Dodaj do ulubionych

Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz

17.11.08, 07:20
87% Polaków też może jeździć do USA, więc w czym problem. Odrzuca
się jedynie 13% wniosków, większość w Krakowie.
Jeżeli ktoś "podlega" pod Warszawę, to ma 97% szansę na to że
dostanie wizę.
Obserwuj wątek
    • lukassuss Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 08:00
      Nie rozumiem podniety ruchem bezwizowym do stanów...
      Osobiście nie chciałbym jechać do tego bajzlu nawet za dopłatą. Co tam oglądać
      ?? Zero zabytków, pomieszanie ras bez ładu i składu, chyba tylko po to żeby się
      znajomkom chwalić, że się w "hameryce było"...
      • krytykk Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:01
        Zdjęcie na naszej klasie będziesz mógł wkleić z podpisem "Ameryka", "Czikago" "Nju jork" itp.
        • kot.puszek.okruszek Gratulujemy Czechom :) 17.11.08, 10:36
          My, jako "strategiczny partner USA", nadal musimy płaszczyć się w ambasadzie/konsulacie o ten ważny papierek, uiszczając wcześniej niemałą opłatę.

          A mam nieodparte wrażenie, że gdyby cała UE stanowczo nacisnęła w tej sprawie na USA, wszyscy obywatele UE już dawno byliby traktowani jak należy.

          --
          Przebudowa Wyzwolenia DK52 Bielsko-Biała
          Makiety kolejowe
          Egipt zdjęcia
          • grundol1 Re: Gratulujemy Czechom :) 17.11.08, 10:47
            kot.puszek.okruszek napisał:
            > A mam nieodparte wrażenie, że gdyby cała UE stanowczo nacisnęła w tej sprawie n
            > a USA, wszyscy obywatele UE już dawno byliby traktowani jak należy.

            Bzdura. UE nie jest jeszcze jednym państwem, więc jego członkowie nie mogą być
            traktowani jednakowo. A zasady przyznawania państwom ruchu bezwizowego są jasno
            określone. Gdyby wyłączyć z Polski województwa podkarpackie i małopolskie to juz
            dawno jeździlbyśmy do USA bez wiz.
            • znajomy_jennifer_lopez Polska jest upokarzana przez zakopiańską biedote 17.11.08, 11:30
              kt. wciąż ma za mało dutków więc jedzie za Ocean po 'as best job' ;-)
              Gdyby Limanowa i okolice była w Czechach sytuacja byłaby dokładnie odwrotna
              • kronopio77 90% Polaków przynosi za granicą Polsce wstyd 17.11.08, 11:37
                Kto był choć raz na zorganizowanych wczasach lub wycieczce, ten wie :)
                Przychodzenie do restauracji w koszulce na ramiączkach, klapkach i krótkich
                gaciach, potajemne wynoszenie z restauracji jedzenia celem przygotowania kanapek
                na następny dzień, bezustanne chlanie, załatwianie się w miejscach publicznych,
                wykrzykiwanie przekleństw na ulicach... To tylko kilka przykładów.
                • edek47 Ucz sie jezykow obcych... 17.11.08, 12:44
                  to poznasz lepiej swiat i ludzi.Polacy nie sa wzorcowym narodem,ALE
                  DO OSTATNICH NIE NALEZA.
                • krzysieknn Właśnie opisałeś angielskiego turystę w Krakowie 17.11.08, 13:17
                  z wyjątkiem wynoszenia towaru na kanapki. ale poza tym wszystko sie
                  zgadza. Możesz opcjonalnie zamiast krótkich gaci zobaczyć na zalanym
                  facecie STRINGI, ale to nie polepsza wrażeń estetycznych.
            • jacek19 Re: Gratulujemy Czechom :) 17.11.08, 12:31
              > określone. Gdyby wyłączyć z Polski województwa podkarpackie i małopolskie to ju
              > z
              > dawno jeździlbyśmy do USA bez wiz.


              najpierw to ja bym ciebie debilu wylaczyl ze spoleczenstwa.
            • bad_puppy Re: Gratulujemy Czechom :) 17.11.08, 13:05
              Prawdziwa przyczyna jest jak sądzę mniej prozaiczna.
              Pewnego razu miałem zaproszenie od rdzennej rezydentki US na dwutygodniowy
              wyjazd turystyczny. Studiowałem w Polsce i nie miałem zamiaru sie do tam wynosic
              ;). Wizy z jakiegos powodu nie otrzymałem, od tamtej pory inaczej patrzę na
              sprawę odmów wizowych. Chociaż pamiętając tłum pod ambsadą w Krakowie muszę
              przyznać że sam bym nie wpuścił do siebie większości tych ludzi...
      • rybitwa_czubata Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:05
        > ?? Zero zabytków, pomieszanie ras bez ładu i składu, chyba tylko po to żeby się
        > znajomkom chwalić, że się w "hameryce było"...

        masz racje, ja tez wole sie cieszyc czystoscia rasowa paryza, londynu, rzymu.
      • michalng Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:08
        No masz racje. znacznie lepiej pojechać do Lichenia :)
      • z.wyspy licheń! 17.11.08, 10:34
        ja tez wolę u nas poogladac cos naprawde ladnego. na przyklad
        bazylikę w licheniu. korzenie tego piękna są są w tysiącach lat
        kultury europejskiej. i w serialach z wenezueli, :).
        • milena.rl Re: licheń! 17.11.08, 12:27
          ..bo w ojczyźnie najpiękniej.
          Owsikowa.
      • pan.tofelek Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:37
        kolega lukassuss to musi być mocno ograniczonym człowiekiem twierdząc że tam nie
        ma czego oglądać. Ale pewnie już kilka razy dostał odmowę wizy więc dlatego się
        sfrustrował :)
        Te czasy w których wyjazd to "hameryki" to "było coś" już dawno minęły!
        Stary! obudź się i wyjdź z okopów!
        Życzę Ci żebyś kiedyś poleciał i zobaczył chociażby to co stworzyła tam natura,
        że nie wspomnę o architekturze.
        • lukassuss Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 15:03
          Jestem po prostu pragmatykiem. Może warto tam zobaczyć naturę - tu się zgodzę. I
          NIC więcej. Ale dziwię się ludziom skłonnym wystawać pod ambasadą i jeszcze
          płacić za jakiś świstek z prawem wjazdu do tego tygla...

          I tak się zabawnie składa że mam podwójne obywatelstwo - w tym brytyjskie - i
          mogę bez problemu jechać do stanów - ale nie skorzystałem i nie skorzystam. Jest
          mnóstwo innych o wiele piękniejszych krajów i wiele łatwiej dostępnych...
      • mirekp70 po prostu tylu Czehów nie zostaje tam na czarno 17.11.08, 11:06
        Tak długo jak masowo nie będziemy nielegalnie pracować w USA, i
        przedłużać pobyt wuzy będą. Zasady są proste i jasne. Po prostu
        mniej czehów zostaje i pracuje w USA na czarno
      • adam111115 Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:37
        Osobiście nie chciałbym jechać do tego bajzlu nawet za dopłatą. Co tam oglądać
        > ?? Zero zabytków


        Czuć że w d**** byłeś i goowno w życiu widziałeś
        • lukassuss Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 14:59
          Sądząc po twojej elokwentnej i kulturalnej wypowiedzi masz tak z 14 lat więc
          śmiem twierdzić że o wiele więcej widziałem niż ty - dziecię neostrady. To że
          coś obejrzałeś w MTV nie znaczy że coś naprawdę widziałeś syneczku...

          Odnośnie wymieszania ras w USA chodziło mi o fakt, iż raczej mało kto pamięta że
          ci, którzy nazywają się sami "amerykanami" to mieszańcy, potomkowie kolonistów
          pochodzących z całej Europy i Azji. Prawdziwi amerykanie to indianie. Czasem
          myślenie nie boli...
    • masy Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 09:21
      a Polacy nie:))

      czemu służyła asysta w krwawo okupionej interwecji w Iraku?
      zdobyciu ropy?
      • z.wyspy glupie pytanie! 17.11.08, 10:37
        a czemu furiat wali łbem w mur, aż straci przytomnosc? temu samemu
        słuzyła... jacy "obywatele", tacy "politycy"...
      • grundol1 Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:37
        > czemu służyła asysta w krwawo okupionej interwecji w Iraku?
        > zdobyciu ropy?

        A co ma wspólnego jedno z drugim? Zasady ruchu bezwizowego w USA są jasno
        określone i gdyby nie Podhale i Podkarpacie to Polska dawno te zasady by spełniła.
    • marek_gonska Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:05
      Współobywatelom naszego kraju wydaje się,że wszędzie jest tak
      samo.Znaczy się jak w Polsce.Się załatwi,się rozumie,na czarno
      itd.Później się dziwią,że inni przestrzegają prawa i pilnują swoich
      interesów.USA to oczywiście,nie jest raj na ziemi i jak pokazał
      ostatni kryzys też mają problem z przestrzeganiem prawa.ALE TO
      CIAGLE SĄ USA!!!!!I jeszcze długo pozostaną.Dla wielu ziemią
      obiecaną.O wielkich możliwościach.To nie pierwszy kryzys i nie
      ostatni.Stany wyjdą z tego, ale my z polskości to chyba
      nigdy.Niestety!
    • norbertrabarbar Bush wpuścił Kaczyńskiego tylko do przedpokoju 17.11.08, 10:09
      Bush podał rękę Kaczyńskiemu na korytarzu, a ten po powrocie stwierdził
      "Wszystko załatwiłem" - to znaczy zgodziłem się na wszystko. To po co mają
      takich szmaciarzy wpuszczać??
      • edek47 Bush wpuścił Kaczyńskiego tylko do przedpokoju i 17.11.08, 11:04
        do wychodka przed bialym domem.
      • mirekp70 Nie rozumiecie że to nasza wina??? 17.11.08, 11:05
        Tak długo jak masowo nie będziemy nielegalnie pracować w USA, i
        przedłużać pobyt wuzy będą. Zasady są proste i jasne. Po prostu
        mniej czehów zostaje i pracuje w USA na czarno
        • edek47 Wiecie i nie rozumiecie ... 17.11.08, 11:15
          rozumiecie i nie wiecie, ze za dulary czeka was ciezka praca, ktora
          nawet meksyki pogardzaja.Przeciez zdrowo nap...lic sie mozna i w
          Polsce.
          • plorg Re: Wiecie i nie rozumiecie ... 17.11.08, 11:20
            edek47 napisał:

            > Przeciez zdrowo nap...lic sie mozna i w Polsce.
            ------------------
            Otoz to! I to bez tych wszystkich problemow, kosztow podrozy, jezyka
            itp.itd.
    • michalng Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:13
      > 87% Polaków też może jeździć do USA, więc w czym problem. Odrzuca
      > się jedynie 13% wniosków, większość w Krakowie.

      To ze odrzuca się 13% wniosków nie oznacza ze 87 % polaków możne jechać do USA.
      A swoja droga to fakt ze jak by górale trochę z "wnioskami" przystopowali to już
      dawno wszyscy mogli byśmy jeździć bez wiz.
    • old.european Polakow USA trzymaja do innych zadan. 17.11.08, 10:25
      • edek47 Polakow trzymaja do zadan specjalnych. 17.11.08, 11:01
        Nie wyjezdzac przez rok do USA, TO ODMOWY SPADNA DO ZERA.
        • plorg Re: Polakow trzymaja do zadan specjalnych. 17.11.08, 11:11
          edek47 napisał:

          > Nie wyjezdzac przez rok do USA, TO ODMOWY SPADNA DO ZERA.
          ---------------
          Popieram :-)) Proponowalbym nawet w ogole nie wyjezdzac do USA.
          Bojkotowac faszystow!
        • omlet.schabowy A co, jest jeszcze azbest na dachach? 17.11.08, 15:22

          • edek47 Tego swinstwa jest jeszcze duzo w USA. 17.11.08, 17:13
            BUDOWNICTWO amerykanskie moze nie jest tak prymitywne jak
            australijskie, ale duzo sie od niego nie rozni.W AUSTRALII klimat
            pozwala na budowlane buble,A W AMERYCE NIESTEY NIE,i to jest wlasnie
            problem.
    • jola5033 Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:25
      A nasi przyjaciele amerykanie mają nas w nosie!!!!!

      CZy to nie paranoja?
      Nie możemy dopstać wiz, bo mamy za dużo odmów wydania.......
      A kto te odmowy wydaje?!!!!!!!!!
    • bezpisu jasne zasady 17.11.08, 10:27
      Zastanawiam się, dlaczego Amerykanie nie opublikują po prostu
      jasnych zasad: kto może dostać wizę. Gdyby bylo z góry wiadomo, że
      ktoś np. bez pracy nie może zwiedzać Stanów, żaden bezrobotny o
      zdrowych zmyslach nie wydawalby kilkuset zlotych na procedurę
      otrzymania wizy, bo wiedzialby, że z góry jest skazana na
      niepowodzenie.

      A tak Amerykanie nie dają jasnych kryteriów, mogą rozpatrywać
      wnioski wedlug wlasnego widzimisię, a dzięki temu nabijają sobie
      kasę, biorąc pieniądze od osób ubiegających się o wizę (dla
      niezorientowanych - placi się niezależnie od tego, czy wniosek
      zostanie rozpatrzony pozytywnie, czy negatywnie). Amerykanom po
      prostu nie oplaca się rozpatrywać polskich wniosków pozytywnie, bo
      stracą moze niezbyt znaczące, ale stale źródlo dochodów...
      • jakeww Re: jasne zasady 17.11.08, 10:30
        Znaczy no nie da się tak jasno bo np. bezrobotny może być wczorajszy
        prezes banku który ma pieniądze przecież...

        • czwarty.wymiar Re: jasne zasady 17.11.08, 10:34
          Za to teraz jest tak niejasno, że możesz mieć pracę, dom (i co tam jeszcze chcesz), a konsul i tak ci nie da wizy, bo... nie i już.
          • mirekp70 Re: jasne zasady 17.11.08, 11:02
            Nie wiem. Ja jakoś dostałem wizę na 10 lat do USA bez najmniejszychh
            problemów. Szybko, sprawnie, kulturalnie. Przyzwoita poczekalnia,
            można było normalnie siąść i poczytać gazetę, zresztą nie musiałem
            czekać więcej niż 30 minut. Rozmowa z konsulem nie dłuższa niż 5
            minut, żadnych bezsensownych czy upokarzających pytań nikt mi nie
            zadawał.

            Niestety nie da się tego samego powiedzieć o załatwianiu wizy do
            Rosji - spędziłem pół dnia w kolejce przed bramą, dobrze, że było to
            latem i nie padało. za pierwszym razem zresztą czekałem na darmo, bo
            zanim doszła moja kolej, skończyły się ich godziny pracy.
            • czwarty.wymiar Re: jasne zasady 17.11.08, 11:10
              Jasne, jasne...
              Pewnie, że usiąść sobie możesz... i posłuchać jak ci przed tobą zdają relacje ze swojego życia. A pytania z tego co słyszałem, są różne: co, kto, po co, ile itd. Jeśli chodzi o czas, to niektórzy spowiadali się nawet po kilkadziesiąt minut.
            • kociolub Re: jasne zasady 17.11.08, 11:18
              Łaska pańska na pstrym koniu jeździ.
              Miałam 10-letnią wizę, byłam tam dwa razy i dwa razy wróciłam.
              Zmieniłam paszport, więc chciałam przenieść wizę do nowego, co jest zwykle tylko
              formalnością. Okazało się, że pani konsul mi nie wierzy, że wrócę po upływie 6
              miesięcy (chciałam jechać na miesiąc wakacji) i że nie podejmę tam pracy. Jakoś
              jej to nie obchodziło, że mam tutaj firmę, niepuste konto w banku, a także inne
              zobowiązania.
              Argument był jeden "nie, bo nie" i żadnej dyskusji. Cudowne uczucie kiedy Cię
              przekonują, że jednak jesteś wielbłądem.
              • plorg Re: jasne zasady 17.11.08, 11:23
                kociolub napisała:

                > Cudowne uczucie kiedy Cię przekonują, że jednak jesteś wielbłądem.
                ---------------------
                Bo trzeba miec troche szacunku dla siebie. Jak ktos siebie samego
                nie szanuje, to nie moze oczekiwac, ze inni beda.
                • edek47 Pewnie usmiechala sie po 'amerykansku'... 17.11.08, 11:51
                  i pan/pani konsul zauwazyl/la braki w uzebieniu.
                • kociolub Re: jasne zasady 19.11.08, 13:08

                  > > Cudowne uczucie kiedy Cię przekonują, że jednak jesteś wielbłądem.
                  > ---------------------
                  > Bo trzeba miec troche szacunku dla siebie. Jak ktos siebie samego
                  > nie szanuje, to nie moze oczekiwac, ze inni beda.
                  >
                  :-)) Ciekawe, że brak szacunku do siebie objawił się chęcią posiadania porządku
                  w dokumentach :-))
              • topek2000 Re: jasne zasady 17.11.08, 13:28
                > Łaska pańska na pstrym koniu jeździ.
                > Miałam 10-letnią wizę, byłam tam dwa razy i dwa razy wróciłam.
                > Zmieniłam paszport, więc chciałam przenieść wizę do nowego, co jest zwykle tylk
                > o
                > formalnością.
                Cos sciemniasz dziewcze.
                Jak masz nowy paszport a w starym wazna wize to jezdzisz z dwoma paszportami.
                Wizy nie trzeba "przenosic"

                Ja robilem wize w konculacie w Monachium (gdzie mieszkam). Pytali gdzie pracuje
                i ile zarabiam. Zona ktora tez sie starala o wize nie byla pytana juz o nic! :)
                Oboje dostalismy na 10 lat.
                Bylismy we wrzesniu na 2 tygodnie na wschodnim wybrzezu: NYC-Atlantic city-
                waszyngton-poludniowa floryda (key west, miami, west palm beach)

                topek -> jak zawsze pozdrawiajacy
                • kociolub Re: jasne zasady 19.11.08, 13:04
                  Tak, można pojechać z dwoma paszportami, pod warunkiem, że dane osobowe są takie
                  same, moje się w międzyczasie zmieniły, a stary paszport stracił okres ważności.
                  Kilka lat wcześniej wizę też dostałam bez problemu. Jak pisałam byłam tam już
                  dwa razy na wakacjach. Widocznie uznali, że to wystarczy :-)
            • edek47 A to ciekawe... 17.11.08, 11:38
              to do Rosji jezdzi sie teraz bez przymusu ?
          • plorg Re: jasne zasady 17.11.08, 11:08
            czwarty.wymiar napisał:

            > Za to teraz jest tak niejasno, że możesz mieć pracę, dom (i co tam
            > jeszcze chcesz), a konsul i tak ci nie da wizy, bo... nie i już.
            ---------------------
            Czyzby to nie zalatywalo przypadkiem glupkowatym uogolnieniem?
            • czwarty.wymiar Re: jasne zasady 17.11.08, 11:22
              Racja, miało być: "a bywa, że konsul i tak ci nie da wizy, bo... nie i już"
    • jakeww Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:27
      Pamiętam jak pan Broonisław Komorowski 2 lata temu mówił w telewizji
      że tu potrzeba profesjonalnego lobbyingu którego rząd nie potraffi i
      Polacy bez wiz do USA pojadą
    • plorg Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:29
      Jakie to szczescie dla Czechow, zazdroszcze im jak cholera.

      "amerykańskie władze wymagają od nich jedynie rejestracji w
      elektronicznym systemie ESTA i paszportów, zawierających dane
      biometryczne"
      -------------------
      Wystarczy 'jedynie' sie zarejestrowac w amerykanskim gestapo,
      dostarczyc wszelkie dane biometryczne i juz mozna trafic do "raju".
      esta.cbp.dhs.gov/
      • tymon99 Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:49
        plorg, idź do domu. ty i tak masz tylko sowiecki paszport, dawno nieważny.
        • plorg Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:53
          Alez tymonku, jestem w domu, nie musze nigdzie chodzic.
          Masz jeszcze cos 'madrego' do napisania?
    • lintur Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:32
      Powinniśmy wprowadzić wizy dla amerykańców
    • allspice Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:33
      Nie lubią tam nas i tyle:(
      • klod1 Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:52
        a kto was lubi? oprocz tam gdzie was nie znaja.
    • czwarty.wymiar Ale żeś wydumał 17.11.08, 10:39
      Wypełnij wniosek, zapłać, pojedź na rozmowę, odczekaj swoje, wyspowiadaj się... Tak wygląda załatwianie wizy. Podoba Ci się to?
      • plorg Nie rozumiem ludzkiej woli... 17.11.08, 10:45
        ...pchania sie tam gdzie ich nie chca.
        • czwarty.wymiar Re: Nie rozumiem ludzkiej woli... 17.11.08, 10:57
          A ja nie rozumiem dlaczego niektórzy z zapałem rzucają takimi głupkowatymi uogólnieniami .
          • plorg Re: Nie rozumiem ludzkiej woli... 17.11.08, 11:05
            czwarty.wymiar napisał:

            > A ja nie rozumiem dlaczego niektórzy z zapałem rzucają takimi
            > głupkowatymi uogólnieniami .
            ----------------------
            Moje stwierdzenie nie bylo uogolnieniem.
            Nie ma w nim nic glupkowatego.
            Piszac swoj post nie przejawiam zadnego zapalu, raczej znudzenie
            tematem wiz do USA.
      • balajanek Jak $$$ spadną poniżej 2.00PLZ to zniosą... 17.11.08, 10:50
        ...wizy a to już niedługo.A wtedy na poważnie trzeba będzie wprowadzić wizy w
        obawie przed zwolennikami Obamy-białymi inaczej.
        A tam gdzie mnie nie chcą po prostu się nie pcham.Summa summarum to ich
        strata(gospodarcza) obojętnie czy bym jechał turystycznie czy zarobkowo.
        • michalng Re: Jak $$$ spadną poniżej 2.00PLZ to zniosą... 17.11.08, 11:31
          > A tam gdzie mnie nie chcą po prostu się nie pcham.Summa summarum to ich
          > strata(gospodarcza) obojętnie czy bym jechał turystycznie czy zarobkowo.

          Wiza jest nam potrzebna do odwiedzania pewnie jakiś ponad 80% krajów na świecie.
          Co wcale nie oznacza ze nas tam "nie chcą". Inna sprawa ze uzyskanie tych wizy
          jest troszkę mniej trudne niż amerykańskiej.
      • pi3141592 Re: Ale żeś wydumał 17.11.08, 11:30
        > Wypełnij wniosek, zapłać, pojedź na rozmowę,
        > odczekaj swoje, wyspowiadaj się...
        > Tak wygląda załatwianie wizy.
        >
        Widzisz, ja akurat mam wize 10-letnia (business), wiec
        wiem jak to wygladalo:
        -> fakt wypisalem wniosek (znasz jakis kraj gdzie sie
        dostaje wize *bez* skladania wniosku?);
        -> pojechalem na rozmowe;
        -> odczekalem cos moze ze dwie minuty i to tylko dlatego, ze przepuscilem jakas
        staruszke co przyszla rownoczesnie ze mna;
        -> oslawiona "spowiedz", ktora tak straszysz trwala moze kolejne dwie minuty i
        sprowadzala sie do tego, ze powiedzialem kiedy i dokad chce jechac.
        Koniec. Kropka.

        Tak wyglada *faktyczne* uzyskanie wizy wiec nie wypisuj
        bzdur.
        • czwarty.wymiar Re: Ale żeś wydumał 17.11.08, 11:36
          Nie nabzdyczaj się.
          Też byłem po wizę. Trochę czasu czekałem w kolejce, więc miałem okazję posłuchać i poobserwować jak to naprawdę wygląda.
    • skrot.myslowy aron2004 ->pała z wnioskowania, statystyki, logiki 17.11.08, 10:50
      13% odrzuconych podań oznacza tylko, że 87% tych Polaków którzy ZŁOŻYLI
      PODANIA!!! może wjechać na teren USA. Co wcale nie oznacza, że 87% całej
      populacji Polaków może jeździć do USA. Pojęcie 'próbki reprezentacyjnej' jest ci
      zapewne obce.
      • wybitniemadry Dlaczego chcecie jezdzic do USA? 17.11.08, 11:02
        W jakim celu chcecie jezdzic do USA? Tam kielnie mozna kupic za 10 dolarow, nie pszynoscie ich przy podaniu o wize, a podania skladajcie z obcietymi paznokciami i wykremowana skora.
    • kriksu Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:52
      "Oficer imigracyjny na granicy USA"
      Czy ktoś jeszcze sprawdza poprawność pisowni w tej gazecie!?
      (PS. po polsku to przecież celnik, ale jeśli nawet ktoś ma inną nazwę, to na
      pewno nie jest to "immigration officer"!)
      • pierwszywprawo Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 14:41
        Nie masz racji, to są dwie różne funkcje. Celnik sprawdza, co wwozisz do kraju.
        "Immigration officer" decyduje, czy w ogóle możesz wjechać do kraju, i stempluje
        Ci w paszporcie wizę. Dopiero potem dostajesz się w łapy celnika (albo nie).
    • dalatata i co my teraz zrobimy? 17.11.08, 10:52
      no straszne, czesi juz moga jezdzic, a Polacy nie. czyz to nie jest
      niesprawiedliwosc dziejowa? Gazeto, koniecznie pisz o wszsytkich Czechach ktorzy
      pojechali bez wizy. a MSZ wroci do najwazniejszego elementu polityki
      zagranicznej RP - zniesienie wiz do USA.

      litosci!!!!!
    • antoni99 Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 10:54
      i słusznie, że otrzymali wjazd bezwizowy. Zasłużyli sobie na to.
      Wycofali bardzo szybko swe wojska z Iraku, nie wchodzą w pewne
      części ciała amerykanom. mają poziom ... i im się należy. A my,
      czekamy, wchodzimy w pewne części ciała i ... nigdy nie otrzymamy
      bezwizowego wjazdu ! trzeba mieć honor !!!!!!! A swoją drogą mamy
      kilka milionów ludzi lubiących podróżować którzy mogliby wyjechać
      do USA - do Raju na stałe. szczególnie górole!!! Powodzenia !!!!
    • pandora-online Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:03
      a w kraju SBcko medialne BAGNO
      cwaniactwo,klamstwo i sterty zlodziejstwa.
    • sapinek Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:11
      w polsce robia z tych wiz nie wiadomo jaki problem, jakby to byla sprawa
      narodowa. niektorzy mysla chyba ze jak zniosa te wizy turystyczne to bedzie
      mozna w ameryce pracowac... chociaz niektorzy pewnie beda...
    • mtrex Jeszcze tylko Kenii zniosą wizy i nam za 15 lat 17.11.08, 11:12
      jak idioci spod ambasady zorientują się że są robieni w bambuko i płacą za
      frajer grubą kasę. Czekanie na wizę przed ambasadą??!!!
      Choćby dlatego na razie nie zwiedzę tego głupowatego kraju.
      • lukezo Re: Jeszcze tylko Kenii zniosą wizy i nam za 15 l 17.11.08, 11:33
        Niestety widzę, że nie masz pojęcia jak wygląda cała procedura.
        Najpierw dzwonisz do ambasady i umawiasz na konkretny dzień i
        godzinę. Nie stoisz przed ambasadą tylko wchodzisz do środka.
        Sprawdzają paszport, zostawiasz odciski palców i czekasz w
        przyjemnej poczekalnie na spotkanie z konsulem. Czas oczekiwania nie
        jest długi. Ja czekałem jakieś 10 minut. Konsul był bardzo miły i
        żartował, że teraz do Stanów to wszyscy jeżdżą na zakupy. Rozmowa z
        nim trwała może 5 minut. I tyle. Potem przysyłają kurierem paszport
        z wizą. W poniedziałek mieliśmy spotkanie w Ambasadzie, a w czwartek
        już mieliśmy paszporty z wizą.

        Sam wyjazd polecam, bo można wspaniale spędzić tam urlop.
        • glorius Re: Jeszcze tylko Kenii zniosą wizy i nam za 15 l 17.11.08, 11:39
          Wiesz...ale to Ty chyba nie masz pojęcia !!

          Stoi się pod konsulatem i czeka koło 20-30 minut na to aż łaskawie wpuszczą do
          srodka. Cały czas ma się do czynienia z chamską obsługą i wyniosłością osób tam
          zatrudnionych. Na samą rozmowę czeka się 40-50 minut w konsulacie. A sama
          rozmowa trwa do 3 minut.....moja trwała 20 sek. a naczekać się musiałem się
          przeszło godzinę na nią.

          I nie było miło, i nie było ok, i nikt nie żartował i nikt nie był przyjacielski
          ....wstyd i upokorzenie. Nawet żałowałem, że się w ogóle chciałem starać o wize
          ..... Czesi mają już to z głowy :-)

          p.s.
          wizę dostałem ...
          • lukezo Re: Jeszcze tylko Kenii zniosą wizy i nam za 15 l 17.11.08, 12:07
            Jak pisałem już w innym miejscu ja opisałem sytuację w Warszawie jak
            załatwiałem wizę we wrześniu tego roku. Żałuję, że sytuacja jest
            inna w Krakowie, ale mam nadzieję, że niebawem się to zmieni.
            • glorius Re: Jeszcze tylko Kenii zniosą wizy i nam za 15 l 17.11.08, 13:26
              Sytuacja ta się nie zmieni szybko ....... tak było, jest i przez najbliższe dwa
              lata będzie :\
              Moim zdaniem to szykana ze strony amerykanów....
    • wiarus25 Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:21
      Cale szczescie ze "Polacy" nie moga.
      Sasrali juz Polske, Londyn, Paryz, nie zasraja New Yorku.
      • uyu Wiekszosc Czechow gwizdze na amerykanska wize 17.11.08, 11:51
        Z tego co widze i z tego co sami mowia jest im to obojetne.
        Wcale sie nie dziwie. Im jest dobrze w ich wlasnym kraju. Mieszkam
        tu od kwietnia i tez mi dobrze. Za wizyte u lekarza place okolo 4,50
        zl, w urzedach nie mialam zadnych problemow, bo nikt im nie zmienia
        co 5 minut przepisow. No i najwazniejsze - zanim po upadku komuny
        zabrali sie do wprowadzania zmian, bardzo mocno zastanowili sie nad
        tym czy sa one sluszne.
        Czechy nie sa basniowa kraina w ktorej nie ma problemow.
        Niedawno zamknieto wielka hute szkla, grozi to takze innym hutom.
        Zamiast czekac na cud szukaja rozwiazan.
        Czesi nie modla sie o deszcz, oni dbaja o swoje rzeki, systemy
        retencyjne i przepusty.


        --
        Jdu, nevím kam, ale těším se. /Luba Skořepová – herečka/
        Dwa lata na koncu swiata www.uyu.bloog.pl/
        • edek47 Czesi sa widocznie dumnym narodem... 17.11.08, 12:19
          natomiast Polacy lubia sie UPOKARZAC,chociaz nie zawsze.Bedac w
          USA,chcialem dac napiwek celnikowi po odprawie celnej(TAM KAZDY
          wyciaga lape po dodatkowe dolary).Powiedzial mi po polsku: -
          Spie...j! PODALEM MU REKE.
    • marcjank A po jechać do tego amerykańskiego syfu? 17.11.08, 11:22
    • lukezo Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:24
      Nie rozumiem czemu taka sprawa wywołuje tyle emocji, zwłaszcza tych
      negatywnych. Obecnie otrzymanie wizy to formalność, która zajęła mi
      na miejscu ok. 20 min. Ani konsul w Warszawie ani celnik na lotnisku
      w Nowym Jorku nie wypytywał mnie o żadne szczegóły, zwłaszcza ten
      drugi: sprawdził dokumenty, wziął odciski palców, zrobił zdjęcię,
      zapytał gdzie będziemy mieszkać i przystawił w paszporcie pieczątkę
      i tyle. Żadnych nieprzyjemności, żadnego stresu. Ani przez chwilę
      nie poczuliśmy się jak ludzie drugiej kategorii.

      A jeśli chodzi o zwiedzanie to zaręczam, że jest tam wiele atrakcji
      dla turystów i gorąco polecam spędzenie w Nowym Jorku urlopu, bo nie
      jest to jakiś porażający koszt, ale jest tam co zwiedzać, zwłaszcza,
      że przez dwa tygodnie nie udało nam się wszystkiego zobaczyć.

      Muszę przyznać, że strasznie polskie jest takie psioczenie, że nikt
      nas nie lubi, że nas wszyscy źle traktują i wykorzystują. Są to
      stereotypy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

      Jeśli chodzi o wizy to sprawa jest przecież jasna. Żaden kraj nie
      dostał "nagrody" w postaci zniesienia wiz za wspieranie USA. Sprawa
      jest prosta trzeba zejść poniżej 10% odrzucanych wniosków. Śmieszy
      mnie argumentowanie, że USA nie zniosą wiz, bo na tym zarabiają. Nie
      sądze, że przy takich pieniądzach ktoś w ambasadzie myślał takimi
      kategoriami.

      Życzę wszystkim mniej zacietrzewienia i więcej optymizmu (jeszcze
      więcej:)).
      • czwarty.wymiar Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:33
        Ciekawe, bo jeszcze rok temu zadawali wiele dość osobistych pytań.
      • plorg Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:38
        lukezo napisał:

        > sprawdził dokumenty, wziął odciski palców, zrobił zdjęcię,
        > zapytał gdzie będziemy mieszkać i przystawił w paszporcie
        > pieczątkę i tyle. Żadnych nieprzyjemności, żadnego stresu. Ani
        > przez chwilę nie poczuliśmy się jak ludzie drugiej kategorii.
        -----------------------------
        Kolego masz wyprany mozg. Robienie zdjec i pobieranie odciskow
        palcow to standardowe traktowanie kryminalistow. Jezeli dla ciebie
        to nie traktowanie jako ludzi drugiej kategorii, to nie wiem co nim
        jest. Moze gdyby zaczeli prowadzac przyjezdnych w kajdankach to
        zaczalbys w koncu myslec(?)

        > Nie sądze, że przy takich pieniądzach ktoś w ambasadzie myślał
        > takimi kategoriami.
        ---------------------------
        Tak masz racje. Tam wszystko robi sie dla chwaly ojczyzny. W zadnym
        wypadku dla pieniedzy :-)))))
        • lukezo Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:54
          Było by miło gdybyśmy nie obrażali się nawzajem. Zdjęcia i odciski
          dot. wszystkich przyjezdnych nie tylko tych z wizami. Nikt nie jest
          tam traktowany jak kryminalista, po prostu po wydarzeniach z 11
          września dużo bardziej dbają o swoje bezpieczeństwo. W Nowym Jorku
          jest cała masa turystów i widać, że te kontrole nikomu nie
          przeszkadzają. Czym się one różnią od na przykład prześwietlania
          Twojego bagażu na lotnisku? Też można przyjąć, że traktują Cię jak
          groźnego terrorystę...


          Nie rozumiemu czemu USA wywołują w Tobie tyle negatywnych emocji. Ja
          nie twierdzę, że Stany to raj, bo mają tam takie same problemy jak u
          nas, a Amerykanie też mają swoje wady, ale tworzą inne
          społeczeństwo, które też warto poznać, bo mentalnie różnią się
          bardzo od Polaków.
          • plorg Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 12:06
            lukezo napisał:

            > Było by miło gdybyśmy nie obrażali się nawzajem.
            ------------------
            Hehehe... A co niby obrazajacego bylo w moim tekscie????

            > W Nowym Jorku jest cała masa turystów i widać, że te kontrole
            > nikomu nie przeszkadzają.
            ------------------
            Czy fakt, ze wieksza ilosc ludzi ma wyprame mozgi, cos tu zmienia?
            Czy kiedy wszyscy ludzie na ziemi beda debilami, to oznaczac to
            bedzie ze nagle wszyscy sa madrzy? To pytanie czysto teoretyczne,
            nic pod twoim adresem.

            > Czym się one różnią od na przykład prześwietlania
            > Twojego bagażu na lotnisku?
            ------------------
            Odpowiedz sobie najpierw sam: czym i czy w ogole roznisz sie czyms
            od twojej walizki.
            Jezeli nie widzisz roznicy, to nie mamy o czym dyskutowac.
            • lukezo Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 12:22
              Generalnie walizka jest moją własnością i to co w niej trzymam to
              moja prywatna sprawa, w którą ingerują pracownicy lotniska.
              Powtarzam, że wszystkie te kontrole nie oznaczają, że jesteś
              potencjalnym terrorystą, ale jest to kwestia dbania o bezpieczeństwo
              nie tylko Twoje ale i innych osób (na przykład współpasażerów w
              samolocie). Wiadomo, że taki system nie zniweczy wszystkich zamachów
              terrorystycznych, ale zdecydowanie utrudni terrorystom działanie, za
              co jestem gotów poświęcić kawałek mojej wolności osobistej (która i
              tak jest wciąż kontrolowana przez różne jednostki również w kraju na
              przykład wszechobecny monitoring).

              Poza tym właściciele sklepów, w których są bramki też traktują
              wszystkich jako potencjalnych złodziei...
              • czwarty.wymiar lukezo - pracownik konsulatu? 17.11.08, 12:30
                Po masie twoich zachwytów jak to miło i przyjemnie się tę wizę załatwia, nasuwa się takie właśnie pytanie.
                • lukezo Re: lukezo - pracownik konsulatu? 17.11.08, 12:38
                  Póki co w konsulacie nie pracuję, ale kto wie? :)

                  Opisałem tylko jak to wyglądało z mojej strony. Wizę załatwiałem we
                  wrześniu tego roku w Warszawie i miałem dużo obaw, bo słyszałem
                  wcześniej jak to jest trudno z tym. Moje obawy okazały się
                  niesłuszne i stąd moja pozytywna ocena całego procesu.

                  Drugą kwestią jest to, że uważam iż wiz w ogóle nie powinno być, ale
                  wszystko jest tak naprawdę w naszych rękach, bo chodzi tu już tylko
                  o zmiejszenie ilości odrzucanych wniosków. Więc wiem, że nie jest to
                  zła wola kapitalistów.
              • plorg Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 13:17
                lukezo napisał:

                > Powtarzam, że wszystkie te kontrole nie oznaczają, że jesteś
                > potencjalnym terrorystą, ale jest to kwestia dbania o
                > bezpieczeństwo nie tylko Twoje ale i innych osób
                -----------------
                A probowales sie kiedys zastanowic na pytanie: w jaki to niby
                sposob, pobranie od ciebie i innych pasazerow, odciskow palcow
                zwieksza czyjes bezpieczenstwo? Moge zrozumiec przeswietlenia
                walizki, czy nie ma w niej czegos podejrzanego, ale nie umie znalezc
                zadnego racjonalnego uzasadnienia dla pobierania odciskow i
                fotografowania kazdego podroznego.

                > Wiadomo, że taki system nie zniweczy wszystkich zamachów
                > terrorystycznych, ale zdecydowanie utrudni terrorystom działanie
                -------------------
                O tak to napewno. Zwlaszcza tym pracujacym w CIA. Beda mieli trudno
                jak cholera :-))))))
                Nie beda juz mogli zaminowac swojej nowej siedziby (nowej po tej
                zniszczonej w WTC7), bo najpierw pobiora od nich odciski palcow.
                :-)))))
                • asiaczek222 Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 19:04
                  A ja nie "umie" znalezc racjonalnego wytlumaczenia dla Twoich błędów
                  ortograficznych...
                  • plorg Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 21:02
                    asiaczek222 napisała:

                    > A ja nie "umie" znalezc racjonalnego wytlumaczenia dla Twoich
                    > błędów ortograficznych...
                    -------------------
                    A umiesz napisac cos na temat? Bo wydaje mi sie, ze koncentrowaniem
                    sie jedynie na formie, probujesz zaslonic pustke w glowie.
                    Gdyby starczylo ci inteligencji to bys znalazla rowniez racjonalne
                    wytlumaczenie i lepiej rozumiala co to jest blad ortograficzny.
      • glorius Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:45
        lukezo napisał:

        > Nie rozumiem czemu taka sprawa wywołuje tyle emocji, zwłaszcza tych
        > negatywnych. Obecnie otrzymanie wizy to formalność, która zajęła mi
        > na miejscu ok. 20 min. Ani konsul w Warszawie ani celnik na lotnisku
        > w Nowym Jorku nie wypytywał mnie o żadne szczegóły, zwłaszcza ten
        > drugi: sprawdził dokumenty, wziął odciski palców, zrobił zdjęcię,
        > zapytał gdzie będziemy mieszkać i przystawił w paszporcie pieczątkę
        > i tyle. Żadnych nieprzyjemności, żadnego stresu. Ani przez chwilę
        > nie poczuliśmy się jak ludzie drugiej kategorii.
        >


        Powiedz to ludziom w Krakowie, stojącym przed konsulatem na wolnym powietrzu,
        POWIEDZ TO LUDZIOM CZEKAJĄCYM KOŁO 40-60 MINUT W KONSULACIE NA ROZMOWĘ Z
        KONSULEM.....wyśmieją Ciebie :-)
        Sam to przeżyłem to wiem :)
        • lukezo Re: Czesi już mogą jeździć do USA bez wiz 17.11.08, 11:59
          Ja opisałem jak to wyglądało w Warszawie. Mam nadzieję, że jeśli tu
          procedurę usprawnili to usprawnią ją również w Krakowie.
          • spark5719 Nie wiem jak to teraz wygląda w Krakowie, ale 17.11.08, 15:27
            było skandalicznie! Nawet wiza biznesowa nie zmieniała podejścia do
            tzw. petenta, byle ćmok-strażnik pilnujący wejścia bezczelnie
            sprawdzał i grzebał w papierach, tak jakby to on te wizy przyznawał.
            No i sposób odnoszenia się do czekających ludzi, czegoś takiego w
            zyciu nie widziałem i nikomu nie życzę. Stany to piękny kraj, ale
            jak wygaśnie moja wiza, to do konsulatu USA na pewno po nową więcej
            nie pojadę :/
    • jarus16 Cywilizowane kraje nie lubieją przybyszy łamiących 17.11.08, 11:36
      nagminnie ich prawa, czyli nadużywających gościny.Polacy zachowują się w
      obcych krajach gorzej niż dzikusy bo dzikusy wiedzą co to gościna. Do tego o
      zgrozo mają jeszcze pretensje,że odwiedzani nie godzą się na ich postępowanie.
      Jak się ma wrodzone obrzydzenie do przestrzegania prawa to należy siedzieć w
      domu i dalej bałaganić, ale już tylko sobie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka