Dodaj do ulubionych

W październiku masowe bankructwa szpitali?

    • libero72 Porównanie 17.07.07, 11:17
      Z własnego przykładu: Operacja w sumie niezbyt skomplikowana i miałem do
      wyboru - prywatny szpital a publiczny i tak:
      Prywatny : operacja natychmiast po zgłoszeniu, pobyt 3 dni, czysto,
      profesjonalnie, pełne badania plus zero problemów z opcją przedłuzenia pobytu w
      przypadku podejrzenia komplikacji, zero łapówek i "prywatnych konsultacji"
      Publiczny: operacja za 6 miesięcy, pobyt 7-10 dni, cud że sanepid nie zabił tej
      budy dechami, personel poniżej poziomu krytyki, badania na zasadzie moze
      zrobimy a może nie bo po co? jak się rozetnie to się zobaczy, oczywiście można
      szybciej po zaliczeniu kilku "prywatnych konsultacji"
      Sprawdziłem później ceny - pywatnie zapłaciłem takie same pieniądze jak
      publiczny dostaje z NFZ.
      O zachowaniu lekarzy i pielgniarek w publicznym to nawet nie chce mi się pisać
      takie dno... A sumie jak się porówna to za tą samą cenę dostaje się dwa różne
      standarty. I jakoś nie mogę zrozumieć jak ten sam zabieg w jednym miejscu jest
      deficytowy a w innym opłacalny...
      • ml2403 Re: Porównanie 18.07.07, 09:31
        Właściwie powinieneś zakończyć na pierwszym zdaniu. Operacja niezbyt
        skomplikowana. I tu jest pies pogrzebany. Jak będziesz jeszcze raz w tej
        placówce gdzie cię tak dobrze obsłużono to zapytaj czy cię przyjmą jak nie daj
        Boże pęknie ci wrzód żołądka lub stanie się coś podobnego ale poważnego. Na
        100% odpowiedzą, że tym się nie zajmują. To kolokwialnie nazywa się wybieranie
        śliwek. Jest bardzo ciekawe dlaczego NFZ na to pozwolił, tu przydałaby się
        jakaś akcja CBA czy innych tego typu. Szpitale publiczne mnie mogą się zajmować
        takimi schorzeniami bo muszą leczyć ciężko chorych, takie sprawy są dodatkiem,
        możnaby na nich zarobić ale trzebaby mieć dodatkowe sale operacyjne. A tak
        zawsze pierwszeństwo musi mieć ciężko chory pacjent i spycha się takie zabiegi
        na koniec. Dlatego w publicznym masz termin za 6 mies. Szpitale prywatne, z
        których większość nie powinna używać tej nazwy bo nie spełniają warunków bycia
        szpitalem, zajmują się tylko sprawami prostymi za które fundusz płaci niewiele
        mniej i dobrze z tego żyją. Logicznie powinno być tak: chcesz się zajmować
        chirurgią musisz leczyć wszystko, lekko i ciężko chorych, mieć intensywną
        terapię i laboratorium całodobowe itd. Jak nie hcesz tak to nie dostaniesz
        kontraktu. Na zakończenie napiszę ci, że przeszedlem ze szpitala państwowego do
        prywatnego, żyje mi się o niebo lepiej, ale to nie powód, żeby nie widzieć jak
        to wygląda.
    • suhar3 W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 11:18
      szpitalami źle się zarządza. Przecież większość dziś już nie ma problemów
      finansowych, bo są dobrze zarządzane.
      • zora8 Re: 10 lat , ,kwas chronil kretaczy 17.07.07, 11:31
        powinien za to odpowiedziec przed trybunalem stanu
        • milet_z_sedesu solny czy siarkowy chłoptysiu 17.07.07, 12:10
          a sorry, chemii to jeszcze w szkole nie zacząłes pewnie przerabiać
          • eti.gda Re: solny czy siarkowy chłoptysiu 17.07.07, 12:24
            milet_z_sedesu napisał:

            > a sorry, chemii to jeszcze w szkole nie zacząłes pewnie przerabiać

            Ciężko będzie. Przedmiot "chemia" w podstawówkach i gimnazjach ma być
            zniesiony, a może już jest?
    • presentation1 .....Nawet................... 17.07.07, 11:20
      bez nowych ustaw Sluzba Zdrowia bedzie sie reorganizowac.Niestety w obecnym stanie nie moze istniec.Pielegniarki, a bedzie ich mniej, znajda sobie roznych pracodawcow.Co sie tyczy lekarzy.Skonczy sie prywatno-panstwowy garnuszek.Jak prywatnie to na swoim(z pelna tego odpowiedzialnoscia)
      www.bloguez.com/POLSKA/
      • milet_z_sedesu Twoim zdaniem pielęgniarek jest za dużo?????? 17.07.07, 12:08
        • no.655321 Re: Twoim zdaniem pielęgniarek jest za dużo?????? 17.07.07, 12:14
          jego zdanie ma sie tak do rzeczywistości jak kij do dupy.
        • zora8 Re: Twoim zdaniem pielęgniarek jest za dużo?????? 17.07.07, 12:16
          nie masz pojecia o sluzbie zdrowia ,to nie zabieraj glosu
    • dellek Ale białego miasteczka nie ma... 17.07.07, 11:30
      Za oknem URM cisza, spokój, widoki się poprawiły, pielęgniarki sie uspokoiły,
      można iść na urlop a we wrześniu jakoś to będzie.
    • wariant_b Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 11:33
      W radiowym wywiadzie Religa dobił mnie stwierdzeniem, że o pieniądzach
      będzie rozmawiał jesienią (czyli, już po opracowaniu budżetu na 2008).
      Szkoda faceta, chyba dopadła go IV RP.

    • bonar10 Nareszcie! Kończy się moda na złe zarządzanie! 17.07.07, 11:36
      Kto to wymyslił, żeby zarządzał szpitalem lekarz! Przecież lekarze pracując na
      państwowym (często nawet i przywatnie!) potrafią tylko rozrzutnie podchodzić do
      wydawanych pieniędzy. I to niestety wcale nie na leczenie pacjentów! Byłam
      kiedyś pracownikiem nadzoru epidemiologicznego sanepidu i często kontrolowałam
      szpitale pod względem sanitarno-epidemiologicznym. Żeby,ście drodzy Państwo
      usłyszeli to, co mówiły pielęgniarki oddziałowe, które z pewnością nie należały
      do osób źle poinformowanych, to po prostu budziło oburzenie i zadumienie, jak
      łatwo trwoni się w danym szpitalu społeczne pieniądze. mój znajomy, który jest
      zaopatrzeniowcem jednego ze szpitali często opowiada, że nawet i dziś dzieje się
      to samo. Zamawiane są rzeczy najdroższe, nie zawsze potrzebne i bez umiaru.
      Przecież lekarze w ogóle nie mają pojęcia o wartości pieniędzy, to tak samo jak
      artyści. Nawet nie powstrzymuje ich przed zbędnymi wydatkami zła sytuacja
      szpitala, tak samo te strajki pokazują dobitnie, że im wszystko jedno, czy
      szpital, który jest ich miejscem pracy upadnie. Nigdy nie zaznali bezrobocia!
      Wszelki głosy krytyki odbierają jako atak na ich zawód! Paskudne, skorumpowane,
      rozpieszczone środowisko - wyjątkową wredotę okazali strajkując, mając
      świadomość że przyczyniają się w ten sposób do upadku szpitala. Wcale ich to nie
      obchodzi! A przecież te szpitale były budowane kosztem wyrzeczeń społeczeństwa.
      Powinni płacić za studia, za specjalizacje! Dość tego oszukiwania społeczeństwa!
      • domektomek Re: Nareszcie! Kończy się moda na złe zarządzanie 17.07.07, 11:51
        Doceniam Pani profesjonalizm,choć spodziewałem się po Pani wypowiedzi czegoś
        więcej.Rzecz w tym że prof.Religa mówi tylko o upadłości szpitali,nie mówiąc
        nic o ich zarządzaniu.A co będzie jeśli upadną wszystkie? Na razie to
        abstrakcja,ale wielce prawdopodobna.I nie zapominajmy o tym że to nie lekarze
        są odpowiedzialni za politykę zdrowotną państwa,że ktoś na górze w
        ministerstwie ,województwie decyduje o budowie nowych obiektów
        szpitalnych,budowanych latami,często niepotrzebnych.
        • zora8 Re: Nareszcie! Kończy się moda na złe zarządzanie 17.07.07, 12:03
          dlatego polacy powinni masowo wspierac ten rzad, zeby uporac sie z tym
          problemem , przyjac szybko standardy europejskie, Religa ma odwage te reformy
          przeprowadzic i zycze mu sukcesow, a wszystkich pesymistow i przeciwnikow
          wyslac do lamusa
          • eti.gda Re: Nareszcie! Kończy się moda na złe zarządzanie 17.07.07, 12:19
            zora8 napisała:

            > dlatego polacy powinni masowo wspierac ten rzad, zeby uporac sie z tym
            > problemem , przyjac szybko standardy europejskie, Religa ma odwage te reformy
            > przeprowadzic i zycze mu sukcesow, a wszystkich pesymistow i przeciwnikow
            > wyslac do lamusa

            Odwagę to może i ma, ale pomysłów jakoś jeszcze nie przedstawił, za wyjątkiem
            paru ogólników. Obawiam się, że te reformy byłyby nie w smak środowisku.
          • wariant_b Re: Nareszcie! Kończy się moda na złe zarządzanie 17.07.07, 12:27
            zora8 napisała:
            "wspierac ten rzad, zeby ... przyjac szybko standardy europejskie"

            Bardzo mnie tym ubawiła. Tak, rząd PiS to są właśnie "standardy europejskie".
      • 5obserwator Nie wyganiać lekarzy z kraju bo to podroży koszty 17.07.07, 11:57
        Nie wyganiać lekarzy z kraju, to tylko podroży koszty leczenia. Szpitale trzeba
        sprywatyzować , a ludziom zapewnić pieniądze na leczenie u lekarza. Wszystko się
        uzdrowi gdy pacjent będzie miał wybór. Dyrektor szpitala państwowego, to
        pośrednik do brania kasy. Z poszanowaniem. PACJENTKA.
      • atena48 Re: Nareszcie! Kończy się moda na złe zarządzanie 17.07.07, 11:57
        tez uważam że szpitalem powinien zarządzać ktoś po ekonomii, zarządzaniu.
        szkoda dobrego lekarza na to stanowisko, bo po pierwsze na studiach medycznych
        zdobył wiedzę zupełnie z innej dziedziny.
        To, że wiele szpitali upadnie i zostanie zlikwidowanych to w końcu troche
        odciąży fundusz i pieniadze pójdą na szpitale , które są wydolne i sprawnie
        pracujące. W czasie reformy służby zdrowia na dawnym terenie DDR również po
        przegladzie zamknieto wiele szpitali i jakoś tragedii nie było.
        My w swoich dążeniach jesteśmy niekonsekwentni chcemy pracowac byle jak za
        socjalizmu, a pobory , standard życia taki mieć jak na zachodzie. Czas na
        przełamanie swoich przyzwyczajeń i spojrzenia poważnego na to co wokoło się
        dzieje, na tą biedę i nędzę która przecież istnieje obok nas. Dajemy się
        często zmanipulować pewnym elitom, które maja cel aby siać destrukcję w kraju.
        Podczas takiego zamieszania łatwo kręci się swoje ciemne interesiki. pzdr
        • maniek_ok Re: Nareszcie! Kończy się moda na złe zarządzanie 17.07.07, 12:22
          Jestes chory/a psychicznie- sluzba zdrowia to nie jest biznes. Biznes popaprancu
          to gornictwo/hutnictwo/stocznie/rolnictwo ale nie szpitale. Jak kiedys karetka
          nie zdarzy dowiezc na czas Twojej matki do szpitala, bo najblizszy bedzie 60km
          od niej to moze zrozumiesz o czym jest mowa. Moze zrozumiesz tez ze manager nie
          pozwoli na uzycie nowoczesnego srodka medycznego, bo dla niego licza sie koszty
          a nie zdrowie.
          Mozna sobie zatrudniac managerow, ale nie likwidowac szpitali! Jakos mamy kase
          na wszystko, nawet na organizacje smiesznych mistrzostw - ale nie mamy na
          szpitale. Rozumiesz to, czy twoja glowka jest zbyt tuskowa? Choc pewnie masz
          swoje 15 lat i dlugo jeszcze nie pojmiesz takich spraw.
      • ml2403 Re: Nareszcie! Kończy się moda na złe zarządzanie 17.07.07, 23:42
        Czy Pani spadła z Księżyca, bo to o czym Pani mówi to epoka dalej niż miniona.
        Po pierwsze nie wszystkimi szpitalami zarządzają lekarze, efekt tego jest
        zwykle opłakany. Finansowo sytuacja sie poprawia, ale co to dla ekonomisty za
        różnica czy np. badanie histologiczne opisuje p.X czy p.Y, chodzi o to kto to
        roki taniej. To że p.Y często sie myli nikt mu nie wierzy nie ma tu znaczenia.
        Po drugie czasy gdy zamawiało się byle co także dawno minęły, nie można
        przepisać dowolnego leku itd. Lekarzom nie jest obojętne czy szpital upadnie,
        ale jak ma Pani sposób jak zrobić strajk by nie zaszkodzić pacjentom, a
        dokuczyć władzy to proszę podać. Wszyscy czekają. Na koniec proszę nie
        opowiadać bzdur o płaceniu za studia. Po pierwsze w tej chwili 50% studentów
        medycyny płaci za studia. Po drugie przy tym poziomie wynagrodzeń pozostałe 50%
        odpracowuje koszt studiów w ciągu pierwszych 2 lat pracy.
    • niewir Jeden szpital na województwo! 17.07.07, 12:06
      rydzyk_fizyk napisał:

      > Ten rząd ma ostatnio same sukcesy: Bruksela, Waszyngton, służba zdrowia...
      > Można tak wymieniać bez końca.
      ________________________________________

      Przecież wystarczy JEDEN szpital na województwo dla kadry kierowniczej PiSuaru i
      księży. Szkodliwy dla IV RP motłoch wyginie śmiercią naturalną i wtedy będziemy
      mieli prawdziwy Kaczystan w moherowym berecie.
      • eti.gda Re: Jeden szpital na województwo! 17.07.07, 12:22
        niewir napisał:

        > Przecież wystarczy JEDEN szpital na województwo dla kadry kierowniczej
        PiSuaru
        > i
        > księży. Szkodliwy dla IV RP motłoch wyginie śmiercią naturalną i wtedy
        będziemy
        > mieli prawdziwy Kaczystan w moherowym berecie.

        Coś tu pokręciłeś. Przecież mocherowy elektorat to ludzie w większości starsi,
        schorowani, częściej potrzebujący pomocy lekarskiej. Jeżeli rządzący postąpią
        tak, jak napisałeś, podetną gałąź, na której siedzą!
    • maniek_ok Wczoraj prawie zamordowales mi ojca profesorku 17.07.07, 12:16
      - zasrany. Przez ciebie strajkujacy szpital nie przyjal mojego ojca z objawami
      do natychmiastowego leczenia, a zawal przyszedl 6godzin pozniej!!!!!!! Tym razem
      nie mogli przyjac i ojciec jeszcze zyje. Ale brakowalo niewiele pajacu jeden.

      DLA GORNIKOW, ROLNIKOW, INNYCH nierobow i narzekaczy-bohaterow, stoczniowcow
      zafajdanych, popapranych politykow, przemadrzalych policjantow/zomocow kasa
      znajduje sie ZAWSZE!!!! A dla sluzby zdrowia, jedynej waznej dla zwyklego
      obywatela dziedziny gospodarki kasy nie ma! Puknijcie sie w glowy politykierzy
      jedni, ale w sumie - to narod taki...
      Teraz zlikwiduj szpitale - PRZECIEZ to jasne jak slonce ze szpitale musza sie
      oplacac... Paranoja Religi, kolesia dla ktorego miejsce w szpitalu znalazlo sie
      od reki. Daj mi chociaz mozliwosc placenia mojej skladki na ten szpital ktory
      wybiore! Ale nie, przeciez Twoi koledzy straciliby prace. Obys kiedys wyladowal
      w miejscu w ktorym zlikwidowales szpital! Zycze Ci tego z calego serca!
    • parob struktura szpitali to pozostałoś po ukł.warszawski 17.07.07, 12:23
      Bo właśnie według doktryny układu Warszawskiego, śląsk miał by zapleczem medycznym dla żołnierzy walczących na zachodzie europy. Stąd też na śląsku iloś szpitali nijak się ma do ilości mieszkańców, z drugiej strony naścianie wschodniej są braki. i jeszcze jedno - dla popleczników Kwaśniewskiego i a propos układu warszawskiego, Jaruzelski i inni podpisywali się pod doktryną układu warszawskiego, przewidującą, że na polskę spadnie w pierwszych dniach wojny z kapitalistami ponad 400 uderzeń atomowych. Bo to patrioci byli.
    • joris Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 12:37
      A kiedy zaczniemny mowic o efektywnosci w sluzbie zdrowia. Przyklad mi znany bo
      pracowalem w Matce Polce a teraz od wielu lat pracuje w Holandii: CZMP (1000
      lozek) 170.000 porad rocznie (ub.r.) holenderski szpital prowincjonalny (poziom
      wyposazeniA LECZNICZEGO I DIAGNOSTYCZNEGO ten sam LUB MIEJSCAMI ZNACZNIE LEPSZY
      OD CZMP - niespelna 200 lozek) - liczba porad 102.000 w roku ubieglym. I co tu
      mowic o pensjach.
    • mfoxm W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 12:40
      Ciekawostka, Pam Minister zapomial jak bylo po tamtej stronie. Nie wiem, czy
      tego typu dewagacje mialy by miejsce, kiedy to Pan walczyl o pieniadze na
      rozbudowe swojego osrodka. Przeciez to nie jest w standardzie("koszyczku").
      Niech nikt nie wciska ludziom bzdur. Uslugi medyczne nie sa za darmo. Kazdy
      placi na nie co miesiac. Co sie z pieniedzmi dzieje po drodze, nim trafia do
      ostatniego w "lancuszku pokarmowym", czyli robola-medyka? Moze tym sie
      ministerstwo powinno zajac, bo tu sa rezrewy znacznie przekraczajace owe 20%
      nadwyzek. Pan Minister powolujac sie na USA popelnia jeden zasadniczy blad
      (moze celowo) lekarzowi, czy kazdej innej osobie z tej branzy, placi sie za
      konkretnie wykonane uslugi zupelnie w innej skali i od razu. U nas placi sie ,
      albo i nie, zalezy jak NFZ do tego podejdzie i nie temu co pracuje a tym ktorzy
      sa "wyzej".
      Moze lepiej zamiast wyrzucac pieniadze na NFZ, pacjeci sami beda sie
      ubezpieczac w profesjonalnych firmach, a te beda placic "medykom" po
      odciagnieciu znacznie nizszej prowizji niz obecny "zarzadca".
      Na szczescie jeszcze w miare zdrowy 40-latek
      • ml2403 Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 23:50
        Zgadzm sie poza jednym. Nigdzie się Pan nie ubezpieczy od leczenia szpitalnego.
        Składka musiałaby być wielokrotnie wyższa, nie byłoby odpowiedniej grupy
        ubezpieczonych. Sądzę że minimalny poziom składki za ubezpieczenie zdrowotne 40-
        latka to ok. 1000zł/mies.
        • mfoxm Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 18.07.07, 15:16
          Składki zdrowotne nie sa takie male i maja rosnac. Jezeli wezniemy to pod uwage
          i obowiazek ubezpieczenia(wtedy grupa nie jest juz mala)to nie wiem czy bylo by
          drozej.
    • archicon W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 12:50
      Pan Profesor OCZYWIŚCIE MA RACJĘ! Jak padnie kilka szpitali na Śląsku to będzie
      można wrócić do sprawy szpitala Zabrze- Gliwice tak pięknie zabagnionego przez
      krasnoludki (bo przecież nie przez Pana......sza, sza, sza). Kilkaset milionów
      wpakowanych w błoto przez czyjeś decyzje i nie ma winnych!! ABW łapie jakichś
      hochsztaplerów i inne płotki bo "nieprzemakalni" są nietykalni- taka to
      demokracja z panem Ziobro na czele. Panie Główny Przewodniczący itd, a może w
      tej sprawie jakieś wyjaśnienia i małe dochodzenie??
    • adamk017 Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 13:17
      Religa sie naprawde z PiSował , będzie tak jeden szpital na całe woj.i tyle no
      i może znachorki typu babcia z woreczkiem ziół , operacje będzie przeprowadzał
      kowal / ma młot i tym podobne narzędzia /
    • ryszard461 W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 13:29
      Jednak doczytalem sie ciekawych ocen i mysle ze trafnych, co wyczyniaja lekarze
      w panstwowych szpitalach, wynika z nich jednoznacznie ze to po prostu krecia
      robota, komunisci mowili sabotaz. Dlatego nie dziwi mnie wypowiedz ministra, a
      sam czekam na ten termin konczacego sie wypowiedzenia tych cwaniaczkow, chociaz
      juz dzis mozna przewidziec, jak cichcem lekarze beda swoje podania o zwolnienie
      wycofywac, tylko czy nie lepiej bedzie dla pacjentow, juz ich powtornie nie
      zatrudniac.
      • mojmirka Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 14:52
        Oby zamkneli kliniki rządowe. Może jak Ci poumierają to się wybierze całkiem
        nowych, z lepszym wynikiem testów IQ. Ciekawe kogo wybierzemy w następnych
        wyborach? coraz lepiej nam to bowiem idzie. SLD, potem PiS. Co wygra za 2 lata?
        Na co zagłosujemy? Komu damy do końca ten kraj rozwalić i zarobić jeszcze na
        tym? No powiedzcie? PO może niech spróbuje? Tylko z jakim liderem? Albo LiS?
        Ten konowicz nie był moze takim złym pomysłem, w porównaniu z Tą władzą.
        • mojmirka Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 14:54
          Kononowicz, bardzo przepraszam. Z dużej literki i bez błędów.
      • atena48 Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 14:52
        Histeria wokół strajku lekarzy i pielęgniarek sięga zenitu. Właściwie cel
        niektórzy osiągnęli, bo chodziło o wywołanie zamętu w kraju. Nawet studenci
        medycyny - przyszli lekarze, śmieją się z proponowanych wysokości pensji przez
        strajkujących. Trzeba realnie ocenić sytuację, a przenieść zachodu do nas się
        nie da. Nie wiem czy słyszeliście opinie nt. naszych dochodów, że gdzieś za 20-
        25 lat wyrówna się ich poziom z innymi krajami europejskimi - (zachodnimi).
        Takie są realia i histeryczne zachowania nic nie zmienią, bo zaraz będą szaleć
        nauczyciele, urzędnicy, górnicy, policjanci, nawet wojskowi, a bankrut PKP też
        będzie chciał coś wyrwać dla siebie. Służba zdrowia dostała w tamtym roku
        podwyżki, jedna pielęgniarka dostała 20 zł, inna 1500 zł podwyżki - dlaczego ?
        Może zawodzi rozdział tych środków i jest prowadzony na żywioł ? Gdzie byli
        lekarze przez ostatnich 10 lat, nagle zlądowali z Marsa ? Jakoś cicho wtedy
        siedzieli i tak nie rozrabiali ? A ustawianie pacjentów pod ścianą i
        wymuszanie podwyżek ich kosztem myślę, że jest nieetyczne, a z pewnością
        niezgodne z przysięgą jaką składali.
        • ml2403 Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 18.07.07, 00:06
          Znowu prezentujesz infantylne treści. Lekarzy w Polsce jest za mało. Tu nie
          chodzi o to, że w starej UE zarabiają więcej tylko ile więcej. Typowy przykład
          budowlaniec zarabia kilka razy więcej w Anglii czy Irlandii, natomiast lekarz
          specjalista kilkanaście razy więcej. Może jak to sobie uświadomisz to
          zrozumiesz. Jeśli nie, to pod takimi forami są oferty pracy dla lekarzy. W
          Wlk.Brytanii dla specjalisty pensja w przeliczeniu 8-12 tys. zł
          tygodniowo !!!!. Może uda ci się zrozumieć, że lekarzom nie chodzi o to by
          zarabiać tak jak w starej UNII, co wmawiają pisiaki, tylko żeby zachować
          proporcję, czyli zarabiać 3-4 razy mniej. W tej sytuacji te 5-7,5 tys. także
          nie da tej proporcji ale byłoby to jakieś minimum. Trochę się rozpisałem ale
          widać trzeba to niektórym łopatą do głowy wkładać. Na marginesie protesty
          lekarzy i pielęgniarek sa już od 1992 roku, gdy okazało się że nowy system
          jednak zamierza zachować relikt socjalistycznej służby zdrowia, a więc jak o
          czymś piszesz to najpierw sprawdź czy to nie banialuki. Inną rzeczą jest że
          najpierw sądzili, że jak podadzą rzeczowe argumenty to rządzący zrozumieją, a
          oni przecież rozumieją tylko mają to w d...
    • gringo_w666 konowały przegięły zbyt pazerni na kasę 17.07.07, 14:43
      a jak społeczeństwo ich ocenia, proszę zobaczyć:
      biznes.interia.pl/tylko-u-nas/ankiety/komu-podnioslbys-pensje/wyniki,10397,1
      • 40pac Re: konowały przegięły zbyt pazerni na kasę 17.07.07, 15:02
        brak dyscypliny i samowola wsrod lekarzy!!!!!
        znowu kazdy z nich madry a rzad beeee.
        pieniedzy na dzis niema i nikt ich nie wyczaruje a jak ktos nierozumie ekonomii
        to niech nie zajmuje glosu.lekarz jest od leczenia wiec niech nie marnuje czasu
        na to by byc ekonomista!!!!!
        nalezy jaknajszybciej zastosowac srodki przymusu albo wywalic z pracy i przyjac
        lekarzy ze wschodu.pacjeci ponosza konsekwencje tej chorej sytuacji
        i jak widac "biedni" lekarze sie tym wcale nie przejmuja.juz chyba pielegniarki
        byly bardziej odpowiedzialne i dlatego nalezy je traktowac bardziej serio i dac
        im wieksze pensje.
        • ml2403 Re: konowały przegięły zbyt pazerni na kasę 18.07.07, 00:10
          Jak ci strzeli wyrostek to sprowadzę ci filipińczyka, on leczy rękami. A serio
          takie durne wpisy już były więc nie jesteś oryginalny.
    • uriel.blog.pl Nie ma strachu, 17.07.07, 15:22
      , rząd się wyleczy.
    • czechy11 W październiku masowe bankructwa szpitali? 17.07.07, 15:49
      Religa Ręce precz od Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Macie pieniadze na
      lekcje religi w szkołach i płacenie katechetom, macie pieniądze na koscioły to
      macie je znaleźć na szpitale a nie likwidowac i tak te resztki, które zostały.
      • czyzyk33 Zamiast szpitali-można mieć więzienia... 17.07.07, 17:01
        Osoby pod lupą CBA-. Sośnierz, Religa…c.d.n
        Więzienie zamiast szpitala?
        Śląski Uniwersytet Medyczny (jeszcze niedawno Śląska Akademia Medyczna) chce
        sprzedać szpital-widmo stojący na granicy Gliwic i Zabrza. Budowany od
        trzydziestu lat jako Akademickie Centrum Medyczne (ACM) miał mieścić prawie
        1500 łóżek na 32. oddziałach. Jak się dowiedział "Dziennik Zachodni", 12-
        piętrowy obiekt, posiadający dwie kondygnacje podziemne, wzbudził
        zainteresowanie Centralnego Zarządu Służby Więziennej.
        Czy budynek nazywany "jednym największych skandali inwestycyjnych XXI wieku"
        stanie się więzieniem? - stawia pytanie "DZ". (Dziennik Zachodni, Wtorek, 3
        lipca 2007
        *Andrzej Sośnierz, od 1991 lekarz wojewódzki: - Uznałem, że tego szpitala nie
        warto budować. Rozpuściłem wici, że budynek jest na sprzedaż.
        *1993 r. - prof. Zbigniew Religa oświadcza, że szpitala nic już nie uratuje, ma
        jednak nadzieję na pozyskanie zagranicznych funduszy i stworzenie
        Międzynarodowego Centrum Medycznego.
        * Wtedy szpitalem zainteresowała się Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii Religi.
        Znalazła francuską firmę Européenne de Conseils aux Etats gotową pożyczyć na
        szpital 250 mln dol. "Gazeta" ujawniła wtedy, że firmy nie ma nawet w książce
        telefonicznej i najprawdopodobniej chodzi tu o pranie brudnych pieniędzy.
        *W 1994 r. Religa nie dostaje od NBP zgody na kredyt z Francji. Profesor jest
        jednak uparty. Dwa lata później, kiedy zostaje rektorem, obiecuje, że
        doprowadzi budowę do końca i przeprowadzi do nowoczesnego ośrodka wszystkie
        akademickie kliniki z Zabrza i Bytomia.
        *Podchodzi do sprawy z rozmachem. Wraz z Sałaniewskim wymyślają Akademickie
        Centrum Medyczne - wielki szpital na 1300 łóżek z centrum edukacyjnym i
        naukowym. Wyjeżdżają do Paryża. Wybierają najlepsze firmy: architektów znanych
        z projektu parlamentu europejskiego w Strasburgu i budowniczych Łuku
        Triumfalnego w paryskiej dzielnicy La Défense.
        * 5 maja 1999 roku na budowę wjeżdża na ciężarówce, śpiewając, zespół Śląsk.
        Znów wielka feta. To kolejne wznowienie budowy. - To będzie supernowoczesny
        szpital XXI wieku - zapewnia Religa.
        Uczelnia liczy, że budżet państwa wyłoży 600 mln zł. Jednak w 1999 r. wykłada
        tylko 20 mln. Sałaniewski zapewnia, że na razie tyle wystarczy na rozbiórkę
        zbędnych budynków, tych z lat 70. Na ich miejscu za kilka lat staną imponujące
        gmachy ze stali i szkła. Biskup błogosławi budowę.
        Ale prace trwają zaledwie kilka tygodni. Skończyły się pieniądze.
        *Kilka miesięcy później Religa opuszcza Śląsk i przenosi się do Warszawy.
        Rektorem zostaje prof. Tadeusz Wilczok. Jest nim do dziś. Wiele osób na uczelni
        mówi, że we wszystkim słucha Sałaniewskiego. - Bez przerwy tylko: Adasiu, co z
        tym zrobić? Adasiu, zrób z tym coś! - opowiada pracownik Akademii.
        * Zbigniew Religa nadal go popiera: - Kto mówi, że Centrum nie da się zbudować
        i utrzymać, nie zna się na medycynie i nie widział świata. Tam buduje się tylko
        wielkie szpitale.
        *Andrzej Sośnierz: - To beznadziejna mrzonka. W tym kraju nie ma pieniędzy ani
        na budowę, ani na utrzymanie takiego centrum.
        *2005 r. - Prokuratura Okręgowa wszczyna śledztwo w sprawie ACM. Nowe władze
        akademii liczą, że uda się wyjaśnić, kto jest odpowiedzialny za wydanie
        pieniędzy z zaciągniętej przez uczelnię pożyczki, z naruszeniem prawa o
        finansach publicznych, a tym samym narażenie ŚAM na straty.
        • ml2403 Re: Zamiast szpitali-można mieć więzienia... 18.07.07, 00:15
          Wreszcie jakiś normalny głos na tym forum pokazujący jak o wszystko wygląda.
          Religa to zresztą cyniczny facet i wystarczy tylko kilka takich wspomnień, żeby
          to jasno zrozumieć.
    • aniakar lekarze na tym bynajmniej nie stracą. zatem kto? 17.07.07, 16:24
      • czyzyk33 Religa nie ma nic do stracenia... 17.07.07, 16:32
        Religa nie ma już nic do stracenia!
        Wie, że czeka na niego "śmierć", a taki fakt, jest gorszy niż spotkanie z
        braćmi K.
    • amanasunta Na złość mamusi odmroziliście sobie uszy :) 17.07.07, 21:39
      Teraz ,,upadłe''wykupią:ordynatorzy,dyrektorzy,lekarze-lapówkarze(bo maja kasiorkę).
      Stary LID-owski sposób na ,,prywatyzację''(LiD owski jako stosowany przez UW i
      SLD !)
      I nie liczcie pigóly i lekarze niełapókarze na podwyżki!
      Wasi ,,nowi szefowie'' dadzą wam popalić :))))))))
      Zrobiliście swoje i do roboty....za pięć złotych!
    • tenare Religa zdechnij tak jak szpitale-wszyscy odetchną 17.07.07, 22:36
      z ulgą - jednego będzie mniej kolaboranta z kaczystami.
    • anita53 a rachunki domowe? 18.07.07, 04:49
      Jak oplacaja skoro zwolnili sie z pracy? Kto mi to wyjasni?

      rydzyk - przypominam, iz reforme zdrowia przeprowadzil rzad sld -obecnie znowu
      przefarbowany.
    • sybirak2 W październiku masowe bankructwa szpitali? 18.07.07, 09:54
      To spisek lekarzy z Religą na czele, bo chcą tanio je kupić. Każdy lekarz, który kupował będzie taki szpital, powinien zwrócić społeczeństwu koszt swego wykształcenia. To nie prawda, że ich kształcili rodzice (oni stanowili tylko 2/38 milionowe części społeczeństwa).
      • anita53 Re: W październiku masowe bankructwa szpitali? 01.08.07, 06:17
        Przypominam, ze sprzet medyczny tez ma duza wartosc.Nie chce prywatnych
        szpitali, maja zostac dla wszystkich ludzi-obywateli tego kraju. Obsluga i tak
        bierze lewizny, nie znam biednego lekarza.Wystarczy sprawdzic stan majatkowy-ten
        widoczny np. dom, samochod, szkoly do ktorych chodza dzieci...
        Chcialam zapisac dziecko do stomatologa- panstwowo- termin czekania na kontrole
        5 miesiecy, zas prywatnie - od reki (Wojewodzkie Centrum Stomatologiczne na
        Nowym Zjezdzie).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka