kiland 11.04.08, 08:10 Czyżby Adam Michnik planował nawrócenie się ... ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kiland Adam Michnik się nawraca ... ? 11.04.08, 08:13 kiland napisał: > Czyżby Adam Michnik planował nawrócenie się ... ? Byłoby to bardzo miłe z jego strony ... ? Kochamy Cię Adasiu ... Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Ponad wszystkie wasze uroki, 11.04.08, 09:04 Ty! Poezjo, i ty Wymowo, Jeden wiecznie będzie wysoki ********************************************** O d p o w i e d n i e d a ć r z e c z y S Ł O W O !!! Tą maksymą Norwid kończy jeden z wierszy.Przetoczyła się publiczna dyskusja nad nagrodą jaką otrzymał ksiądz Michał profesor Heller.Z pewnością nie to jest najważniejsze w jego działalności.Pasja naukowa otworzyła drogę do weryfikacji przedmiotu nauczania wiary,która bierze się od światopoglądu i budowania wartości,które powstały wraz z życiem.Kreacjonizm i ewolucjonizm to dziś hipotezy,które nie muszą się wykluczać.Dzięki temu rodzi się świadomość o kryzysie nowej utopii:GATT i ogólnoświatowego wolnego handlu.Coraz większego sensu nabiera EUROPA OJCZYZN,co jest też i po cześci wynikiem pogłębiającego się deficytu nośników energii za które to i za ochronę przepływu kapitałów przychodzi się przelewać krew. PRAWDA SIĘ RAZEM DOCHODZI I CZEKA. Odpowiedz Link Zgłoś
kiland Re: Ponad wszystkie wasze uroki, 11.04.08, 10:13 A ja myślałem, że to tylko ... zwykłe ... "Jak trwoga, ... to do Boga." ... ??? Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Re: Ponad wszystkie wasze uroki, 11.04.08, 11:16 kiland napisał: > A ja myślałem, że to tylko ... > > zwykłe ... > > "Jak trwoga, ... to do Boga." > > ... ??? To raczej nowa polityka historyczna wynikająca z tuskowej obietnicy."KATYŃ!Ostatnie kłamstwo Andrzeja Wajdy".Reżyser miał w tym swój cel aby kontynuowaniem zbrodni przemilczenia krety mogły stawać się orłami.DO ORŁA to wiersz mojego ulubionego poety,który dobrze rozumiał co to naród i społeczeństwo i ponadczasowo widział konieczność uwalniania się z politycznego zniewolenia i pogłębianych tym zniewoleniem przywar. > > Odpowiedz Link Zgłoś
kiland Re: Ponad wszystkie wasze uroki, 11.04.08, 13:35 "Krety" - ta nazwa jest nie pasująca i błędna ... Muszą to być wyłącznie "kruki". Czytałem taki artykuł ornitologiczny o współpracy "kruków" i "orłów" w przyrodzie. Naturalna współpraca obu tychże osobników jest absolutnie adekwatna do polskich stosunków społeczno-politycznych trwających w historii i mających miejsce do dzisiaj. Nie zapominajmy także, że również bardzo wiele wspólnego z krukami mają "wrony", które też miały znaczący wpływ na losy Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Re: Ponad wszystkie wasze uroki, 11.04.08, 13:43 Tak podobieństw ludzkich zachowań do świata zwierząt może być wiele.Ja posłużyłem się kretem i orłem z racji tego,że często przy analizie rzeczywistości posługuję się pozostawionym po sobie artystycznym spadkiem przez Cypriana K.Norwida.Być może robimy krzywdę wszystkim zwierzętom porównując je z człowiekiem,który ma jednak świadomość.Wraz z życiem pojawiły się wartości. Odpowiedz Link Zgłoś
emanuel_tornado Biały Kruk !!! 12.04.08, 14:56 BIAŁY ORZEŁ Gniazdo orzeł Biały na nizinach zbudował. Jeziornemu ptactwu i zwierzynie hołdował. Za sąsiada był mu orzeł Czarny z zachodu - miał z nim Biały orzeł wiele korowodu. Gdy Biały na wschód się daleko zapuszczał, orzeł Czarny krwi napsuł i tereny odtłuszczał. Na wschodzie Dwugłowy niespokojnie siedział - o obszarach bezkresnych i sąsiadach nie wiedział. Kiedy Czarny nadjadł i wciąż gniazdo nękał - Biały uszedł do Jury i na skale przyklękał. Jura na południu, jeziora na północy - Rybołów się zalęgnął tam przeklętej nocy. Siał ów spustoszenie, napadał i krwawił, nie jednego orzełka skrycie życia pozbawił. Biały dopadł gadzinę i przegnał w wiklinę. Odtąd spokój zawita i rośnie Pospolita. Rośnie w siłę Rzeczypospolitej potęga, zaś w hołdzie Czarny rybołów przyklęka. CZARNY KRUK Kruk ptak chytry, nie powiem, dba o swoje zdrowie. Z Azji go przygnało, miejsca mu było mało. Najpierw na wschodnie pofrunął rubieże, rozlokował się jak swój, całkiem w dobrej wierze. Dwugłowy go przepędził, więc ten poszedł w łaski - Białego, niczym konie do białej kolaski. Wielki Biały w końcu dał się zbałamucić, by dla Esterki kochanej pohańców nawrócić. Tak mu się Kruk czarny przypodobał stale, że dobroduszny Wielki odstąpił mu sale. Ów zamieszkał pod bokiem gniazda orła Białego. W dole rzeki, by Panu nie brudzić, co jego. Tak w zgodzie i miłej koyegzestyncyji czarny Kruk z Białym orłem w pokoju współżyli. Gościnnym był zawsze polski naród od wieków, lecz czy goście umieli docenić tych człeków. ROZDZIOBIĄ NAS KRUKI I WRONY Biały orzeł król elekcyji i majowej konstytucyji. Zdradzon konfederacyją - Dwugłowego promocyją. I przyszli, zagarnęli, z trzech stron Białego wzięli. Z zachodu i południa Czarnych dwóch, ze wschodu jeden, lecz Dwugłów. Biały do walki wznosi się i pada, na ten czas Kruk i Wrona go napada. Rozdziobią nas Kruki i Wrony - bo kraj ten nie są ich strony. Każdy z nich siedzi na walizkach, co da się kradnie, skubie i ściska. Do dzisiaj im to pozostało - pazernym mało, ciągle mało. Mimo, że w gości siedzą u Polaka, Diablo pazerna natura ich taka. KRWAWY BACKHAND W tenisa Niemcy z żywymi grywali, a potem w getcie ich likwidowali. Mówili mu : „Tyś naród wybrany”, więc za srebrniki został sprzedany. Wpierw zafundowali kryształowe noce, a wówczas w ruch poszły noże i proce. Najpierw mówili : „Tyś brat Europejczyka”, a potem człowiek nagle znika. Człowiek z Berlina, i z Paryża, a taki smalcownik cenę zniża. Wywieźli go na ziemie obiecane, te drutem były oplątane. Mówili: „Praca jest wolnością” i karmić jęli go podłością. I choć był bratem starszym w wierze przez komin uszedł w dwa pacierze. I choć miliony ofiar takich było, dziś Niemcy mówią – to się nie odbyło ... WRONA Jeszcze przed wojną Kruk obmyślał plany, jak mógłby Biały tanio być sprzedany. Z Wroną, co carskiego Dwugłowa ubiła, związała ich przyjaźń, i to bardzo zażyła. Gdy Czarny od zachodu swoje czołgi wtacza, Wrona od wschodu pakt zdradziecki wtłacza. Nie bierze jeńców swoich do pokoi, zabija, grabie, polską ziemię kroi. I tak z dwu stron oba, i Czarny, i Wrona, i ten, i ta, niezaspokojona. Gdy zwady ich koniec nastąpił nad Wisłą, zginął Biały orzeł, życie z niego prysło. Co Czarny nie skończył z naszym orłem Białym, Kruki i Wrony do końca rozdziobały. Wrona Krukowi niewiele zostawiła, to tylko, czego sama nie skończyła. W pięćdziesiąt lat Polaków zniewoliła i totalitaryzm władzy wprowadziła. UCZTA PRASŁOWIAŃSKA Wśród uścisków przyjaźni, toastów i pieśni truto zaproszonych bez znaków boleści. Orła Białego dawno już nie było, stu orzełków białych po lasach się kryło. Kiedy wszystkie one już zlikwidowane - ptactwo do pracy zostało zagnane. W 56-tym ten i ów się wzburzył, ale Kruk warcholstwo czołgami przekurzył. W 67-dmym Kruk obrażon wielce, wsiadł do pociągu – wysiadł w mieście Kielce. W 70-tym z ptactwem się rozliczył. Kości im porachował i wszystkich policzył. W 80-tym chciał ptactwo wystrzelać, zbyt dużo by musiał krwi niewinnej przelać. W 90-tym władzą się podzielił, ale z kuzynami, tymi po kądzieli. Do dziś, gdzie tylko Polaków zbiera się gromada, zawsze kilku judaszy pośród nich zasiada. BALD EAGLE Po latach okrutnych, latach holokaustu, świat współczuł Krukowi na nim tego gwałtu. Pieścił, go szeleścił, przepraszał i kochał, aż w intrygi Kruka się mocno omotał. Kruk inwazją ruszył na arabskie narody, a wielcy możni ? – Udzielili mu zgody. Kruk uzbroił swe siły i jął ropę chronić, obiecał wielmożom ni kropli uronić. Gdy 11-tego Żółty orzeł uderzył, Bald Eagle aż w to nie uwierzył. Do ciebie kamieniem ? – Ty do niego chlebem ? – Już fruwają rakiety pod islamskim niebem !!! Potem Kruków zebrał z calutkiej Europy i falangą ruszyli chronić źródła ropy. Tak Kruk sprytem Sępa i bajeczek łacnych, światem pokierował dla wygódek własnych. Niech świat wojnę rozpęta i wybuchną ansy. Ze swej pazerności Kruk nie da światu szansy. KRUK KRUKOWI Kruk krukowi oka nie wydziobie - tylko przyzna mu nagrodę Nobla. Gdy się rano ludzie zbudzą - przetrą oczy – za jakiego bobla ? Czesław Miłosz dostał Nobla, za literaturę ? Za „Solidarności” Polską awanturę ! Gdy Wisława miała Nobla za wierszyki, których nie ma, każdy pijak zaczął tworzyć podobne stworzenia. Dzieła Imć Jelinek na makulaturę dali, kiedy otrzymała Nobla ze śmieci wygrzebali. Niech nagrodę Nobla nazwą po imieniu. Kruk Krukowi Nobla wręcza, dziś nawet już nie w cieniu. EPITAFIUM Dziś nie ma mądrego – kto i skąd pochodzi ? Narody wymieszane – i o co tu chodzi? Krwi zlane w jedną : niemiecka i polska, rosyjska, litewska, a nawet i żydowska. Wszyscy bracia w wierze: i duzi, i mali - wzajem przebaczyli, i się pokochali. Kto intrygi na świecie tak bezwzględne knuje ? – Kto ład i porządek wszędzie wkoło psuje ? Kto jączy, prowokuje i knuje intrygi, mota, trzyma w szachu, na końcu ohydzi ? Czy winne są wkoło aż wszystkie narody ? Czy tylko jeden – czyni Judasz schody ? Siedzi zadomowion w gościnie Polaka, a rządzi i kradnie – natura jego taka. Kiedy tylko w Polsce jakaś jest afera – ucieka złoczyńca. Gdzie? Do Izraela. We własnym kraju rządzić nie potrafisz ? – Po co więc w Polsce, pchasz się ciągle na afisz ?! Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Historia Polski zwirzętami zapisana. 12.04.08, 15:22 Dobrze,że zwierzęta te nie mają świadomości,bo rozprawa sądowa murowana za porównanie ich do bandziorów politycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
allspice Re: Kościół odkurzonych sumień 12.04.08, 15:08 kiland napisał: > Czyżby Adam Michnik planował nawrócenie się ... ? Może byłby więcej nawróceń gdyby księży takich, jak dominikanin Dostatni, było więcej:) Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Zbliżanie wiary do rozumu. 12.04.08, 15:30 To cały proces,którego intelektualnym kontynuatorem i duchowym rycerzem był Papież-Polak.Ludzka słabość i opór materii jest jednak nieobliczlny. Odpowiedz Link Zgłoś
kiland Re: Kościół odkurzonych sumień 12.04.08, 22:21 allspice napisała: > kiland napisał: > > > Czyżby Adam Michnik planował nawrócenie się ... ? > > > Może byłby więcej nawróceń gdyby księży takich, jak dominikanin > Dostatni, było więcej:) Muszę przyznać, że są to bardzo mądre słowa ... !!! Odpowiedz Link Zgłoś
kiland Re: Kościół odkurzonych sumień 13.04.08, 07:45 Słowa prawdy, to na pewno słowa najmądrzejsze ... Ale prawda jest też przekleństwem dla człowieka, który ją wypowiada ? Odpowiedz Link Zgłoś
allspice Re: Kościół odkurzonych sumień 13.04.08, 07:59 Eee tam:); prawda to jest prawda a przekleństwo to przekleństwo... Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Bóg jest PRAWDĄ 13.04.08, 08:08 To uświęcone filozoficzne znaczenie pojęcia Boga.Jest zgodne z myślą "Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga choćby sam o tym nie wiedział."Przed nauką wiary stoi wielkie wyzwanie i potrzeba prawdziwych nawróceń.Bóg z Ojczyzną ma dziś jeszcze bardzo ścisły związek,łącznikiem jest honor,który niestety eliminuje się z praktyki zadrukowywania mózgów. Odpowiedz Link Zgłoś
kiland Re: Bóg jest PRAWDĄ 13.04.08, 09:48 I realize that patriotism is not enough. I must have no hatred or bitterness towards anyone. Zdaję sobie sprawę, że sam patriotyzm nie wystarczy. Nie wolno mi do nikogo żywić nienawiści lub uczucia goryczy. Edith Cavell Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Re: Bóg jest PRAWDĄ 13.04.08, 14:16 Karl R.Popper,Żyd który przestrzegał swoich pobratymców przed nadmiernym angażowaniem się w materializowanie ideologii,która przyniosła za sobą zbrodniczy sposób sprawoania władzy,bardzo plastycznie ukazał potrzebę aby pięść jednego człowieka była w odpowiedniej odległości od nosa drugiego.Choć nigdy nie wypowiadał się o Bogu to do tradycji religii chrześcijańskiej odnosił się z szacunkiem.Dziś można to jeszcze bardziej uzasadnić na płaszczyżnie znaczenia Boga,który jest Prawdą. Odpowiedz Link Zgłoś
kiland Re: Bóg jest PRAWDĄ 13.04.08, 16:21 England expect every man will do his duty. Anglia Odpowiedz Link Zgłoś
kiland Re: Bóg jest PRAWDĄ 13.04.08, 16:25 England expect every man will do his duty. Anglia oczekuje, że każdy jej obywatel spełni swój obowiązek ... Odpowiedz Link Zgłoś
kiland Re: Bóg jest PRAWDĄ 13.04.08, 16:25 England expect every man will do his duty. Anglia oczekuje, że każdy jej obywatel spełni swój obowiązek ... Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Re: Bóg jest PRAWDĄ 13.04.08, 17:18 kiland napisał: > England expect every man will do his duty. > > > Anglia oczekuje, że każdy jej obywatel spełni swój obowiązek ... W imperiu Brytyjskim to te obowiązki były bardzo różne.Podobnie jak i dziś kiedy zostało zawarte braterstwo broni rónież i z armią polską dla nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego. > Odpowiedz Link Zgłoś
kiland Re: Bóg jest PRAWDĄ 13.04.08, 20:31 What experience and history teach is this - that people and governments never have learned anything from history, or acted on principles deduced from it. Doświadczenie i historia uczą rzeczy następujących : ani ludzie, ani rządy nigdy nie nauczyli się niczego z historii, jak również nie postępowali według jej zasad. Georg Wilhelm Hegel 1770-1831 Odpowiedz Link Zgłoś
mieczsilver Re: Bóg jest PRAWDĄ 14.04.08, 21:24 kiland napisał: > What experience and history teach is this - that people and > governments never have learned anything from history, or acted on > principles deduced from it. > > Doświadczenie i historia uczą rzeczy następujących : ani ludzie, ani > rządy nigdy nie nauczyli się niczego z historii, jak również nie > postępowali według jej zasad. > > Georg Wilhelm Hegel 1770-1831 To niestety smutna prawda wobec faktu możliwości wyzwalania coraz większych energii do niszczenia i zabijania,a jednocześnie braku refleksji nad pytaniem JAKI ROZWÓJ?!Fascynacja i przyzwolenie na stosowanie bezwzględnego prawa silniejszego jest jeszcze znaczące. Odpowiedz Link Zgłoś