.07.06, 22:53 od mojego pojęcia o wolności i demokracji. Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Jest sposób na wszystko! 26.07.06, 10:54 zmien sobie nick na Zigzaur Okrutny Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Jest sposób na wszystko! 26.07.06, 11:04 Bardziej pasuje: Zigzaur Konkretny Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Polska największy przegrany pomarańczowej rewolucj 26.07.06, 10:50 Polska ma teraz po upadku pomarańczy z każdych czterech stron przechlapane: 1) W EU - Polska, która ciągnęła niechętną Unię/Solanę za uszy na Ukrainę ma w Unii jeśli chodzi o politykę wchodnią ostatecznie przechlapane. Jej popieranie "rewolucji" oligarchów, jej ciągłe ataki na Rosję dyskwalifikują Polskę jako poważnego, wyważonego eksperta od spraw wschodnich. Pewnie, gdy przy następnej okazji polscy euroosłowie będą nakłaniać Unię do zrobienia zadymy na Białorusi, zrobi się wokół nich w ciągu paru sekund pusto, jakby mieli trąd.. 2) W Rosji – rzecz wiadoma, szkoda czasu na komentarz 3) na UKRAINIE- pomarańczowi będą się wykłócać o winę za klęskę, słabnąć, może nawet rozlatywać, już teraz część zmieniła obóz i będą próbować puścić w niepamięć swą próbę przejęcia i utrzymania władzy za pomocą zagranicy, czyli i POLSKI. No a niebiescy? Niezależnie JAKIE stosunki będzie miał Janukowicz z Moskwą, Polacy mają u niego przechlapane... Np. za nazywanie go oszustem wyborczym (właśnie po raz 2. udowodnił, że to on wygrywa wybory) i za wspieranie, ba współorganizowanie zadymy przeciw niemu, która go ma 1,5 r. odsunęła od władzy. Oczywiście nie znaczy to, że się z rządem polskim nie spotka, czy, że zrobi jakiś otwarty afront. Nie każdy jest Kaczyńskim. 4) W USA - USA podobnie jak Juszczenko będą szukać winnego fiaska i będą złe na Polskę za jej doradztwo odnośnie zwycięstwa pomarańczy, za nieudolność i przecenianie własnych wpływów na Ukrainie. USA podobnie jak EU już nigdy nie potraktują Polski serio jeśli chodzi o jej ekspertyzy ds. E. Wschodniej. Stanom na Ukrainie oczywiście się upiecze, i tak dalej pozostaną tam w grze. Ale Polska jest za krótka, by bezkarnie mieszać w obcych krajach. Eeeh, rację miał Dmowski mówiąc, że Polakom brakuje tych szarych komórek, które są odpowiedzialne za politykę zagraniczną. Jego diagnoza NIC nie straciła na aktualności... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 10:59 Koniec świata! Evcia cytuje Dmowskiego! Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 11:02 Rzeczywiscie zabawne. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 11:32 zigzaur napisał: > Koniec świata! > Evcia cytuje Dmowskiego! Jeśli akurat ma rację, to czemu nie? Ja nikomu racji nie odmawiam tam, gdzie ją naprawdę ma. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 11:40 Ja nie wierzę w coś takiego, jak zbiorowa mądrość czy zbiorowa głupota. Skoro jednak ktoś porusza temat zbiorowej głupoty narodów w kontekście prowadzenia polityki zagranicznej, to patrz mój post poniżej. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 12:03 Niezależnie od twojej wiary polskie "elyty" polityczne są beznadziejne, niezależnie od obozu politycznego Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 12:06 Polskie elity wymordowane zostały w latach 1939/40. Nie napiszę, przez kogo, bo znowu evcia zarzuci mi tkwienie w okopach. Nie jest pocieszeniem fakt, że większe i silniejsze od Polski kraje narobiły znacznie więcej bałaganu i zbrodniczych błędów. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 14:54 zigzaur napisał: > Polskie elity wymordowane zostały w latach 1939/40. Taaak?? I już później NIGDY nikt mądry się nie urodził?? Czytając ciebie można łatwo w to uwierzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 15:41 zigzaur napisał: > Polskie elity wymordowane zostały w latach 1939/40. Nie napiszę, przez kogo, bo znowu evcia zarzuci mi tkwienie w okopach. --------------------------------- Oczywiscie, dzis jest modne mowic o "polskich elitach" wymordowanych "nie napisze przez kogo". To sie zgadza z polityka pbecnych "polskich elit". Czy ostatnie zamordowane "nie napisze przez kogo" byli "bydlem", ze zabronione o tym glosno wspominac? www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/niedziela.html albo www.obliczahistorii.pl/pelne.php?Art=1041&strona=5 Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 16:39 nikola_piterski2 napisał: > > Czy ostatnie zamordowane "nie napisze przez kogo" byli "bydlem", ze >zabronione o tym glosno wspominac Ano właśnie, polska wyliczanka mordów kończy się na Niemcach i Rosjanach. Kto i czemu mordował PO wojnie, w latach 40. i 50. to już w dużym stopniu tabu. Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Zigazur zaraz powie iż oni to mogli i słusznie 26.07.06, 22:58 zrobili ... Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin I znowu racja, mogliby się wiele nauczyć od 26.07.06, 22:57 Dmowskie, mogliby sobie poczytać jakieś ksiązki o geopolityce itp. a co najwazniejsze zacząć myśleć Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 12:26 zigzaur napisał: > Koniec świata! > Evcia cytuje Dmowskiego! AŻ tyle pojąłeś z jej tekstu? Pewnie był za długi, jak na możliwości percepcyjne niektórych... Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Dmowski uczył realpolitik a ona pisze zgodnie z 26.07.06, 22:55 zasadami realpolitik i myślenia geopolitycznego więc nic dziwnego, że cytuje klasyka Narodowej Demokracji. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 11:03 Zapewne sytuacja nie będzie wyglądała tak ostro i jednoznacznie, jak to opisujesz ;). Natomiast jedno jest pewne - aby robić skuteczną politykę zagraniczną w dłuższym okresie czasu, trzeba mieć kasę. Bez niej można próbować, stając we właściwym czasie i miejscu po właściwej stronie. Próbowaliśmy, nie udało się, trzeba policzyć straty, ale także zyski, i na nich położyć nacisk i oprzeć się w działaniach w przyszłości. Zyskiem jest, moim zdaniem, duża zmiana w postrzeganiu Ukrainy w Polsce. Taka zmiana w mentalności własnej jest nie do przecenienia. Dlatego uważałbym z obecną krytyką Ukrainy - bo może ona spowodować, że nawet ten zysk stracimy. Czy analogiczny zysk zanotowaliśmy po stronie ukraińskiej? Mam nadzieję, że tak, ale na ten temat niech wypowiedzą się sami Ukraińcy (a Ukraina jest duuuża), ja tam nie jestem i nie wiem. Odpowiedz Link Zgłoś
cygan37 Re: Polska największy przegrany pomarańczowej rew 26.07.06, 11:14 Masz w 100% rację. Jednakowoż jeden z poprzedników tego forum twierdzi, że Ukraina już złapała Pana Boga za nogi bo już dała Ukrainie i tu wymienia, że można byłoby to cofnąć: <<drastycznie podnieść opłaty za wizy do Polski i UE - rygorystycznie kontrolować samochody z ukraińską rejestracją (trzeźwość kierowców, stan techniczny, przeładowanie) - ścigać Ukraińców pracujących w Polsce na czarno (także Ukrainki pracujące na różowo)>> No to jak już daliśmy myśl przewodnią to może wartobyłoby odsprzedawać przynajmniej tej prozachodniej części Ukrainy ropę po cenach sprzed rewolucji czyli promocyjnej;) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Na Ukrainę wchodzą Niemcy 26.07.06, 11:31 rs_gazeta_forum napisał: > Zapewne sytuacja nie będzie wyglądała tak ostro i jednoznacznie, jak to > opisujesz ;).Natomiast jedno jest pewne - aby robić skuteczną politykę >zagraniczną w dłuższym okresie czasu, trzeba mieć kasę. Najpierw trzeba mieć rozum, głupiemu nic po pieniądzach, co świetnie widać, gdy porówna się wykorzystanie dochodów z ropy w Arabii Saud. i w Rosji. Czyli ważne są i rozum i kasa. Widać i prezyndent Ukrainy myśli podobnie. " Zdrajca" dzielnych Polaków, którzy (współ)wywalczyli mu stołek - Juszczenko zażyczył sobie jako doradcy ds. EU nie Polski, która uważa się za naturalnego pośrednika między Ukrainą a Unią, nie Kwaśniewskiego lecz.... Niemców. Widać wyszedł łz założenia że kto płaci ten rządzi. Kończący swą kadencję ambadsador Niemiec w Kijowie Dietmar Stüdemann ma zostać na życzenie rządu niemieckiego i Juszczenki jego doradcą. Eeeh, można tylko w kółko powtarzać, że Dmowski miał rację.... www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060721/swiat/swiat_a_3.html Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Lepsi niemcy niz ruscy! 26.07.06, 11:35 Lepsi niemcy niz ruscy! Wazne by ukraina byla wolna! Teraz niemcy sa za slabe! I nie zagrazaja niepodleglosci ukrainy! Niemiecka armia dowodza do dzis amerykanie = nie niemcy! brawo - wiecej takich wiadomosci! A Dmowski to debil umyslowy i faszysta! Odpowiedz Link Zgłoś
prusak.bez.jajec Hehe! Kartofle Na Ukr. Czarnoziem ?:)))))))))))))) 26.07.06, 13:38 wolnyczlowiek11 napisała: > Lepsi niemcy niz ruscy! > Wazne by ukraina byla wolna! > Teraz niemcy sa za slabe! > I nie zagrazaja niepodleglosci ukrainy! > Niemiecka armia dowodza do dzis amerykanie > = nie niemcy! .... kartofle są bez szans na Ukrainie :) ze wzgledów historyczno-politycznych bez tradycji w tym regionie, poza tym za daleko i są za słabi gospodarczo :) Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Chyaś jest chory wiesz do czego doprowadził już 26.07.06, 23:02 raz sojsuz niemeicko - ukraiński do ludobójstwa na Polakacj na Wołyniu 0,5 mln ofier zabitych przez faszystów ukraińskich, kolaborantów hitlerowskich ... masz czytaj www.obliczahistorii.pl/pelne.php?Art=1041&strona=5 I jeszcze jedno mnie nie obchodzi wolna Ukraina a juz Boże zachowaj silna i w sojuszu z Niemcami ... w Interesie Polski lezy Ukraina słaba, biedna i zależna choćby do Rosji ... z koncesjami dla Nas na Zachodnie ww. tworu ... i o to by zabiegał normalny Polski Rząd. Debilem umysłowym to ty napewno jesteś Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Na Ukrainę wchodzą Niemcy 26.07.06, 11:48 Rozum pozostawiłem w domyśle jako warunek konieczny i oczywisty ;). Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Na Ukrainę wchodzą Niemcy 26.07.06, 12:00 rs_gazeta_forum napisał: > Rozum pozostawiłem w domyśle jako warunek konieczny i oczywisty ;). Czy to jest wyjaśnienie czemu teraz wchodzą tam Niemcy, a nie polskie "elyty", które tą zadymę współorganizowały, nic teraz z tego nie mając?? Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Mamy wolna nacjonalistyczna ukraine! 26.07.06, 12:08 Mamy wolna nacjonalistyczna ukraine! I o to chodzilo! Wielki mur od g..nianej rasyji! Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin A taka Ukraina to śmiertelny wróg Narodu Polskiego 26.07.06, 23:06 i Polski zaś ci którzy do tego doprowadzili powinni być odrazu postawieni pod ścianą ... Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Na Ukrainę wchodzą Niemcy 26.07.06, 12:15 Może nie do końca. Napiszmy 2 scenariusze wydarzeń sprzed ponad roku: 1. Dokładnie taki, jaki był. 2. Siedzimy cicho i nic nie robimy. Nie mam czasu na dokładne analizy, ale ten drugi wcale nie wydaje mi się właściwy. Choćby ze względu na tę zmianę w widzeniu Ukrainy, o jakiej pisałem. Trudno, od czasu do czasu trzeba zaryzykować, w końcu nie poszliśmy tam z karabinami na szczęście. Przy tym, zaznaczę, też wtedy czarno widziałem popieranie polityków po prostu, podług mnie, chcących władzy, a nie żadnych tam wielkich patriotów. Natomiast doceńmy to, że rozgrywka skończyła się w najbardziej możliwy demokratyczny sposób, powtórzeniem wyborów, a nie w sposób siłowy. To na pewno w części przynajmniej nasza zasługa i to podkreślajmy. Natomiast przykład z Niemcami pokazuje, że jak się ma kasę, polityka w dłuższym okresie jest po prostu skuteczniejsza. No i pokazuje nam nasze miejsce w UE... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Na Ukrainę wchodzą Niemcy 26.07.06, 15:05 Ja myślę, że obok kasy i wiodącej pozycji w EU w przypadku Niemiec równie ważne jest to, że Niemcy się NIE wtrącały na Ukrainie w trakcie "rewolucji". Wybrały SŁUSZNIE wg. mnie chirackowskie siedzenie cicho, przez co dziś wygodni są obu stronom konfliktu (pomarańczowym i niebieskim), bo z nik nie zadarli i nikogo nie próbowali odsunąć od władzy. To samo dotyczy Rosji - z którą Niemcy mają w przeciwieńsztwie do PL doskonałe stosunki. Tak więc Niemcy są b. dobrym mediatorem nie tylko między Unią a Ukrainą, ale także między Ukrainą a Rosją. Do tego nie są potrzebne żadne wielkie pieniądze lecz rozum i powściągliwość. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Przestan kalmac! Rosja pierwsza wtracila sie w Ukr 26.07.06, 15:09 Przestan kalmac! Rosja pierwsza wtracila sie w Ukraine! Putin jezdzil do Kijowa. Polska zreagowal-lzesz okropnie! Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 kłamiesz, jak z nut - Putin ANI RAZU nie pojechał 26.07.06, 15:35 Putin ANI RAZU nie pojechał do Kijowa w czasie "rewolucji" pomarańczowych oligarchów Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin A sojusz Ukrainy i Niemiec to coś bardzo groźnego 26.07.06, 23:05 i niebezpiecznego, już raz się sprzymierzyli ... II wojna światowa i wcześniej lata międzywojenne ... wiadomo co spowodowało. I właśnie ND zawsze przestrzegała przed sojsuzem niemiecko - ukraińskim i dlatego była przeciw postaniu czegoś takie jak Ukraina. Dmowski chciał ją podzielić sobie wspólnie z Rosją, Węgrami i może Rumunią ... co się udało ... Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Glupiutka!Polska wygrala Ukrainski Nacjonalizm! 26.07.06, 11:08 Było Warto! Rozbudzono ukrainski nacjonalizm! Oni czekali na to 1000 lat. Nie wewnetrzna polityka tam chodzilo ale o to by Rosja nie zgarnela Ukrainy! Ukraincy pokazali gdzie maja putina (zaszkodzil sobie wojna w czeczenii, krwia w bieslanie i glupio przybyl na ukraine -udzielajac Janukowyczowi pocalunku "smierci") BASAJEW bielsanem przez przypadek zaszkodzil rosji bardziej niz chcial! To przelalo iskre! Ukraincy nie chcieli umierac na Kaukazie i w innych ludobójczych operacjach kremla. WIEC CHODZILO O UKRAINSKI NACJONALIZM-BYLO WARTO!!! Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re:Glupiutka!Polska wygrala Ukrainski Nacjonalizm 26.07.06, 12:41 wolnyczlowiek11 napisała: > Było Warto! Rozbudzono ukrainski nacjonalizm! > WIEC CHODZILO O UKRAINSKI NACJONALIZM-BYLO WARTO!!! Czy Ty wogóle rozumiesz, co to znaczy "nacjonalizm"? Jeśli idzie o ukraiński nacjonalizm, to on nigdy nie spał i żadnego "rozbudzania" nie potrzebował. Raczej - wręcz przeciwnie; przypomnij sobie choćby czasy II wojny światowej. Odpowiedz Link Zgłoś
wolnyczlowiek11 Rosjanie i żydzi zamordowali 6 mln ukraincow 26.07.06, 15:11 Rosjanie i żydzi zamordowali 6 mln ukraincow w czasie wilekiego glodu. Wtedy nacjonalizm na ukrainie centralnej gwaltownie ostygl. TO byl sukces sovetow. I odrodzil sie teraz!A apogeum mial w czasie rewolucji. W II wojnie swiatowej to na zachodniej ukrainie istnial ale nie w centrum i na polnocnym wschodzie. A teraz odrodzil sie zjednoczony! Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur komu brakuje szarych komórek do polityki zagran? 26.07.06, 11:08 Polakom jak Polakom. Ale co powiedzieć o Niemcach? Z jednej strony budują centrum pamięci wypędzonych. Właściwie będzie to Feigheits- und Dummheitszentrum der Deutschen. Oto opłakują skutki sojuszu z Rosją ale jednocześnie są gotowi ten sojusz ponowić. Czyż to nie śmieszne? Oprócz tego, Niemcy tyle razy przegrywały wojnę na 2 fronty a jednak po jakimś czasie podejmowały te próby jeszcze raz. Czyż to nie jest odporność na nauki i doświadczenia? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 11:42 Proszę evci, w okopach to się toczyła PIERWSZA wojna światowa, nie druga. Druga wojna światowa to były przeważnie zaskakujące manewry. Zresztą, któż żyje wspomnieniami II wojny światowej? Polska? Nie. Polska patrzy w przyszłość. To Rosja urządza defilady z okazji "wielikoj pabiedy" (30 milionów własnych trupów, więcej takich pabied życzę). To Niemcy opłakują swych "wypędzonych" a jednocześnie kładą podwaliny pod nowe wypędzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 11:44 Chcesz mi wmówić, że Polska nie urządza defilad i nie opłakuje swoich zabitych?? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 11:47 Owszem urządza. Ale w tonie bardziej stonowanym i rozsądnym. W ostatnich rosyjskich obchodach "wielikoj pabiedy" wcale nie opłakiwano tych 30 milionów. Logiczne, bowiem należałoby opłakać także co najmniej 50 milionów padłych w latach 1917-1939. Czy Polska popełnia takie wygłupy, jak zapraszanie "włoskich antyfaszystów"? Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 11:58 rozumiem, że jaki ton jest prawidłowy, oceniasz ty. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 12:02 Trudno się nie śmiać z jawnej i nachalnej śmieszności. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 12:04 ja tam się z ciebie nie śmieję, ale dobrze, że jesteś samokrytyczny Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 12:08 Jednak oceniałem zdolności percepcyjne evci wyżej. Tym razem evcia mnie rozczarowała. A przecież miałem na myśli śmieszność Wsadzia. Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 12:25 czy miałes okazję usłyszec całe zdanie Putina, gdzie był wątek o "włoskich antyfaszystach"? czy opierasz swoje wywody tylko na "cytatach" w mediach RP? pamietam wrzawę , ale jakos nikt nie puscił całosci przemówienia, nawet całosci zdania. polacy "poniżyli sie" bo tego b. chcieli, ubzdurali to sobie, lub (co bardziej prawdopodobne) ktos to zrobił celowo, by rocznicę jeszcze bardziej zochydzic. Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 12:52 zigzaur napisał: > Trudno się nie śmiać z jawnej i nachalnej śmieszności. Kwestia poczucia humoru... Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 12:51 zigzaur napisał: > Owszem urządza. Ale w tonie bardziej stonowanym i rozsądnym. Jestem innego zdania. > > W ostatnich rosyjskich obchodach "wielikoj pabiedy" wcale nie opłakiwano tych 3 > 0 > milionów. Logiczne, bowiem należałoby opłakać także co najmniej 50 milionów > padłych w latach 1917-1939. A także - padłych w potopie biblijnym. W końcu tylko Noe z rodziną się załapał. > > Czy Polska popełnia takie wygłupy, jak zapraszanie "włoskich antyfaszystów"? Dlaczego uważasz to za "wygłup"? Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 11:46 nie może. to sztabowy telegrafista (łącznosciowiec) od 67 lat siedzi zamkniety, od zewnątrz, w żelbetonowym bunkrze, w zawierusze wojennej ktos posiał klucze. ze swiatem łączą go przewody telefonu polowego, ktos je przez pomyłke na "zewnątrz" podpiął do netu, zigzaur równolegle do innych odkrywców wpadł na pomysł zbudowania komputera (zdarzało sie to w przeszłosci - np. radio Popowa) i szle depesze o rusko - niemieckiej napasci. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 11:49 A skąd mam zapasowe baterie do telefonu? 67 lat jeszcze nie mam.... Popow wymyślił ale nie radio tylko zagłuszarkę. Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 11:54 od telefonu potrzebowałes głównie przewód . co do reszty nie wiem. ale cieszę sie że sobie radzisz. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Re: chłopie, czy ty wyjdziesz na chwilę z okopów 26.07.06, 12:58 zigzaur napisał: > A skąd mam zapasowe baterie do telefonu? > > 67 lat jeszcze nie mam.... > > Popow wymyślił ale nie radio tylko zagłuszarkę. Wymyślił radiotelegraf. (Sprawdź w jakiejś encyklopedii, może być Wikipedia; oczywiście - o ile to możliwe z Twego bunkra...) Odpowiedz Link Zgłoś
obraza.uczuc.religijnych To amerykańskie sługusy-polaczki 26.07.06, 12:19 zgotowały Ukraińcom ten los. Sterowana medialnie akcja poszerzania strefy wpływów. A wielu polaczków dało się nabrać. Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin Banderowcu ! Mam nadzieje, ze kiedyś Krym 26.07.06, 23:09 będzie Tatarski, wschód waszego "państwa" w Rosji, zachód w Polsce (chodzi o pradawne POLSKIE ziemie i Polskie miasto Lwów), a centrum z Kijowem to bedzie państwo buforowe, protektorat rosyjsko - polski .... Odpowiedz Link Zgłoś
1atylla Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 15:20 засране кацапи знóв мąцą і знóв русци іч оґарнą і бęдą бечеć прзез настęпне 400 лат Odpowiedz Link Zgłoś
ewswr Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 15:27 fajny alfabet. mieszanka. Odpowiedz Link Zgłoś
sasanka2411 Re: Polski kłopot z niebieską Ukrainą 26.07.06, 22:14 A moze Ukrancy musza sobie przypomniec Wielki Głód Kto im ten prezent zrobil? Odpowiedz Link Zgłoś
dvoryanin sami sobie jestesmy winni .. można tylko za to 26.07.06, 22:33 wystawić rachunek b. preziowi, TW Bolksi, kanapokrato, Judaszówce itp. osobom i środowiskom szkodzącym Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
eurazja.org Ukraina: dzień ulicznych protestów 26.07.06, 23:21 eurazja.org/?p=364 eurazja.org/ - wiadomości ze wschodu Odpowiedz Link Zgłoś