peterliberty 07.02.07, 22:30 Schroeder jak zwykle mija się z prawdą. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
polski_francuz Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Płn. 07.02.07, 22:31 A ja mu jakos nie ufam. Poszedl za forsa i tylko mu forsa w glowie. PF Odpowiedz Link Zgłoś
oblewai Re: Schroeder: mozesz sobie namalowac ten 08.02.07, 01:04 >aplus< mylisz przeprowadzane inwestycje w kraj twego zamieszkania w ktorym rzadko co sie udaje a jezeli cokolwiek wychodzi, to tylko dlatego ze moczy pieniadze obcy kapital ktory wie jak to sie przeprowadza. A zanim rozpocznie sie taka inwestycje jak ta rura, wszystko jest dopiete na przyslowiowy ostatni guzik, igrzyska ze znakami zapytania organizuje sie dla takich dyletantow jak ty i 98% tobie podobnych, tak trzymac Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 07.02.07, 23:03 Jemu się nic w życiu nie udało. Wcisnął się do świata polityki "na krzywy ryj" i niczego dobrego w polityce nie dokonał. Dwie przeputane kadencje są doskonałym tego dowodem. Prawdopodobnie i gazociąg mu się nie uda. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Czas zdemaskować Schrödera-multimilionera 07.02.07, 23:21 polski_francuz napisał: > A ja mu jakos nie ufam. Poszedl za forsa i tylko mu forsa w glowie. Poważnie? A ile on będzie tam zarabiał? Masz jakieś dane, przeczące oficjalnym oświadczeniom Nord Stream i samego Schrödera, że otrzyma on raptem 250.000 tys. rocznie? Rozumiem, że masz, skoro takie rzeczy piszesz. Podziel się więc z nami, proszę. Ja sama śmieję się jak dotąd często ze Schrödera. Co za proletariacki naiwniak z nizin! W USA wędrówka między koncernami-polityką/rządem - koncernami to normalka (vide oba Bushe,Cheney, Rice; koncerny UNOCAL, Chevron, Texaco etc). Ale przecież NIE za takie śmieszne kieszonkowe!! Sam Cheney obliczany jest na kilkadziesiąt milionów rocznie - takie są stawki dla krzyżówki US-polityków/naftowych managerów. Za żałosne oficjalne kieszonkowe Schrödera Cheney nawet JEDNEGO dnia by z łóżka nie wstał, aby pójść do pracy. To poniżej wszelkiej neokońskiej godności. Mam więc nadzieję, że i Schröder idiotą nie jest. Liczę na to, że wiedząc coś o jego superapanażach podzielisz się z nami tą wiedzą. Odpowiedz Link Zgłoś
sirus_curse Dodaj jeszcze, 08.02.07, 05:58 ze w Ameryce jest tradycja, ze byli prezydenci i ich doradcy zasiadaja po zakonczeniu prawie darmowej kadencji w bialym domu (Killer, co ja sobie kupie za 1 milion dolarow rocznie, podpaski?) w radach nadzorczych spolek naftowych, by zbierac owoce swojej udanej polityki bliskowschodniej. Widac ta tradycja przenosi sie do Europy vide Schroeder czy Radek Sikorski (beneficjent AEI, tuby propagandowej Exxona). Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Dodaj jeszcze, 08.02.07, 12:04 Dokładnie, a później ci sami amerykańscy spleceni w nierozrywalnym uścisku rządowo-naftowi spece oburząją, się, że rząd rosyjski dba o interesy swoich koncernów naftowych. Eeeh, ale PR mają anglosasi dobrą. Tak ogłupili kontrolowane przez siebie media i ich odbiorców, że wielu ludzi (zwłaszcza Polaków) oburza się świącie na to, że Putin broni intersów energetycznych własnego kraju, na to, że Schroeder chce zabezpeiczyć Niemcom i EU dostęp do óródeł energii, To skandal wg. PL. Na to, co robi Cheney, Rice ect. nikt się nie oburza. To nie jest w ogóle w mediach dyskutowane. A czego w mediach nie ma, to nie istnieje. Odpowiedz Link Zgłoś
skubi6 Szkoda, że w Polsce zlikwidowano MSZ 07.02.07, 22:34 Szkoda, że w Polsce zlikwidowano Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Bo właśnie to ministersto powinno zablokować budowę gazociągu. Oby Schroeder sie mylił, mimo wszystko. www.skubi.net/bank.html Odpowiedz Link Zgłoś
krychola A dlaczego chcesz aby MSZ blokowało tą budowę? 07.02.07, 22:47 To nie lepiej się też przyłączyć skoro chcą abyśmy w to weszli? Może Polska nie powinna tylko blokować ale też coś konstruktywnego zrobić? Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Re: Szkoda, że w Polsce zlikwidowano MSZ 07.02.07, 23:16 Szkoda. Ale nie dlatego ze powinno ono zablokowac lecz dlatego ze powinno zdobyc nam przyjaciol i partnerow ktorzy wspolnie z nami realizowaliby taki wariant wspolnej polityki energetycznej, ze ten gazociag okazalby sie tym czym jest: droga, nieprzyjazna dla srodowiska fanaberia dzierzymordy z imperialnymi zapedami i goscia z Niemiec ktory chce na tym zarobic i dac innym zarobic. Blokowanie jest najgorszym z rozwiazan dalej rujnujacym nam i tak poszargana opinie. I nieskutecznym najprawdopodobniej. Odpowiedz Link Zgłoś
jola_z_dywit_2006 Re: Szkoda, że w Polsce zlikwidowano MSZ 08.02.07, 01:38 Pytanie pierwsze: dlaczego ? Pytanie drugie: w jaki sposob ? Wyglada na to ze podobine jak byly minister SZ Skubiszewski madroscia nie grzeszysz. On podpisal idiotyczny ukalad Dobrosasiedzki gwarantujacy tylko Niemca przywileje. Jak by bylo malo dolaczyl glupi list do tego traktatu. No i "wstydliwie" niechcial mowic o tym. Ty tez tylko klepiesz jezorem. Wtracac sie w czyjes interesy juz potrafisz. A moze sam bys zalozyl spolke i sciagal gaz z innego zrodla. Pole do popisu. My niechcielismy drugiej nitki wiec jej nie mamy. To chyba jest powod do radosci ? skubi6 napisał: > Szkoda, że w Polsce zlikwidowano Ministerstwo Spraw Zagranicznych. > Bo właśnie to ministersto powinno zablokować budowę gazociągu. Oby > Schroeder sie mylił, mimo wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
old.european Amen, panie Schroeder 07.02.07, 22:35 A komu nie pasuje, niech sobie radzi sam. Odpowiedz Link Zgłoś
yrzyk No jak tam były Kanclerzu, ile na tym zarabiasz? 07.02.07, 22:52 Jeśli by chodziło o sprawy gospodarcze rurociąg przebiegzłby najtańszą (lądową) drogą.To przedłużenie imperialnej polityki Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 BRD i Rosji nie stać na najdroższe rozwiązania 07.02.07, 23:03 yrzyk napisał: > Jeśli by chodziło o sprawy gospodarcze rurociąg przebiegzłby najtańszą > (lądową) drogą. Nie, to byłoby NAJdroższe rozwiązanie. Polska już w 2000 r. zastrzegła sobie, że będzie zakręcać cudzy kurek, jeśli Rosja nie będzie prowadzić odpowiadającej Polsce polityki na Ukrainie. Ba, polski rząd chciał nawet kręcenie kurkiem wpisać w traktat. >To przedłużenie imperialnej polityki Rosji. Nie, to byłoby przedłużenie polskich ambicji wpływania na Kreml. Dokładnie takich samych jak te, które obecnie pokazuje Łukaszenka, a rok wcześniej próbował mieć Juszczenko. Odpowiedz Link Zgłoś
pisowstrzymywacz_007 Re: bystrzak z ciebie, od razu widać 07.02.07, 23:41 IP: 82.138.6.* te nr serwerow maja czlonkowie przedstawicielstw rosyjskich jak nie chcesz ty czy np "kacap z Moskwy" czy "iwan_z_Moskwy" to loguj sie za kazdym razem, bo na forum sa ludzie co pracuja w telekomunikacji, po wtore, czy zamaskujesz czy nie swoj identyfikator to po formie wypowiedzi widac czym pachniesz, propagande w twoim stylu musielismy ale juz NIE MUSIMY lizac, wiec splywaj nad Neve ok ???? Odpowiedz Link Zgłoś
perk Re: bystrzak z ciebie, od razu widać 08.02.07, 02:14 pisowstrzymywacz_007 napisała: > IP: 82.138.6.* te nr serwerow maja czlonkowie przedstawicielstw rosyjskich jak > > nie chcesz ty czy np "kacap z Moskwy" czy "iwan_z_Moskwy" to loguj sie za > kazdym razem, bo na forum sa ludzie co pracuja w telekomunikacji, po wtore, czy > > zamaskujesz czy nie swoj identyfikator to po formie wypowiedzi widac czym > pachniesz, propagande w twoim stylu musielismy ale juz NIE MUSIMY lizac, wiec > splywaj nad Neve ok ???? > jestes ignorant telekomunikacyjny i kutas zlamany. Odpowiedz Link Zgłoś
blond_kasi jak zwykle bełkot. 07.02.07, 23:27 myślisz stereotypami. rozsądne wypowiedzi nie muszą koniecznie pochodzic tylko od "ruskich"..., :). Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Pani Ewo 07.02.07, 23:24 pani myli niestety dwa obszary tematyczne. 1. Istotnie, rzad Polski zachowal sie bez wyobrazni w przeszlosci. Powinien na wyscigi budowac za swoje pieniadze druga nitke rurociagu i postawic kilka lat temu Rosje i Niemcy przed faktem dokonanym. W tym sensie rzad przyczynil sie do naprowadzenia Putina na pomysl GP. 2. Nieprawda jest ze rzad naszego kraju ponosi rowniez odpowiedzialnosc za to co zrobil Schröder. Schröder postawil swoj wlasny interes, inters dwoch niemieckich koncernow jak rowniez partykularne interesy Niemiec ponad wspolna europejska polityke. Zrobil to z jednej strony dla wlasnej wasko pojetej korzysci a z drugiej strony aby postawic sie przed wyborami w swietle kamer jako energetyczny zbawca ojczyzny. 3. Odruchowe obwinianie naszych politykow o to ze powstaje gazociag budzi niesmak. Mozna ich jedynie obwinic o brk wyobrazni i zadufanie. Nie po raz pierwszy zreszta. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd nr.1 07.02.07, 23:41 W 2000 r Niemcy i Rosja prosiły PL o puszczenie rury przez PL z pominięciem Ukrainy. PL na to się nie zgadzała, żądała puszczenia rury przez Ukrainę i wpisania do traktatu, że Warszawa będzie mieć prawo zakręcenia(!!!)kurka, jeśli polityka Moskwy wobec Ukrainy nie będzie jej odpowiadać. Otwarcie żądano wpisania takiego SZANTAZU do umowy: "(...) Na podstawie tej umowy Polska miałaby prawo odmówić tranzytu do Europy w sytuacji, gdyby Rosja nie wywiązywała się ze swych zobowiązań wobec Ukrainy (...)" www.rosati.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=63 Buha, ha. Podli, zadziorni Niemcy i Rosjanie jakoś nie chcieli być szantażowani i już wówczas w 2000 r. mówili, że w takim razie puszczą rurę POD BAŁTYKIEM, co bardzo rozmieszyło polskich mędrców, uważających to za strachy na Lachy, mimo, że Rosati ostrzegał: "Lansowane tu i ówdzie pomysły, iż Polska powinna odmówić zgody na budowę nowego gazociągu, a jednocześnie zablokować alternatywną trasę tranzytu po dnie Bałtyku (uruchamiając wcześniej gazociąg z Norwegii i odmawiając zgody na "skrzyżowanie" nitek) są, mówiąc delikatnie, niepoważne.(...)" Sześć lat później mędrcy i ich równie mądrzy następcy krzyczą, że rurę puszczona za ich plecami!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pisowstrzymywacz_007 Re: Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd 07.02.07, 23:43 -------------------------------------------------------------------------------- IP: 82.138.6.* te nr serwerow maja czlonkowie przedstawicielstw rosyjskich jak nie chcesz ty czy np "kacap z Moskwy" czy "iwan_z_Moskwy" to loguj sie za kazdym razem, bo na forum sa ludzie co pracuja w telekomunikacji, po wtore, czy zamaskujesz czy nie swoj identyfikator to po formie wypowiedzi widac czym pachniesz, propagande w twoim stylu musielismy ale juz NIE MUSIMY lizac, wiec splywaj nad Neve ok ???? Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Adresy IP 08.02.07, 00:38 pisowstrzymywacz_007 napisała: > ------------------------------------------------------------------------------- > - > IP: 82.138.6.* te nr serwerow maja czlonkowie przedstawicielstw rosyjskich Eee, moze kieruja Toba patriotyczne pobudki i chcesz aby tak bylo bo Ci tak akurat pasuje ale musze Cie rozczarowac: o topografii sieci rozleglych i zasadach przdzielania adresow IP nie masz zielonego pojecia. A eva15 jest w swych wypowiedziach czasem radykalna, czaem tez przewrazliwiona na niektore polskie idiosynkrazje takie jak ruso- i germanofobia. Klasyfikowanie jej jednak od razu automatycznie do obozu wrazych moskali i nieprzyjaciol Polski uwzam za duza przesade. Ja osobiscie duzo sie z jej krytycznych postow dowiedzialem. To ze jej nastawienia nie podzielam bezkrytycznie to juz inna sprawa. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Adresy IP 08.02.07, 00:44 спасибо большойе odpowiedziała natychmiast rosyjska ambasada Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Re: Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd 08.02.07, 00:29 Trudno z tym polemizowac. Nie mam tez takiego zamiaru. Obecna trudna sytuacja Polski wynika z braku wyobrazni i zlej oceny rozkladu sil i interesow w przeszlosci. Cieszenie sie jednak i pelne satysfakcji rechotanie ze "dobrze im sie stalo" nie jest stanowiskiem ktore moge podzielac, pani wybaczy. Stalo sie zle. A ospowiedzialnosc za taki stan rzeczy ponosi jedynie po czesci strona polska. Przyczynilo sie do tego rowniez niesolidarne, partykularystyczne i antyeuropejskie zachowanie Pana Schröder'a. I bylo by milo gdyby rowniez do tej czesci wypowiedzi pani sie ustosunkowala. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd nr. 2 08.02.07, 00:40 Nie nie cieszę się z tego jak się stało. Wkurza mnie, że nadal robi się błędy i jednocześnie dośś bezczelnie znów wskazuje palcem na innych (tu: Schroedera). A przecież to Polska i NIKT inny stwarza sytuację patową: - PL nie chciała rury przez swoje terytorium - PL nie chce rury pod Bałtykiem - PL nie chce się do tej rury podłączyć, bo twierdzi, że gazu ma wystarczająco - PL nie chce odgałązienia tej rury z Greisswald do Szczecina, bo ponownie twierdzi, że gazu ma wystarczająco Więc CZEGO właściwie Polska chce? O co tu chodzi? To chyba oczywiste, że NIC innego nie może się w takiej sytuacji nasunąć Niemcom i Rosjanom jak tylko to, że Polska NADAL CHCE tylko i wyłącznie prawa do kręcenia kurkiem z nie swoim gazem !!! Podobnie jak chciała tego w 2000 r. Czyli NIC się nie zumieniło w polskich zachowaniach. Robić błędy to jeszcze nic. Ale nie uczyć się na błędach, to jest STRASZNE. Odpowiedz Link Zgłoś
freeadamae2 Re: Polskie błędy odnośnie rury bałtyckiej. Błąd 08.02.07, 02:09 Wybacz ale ty tu chyba nowy jestes?? Prorosyjska propaganda to specjalnoscdi evy15 i nieoczekuj czegos takiego jak w miare obiektywny komentarz. O bzdurach i bajkach przez nia tu wypisywanych to mozna by kilka kksiązek napisac. Odpowiedz Link Zgłoś
slowianska_dusza eva15 konfabuluje 08.02.07, 00:21 eva15 napisała: > Nie, to byłoby NAJdroższe rozwiązanie. Polska już w 2000 r. zastrzegła sobie, > że będzie zakręcać cudzy kurek, jeśli Rosja nie będzie prowadzić odpowiadającej > > Polsce polityki na Ukrainie. Ba, polski rząd chciał nawet kręcenie kurkiem > wpisać w traktat. Zmyślasz jak najęta, po prostu konfabulujesz. Niczego takiego ze strony polskiej NIE BYŁO! Odwołam swoje słowa jedynie, jeżeli przedstawisz jakiś zachowany dowód w Internecie, oficjalny dokument albo artykuł w prasie polskiej. > Nie, to byłoby przedłużenie polskich ambicji wpływania na Kreml. Polska ma straszną, bezczelną, ambicję wpływania na Kreml oraz na Brukselę, by ją traktowano na równi z innymi członkami. Po prostu w głowie się prewróciło paskudnym Polaczkom. Trzeba im za to zablokować całkiem eksport do Wielkiej Rosji. Upadną i będą skamleć, przebrzydłe Kaczory. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 eva15 ma uczulenie na głupotę 08.02.07, 00:30 slowianska_dusza napisał: > Zmyślasz jak najęta, po prostu konfabulujesz. Niczego takiego ze strony > polskiej NIE BYŁO! Odwołam swoje słowa jedynie, jeżeli przedstawisz jakiś > zachowany dowód w Internecie, oficjalny dokument albo artykuł w prasie > polskiej. Eeehh, nieboraku nieszczęśliwy, twoje odwołanie nie znajduje się na liście moich priorytetów. Ale mimo to podaję ci link do oficjalnych dokumentów polskiego rządu wraz z moim komentarzem, bo widzę, że musisz się dużo uczyć i szczera litość mnie ogarnia.... (Charakter mam z gruntu dobry, choć czasem w obliczu głupoty popędliwy - mam uczulenie). forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=56933026&a=56937647 Odpowiedz Link Zgłoś
slowianska_dusza Re: eva15 konfabuluje dalej 08.02.07, 01:01 eva15 napisała: > moich priorytetów. Ale mimo to podaję ci link do oficjalnych dokumentów > polskiego rządu Gó.. prawda. To jest artykuł Rosatiego, który w 2000 roku był już dawno poza rządem (w 2000 r rządził w Polsce AWS) A co do zawartości tego artykułu, to Rosati wypowiada się przeciwko propozycjom Rosji: "Jaki sens miałaby jednak budowa takiej odnogi, jeśli jednocześnie miałaby powstać druga nitka gazociągu jamalskiego? Czy w tym przypadku nie chodzi wyłącznie o instrument nacisku na Ukrainę? Wydaje się, że budowa dwóch dodatkowych gazociągów biegnących przez Polskę nie ma dziś żadnego uzasadnienia. ... Ukraina miałaby oczywiście prawo domagać się prawno--traktatowej ochrony swoich interesów bądź odpowiedniej rekompensaty. ... Ukraina jest naszym partnerem strategicznym i oczywiście powinniśmy unikać wszelkich decyzji, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić ukraińskim interesom. ... Na podstawie tej umowy Polska miałaby prawo odmówić tranzytu do Europy w sytuacji, gdyby Rosja nie wywiązywała się ze swych zobowiązań wobec Ukrainy w zakresie dostaw gazu i kwot tranzytu. Polska nie miałaby natomiast prawa blokować tranzytu w sytuacji, kiedy to Ukraina zalegałaby z płatnościami lub w jakikolwiek inny sposób naruszałaby swoje kontraktowe zobowiązania. Elementem tej umowy byłoby potwierdzenie kontroli Polski nad gazociągami biegnącymi przez jej terytorium - tak jak Rosja i Ukraina kontrolują własne odcinki gazociągów. Nad przestrzeganiem tych zobowiązań czuwałaby powołana na mocy umowy trójstronna komisja, która rozstrzygałaby też ewentualne spory między krajami- sygnatariuszami." ====================== To są wszystko bardzo rozsądne propozycje ze strony Polski. Rosja chciała przy naszej pomocy rzucić Ukrainę na kolana, czego uwieńczeniem były wybory w 2004 roku, które wywołały "Pomarańczową rewolucję". Nic dziwnego, że jej w tym nie pomogliśmy. 4 mld strat rocznie w handlu z Rosją po wprowadzeniu przez nią totalnego embarga na nasze towary, to nie jest wysoka cena za niepodległość Ukrainy. Nie samymi pieniędzmi człowiek żyje! Poza tym nasz eksport do Rosji jest raczej mały, więc znaczenie tego embarga będzie symboliczne. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 bystrzak z ciebie tęgi 08.02.07, 01:16 slowianska_dusza napisał: >4 mld strat rocznie w handlu z Rosją po wprowadzeniu przez nią > totalnego embarga na nasze towary, to nie jest wysoka cena za niepodległość > Ukrainy. Nie samymi pieniędzmi człowiek żyje! Poza tym nasz eksport do Rosji > jest raczej mały, więc znaczenie tego embarga będzie symboliczne. Eksport będzie prawdopodobnie jeszcze mniejszy, więc znaczenie embarga będzie jeszcze bardziej symboliczne. Ale spryciula z ciebie, mądrze to wydedukowałeś. Brawo! Odpowiedz Link Zgłoś
slowianska_dusza prawdziwą bystrzaczką jesteś ty 08.02.07, 02:02 eva15 napisała: > slowianska_dusza napisał: > > > >4 mld strat rocznie w handlu z Rosją po wprowadzeniu przez nią > > totalnego embarga na nasze towary > Eksport będzie prawdopodobnie jeszcze mniejszy, więc znaczenie embarga będzie > jeszcze bardziej symboliczne. Przecież cały nasz roczny eksport do Rosji jest na poziomie 4 mld euro, więc jeszcze mniejszy eksport musiałby być ujemny. To co ty piszesz jest słuszne i mądre na 1000% jak mówi wicepremier Lepper. Odpowiedz Link Zgłoś
slowianska_dusza Re: prawdziwą bystrzaczką jesteś ty 08.02.07, 02:09 slowianska_dusza napisał: > To co ty piszesz jest słuszne i mądre na 1000% jak mówi wicepremier Lepper. W wypowiedziach evy15 odnalazłem podobny poziom kompetencji jak u ww. polskiego polityka. Nic dziwnego - został on niedawno doktorem honoris causa pewnej uczelni państwowej w Moskwie. Odpowiedz Link Zgłoś
shoovar Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Płn. 07.02.07, 22:57 politycznie powiedziane "mamy was wszystkich w dupie" Odpowiedz Link Zgłoś
blond_kasi hej szable w dłoń! 07.02.07, 23:32 no to my na to wyprowadzamy oba nasze pancerne wozy drabiniaste. a na czele red. kublik z wyborczej przy szabli i z dokładnymi notatkami o wrażym światlociagu wzdłuż rorowodu (lub odwrotnie, w miarę potrzeb). Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a [...] 07.02.07, 22:59 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
igel1 Powinien za to stac przed sadem !!! 07.02.07, 23:02 Kanclerze niemiec angazowal sie jako koles Putina zanim wylecial ze polityki. Utapial pieniadze podatnikow w projekty uzalezniajace Niemcy od sowietow. Pani Merkel jako kolezanka z bylej DDR dalej pakuje pieniadze w ten projekt. Moze tez jak niedlugo wyleci bedzie siedzial w radzie nadzowrczej jakiej sowiecko .niemieckiej inwestycji?.. Wcale bym sie nie zdziwil...niemcy juz stracili nadzieje w lepsze jutro...Obecna polityka to glownie "reformy" obslugujace sie z portweli obywateli...ktorym idzie coraz gorzej... Odpowiedz Link Zgłoś
freeadamae2 Re: a co ty jestes niemieckim prawnikiem? 08.02.07, 02:25 Nie trzeba byc niemieckim prawnikiem zeby widziec jawna korupcje. A ty Helmut powinienes sie najbardziej o to martwic bo to ciebie beda doic z podatkow zeby to zrealizowac. Calkowity koszt rurociagu w momencdie zakończeniarealizacji projektu moze siegnąc nawet 30 mld USD, A Schreder chcial jeszcze dac na to wszystko rządowe gwarancje:) Życze powodzenia w dalszym robieniu takich "wspanialych" interesow z Rosjanami;)) Dajcie im jeszcze tylko wasz rynek dystrybucji i bedziecie mieli raj jak u nich:) Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: a co ty jestes niemieckim prawnikiem? 08.02.07, 10:31 Ja Schroedera nie bronie, nigdy go nie lubilem. Komentarz dotyczyl tylko "typowo polskiej uwagi albo reakcji" o postawienie przed sadem. Sprawa byla badana przez wielu, zarowno z urzedu jak i przez tych, ktorzy by chetnie Schroederowi dowalili. Rzadowe gwarancje uniewaznili, czy tez nigdy ich nie dali ale nawet w tym przypadku udowodnienie zwiazku przyczynowego byloby niezwykle trudne. Schroeder postapil co najwyzej nieetycznie, ale paragrafu na to nie ma chociaz teraz Niemcy nad tym dyskutuja azeby wprowadzic. Nie ma i w Polsce bo "przypadek" Marcinkiewicza jest w sumie bardzo podobny. Nigdy by nie dostal tej pracy doradcy, gdyby nie byl przedtem premierem. Odpowiedz Link Zgłoś
wieszatiel_ukaz Ribentrop-Molotow 07.02.07, 23:04 siekorski z polskiego MON tak nazwal ta unijna inwestycje, zapewniajaca energie Unii Europejskiej. Dzis siekorskiego nie ma w MON, bo kiedys byl jako partyzant w Afganistanie, to byly lata 80, walczyl przeciwko ZSRR, ale mial pecha, Rosjanie przymkneli bratka, potem szybko zwolnili, a potem juz wiadomo, szybka kariera w WB i w Polsce. Takie to losy polakow z 4 paszportami, gdzie zajada tam u siebie, w moskwie tez. Odpowiedz Link Zgłoś
babette666 Re: Ribentrop-Molotow 07.02.07, 23:17 od Sikorskiego wara ruski dupku, won bolszewicki pacholku do tego twojego raju, nie zapomnij po drodze wstapic do tej twojej ambasady i wez ze soba eve15, propagande to tam za Bugiem uprawiac od Polakow won z lapskami a SIKORSKI to nie Siekorski i to PAN SIKORSKI capito??? Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Mija? Z prawda? 07.02.07, 23:12 peterliberty napisał: > Schroeder jak zwykle mija się z prawdą. To lagodnie powiedziane. Bardzo. W rzeczywistosci mozna zaryzykowac twierdzenie ze on po prostu dobrze wykonuje polecenia swego pracodawcy za co mu sie placi. Pozostawmy to tak. Szkoda piany. Odpowiedz Link Zgłoś
tarura Tyle waży sprzeciw Polski 07.02.07, 23:25 że handel z Rosją bedzie wstrzymany, aż będzie zgoda na tę rurę Odpowiedz Link Zgłoś
co.ty.powiesz Bardzo dobry pomysł 08.02.07, 00:16 "Jeżeli Polska chce, to ma bardzo wiele możliwości, aby się jakoś w ten projekt zaangażować" Schroeder ma nawet propozycję jednej takiej możliwości: Polska wykłada na przykład 1-2 miliardy euro, za to spółka wybuduje kilkadziesiąt kilometrów rury z Niemiec do Polski. Kurek będzie w rękach rosyjskich. Jeżeli Polska odrzuci tę wielkoduszną propozycję, to będzie niewdzięcznicą i to będzie dobry powód, żeby UE w ogóle nie przejmowała się popiskiwaniem Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
sapervodicka polskie zaangazowanie-polacy beda budowac te rure 08.02.07, 00:25 polacy zostana zatrudnieni nielegalnie i za 1/3 stawki przy budowie tej rurki, takie bedzie "zaangazowanie" Polski, a po latach nastepne pokolenie bedzie opowiadac jak rure budowali, tak jak dziadek co palackultury budowal Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Schoeder: Nic nie opozni budowy,,, 08.02.07, 00:56 Ot, typowa szwabska gadka-szmatka. Odpowiedz Link Zgłoś
asd616 Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 08.02.07, 01:25 Ciekawe kto mu teraz uwierzy? Odpowiedz Link Zgłoś
mentor6 Schroeder = dno 08.02.07, 01:32 3 razy rozwiedziony, czerwony karierowicz, czlowiek bez zasad, klamca zawodowy. Smierdzacy dran ktory wszytko zrobilby dla wlasnej kariery i wladzy, Pffuj. Schröder du bist Nul. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Dyskusja taka jakby Schroeder byl budowniczym 08.02.07, 02:04 Schroeder jest w radzie nadzorczej, ma tyle do gadania co Kaziu w banku. Odpowiedzialny najwyzej za "wizerunke" projektu czy firmy. Odpowiedz Link Zgłoś
zawiz Ukłony szredera do Unii w sprawie pożyczki 08.02.07, 02:49 Chyba szrederowi mięknie rura bo składkowych pieniędzy brakować zaczyna. A putan już dostaje rozwolnienia. Qrde !!! skąd wziąść kasę na rurę? !!! Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Ukłony szredera do Unii w sprawie pożyczki 08.02.07, 10:52 > Chyba szrederowi mięknie rura bo składkowych pieniędzy Oprocz aspektu politycznego projekt ma dwa inne wazne aspelty, ktore moga miec duzy wplyw na realizacje: wlasnie finansowanie oraz technika. W sprawie finansow jest oczywiste, ze czlonkowie konsorcjum chca rozlozyc ryzyko na jak najwieksza ilosc "uczestnikow". W sprawie "techniki" sa napewno problemy, ktore nie sa jeszcze rozwiazane, poza tym tak duzy projekt rzadko jest konczony w czasie zaplanowanym. Odpowiedz Link Zgłoś
hohlik3 Re: Ukłony szredera do Unii w sprawie pożyczki 08.02.07, 12:11 straszne!! ;) nie maja technologii buhe he blekitny potok na dnie morza czarnego biegnie na znacznie wiekszej glebokosci na baltyku pozostaje kwestia jednej tloczni i wsio Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Ukłony szredera do Unii w sprawie pożyczki 08.02.07, 15:23 Nie mowie o technologii, a raczej o technice projektu. Polnocny jest prawie 3 razy dluzszy, sila rzeczy wiekszy projekt (do zarzadzania). Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 08.02.07, 06:12 Oddanie rurociagu baltyckiego ma nastapic w 2010 roku.Czyli za 3 lata.!Pokapowaliscie,dupki,ze za 3 lata rura bedzie rzeczywistoscia!A wy bedziecie dlaj na forum piep..c ze Szröder glupi a Unia jest bee bo nie zabronila...Boze,za cos pokaral glupota ten Narod??Od Niemcow bedziecie za pare lat kupowac Gaz i nie bedzie,bo my w Unii i chcemy tanio.!Bedzie - E.ON to prywatna firma i ma prawo od Polakow kasowac tyle ile jej sie podoba..!! Odpowiedz Link Zgłoś
ubudubu4 Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 08.02.07, 15:14 Boże za coś pokarał głupotą ten Caesar_pl. Biedny człowieku nie będzie rurociągu na pewno w 2010 roku, a może wcale. Jak na dzień dzisiejszy to spółka na potrzebne 16 mld euro potrzebne do budowy posiada 1/3 środków. Europejski Bank Inwestycyjny odmówił finansowania i myślę że nie znajdą się poważne banki które wejdą w tą antyekonomiczną chucpę. Jeśli jeszcze Szwedzi nie zgodzą się na postawienie platformy na swoich wodach to z całego projektu zostanie wielkie ZERO. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Schroeder: Nic nie opóźni budowy Gazociągu Pł 08.02.07, 15:26 Moze zawsze skoczyc tak jak Eurotunnel. Tunel niby dalej istnieje i funkcjonuje ale wlascicielem jest chyba syndyk (wierzyciele). Odpowiedz Link Zgłoś