Dodaj do ulubionych

Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia

19.08.08, 09:43
Saakaszwili wczoraj apelował do Rosji o rozmowy.
Widocznie doszedł do wniosku, że na inne, poza werbalnym, poparcie
NATO nie ma co liczyć.
Obserwuj wątek
    • ja.ja222 Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 09:54
      Zakończyć koszmar czy ukryć koszmar tego co zrobili?
      • em_obywatel Ile razy Rosjanie rozpoczynali wycofywanie sie 19.08.08, 10:34
        Ile razy Rosjanie rozpoczynali wycofywanie sie z Gruzji? Bo z tego co widze to
        codziennie mowia ze wczoraj rozpoczeli akcje wycofywania. Jak mozna tak klamac?
        Przeciez to uraga zdrowemu rozsadkowi.
        Ja marze tylko o jednym - zeby nasza gospodarka uniezaleznila sie od paliw
        kopalnych. Wtedy nie bedziemy musieli pomopowac kasy Ruskim. Jednak limity CO2
        to madra rzecz - wymusza szybsze odejscie od paliw kopalnych. Moze wytwarzanie
        energii z wiatrakow, el. wodnych i atomowych jest drogie, ale nie ma takich
        wysokich kosztow zdrowotnych i politycznych jak wykorzystywanie paliw kopalnych
        z uporem autystycznego dziecka.
        • anuszka_ha3.agh.edu.pl Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 10:38
          "- Nie możemy im pozwalać, by straszyli nasz naród"

          Prawdziwy ojciec narodu. Trzylatków.
          • maaac Re: Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 12:34
            Rozumiem że to co robi Rosja w Gruzji Ci nie przeszkadza?
            • poszeklu Ile razy Rosjanie rozpoczynali wycofywanie sie 19.08.08, 13:26
              em_obywatel napisal:
              > Ile razy Rosjanie rozpoczynali wycofywanie sie z Gruzji?
              > Bo z tego co widze to codziennie mowia ze wczoraj rozpoczeli
              > akcje wycofywania. Jak mozna tak klamac?
              > Przeciez to uraga zdrowemu rozsadkowi.
              > Ja marze tylko o jednym - zeby nasza gospodarka uniezaleznila
              > sie od paliw kopalnych. Wtedy nie bedziemy musieli pomopowac
              > kasy Ruskim.
              > Moze wytwarzanie energii z wiatrakow, el. wodnych i atomowych
              > jest drogie, ale nie ma takich wysokich kosztow zdrowotnych i
              > politycznych jak wykorzystywanie paliw kopalnych
              > z uporem autystycznego dziecka.

              Jednak ten upor zeby nie stosowac geotermi swiadczy nie tyle
              o autystycznym Tusku, ile o zaplanowanej sprzedazy tego
              bogactwa naturalnego, ktore Polska posiada pod 80% powierzchni.
              Komu i za ile obiecal PO-darowc polska energetyke geotermalna?
              Dlaczego nie dopuszcza do budowy cieplowni, ktora za polowe
              pieniedzy moglaby ogrzac caly Torun? Ludzie by zyli lepiej!!!
              Mieliby wiecej pieniedzy na chleb!!!
              Czemu Tuske tego nie chce i jeszcze zabrania?!!!!

              To dywersant, zdrajca i szkodnik!!!!!!

              Zablokowanie unijnych pieniedzy dla Polski na geotermie,
              to powazny zarzut dla Donalda Tuska, Premiera Polski.
              Niedopuszczenie taniej energii dla calego miasta Torunia,
              to brzmi jak objaw powaznej choroby psychicznej.
              Rzad Donalda Tuska za wszelka cene stara sie nie dopuscic
              do budowy pierwszej w Polsce cieplowni geotermalnej.
              Powodem niby jest, ze to ksiadz stara sie dac ciepla
              wode dla Torunia. Tusk mowi "nie" i godzi sie ze pieniadze
              Polska straci i nawet bedzie placila wielokrotnie wyzsze
              kary do Unii Europejskiej, gdy tej inwestycji nie bedzie.

              "Jeśli projekt okaże się trafny, to wykonany odwiert może
              zaspokajając
              służyć lokalnej społeczności, potrzeby ciepłownictwa, nawet dla
              ponad
              200 tys. osób."
              Artykul: www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=94018
              Polska ma energii geotermalnej przeliczalnie na ponad 14 miliardów
              ton ropy naftowej!!!
              To jest 154 razy tyle ile dziś zużywamy rocznie.
              Rzad Tuska nie chce uruchomic geotermii choc wie ze za to beda
              kary na Polske nalozone przez UE w wielkosci miliardow
              corocznie !!!!! Czemu? Nie wiemy!
              Jak nie wiemy, to znaczy ze chodzi o PIENIADZE do czyjejs kieszeni.
              Tuske to wyzej ceni niz dobro mieszkancow Torunia i calej Polski!


              maaac napisał:
              > Rozumiem że to co robi Rosja w Gruzji Ci nie przeszkadza?

              Anuszka, ruska diewuszka zaslania ruskie chamstwo entelegentna
              suplika z kolchozu.
              • mlasskacz Zabraniam obesrywać Głowę Państwa.Obesrana Głowa 19.08.08, 20:37
                traci szacunek!!! Za dużo tego, powiadam, za dużo tego obesrywania Pana Prezydenta!
                • mlasskacz Wy mówicie: obesrany Kartofel! a ja mówię - veto! 19.08.08, 20:40
                  I co z tego że ma nasrane we łbie? Jest pomimo tego Pomazańcem a moze nawet
                  Wymazańcem Narodu!.
                  • jimmyjazz Rosja nie może wysofać swoich wojsk z Gruzji!!! 19.08.08, 21:46
                    Ludzie na zachodzie kompletnie pogłupieli. Ciągle chcą wycofania wojsk z Gruzji.
                    Jakim cudem? Przecież wojska rosyjskie nigdy nie wkroczyły na teren Gruzji! Prez
                    Medwiediew mówił cały czas że tylko "wyzwolą" Osetię Płd i koniec.
                    Ale jemu już też przez ten zachód odbiło i mówi że wycofają wojska z Gruzji -
                    jakim cudem? To znowu jakaś rosyjska magia działa. Wojsk nie ma ale je wycofają.
                    Cud.
            • anuszka_ha3.agh.edu.pl Re: Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 13:40
              maaac napisał:

              > Rozumiem że to co robi Rosja w Gruzji Ci nie przeszkadza?

              Eeeehehe, to ja może przytoczę cały cytat, a zrozumiesz skąd moja zgryźliwość:

              "9.54 Gruzja odcina dostęp do rosyjskiej telewizji i stron internetowych. - Nie
              możemy im pozwalać, by straszyli nasz naród."

              Biedny naród. Tak samo naródy chiński i białoruski ich światli przywódcy chronią
              przed przestraszeniem się.
              • olias Re: Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 14:19
                uważasz że w 1920 r powinni sprzedawać "Prawdę" w Polsce w kioskach?
                zastanów sie!
              • maaac Re: Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 14:25
                > Biedny naród. Tak samo naródy chiński i białoruski ich światli
                > przywódcy chronią przed przestraszeniem się.
                W tamtych krajach dotyczy to wszelkiej "nie akceptowanej" przez
                władze informacji. W Gruzji tylko okupanta. Z jednej strony brzmi to
                faktycznie smiesznie, z drugiej to nie tylko sprawa informacji - tą
                można otrzymać "na około" (ciekaw jestem jak praktycznie chcą
                blokować np odbiór przez satelity) ale i blokowania możliwości
                chociażby celowego wywoływania paniki. Także proponowałbym większą
                ostrożność w takich ocenach.
            • marcinxxx_3 Uwaga sensacja! 19.08.08, 14:36
              wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80277,5603542.html?i=4
              • poszeklu Ruskie polecialy w kosmos. Wszystkie! 19.08.08, 20:26
    • presentation1 ...Chory pacjent........... 19.08.08, 10:01
      Zreszta czego spodziewac sie po czlowieku ktory i tak wszystkie media gruzinskie ma w swoich lapach.
      • presentation1 Re: ...Chory pacjent........... 19.08.08, 10:04
        Czeski prezydent Vaclav Klaus, już wcześniej wykluczający wyłączną winę Rosji za obecne wydarzenia w Gruzji, oskarżył na łamach dziennika "Mlada Fronta Dnes" gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego o wywołanie wojny w Osetii Południowej

        - Rozpocząć wojenną awanturę, w której w wielkiej liczbie umierają cywile, to rzecz zła i w każdym przypadku nie do przyjęcia, ale wywołać coś takiego właśnie teraz na skraju Europy, w dniu otwarcia olimpiady, jest podwójnie nie do przyjęcia, nawet jeśli chodzi o konflikt, którego korzenie sięgają na setki lat wstecz - napisał czeski prezydent.

        - Pod względem odpowiedzialności za wywołanie wojny rola gruzińskiego prezydenta, rządu i parlamentu jest bezdyskusyjna i ewidentnie fatalna. Odrzucam obłudę, która twierdzi: to się już stało, nie pytajmy się dlaczego, trzeba znaleźć rozwiązanie - dodał czeski prezydent.
        • presentation1 Re: ...Chory pacjent........... 19.08.08, 10:05
          Spiskowa teoria dziejow?Nie.O ataku na Osetie byli poinformowani przywodcy Izraela,Polski a nawet Ukrainy.Oczywiscie dotyczy to takze amerykanskich sluzb specjalnych.Saakaszwili to pupil Waszyngtonu, to polityk, któremu uchodzi na sucho bardzo dużo. Kiedy dławi opozycję, trzyma media w uścisku czy nawet – jak twierdzi opozycja gruzińska – fałszuje wybory – Waszyngton, tak ponoć uwrażliwiony na kwestię „praw człowieka” w innych częściach świata – tutaj jest wyjątkowo tolerancyjny.Operacje zdobycia Osetii zaplanowano wspolnie z otoczenia George Sorosa.Ko uczestniczyl?.Gruziński Żyd – Davit Kezeraszwili.Mossad skierował go do koordynowania tzw. rewolucji róż (2003).Celem operacji było odsunięcie od władzy starego i umiarkowanego Eduarda Szewardnadze, który nie gwarantował odpowiednio antyrosyjskiego kursu Gruzji. Kezeraszwili objął w nowym rządzie gruzińskim funkcję ministra finansów (od 2004 r.), a od listopada 2006 ministra obrony. To on był architektem programu uzbrojenia Gruzji w broń izraelską i amerykańską. Jak informuje izraelska agencja yetnews, „jego drzwi były zawsze otwarte dla Izraelczyków, którzy oferowali jego krajowi systemy made in Israel”. Kezeraszwili ściągnął do Gruzji takich ludzi jak: Roniego Milo, byłego ministra oraz jego brata Szlomo, byłego dyrektora zakładów zbrojeniowych. W programie brali też udział emerytowani generałowie armii izraelskiej: Gal Hirsch i Israel Ziv. Izrael dostarczył Gruzji nowoczesne systemy obrony przeciwlotniczej, samoloty bezzałogowe, systemy łączności, pociski i rakiety.Jak donosi izraelska agencja, te działania miały autoryzację ministerstwa obrony w Tel Awiwie.
          Szkolone przez Izraelczyków i Amerykanów jednostki specjalne Gruzji były przygotowywane do operacji w Osetii Południowej. Szkolił je inny gruziński Żyd w rządzie – Temur Jakobaszwili. Oficjalnie to minister ds. integracji europejskiej, w rzeczywistości ktoś zupełnie inny. „Izrael powinien być dumny z tych wojskowych, którzy szkolą Gruzinów” – powiedział Jakobaszwili w radiu izraelskim. Już w czasie walk w Osetii buńczucznie informował: „Zabiliśmy wczoraj 60 rosyjskich żołnierzy”. Stwierdził też: „Walczymy teraz przeciwko Wielkiej Rosji”. Jak się okazało, armia gruzińska szybko pierzchła z pola bitwy po rosyjskim kontrataku, tracąc masę sprzętu i ludzi. Rosjanie już wcześniej zestrzelili kilka izraelskich samolotów bezzałogowych, które latały nad Osetią.

          Jest rzeczą pewną, że Gruzja została użyta w globalnej grze prowadzonej przez niektóre ośrodki żydowskie przeciwko Rosji, została bezprzykładnie wykorzystana i porzucona. Zachowanie gruzińskich sił w Osetii – jak oceniają niektóre źródła – przypominało akcje pacyfikacyjne prowadzone przez Izrael przeciwko Palestyńczykom. W rzeczywistości było jeszcze gorzej – Izrael stara się atakować wybrane cele, tymczasem Gruzini podstępnie, w nocy, rozpoczęli zmasowany atak artyleryjski na śpiące miasto – Cchinwali, burząc je w 90 proc. i zabijając ok. 2000 ludzi.

          I na koniec pytanie – jaką rolę w tej grze odegrała Polska, a konkretnie mówiąc jej prezydent? Wiadomo, że od pewnego czasu Lech Kaczyński był częstym gościem z Tbilisi, z jego wypowiedzi wynikało, że coś wie na temat tego, co się wydarzy. Ale o wiele bardziej intrygujące jest inne pytanie – o czym rozmawiał w maju br. podczas swojej wizyty w Izraelu z szefem Mossadu Meirem Daganem (o tym fakcie poinformował tygodnik „Wprost”)? I co oznacza ogłoszone przez prezydenta „strategiczne partnerstwo” z Izraelem?
        • jezoslaw kacapy won 19.08.08, 13:20
          presentation1 napisał:

          > Czeski prezydent Vaclav Klaus, już wcześniej wykluczający wyłączną winę Rosji z
          > a obecne wydarzenia w Gruzji, oskarżył na łamach dziennika "Mlada Fronta Dnes"
          > gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego o wywołanie wojny w Osetii Połud
          > niowej

          przeciez ten Klaus to błazen - ale nic dziwnego że sie przymila do ruskich - w
          końcu sami doswiadczyli "bratniej interwencji" ale powiedzmy sobie szczerze
          wojak Szwejk nie bedzie nasz pouczał - a zwłaszcza Czesi w kwestiach militarnych

          kacapstwo szuka poparcia dla swoich zbrodniczych działań ale poza Raulem Castro
          i pajacem Klausem jakos nie znajduje - i nic dziwnego, trudno teraz znalezc
          głupiego wobec ewidentnych faktów kacapskiej agresji na Gruzje

          zreszta scenariusz rosyjskiego ataku został napisany juz dawno
          Dla tych co nie ulegaja topornej propagandzie i nie boja sie myslec jest bardzo
          dobra analiza na Gazecie

          wyborcza.pl/1,75477,5573341,O_co_chodzi_Rosjanom.html
          "Nie da się nie zauważyć podobieństwa tej operacji do rosyjskich interwencji z
          początku lat 90. w mołdawskim Naddniestrzu i w Abchazji. Scenariusz jest zawsze
          ten sam: najpierw rosyjskie media robią histerię, przedstawiając małe państwo,
          które w rzeczywistości jest celem ataku, jako niebezpiecznego agresora. Potem
          uzbrojone przez Rosjan oddziały zaczynają atakować wioski i siedziby miejscowych
          władz. Dodatkowo na miejsce są wysyłani Kozacy i ochotnicy z północnego Kaukazu.

          Oczywiście rosyjscy oficjele zawsze upierają się, że Moskwa nie ma nic wspólnego
          z atakami i nie ma nad atakującymi żadnej kontroli. Tymczasem rosyjski wywiad
          wojskowy koordynuje całą operację, a rosyjskie siły powietrzne i lądowe
          dostarczają osłony i interweniują, jeśli tylko kraj, który jest celem ataku,
          próbuje się obronić.

          W ostatnim etapie tego scenariusza na miejscu pojawiają się rosyjskie siły
          pokojowe, które przyklepują to, co już udało się osiągnąć. W czasie całego
          kryzysu Zachód jest oczywiście bardzo zmieszany i wzywa jedynie do powstrzymania
          walk przez "obie walczące strony", tym samym godząc się na rosyjską politykę
          faktów dokonanych."
      • staryduster presentation1,no i kupla-łajdaka, Kaczynskiego ! 19.08.08, 11:11
        ich jest dwóch,a nawet trzech!

        www.polonica.net/Kim_sa_Kaczynscy.htm
        Kim są Kaczyńscy...
      • pszad Witam komisarza 19.08.08, 11:21
        Witam szanownego komisarza ludowego. Co dziś nam zaserwuje sowiecka propaganda?
      • pszad Re: ...Chory pacjent........... 19.08.08, 11:23
        Wasza propaganda za to mówi wieloma głosami ;-). Za wzór stawiasz oczywiście
        Putina i wolność mediów w jego wykonaniu.
    • xenative Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 10:02
      Jawnie widać, że spodziewał się największego zwycięstwa w wojnie informacyjnej.
      Zachodnie media mu bardzo w tym pomogły. Ale to bardzo krótka wygrana, ponieważ
      prawda i tak się ujawni z czasem, i świat poczerwienieje ze wstydu, szczególnie
      Polska.
    • sharn1 Rosja to małpa z brzytwą... 19.08.08, 10:03
      Jak z 15 lat temu żarli suchary bo w sklepach mieli puste półki to
      był spokój. Teraz z powodu spekulacji cenami energii dostali do ręki
      za dużo $$$ i im palma odbija. Ciekawe czy Gruzini nie zostaną
      wymordowani jak inny naród który podpadł temu bandyckiemu krajowi -
      Czeczeni...
      • wlodzimierz.ilicz To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 10:35
        Marzą tylko o globalnej dominacji USA, a kto przeciw - jest
        zbrodniarzem i agresorem, przeciw któremu trzeba organizować
        wojny "wolnego" świata.
        Dotknęło to Jugosławię oraz ciągle Irak.
        Nie licząc Afganistanu.
        • sharn1 Re: To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 10:42
          wlodzimierz.ilicz napisał:

          > Marzą tylko o globalnej dominacji USA, a kto przeciw - jest
          > zbrodniarzem i agresorem, przeciw któremu trzeba organizować
          > wojny "wolnego" świata.
          > Dotknęło to Jugosławię oraz ciągle Irak.
          > Nie licząc Afganistanu.


          Trafiłeś kulą w płot bo akurat USA także uznaję za okupanta i
          państwo bandyckie.
          • olias Re: To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 14:21
            z tym że USA jest daleko, a pijaniusieńki Alosza blisko.
        • pszad Re: To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 11:40
          Drogi Włodzimierzu. Nikt cię tu nie lubi. Jako produkt eksportowy się nie
          sprawdziłeś, wielu stanąłeś kością w gardle. Więc lepiej już wracaj do swoich. U
          nich cieszysz sie jeszcze pewnym poważaniem.
          Zacytuję tu naszego wieszcza: "Czy widzisz Pański krzyż, nie chcesz jadła ni
          napoju, zostawże nas w spokoju, A kysz, a kysz"


          Lenin w październiku, a koty w marcu
          • olias Re: To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 14:25
            tia! on nie moze tam wracać. tu ma zadanie i musi. jak wróci to go
            wywiozą na Sybir. bo nic nie zrobił - jeszcze twoje posty mu pokażą
            żeby dowieść że kiepsko się starał.
            Nu - powiedzą - tego gada pszada to ty przekonał? nawrócił na nasze?
            a ni chu-chu!! na Sybir ty pajdziosz.
        • puch4cz Żadna dominacja nie jest dobra. 19.08.08, 18:00
          Ale z dwojga złego wybieram dominację USA ponad Rosji. Rosja to dzicz, chyba nie
          trzeba żadnemu Polakowi tego objaśniać...?
      • tornson 15 lat temu mieli kapitalizm w najdzikszej postaci 19.08.08, 12:22
        sharn1 napisał:

        > Jak z 15 lat temu żarli suchary bo w sklepach mieli puste półki to
        > był spokój.
        Na szczęście dzięki Putinowi z tego wyszli.
        • sharn1 Re: 15 lat temu mieli kapitalizm w najdzikszej po 19.08.08, 13:41
          Nie dzięki Putinowi tylko dzięki spekulantom z bliskiego wschodu
          którzy sztucznie zawyzają wartość ropy naftowej i gazu.

          Rosja nic nie umie wyprodukować, żyją tylko z bogactw naturalnych.
          Wszystko począwszy od elektroniki skończywszy na samochodach czy
          odzieży jest z poprzedniej epoki. Ten naród jest wyjałowiony z ludzi
          twórczych i zdolnych (dzięki komuszkom oczywiście).

          Szkoda że dorwali się do kasy bo od razu zaczęli ją pożytkować na to
          co zawsze, na militarne podporządkowanie sobie krajów ościennych.
          Ruski to chwast któy raz porządnie musi oberwać inaczej będzie nadal
          bruździł.
          • michalng Re: 15 lat temu mieli kapitalizm w najdzikszej po 19.08.08, 19:55
            W Rosji jest pełno ludzi twórczych i zdolnych. Tylko ze to nie oni tam rządzą.
            Rządzą goście z KGB.
    • wlodzimierz.ilicz Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i strony 19.08.08, 10:10
      internetowe powinni oglądać Gruzini.
      Jakby dowiedzieli się za dużo, Saakaszwili mógłby stracić posadę...
      Dlatego odcina się dostęp do mediów rosyjskich.
      A może w Gruzji twiedzi się oficjalnie, że gruzińskie wojska zajęły
      właśnie Kreml i nie wolno rozwiewać złudzeń?
      • sharn1 Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 10:30
        wlodzimierz.ilicz napisał:

        > internetowe powinni oglądać Gruzini.
        > Jakby dowiedzieli się za dużo, Saakaszwili mógłby stracić posadę...
        > Dlatego odcina się dostęp do mediów rosyjskich.
        > A może w Gruzji twiedzi się oficjalnie, że gruzińskie wojska
        zajęły
        > właśnie Kreml i nie wolno rozwiewać złudzeń?


        W Moskwie twierdzą że Gruzini mordują tysiące Osetyjczyków.
        Propaganda to naturalna część wojny.
        • wlodzimierz.ilicz Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 10:40
          i gruzińskich.
          Tym rząd na Kremlu różni się od rządu Gruzji.
          Ciekawe kogo tzw. "wolne" natowskie kraje uznają za większego
          demokratę.
          Rzecz jasna nadal Saakaszwilego.
          • sharn1 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 10:44
            wlodzimierz.ilicz napisał:

            > i gruzińskich.
            > Tym rząd na Kremlu różni się od rządu Gruzji.
            > Ciekawe kogo tzw. "wolne" natowskie kraje uznają za większego
            > demokratę.
            > Rzecz jasna nadal Saakaszwilego.

            No nie odcina faktycznie. Oni poprostu mordują niewygodnych
            dziennikarzy (vide Politkowska).
            • wlodzimierz.ilicz Wymordowali wszystkich i już żaden nie pozostał? 19.08.08, 10:58
              By dać świadectwo prawdzie?
              A słyszałeś o niedawnym procesie sądowym, nie w Rosji lecz w Polsce
              o przygotowanie zamachu polskiej mafii na dziennikarza, bodajże na
              Żakowskiego?
              Czy to polski rząd chciał go może zamordować czy po prostu polscy
              bandyci, którym wszedł w drogę?
              Dlaczego nie obciążyć tym przestępstwem polskiego rządu?
              Mogą rusofobowie obciążać rząd rosyjski za Politkowką, mogą obciążać
              polofobowie za Żakowskiego, czemu nie?
              A kim ty jesteś?
              • pszad Re: Wymordowali wszystkich i już żaden nie pozost 19.08.08, 11:39
                Drogi Włodzimierzu. Nikt cię tu nie lubi. Jako produkt eksportowy się nie
                sprawdziłeś, wielu stanąłeś kością w gardle. Więc lepiej już wracaj do swoich. U
                nich cieszysz sie jeszcze pewnym poważaniem.
                Zacytuję tu naszego wieszcza: "Czy widzisz Pański krzyż, nie chcesz jadła ni
                napoju, zostawże nas w spokoju, A kysz, a kysz"


                Lenin w październiku, a koty w marcu
              • mazurek111 Re: Wymordowali wszystkich i już żaden nie pozost 19.08.08, 14:11
                wlodzimierz.ilicz napisał:

                By dać świadectwo prawdzie? A słyszałeś o niedawnym procesie
                sądowym, nie w Rosji lecz w Polsce o przygotowanie zamachu polskiej
                mafii na dziennikarza, bodajże na Żakowskiego?
                Czy to polski rząd chciał go może zamordować czy po prostu polscy
                bandyci, którym wszedł w drogę? Dlaczego nie obciążyć tym
                przestępstwem polskiego rządu? Mogą rusofobowie obciążać rząd
                rosyjski za Politkowką, mogą obciążać
                polofobowie za Żakowskiego, czemu nie?
                A kim ty jesteś?


                Powinienem odpowiedziec "Polak maly"...
                Widzcie, uczony kumie, ze od momentu dojscia do wladzy dobrotliwego
                Wladimira Wladimirowicza w tym milujacym pokoj kraju zabito ponad
                stu dziennikarzy. Co do Politkowskiej (przeczytalem jej wszystkie
                ksiazki) jej zabojstwo w dzien urodzin Putina to byl "podarok z
                dniom razdienia" dla Wladimira Wladimirowicza od jego serdecznego
                druga, Ramzana Kadyrowa.

                Co do Jacka Zakowskiego, Michnikowego specjalisty od "mokrej roboty"
                piorem, to moim zdaniem nie bylo w Polskim dziennikarstwie
                paskudniejszej postaci.
                • sharn1 Re: Wymordowali wszystkich i już żaden nie pozost 19.08.08, 14:23
                  mazurek111 napisał:

                  > Co do Jacka Zakowskiego, Michnikowego specjalisty od "mokrej
                  roboty"
                  > piorem, to moim zdaniem nie bylo w Polskim dziennikarstwie
                  > paskudniejszej postaci.


                  Do dziasiaj mi brzęczą w uszach jego słowa po tym jak nie udało się
                  wyciszyć alkoholowych ekscesów Kwaśniewskiego na grobach Polaków w
                  Charkowie o tym żeby się odczepić się od niego bo on tyle zrobił dla
                  Polski że takie epizody nie są ważne.
                  Rozwinąło to zresztą samo dziecię Szechterowe słynnym już
                  chyba "odpieprzcie się od Wałęsy".
                • wlodzimierz.ilicz "Polak mały"?Oj chyba za mały na światową politykę 19.08.08, 14:50
                  Polak jest.
                  Ale wystarczająco głupi aby zasłaniać sobą (tarcza) d.pę Wielkiego
                  Brata.
                  • mazurek111 Re: "Polak mały"?Oj chyba za mały na światową pol 19.08.08, 15:25
                    wlodzimierz.ilicz napisał:

                    Polak jest.
                    Ale wystarczająco głupi aby zasłaniać sobą (tarcza) d.pę Wielkiego
                    Brata.





                    Widzę, że mam do czynienia ze światłym dyskutantem reprezentującym
                    wykwintny styl i subtelną argumentację.

                    Deczko wam się pomyliło, uczony kumie, bo „Wielki Brat” to nie
                    synonim USA. Pojęcie „Big Brother” bierze się z książki George
                    Orwella „1984”, która to książka jest futurystyczną satyrą na ZSRR
                    (tak samo zresztą jak „Animal Farm”, czyli „Zwierzęcy Folwark”).
                    Nie należy używać literackich określeń bez zrozumienia, a lektura
                    klasycznej już literatury by się wam, kumie, przydała..

          • hsx123 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 12:01
            TAK?!
            to dlaczego zachodnie media nie mają dostępu do Osetii Południowej?
            Dlaczego strzelaliście do Bogu winnych tureckich dziennikarzy?!
            • kacap_z_moskwy Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 12:49
              Wiesz kto strzelal do tureckich dzienikarzy?

              A pan Beleckij z GW to gdzie byl? Czy znow nawymyslal?
              • maaac Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 13:01
                Fakt - kwestia dyskusyjna. Brak dowodów w te lub we wte.
                Tu jednak nie ma wątpliwości:
                wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,93234,5591461,Rakietami_w_dziennikarzy__Zrodlo__BBC_.html
                • kacap_z_moskwy Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 13:19
                  No to wojna. Pisza ze u nas 4 dzienikarzy w Osetii zginelo? A 8 zostalo rannych, w tym 2 ciezko? Przez cala noc 8 u nas byli wlaczenia z Chinwalu. Bylo widac jak bombarduja miasto. Sami dzienikarze czesto przy wlaczeniach dostwali. To jest praca.

                  A wlasnie dali zlota medal "Bochatera Rosji", naiwyzsza nagrode Rosji poleglemu wojskowemu Denisu Wetczinowu , ktory cena wlasnego zycia obronil kilku dzienikarzy. Wpadli w zasadke gruzinska. Zdolal nie doprowadzic zamordowania kilku dzienikarzy. Czesc nagran tego boju bylo po TV. Strasznie. lenta.ru/articles/2008/08/15/hero/
                  • maaac Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 13:43
                    Strzelanie do wyraźnie oznaczonych pojazdów prasy to standard?
                    Rozumiem jak dziennikarze giną w trakcie regularnych walk. Ale
                    ostrzelanie cywilnego samochodu oznaczonego jako Prasa to jak
                    nazwiesz?

                    Poza tym co to za obrona - "bo naszych tez zabijają"?

                    A co do samego boHatera (wymiana g-h, dośc powszechna w językach
                    słowiańskich gród-gorad-hrad; gitler-hitler) i jego czynu. Zejdźmy
                    do poziomu sprawdzalnych faktów. Opowieść co kto do kogo krzyczał że
                    niby on z prasy, a że on killer to można włożyć między bajki. Raczej
                    chciałbym informacji czy rosyjscy dziennikarze byli w kamizelkach w
                    jaskrawych kolorach z wyraźnym oznaczeniem PRASA. Zaś sam atak. No
                    cóż faktycznie to nie spotykane by ktoś atakował kolumnę wrogiego
                    wojska na terenie swojego kraju. "Specnaz" Gruzji powinien witać
                    Rosjan chlebem i solą (wódką?), a nie strzelać do nich. Zwłaszcza
                    powinni się zastanowić, że w którymś pojazdów wojskowym może jechać
                    ktos z prasy.
              • jezoslaw Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 13:26
                kacap_z_moskwy napisał:

                > Wiesz kto strzelal do tureckich dzienikarzy?
                >
                > A pan Beleckij z GW to gdzie byl? Czy znow nawymyslal?

                To gdzie te 2000 ofiar "gruzińskich agresorów"? Gdzie to ludobójstwo
                Oto siła kłamstwa Ruskich: kłamali, kłamią i będą kłamać.

                PS: skoro to było "ludobójstwo" to jak nazwać Katyń do którego parszywe kacapy w
                dalszym ciągu nie chcą sie przyznać i przeprosić?
              • hsx123 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 14:26
                To dlaczego film na youtube jest autentyczny panie KCP?
          • vlad1 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 16:36
            Czy nick nie za bardzo nawuązuje do sympatii a może i nie tylko
            autora? Taka czarna ruska propaganda...
          • honecker32 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 21:43
            Przecież odcieli bezpośrednie połączenia z Gruzja, obie strony w tej sprawie
            postepuja identycznie
      • ache1432 Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 11:02
        Informacja GW dość spóżniona. Szakaszwili odciął rosyjski internet i
        wszystkie kanały tv i radiowe rosyjskojęzyczne już przed inwazją na
        Cchinwali, to jest 8 sierpnia br. Od tego też dnia żaden obywatel FR
        nie mógł opuścić Gruzji; byli zawracani z granicy. Widocznie
        Szakaszwili potrzebował ich jako przyszłych zakładników do wymiany.
        Nie wiem, czy ten stan trwa nadal.
        • kapitan.kirk Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 12:39
          ache1432 napisała:

          > Od tego też dnia żaden obywatel FR
          > nie mógł opuścić Gruzji; byli zawracani z granicy. Widocznie
          > Szakaszwili potrzebował ich jako przyszłych zakładników do
          wymiany.
          > Nie wiem, czy ten stan trwa nadal.

          Najwyraźniej tak, skoro rosyjskie wojska ciągle jakoś nie mogą
          opuścić Gruzji ;-)
          Pzdr
          • kacap_z_moskwy Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 12:50
            Znaczy poperasz bracia zakladnikow?
            • kapitan.kirk Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 14:12
              Szczególny wniosek z mojej wypowiedzi :-/
              Pzdr
        • kacap_z_moskwy RTVi 19.08.08, 12:55
          RTVi, amerykanski program rosyjskojezyczny na pienedzy Gusinskiego, byl w sieciach kablowych Gruzii jako jedyny rosyjskojezyczny. Wlasnie go Sraka zamknal jak pokazal wywiad z Lawrowym :) A RTVi to taka tuba propagandowa US, za pienedzy chronionego, bo "politycznie zagrozony", oligarchi Gusinskiego po rosyjsku. Nalezy do nich tez portal newsru.com i jeszcze kilka portali i gazet (w tym duzych) w Izraelu.

          A wszystko inne, tu sie zgadzam, zostaqlo odlaczone dawno temu. Wedlug gruzinskich mediow, to oni chyba do tych czas walcza w Osetii :)
      • puch4cz Typowe brednie. 19.08.08, 18:01
        Daj już sobie spokój agencino. Ruskie argumenty nie mają nic wspólnego z
        rzeczywistością. Tylko wyśmiewanie i poniżanie. PASZOŁ WON.
    • kapitan.kirk Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 10:39
      wlodzimierz.ilicz napisał:

      > Saakaszwili wczoraj apelował do Rosji o rozmowy.
      > Widocznie doszedł do wniosku, że na inne, poza werbalnym,
      poparcie
      > NATO nie ma co liczyć.

      A skąd to zdziwienie? Czy na szkoleniu ideologicznym przekonywali
      Was, że na granicach Federacji dyszą już żądzą mordu tysiące
      natowskich czołgów z nożami w zębach, czekając pierwszego pretekstu
      żeby pomścić cześć Saakaszwilego? Jeżeli tak, no to już masz
      pierwszy powód, żeby nie wierzyć politrukom ;-)
      Pzdr
      • wlodzimierz.ilicz Zdziwiony to jest Saakaszwili. 19.08.08, 10:51
        Wywołując wojnę liczył na sukces, którego bez NATO i USA nie dałoby
        się osiągnąć.
        Ale jedyne poparcie jakie otrzymał od NATO to słowa otuchy.
        Czy ktoś z NATO nie wprowadził biedaka w błąd, że na granicach
        >Federacji Rosyjskiej dyszą już żądzą mordu tysiące
        >natowskich czołgów z nożami w zębach, czekając pierwszego pretekstu
        >żeby pomścić cześć Saakaszwilego?
        A może był to ktoś z waszego Departamentu Stanu np. pani Rice?
        Bo chodziło tylko o to aby "rosyjskim zagrożeniem" wypromować
        McCaina na prezydenta.
        Bo inaczej jak "sposobem" McCain nie pokona Obamy.
        Typowy kant Busha, jak z bronią masowego rażenia w Iraku lub z
        wynikiem ostatnich wyborów na Florydzie.
        • kapitan.kirk Re: Zdziwiony to jest Saakaszwili. 19.08.08, 10:57
          NATO nie udzielało Saaka żadnych gwarancji militarnych, bo i niby
          jakie one miałyby być - obietnica rozpętania światowej wojny
          nuklearnej w imię odzyskania Osetii Północnej przez Osetię
          Południową? W takie coś nawet Saaka by nie uwierzył, choć doprawdy
          trudno go nazwać tytanem intelektu.

          Pzdr
          • wlodzimierz.ilicz Pani Rice chyba można wierzyć? 19.08.08, 11:05
            Nie trzeba wojny atomowej, wystarczą dostawy broni i szybkie
            rozmieszczenie wojsk powietrzonodesanotwych USA w Gruzji.
            Czy Rosjanie ruszyliby na jednostki USA w Gruzji?
            Ale te jednostki nie przybyły.
            Zresztą Saakawszili, jeżeli jest faktycznie kadrowym agentem USA,
            mogł otrzymać polecenie sprowokowania Rosjan bez gwarancji wsparcia
            NATO. Zniszczenie Gruzji jest dla Busha warte prezydentury McCaina.
            Te gruzińskie ofiary wojny w takim kontekście się nie liczą.
            • kapitan.kirk Re: Pani Rice chyba można wierzyć? 19.08.08, 11:35
              Strasznie jakieś karkołomne te konstrukcje militarno-
              geopolityczne ;-)
              Pzdr
              • edek47 Lenin do madrych nie nalezal... 19.08.08, 13:28
                to co oczekiwac po jego malym palcu.
              • wlodzimierz.ilicz A irackie oszustwo Busha to było proste? 19.08.08, 14:55
                Raczej prostackie.
    • plocczanin2 Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 10:54
      Rosja przetrzepała im trochę doopy, nie dokonała takich zbrodni jak
      USA w Iraku czy Serbi.
      Trzeba też przypomnieć, że zarówno Gruzja jak i Polska brała udział
      w napaści na Irak i do chwili obecnej biorą udział w jego okupacji.
      Dlatego Polska nie ma moralnego prawa wypowiadania się o działaniach
      Rosji, a Gruzja powinna doświadczyć długotrwałej okupacji, aby
      odechciało się jej okupować innych.
      • kapitan.kirk Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 10:59
        Czy przypadkiem Gruzja nie doświadczyła już dwustuletniej okupacji -
        przez kraj, któremu jakoś dotąd nie chce się odechcieć okupować
        innych...?
        Pzdr
        • plocczanin2 Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 11:06
          jezeli nie odechcialo się Gruzji okupowac innych (iraku) to tym
          bardziej nigdy nie powinna byc samodzielna
        • kacap_z_moskwy Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 13:09
          Wiesz z ta 200 letnia okupacia Gruzii to jakos nie bardzo wychodzi :) Zaczynajac od proszenia wlaczenia do Rosji (Osetia juz wtedy byla Rosja) i konczac poparciem gruzinami zsrr.

          A wiesz, ze w swej historii, gruzini (choc to tez nie prawidlowe, bo dziela sie na narodowosci) nie wygrali zadnej wojny? Za siebe mogli odpowiedziec tylko swany i ormianie, zamieszkujace tez w Gruzii. Tylko ze ci drudzy byli na granicy wyneszczenia. Zreszta ze Tifkis -to miasto wlasnie ze ormianskie :) Tyrcy i persowi robili co chciali w Gruzii. Te niby carstwa gruzinskie, zawsze trzymalisie na silach wojskowych zlozonych z nie gruzinach. Ale zawsze gruzini chciali byc glownymi w Zakaukaziu. I kiedy przybegli do Rosji, bo Turcia sobie im pokazala jak sie walczy, to odrazu zaczeli sobie na innych pokrzekiwac. Moze dlatego ich nie lubia na Kaukazie? Bo tchoze (swanow nie doliczam)?
          Widziales juz wideo jak Sraka uczeka sam od siebe i swych ochroniarzy przy uslyszaniu ze gdzies leci samolot, czy dzialo strzela? Caly Kaukaz sie z tego smial :) Jak taki czlowiek moze byc dowodca wojska? Dlatego i go wojsko tak ucieka. A tez nie maja korupcii, pomietarz jak tym waqs kormila GW? Wiekszosc wladz w miastach byla kupiona nami. Naileprzym przykladem Poti. Gdzie przyjechala nasza jednostka i wysadzila spokojnie baze w portu. Nikt nie strzelal, nikt nie bronil. Ludzie, wraz z policija, spokojnie patzryli na to. Co sie stalo? W Zugdidi czy innych malych miasteczkach nie stawija zadnego oporu. Czy to normalne? W Iraku i to po agressii US wiecej strzelali :)
          • hohlik3 Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 13:21
            Nienormalna jest blokada informacyjna Gruzji
            • pszad Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 16:23
              Domyslam się ,że cała redakcja tej agitki kremla jest obecna na forum.
              • pszad Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 16:28
                oczywiscie dlatego,że na Agitce o żadnym forum nie może być mowy.
        • hohlik3 kapitanie 19.08.08, 13:18
          Sam Saaka przyznal w w ywiadzie bodajze dla Spiegla ze ma w swoim sztabie 2 ludzi z Izraela i 100 z USA.
          Amerykanskie rozgrywki o wladze w USA molgly objac i
          Gruzje, jest to dosc prawdopodobna teza, choc ja osobiscie nie widze stotniejszych roznic miedzy MacCainem i Obama.
          Biorac pod uwage american public debt wnioski same sie nasuwaja ze czas ruszyc amerykanska machine wojenna, a ludzie? who cares...
      • jezoslaw plocczanin2 - kolejny kacap namierzony 19.08.08, 13:33
        plocczanin2 napisała:

        > Dlatego Polska nie ma moralnego prawa wypowiadania się o działaniach
        > Rosji, a Gruzja powinna doświadczyć długotrwałej okupacji, aby
        > odechciało się jej okupować innych.

        Czy cos takiego mógłby napisać Polak?
        Kto ma to moralne prawo sie wypowiadać Putin - morderca dziennikarzy i cywili w
        Czeczenii?

        Doswiadczyliśmy kacapskiej okupacji i to jest nasze moralne prawo, żeby innym
        otwierać oczy
        • plocczanin2 jezoslaw - kolejny idiota 19.08.08, 14:00
          Moja cała wypowiedź była taka:
          "Rosja przetrzepała im trochę doopy, nie dokonała takich zbrodni jak
          USA w Iraku czy Serbi.
          Trzeba też przypomnieć, że zarówno Gruzja jak i Polska brała udział
          w napaści na Irak i do chwili obecnej biorą udział w jego okupacji.
          Dlatego Polska nie ma moralnego prawa wypowiadania się o działaniach
          Rosji, a Gruzja powinna doświadczyć długotrwałej okupacji, aby
          odechciało się jej okupować innych."

          Przysłowie mówi, nie czyń drugiemu co tobie nie miłe.

          Jeżeli sam bierzesz udział w napaści na inny kraj i jego okupacji to
          nie możesz krzyczeć na innych "okupanci", "bandyci" itp., nie masz
          do tego moralnego prawa, ośmieszasz się tylko.

          Polak nie brałby udziału w napaści na inny naród i nie brałby
          udziału w jego ujarzmianiu, mogą to czynić tylko obcy agenci w
          Polsce, zdrajcy Polski i Polaków.

          Polak nie sprowadziłby do Polski obcych wojsk, ale zdrajca robił to
          zawsze, od wielu setek lat.
        • plocczanin2 przybłędo do mojej ojczyzny 19.08.08, 14:25
          Przybłędo do mojej ojczyzny nie nazywaj mnie, syna polskiej ziemi,
          pogardliwie kacapem, przepraszam też Rosjan za tego przybłędę.
          • jezoslaw Re: przybłędo do mojej ojczyzny 19.08.08, 14:46
            plocczanin2 napisała:

            > Przybłędo do mojej ojczyzny nie nazywaj mnie, syna polskiej ziemi,
            > pogardliwie kacapem, przepraszam też Rosjan za tego przybłędę.

            Przeprosić to powienien Putin za Katyń

            Wy, ruscy niegdy nie szanowaliście innych krajów, narodów, kultur - i od czasu
            ZSRR wcale sie wiele w tej kwestii nie zmieniło.

            Dobrze że Gruzinom udzało sie utłuc troche tej czerwonej hołoty. Szkoda jednak,
            że tak mało...

      • aycaramba Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 17:18
        Wot radziecka sobaka. Wrócił won do ambasady!
    • wojszal Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 10:54
      A w Klewkach wylądowali talibowie... Putin powtórzy scenariusz z
      Biesłania .Kanalia z KGB.
      • jezoslaw Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 13:37
        wojszal napisał:

        > A w Klewkach wylądowali talibowie... Putin powtórzy scenariusz z
        > Biesłania .Kanalia z KGB.

        A żebyś wiedział... Jestem przekonany że dojdzie do kilku zamachów
        terrorystycznych - oczywiscie Kreml wskaże jako winnych Gruzinów, żeby mieć
        kolejne preteksty do bandytyzmu. Zapewne ciała "sprawców" już są w lodówkach
        KGB, "zamachy" to kwestia czasu

        Takie są metody Putina - mordercy z KGB
    • weganin11 Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 10:55
      Propaganda sowiecka{rosyjska} równa gebelsowskiej.
    • stachu44 Gruzja to kraj w ktorym rzadzi uklad, kraj gdzie 19.08.08, 10:58
      o demokracji sie slyszalo, a wolnych wyborach nawet nikt nie mowi.
      I taki kraj jest kandydatem do NATO.
      • ja.ja222 Re: Gruzja to kraj w ktorym rzadzi uklad, kraj gd 19.08.08, 12:10
        bohaterowie od siedmiu boleści rabuja i niszczą co tylko im na
        drodze staje, czyli armia bandytów ruskich
      • wredne_kacapy W Gruzji władze wybiera Naród, a w Rosji Putin ! 19.08.08, 12:15
        • malgos22 W Gruzji władzę wybiera CIA, a w Rosji KGB 20.08.08, 07:55
          Podobnie jak w Polsce.
      • jezoslaw stachu44 - kolejny kacap namierzony 19.08.08, 14:40
        > o demokracji sie slyszalo, a wolnych wyborach nawet nikt nie mowi.

        Za to dobrze że w Rosji sa wolne "demokratycznme" wybory i niezależne media

        heh człowieku, zaaplikuj sobie jakiś czopek na rozjaśnienie sytuacji bo chyba
        nie ogarniasz
    • dr_ag_o Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 11:03
      Jak tu wierzyć Rosjanom, skoro nawet ich prezydent robi sobie z gęby
      d..ę
      Pewnie tak samo prawdomówni są i inni, nie można wierzyć w ani jedno
      słowo na Russia Today.
    • pszad Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 11:06
      Drogi Włodzimierzu. Nikt cię tu nie lubi. Jako produkt eksportowy się nie
      sprawdziłeś, wielu stanąłeś kością w gardle. Więc lepiej już wracaj do swoich. U
      nich cieszysz sie jeszcze pewnym poważaniem.
      Zacytuję tu naszego wieszcza: "Czy widzisz Pański krzyż, nie chcesz jadła ni
      napoju, zostawże nas w spokoju, A kysz, a kysz"


      Lenin w październiku, a koty w marcu
    • hsx123 Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 11:07
      Dziwi mnie, że Szewardnadze, pieprzony komuch, ostrzega przed Rosją Europę.
      Przecież sam fałszował wybory i był naznaczonym prezydentem z ramienia Jelcyna.

      Kurde. Kaukaz jest po#$%any.
      • staryduster Tow.Kaczynscy,nadal popierają Saakaszwilego ?! 19.08.08, 11:09
        to ludobójca...
        • wredne_kacapy Putin jest "spuścizną" Hitlera na Stirlitz'u 19.08.08, 12:17
      • pszad Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 11:38
        Szewartnadze był jednym z autorów pierestrojki i chwała mu za to. To nie mógł
        być twardogłowy komuch.
    • presentation1 ..Dziwne............... 19.08.08, 11:08
      Ktos z Gazety probuje wejsc od dluzszego czasu do mojego kompta.
      19/08/2008 11:04:32 ad.gazeta.pl/info/ban/62.js blocked */ban/*
      Tak mowi moj antivirus Kaspersky
      • staryduster presentation1, juz szukasz,śmieciu, ch..do d...? 19.08.08, 11:10
      • wlodzimierz.ilicz Chyba zlecenie dla GW od bratniej CIA. 19.08.08, 11:30
        Nic innego.
        • pszad Re: Chyba zlecenie dla GW od bratniej CIA. 19.08.08, 11:39
          Drogi Włodzimierzu. Nikt cię tu nie lubi. Jako produkt eksportowy się nie
          sprawdziłeś, wielu stanąłeś kością w gardle. Więc lepiej już wracaj do swoich. U
          nich cieszysz sie jeszcze pewnym poważaniem.
          Zacytuję tu naszego wieszcza: "Czy widzisz Pański krzyż, nie chcesz jadła ni
          napoju, zostawże nas w spokoju, A kysz, a kysz"


          Lenin w październiku, a koty w marcu
        • puch4cz Nie ośmieszaj się. 19.08.08, 18:03
          Wszyscy prawicowcy mówią że GW pracuje dla KGB, a z kolei KGB mówi że dla CIA?
          buahaha... Już prędzej uwierzę polskiej prawicy, niż ruskiemu faszyzmowi.
    • wredne_kacapy FSB/KGB - kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo... 19.08.08, 11:11
      Prezydent REAGAN i generał PATTON to wzór liderów dla współczesnego świata, gdy
      Federacja Hunów i Wandalów czasów nowożytnych zagraza cywilizowanemu światu.
      Putin to nie Atylla, lecz skrzyżowanie Hitlera ze Stalinem.
      No i Hunowie nie mieli "tanków" i latającego żelastwa (samaliotow i wiertaliotow) .
    • buj_w_chucie Gruzińskie służby specjalne szykują liczne ataki 19.08.08, 11:19
      O co im chodzi? Przeciez w FSB nie siedza sami idioci i sadysci.
      Wiedza doskonale, ze nikt na swiecie w to nie uwierzy. Czyzby
      chodzilo wylacznie o przygotowanie wlasnych obywateli na wysadzenie
      jakiegos bloku mieszkalnego przez "gruzinskich terrorystow"?
      • pszad Re: Gruzińskie służby specjalne szykują liczne a 19.08.08, 12:16
        masz rację po co wymyślać nowe prowokacje, skoro te już się sprawdziły.
    • wredne_kacapy Krasnoj Armii można zaufać ;) 19.08.08, 11:24
      Gdy Rusy zapewniają o przyjaźni i pokoju, lepiej spać w schronie, bo o świcie
      będą bombardować !

      Informacja agencji qTASS z ostatniej chwili:
      ROSJA WŁASNIE ZAKOŃCZYŁA WYCOFYWANIE SIĘ Z GRUZJI !

      Job twaju mat' My kulturnyj narod !
    • wredne_kacapy Tak, jak panu Łachudrowowi ;) 19.08.08, 11:34
    • wredne_kacapy .i "priezidentowi" Niedźwiedziowi" ;) sama prawda 19.08.08, 11:48
    • mazurek111 To Moskwa rozpętała tę wojnę 19.08.08, 11:58
      Pozwalam sobie zamiescic fragment artykulu Antoniego Rybczynskiego
      opublikowanego w Gazecie Polskiej:



      Operacja rosyjska była niemal kopią interwencji z początku lat 1990
      w Naddniestrzu i Abchazji. Najpierw rozpętana medialna histeria,
      która mały kraj wybrany na cel ataku przedstawia jako agresora.
      Potem separatyści atakują lokalne pozycje legalnych władz. Na pomoc
      podążają im "ochotnicy" (Kozacy itd.) – a Moskwa mówi, że nie może
      nad nimi zapanować. Operację koordynuje rosyjski wywiad, a armia
      zapewnia osłonę i logistykę. Następuje eskalacja walk i wtedy do
      akcji na wielką skalę wkraczają rosyjscy "mirotworcy" ("siły
      pokojowe"). Zachodnie rządy są zaś tym wszystkim skonfundowane,
      reagują za późno lub wcale, nieudolnie wzywając do zaprzestania
      walk "obie strony" i tolerując brutalność Rosji.

      Agresję wojskową na Gruzję Moskwa uzasadnia potrzebą ochrony swoich
      obywateli. 90 proc. mieszkańców Osetii Płd. ma rosyjskie paszporty –
      Kreml zadbał o to w ramach wieloletniego procesu odrywania regionu
      od Gruzji. (Warto przypomnieć, że podobnej argumentacji Moskwa
      używała 17 września 1939 r., wkraczając na polskie Kresy). Rosjanie,
      jak zawsze, zadbali o propagandową oprawę wojny. Putin mówi
      o "ludobójstwie" i "zbrodniach" wojsk gruzińskich – a posłuszne
      media stale wpajają to Rosjanom. Co gorsza, zmanipulowane informacje
      powtarzają światowe media – w tej rywalizacji gruzińskie i
      niezależne media nie mają szans z rosyjskimi agencjami prasowymi i
      telewizją.

      Rosja posługuje się na każdym kroku pokojową retoryką. Resort obrony
      wysłanie setek czołgów i tysięcy żołnierzy tłumaczy
      chęcią... "uniknięcia rozlewu krwi", a prezydent i dowództwo inwazję
      nazywa operacją "przymuszania do pokoju". Generałowie kłamliwie
      przekonują, że rosyjskie wojska działają w Osetii Południowej w
      ramach operacji pokojowej z mandatu ONZ. Według
      dziennika "Kommiersant", kojarzonego z bardziej umiarkowanym,
      prezydenckim obozem w Moskwie, "rosyjskie władze postanowiły
      skorzystać z doświadczeń USA, które w 1999 roku zainicjowały
      operację sił NATO w byłej Jugosławii bez zgody ONZ, uzasadniając to
      etnicznymi czystkami wśród albańskiej ludności". Stąd powtarzane
      kłamstwa o rzekomych czystkach etnicznych prowadzonych przez Gruzję
      w Osetii. Rosja wykorzystała fakt, że Rada Bezpieczeństwa ONZ
      natychmiast w piątek (pierwszy dzień rosyjskiej inwazji) nie zdołała
      podjąć żadnej decyzji. "Gdy ONZ faktycznie dowiodła swojej
      bezsilności, Moskwa miała rozwiązane ręce, by uregulować konflikt
      według swojego uznania" – napisał "Kommiersant".

      Powtarzane bezmyślnie (lub z premedytacją) kłamstwa Rosji łatwo
      zdemaskować. Choćby na przykładzie wiadomości o uchodźcach. Już
      dzień po rozpoczęciu walk propaganda kremlowska alarmowała o ponad
      30 tys. uciekinierów z Osetii Płd. Putin powtórzył je, mówiąc o 34
      tys. uchodźców. Gdyby to była prawda, oznaczałoby to, że w ciągu
      jednej doby z Osetii uciekła połowa ludności! A jedyna sensowna
      droga ucieczki – autostrada i tunel łączący z Rosją – były
      zablokowane przez rosyjskie czołgi, jadące w przeciwnym, południowym
      kierunku. Oenzetowska agencja UNHCR mówi jedynie o 4 tys. uchodźców.
      • mazurek111 Re: To Moskwa rozpętała tę wojnę 19.08.08, 12:00
        Podaje rowniez link do wspomnianego artykulu:

        wiadomosci.onet.pl/1502096,2678,1,kioskart.html
      • ache1432 Re: To Moskwa rozpętała tę wojnę 19.08.08, 21:06
        Kolego Mazurek, to nie Moskwa kłamie,a raczej ci, co koledze ten
        tekst podesłali. Po pierwsze, przebieg konfliktu w Naddniestrzu był
        zupełnie zupełnie odmienny niż w Gruzji. Od samego początku Moskwa
        współdziałała z OBWE w jego rozwiązaniu, a rosyjskie siły pokojowe
        zostały tam dlatego, bo taki był wniosek OBWE: w takich warunkach,
        jak tam, służbę mogli znieść jedynie ludzie z Rosji : siedziby w
        ziemiankach, brak ogrzewania i ciepłej wody, duże zagrożenie ze
        strony band kryminalnych, dobrze uzbrojonych. Cechą wspólną w
        Mołdawii i w Gruzji był fakt, żę siła militarna na wielką skalę jako
        pierwsza była użyta przez stronę rządową : w Mołdowej z
        poradzieckich wyrzutni rakietowych ostrzelano jedno z miast w
        Naddniestrzu, gdzie zginęło jednego dnia 150 ludzi. To podpaliło
        iskrę i miejscowi Rosjanie, uzyskali pomoc z magazynów 14 armii i
        pobrali broń, a nawet czołgi. W Gruzji -Szakaszwili zrobił inwazję
        na śpiące miasto Cchinwali, 1,5 godz.wcześniej zapewniając w tv, żę
        jutro zaczyna rozmowy pokojowe i zawiesza wszelkie działania w
        Osetii Płd. W obu przypadkach - obie strony konfliktu etnicznego
        dopuszczały się różnego rodzaju aktów bestialskiej przemocy. Co się
        zaś tyczy szacunków uchodżców z Osetii Pld, to podczas wizyty w
        Osetii Płn francuskiego MSZ w dn.13/14 bm, było 18 obozów
        namiotowych tzw.jednodobowych, każdy o liczbie łóżek do 2000,
        wszystkie były zapełnione prawie całkowicie. Z tych obozów ludzi
        rozwożono do miast w Płd. Rosji. Co do strat ludności cywilnej, to
        warto sobie poczytać raport na ten temat Human Right Watch, której
        przedstawiciele wizytowali miasto Cchinwali w dn 13 sierpnia. W tym
        raporcie potwierdzono użycie haubic i czołgów w niszczeniu siedzib
        ludzkich oraz potwierdzono przypadki strzelania z czołgów do piwnic,
        gdzie ludzie szukali schronienia i siedzieli przez 3 doby bez
        jedzenia i bez picia.
        Co do strat stwierdzono, że trudno jest je ocenić, bowiem z powodu
        braku prądu i zburzenia szpitala miejskiego, zwłok nie przyjmowano
        do kostnicy. Ludzie grzebali je przy domach lub wywozili poza strefę
        wojny. Lepiej poczytać, niż narazić się na śmieszność prowadzenia
        prymitywnej propagandy.
        Raport można poczytać (w jęz.angielskim)
        hrw.org/english/docs/2008/08/13/russia19620
    • mozart Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 12:06
      No pewnie, ze sie nie wycofaja. Tam biegna przeciez rurociagi z ropa.
    • malgos22 Stop okupacji Iraku, Serbi, Afganistanu 19.08.08, 12:07
      Stop okupacji Iraku, Serbi, Afganistanu, a również Japoni, Niemiec,
      Włoch, Panamy, części Kuby (Quantanamo) itd
      • pszad Re: Stop okupacji Iraku, Serbi, Afganistanu 19.08.08, 12:13
        Bredzisz. Nie pij tyle.
        • malgos22 Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykanom i 19.08.08, 12:19
          Rosjan uznam za aniołów jak nie rozwalą demonstrujących, a uznam ich
          za bandziorów równym amerykanom i nam jak potraktują demonstrujących
          tak jak amerykanie traktują Irakijczyków czy Serbów demonstrujących
          przeciwko okupacji ich krajów.
          • maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 12:40
            > Rosjan uznam za aniołów jak nie rozwalą demonstrujących, a uznam
            > ich za bandziorów równym amerykanom i nam jak potraktują
            > demonstrujących tak jak amerykanie traktują Irakijczyków czy
            > Serbów demonstrujących przeciwko okupacji ich krajów.
            Amerykanie okupują Serbię? Gdzie? Amerykanie pierwsi strzelali do
            protestujacych? Kiedy?

            PS. Guantanamo - pl.wikipedia.org/wiki/Guantanamo_
            (baza_wojskowa_USA)
            Tak to się w Polsce zawsze nazywało.
            • malgos22 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 12:53
              W Serbi swoje bazy założyli jeszcze w trakcie działań wojennych, a w
              Iraku okupowani mają prawo użyć wszelkich środków do demonstracji i
              wyparcia okupantów z ich kraju tak samo jak Polacy mieli prawo
              stawiać opór okupantowi niemieckiemu czy radzieckiemu. Skąd też
              możesz wiedzieć, jak są traktowani Irakijczycy przez okupantów,
              wystarczy wiedzieć zostało zabitych około 1 miliona i z tego wysnuć
              wnioski.

              Wstyd mi, że mój kraj chociaż pod kierownictwem ludzi zależnych od
              obcych państw, bierze udział w okupacji innych krajów.
              • pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:16
                W Iraku ludzie giną w zamachach terrorystycznych. Armia nie strzela do ludzi.
                Strach pomyśleć co by było gdyby amerykanie stamtąd wyszli zostawiając kraj na
                pastwę bandytów, którzy mordują dziesiątkami współobywateli. Popieram ich
                obecność w Iraku, skoro raz wdepnęli, to nie mogą stamtąd wyjść i to jest
                zdecydowanie mniejsze zło.
                • malgos22 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:27
                  Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa okupantów.
                  Okupanci niech opuszczą napadnięty i okupowany Irak, a Irakijczycy
                  sami potrafią zrobić we własnym kraju porządek, np. wieszając
                  zdrajców.
                  • pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:31
                    Albo wysyłając do gułagów. Czy wg ciebie ci co giną w zamachach bombowych to też
                    zdrajcy? Bo jeśli tak to po twoich porządkach w Iraku zostanie tylko garstka
                    'prawdziwych patriotów"
                    • malgos22 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:36
                      Ty się nie martw o Irakijczyków, ty zostaw ich w spokoju.

                      Wyobraź sobie, że okupanci polski, niemiecki i radziecki
                      tłumaczyliby tak samo (jak teraz ty tłumaczysz okupację Iraku)
                      konieczność okupacji polski po 2 tygodniowej wojnie w 1939 roku.
                      • pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:50
                        A wy zostawcie w spokoju Czeczenów. Też mają prawo do własnego kraju.
                        • plocczanin2 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:15
                          zostaw w spokoju palestynczykow, zostaw w spookoju nas Polaków,
                          zostaw w spokoju Gruzinów, odczep się też od Rosjan, czy krwi jaką
                          upuściłeś przez kierowanie rewolucją i mordami na narodzie rosyjskim
                          ci nie wystarczy?
                      • jezoslaw Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:53
                        malgos22 napisała:

                        > Ty się nie martw o Irakijczyków, ty zostaw ich w spokoju.
                        >
                        > Wyobraź sobie, że okupanci polski, niemiecki i radziecki
                        > tłumaczyliby tak samo (jak teraz ty tłumaczysz okupację Iraku)
                        > konieczność okupacji polski po 2 tygodniowej wojnie w 1939 roku

                        To w Polsce przed 1939 rzad gazował gazem cyjanowodorowym swoich obywateli (jak
                        Saddam w Iraku)? Napadał na oscienne kraje (Kuwejt)? Pracował nad bronią
                        biologiczną? Ciekawa wersja historii, szkoda że nikt nie łyknie tej propagandy

                        PS: Polska pisze sie z Dużej litery kacapie
              • maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:11
                > W Serbi swoje bazy założyli jeszcze w trakcie działań wojennych
                Podaj adresy tych baz?

                > a w Iraku okupowani mają prawo użyć wszelkich środków do
                > demonstracji i wyparcia okupantów z ich kraju tak samo jak Polacy
                > mieli prawo stawiać opór okupantowi niemieckiemu czy radzieckiemu.
                Może zaczniesz odróżniać pokojowe manifestacje, od walki z okupantem,
                a tą od zamachów terrorystycznych.

                > Skąd też możesz wiedzieć, jak są traktowani Irakijczycy przez
                > okupantów, wystarczy wiedzieć zostało zabitych około 1 miliona i z
                > tego wysnuć wnioski.
                Nie "zostało zabitych", a "zmarło w skutek" i to nie dokładne
                wyliczenia, a statystyczne szacunki zamieszczone w piśmie Lancet.
                Obejmuje też osoby którym mogła by być, a nie była udzielona pomoc
                lekarska. Brak tez rozdziału na "ofiary" Amerykanów i osoby zabite
                bombami na bazarach przez "wyzwalających" Irak. Ocena jest dość
                dyskusyjna czy aby naukowcy nie popełnili jakiś błędów merytorycznych.

                > Wstyd mi, że mój kraj chociaż pod kierownictwem ludzi zależnych od
                > obcych państw, bierze udział w okupacji innych krajów.
                A na to proponuję szklankę zimnej wody. Pomóc może nie pomoże, ale
                napewno nie zaszkodzi.
            • kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:15
              > Amerykanie pierwsi strzelali do
              > protestujacych? Kiedy?

              Mowisz i masz:

              "300-tysieczna sunnicka Faludza, polozona na zachód od Bagdadu w prowincji
              Anbar, przed wojna byla wlasciwie nieznana. Po inwazji Stanów Zjednoczonych
              stala sie matecznikiem rebeliantów i symbolem irackiego ruchu oporu. Tragedia
              rozpoczela sie juz 28 kwietnia 2003 r., kiedy w tym do tej pory spokojnym
              miescie amerykanscy zolnierze otworzyli ogien do Irakijczyków protestujacych
              przeciw zakwaterowaniu sil okupacyjnych w szkole podstawowej. 18 demonstrantów
              zginelo, kilkudziesieciu odnioslo rany. Od tej pory Faludza stala sie jednym z
              najgoretszych ognisk irackiej rebelii. 31 marca 2004 r. terrorysci usmiercili tu
              w zasadzce czterech amerykanskich "kontraktorów". Ich ciala rozwscieczony tlum
              spalil, rozszarpal i wlóczyl po ulicach."

              www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=7848
              • pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:18
                Zapominasz,że w Iraku praktycznie prawie każdy ma broń. Wyobraź sobie jak
                musiała wyglądać to "pokojowa" demonstracja.
                • kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:05
                  pszad napisał:

                  > Zapominasz,że w Iraku praktycznie prawie każdy ma broń. Wyobraź sobie jak
                  > musiała wyglądać to "pokojowa" demonstracja.

                  Masz jakies zdjecia, filmy? To sie podziel. Bo takim gdybaniem to kazda zbrodnie
                  mozna usprawiedliwic, bo a nuz ofiary czyms tam machaly/moze nawet pare osob z
                  czegos strzelalo w powietrze...

                  (istnieja zrodla potwierdzajace, ze w sierpniu 1944 roku ktos do Niemcow w
                  Warszawie strzelal. Twoim zdaniem to usprawiedliwia wymordowanie 150 tys. ludzi?!?)
                  • pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:12
                    Masz rację, nie byłem ,nie widziałem, nie robiłem zdjęć. A ty?
                    • plocczanin2 Wiem na 100% 19.08.08, 14:19
                      Irak został napadnięty przez oszustów i zbirów, jest przez nich
                      okupowany i okradany przez wiele lat.
                      • pszad Re: Wiem na 100% 19.08.08, 14:46
                        Wiesz na pewno? Kto ci tak powiedział? Twój politruk?
                        • jezoslaw Re: Wiem na 100% 19.08.08, 14:57
                          Oni wiedzą tyle, na ile ich wyszkolą.

                          Szkoda że mało który myśli samodzielnie...
                        • plocczanin2 Nie ośmieszaj się 19.08.08, 15:04
                          Irak został napadnięty przez USA i pomocników pod oszukańczym
                          pretekstem - wiedzą o tym wszyscy, tylko głupa rżniesz.
                          • pszad Re: Nie ośmieszaj się 19.08.08, 15:32
                            Amerykanie wdepnęli w wielkie G, ale jak wyjdą to będzie jeszcze większe G.
                            Wszyscy to wiedzą. Kto tu rżnie głupa?
                          • jezoslaw Re: Nie ośmieszaj się 19.08.08, 15:35
                            plocczanin2 napisała:

                            > Irak został napadnięty przez USA i pomocników pod oszukańczym
                            > pretekstem - wiedzą o tym wszyscy, tylko głupa rżniesz.

                            przypomnij mi proszę pretekst do rosyjskich ataków:
                            na Gruzję
                            na Czeczenię
                            na Afganistan
                            na Czechosłowację
                            na Węgry
                            na Litwę, Łotwę i Estonię
                            na Finlandię
                            na Polskę itp..
                      • puch4cz Re: Wiem na 100% 19.08.08, 18:06
                        To ciekawe, bo Polska też została napadnięta w 1939... tzn. dostała cios w plecy
                        od zgadnij kogo śmieciu? Teraz masz czelność pisać takie brednie? Zdrajca i
                        jeszcze się cieszy, a może kacap?
                        • plocczanin2 Re: Wiem na 100% 19.08.08, 21:01
                          A powiedz śmieciu, co ma wspólnego 39 rok i agresja
                          niemieckoradziecka z agresją USA na Irak.
                          • jezoslaw Re: Wiem na 100% 20.08.08, 10:45
                            plocczanin2 napisała:

                            > A powiedz śmieciu, co ma wspólnego 39 rok i agresja
                            > niemieckoradziecka z agresją USA na Irak.

                            heh kacap zaatakowany własną retoryką nie wie co odpowiedzić i obraża
                            • plocczanin2 Właśnie śmieć zaczął mnie obrażać pierwszy 20.08.08, 11:44
                              Ja tylko nie nadstawiłem drugiego policzka tylko dałem na odlew w
                              mordę.
              • maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:48
                www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=6731
                O tym, jak bardzo jest tam potrzebna, świadczą wydarzenia z 28
                kwietnia - w okolicach Faludży pod Bagdadem amerykańscy żołnierze
                otworzyli ogień do tłumu Irakijczyków, który rzucał w nich
                kamieniami. Zabili 13 osób, w tym dzieci, poważnie ranili 75. Byłoby
                inaczej, gdyby Amerykanie mogli strzelać czymś innym niż ostrą
                amunicją.

                Faktycznie - pokojowa manifestacja....
                • plocczanin2 co robią bandyci uzbrojeni po zęby 19.08.08, 14:05
                  Co robią ci obcy żołnierze uzbrojeni po zęby, co robią cywilni
                  bandyci uzbrojeni po zęby (zwani kontraktorzy) na obcej im ziemi,
                  ziemi Irakijczyków, na ziemi tych z kamieniami w ręku?
                  • jezoslaw Re: co robią bandyci uzbrojeni po zęby 19.08.08, 14:26
                    Właśnie, co ci bandyci robia w Gruzji? Kacapy precz!
                • kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:28
                  maaac napisał:

                  > www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=6731
                  > O tym, jak bardzo jest tam potrzebna, świadczą wydarzenia z 28
                  > kwietnia - w okolicach Faludży pod Bagdadem amerykańscy żołnierze
                  > otworzyli ogień do tłumu Irakijczyków, który rzucał w nich
                  > kamieniami. Zabili 13 osób, w tym dzieci, poważnie ranili 75. Byłoby
                  > inaczej, gdyby Amerykanie mogli strzelać czymś innym niż ostrą
                  > amunicją.
                  >
                  > Faktycznie - pokojowa manifestacja....
                  >

                  Dzieki za ten material. Intencje miales odwrotne, ale ja sie bardzo ciesze, ze
                  go umiesciles. To swiadczy ile warte sa gdybania niejakiego pszada na temat
                  uzywania broni (palnej) przez Irakijczykow kilka wpisow wyzej. Powtarzam: uzycia
                  b r o n i, bo kamien czy kij mogl byc uwazany za bron... w epoce kamiennej.
                  (czekam na kreatywne wymyslenie jak to mozna wielki kamien rzucic na czolg i w
                  jakikolwiek sposob zagrozic zalodze w nim obecnej...)

                  A jesli o uzycie broni (w prawdziwym tego slowa znaczeniu) w Faludzy, to ten
                  material mowi sam za siebie:
                  (film o pacyfikacji Faludzy z wloskiej telewizji)

                  www.rainews24.rai.it/ran24/inchiesta
                  www.rainews24.rai.it/ran24/inchiesta/video/ranucci_ing.mpg
                  (wersja po angielsku, 270 MB)
                  • maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:50
                    > uzycia b r o n i, bo kamien czy kij mogl byc uwazany za bron... w
                    > epoce kamiennej. (czekam na kreatywne wymyslenie jak to mozna
                    > wielki kamien rzucic na czolg i w
                    > jakikolwiek sposob zagrozic zalodze w nim obecnej...)
                    Rozumiem, że masz informacje, że jechała tam wyłącznie kolumna
                    czołgów?
                    Inaczej to jestem ciekaw czy dostałeś kiedyś brukowcem. Nawet w
                    mając na głowie hełm? A wiesz jakie wesołe efekty daję brukowiec
                    rzucony w jadący samochód? Normalnie kupa śmiechu.
                    Wyraźnie jest podane, że nie chodziło o pokojową demonstracje -
                    takie nie rzucają kamieniami, no i wojsko raczej nie jest wyposażone
                    w typowo policyjna broń - gładkolufową, pociski nie penetrujace,
                    gazy łzawiące, tonfy, tarcze itp.
                    Dokładnie ten sam problem dotyczył Polski. Zanim komuchy stworzyły
                    ZOMO mieli do wyboru albo strzelać albo uciekać.
                    • maaac PS. do poprzedniego. 19.08.08, 14:53
                      Jest faktem że czasem komuś nerwy puszczą (czy znajdzie się jakiś
                      psychopata) - albo dochodzi do tragicznej w skutkach pomyłki (tak
                      jak w Polsce gdy wydano ostrą amunicję zamiast "bezpiecznej").
                      Jednak by móc spokojnie powiedzieć że ktoś coś robi powinieneś
                      udowodnić, że do takich wypadków dochodzi w ponad 10% na 100%
                      możliwych.
                      • plocczanin2 Re: PS. do poprzedniego. 19.08.08, 15:07
                        wynocha z obcego (ch) kraju bandyto
                        • jezoslaw Re: PS. do poprzedniego. 19.08.08, 15:41
                          plocczanin2 napisała:

                          > wynocha z obcego (ch) kraju bandyto

                          zgadzam się, Putin i jego żołdacy powinni opuscic Czeczenie i Gruzje
                    • kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 15:37
                      > Dokładnie ten sam problem dotyczył Polski. Zanim komuchy stworzyły
                      > ZOMO mieli do wyboru albo strzelać albo uciekać.

                      Czekaj, czekaj. Rozumiem, ze usprawiedliwiasz tutaj pacyfikacje dokonane przez
                      zomo w grudniu 1970 czy tez grudniu 1981 roku?!? Tylko dlatego, ze ktos w te
                      oddzialy srubami rzucal???

                      Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze usprawiedliwiajac jedna akcje, usprawiedliwia sie
                      wszystkie podobne.
                      Sa idioci, ktorzy tlumacza, ze polscy wojacy w Nagngar Khel mieli prawo
                      spacyfikowac wioske, zabic cywilow, bo byli tam jacys talibowie. Tyle, ze
                      zapominaja, ze w sierpniu 1944 roku podobna sytuacja miala miejsce w Warszawie i
                      usprawiedliwiaja wtedy automatycznie owczesne dzialania hitlerowcow.

                      Ale do czego zmierzam: gowno mnie obchodzi, czy amerykanie jechali tam czolgami
                      czy byli na piechote. W ogole nie powinno tam byc, nikt ich nie zapraszal i
                      nigdy nic nie usprawiedliwia mordu na cywilach. Ktokolwiek by go dokonywal i jak
                      sie nie usprawidliwial.
                      • maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 17:30
                        > Czekaj, czekaj. Rozumiem, ze usprawiedliwiasz tutaj pacyfikacje
                        > dokonane przez zomo w grudniu 1970 czy tez grudniu 1981 roku?!?
                        > Tylko dlatego, ze ktos w te oddzialy srubami rzucal???
                        Tak. Choć nie do końca. Jedna sprawa to wyprowadzenie na ulicę
                        wojska w celu pacyfikacji demonstracji. Druga to środki używane do
                        tej pacyfikacji. Zresztą nie można jedną miarą podchodzić do
                        wszystkiego co się działo czy w 1970 czy 1981. Ale musisz się
                        liczyć, że jeżeli przeciwko regularnemu wojsku wystąpisz z
                        kamieniami mogą cię zabić.

                        > Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze usprawiedliwiajac jedna akcje,
                        > usprawiedliwia sie wszystkie podobne.
                        Nie. Nie rozumiem. Usprawiedliwienie kogoś kto w samoobronie
                        zadźgał drugiego człowieka nożem nie usprawiedliwia napaści kogoś z
                        nożem na spokojnego przechodnia. Każdą sprawę nalezy odnosić do
                        istniejących w tym momencie warunków. Policjantów którzy mogli użyć
                        środków obezwladniających a woleli strzelać nie można równie
                        traktować jak wojsko które ma do dyspozycji tylko broń ostrą.

                        > Sa idioci, ktorzy tlumacza, ze polscy wojacy w Nagngar Khel mieli
                        > prawo spacyfikowac wioske, zabic cywilow, bo byli tam jacys
                        > talibowie. Tyle, ze zapominaja, ze w sierpniu 1944 roku podobna
                        > sytuacja miala miejsce w Warszawie i usprawiedliwiaja wtedy
                        > automatycznie owczesne dzialania hitlerowcow.
                        Powoli powoli. Mieszasz kilka spraw na raz. Po pierwsze tak
                        naprawde nie wiemy co się stało w Nagngar Khel. Po drugie
                        oczywiście - jak ktoś strzela do wojska spośród domów mieszkalnych,
                        a nie da się wycofać i inaczej złapać strzelającego to należy
                        odpowiedzieć ogniem. W interesie mieszkańców tych domów jest by
                        takich "genialnych" strzelców załatwić od tyłu nożami. Jeżeli tego
                        nie robią liczyć muszą się z konsekwencjami - nie prowadzi się wojny
                        na pół gwizdka - trzeba się określić jaka jest twoja rola. Jeżeli
                        przy czymś takim giną ludzie to wina jest po stronie tych co z
                        budynków atakowali, a nie tych co do nich strzelali.
                        Oczywiście w tym kontekście Niemcy mieli pełne prawo strzelać do
                        budynków mieszkalnych w Warszawie. Za rozpętanie walk ulicznych
                        odpowiada AK, a nie Niemcy (choć uważam, że warto było). Niemcy za
                        to odpowiadają za to że wogóle znaleźli się we Warszawie, za to co
                        robili z jeńcami i za niszczenie pustego już miasta.

                        > Ale do czego zmierzam: gowno mnie obchodzi, czy amerykanie jechali
                        > tam czolgami czy byli na piechote. W ogole nie powinno tam byc,
                        > nikt ich nie zapraszal i nigdy nic nie usprawiedliwia mordu na
                        > cywilach. Ktokolwiek by go dokonywal i jak sie nie usprawidliwial.
                        No i to by było na tyle. Bo fakty faktami, a Ty po prostu nie
                        lubisz Amerykanów. Więc po co Ci ta cała dyskusja skoro "wiesz
                        lepiej" kto jest winny? Mord? Mord bo strzelali ci których nie
                        lubisz? Oczywiście że w zalezności od warunkó i do cywilów
                        strzelanie może być usprawiedliwione. Jak ktoś jest "cywil" nie
                        oznacza od razu że będzie świętą krową i może robić wszystko - ot
                        chociażby próbować zabić drugiego człowieka rzucając w niego
                        kamieniami.

                        A co do "nikt ich tam nie zapraszał" to widzę, że popierasz
                        mordowanie przez Saddama Kurdów czy Szyitów. Bo to jego obywatele
                        więc może sobie użyć. Amerykanom to nie wolno, a jemu tak. A może
                        mieliśmy się modlić o cud nawrócenia Saddama i parti BAAS?
                        • kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 20.08.08, 08:59
                          Tylko to ci skomentuje:

                          > > Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze usprawiedliwiajac jedna akcje,
                          > > usprawiedliwia sie wszystkie podobne.
                          > Nie. Nie rozumiem. Usprawiedliwienie kogoś kto w samoobronie
                          > zadźgał drugiego człowieka nożem nie usprawiedliwia napaści kogoś z
                          > nożem na spokojnego przechodnia.

                          Nie rozumiesz, to NIE jest podobna sytuacja. Usprawiedliwianie jednego aktu
                          samoobrony jest usprawiedliwieniem innego aktu samoobrony. No chyba ze "napaść
                          kogoś z nożem na spokojnego przechodnia" jest rowniez samoobrona w twoim
                          mniemaniu, to ja wymiekam...

                          Aha, zeby wszystko bylo jasne: nie uwazam, ze obrzucenie wojska kamieniami
                          stanowi dla niego zagrozenie i ze wtedy jest aktem samoobrony wystrzelanie tlumu
                          z ktorego te kamienie polecialy.


                          > No i to by było na tyle. Bo fakty faktami, a Ty po prostu nie
                          > lubisz Amerykanów. Więc po co Ci ta cała dyskusja skoro "wiesz
                          > lepiej" kto jest winny? Mord? Mord bo strzelali ci których nie
                          > lubisz?

                          Daruj sobie takie uwagi, bo na przyklad Polakow lubie (w koncu ze swoimi
                          rodakami trzeba sie lubic), ale kiedy polscy wojacy ukatrupia gdzies cywilow, to
                          tez to jest zbrodnia.
                          Co ma do rzeczy kto popelnia zbrodnie? Moze spytaj sie na przyklad tych
                          zabijanych czy robi im roznice kto ich zabija.


                          > A co do "nikt ich tam nie zapraszał" to widzę, że popierasz
                          > mordowanie przez Saddama Kurdów czy Szyitów. Bo to jego obywatele
                          > więc może sobie użyć. Amerykanom to nie wolno, a jemu tak. A może
                          > mieliśmy się modlić o cud nawrócenia Saddama i parti BAAS?

                          A tego myslenia na skroty to gdzie cie nauczyli? Moze za duzo telewizji ogladasz
                          i wszystkich "inteligentow" odmalowujacych swiat jedynie w czerni i bieli.
                          Znajdz mi jakas moja wypowiedz gdzie nie nazywam saddama... takim synem.
                          • plocczanin2 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 20.08.08, 10:32
                            kijwoko napisał:

                            > Tylko to ci skomentuje:
                            >
                            > > > Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze usprawiedliwiajac jedna akcje,
                            > > > usprawiedliwia sie wszystkie podobne.
                            > > Nie. Nie rozumiem. Usprawiedliwienie kogoś kto w samoobronie
                            > > zadźgał drugiego człowieka nożem nie usprawiedliwia napaści
                            kogoś z
                            > > nożem na spokojnego przechodnia.
                            >
                            > Nie rozumiesz, to NIE jest podobna sytuacja. Usprawiedliwianie
                            jednego aktu
                            > samoobrony jest usprawiedliwieniem innego aktu samoobrony. No
                            chyba ze "napaść
                            > kogoś z nożem na spokojnego przechodnia" jest rowniez samoobrona w
                            twoim
                            > mniemaniu, to ja wymiekam...
                            >
                            > Aha, zeby wszystko bylo jasne: nie uwazam, ze obrzucenie wojska
                            kamieniami
                            > stanowi dla niego zagrozenie i ze wtedy jest aktem samoobrony
                            wystrzelanie tlum
                            > u
                            > z ktorego te kamienie polecialy.
                            >

                            Gdyby to było usprawiedliwieniem to należałoby też zrehabilitować
                            armię hitlera, przez cały okres okupacji 39-45 Polacy starali się do
                            nich strzelać, wysadzać pociągi, a nie rzucać kamieniami. Ich
                            działania byłyby usprawiedliwone np. Polacy zabili jednego Niemca,
                            to w zamian powiesili dziesięciu Polaków.

                            Dla uczciwej oceny najważniejszym jest to, kto kogo napadł, a kto
                            się bronił.

                            W Iraku, Afganistanie, Gruzji i w każdym miejscu na świecie
                            odpowiedź na to pytanie jest NAJWAŻNIEJSZA.
                • wredne_kacapy Rassija eto kulturnyj narod, a jej car.. 19.08.08, 22:21
                  Władimir Tuhajbejowicz Fiutin to Fuhrer KGB-GRU-FSB, mafii, kryminalistów i
                  wszelkiej maści swołoczy !
                • wredne_kacapy Kacapy to hieny w skórach wilka.. 19.08.08, 22:40
                  Tę Hordę Hunów i Wandali, zarządzaną przez faszystowska klikę degeneratów z
                  KGB-GRU trzeba zetrzeć z powierzchni ziemi. Raz na zawsze! Nie zasługuje na to,
                  aby żyć obok cywilizowanego świata !!!..!!
      • puch4cz Jakiej okupacji agentko? 19.08.08, 18:04
        Ruscy zatrudniają coraz bardziej dennych pustaków.
        • malgos22 Re: Jakiej okupacji agentko? 20.08.08, 07:59
          amerykance też coś słabo opłacają swoich agenciaków, bo mają tylko
          takich tępych jak ty i kaczorki
    • czajnik75 Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 12:08
      Ja nie wiem co jeszcze Rosja musi zrobić, by Zachód zareagował? Jak odpali
      jakąś jądrową rakietę to dalej bedziemy się zastanawiać jak rozmawiać z Rosją?
      Wiecej uwag:
      blog.czajka.art.pl/2008/08/wojna-nie-tylko-o-gruzje.html
      • olias Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 14:17
        ależ "zachód" reaguje. większość polityczków ma biegunkę od wielu
        dni, niektórzy modlą się do wszystkich bogów jakich tylko
        zapamiętali z dzieciństwa.
        Ot, ćwoki, ot stara ciotka Europa. jak się mówiło cymbało słowa
        prawdy o Rosji to się oganiali jak od muchy. że niby Polak to
        urodzony rusofob. Brawo Francja, francuski kogucik został
        potraktowany jak niedorozwinięte piskle. Merkelowa udaje że jej
        chwilowo nie ma w układzie słonecznym (to postęp, bo wyglądało mi że
        zapisze Niemcy do WNP). ciekawe co te darmozjady teraz wymyślą. My
        zrobiliśmy co do nas należało, oni muszą coś zrobić z rąsiami
        umoczonymi w nocniczku.
    • wredne_kacapy Swaboda dla Czecznii, Siewiernoj Osietii i Sibira! 19.08.08, 12:09

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka