Dodaj do ulubionych

Ponad połowa alkotestów może nie mieć legalizacji

22.10.08, 13:23
Fajnie, przypomina to stary kawał o prostytutce i fałszywych
dolarach (dolaro falsificato - sifiliso autentico)

Wskazanio falsificato - mandato i problemo autentico :((

Nawet badania laboratoryjne są niemiarodajne, często to samo
laboratorium może wydać różne wyniki tego samego a teraz jeszcze ten
brak legalizacji !

Ciekawe co jeszcze ?

A to Polska właśnie ....
Obserwuj wątek
    • szrama_z_szarm Ponad połowa alkotestów może nie mieć legalizacji 22.10.08, 16:44
      Nie ma czegoś takiego jak "Główny Urząd Miar i Wag". Waga jest miarą. W Polsce
      funkcjonuje zaś Główny Urząd Miar.
    • 1nick Do redaktora 22.10.08, 17:09
      Szanowny panie redaktorze.
      Po przeczytaniu tego artykułu aż złapałem się za głowę tyle w nim błędów. Nie
      mam oczywiście na myśli składni ani gramatyki gdyż od młodości sam mam z tym
      problemy(pewnikiem nie będę pisał już w żadnej gazecie) ale błędy merytoryczne.

      Po pierwsze: Nie ma żadnego Urzędu Miar i Wag i to od dobrych 15 lat. A jak
      się nazywa ten urząd to pan redaktor może sobie sprawdzić w internecie (
      polecam google).
      Po drugie : Rzeczywiście od mniej więcej 2000 roku w Polsce analizatory
      wydechu podlegały prawnej kontroli metrologicznej (czyt. legalizacji), ale
      świadectwa legalizacji ważne były jedynie 6 sześć miesięcy a nie 12 jak to
      określił " szef polskiej drogówki". Co panie redaktorze oznacza, że żaden z
      obecnie użytkowanych analizatorów wydechu nie ma ważnej legalizacji.
      Informacje o czasie ważności jak i reszcie także spokojnie można uzyskać w necie.
      Po trzecie: Te prywatne podmioty jak pan napisał to: Akredytowane laboratoria
      które posiadają akredytację PCA ( sprawdź pan co to oznacza) . Podmioty te w
      także legalizowały analizatory wydechu na podstawie upoważnień wydanych przez
      Prezesa Głównego Urzędu Miar.
      W Polsce funkcjonowały do tej pory trzy główne ośrodki Okręgowy Urząd Miar w
      Gdańsku i dwa niezależne laboratoria jedno w Poznaniu drugie w Paczkowie
      później także w Warszawie. Dziś ich liczba zwiększyła się o 1 jeden.
      O reszcie można by napisać pracę doktorską tylko po co ?
      Na to, że analizatory wydechu wyszły z prawnej kontroli metrologicznej to w
      głównej mierze zasługa policji spuszczamy zasłonę milczenia ? Prawda panie
      redaktorze ?
      Itd. itd.
      pozdrawiam
    • 1nick Re: Ponad połowa alkotestów może nie mieć legaliz 22.10.08, 17:16
      absurdello napisał:


      > Nawet badania laboratoryjne są niemiarodajne, często to samo
      > laboratorium może wydać różne wyniki tego samego a teraz jeszcze ten
      Badania laboratoryjne zawsze były i są miarodajne. W każdej jednostce obowiązuje
      system jakości 17025 ( dla laboratoriów pomiarowych). Pomiędzy poszczególnymi
      jednostkami badającymi analizatory wydechu prowadzone były i są badania
      porównawcze. Metody badań jak stanowiska badawcze są jednakowe lub zbliżone dla
      wszystkich jednostek także nie ma się co podniecać i siać defetyzmu. Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka