Dodaj do ulubionych

Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół

04.09.07, 16:44
Wazelinę to już możesz sprzedawać na tony.
Obserwuj wątek
    • krokus5 Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:44
      Jaruś chce rozłamu w Polskim Kosciele? Mason czy Żyd?
      • aplus celne porowanie Rydzyka i Michnika 04.09.07, 16:47
        • konread Re: celne porowanie Rydzyka i Michnika 04.09.07, 16:55
          Tylko że za polemikę z kard. Dziwiszem, Urbańskiego posłano na zieloną trawkę.
          Ciekawe czy ktoś w takim razie zrobi Jarkowi:)
          • aplus Re: celne porowanie Rydzyka i Michnika 04.09.07, 17:02
            Lech slucha kardynala a Jarek ojdyra ... zatem nie sadze ;-)
            • centrolew Kaczyński ma rację! 04.09.07, 17:11
              Kaczyński ma rację - to właśnie kościół rydzykowy jest solą polskiego
              katolicyzmu i on umacnia ten kościół. Zresztą to jest powodem, dla którego
              uważam, że Rydzyk jest większym szkodnikiem dla naszego kraju niż cały PIS,
              Samoobrona i LPR razem wzięci.

              To właśnie pod płaszczykiem szanowanych, umiarkowanych autorytetów typu Dziwisz,
              Pieronek itp. wyrastają ortodoksi! Przebąkiwania tych ostatnich o konieczności
              zmiany Zarządu RM to wołanie na puszczy. To byłoby wbrew interesom KK, który
              zainteresowany jest ogłupianiem, a nie moralizowaniem. Ludzie moralni nie
              potrzebują Boga dla prawidłowego postępowania w życiu, głupi tak.

              Biskupi są tylko zasłoną dymną dla tej choroby trawiącej całe społeczeństwa...
              Pozazdrościć Francuzom i Szwedom, że się już z tego wyleczyli. U nas gorączka
              religijna trwa nadal.
              • aplus Re: Kaczyński ma rację! 04.09.07, 17:21
                nie uzylbym terminu ortodoksi bo byc ortodoksyjnym nie oznacza
                teroryzowac swoja wiara, pchac sie do polityki, itd. Raczej miekki
                fanatyzm. I pamietaj ze SLD tak samo bedzie wspierac Rydzyka, moze
                nie chodzic na msze ale wspierac tak.
                • sul_ziemi To głupi i wyjątkowo niebezpieczny człowiek. 04.09.07, 17:54
                  Tyle mogę powiedzieć po uważnym wysłuchaniu wypowiedzi J.
                  Kaczyńskiego.
                  • tetlian Re: To głupi i wyjątkowo niebezpieczny człowiek. 04.09.07, 18:21
                    I myślisz Jarek, że jeśli powiesz kilka miłych słów pod adresem Radia Maryja, to
                    Tadek przestanie obsmarowywać Twoją bratową? Grubo się mylisz.
                    • melee Re: To głupi i wyjątkowo niebezpieczny człowiek. 04.09.07, 18:47
                      ale rodzicielce kurdupla moherowy berecik założył, więc kto tu rządzi?
                      • poszeklu Czemu nie sprobowac bez Mihnika 04.09.07, 20:26
                        Gorzej przeciez byc nie moze.
                        • login.gazeta1 "Rydzyk to agent KGB" powiedział Kaczyński jakieś 04.09.07, 22:18
                          5 lat temu co sam słyszałem.
                          • marcowroc Re: "Rydzyk to agent KGB" powiedział Kaczyński ja 05.09.07, 00:53
                            Nie sądzisz chyba, że to Jareczkowi przeszkadza.
                            On sie uważa przeciez za 'polityka' co jest dlań róznoznaczne z prawem do niebrania odpowiedzialności za swoje słowa.
                            • belus77 Mulat to tez ruski agent i co? 05.09.07, 02:44
                              Wicepremier! A ile sie nadupcyl w agencjach za Twoj szmalec?
                              • mirmat1 jak POstKomuchy pragna zniszenia RM !!!! 05.09.07, 04:25
                                Co by dali PRL-owscy poprzednicy Tuska czy Kwasniewskiego za
                                wyeliminowanie Radia Wolna Europa ? Nawet niedoskonala alternatywa
                                dla monopolu lze-mediow przeraza i zacheca do zamordystycznego
                                dzialania. Na szczescie czasy kiedy niepokornego ksiedza zalatwiano
                                metoda "do wora i do jeziona" minela bezpowrotnie. Szczegolnie, ze
                                widac zwyciezce w wyborach 2007 i jest to Prawo i Sprawiedliwosc.
                                • d_arek_d Re: jak POstKomuchy pragna zniszenia RM !!!! 05.09.07, 06:14
                                  mirmat1 napisał:

                                  > Co by dali PRL-owscy poprzednicy Tuska czy Kwasniewskiego za
                                  > wyeliminowanie Radia Wolna Europa ?

                                  PRL-owskimi poprzednikami ideologicznymi Tuska i Kwaśniewskiego
                                  (dzisiejszego, zaznaczam) była ówczesna opozycja. Zaś ideologiczni
                                  poprzednicy dzisiejszych towarzyszy Kaczyńskich stali tam, gdzie
                                  stało ZOMO.

                                  To tak dla wyjaśnienia słów mirmata1, bo niewyraźnie wyraził się o
                                  tych poprzednikach.
                                • pepita_it Re: jak POstKomuchy pragna zniszenia RM !!!! 05.09.07, 09:34
                                  ...Boze, uchowaj...!
                                • maruda.r Re: jak POstKomuchy pragna zniszenia RM !!!! 05.09.07, 15:52
                                  mirmat1 napisał:

                                  > Co by dali PRL-owscy poprzednicy Tuska czy Kwasniewskiego za
                                  > wyeliminowanie Radia Wolna Europa ?

                                  **************************************

                                  Ci sami, którym wciąż przeszkadzał Michnik, Kuroń i Blumsztajn?

                                  Pieprzysz, jak potłuczony, mirmat.

                          • pepita_it Re: "Rydzyk to agent KGB" powiedział Kaczyński ja 05.09.07, 09:32
                            ale wtedy widocznie jeszcze sie razem nie bawili. Teraz tak.
                        • gburiaifuria Re: Czemu nie sprobowac bez Mihnika 04.09.07, 22:34
                          a jeszcze lepiej bez Kaczynskiego, bo gorzej moze byc i to wkrotce!


                          poszeklu napisał:

                          > Gorzej przeciez byc nie moze.
                          • poszeklu Re: Czemu nie sprobowac bez Mihnika 05.09.07, 19:28
                            no tak, ale chodzi o Gazete Wyborowa.
                            To to leci na pysk i z poziomem i z nakladem
                            i z zyskami.

                            gburiaifuria napisała:

                            > a jeszcze lepiej bez Kaczynskiego, bo gorzej moze byc i to wkrotce!
                            >
                            >
                            > poszeklu napisał:
                            >
                            > > Gorzej przeciez byc nie moze.
                    • dobroslawa2 Kaczyński poświęci bratową 04.09.07, 18:50
                      Wybierze Rydzyka (i Ziobrę)
                    • namicko Re: To głupi i wyjątkowo niebezpieczny człowiek. 04.09.07, 19:29
                      nnie chodzi o bratowa, tylko o moherowe głosy, gdyby doszło do
                      wybowów.
                  • vitabravo Re: "srul_ziemi" to napewno głupi człowiek, ale .. 04.09.07, 18:21
                    ...ale czy niebezpieczny? To bardzo wątpie.
                    • maruda.r Re: "srul_ziemi" to napewno głupi człowiek, ale . 05.09.07, 15:50
                      vitabravo napisał:

                      > ...ale czy niebezpieczny? To bardzo wątpie.

                      ***************************************

                      Jako premier ma nadzór nad służbami, więc jest niebezpieczny.

                  • manim Re: To głupi i wyjątkowo niebezpieczny człowiek. 04.09.07, 18:58
                    Przychylam się w 100% do tej oceny!
              • ffamousffatman Re: Kaczyński ma rację! 04.09.07, 18:14
                Kaczyński ma rację!

                Kaczyński WIE o was to czego sami NIE CHCECIE O SOBIE wiedziec i za ta wiedze trzyma was za jaja.
                Kaczyński ma rację, kościół rydzykowy jest solą polskosci. Koscia kosci elektoratu moherowego z Czarnej Bialostockiej i polskich linuksowych programistow z Londynu - wszyscy jestesmy tacy, nie chcemy brudasow, pedalow, bolszewikow i innych innych (nawet gdy sami jestesmy "inni" i bolszewicy) ani w szkole w Czarnej z naszymi dziecmi, ani na Ealingu.
                • rybka9915 Kaczyński to wyjatkowy scierwojad 04.09.07, 20:15
                  kurdupel umyslowy i zawszona menda bez honoru. I toto kurdupel i karzel umyslowy chce rzadzic? Nieudaczne nic, najwieksza prostytutka polityczna wszechczasow, laszaca sie do Rydzyka. No nic tylko sie porzygac, na obu.
                  • marysia57 Re: Kaczyński to wyjatkowy scierwojad 05.09.07, 06:10
                    Porzygac to sie mozna czytajac twoje wypowiedzi- analfabety ,ktory
                    nie bedac w stanie wyrazic sie w jezyku literackim uzywa epitetow
                    i wyzwisk.
              • kazik.k Re: Kaczyński ma rację! 04.09.07, 19:58
                co to znaczy "polski katolicyzm"?ten najbardziej oglupialy i fana tyczny?smieszy
                mnie ten dziwisz !tyle lat ten zlodziej i oszust z torunia budowal to swoje
                imperium uzywajac takich samych hasel nienawisci i podzialow i nikt nie
                reagowal!ta komedia z ta "komisja" pod wezwaniem "flaszki"glodzia do kontroli
                "programowej"tego radya marya to bylo juz apogeum hipokryzji tych kretaczy z
                tego strupieszalego "episkopatu"!!teraz zaczynaja czkac o "jednosci i
                poslannictwie chrystusowym na ktore maja wylacznosc" a chodzi tylko o wladze nic
                wiecej!!!slowem ci ktorzy siedza u tego "ojca " w kieszeni tak latwo nie
                popuszcza i jego odwolanie przewiduje na nastepne 10-lecie!!czy b-16 do tego sie
                wlaczy?watpie!!!wystarczylo by jedno pierdniecie tego b-16 i byloby po tym
                hochsztaplerze!komu ten rydzyk jest potrzebny poza pis-uarem?wiekszosci polakom
                napewno nie!!
                • elephant_tusk Re: Kaczyński ma rację! 05.09.07, 15:38
                  I Ty śmiesz mówić o nienawiści u innych?

                  Zacznij naprawę od siebie. Nie powiem, że dawno nie czytałam
                  wypowiedzi zawierającej tyle jadu i nienawiści, bo niestety, u
                  przedstawicieli postępowej ludzkości jest to bardzo częste. Nie
                  widzą belki w swoich oczach, ale wydumane źdźbło u innych jak
                  najbardziej.

                  Swoją drogą, coraz bardziej się zastanawiam, czy nie kupić sobie
                  radia i przekonać się nausznie, za co tak nienawidzicie tego radia.
              • marysia57 Re: Kaczyński ma rację! 05.09.07, 06:02
                Juz to za komuny slyszelismy ze "Ludzie moralni nie
                > potrzebują Boga dla prawidłowego postępowania w życiu, głupi
                tak."I co z tego wyszlo?
                • elephant_tusk Re: Kaczyński ma rację! 05.09.07, 15:40
                  marysia57 napisała:

                  > Juz to za komuny slyszelismy ze "Ludzie moralni nie
                  > > potrzebują Boga dla prawidłowego postępowania w życiu, głupi
                  > tak."I co z tego wyszlo?

                  Za komuny nie takie głupoty słyszeliśmy!
            • jaroslaw_gomulka ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Gdzie ten słynny honor Kaczora? 04.09.07, 17:12
              Rydzyk opluwa jego rodzinę, a on udaje, że deszcz pada. Władza ważniejsza od
              honoru.
              • dybko2 Re: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Gdzie ten słynny honor Kac 04.09.07, 17:18
                Przy tym wzroście serce jest zbyt blisko kupy .Honor ma problemy
                znależć sobie miejsce.
                • czarownica_oszusta Rydz ,humor i wscieklizna 04.09.07, 17:53
                  i nikt nas nie przekona .....
              • mala20033 Re: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Gdzie ten słynny honor Kac 04.09.07, 18:51
                "- Ludzie dosyć mają agresji, chamstwa i wzajemnych inwektyw.
                Wzywamy, nawet prosimy Platformę, aby zmierzyła się z nami na
                konkretny program - zaapelował sekretarz generalny PiS Joachim
                Brudziński podczas konferencji prasowej PiS.

                - Finezję kampanii wyborczej PO można przyrównać do finezji cepa -
                stwierdził Joachim Brudziński."

                (jakaż to wypowiedż "bez"...CHAMSTWA!?..moj komentarz)
            • arius5 Oto sa slowa zdrajcy 04.09.07, 17:24
              Obaj zdrajcy sprzedali Polske i ponizyli sie przed Watykanem.
              • are.1 I oto jaki elektorat głosuje na PiS 04.09.07, 21:55
                Moherowe berety
                • ojciec_krzysztof Re: I oto jaki elektorat głosuje na PiS 05.09.07, 00:34
                  TYLKO FRAJERZY i CWANIAKI GŁOSUJĄ W WYBORACH!!!!
                • marysia57 Re: I oto jaki elektorat głosuje na PiS 05.09.07, 06:22
                  Na zachodzie jest rzecza udowodniona ze w glosowaniu biora udzial z
                  reguly osoby wmiare o wysokim intelekcie.Wedlug informacji
                  podawanych w kraju i za granica sluchaczy RM uwaza sie za bardzo
                  nisko wyksztalcone , prymitywne srodowisko.Czegosz sie wiec
                  boisz "Moherowych beretow"? Wedlug opini specjalistow ludzie tego
                  typu nie glosuja. Chyba ze ..................Mohery nie takie glupie
                  jak sie ich probuje przedstawiac i demonizowac?
          • pepita_it Re: celne porowanie Rydzyka i Michnika 05.09.07, 09:28
            no coz, nadzieja umiera ostatnia - bedziemy trzymac kciuki!
        • andrzej.ablaze Re: celne porowanie Rydzyka i Michnika 04.09.07, 17:22
          Ani chybi Jaruś chce zostać kardynałem he, he, he
        • 2kotunia1 Re: celne porowanie Rydzyka i Michnika 04.09.07, 19:05
          Kaczor ! Już Ci lizawka nie pomoże!
        • loppe Re: celne porowanie Rydzyka i Michnika 04.09.07, 21:52
          tych dwóch charyzmatyków łączy jeszcze jedno: obaj nie czuja sie
          dzis bezpiecznie w kraju
      • porno_owca Radiowybory 04.09.07, 16:53
        Jaro chce utrzymac elektorat. Ubolewam nad tym, bo sadze, ze guzik mu z tego
        przyjdzie, ale niech sobie proboje.
        • qube Re: Radiowybory 04.09.07, 16:59
          "Radio Maryja umocniło polski Kościół" = Radio Mariola umocniło pozycje PiSiorów.

          taka jest moja wersja i tej bede sie trzymal.

          howgh!
          • cozano Re: Radiowybory 04.09.07, 22:37
            Umacniaja sie nawzajem, Uklad Ojdyro - Jarek K. jak najbardziej funkcjonuje.
            Zreszta w kolejce do Ojdyra to troche wiecej kandydatow stoi, bo i Romek G.,
            ultraliberal podwojnego nazwiska z UPR-u i niedawny posel PiS dwu imion tez by
            sie z guru dogadal. Tyle, ze tu nie ma sentymentow, jak to w polityce i w
            interesach.
          • marysia57 Re: Radiowybory 05.09.07, 06:31
            qube napisał:

            > "Radio Maryja umocniło polski Kościół" = Radio Mariola umocniło
            pozycje PiSioró------------------------------------------------------
            -------A ja trzymam sie tej wersji:

            Radio Maryja umocniło pozycje PiS, PiS umocnil pozycje
            Polski.Rezultaty beda widoczne za kilka lat,kiedy ci ktorzy w
            obecnej chwili nie moga wyjsc z szoku ze Polska ma swoje wlasne
            zdanie i nie daje sie prowadzic na smyczy, zrozumieja ze nie ma
            powrotu do ery przedkaczynskiej i zaczna szanowac Polske jako
            partnera.
            • porno_owca Re: Radiowybory 06.09.07, 15:39
              To bylo zupelnie zbedne, Jaro mial okazje powalczyc o centrowy elektorat,
              ktorego jest wiecej. Niepotrzebnie wrocil do swojej radiomaryjnej strategii.
              Moglo byc pieknie.
              • rychonyc2 Re: Radiowybory 06.09.07, 19:03
                zgadzam sie. Ale on nas juz nie widzi. Jest calkowicie
                zahipnotyzowany urokiem, madroscia i patriotyzmem wielebnego ojca.
      • hexabc1 Re: Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 18:24
        krokus5 napisał:

        > Jaruś chce rozłamu w Polskim Kosciele? Mason czy Żyd?

        Ani to, ani tamto - po prostu pragnie zdobyć poparcie rydzykowego
        tłumu w przyszłych wyborach.
      • marysia57 Re: Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 05.09.07, 05:59
        A ty to PROWOKATOR czy Glupek?
    • monster1972 RM umocniło polskie prostactwo i kołtuństwo 04.09.07, 16:45
      zacofanie, rasizm, antysemityzm, homofobię i wszelkie inne "fobie" i
      resentymenty

      oto, co osiągnął złodziej z Torunia, nie wiedzieć czemu nazywany
      ojcem

      ;)


      POlak-ateista


      • pshemon Re: RM umocniło polskie prostactwo i kołtuństwo 04.09.07, 16:47
        NO ładnie panie Jarosław. Wazelinka wyborcza wyprodukowana nawet wbrew opiniom samych władz kościelnych.
        Naturalnie radio bez Rydzyka nie byłoby tym samym i oto właśnie chodzi.
      • pether_23 No i po co głupoty wygadujesz? 04.09.07, 16:52
        Zacofanie tak, homofobię też, ale z rasizmem to chyba trochę przesadziłeś.
        Możesz podać mi chociaż 1 (słownie jeden) przykład rasistowskiej wypowiedzi w
        Radiu Maryja? Nawet z antysemityzmem to pewna przesada, ale można się z tym
        bardziej zgodzić. Ale rasizm? Powtarzasz zasłyszane bzdury i myślisz, ze jesteś
        taki mądry. Słuchałeś kiedyś w ogóle Radia Maryja?
        • monster1972 antysemityzm to rodzaj rasizmu:) 04.09.07, 16:54
          chociaz Żydzi nie są odrębną rasą...

          mnie chodzi o czepianie się INNYCH

          czy nazwiesz to rasizmem, czy inaczej... na jedno wychodzi


          kolor skóry nie ma znaczenia



          Polak-ateista
          • pether_23 Re: antysemityzm to rodzaj rasizmu:) 04.09.07, 16:57
            No właśnie: Żydzi nie są rasą. Są narodem i wspólnotą religijną. Ktoś, kto
            uważa, że to rasa powtarza kłamstwa Hitlera i jego armii nazistowskich
            pseudonaukowców.

            Nie można tak mówić moim zdaniem. Rasizm to rasizm - dyskryminacja ze względu na
            kolor skóry. Rzucasz poważne oskarżenia, a potem rozkosznie mówisz "och, bo ja
            miałem na myśli coś innego". Powiedz najlepiej jeszcze, że to był skrót myślowy ;)
            • monster1972 napisalem to swiadomie...:) 04.09.07, 17:00
              dla mnie ktos, kto jest antysemitą jest też rasistą

              nie mow mi, ze ludzie spod znaku radyja z ryjem są milosnikami
              Murzynów, bo nie są

              nienawidzą ich tylko nieco mniej niż Żydów:)

              to szczegolnie w miejszych wiochach widac, Murzyn nie jest dla nich
              człowiekiem

              :)

              ale ok.. niech Ci bedzie

              rasizm był naciągany:)


              Polak-ateista
              • pether_23 Jak dla mnie to robisz dokładnie to, co Radio 04.09.07, 17:05
                Jak dla mnie to robisz dokładnie to, co Radio Maryja. Oni też kłamią świadomie,
                naciągają i tak dalej. Dlatego pytam: słuchasz radia maryja? Ja śledzę akurat
                poczynania tego środowiska, mam dużą wiedzę na jego temat. WIEDZĘ!! Nie obraz i
                stereotypy.
                • monster1972 słuchalem pare razy... nie dałem rady ponad 15 min 04.09.07, 17:09
                • rock73 Re: Jak dla mnie to robisz dokładnie to, co Radio 04.09.07, 17:35
                  Tak prawie prywatnie, możesz napisać po co śledzisz poczynania tego środowiska i
                  masz dużą wiedzę, skoro ich nie lubisz? Ja też ich nie lubię, ale w związku z
                  tym nie słucham. Dlatego względnie niewiele wypowiadam się na temat RM. (Co nie
                  znaczy, że się nie wypowiadam wcale.)
                  • pether_23 Odpowiadam. 04.09.07, 17:45
                    Hmm... jakby to wyjaśnić. Jak ktoś sie interesuje np. historią III Rzeszy to
                    znaczy, że jest nazistą?

                    Ja po prostu się interesuję pseudonauką, manipulacją, populizmem, demagogią i
                    tak dalej. Gdzie mam szukać praktycznych przykładów jak nie w Radiu Maryja? :)
                  • sadoch Re: Jak dla mnie to robisz dokładnie to, co Radio 04.09.07, 18:03
                    nawet jeśli się czegoś, lub kogoś nie lubi to żeby się wypowiadać na
                    temat trzeba mieć o tym pojęcie. Ja słucham RM traktując to jako
                    trening silnej woli- ile wytrzymam. Jak do tej pory 20 minut jest
                    moim rekordem, ale cały czas ćwiczę.
                    • rock73 Re: Jak dla mnie to robisz dokładnie to, co Radio 04.09.07, 21:23
                      Ja nie słucham. Zawodowo nie jest mi to potrzebne, prywatnie też (nie znam
                      nikogo, kto aktualnie słucha RM, chyba że o tym nie wiem). Na ćwiczenie silnej
                      woli w taki sposób nie mam czasu. Czasami tylko żal mi tych ludzi. A czasami
                      boję się, że wprowadzą swoje słowa w czyn urządzą nam, wykształciuchom, drugi
                      Katyń. Albo wywołają wojnę. (Przypominam: w Katyniu rozstrzeliwali polskich
                      oficerów nie za to, że byli Polakami, tylko za to, że byli wykształciuchami).
              • ffamousffatman Re: napisalem to swiadomie...:) 04.09.07, 18:20
                Murzynow i Portorykancow tez nienawidza choc nie wiedza kto to. Zrazili sie od sasiadki co sprzatala u rosyjskich Zydow w NY przez pol roku.
                Cale szczescie ze nie moga glosowac na Busza (choc nie wszyscy to wiedza - zdaje sie). Gdyby mogli, oprocz Polakow, Polacy uszczesliwialiby i Amerykanow swoimi glosami.
              • marysia57 Re: napisalem to swiadomie...:) 05.09.07, 06:42
                monster1972 napisał:

                > dla mnie ktos, kto jest antysemitą jest też rasistą----------------
                -----------------Monsterku drogi , a kimze dla ciebie bedzie
                Antypolak lub Antykatolik? Dla mnie to tez RASISCI i az sie roi od
                nich na tym forum.
            • kolargolo Re: antysemityzm to rodzaj rasizmu:) 04.09.07, 17:18
              tylko co k.. z tego ze Zydzi to nie rasa?
              • pether_23 Jajco 04.09.07, 17:21
                Jajco... to z tego, że jeżeli się mówi o kimś "jesteś rasistą i antysemitą" to
                ma się na myśli, że nie lubi Zydów oraz ludzi o innym kolorze skóry. Obie rzeczy
                są karygodne, ale jak ktoś kogoś zabije to masz prawo nazwać go gwałcicielem?

                W ogóle to antysemityzm ma inne przyczyny niż rasizm, to tak na marginesie.
                • kolargolo burak 04.09.07, 22:18
                  jestes i tyle. rozumiem nienawisc anglika do hindusow i
                  pakistanczykow to nie rasizm, bo hindusi nie sa osobna rasa a maja
                  inny kolor skory?
                  • pether_23 Nie wiem. 04.09.07, 22:45
                    Nie wiem. Nie wiem po pierwsze na jakim tle jest ten konflikt. Chodzi o to, że
                    antysemityzm ma inne źródła, niż rasizm; rasizm rozumiany jako myślenie
                    "nienawidzę go tylko dlatego, że jest przedstawicielem innej rasy".

                    Z antysemityzmem sprawa nie jest już taka prosta jak ze zwykłym rasizmem.
                    Antysemityzm to mieszanina uprzedzeń historycznych, politycznych, religijnych,
                    kulturowych i tak dalej.

                    W tym sensie nie można moim zdaniem mówić, że radio maryja jest rasistowskie, bo
                    tam nie ma nawoływania do nienawiści rasowej.
                  • d_arek_d Re: burak 05.09.07, 06:27
                    kolargolo napisał:

                    > jestes i tyle. rozumiem nienawisc anglika do hindusow i
                    > pakistanczykow to nie rasizm, bo hindusi nie sa osobna rasa a maja
                    > inny kolor skory?

                    Czy jeśli nie znoszę ratlerków, to jestem rasistą? Naprawdę
                    przedstawiciele tej rasy bardzo mnie denerwują. Zachowują się jak
                    Murzyni!
            • ffamousffatman Re: antysemityzm to rodzaj rasizmu:) 04.09.07, 17:30
              Rasizm to rasizm - dyskryminacja ze względu na kolor skóry.
              To uproszczenie utrwalone walka Czarnych Amerykanow czy ludow Bantu w RPA.
              W Sudanie czarni "biali" Arabowie i muzulmanie morduja czarnych muzulmanow - za wuja odroznisz rase z perspektywy Nadwislanskiego Kraju.
              Dla "prawdziwego" rasisty z KKKK mogles byc b. bialy od niego, "bialego smiecia", a i tak zepsutym blotniakiem/brudasem ze wzgledu na wyznanie (katolictzm czy zydostwo). Nie ma ostrej granicy miedzy "zwyklym" rasizmem a "zwykla" ksenofobia.
            • zat4ra Re: antysemityzm to rodzaj rasizmu:) 04.09.07, 20:17
              >Rasizm to rasizm - dyskryminacja ze względu na
              >kolor skóry

              Bzdura. Sa rozne ludzkie rasy, o identycznych kolorach skory.
              Sa Indianie (mieszkancy Indii, dla jasnosci) czarniejsi od
              wiekszosci Murzynow. Itd.
              • lemkos000 Re: antysemityzm to rodzaj rasizmu:) 04.09.07, 21:33
                zat4ra napisał:

                > >Rasizm to rasizm - dyskryminacja ze względu na
                > >kolor skóry
                >
                > Bzdura. Sa rozne ludzkie rasy, o identycznych kolorach skory.
                > Sa Indianie (mieszkancy Indii, dla jasnosci) czarniejsi od
                > wiekszosci Murzynow. Itd.

                Zgadzam się w 100% z zat4ra, tylko niech mi ktoś łaskawie wytłumaczy, dlaczegóż
                to mieszkańcy Indii to Indianie, a nie Hindusi? Albo spałem na geografii, albo
                coś ważnego przegapiłem w życiu:).
                • monster1972 co??? 04.09.07, 21:39
                  Indie to Indianie:)

                  a Indianie w obecnym znaczneniu czyli Amerykanie to sie wzieli z
                  tego, ze Kolumb znalazł nie to, czego szukał

                  :)

                  • zat4ra Re: co??? 04.09.07, 22:29
                    No wlasnie, dokladnie.
        • laaazy_boy Re: No i po co głupoty wygadujesz? 04.09.07, 17:05
          "Ja nie jestem antysemitką, niech sobie żyją ci żydzi, cyganie i rumuni...,
          ale... oni po prostu śmierdzą ! oni śmierdzą !" - rozmowy niedokończone, jakieś
          2 lata temu.
          • pether_23 Wypowiedź słuchacza? 04.09.07, 17:10
            Wypowiedź słuchacza? Możliwe, 2 lata temu nie mieli systemu wyłączania słuchacza
            z opóźnieniem :) (niezły patent swoją drogą :D)

            No ale też trzeba oddać sprawiedliwość, że to był słuchacz, który sobie
            zadzwonił. To trochę tak, jakbyś gazete.pl tępił za wpisy na forum.
            • monster1972 a wiesz, dlaczego radyjo linie opoźniającą? 04.09.07, 17:21
              i to najdłuższą w Polsce

              :)

              ponad 8 sek

              załozyli to opoznienie, jak ktos zadzwonił do tych psycholi i
              powiedział "dwa słowa do ojca prowadzącego"

              ;)

              chyba nie musze ich cytować

              ...

              jakos nie wierze, ze załozyliby tę linię opozniającą, bo sie komuś
              cos o Zydach wyrwało

              hehe

              Polak-ateista
              • pether_23 A ja powiedzialem coś takiego? 04.09.07, 17:24
                A ja powiedziałem coś takiego? Oczywiscie, że maja linie po to, żeby nie obrażać
                tzw. "ojców prowadzących" :)

                Ale antysemickie wypowiedzi też torpedują (te bardziej agresywne). Wyłączają
                ludzi albo ich krytykują, bo się boją po prostu konsekwencji.
                • monster1972 bo się boją:) no wlasnie.... ale nie dlatego, ze 04.09.07, 17:28
                  sami uwazają to za naganne

                  słuchaj.. ja mam starą babcię... 94 lata

                  i ona jest słuchaczką radyja i antysemitką modelową... jeszcze
                  przedwojenną

                  to takie radyjo i tacy ludzie, sorry

                  a rydzol zamiast ludziom prostować w głowach jeszcze na tym żeruje i
                  pogarsza sprawę


                  to jest ZBRODNIA!

                  oczywiscie w sensie moralnym


                  Polak-ateista

                  ps

                  pamietaj co wyrosło z niemieckiego antysemityzmu z lat '30
                  • pether_23 Z całym szacunkiem, ale na jakiej podstawie 04.09.07, 17:34
                    Z całym szacunkiem, ale na jakiej podstawie uważasz, że jestem fanem
                    antysemityzmu? Ja tylko powiedziałem, że nie można mówić o RM że to rozgłośnia
                    rasistowska. Nic więcej. Nie bronię radia maryja, tylko prostuje pewne informacje :)

                    To właśnie tak jest, jak podasz komuś, kto nienawidzi homoseksualistów, fakty na
                    temat homoseksualizmu, to słyszysz "Bronisz pedałów?". Po prostu fakty to fakty.

                    PS. Znam trochę historię, szczególnie najnowszą.
                    • monster1972 troche sie chyba nie zrozumielismy i tyle... 04.09.07, 17:42
                      ;)

                      moze niepotrzebnie zmieszalem rasizm z antysemityzmem, ale dla mnie
                      to naprawde nie ma znaczenie, czy nienawidzi sie kogos, bo ma inny
                      kolor skóry czy wyznaje inną religie...

                      serio

                      co to za roznica czy dresiarze obiją Ci ryja bo nie miales zapałek
                      albo dlatego, ze kibicujesz innej niż oni druzynie?

                      czy rasizm czy antysemityzm czy homofobia, to wszystko są cieżkie
                      grzechy przeciw czlowiekowi... co wiecej, przeciw słowom Jezusa

                      tak naprawde radyjo nienawidzi wszystkich, ktorzy myslą inaczej niż
                      oni

                      i tu jest problem



                      POlak-ateista


                      • 12x1 Re: troche sie chyba nie zrozumielismy i tyle... 04.09.07, 17:47
                        no p Premierze
                        raczej podzieliło kościół
                        i naucza w nienawiści ,i jak brać kasę
                        i nie ma to nic wspólnego z wiarą
                        "Ten,kto mówi ;Znam Boga ,a nie zachowuje Jego przykazań jest kłamcą i nie ma w
                        nim prawdy."
                        1 list św Jana 2:4 psalmy
                      • pether_23 No rozumiem. 04.09.07, 17:50
                        Rozumiem o co Ci chodzi. Ja po prostu mam trochę bardziej "naukowe" podejście do
                        tego tematu.

                        Mówisz o grzechach przeciwko człowiekowi. Nie znam się za bardzo na słowach
                        Jezusa, ale w moim rozumieniu są to grzechy. Tyle tylko, że moim zdaniem
                        likwidacja radia maryja nie zlikwiduje tych problemów. Istnienie tej rozgłośni
                        jest skutkiem istnienia ludzi o takim myśleniu, a nie przyczyną. Może ich
                        jednoczy i nakręca trochę, ale nie przesadzałbym też.
                        • monster1972 ja nie jestem za likwidacją! ja jestem za zmianą! 04.09.07, 18:00
                          chodzi o to, zeby prostym ludziom... nie mieszac w glowach, a raczej
                          prostowac

                          jak widze te moherowe babcie zaplute z nienawisci na widok
                          dziennikarzy TVN, to sie pytam, gdzie tu wiara? gdzie tu bóg?

                          czy Jezus bił parasolką kogokolwiek? czy nienawidził kogos? nawet
                          swoich oprawców?

                          --

                          podobno ja tu jestem ateistą.. a oni wierzą w boga:) hehehe


                          chyba w misia uszatka wierzą, a nie w boga



                          Polak-ateista
                          • kazik.k Re: ja nie jestem za likwidacją! ja jestem za zmi 04.09.07, 20:10
                            torunski zlodziej wplywa na polityke panstwa!dwaj kurduple w swojej cynicznej
                            hipokryzji dobrze wiedza ze sprowadzenie tego radya tej szczekaczki do roli
                            tylko radya modlitewnego odbierze im ten sfanatyzowany oglupialy "elektorat" a
                            wtedy kto na nich zaglosuje?polska eligencja jest jednak zbyt leniwa by zaczac
                            naprawde przewodzic temu narodowi i przedstawic jakis sensowny program rozwoju
                            ktory by pociagnal ten narod!dlatego te dwa skunkse-smierdzace pod niebiosa
                            dalej belkcza brednie pt jak dobrze rzadzimy i jak tej heretyckiej europie gramy
                            na nosie!niestety ktoregos dnia jak skonczy sie rzeka pieniedzy z UE ten narod
                            obudzi sie "oby nie z reka w nocniku"!
                        • kralik111 Re: No rozumiem. 04.09.07, 20:51
                          pether_23 napisał:

                          > Rozumiem o co Ci chodzi. Ja po prostu mam trochę
                          bardziej "naukowe" podejście d
                          > o
                          > tego tematu.
                          >
                          > Mówisz o grzechach przeciwko człowiekowi. Nie znam się za bardzo
                          na słowach
                          > Jezusa, ale w moim rozumieniu są to grzechy. Tyle tylko, że moim
                          zdaniem
                          > likwidacja radia maryja nie zlikwiduje tych problemów. Istnienie
                          tej rozgłośni
                          > jest skutkiem istnienia ludzi o takim myśleniu, a nie przyczyną.
                          Może ich
                          > jednoczy i nakręca trochę, ale nie przesadzałbym też.


                          Teraz ty moj drogi naciagasz fakty, czym zblizasz sie do radyja ;)

                          Nikt nie mowi o likwidacji radia maryja oprucz rydzyka i
                          kaczynskich, wszyscy normalni chca tylko usunac oszusta co prowadzi
                          to radio i kieruja rzadem i prezydentam.
                  • ffamousffatman Re: bo się boją:) no wlasnie.... ale nie dlatego, 04.09.07, 18:52
                    mam babcie 97 lat, jak na Polke (przesadzilem z ta Polka), jezcze z epoki przedpolskiej i przedantysemickiej na wsi polskiej na ziemi lomzynskiej, zadna z niej, wg dzisiejszych norm, antysemitka. Jest, po prostu, ze swiata podzielonego na ksiezy, panow, panie, miastowych, zydow i ludzi.
                    mam tez ciocie-babcie 15 lat mlodsza, po powiatowym liceum - to juz inna epoka, 100% polsko-maryjna.

                    Jak ja moge miec babcie majac ponadsiedemdziesiecioletniego ojca?
                    Powoli zaczynam czuc sie jak najstarszy czlowiek swiata z dowcipu.
                    • monster1972 ale tak dokladnie, o co Ci chodzi? 04.09.07, 19:59
                      masz cos do mnie?

                      :)

                      z czyms sie nie zgadzasz?

                      napisz wprost


                      Polak-ateista
              • d_arek_d Re: a wiesz, dlaczego radyjo linie opoźniającą? 05.09.07, 06:41
                monster1972 napisał:

                > i to najdłuższą w Polsce
                >
                > :)
                >
                > ponad 8 sek
                >
                > załozyli to opoznienie, jak ktos zadzwonił do tych psycholi i
                > powiedział "dwa słowa do ojca prowadzącego"
                >
                > ;)
                >
                > chyba nie musze ich cytować
                >
                > ...
                >
                > jakos nie wierze, ze załozyliby tę linię opozniającą, bo sie komuś
                > cos o Zydach wyrwało
                >
                > hehe
                >
                > Polak-ateista

                W tym miejscu muszę przerwać Waszą miłą konwersację. Coś mi tu nie
                pasuje. "Trzy (czy dwa) słowa do ojca..." wydarzyły się o wiele,
                wiele dawniej niż 2 lata temu.

                Skoro od tamtego incydentu mają opóźnienie i nie wycięli wypowiedzi
                o katuszach organoleptycznych Prawdziwej Polki, to musi to być
                oficjalne stanowisko głowy polskiego Kościoła Katolickiego, Ojca
                Tadeusza R. do wydzielin porowych ras i narodów wymienionych
                powyżej, a w jego mniemaniu związanych z ich zaniedbaniami na polu
                walki z brakiem higieny osobistey.

                A swoją drogą muszę coś wyznać. Osoby występujące pod przykryciem
                moherowych beretek... śmierdzą. Przepraszam, ale nie da się tego nie
                zauważyć mijając taką osobę. Czy już jestem rasistą, czy tylko piszę
                co czuję??
            • ffamousffatman Re: Wypowiedź słuchacza? 04.09.07, 18:26
              opoznienie na linii maja OD POCZATKU. 6 CZY 7 SEK. PODOBNO NAJWIEKSZE MOZLIWE DO USTAWIENIA.
              Sluchalem sportowo (dla celow sportowych i badawczych) az stracilem poczucie humoru 2 lata temu. Czesto bylo slychac koniec komentarza x. prowadzacego do rozmowy, ktora zdzyla nie pojsc a. koniec poprz. rozmowy w niewylaczonym radio nastepnego rozmowcy.
              • rock73 Re: Wypowiedź słuchacza? 04.09.07, 21:30
                ffamousffatman napisał:

                > opoznienie na linii maja OD POCZATKU. 6 CZY 7 SEK. PODOBNO NAJWIEKSZE MOZLIWE
                DO USTAWIENIA.
                > [...]

                Nie wiem jakie opóźnienie i jaki sprzęt ma RM, ale z teoretycznego punktu
                widzenia nie widzę przeszkód, żeby mieć dowolnie wielkie opóźnienie. Czasami
                tylko trzeba mieć większy komputer. Przelicznik: 1 sekunda = 176400 bajtów w
                jakości standardowego CD.
        • ffamousffatman Re: No i po co głupoty wygadujesz? 04.09.07, 18:32
          sluchalem
          wiele lat
          jest rasistowskie i antysemickie
          oprocz tego:
          funkcjonalno analfabetyczne
          ekonomiczno analfabetyczne
          takze
          biblistyczno i teologiczno analfabetyczne
        • ffamousffatman Re: No i po co głupoty wygadujesz? 04.09.07, 18:32
          sluchalem
          wiele lat
          jest rasistowskie i antysemickie
          oprocz tego:
          funkcjonalno analfabetyczne
          ekonomiczno analfabetyczne
          takze
          biblistyczno i teologiczno analfabetyczne
          • d_arek_d Re: No i po co głupoty wygadujesz? 05.09.07, 07:58
            ffamousffatman napisał:

            > sluchalem
            > wiele lat
            > jest rasistowskie i antysemickie
            > oprocz tego:
            > funkcjonalno analfabetyczne
            > ekonomiczno analfabetyczne
            > takze
            > biblistyczno i teologiczno analfabetyczne

            Faktycznie pustoszy ludzki umysł...
        • zat4ra Prawdziwi Polacy. Patrioci! 04.09.07, 19:46
          www.tnij.org/prawdziwi-polacy
      • marysia57 Re: RM umocniło polskie prostactwo i kołtuństwo 05.09.07, 06:38
        Gdzie cie ucza tej propagandy? Calkiem ci sie w glowie pomieszalo ,
        myslisz ze jak napiszesz tych kilka magicznych slow "zacofanie,
        rasizm, antysemityzm, homofobię" to kazdy bezwarunkowo wezmie to za
        prawde? Przyklady , przyklady kolego podaj a nie bezpodstawne
        idiotyzmy.
        • kretynofil Chcesz przyklady, moherowy koltunie? To masz! 05.09.07, 13:26
          Zacofanie - program w TV Trwam, gdzie jakis ksiezulo pitolil, ze
          rozwoj nauki w okresie renesansu to zasluga kosciola; tlumaczenie na
          antenie RM (nie przez sluchacza), ze Niemcy chca wykrasc polska
          ziemie; zalecanie mlodym matkom unikania badan prenatalnych (bo
          najwieksze szczescie to pozno urodzone uposledzone dziecko);
          zachwyty nad zakonnica, ktora swojej umierajacej na raka matce nie
          chciala podac morfiny (bo przez cierpienie jest sie blizej Boga)

          Rasizm, antysemityzm - regularnie powtarzane komunikaty o probie
          wyludzenia 60 mld PLN przez zydow w ramach odszkodowan za straty w
          obozach zaglady; cytat: "Sluchaczka: Musze przyznac ze jestem
          Zydowka, ojciec prowadzacy: Tak, tak, bardzo nam przykro"

          Homofobia - chociazby ostatnia wypowiedz na temat skazenia krwi
          oddawanej podczas przystanku woodstock (ze niby gorsza, bo stamtad);
          notoryczne wypowiadanie sie o homoseksualistach jako o osobach
          chorych

          Prosze o komentarz na temat tych "wlasnousznie" zaobserwowanych
          prawd objawionych.

          Rozumiem, ze go nie bedzie, bo i co mialabys napisac, hehehe?


          ----------------------------------------------

          Dla inteligentnych inaczej, czyli dla wiekszosci piszacych na forach
          internetowych: KRETYNOFIL to nie rodzaj kretyna, tylko osoba
          czerpiaca perwersyjna, niemal ekstatyczna przyjemnosc z obcowania z
          kretynami. Milej lektury :)
    • intel-e-gent Umocniło, ale to co najgorsze 04.09.07, 16:45
      ksenofobię, nienawiść i zaściankowość.

      A poza tym majątek Rydzyka umocniło ;p
      • jb777 Re: Umocniło, ... tzn osłabiło 05.09.07, 08:36
        jest szpara w Koścele przez którą władza z buciorami włazi do
        Kościoła.
        Podobnie Częstochowa - jeżeli i jakiś prmier jest katolikiem i chce
        się pomodlić to dlaczego od razy pcha się na "ołtarz" - a niech
        pielgrzymami modli się pod muram - korona mu ze łba nie spadnie.
    • rk111 Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:45
      No proszę teraz biskupi z kardynałem Dziwiszem na czele będą wrogami PiS a
      kościół to Rydzyk .
      • 910dudy Re: Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 05.09.07, 11:24
        Teraz dokladnie widac jakim katolikiem jest PiS-Fuhrer. Jest sekciarzem
        Rydzyjowskim. Wyglada na to, ze niedlugo mozemy miec do czynienia z desantem
        Zmotoryzowanych Oddzialow Moherowych Beretow. Ludik Dorn nawoluje obywateli do
        wyjscia na ulice. Byc moze takze w obronie Rydzyjka.
    • pogardzamwyksztalciuchami Premierma rację - jak zawsze zresztą! 04.09.07, 16:46
      • monster1972 zamlicz pisdzielcze! jestes zwykłym lizusem! 04.09.07, 16:50
        szkoda na ciebie czasu..:)

        bo o czym gadac z kolesiem, wypranym z własnych mysli?

        Polak-ateista
      • kolargolo np powolujac kaczmarka tez mial racje 04.09.07, 22:19
        prawda?
    • kopulos Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:47
      Czy politycy mogą się odpieprzyć od religii? Wtedy religia nie będzie miała
      powodów, żeby się mieszać do polityki.
      Kaczorku- milcz, jak mówisz.
      • 1europejczyk Herezje J. Kaczynskiego: nie ma polskiego Kosciola 04.09.07, 17:01
        Jest np Kosciol Anglikanski i jest Kosciol Powszechny.
        To co umocnilo RM w Polsce to glownie wstecznictwo religijne oparte na latwiznie
        tych ktorym sie wydaje ze wiara polega na wspolnocie bezmyslnosci, ktora
        karczemnie w swoich planach politycznych wykorzystuje JK.
        Re: Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół
        • ffamousffatman Re: Herezje J. Kaczynskiego: nie ma polskiego Kos 04.09.07, 18:43
          Radio Maryja zamordowalo Kosciol Powszechny w Polsce, c.b.d.u. za jakie 15 lat.
    • tierralatina Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:48
      Biedny, chory, glupi facet...
    • abhaod to si Adasiowi dostalo, kaczorek przyrownal 04.09.07, 16:48
      go do Rydzyka
    • tepetoja O! Żesz! ty burku!!znowu liżesz tyłek ryjdzykowi!! 04.09.07, 16:49
    • kraq a to male zawszone kurduplaste gowienko 04.09.07, 16:49
      juz zapomnial jak mu rydzyk naplul na rodzine. kota by sprzedal,
      byle tylko mu to dalo nadzieje na nachapanie troche glosow od
      moherow. szatan rydzyk umocnil polski kosciol??? trzeba mozgu nie
      miec, albo byc zaklamanym pisowskim parchem, zeby takie brednie
      opowiadac
      • monster1972 głosy wyborców non olet:) 04.09.07, 16:52
        kaczka brata sprzeda, byle wygrać

        on ma obsesję władzy

        czekał na to 17 lat, to jak teraZ?

        ma tak po prostu oddac władzę lepiej do tego przygotowanym?

        NIE DA RADY!


        Polak-ateista
      • jacekm22 Re: a to male zawszone kurduplaste gowienko 04.09.07, 16:52
        Jarek !
        Tak bez mydla Rydzykowi do d... wchodzic !!!!!!!!!
    • yot23 Żenujące jak premier RP włazi w odbyt fanatykowi 04.09.07, 16:51
      religijnemu - ajatollachowi Purchawce
    • mozart Jarus walczy o wplywy KK. 04.09.07, 16:52
      Mam nadzieje, ze obu stronom wydzie to bokiem!
    • maureen2 Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:53
      pan Jarek jak zwykle mija się z rzeczywistością
    • lechia1980 Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:54
      i juz zaczyna sie lizanie dupy rydzykowi zeby tylko głosy dali!!! jeb..
      kaczorów i jego całą z..ą ekipe
    • rihi Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:54
      po palcu po palcu kaczorki, tutaj punkty , tam punkty i moze
      zostanie sie przy zlobie ?????
      • vitabravo Re: Premier powiedział prawdę !!! 04.09.07, 18:46
        Niewygodna prawda dla różowego środowiska skupionego
        wokół Gazety Wyborczej i agentury starego układu.
        • pakulec Re: Premier powiedział prawdę !!! 04.09.07, 18:52
          srodowisko GW ma was gdzieś mohery - to tylko wam się wydaje że coś
          znaczycie ale kto by się tam przejmował takimi szmaciarzami którzy
          wszystko potrafią tylko spieprzyć
    • r0b0l nikt tak jak kaczor i rydz nie skłócił narodu 04.09.07, 16:55
      starał się bezskutecznie zaborca, starał hitler, starał komuch a
      kaczce i agentowi KGB-STASI udało w 2 lata to co niemożliwe:
      rozpieprzyli Polskę na kawałki

      może i dobrze...
      • r0b0l czas na schizmę bo w Watykanie Niemiec siedzi 04.09.07, 16:57
        a bajki o tolerancji i miłosierdziu razem z JP2 odeszły
        • r0b0l Jarosław na kardynała bo ma kwalifikacje 04.09.07, 17:00
          brak żony, brak konta, nieczuły na względy kobiet. Do tego skromny,
          uczciwy, biedny aż do bólu i wielki patriota.
          Prawdziwy komunista o ksywie samo dobro, coś jak wujaszek słońce
          dżugaszwili
          • r0b0l TW Wielgus wróci do łask??? 04.09.07, 17:06
            a Dziwisza i tego Pieronka to won bo niegodni być prawymi i
            sprawiedliwymi...


            no to B16 wkraczaj do akcji bo barany boże się zbiesiły i bodą....
      • monster1972 nawet SLD nie dzieliło ludzi na lepszych-gorszych 04.09.07, 16:58
        te dwie mendy skutecznie zrobiły cos, czego nikomu sie wczesniej nie
        udało

        oczywiscie co 10 minut wycierają sobie mordy "ojczyzną" i bogiem

        luzik

        a ciemny lud to kupuje



        Polak-ateista

        • r0b0l Re: nawet SLD nie dzieliło ludzi na lepszych-gors 04.09.07, 17:03
          dlatego zasługują na najwyższy wyrok. Dawno temu pisałem że to
          najwięksi niszczyciele Polski działający pod przykrywką patriotyzmu.
          • doris9914 sld mialo ludzie w dupie, jak mogli mowic:) 04.09.07, 17:15
    • fidelxxx Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:56
      Umocniło kościół? - tak, że biskupi kłócą się między sobą, a wtórują im "wierni".
      Umocniło czynny katolicyzm? - tak, że kościoły świecą pustkami co niedzielę
      Przywróciło prawa obywatelskie grupie obywateli? - tylko dlatego, że
      zagłosowali na PiSuary? Przecież starsi ludzie zawsze mieli prawa
      obywatelskie. O co Kaczorowi chodzi, bo tego kłapania dziobem człowiek z
      wysokim IQ nie zrozumie.
    • kalinowski11 Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:56
      A ja myślę, że Radyjko M może być jeszcze przyczyną rozłamu
      w polskim kościele...
    • moped26 Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 16:56
      Osiemnasty wiek już był, teraz jest dwudziesty pierwszy.
    • el_bigos co ten człowiek pie..???? 04.09.07, 16:57
      niech Kaczyński z PISem i Rydzykiem odłączą się od kościoła i kręcą własne lody
      • loppe Re: co ten człowiek pie..???? 04.09.07, 17:09
        Radio Maryja umocniło polski Kościół, ten czynny polski katolicyzm
    • pompompom Re: Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 17:00
      wazeliniarstwo premierzyny to oczywista oczywistość.
      Ps. Mam propozycję dla tego śmiesznego człowieczka, zabieraj stąd
      słuchaczy radyja razem z rydzykiem, zabieraj ziobera, gosia i swoich
      klakierów i na księżyc. Tam budować układy, układziki, podsłuchy,
      ksenofobię, nienawiść, manipulacje, szantaże, szczucie jednych na
      drugich, rozpieprzać co się da i jak się da. I żyjta sobie w biedzie
      skoro tak lubicie. Tylko zostawcie nas w spokoju.
      Pa pa

      Wydłubał sobie baca oczy, powiesił na gałęzi i powiedział:
      oczy wiście!
    • lech66 cel uświęca środki 04.09.07, 17:01
      nie ma za grosz wstydu nasz premier, co ? Teraz Rydzyk może mu
      jeszcze więcej narobić, jest bezkarny.
    • princealbert faktycznie, RM umocnilo tez inne srodowiska: 04.09.07, 17:01
      antysemitow, ksenofobow i pospolitych debili.
    • rihi Premier: Radio Maryja umocniło polski Kościół 04.09.07, 17:01
      Ludzie !!!!! popatrzcie na zdjecie jasnie Pana Koczorka !!! toz to
      przecie wymalowany Bonaparcik !!! Napoleonik !!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka