heterofob2 22.09.07, 11:18 Pewnie Europa z Francją na czele znowu cynicznie wykorzystają nieszczęście, aby upchnąć w Afryce swoje nadwyżki dotowanej żywności, zamiast pozwolić, aby Afrykańczycy kupili od innych Afrykańczyków... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hefajstos-q Re: 18 krajów Afryki niszczonych przez największą 22.09.07, 23:05 No trochę przesadziłeś, nie warto klepać stare banały. W Europie nie ma już tanich nadwyżek żywności. Był nieurodzaj tego roku, zbóż brakuje i jak zapowiadają, to w całej UE, są lub będą podwyżki cen żywności. Odpowiedz Link Zgłoś
lambarene Re: 18 krajów Afryki niszczonych przez największą 23.09.07, 07:10 Mimo,żw trochę przeaadzone,prawda jest bolesna.Cynizm i ządza zyskówkrajow kolonialnych byla i jest ponad wszystko inne.Ale w slowach zawsze bezinteresownosć i szlachetność... Odpowiedz Link Zgłoś
heterofob2 więc uściślam - chodzi mi o mechanizmy. 23.09.07, 09:00 Okazja jest świetna, aby zmienić mechanizmy dotowania żywności i zasady pomocy Afryce. To, że w tym roku nadwyżek żywności w Europie nie ma, to przypadek. W przyszłym roku, za kilka lat, mogą być. Kto będzie te zalane tereny osuszał, rekultywował, doprowadzał do użytku, jeśli nie będzie miał pewności, że przez kilka kolejnych lat będzie mógł uczciwie sprzedać, co wyrośnie? Włożysz dwa lata ciężkiej pracy, cały swój majątek i jeszcze się zadłużysz, a gdy pojedziesz na targ sprzedać, okazuje się, że znowu zawinął statek z Europy z tysiącami ton darmowego zboża, w ramach "pomocy". Europa powinna teraz obiecać, że przez najbliższe dwadzieścia lat nie będzie zalewać Afryki dotowaną żywnością, która zniszczyła rolictwo w kilku krajach Afryki (głównie francuskojęzycznej). Inaczej te kraje się nie odbudują. Odpowiedz Link Zgłoś
klosse Re: więc uściślam - chodzi mi o mechanizmy. 23.09.07, 11:29 "Europa powinna teraz obiecać, że przez najbliższe dwadzieścia lat nie będzie zalewać Afryki dotowaną żywnością, która zniszczyła rolictwo w kilku krajach Afryki (głównie francuskojęzycznej). Inaczej te kraje się nie odbudują." Jasne, a w ciągu tych 20 lat umrze z głodu ok 70% mieszkańców Czarnego Kontynentu. Brawo. A link którym się ciągle posługujesz jest po prostu żałosny... I żeby nie było ze jestem "wrednym homofobem" to ja nikomu niczego nie zabraniam -> oczywiście pisanie takich idiotycznych i propagandowych stronek nacechowanych pseudonaukowym podejściem do sprawy to inna sprawa... Salam malejkum. Odpowiedz Link Zgłoś
ludwigvanbeethoven Powodz... 23.09.07, 16:46 ...byla im od lat potrzebna.Najpierw jeczeli,ze maja sucho - teraz jecza,ze mokro.Tak jakos na tym siwecie jest,ze nigdy sie czlowiek nie zadowowli.Z drugiej zas strony mnie bardziej lezy na sercu,ile dzikich i zagrozonych gatunkow tez zostalo poszkodowanych.Jest moze nadzieja,ze teraz czarnuchy beda mialy co innego do roboty,niz mordowanie setek zwierzat w parkach narodowych i reszcie Afryki.Moze to byl jakis znak od Sil Wyzszych,ze cos musi sie zmienic na afrykanskim kontynencie... Odpowiedz Link Zgłoś
heterofob2 jeśteś niemiła/y 27.09.07, 22:55 czemu piszesz, że jest żałosny? przecież to żart! Odpowiedz Link Zgłoś
heterofob2 Re: więc uściślam - chodzi mi o mechanizmy. 27.09.07, 23:02 gdy piszesz, że "ja nikomu niczego nie zabraniam", to informujesz, że nie zabraniasz, ponieważ akurat taki masz dzisiaj kaprys, a poza tym każdej chwili możesz zabronić. takie sformułowania są przykre -- a link to jest coś, co ustalasz w momencie, gdy zakładasz konto i nick, pojawia się automatycznie i na przemian, czasem bez związku z treścią. Odpowiedz Link Zgłoś
allo11 18 krajów Afryki niszczonych przez największą o.. 24.09.07, 11:02 cos to dziwnie padało! Bo np w Nigerii i Togo napadało a w Beninie pośrodku NIE!? To samo obok w W.Kosci Słoniowej??? Odpowiedz Link Zgłoś