wlodzimierz.ilicz 19.08.08, 09:43 Saakaszwili wczoraj apelował do Rosji o rozmowy. Widocznie doszedł do wniosku, że na inne, poza werbalnym, poparcie NATO nie ma co liczyć. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ja.ja222 Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 09:54 Zakończyć koszmar czy ukryć koszmar tego co zrobili? Odpowiedz Link Zgłoś
em_obywatel Ile razy Rosjanie rozpoczynali wycofywanie sie 19.08.08, 10:34 Ile razy Rosjanie rozpoczynali wycofywanie sie z Gruzji? Bo z tego co widze to codziennie mowia ze wczoraj rozpoczeli akcje wycofywania. Jak mozna tak klamac? Przeciez to uraga zdrowemu rozsadkowi. Ja marze tylko o jednym - zeby nasza gospodarka uniezaleznila sie od paliw kopalnych. Wtedy nie bedziemy musieli pomopowac kasy Ruskim. Jednak limity CO2 to madra rzecz - wymusza szybsze odejscie od paliw kopalnych. Moze wytwarzanie energii z wiatrakow, el. wodnych i atomowych jest drogie, ale nie ma takich wysokich kosztow zdrowotnych i politycznych jak wykorzystywanie paliw kopalnych z uporem autystycznego dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 10:38 "- Nie możemy im pozwalać, by straszyli nasz naród" Prawdziwy ojciec narodu. Trzylatków. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 12:34 Rozumiem że to co robi Rosja w Gruzji Ci nie przeszkadza? Odpowiedz Link Zgłoś
poszeklu Ile razy Rosjanie rozpoczynali wycofywanie sie 19.08.08, 13:26 em_obywatel napisal: > Ile razy Rosjanie rozpoczynali wycofywanie sie z Gruzji? > Bo z tego co widze to codziennie mowia ze wczoraj rozpoczeli > akcje wycofywania. Jak mozna tak klamac? > Przeciez to uraga zdrowemu rozsadkowi. > Ja marze tylko o jednym - zeby nasza gospodarka uniezaleznila > sie od paliw kopalnych. Wtedy nie bedziemy musieli pomopowac > kasy Ruskim. > Moze wytwarzanie energii z wiatrakow, el. wodnych i atomowych > jest drogie, ale nie ma takich wysokich kosztow zdrowotnych i > politycznych jak wykorzystywanie paliw kopalnych > z uporem autystycznego dziecka. Jednak ten upor zeby nie stosowac geotermi swiadczy nie tyle o autystycznym Tusku, ile o zaplanowanej sprzedazy tego bogactwa naturalnego, ktore Polska posiada pod 80% powierzchni. Komu i za ile obiecal PO-darowc polska energetyke geotermalna? Dlaczego nie dopuszcza do budowy cieplowni, ktora za polowe pieniedzy moglaby ogrzac caly Torun? Ludzie by zyli lepiej!!! Mieliby wiecej pieniedzy na chleb!!! Czemu Tuske tego nie chce i jeszcze zabrania?!!!! To dywersant, zdrajca i szkodnik!!!!!! Zablokowanie unijnych pieniedzy dla Polski na geotermie, to powazny zarzut dla Donalda Tuska, Premiera Polski. Niedopuszczenie taniej energii dla calego miasta Torunia, to brzmi jak objaw powaznej choroby psychicznej. Rzad Donalda Tuska za wszelka cene stara sie nie dopuscic do budowy pierwszej w Polsce cieplowni geotermalnej. Powodem niby jest, ze to ksiadz stara sie dac ciepla wode dla Torunia. Tusk mowi "nie" i godzi sie ze pieniadze Polska straci i nawet bedzie placila wielokrotnie wyzsze kary do Unii Europejskiej, gdy tej inwestycji nie bedzie. "Jeśli projekt okaże się trafny, to wykonany odwiert może zaspokajając służyć lokalnej społeczności, potrzeby ciepłownictwa, nawet dla ponad 200 tys. osób." Artykul: www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=94018 Polska ma energii geotermalnej przeliczalnie na ponad 14 miliardów ton ropy naftowej!!! To jest 154 razy tyle ile dziś zużywamy rocznie. Rzad Tuska nie chce uruchomic geotermii choc wie ze za to beda kary na Polske nalozone przez UE w wielkosci miliardow corocznie !!!!! Czemu? Nie wiemy! Jak nie wiemy, to znaczy ze chodzi o PIENIADZE do czyjejs kieszeni. Tuske to wyzej ceni niz dobro mieszkancow Torunia i calej Polski! maaac napisał: > Rozumiem że to co robi Rosja w Gruzji Ci nie przeszkadza? Anuszka, ruska diewuszka zaslania ruskie chamstwo entelegentna suplika z kolchozu. Odpowiedz Link Zgłoś
mlasskacz Zabraniam obesrywać Głowę Państwa.Obesrana Głowa 19.08.08, 20:37 traci szacunek!!! Za dużo tego, powiadam, za dużo tego obesrywania Pana Prezydenta! Odpowiedz Link Zgłoś
mlasskacz Wy mówicie: obesrany Kartofel! a ja mówię - veto! 19.08.08, 20:40 I co z tego że ma nasrane we łbie? Jest pomimo tego Pomazańcem a moze nawet Wymazańcem Narodu!. Odpowiedz Link Zgłoś
jimmyjazz Rosja nie może wysofać swoich wojsk z Gruzji!!! 19.08.08, 21:46 Ludzie na zachodzie kompletnie pogłupieli. Ciągle chcą wycofania wojsk z Gruzji. Jakim cudem? Przecież wojska rosyjskie nigdy nie wkroczyły na teren Gruzji! Prez Medwiediew mówił cały czas że tylko "wyzwolą" Osetię Płd i koniec. Ale jemu już też przez ten zachód odbiło i mówi że wycofają wojska z Gruzji - jakim cudem? To znowu jakaś rosyjska magia działa. Wojsk nie ma ale je wycofają. Cud. Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl Re: Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 13:40 maaac napisał: > Rozumiem że to co robi Rosja w Gruzji Ci nie przeszkadza? Eeeehehe, to ja może przytoczę cały cytat, a zrozumiesz skąd moja zgryźliwość: "9.54 Gruzja odcina dostęp do rosyjskiej telewizji i stron internetowych. - Nie możemy im pozwalać, by straszyli nasz naród." Biedny naród. Tak samo naródy chiński i białoruski ich światli przywódcy chronią przed przestraszeniem się. Odpowiedz Link Zgłoś
olias Re: Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 14:19 uważasz że w 1920 r powinni sprzedawać "Prawdę" w Polsce w kioskach? zastanów sie! Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Prawdziwy ojciec narodu 19.08.08, 14:25 > Biedny naród. Tak samo naródy chiński i białoruski ich światli > przywódcy chronią przed przestraszeniem się. W tamtych krajach dotyczy to wszelkiej "nie akceptowanej" przez władze informacji. W Gruzji tylko okupanta. Z jednej strony brzmi to faktycznie smiesznie, z drugiej to nie tylko sprawa informacji - tą można otrzymać "na około" (ciekaw jestem jak praktycznie chcą blokować np odbiór przez satelity) ale i blokowania możliwości chociażby celowego wywoływania paniki. Także proponowałbym większą ostrożność w takich ocenach. Odpowiedz Link Zgłoś
marcinxxx_3 Uwaga sensacja! 19.08.08, 14:36 wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80277,5603542.html?i=4 Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 ...Chory pacjent........... 19.08.08, 10:01 Zreszta czego spodziewac sie po czlowieku ktory i tak wszystkie media gruzinskie ma w swoich lapach. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: ...Chory pacjent........... 19.08.08, 10:04 Czeski prezydent Vaclav Klaus, już wcześniej wykluczający wyłączną winę Rosji za obecne wydarzenia w Gruzji, oskarżył na łamach dziennika "Mlada Fronta Dnes" gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego o wywołanie wojny w Osetii Południowej - Rozpocząć wojenną awanturę, w której w wielkiej liczbie umierają cywile, to rzecz zła i w każdym przypadku nie do przyjęcia, ale wywołać coś takiego właśnie teraz na skraju Europy, w dniu otwarcia olimpiady, jest podwójnie nie do przyjęcia, nawet jeśli chodzi o konflikt, którego korzenie sięgają na setki lat wstecz - napisał czeski prezydent. - Pod względem odpowiedzialności za wywołanie wojny rola gruzińskiego prezydenta, rządu i parlamentu jest bezdyskusyjna i ewidentnie fatalna. Odrzucam obłudę, która twierdzi: to się już stało, nie pytajmy się dlaczego, trzeba znaleźć rozwiązanie - dodał czeski prezydent. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: ...Chory pacjent........... 19.08.08, 10:05 Spiskowa teoria dziejow?Nie.O ataku na Osetie byli poinformowani przywodcy Izraela,Polski a nawet Ukrainy.Oczywiscie dotyczy to takze amerykanskich sluzb specjalnych.Saakaszwili to pupil Waszyngtonu, to polityk, któremu uchodzi na sucho bardzo dużo. Kiedy dławi opozycję, trzyma media w uścisku czy nawet – jak twierdzi opozycja gruzińska – fałszuje wybory – Waszyngton, tak ponoć uwrażliwiony na kwestię „praw człowieka” w innych częściach świata – tutaj jest wyjątkowo tolerancyjny.Operacje zdobycia Osetii zaplanowano wspolnie z otoczenia George Sorosa.Ko uczestniczyl?.Gruziński Żyd – Davit Kezeraszwili.Mossad skierował go do koordynowania tzw. rewolucji róż (2003).Celem operacji było odsunięcie od władzy starego i umiarkowanego Eduarda Szewardnadze, który nie gwarantował odpowiednio antyrosyjskiego kursu Gruzji. Kezeraszwili objął w nowym rządzie gruzińskim funkcję ministra finansów (od 2004 r.), a od listopada 2006 ministra obrony. To on był architektem programu uzbrojenia Gruzji w broń izraelską i amerykańską. Jak informuje izraelska agencja yetnews, „jego drzwi były zawsze otwarte dla Izraelczyków, którzy oferowali jego krajowi systemy made in Israel”. Kezeraszwili ściągnął do Gruzji takich ludzi jak: Roniego Milo, byłego ministra oraz jego brata Szlomo, byłego dyrektora zakładów zbrojeniowych. W programie brali też udział emerytowani generałowie armii izraelskiej: Gal Hirsch i Israel Ziv. Izrael dostarczył Gruzji nowoczesne systemy obrony przeciwlotniczej, samoloty bezzałogowe, systemy łączności, pociski i rakiety.Jak donosi izraelska agencja, te działania miały autoryzację ministerstwa obrony w Tel Awiwie. Szkolone przez Izraelczyków i Amerykanów jednostki specjalne Gruzji były przygotowywane do operacji w Osetii Południowej. Szkolił je inny gruziński Żyd w rządzie – Temur Jakobaszwili. Oficjalnie to minister ds. integracji europejskiej, w rzeczywistości ktoś zupełnie inny. „Izrael powinien być dumny z tych wojskowych, którzy szkolą Gruzinów” – powiedział Jakobaszwili w radiu izraelskim. Już w czasie walk w Osetii buńczucznie informował: „Zabiliśmy wczoraj 60 rosyjskich żołnierzy”. Stwierdził też: „Walczymy teraz przeciwko Wielkiej Rosji”. Jak się okazało, armia gruzińska szybko pierzchła z pola bitwy po rosyjskim kontrataku, tracąc masę sprzętu i ludzi. Rosjanie już wcześniej zestrzelili kilka izraelskich samolotów bezzałogowych, które latały nad Osetią. Jest rzeczą pewną, że Gruzja została użyta w globalnej grze prowadzonej przez niektóre ośrodki żydowskie przeciwko Rosji, została bezprzykładnie wykorzystana i porzucona. Zachowanie gruzińskich sił w Osetii – jak oceniają niektóre źródła – przypominało akcje pacyfikacyjne prowadzone przez Izrael przeciwko Palestyńczykom. W rzeczywistości było jeszcze gorzej – Izrael stara się atakować wybrane cele, tymczasem Gruzini podstępnie, w nocy, rozpoczęli zmasowany atak artyleryjski na śpiące miasto – Cchinwali, burząc je w 90 proc. i zabijając ok. 2000 ludzi. I na koniec pytanie – jaką rolę w tej grze odegrała Polska, a konkretnie mówiąc jej prezydent? Wiadomo, że od pewnego czasu Lech Kaczyński był częstym gościem z Tbilisi, z jego wypowiedzi wynikało, że coś wie na temat tego, co się wydarzy. Ale o wiele bardziej intrygujące jest inne pytanie – o czym rozmawiał w maju br. podczas swojej wizyty w Izraelu z szefem Mossadu Meirem Daganem (o tym fakcie poinformował tygodnik „Wprost”)? I co oznacza ogłoszone przez prezydenta „strategiczne partnerstwo” z Izraelem? Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw kacapy won 19.08.08, 13:20 presentation1 napisał: > Czeski prezydent Vaclav Klaus, już wcześniej wykluczający wyłączną winę Rosji z > a obecne wydarzenia w Gruzji, oskarżył na łamach dziennika "Mlada Fronta Dnes" > gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego o wywołanie wojny w Osetii Połud > niowej przeciez ten Klaus to błazen - ale nic dziwnego że sie przymila do ruskich - w końcu sami doswiadczyli "bratniej interwencji" ale powiedzmy sobie szczerze wojak Szwejk nie bedzie nasz pouczał - a zwłaszcza Czesi w kwestiach militarnych kacapstwo szuka poparcia dla swoich zbrodniczych działań ale poza Raulem Castro i pajacem Klausem jakos nie znajduje - i nic dziwnego, trudno teraz znalezc głupiego wobec ewidentnych faktów kacapskiej agresji na Gruzje zreszta scenariusz rosyjskiego ataku został napisany juz dawno Dla tych co nie ulegaja topornej propagandzie i nie boja sie myslec jest bardzo dobra analiza na Gazecie wyborcza.pl/1,75477,5573341,O_co_chodzi_Rosjanom.html "Nie da się nie zauważyć podobieństwa tej operacji do rosyjskich interwencji z początku lat 90. w mołdawskim Naddniestrzu i w Abchazji. Scenariusz jest zawsze ten sam: najpierw rosyjskie media robią histerię, przedstawiając małe państwo, które w rzeczywistości jest celem ataku, jako niebezpiecznego agresora. Potem uzbrojone przez Rosjan oddziały zaczynają atakować wioski i siedziby miejscowych władz. Dodatkowo na miejsce są wysyłani Kozacy i ochotnicy z północnego Kaukazu. Oczywiście rosyjscy oficjele zawsze upierają się, że Moskwa nie ma nic wspólnego z atakami i nie ma nad atakującymi żadnej kontroli. Tymczasem rosyjski wywiad wojskowy koordynuje całą operację, a rosyjskie siły powietrzne i lądowe dostarczają osłony i interweniują, jeśli tylko kraj, który jest celem ataku, próbuje się obronić. W ostatnim etapie tego scenariusza na miejscu pojawiają się rosyjskie siły pokojowe, które przyklepują to, co już udało się osiągnąć. W czasie całego kryzysu Zachód jest oczywiście bardzo zmieszany i wzywa jedynie do powstrzymania walk przez "obie walczące strony", tym samym godząc się na rosyjską politykę faktów dokonanych." Odpowiedz Link Zgłoś
staryduster presentation1,no i kupla-łajdaka, Kaczynskiego ! 19.08.08, 11:11 ich jest dwóch,a nawet trzech! www.polonica.net/Kim_sa_Kaczynscy.htm Kim są Kaczyńscy... Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Witam komisarza 19.08.08, 11:21 Witam szanownego komisarza ludowego. Co dziś nam zaserwuje sowiecka propaganda? Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: ...Chory pacjent........... 19.08.08, 11:23 Wasza propaganda za to mówi wieloma głosami ;-). Za wzór stawiasz oczywiście Putina i wolność mediów w jego wykonaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
xenative Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 10:02 Jawnie widać, że spodziewał się największego zwycięstwa w wojnie informacyjnej. Zachodnie media mu bardzo w tym pomogły. Ale to bardzo krótka wygrana, ponieważ prawda i tak się ujawni z czasem, i świat poczerwienieje ze wstydu, szczególnie Polska. Odpowiedz Link Zgłoś
sharn1 Rosja to małpa z brzytwą... 19.08.08, 10:03 Jak z 15 lat temu żarli suchary bo w sklepach mieli puste półki to był spokój. Teraz z powodu spekulacji cenami energii dostali do ręki za dużo $$$ i im palma odbija. Ciekawe czy Gruzini nie zostaną wymordowani jak inny naród który podpadł temu bandyckiemu krajowi - Czeczeni... Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 10:35 Marzą tylko o globalnej dominacji USA, a kto przeciw - jest zbrodniarzem i agresorem, przeciw któremu trzeba organizować wojny "wolnego" świata. Dotknęło to Jugosławię oraz ciągle Irak. Nie licząc Afganistanu. Odpowiedz Link Zgłoś
sharn1 Re: To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 10:42 wlodzimierz.ilicz napisał: > Marzą tylko o globalnej dominacji USA, a kto przeciw - jest > zbrodniarzem i agresorem, przeciw któremu trzeba organizować > wojny "wolnego" świata. > Dotknęło to Jugosławię oraz ciągle Irak. > Nie licząc Afganistanu. Trafiłeś kulą w płot bo akurat USA także uznaję za okupanta i państwo bandyckie. Odpowiedz Link Zgłoś
olias Re: To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 14:21 z tym że USA jest daleko, a pijaniusieńki Alosza blisko. Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 11:40 Drogi Włodzimierzu. Nikt cię tu nie lubi. Jako produkt eksportowy się nie sprawdziłeś, wielu stanąłeś kością w gardle. Więc lepiej już wracaj do swoich. U nich cieszysz sie jeszcze pewnym poważaniem. Zacytuję tu naszego wieszcza: "Czy widzisz Pański krzyż, nie chcesz jadła ni napoju, zostawże nas w spokoju, A kysz, a kysz" Lenin w październiku, a koty w marcu Odpowiedz Link Zgłoś
olias Re: To właśnie tacy jak ty są małpami z brzytwą. 19.08.08, 14:25 tia! on nie moze tam wracać. tu ma zadanie i musi. jak wróci to go wywiozą na Sybir. bo nic nie zrobił - jeszcze twoje posty mu pokażą żeby dowieść że kiepsko się starał. Nu - powiedzą - tego gada pszada to ty przekonał? nawrócił na nasze? a ni chu-chu!! na Sybir ty pajdziosz. Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Żadna dominacja nie jest dobra. 19.08.08, 18:00 Ale z dwojga złego wybieram dominację USA ponad Rosji. Rosja to dzicz, chyba nie trzeba żadnemu Polakowi tego objaśniać...? Odpowiedz Link Zgłoś
tornson 15 lat temu mieli kapitalizm w najdzikszej postaci 19.08.08, 12:22 sharn1 napisał: > Jak z 15 lat temu żarli suchary bo w sklepach mieli puste półki to > był spokój. Na szczęście dzięki Putinowi z tego wyszli. Odpowiedz Link Zgłoś
sharn1 Re: 15 lat temu mieli kapitalizm w najdzikszej po 19.08.08, 13:41 Nie dzięki Putinowi tylko dzięki spekulantom z bliskiego wschodu którzy sztucznie zawyzają wartość ropy naftowej i gazu. Rosja nic nie umie wyprodukować, żyją tylko z bogactw naturalnych. Wszystko począwszy od elektroniki skończywszy na samochodach czy odzieży jest z poprzedniej epoki. Ten naród jest wyjałowiony z ludzi twórczych i zdolnych (dzięki komuszkom oczywiście). Szkoda że dorwali się do kasy bo od razu zaczęli ją pożytkować na to co zawsze, na militarne podporządkowanie sobie krajów ościennych. Ruski to chwast któy raz porządnie musi oberwać inaczej będzie nadal bruździł. Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: 15 lat temu mieli kapitalizm w najdzikszej po 19.08.08, 19:55 W Rosji jest pełno ludzi twórczych i zdolnych. Tylko ze to nie oni tam rządzą. Rządzą goście z KGB. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i strony 19.08.08, 10:10 internetowe powinni oglądać Gruzini. Jakby dowiedzieli się za dużo, Saakaszwili mógłby stracić posadę... Dlatego odcina się dostęp do mediów rosyjskich. A może w Gruzji twiedzi się oficjalnie, że gruzińskie wojska zajęły właśnie Kreml i nie wolno rozwiewać złudzeń? Odpowiedz Link Zgłoś
sharn1 Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 10:30 wlodzimierz.ilicz napisał: > internetowe powinni oglądać Gruzini. > Jakby dowiedzieli się za dużo, Saakaszwili mógłby stracić posadę... > Dlatego odcina się dostęp do mediów rosyjskich. > A może w Gruzji twiedzi się oficjalnie, że gruzińskie wojska zajęły > właśnie Kreml i nie wolno rozwiewać złudzeń? W Moskwie twierdzą że Gruzini mordują tysiące Osetyjczyków. Propaganda to naturalna część wojny. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 10:40 i gruzińskich. Tym rząd na Kremlu różni się od rządu Gruzji. Ciekawe kogo tzw. "wolne" natowskie kraje uznają za większego demokratę. Rzecz jasna nadal Saakaszwilego. Odpowiedz Link Zgłoś
sharn1 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 10:44 wlodzimierz.ilicz napisał: > i gruzińskich. > Tym rząd na Kremlu różni się od rządu Gruzji. > Ciekawe kogo tzw. "wolne" natowskie kraje uznają za większego > demokratę. > Rzecz jasna nadal Saakaszwilego. No nie odcina faktycznie. Oni poprostu mordują niewygodnych dziennikarzy (vide Politkowska). Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Wymordowali wszystkich i już żaden nie pozostał? 19.08.08, 10:58 By dać świadectwo prawdzie? A słyszałeś o niedawnym procesie sądowym, nie w Rosji lecz w Polsce o przygotowanie zamachu polskiej mafii na dziennikarza, bodajże na Żakowskiego? Czy to polski rząd chciał go może zamordować czy po prostu polscy bandyci, którym wszedł w drogę? Dlaczego nie obciążyć tym przestępstwem polskiego rządu? Mogą rusofobowie obciążać rząd rosyjski za Politkowką, mogą obciążać polofobowie za Żakowskiego, czemu nie? A kim ty jesteś? Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Wymordowali wszystkich i już żaden nie pozost 19.08.08, 11:39 Drogi Włodzimierzu. Nikt cię tu nie lubi. Jako produkt eksportowy się nie sprawdziłeś, wielu stanąłeś kością w gardle. Więc lepiej już wracaj do swoich. U nich cieszysz sie jeszcze pewnym poważaniem. Zacytuję tu naszego wieszcza: "Czy widzisz Pański krzyż, nie chcesz jadła ni napoju, zostawże nas w spokoju, A kysz, a kysz" Lenin w październiku, a koty w marcu Odpowiedz Link Zgłoś
mazurek111 Re: Wymordowali wszystkich i już żaden nie pozost 19.08.08, 14:11 wlodzimierz.ilicz napisał: By dać świadectwo prawdzie? A słyszałeś o niedawnym procesie sądowym, nie w Rosji lecz w Polsce o przygotowanie zamachu polskiej mafii na dziennikarza, bodajże na Żakowskiego? Czy to polski rząd chciał go może zamordować czy po prostu polscy bandyci, którym wszedł w drogę? Dlaczego nie obciążyć tym przestępstwem polskiego rządu? Mogą rusofobowie obciążać rząd rosyjski za Politkowką, mogą obciążać polofobowie za Żakowskiego, czemu nie? A kim ty jesteś? Powinienem odpowiedziec "Polak maly"... Widzcie, uczony kumie, ze od momentu dojscia do wladzy dobrotliwego Wladimira Wladimirowicza w tym milujacym pokoj kraju zabito ponad stu dziennikarzy. Co do Politkowskiej (przeczytalem jej wszystkie ksiazki) jej zabojstwo w dzien urodzin Putina to byl "podarok z dniom razdienia" dla Wladimira Wladimirowicza od jego serdecznego druga, Ramzana Kadyrowa. Co do Jacka Zakowskiego, Michnikowego specjalisty od "mokrej roboty" piorem, to moim zdaniem nie bylo w Polskim dziennikarstwie paskudniejszej postaci. Odpowiedz Link Zgłoś
sharn1 Re: Wymordowali wszystkich i już żaden nie pozost 19.08.08, 14:23 mazurek111 napisał: > Co do Jacka Zakowskiego, Michnikowego specjalisty od "mokrej roboty" > piorem, to moim zdaniem nie bylo w Polskim dziennikarstwie > paskudniejszej postaci. Do dziasiaj mi brzęczą w uszach jego słowa po tym jak nie udało się wyciszyć alkoholowych ekscesów Kwaśniewskiego na grobach Polaków w Charkowie o tym żeby się odczepić się od niego bo on tyle zrobił dla Polski że takie epizody nie są ważne. Rozwinąło to zresztą samo dziecię Szechterowe słynnym już chyba "odpieprzcie się od Wałęsy". Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz "Polak mały"?Oj chyba za mały na światową politykę 19.08.08, 14:50 Polak jest. Ale wystarczająco głupi aby zasłaniać sobą (tarcza) d.pę Wielkiego Brata. Odpowiedz Link Zgłoś
mazurek111 Re: "Polak mały"?Oj chyba za mały na światową pol 19.08.08, 15:25 wlodzimierz.ilicz napisał: Polak jest. Ale wystarczająco głupi aby zasłaniać sobą (tarcza) d.pę Wielkiego Brata. Widzę, że mam do czynienia ze światłym dyskutantem reprezentującym wykwintny styl i subtelną argumentację. Deczko wam się pomyliło, uczony kumie, bo „Wielki Brat” to nie synonim USA. Pojęcie „Big Brother” bierze się z książki George Orwella „1984”, która to książka jest futurystyczną satyrą na ZSRR (tak samo zresztą jak „Animal Farm”, czyli „Zwierzęcy Folwark”). Nie należy używać literackich określeń bez zrozumienia, a lektura klasycznej już literatury by się wam, kumie, przydała.. Odpowiedz Link Zgłoś
hsx123 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 12:01 TAK?! to dlaczego zachodnie media nie mają dostępu do Osetii Południowej? Dlaczego strzelaliście do Bogu winnych tureckich dziennikarzy?! Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 12:49 Wiesz kto strzelal do tureckich dzienikarzy? A pan Beleckij z GW to gdzie byl? Czy znow nawymyslal? Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 13:01 Fakt - kwestia dyskusyjna. Brak dowodów w te lub we wte. Tu jednak nie ma wątpliwości: wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,93234,5591461,Rakietami_w_dziennikarzy__Zrodlo__BBC_.html Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 13:19 No to wojna. Pisza ze u nas 4 dzienikarzy w Osetii zginelo? A 8 zostalo rannych, w tym 2 ciezko? Przez cala noc 8 u nas byli wlaczenia z Chinwalu. Bylo widac jak bombarduja miasto. Sami dzienikarze czesto przy wlaczeniach dostwali. To jest praca. A wlasnie dali zlota medal "Bochatera Rosji", naiwyzsza nagrode Rosji poleglemu wojskowemu Denisu Wetczinowu , ktory cena wlasnego zycia obronil kilku dzienikarzy. Wpadli w zasadke gruzinska. Zdolal nie doprowadzic zamordowania kilku dzienikarzy. Czesc nagran tego boju bylo po TV. Strasznie. lenta.ru/articles/2008/08/15/hero/ Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 13:43 Strzelanie do wyraźnie oznaczonych pojazdów prasy to standard? Rozumiem jak dziennikarze giną w trakcie regularnych walk. Ale ostrzelanie cywilnego samochodu oznaczonego jako Prasa to jak nazwiesz? Poza tym co to za obrona - "bo naszych tez zabijają"? A co do samego boHatera (wymiana g-h, dośc powszechna w językach słowiańskich gród-gorad-hrad; gitler-hitler) i jego czynu. Zejdźmy do poziomu sprawdzalnych faktów. Opowieść co kto do kogo krzyczał że niby on z prasy, a że on killer to można włożyć między bajki. Raczej chciałbym informacji czy rosyjscy dziennikarze byli w kamizelkach w jaskrawych kolorach z wyraźnym oznaczeniem PRASA. Zaś sam atak. No cóż faktycznie to nie spotykane by ktoś atakował kolumnę wrogiego wojska na terenie swojego kraju. "Specnaz" Gruzji powinien witać Rosjan chlebem i solą (wódką?), a nie strzelać do nich. Zwłaszcza powinni się zastanowić, że w którymś pojazdów wojskowym może jechać ktos z prasy. Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 13:26 kacap_z_moskwy napisał: > Wiesz kto strzelal do tureckich dzienikarzy? > > A pan Beleckij z GW to gdzie byl? Czy znow nawymyslal? To gdzie te 2000 ofiar "gruzińskich agresorów"? Gdzie to ludobójstwo Oto siła kłamstwa Ruskich: kłamali, kłamią i będą kłamać. PS: skoro to było "ludobójstwo" to jak nazwać Katyń do którego parszywe kacapy w dalszym ciągu nie chcą sie przyznać i przeprosić? Odpowiedz Link Zgłoś
hsx123 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 14:26 To dlaczego film na youtube jest autentyczny panie KCP? Odpowiedz Link Zgłoś
vlad1 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 16:36 Czy nick nie za bardzo nawuązuje do sympatii a może i nie tylko autora? Taka czarna ruska propaganda... Odpowiedz Link Zgłoś
honecker32 Re: Tylko, że Moskwa nie odcina mediów światowych 19.08.08, 21:43 Przecież odcieli bezpośrednie połączenia z Gruzja, obie strony w tej sprawie postepuja identycznie Odpowiedz Link Zgłoś
ache1432 Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 11:02 Informacja GW dość spóżniona. Szakaszwili odciął rosyjski internet i wszystkie kanały tv i radiowe rosyjskojęzyczne już przed inwazją na Cchinwali, to jest 8 sierpnia br. Od tego też dnia żaden obywatel FR nie mógł opuścić Gruzji; byli zawracani z granicy. Widocznie Szakaszwili potrzebował ich jako przyszłych zakładników do wymiany. Nie wiem, czy ten stan trwa nadal. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 12:39 ache1432 napisała: > Od tego też dnia żaden obywatel FR > nie mógł opuścić Gruzji; byli zawracani z granicy. Widocznie > Szakaszwili potrzebował ich jako przyszłych zakładników do wymiany. > Nie wiem, czy ten stan trwa nadal. Najwyraźniej tak, skoro rosyjskie wojska ciągle jakoś nie mogą opuścić Gruzji ;-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 12:50 Znaczy poperasz bracia zakladnikow? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Saakaszwili wie najlepiej jaką telewizję i st 19.08.08, 14:12 Szczególny wniosek z mojej wypowiedzi :-/ Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy RTVi 19.08.08, 12:55 RTVi, amerykanski program rosyjskojezyczny na pienedzy Gusinskiego, byl w sieciach kablowych Gruzii jako jedyny rosyjskojezyczny. Wlasnie go Sraka zamknal jak pokazal wywiad z Lawrowym :) A RTVi to taka tuba propagandowa US, za pienedzy chronionego, bo "politycznie zagrozony", oligarchi Gusinskiego po rosyjsku. Nalezy do nich tez portal newsru.com i jeszcze kilka portali i gazet (w tym duzych) w Izraelu. A wszystko inne, tu sie zgadzam, zostaqlo odlaczone dawno temu. Wedlug gruzinskich mediow, to oni chyba do tych czas walcza w Osetii :) Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Typowe brednie. 19.08.08, 18:01 Daj już sobie spokój agencino. Ruskie argumenty nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Tylko wyśmiewanie i poniżanie. PASZOŁ WON. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 10:39 wlodzimierz.ilicz napisał: > Saakaszwili wczoraj apelował do Rosji o rozmowy. > Widocznie doszedł do wniosku, że na inne, poza werbalnym, poparcie > NATO nie ma co liczyć. A skąd to zdziwienie? Czy na szkoleniu ideologicznym przekonywali Was, że na granicach Federacji dyszą już żądzą mordu tysiące natowskich czołgów z nożami w zębach, czekając pierwszego pretekstu żeby pomścić cześć Saakaszwilego? Jeżeli tak, no to już masz pierwszy powód, żeby nie wierzyć politrukom ;-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Zdziwiony to jest Saakaszwili. 19.08.08, 10:51 Wywołując wojnę liczył na sukces, którego bez NATO i USA nie dałoby się osiągnąć. Ale jedyne poparcie jakie otrzymał od NATO to słowa otuchy. Czy ktoś z NATO nie wprowadził biedaka w błąd, że na granicach >Federacji Rosyjskiej dyszą już żądzą mordu tysiące >natowskich czołgów z nożami w zębach, czekając pierwszego pretekstu >żeby pomścić cześć Saakaszwilego? A może był to ktoś z waszego Departamentu Stanu np. pani Rice? Bo chodziło tylko o to aby "rosyjskim zagrożeniem" wypromować McCaina na prezydenta. Bo inaczej jak "sposobem" McCain nie pokona Obamy. Typowy kant Busha, jak z bronią masowego rażenia w Iraku lub z wynikiem ostatnich wyborów na Florydzie. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Zdziwiony to jest Saakaszwili. 19.08.08, 10:57 NATO nie udzielało Saaka żadnych gwarancji militarnych, bo i niby jakie one miałyby być - obietnica rozpętania światowej wojny nuklearnej w imię odzyskania Osetii Północnej przez Osetię Południową? W takie coś nawet Saaka by nie uwierzył, choć doprawdy trudno go nazwać tytanem intelektu. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Pani Rice chyba można wierzyć? 19.08.08, 11:05 Nie trzeba wojny atomowej, wystarczą dostawy broni i szybkie rozmieszczenie wojsk powietrzonodesanotwych USA w Gruzji. Czy Rosjanie ruszyliby na jednostki USA w Gruzji? Ale te jednostki nie przybyły. Zresztą Saakawszili, jeżeli jest faktycznie kadrowym agentem USA, mogł otrzymać polecenie sprowokowania Rosjan bez gwarancji wsparcia NATO. Zniszczenie Gruzji jest dla Busha warte prezydentury McCaina. Te gruzińskie ofiary wojny w takim kontekście się nie liczą. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Pani Rice chyba można wierzyć? 19.08.08, 11:35 Strasznie jakieś karkołomne te konstrukcje militarno- geopolityczne ;-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Lenin do madrych nie nalezal... 19.08.08, 13:28 to co oczekiwac po jego malym palcu. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz A irackie oszustwo Busha to było proste? 19.08.08, 14:55 Raczej prostackie. Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 10:54 Rosja przetrzepała im trochę doopy, nie dokonała takich zbrodni jak USA w Iraku czy Serbi. Trzeba też przypomnieć, że zarówno Gruzja jak i Polska brała udział w napaści na Irak i do chwili obecnej biorą udział w jego okupacji. Dlatego Polska nie ma moralnego prawa wypowiadania się o działaniach Rosji, a Gruzja powinna doświadczyć długotrwałej okupacji, aby odechciało się jej okupować innych. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 10:59 Czy przypadkiem Gruzja nie doświadczyła już dwustuletniej okupacji - przez kraj, któremu jakoś dotąd nie chce się odechcieć okupować innych...? Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 11:06 jezeli nie odechcialo się Gruzji okupowac innych (iraku) to tym bardziej nigdy nie powinna byc samodzielna Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 13:09 Wiesz z ta 200 letnia okupacia Gruzii to jakos nie bardzo wychodzi :) Zaczynajac od proszenia wlaczenia do Rosji (Osetia juz wtedy byla Rosja) i konczac poparciem gruzinami zsrr. A wiesz, ze w swej historii, gruzini (choc to tez nie prawidlowe, bo dziela sie na narodowosci) nie wygrali zadnej wojny? Za siebe mogli odpowiedziec tylko swany i ormianie, zamieszkujace tez w Gruzii. Tylko ze ci drudzy byli na granicy wyneszczenia. Zreszta ze Tifkis -to miasto wlasnie ze ormianskie :) Tyrcy i persowi robili co chciali w Gruzii. Te niby carstwa gruzinskie, zawsze trzymalisie na silach wojskowych zlozonych z nie gruzinach. Ale zawsze gruzini chciali byc glownymi w Zakaukaziu. I kiedy przybegli do Rosji, bo Turcia sobie im pokazala jak sie walczy, to odrazu zaczeli sobie na innych pokrzekiwac. Moze dlatego ich nie lubia na Kaukazie? Bo tchoze (swanow nie doliczam)? Widziales juz wideo jak Sraka uczeka sam od siebe i swych ochroniarzy przy uslyszaniu ze gdzies leci samolot, czy dzialo strzela? Caly Kaukaz sie z tego smial :) Jak taki czlowiek moze byc dowodca wojska? Dlatego i go wojsko tak ucieka. A tez nie maja korupcii, pomietarz jak tym waqs kormila GW? Wiekszosc wladz w miastach byla kupiona nami. Naileprzym przykladem Poti. Gdzie przyjechala nasza jednostka i wysadzila spokojnie baze w portu. Nikt nie strzelal, nikt nie bronil. Ludzie, wraz z policija, spokojnie patzryli na to. Co sie stalo? W Zugdidi czy innych malych miasteczkach nie stawija zadnego oporu. Czy to normalne? W Iraku i to po agressii US wiecej strzelali :) Odpowiedz Link Zgłoś
hohlik3 Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 13:21 Nienormalna jest blokada informacyjna Gruzji Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 16:23 Domyslam się ,że cała redakcja tej agitki kremla jest obecna na forum. Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 16:28 oczywiscie dlatego,że na Agitce o żadnym forum nie może być mowy. Odpowiedz Link Zgłoś
hohlik3 kapitanie 19.08.08, 13:18 Sam Saaka przyznal w w ywiadzie bodajze dla Spiegla ze ma w swoim sztabie 2 ludzi z Izraela i 100 z USA. Amerykanskie rozgrywki o wladze w USA molgly objac i Gruzje, jest to dosc prawdopodobna teza, choc ja osobiscie nie widze stotniejszych roznic miedzy MacCainem i Obama. Biorac pod uwage american public debt wnioski same sie nasuwaja ze czas ruszyc amerykanska machine wojenna, a ludzie? who cares... Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw plocczanin2 - kolejny kacap namierzony 19.08.08, 13:33 plocczanin2 napisała: > Dlatego Polska nie ma moralnego prawa wypowiadania się o działaniach > Rosji, a Gruzja powinna doświadczyć długotrwałej okupacji, aby > odechciało się jej okupować innych. Czy cos takiego mógłby napisać Polak? Kto ma to moralne prawo sie wypowiadać Putin - morderca dziennikarzy i cywili w Czeczenii? Doswiadczyliśmy kacapskiej okupacji i to jest nasze moralne prawo, żeby innym otwierać oczy Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 jezoslaw - kolejny idiota 19.08.08, 14:00 Moja cała wypowiedź była taka: "Rosja przetrzepała im trochę doopy, nie dokonała takich zbrodni jak USA w Iraku czy Serbi. Trzeba też przypomnieć, że zarówno Gruzja jak i Polska brała udział w napaści na Irak i do chwili obecnej biorą udział w jego okupacji. Dlatego Polska nie ma moralnego prawa wypowiadania się o działaniach Rosji, a Gruzja powinna doświadczyć długotrwałej okupacji, aby odechciało się jej okupować innych." Przysłowie mówi, nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Jeżeli sam bierzesz udział w napaści na inny kraj i jego okupacji to nie możesz krzyczeć na innych "okupanci", "bandyci" itp., nie masz do tego moralnego prawa, ośmieszasz się tylko. Polak nie brałby udziału w napaści na inny naród i nie brałby udziału w jego ujarzmianiu, mogą to czynić tylko obcy agenci w Polsce, zdrajcy Polski i Polaków. Polak nie sprowadziłby do Polski obcych wojsk, ale zdrajca robił to zawsze, od wielu setek lat. Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 przybłędo do mojej ojczyzny 19.08.08, 14:25 Przybłędo do mojej ojczyzny nie nazywaj mnie, syna polskiej ziemi, pogardliwie kacapem, przepraszam też Rosjan za tego przybłędę. Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: przybłędo do mojej ojczyzny 19.08.08, 14:46 plocczanin2 napisała: > Przybłędo do mojej ojczyzny nie nazywaj mnie, syna polskiej ziemi, > pogardliwie kacapem, przepraszam też Rosjan za tego przybłędę. Przeprosić to powienien Putin za Katyń Wy, ruscy niegdy nie szanowaliście innych krajów, narodów, kultur - i od czasu ZSRR wcale sie wiele w tej kwestii nie zmieniło. Dobrze że Gruzinom udzało sie utłuc troche tej czerwonej hołoty. Szkoda jednak, że tak mało... Odpowiedz Link Zgłoś
aycaramba Re: Gruzja kierowana przez agentów MOSAD i CIA 19.08.08, 17:18 Wot radziecka sobaka. Wrócił won do ambasady! Odpowiedz Link Zgłoś
wojszal Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 10:54 A w Klewkach wylądowali talibowie... Putin powtórzy scenariusz z Biesłania .Kanalia z KGB. Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 13:37 wojszal napisał: > A w Klewkach wylądowali talibowie... Putin powtórzy scenariusz z > Biesłania .Kanalia z KGB. A żebyś wiedział... Jestem przekonany że dojdzie do kilku zamachów terrorystycznych - oczywiscie Kreml wskaże jako winnych Gruzinów, żeby mieć kolejne preteksty do bandytyzmu. Zapewne ciała "sprawców" już są w lodówkach KGB, "zamachy" to kwestia czasu Takie są metody Putina - mordercy z KGB Odpowiedz Link Zgłoś
weganin11 Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 10:55 Propaganda sowiecka{rosyjska} równa gebelsowskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
stachu44 Gruzja to kraj w ktorym rzadzi uklad, kraj gdzie 19.08.08, 10:58 o demokracji sie slyszalo, a wolnych wyborach nawet nikt nie mowi. I taki kraj jest kandydatem do NATO. Odpowiedz Link Zgłoś
ja.ja222 Re: Gruzja to kraj w ktorym rzadzi uklad, kraj gd 19.08.08, 12:10 bohaterowie od siedmiu boleści rabuja i niszczą co tylko im na drodze staje, czyli armia bandytów ruskich Odpowiedz Link Zgłoś
malgos22 W Gruzji władzę wybiera CIA, a w Rosji KGB 20.08.08, 07:55 Podobnie jak w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw stachu44 - kolejny kacap namierzony 19.08.08, 14:40 > o demokracji sie slyszalo, a wolnych wyborach nawet nikt nie mowi. Za to dobrze że w Rosji sa wolne "demokratycznme" wybory i niezależne media heh człowieku, zaaplikuj sobie jakiś czopek na rozjaśnienie sytuacji bo chyba nie ogarniasz Odpowiedz Link Zgłoś
dr_ag_o Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 11:03 Jak tu wierzyć Rosjanom, skoro nawet ich prezydent robi sobie z gęby d..ę Pewnie tak samo prawdomówni są i inni, nie można wierzyć w ani jedno słowo na Russia Today. Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 11:06 Drogi Włodzimierzu. Nikt cię tu nie lubi. Jako produkt eksportowy się nie sprawdziłeś, wielu stanąłeś kością w gardle. Więc lepiej już wracaj do swoich. U nich cieszysz sie jeszcze pewnym poważaniem. Zacytuję tu naszego wieszcza: "Czy widzisz Pański krzyż, nie chcesz jadła ni napoju, zostawże nas w spokoju, A kysz, a kysz" Lenin w październiku, a koty w marcu Odpowiedz Link Zgłoś
hsx123 Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 11:07 Dziwi mnie, że Szewardnadze, pieprzony komuch, ostrzega przed Rosją Europę. Przecież sam fałszował wybory i był naznaczonym prezydentem z ramienia Jelcyna. Kurde. Kaukaz jest po#$%any. Odpowiedz Link Zgłoś
staryduster Tow.Kaczynscy,nadal popierają Saakaszwilego ?! 19.08.08, 11:09 to ludobójca... Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 11:38 Szewartnadze był jednym z autorów pierestrojki i chwała mu za to. To nie mógł być twardogłowy komuch. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 ..Dziwne............... 19.08.08, 11:08 Ktos z Gazety probuje wejsc od dluzszego czasu do mojego kompta. 19/08/2008 11:04:32 ad.gazeta.pl/info/ban/62.js blocked */ban/* Tak mowi moj antivirus Kaspersky Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Chyba zlecenie dla GW od bratniej CIA. 19.08.08, 11:30 Nic innego. Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Chyba zlecenie dla GW od bratniej CIA. 19.08.08, 11:39 Drogi Włodzimierzu. Nikt cię tu nie lubi. Jako produkt eksportowy się nie sprawdziłeś, wielu stanąłeś kością w gardle. Więc lepiej już wracaj do swoich. U nich cieszysz sie jeszcze pewnym poważaniem. Zacytuję tu naszego wieszcza: "Czy widzisz Pański krzyż, nie chcesz jadła ni napoju, zostawże nas w spokoju, A kysz, a kysz" Lenin w październiku, a koty w marcu Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Nie ośmieszaj się. 19.08.08, 18:03 Wszyscy prawicowcy mówią że GW pracuje dla KGB, a z kolei KGB mówi że dla CIA? buahaha... Już prędzej uwierzę polskiej prawicy, niż ruskiemu faszyzmowi. Odpowiedz Link Zgłoś
wredne_kacapy FSB/KGB - kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo... 19.08.08, 11:11 Prezydent REAGAN i generał PATTON to wzór liderów dla współczesnego świata, gdy Federacja Hunów i Wandalów czasów nowożytnych zagraza cywilizowanemu światu. Putin to nie Atylla, lecz skrzyżowanie Hitlera ze Stalinem. No i Hunowie nie mieli "tanków" i latającego żelastwa (samaliotow i wiertaliotow) . Odpowiedz Link Zgłoś
buj_w_chucie Gruzińskie służby specjalne szykują liczne ataki 19.08.08, 11:19 O co im chodzi? Przeciez w FSB nie siedza sami idioci i sadysci. Wiedza doskonale, ze nikt na swiecie w to nie uwierzy. Czyzby chodzilo wylacznie o przygotowanie wlasnych obywateli na wysadzenie jakiegos bloku mieszkalnego przez "gruzinskich terrorystow"? Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Gruzińskie służby specjalne szykują liczne a 19.08.08, 12:16 masz rację po co wymyślać nowe prowokacje, skoro te już się sprawdziły. Odpowiedz Link Zgłoś
wredne_kacapy Krasnoj Armii można zaufać ;) 19.08.08, 11:24 Gdy Rusy zapewniają o przyjaźni i pokoju, lepiej spać w schronie, bo o świcie będą bombardować ! Informacja agencji qTASS z ostatniej chwili: ROSJA WŁASNIE ZAKOŃCZYŁA WYCOFYWANIE SIĘ Z GRUZJI ! Job twaju mat' My kulturnyj narod ! Odpowiedz Link Zgłoś
mazurek111 To Moskwa rozpętała tę wojnę 19.08.08, 11:58 Pozwalam sobie zamiescic fragment artykulu Antoniego Rybczynskiego opublikowanego w Gazecie Polskiej: Operacja rosyjska była niemal kopią interwencji z początku lat 1990 w Naddniestrzu i Abchazji. Najpierw rozpętana medialna histeria, która mały kraj wybrany na cel ataku przedstawia jako agresora. Potem separatyści atakują lokalne pozycje legalnych władz. Na pomoc podążają im "ochotnicy" (Kozacy itd.) – a Moskwa mówi, że nie może nad nimi zapanować. Operację koordynuje rosyjski wywiad, a armia zapewnia osłonę i logistykę. Następuje eskalacja walk i wtedy do akcji na wielką skalę wkraczają rosyjscy "mirotworcy" ("siły pokojowe"). Zachodnie rządy są zaś tym wszystkim skonfundowane, reagują za późno lub wcale, nieudolnie wzywając do zaprzestania walk "obie strony" i tolerując brutalność Rosji. Agresję wojskową na Gruzję Moskwa uzasadnia potrzebą ochrony swoich obywateli. 90 proc. mieszkańców Osetii Płd. ma rosyjskie paszporty – Kreml zadbał o to w ramach wieloletniego procesu odrywania regionu od Gruzji. (Warto przypomnieć, że podobnej argumentacji Moskwa używała 17 września 1939 r., wkraczając na polskie Kresy). Rosjanie, jak zawsze, zadbali o propagandową oprawę wojny. Putin mówi o "ludobójstwie" i "zbrodniach" wojsk gruzińskich – a posłuszne media stale wpajają to Rosjanom. Co gorsza, zmanipulowane informacje powtarzają światowe media – w tej rywalizacji gruzińskie i niezależne media nie mają szans z rosyjskimi agencjami prasowymi i telewizją. Rosja posługuje się na każdym kroku pokojową retoryką. Resort obrony wysłanie setek czołgów i tysięcy żołnierzy tłumaczy chęcią... "uniknięcia rozlewu krwi", a prezydent i dowództwo inwazję nazywa operacją "przymuszania do pokoju". Generałowie kłamliwie przekonują, że rosyjskie wojska działają w Osetii Południowej w ramach operacji pokojowej z mandatu ONZ. Według dziennika "Kommiersant", kojarzonego z bardziej umiarkowanym, prezydenckim obozem w Moskwie, "rosyjskie władze postanowiły skorzystać z doświadczeń USA, które w 1999 roku zainicjowały operację sił NATO w byłej Jugosławii bez zgody ONZ, uzasadniając to etnicznymi czystkami wśród albańskiej ludności". Stąd powtarzane kłamstwa o rzekomych czystkach etnicznych prowadzonych przez Gruzję w Osetii. Rosja wykorzystała fakt, że Rada Bezpieczeństwa ONZ natychmiast w piątek (pierwszy dzień rosyjskiej inwazji) nie zdołała podjąć żadnej decyzji. "Gdy ONZ faktycznie dowiodła swojej bezsilności, Moskwa miała rozwiązane ręce, by uregulować konflikt według swojego uznania" – napisał "Kommiersant". Powtarzane bezmyślnie (lub z premedytacją) kłamstwa Rosji łatwo zdemaskować. Choćby na przykładzie wiadomości o uchodźcach. Już dzień po rozpoczęciu walk propaganda kremlowska alarmowała o ponad 30 tys. uciekinierów z Osetii Płd. Putin powtórzył je, mówiąc o 34 tys. uchodźców. Gdyby to była prawda, oznaczałoby to, że w ciągu jednej doby z Osetii uciekła połowa ludności! A jedyna sensowna droga ucieczki – autostrada i tunel łączący z Rosją – były zablokowane przez rosyjskie czołgi, jadące w przeciwnym, południowym kierunku. Oenzetowska agencja UNHCR mówi jedynie o 4 tys. uchodźców. Odpowiedz Link Zgłoś
mazurek111 Re: To Moskwa rozpętała tę wojnę 19.08.08, 12:00 Podaje rowniez link do wspomnianego artykulu: wiadomosci.onet.pl/1502096,2678,1,kioskart.html Odpowiedz Link Zgłoś
ache1432 Re: To Moskwa rozpętała tę wojnę 19.08.08, 21:06 Kolego Mazurek, to nie Moskwa kłamie,a raczej ci, co koledze ten tekst podesłali. Po pierwsze, przebieg konfliktu w Naddniestrzu był zupełnie zupełnie odmienny niż w Gruzji. Od samego początku Moskwa współdziałała z OBWE w jego rozwiązaniu, a rosyjskie siły pokojowe zostały tam dlatego, bo taki był wniosek OBWE: w takich warunkach, jak tam, służbę mogli znieść jedynie ludzie z Rosji : siedziby w ziemiankach, brak ogrzewania i ciepłej wody, duże zagrożenie ze strony band kryminalnych, dobrze uzbrojonych. Cechą wspólną w Mołdawii i w Gruzji był fakt, żę siła militarna na wielką skalę jako pierwsza była użyta przez stronę rządową : w Mołdowej z poradzieckich wyrzutni rakietowych ostrzelano jedno z miast w Naddniestrzu, gdzie zginęło jednego dnia 150 ludzi. To podpaliło iskrę i miejscowi Rosjanie, uzyskali pomoc z magazynów 14 armii i pobrali broń, a nawet czołgi. W Gruzji -Szakaszwili zrobił inwazję na śpiące miasto Cchinwali, 1,5 godz.wcześniej zapewniając w tv, żę jutro zaczyna rozmowy pokojowe i zawiesza wszelkie działania w Osetii Płd. W obu przypadkach - obie strony konfliktu etnicznego dopuszczały się różnego rodzaju aktów bestialskiej przemocy. Co się zaś tyczy szacunków uchodżców z Osetii Pld, to podczas wizyty w Osetii Płn francuskiego MSZ w dn.13/14 bm, było 18 obozów namiotowych tzw.jednodobowych, każdy o liczbie łóżek do 2000, wszystkie były zapełnione prawie całkowicie. Z tych obozów ludzi rozwożono do miast w Płd. Rosji. Co do strat ludności cywilnej, to warto sobie poczytać raport na ten temat Human Right Watch, której przedstawiciele wizytowali miasto Cchinwali w dn 13 sierpnia. W tym raporcie potwierdzono użycie haubic i czołgów w niszczeniu siedzib ludzkich oraz potwierdzono przypadki strzelania z czołgów do piwnic, gdzie ludzie szukali schronienia i siedzieli przez 3 doby bez jedzenia i bez picia. Co do strat stwierdzono, że trudno jest je ocenić, bowiem z powodu braku prądu i zburzenia szpitala miejskiego, zwłok nie przyjmowano do kostnicy. Ludzie grzebali je przy domach lub wywozili poza strefę wojny. Lepiej poczytać, niż narazić się na śmieszność prowadzenia prymitywnej propagandy. Raport można poczytać (w jęz.angielskim) hrw.org/english/docs/2008/08/13/russia19620 Odpowiedz Link Zgłoś
mozart Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 12:06 No pewnie, ze sie nie wycofaja. Tam biegna przeciez rurociagi z ropa. Odpowiedz Link Zgłoś
malgos22 Stop okupacji Iraku, Serbi, Afganistanu 19.08.08, 12:07 Stop okupacji Iraku, Serbi, Afganistanu, a również Japoni, Niemiec, Włoch, Panamy, części Kuby (Quantanamo) itd Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Stop okupacji Iraku, Serbi, Afganistanu 19.08.08, 12:13 Bredzisz. Nie pij tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
malgos22 Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykanom i 19.08.08, 12:19 Rosjan uznam za aniołów jak nie rozwalą demonstrujących, a uznam ich za bandziorów równym amerykanom i nam jak potraktują demonstrujących tak jak amerykanie traktują Irakijczyków czy Serbów demonstrujących przeciwko okupacji ich krajów. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 12:40 > Rosjan uznam za aniołów jak nie rozwalą demonstrujących, a uznam > ich za bandziorów równym amerykanom i nam jak potraktują > demonstrujących tak jak amerykanie traktują Irakijczyków czy > Serbów demonstrujących przeciwko okupacji ich krajów. Amerykanie okupują Serbię? Gdzie? Amerykanie pierwsi strzelali do protestujacych? Kiedy? PS. Guantanamo - pl.wikipedia.org/wiki/Guantanamo_ (baza_wojskowa_USA) Tak to się w Polsce zawsze nazywało. Odpowiedz Link Zgłoś
malgos22 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 12:53 W Serbi swoje bazy założyli jeszcze w trakcie działań wojennych, a w Iraku okupowani mają prawo użyć wszelkich środków do demonstracji i wyparcia okupantów z ich kraju tak samo jak Polacy mieli prawo stawiać opór okupantowi niemieckiemu czy radzieckiemu. Skąd też możesz wiedzieć, jak są traktowani Irakijczycy przez okupantów, wystarczy wiedzieć zostało zabitych około 1 miliona i z tego wysnuć wnioski. Wstyd mi, że mój kraj chociaż pod kierownictwem ludzi zależnych od obcych państw, bierze udział w okupacji innych krajów. Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:16 W Iraku ludzie giną w zamachach terrorystycznych. Armia nie strzela do ludzi. Strach pomyśleć co by było gdyby amerykanie stamtąd wyszli zostawiając kraj na pastwę bandytów, którzy mordują dziesiątkami współobywateli. Popieram ich obecność w Iraku, skoro raz wdepnęli, to nie mogą stamtąd wyjść i to jest zdecydowanie mniejsze zło. Odpowiedz Link Zgłoś
malgos22 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:27 Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa okupantów. Okupanci niech opuszczą napadnięty i okupowany Irak, a Irakijczycy sami potrafią zrobić we własnym kraju porządek, np. wieszając zdrajców. Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:31 Albo wysyłając do gułagów. Czy wg ciebie ci co giną w zamachach bombowych to też zdrajcy? Bo jeśli tak to po twoich porządkach w Iraku zostanie tylko garstka 'prawdziwych patriotów" Odpowiedz Link Zgłoś
malgos22 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:36 Ty się nie martw o Irakijczyków, ty zostaw ich w spokoju. Wyobraź sobie, że okupanci polski, niemiecki i radziecki tłumaczyliby tak samo (jak teraz ty tłumaczysz okupację Iraku) konieczność okupacji polski po 2 tygodniowej wojnie w 1939 roku. Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:50 A wy zostawcie w spokoju Czeczenów. Też mają prawo do własnego kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:15 zostaw w spokoju palestynczykow, zostaw w spookoju nas Polaków, zostaw w spokoju Gruzinów, odczep się też od Rosjan, czy krwi jaką upuściłeś przez kierowanie rewolucją i mordami na narodzie rosyjskim ci nie wystarczy? Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:53 malgos22 napisała: > Ty się nie martw o Irakijczyków, ty zostaw ich w spokoju. > > Wyobraź sobie, że okupanci polski, niemiecki i radziecki > tłumaczyliby tak samo (jak teraz ty tłumaczysz okupację Iraku) > konieczność okupacji polski po 2 tygodniowej wojnie w 1939 roku To w Polsce przed 1939 rzad gazował gazem cyjanowodorowym swoich obywateli (jak Saddam w Iraku)? Napadał na oscienne kraje (Kuwejt)? Pracował nad bronią biologiczną? Ciekawa wersja historii, szkoda że nikt nie łyknie tej propagandy PS: Polska pisze sie z Dużej litery kacapie Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:11 > W Serbi swoje bazy założyli jeszcze w trakcie działań wojennych Podaj adresy tych baz? > a w Iraku okupowani mają prawo użyć wszelkich środków do > demonstracji i wyparcia okupantów z ich kraju tak samo jak Polacy > mieli prawo stawiać opór okupantowi niemieckiemu czy radzieckiemu. Może zaczniesz odróżniać pokojowe manifestacje, od walki z okupantem, a tą od zamachów terrorystycznych. > Skąd też możesz wiedzieć, jak są traktowani Irakijczycy przez > okupantów, wystarczy wiedzieć zostało zabitych około 1 miliona i z > tego wysnuć wnioski. Nie "zostało zabitych", a "zmarło w skutek" i to nie dokładne wyliczenia, a statystyczne szacunki zamieszczone w piśmie Lancet. Obejmuje też osoby którym mogła by być, a nie była udzielona pomoc lekarska. Brak tez rozdziału na "ofiary" Amerykanów i osoby zabite bombami na bazarach przez "wyzwalających" Irak. Ocena jest dość dyskusyjna czy aby naukowcy nie popełnili jakiś błędów merytorycznych. > Wstyd mi, że mój kraj chociaż pod kierownictwem ludzi zależnych od > obcych państw, bierze udział w okupacji innych krajów. A na to proponuję szklankę zimnej wody. Pomóc może nie pomoże, ale napewno nie zaszkodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:15 > Amerykanie pierwsi strzelali do > protestujacych? Kiedy? Mowisz i masz: "300-tysieczna sunnicka Faludza, polozona na zachód od Bagdadu w prowincji Anbar, przed wojna byla wlasciwie nieznana. Po inwazji Stanów Zjednoczonych stala sie matecznikiem rebeliantów i symbolem irackiego ruchu oporu. Tragedia rozpoczela sie juz 28 kwietnia 2003 r., kiedy w tym do tej pory spokojnym miescie amerykanscy zolnierze otworzyli ogien do Irakijczyków protestujacych przeciw zakwaterowaniu sil okupacyjnych w szkole podstawowej. 18 demonstrantów zginelo, kilkudziesieciu odnioslo rany. Od tej pory Faludza stala sie jednym z najgoretszych ognisk irackiej rebelii. 31 marca 2004 r. terrorysci usmiercili tu w zasadzce czterech amerykanskich "kontraktorów". Ich ciala rozwscieczony tlum spalil, rozszarpal i wlóczyl po ulicach." www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=7848 Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:18 Zapominasz,że w Iraku praktycznie prawie każdy ma broń. Wyobraź sobie jak musiała wyglądać to "pokojowa" demonstracja. Odpowiedz Link Zgłoś
kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:05 pszad napisał: > Zapominasz,że w Iraku praktycznie prawie każdy ma broń. Wyobraź sobie jak > musiała wyglądać to "pokojowa" demonstracja. Masz jakies zdjecia, filmy? To sie podziel. Bo takim gdybaniem to kazda zbrodnie mozna usprawiedliwic, bo a nuz ofiary czyms tam machaly/moze nawet pare osob z czegos strzelalo w powietrze... (istnieja zrodla potwierdzajace, ze w sierpniu 1944 roku ktos do Niemcow w Warszawie strzelal. Twoim zdaniem to usprawiedliwia wymordowanie 150 tys. ludzi?!?) Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:12 Masz rację, nie byłem ,nie widziałem, nie robiłem zdjęć. A ty? Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 Wiem na 100% 19.08.08, 14:19 Irak został napadnięty przez oszustów i zbirów, jest przez nich okupowany i okradany przez wiele lat. Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Wiem na 100% 19.08.08, 14:46 Wiesz na pewno? Kto ci tak powiedział? Twój politruk? Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: Wiem na 100% 19.08.08, 14:57 Oni wiedzą tyle, na ile ich wyszkolą. Szkoda że mało który myśli samodzielnie... Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 Nie ośmieszaj się 19.08.08, 15:04 Irak został napadnięty przez USA i pomocników pod oszukańczym pretekstem - wiedzą o tym wszyscy, tylko głupa rżniesz. Odpowiedz Link Zgłoś
pszad Re: Nie ośmieszaj się 19.08.08, 15:32 Amerykanie wdepnęli w wielkie G, ale jak wyjdą to będzie jeszcze większe G. Wszyscy to wiedzą. Kto tu rżnie głupa? Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: Nie ośmieszaj się 19.08.08, 15:35 plocczanin2 napisała: > Irak został napadnięty przez USA i pomocników pod oszukańczym > pretekstem - wiedzą o tym wszyscy, tylko głupa rżniesz. przypomnij mi proszę pretekst do rosyjskich ataków: na Gruzję na Czeczenię na Afganistan na Czechosłowację na Węgry na Litwę, Łotwę i Estonię na Finlandię na Polskę itp.. Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Re: Wiem na 100% 19.08.08, 18:06 To ciekawe, bo Polska też została napadnięta w 1939... tzn. dostała cios w plecy od zgadnij kogo śmieciu? Teraz masz czelność pisać takie brednie? Zdrajca i jeszcze się cieszy, a może kacap? Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 Re: Wiem na 100% 19.08.08, 21:01 A powiedz śmieciu, co ma wspólnego 39 rok i agresja niemieckoradziecka z agresją USA na Irak. Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: Wiem na 100% 20.08.08, 10:45 plocczanin2 napisała: > A powiedz śmieciu, co ma wspólnego 39 rok i agresja > niemieckoradziecka z agresją USA na Irak. heh kacap zaatakowany własną retoryką nie wie co odpowiedzić i obraża Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 Właśnie śmieć zaczął mnie obrażać pierwszy 20.08.08, 11:44 Ja tylko nie nadstawiłem drugiego policzka tylko dałem na odlew w mordę. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 13:48 www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=6731 O tym, jak bardzo jest tam potrzebna, świadczą wydarzenia z 28 kwietnia - w okolicach Faludży pod Bagdadem amerykańscy żołnierze otworzyli ogień do tłumu Irakijczyków, który rzucał w nich kamieniami. Zabili 13 osób, w tym dzieci, poważnie ranili 75. Byłoby inaczej, gdyby Amerykanie mogli strzelać czymś innym niż ostrą amunicją. Faktycznie - pokojowa manifestacja.... Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 co robią bandyci uzbrojeni po zęby 19.08.08, 14:05 Co robią ci obcy żołnierze uzbrojeni po zęby, co robią cywilni bandyci uzbrojeni po zęby (zwani kontraktorzy) na obcej im ziemi, ziemi Irakijczyków, na ziemi tych z kamieniami w ręku? Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: co robią bandyci uzbrojeni po zęby 19.08.08, 14:26 Właśnie, co ci bandyci robia w Gruzji? Kacapy precz! Odpowiedz Link Zgłoś
kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:28 maaac napisał: > www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=6731 > O tym, jak bardzo jest tam potrzebna, świadczą wydarzenia z 28 > kwietnia - w okolicach Faludży pod Bagdadem amerykańscy żołnierze > otworzyli ogień do tłumu Irakijczyków, który rzucał w nich > kamieniami. Zabili 13 osób, w tym dzieci, poważnie ranili 75. Byłoby > inaczej, gdyby Amerykanie mogli strzelać czymś innym niż ostrą > amunicją. > > Faktycznie - pokojowa manifestacja.... > Dzieki za ten material. Intencje miales odwrotne, ale ja sie bardzo ciesze, ze go umiesciles. To swiadczy ile warte sa gdybania niejakiego pszada na temat uzywania broni (palnej) przez Irakijczykow kilka wpisow wyzej. Powtarzam: uzycia b r o n i, bo kamien czy kij mogl byc uwazany za bron... w epoce kamiennej. (czekam na kreatywne wymyslenie jak to mozna wielki kamien rzucic na czolg i w jakikolwiek sposob zagrozic zalodze w nim obecnej...) A jesli o uzycie broni (w prawdziwym tego slowa znaczeniu) w Faludzy, to ten material mowi sam za siebie: (film o pacyfikacji Faludzy z wloskiej telewizji) www.rainews24.rai.it/ran24/inchiesta www.rainews24.rai.it/ran24/inchiesta/video/ranucci_ing.mpg (wersja po angielsku, 270 MB) Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 14:50 > uzycia b r o n i, bo kamien czy kij mogl byc uwazany za bron... w > epoce kamiennej. (czekam na kreatywne wymyslenie jak to mozna > wielki kamien rzucic na czolg i w > jakikolwiek sposob zagrozic zalodze w nim obecnej...) Rozumiem, że masz informacje, że jechała tam wyłącznie kolumna czołgów? Inaczej to jestem ciekaw czy dostałeś kiedyś brukowcem. Nawet w mając na głowie hełm? A wiesz jakie wesołe efekty daję brukowiec rzucony w jadący samochód? Normalnie kupa śmiechu. Wyraźnie jest podane, że nie chodziło o pokojową demonstracje - takie nie rzucają kamieniami, no i wojsko raczej nie jest wyposażone w typowo policyjna broń - gładkolufową, pociski nie penetrujace, gazy łzawiące, tonfy, tarcze itp. Dokładnie ten sam problem dotyczył Polski. Zanim komuchy stworzyły ZOMO mieli do wyboru albo strzelać albo uciekać. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac PS. do poprzedniego. 19.08.08, 14:53 Jest faktem że czasem komuś nerwy puszczą (czy znajdzie się jakiś psychopata) - albo dochodzi do tragicznej w skutkach pomyłki (tak jak w Polsce gdy wydano ostrą amunicję zamiast "bezpiecznej"). Jednak by móc spokojnie powiedzieć że ktoś coś robi powinieneś udowodnić, że do takich wypadków dochodzi w ponad 10% na 100% możliwych. Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 Re: PS. do poprzedniego. 19.08.08, 15:07 wynocha z obcego (ch) kraju bandyto Odpowiedz Link Zgłoś
jezoslaw Re: PS. do poprzedniego. 19.08.08, 15:41 plocczanin2 napisała: > wynocha z obcego (ch) kraju bandyto zgadzam się, Putin i jego żołdacy powinni opuscic Czeczenie i Gruzje Odpowiedz Link Zgłoś
kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 15:37 > Dokładnie ten sam problem dotyczył Polski. Zanim komuchy stworzyły > ZOMO mieli do wyboru albo strzelać albo uciekać. Czekaj, czekaj. Rozumiem, ze usprawiedliwiasz tutaj pacyfikacje dokonane przez zomo w grudniu 1970 czy tez grudniu 1981 roku?!? Tylko dlatego, ze ktos w te oddzialy srubami rzucal??? Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze usprawiedliwiajac jedna akcje, usprawiedliwia sie wszystkie podobne. Sa idioci, ktorzy tlumacza, ze polscy wojacy w Nagngar Khel mieli prawo spacyfikowac wioske, zabic cywilow, bo byli tam jacys talibowie. Tyle, ze zapominaja, ze w sierpniu 1944 roku podobna sytuacja miala miejsce w Warszawie i usprawiedliwiaja wtedy automatycznie owczesne dzialania hitlerowcow. Ale do czego zmierzam: gowno mnie obchodzi, czy amerykanie jechali tam czolgami czy byli na piechote. W ogole nie powinno tam byc, nikt ich nie zapraszal i nigdy nic nie usprawiedliwia mordu na cywilach. Ktokolwiek by go dokonywal i jak sie nie usprawidliwial. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 19.08.08, 17:30 > Czekaj, czekaj. Rozumiem, ze usprawiedliwiasz tutaj pacyfikacje > dokonane przez zomo w grudniu 1970 czy tez grudniu 1981 roku?!? > Tylko dlatego, ze ktos w te oddzialy srubami rzucal??? Tak. Choć nie do końca. Jedna sprawa to wyprowadzenie na ulicę wojska w celu pacyfikacji demonstracji. Druga to środki używane do tej pacyfikacji. Zresztą nie można jedną miarą podchodzić do wszystkiego co się działo czy w 1970 czy 1981. Ale musisz się liczyć, że jeżeli przeciwko regularnemu wojsku wystąpisz z kamieniami mogą cię zabić. > Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze usprawiedliwiajac jedna akcje, > usprawiedliwia sie wszystkie podobne. Nie. Nie rozumiem. Usprawiedliwienie kogoś kto w samoobronie zadźgał drugiego człowieka nożem nie usprawiedliwia napaści kogoś z nożem na spokojnego przechodnia. Każdą sprawę nalezy odnosić do istniejących w tym momencie warunków. Policjantów którzy mogli użyć środków obezwladniających a woleli strzelać nie można równie traktować jak wojsko które ma do dyspozycji tylko broń ostrą. > Sa idioci, ktorzy tlumacza, ze polscy wojacy w Nagngar Khel mieli > prawo spacyfikowac wioske, zabic cywilow, bo byli tam jacys > talibowie. Tyle, ze zapominaja, ze w sierpniu 1944 roku podobna > sytuacja miala miejsce w Warszawie i usprawiedliwiaja wtedy > automatycznie owczesne dzialania hitlerowcow. Powoli powoli. Mieszasz kilka spraw na raz. Po pierwsze tak naprawde nie wiemy co się stało w Nagngar Khel. Po drugie oczywiście - jak ktoś strzela do wojska spośród domów mieszkalnych, a nie da się wycofać i inaczej złapać strzelającego to należy odpowiedzieć ogniem. W interesie mieszkańców tych domów jest by takich "genialnych" strzelców załatwić od tyłu nożami. Jeżeli tego nie robią liczyć muszą się z konsekwencjami - nie prowadzi się wojny na pół gwizdka - trzeba się określić jaka jest twoja rola. Jeżeli przy czymś takim giną ludzie to wina jest po stronie tych co z budynków atakowali, a nie tych co do nich strzelali. Oczywiście w tym kontekście Niemcy mieli pełne prawo strzelać do budynków mieszkalnych w Warszawie. Za rozpętanie walk ulicznych odpowiada AK, a nie Niemcy (choć uważam, że warto było). Niemcy za to odpowiadają za to że wogóle znaleźli się we Warszawie, za to co robili z jeńcami i za niszczenie pustego już miasta. > Ale do czego zmierzam: gowno mnie obchodzi, czy amerykanie jechali > tam czolgami czy byli na piechote. W ogole nie powinno tam byc, > nikt ich nie zapraszal i nigdy nic nie usprawiedliwia mordu na > cywilach. Ktokolwiek by go dokonywal i jak sie nie usprawidliwial. No i to by było na tyle. Bo fakty faktami, a Ty po prostu nie lubisz Amerykanów. Więc po co Ci ta cała dyskusja skoro "wiesz lepiej" kto jest winny? Mord? Mord bo strzelali ci których nie lubisz? Oczywiście że w zalezności od warunkó i do cywilów strzelanie może być usprawiedliwione. Jak ktoś jest "cywil" nie oznacza od razu że będzie świętą krową i może robić wszystko - ot chociażby próbować zabić drugiego człowieka rzucając w niego kamieniami. A co do "nikt ich tam nie zapraszał" to widzę, że popierasz mordowanie przez Saddama Kurdów czy Szyitów. Bo to jego obywatele więc może sobie użyć. Amerykanom to nie wolno, a jemu tak. A może mieliśmy się modlić o cud nawrócenia Saddama i parti BAAS? Odpowiedz Link Zgłoś
kijwoko Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 20.08.08, 08:59 Tylko to ci skomentuje: > > Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze usprawiedliwiajac jedna akcje, > > usprawiedliwia sie wszystkie podobne. > Nie. Nie rozumiem. Usprawiedliwienie kogoś kto w samoobronie > zadźgał drugiego człowieka nożem nie usprawiedliwia napaści kogoś z > nożem na spokojnego przechodnia. Nie rozumiesz, to NIE jest podobna sytuacja. Usprawiedliwianie jednego aktu samoobrony jest usprawiedliwieniem innego aktu samoobrony. No chyba ze "napaść kogoś z nożem na spokojnego przechodnia" jest rowniez samoobrona w twoim mniemaniu, to ja wymiekam... Aha, zeby wszystko bylo jasne: nie uwazam, ze obrzucenie wojska kamieniami stanowi dla niego zagrozenie i ze wtedy jest aktem samoobrony wystrzelanie tlumu z ktorego te kamienie polecialy. > No i to by było na tyle. Bo fakty faktami, a Ty po prostu nie > lubisz Amerykanów. Więc po co Ci ta cała dyskusja skoro "wiesz > lepiej" kto jest winny? Mord? Mord bo strzelali ci których nie > lubisz? Daruj sobie takie uwagi, bo na przyklad Polakow lubie (w koncu ze swoimi rodakami trzeba sie lubic), ale kiedy polscy wojacy ukatrupia gdzies cywilow, to tez to jest zbrodnia. Co ma do rzeczy kto popelnia zbrodnie? Moze spytaj sie na przyklad tych zabijanych czy robi im roznice kto ich zabija. > A co do "nikt ich tam nie zapraszał" to widzę, że popierasz > mordowanie przez Saddama Kurdów czy Szyitów. Bo to jego obywatele > więc może sobie użyć. Amerykanom to nie wolno, a jemu tak. A może > mieliśmy się modlić o cud nawrócenia Saddama i parti BAAS? A tego myslenia na skroty to gdzie cie nauczyli? Moze za duzo telewizji ogladasz i wszystkich "inteligentow" odmalowujacych swiat jedynie w czerni i bieli. Znajdz mi jakas moja wypowiedz gdzie nie nazywam saddama... takim synem. Odpowiedz Link Zgłoś
plocczanin2 Re: Rosjan uznam za aniołów albo równym amerykano 20.08.08, 10:32 kijwoko napisał: > Tylko to ci skomentuje: > > > > Mam nadzieje, ze rozumiesz, ze usprawiedliwiajac jedna akcje, > > > usprawiedliwia sie wszystkie podobne. > > Nie. Nie rozumiem. Usprawiedliwienie kogoś kto w samoobronie > > zadźgał drugiego człowieka nożem nie usprawiedliwia napaści kogoś z > > nożem na spokojnego przechodnia. > > Nie rozumiesz, to NIE jest podobna sytuacja. Usprawiedliwianie jednego aktu > samoobrony jest usprawiedliwieniem innego aktu samoobrony. No chyba ze "napaść > kogoś z nożem na spokojnego przechodnia" jest rowniez samoobrona w twoim > mniemaniu, to ja wymiekam... > > Aha, zeby wszystko bylo jasne: nie uwazam, ze obrzucenie wojska kamieniami > stanowi dla niego zagrozenie i ze wtedy jest aktem samoobrony wystrzelanie tlum > u > z ktorego te kamienie polecialy. > Gdyby to było usprawiedliwieniem to należałoby też zrehabilitować armię hitlera, przez cały okres okupacji 39-45 Polacy starali się do nich strzelać, wysadzać pociągi, a nie rzucać kamieniami. Ich działania byłyby usprawiedliwone np. Polacy zabili jednego Niemca, to w zamian powiesili dziesięciu Polaków. Dla uczciwej oceny najważniejszym jest to, kto kogo napadł, a kto się bronił. W Iraku, Afganistanie, Gruzji i w każdym miejscu na świecie odpowiedź na to pytanie jest NAJWAŻNIEJSZA. Odpowiedz Link Zgłoś
wredne_kacapy Rassija eto kulturnyj narod, a jej car.. 19.08.08, 22:21 Władimir Tuhajbejowicz Fiutin to Fuhrer KGB-GRU-FSB, mafii, kryminalistów i wszelkiej maści swołoczy ! Odpowiedz Link Zgłoś
wredne_kacapy Kacapy to hieny w skórach wilka.. 19.08.08, 22:40 Tę Hordę Hunów i Wandali, zarządzaną przez faszystowska klikę degeneratów z KGB-GRU trzeba zetrzeć z powierzchni ziemi. Raz na zawsze! Nie zasługuje na to, aby żyć obok cywilizowanego świata !!!..!! Odpowiedz Link Zgłoś
puch4cz Jakiej okupacji agentko? 19.08.08, 18:04 Ruscy zatrudniają coraz bardziej dennych pustaków. Odpowiedz Link Zgłoś
malgos22 Re: Jakiej okupacji agentko? 20.08.08, 07:59 amerykance też coś słabo opłacają swoich agenciaków, bo mają tylko takich tępych jak ty i kaczorki Odpowiedz Link Zgłoś
czajnik75 Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 12:08 Ja nie wiem co jeszcze Rosja musi zrobić, by Zachód zareagował? Jak odpali jakąś jądrową rakietę to dalej bedziemy się zastanawiać jak rozmawiać z Rosją? Wiecej uwag: blog.czajka.art.pl/2008/08/wojna-nie-tylko-o-gruzje.html Odpowiedz Link Zgłoś
olias Re: Wojna w Gruzji: wtorek, 19 sierpnia 19.08.08, 14:17 ależ "zachód" reaguje. większość polityczków ma biegunkę od wielu dni, niektórzy modlą się do wszystkich bogów jakich tylko zapamiętali z dzieciństwa. Ot, ćwoki, ot stara ciotka Europa. jak się mówiło cymbało słowa prawdy o Rosji to się oganiali jak od muchy. że niby Polak to urodzony rusofob. Brawo Francja, francuski kogucik został potraktowany jak niedorozwinięte piskle. Merkelowa udaje że jej chwilowo nie ma w układzie słonecznym (to postęp, bo wyglądało mi że zapisze Niemcy do WNP). ciekawe co te darmozjady teraz wymyślą. My zrobiliśmy co do nas należało, oni muszą coś zrobić z rąsiami umoczonymi w nocniczku. Odpowiedz Link Zgłoś
wredne_kacapy Swaboda dla Czecznii, Siewiernoj Osietii i Sibira! 19.08.08, 12:09 Odpowiedz Link Zgłoś