Dodaj do ulubionych

18 krajów Afryki niszczonych przez największą o...

22.09.07, 11:18
Pewnie Europa z Francją na czele znowu cynicznie wykorzystają nieszczęście,
aby upchnąć w Afryce swoje nadwyżki dotowanej żywności, zamiast pozwolić, aby
Afrykańczycy kupili od innych Afrykańczyków...
Obserwuj wątek
    • hefajstos-q Re: 18 krajów Afryki niszczonych przez największą 22.09.07, 23:05
      No trochę przesadziłeś, nie warto klepać stare banały. W Europie nie ma już
      tanich nadwyżek żywności. Był nieurodzaj tego roku, zbóż brakuje i jak
      zapowiadają, to w całej UE, są lub będą podwyżki cen żywności.
      • lambarene Re: 18 krajów Afryki niszczonych przez największą 23.09.07, 07:10
        Mimo,żw trochę przeaadzone,prawda jest bolesna.Cynizm i ządza zyskówkrajow
        kolonialnych byla i jest ponad wszystko inne.Ale w slowach zawsze
        bezinteresownosć i szlachetność...
      • heterofob2 więc uściślam - chodzi mi o mechanizmy. 23.09.07, 09:00
        Okazja jest świetna, aby zmienić mechanizmy dotowania żywności i zasady pomocy
        Afryce. To, że w tym roku nadwyżek żywności w Europie nie ma, to przypadek. W
        przyszłym roku, za kilka lat, mogą być.

        Kto będzie te zalane tereny osuszał, rekultywował, doprowadzał do użytku, jeśli
        nie będzie miał pewności, że przez kilka kolejnych lat będzie mógł uczciwie
        sprzedać, co wyrośnie?
        Włożysz dwa lata ciężkiej pracy, cały swój majątek i jeszcze się zadłużysz, a
        gdy pojedziesz na targ sprzedać, okazuje się, że znowu zawinął statek z Europy z
        tysiącami ton darmowego zboża, w ramach "pomocy".

        Europa powinna teraz obiecać, że przez najbliższe dwadzieścia lat nie będzie
        zalewać Afryki dotowaną żywnością, która zniszczyła rolictwo w kilku krajach
        Afryki (głównie francuskojęzycznej). Inaczej te kraje się nie odbudują.
        • klosse Re: więc uściślam - chodzi mi o mechanizmy. 23.09.07, 11:29
          "Europa powinna teraz obiecać, że przez najbliższe dwadzieścia lat nie będzie
          zalewać Afryki dotowaną żywnością, która zniszczyła rolictwo w kilku krajach
          Afryki (głównie francuskojęzycznej). Inaczej te kraje się nie odbudują."

          Jasne, a w ciągu tych 20 lat umrze z głodu ok 70% mieszkańców Czarnego
          Kontynentu. Brawo.

          A link którym się ciągle posługujesz jest po prostu żałosny...
          I żeby nie było ze jestem "wrednym homofobem" to ja nikomu niczego nie zabraniam
          -> oczywiście pisanie takich idiotycznych i propagandowych stronek nacechowanych
          pseudonaukowym podejściem do sprawy to inna sprawa...
          Salam malejkum.

          • ludwigvanbeethoven Powodz... 23.09.07, 16:46
            ...byla im od lat potrzebna.Najpierw jeczeli,ze maja sucho - teraz
            jecza,ze mokro.Tak jakos na tym siwecie jest,ze nigdy sie czlowiek
            nie zadowowli.Z drugiej zas strony mnie bardziej lezy na sercu,ile
            dzikich i zagrozonych gatunkow tez zostalo poszkodowanych.Jest moze
            nadzieja,ze teraz czarnuchy beda mialy co innego do roboty,niz
            mordowanie setek zwierzat w parkach narodowych i reszcie Afryki.Moze
            to byl jakis znak od Sil Wyzszych,ze cos musi sie zmienic na
            afrykanskim kontynencie...
          • heterofob2 jeśteś niemiła/y 27.09.07, 22:55
            czemu piszesz, że jest żałosny?
            przecież to żart!
          • heterofob2 Re: więc uściślam - chodzi mi o mechanizmy. 27.09.07, 23:02
            gdy piszesz, że "ja nikomu niczego nie zabraniam", to informujesz, że nie
            zabraniasz, ponieważ akurat taki masz dzisiaj kaprys, a poza tym każdej chwili
            możesz zabronić.
            takie sformułowania są przykre
            --
            a link to jest coś, co ustalasz w momencie, gdy zakładasz konto i nick, pojawia
            się automatycznie i na przemian, czasem bez związku z treścią.
    • allo11 18 krajów Afryki niszczonych przez największą o.. 24.09.07, 11:02
      cos to dziwnie padało! Bo np w Nigerii i Togo napadało a w Beninie pośrodku
      NIE!? To samo obok w W.Kosci Słoniowej???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka