Dodaj do ulubionych

"Die Welt" sprostował w internecie "polski obóz"

    • thannatos "Polski oboz" jako skrot myslowy? 25.11.08, 13:32
      Czy jakiejkolwiej gazecie przyszloby do glowy nazwac abasade danego kraju w
      Polsce "polska ambasada", aby uproscic sobie nazewnictwo? Wiec dlaczego "polski
      oboz" ma byc SKROTEM MYSLOWYM?
    • diabli_nadali niech sprostują "Juden aus polnischen Gettos" 25.11.08, 13:43
      www.welt.de/kultur/article2693814/Bauplaene-der-Mordfabrik-Auschwitz-gefunden.html
      • wahmaster Re: niech sprostują "Juden aus polnischen Gettos" 25.11.08, 21:21
        a czy Warschauer Getto to też byłoby źle?
        to wpisz w google i zobacz ile tego

        zresztą na tej samej stronie co wkleiłeś:
        www.welt.de/kultur/article1199284/Auschwitz_Bilder_der_Taeter.html
        tł. tytułu "Oświęcim. zdjęcia sprawców" zdjęcia podpisane niemieckimi
        nazwiskami, wszystko jednoznaczne,
        nie szukaj dziury w całym na siłę
        • diabli_nadali Re: niech sprostują "Juden aus polnischen Gettos" 26.11.08, 13:34
          wahmaster napisał:

          > a czy Warschauer Getto to też byłoby źle?

          to nie moj problem
          ale brzmi nieco inaczej niz polskie getto
          na tej samej zasadzie moznaby zamiennie uzywac Polski oboz zaglady i KL Auschwitz

          > to wpisz w google i zobacz ile tego
          wpisz w google "poszlem" zobaczysz ile tego

          > zresztą na tej samej stronie co wkleiłeś:
          > www.welt.de/kultur/article1199284/Auschwitz_Bilder_der_Taeter.html
          > tł. tytułu "Oświęcim. zdjęcia sprawców" zdjęcia podpisane niemieckimi
          > nazwiskami, wszystko jednoznaczne,
          > nie szukaj dziury w całym na siłę

          nie szukam
          polskie getto ma taki sam wydzwiek jak polski oboz koncentracyjny
          nie Polacy zakladali te getta
          nie Polacy wywozili zamknietych tam ludzi do komor gazowych
    • maureen2 "Die Welt" sprostował w internecie "polski obóz" 25.11.08, 14:28
      powtarzalnośc błędu musi mieć swoją przyczynę
      das ehemalige polnische KL in dem ehemalige deutsche Land Polen,
      Schlesien und Pommern
      może to jest właściwa wersja
      • pepe_papa Re: "Die Welt" sprostował w internecie "polski ob 25.11.08, 14:52
        Jak widać w twoim przypadku Bozia rozumem cię nie obdarzyła.
    • swojski_fr_1 "polski obóz" traktowac jak klamstwa oswiecimskie 25.11.08, 14:29
      tepic to trzeba i domagac sie wysokich odszkodowan, np na rzecz
      utrzymania muzeow, czy osrodkow charytatywnych.

      podobnie za 'Zydow z polskich gett', czy tym podobnych bredni.
      autorow takich klamstw powinno traktowac sie rownie surowo, jak
      tzw. 'klamcow oswiecimskich' wlacznie z odebraniem dziennikarskiej
      licencji. 'Skrotami myslowymi' mozna przeklamac wszystko, ale
      przeciwko niemcom nie trzeba klamac

      Tylko bolesnie wysokie odszkodowania moga zakonczyc ta niemiecka
      propagande.
    • calber No i procesu nie będzie. 25.11.08, 15:09
      dużo pyskowania, dużo piany i żadengo efektu.
      I bardzo dobrze, bo taki proces raczej nie jest do wygrania, zaś
      przegrana byłaby nie lada precedensem.
      • wet3 Re: calber 25.11.08, 15:42
        calber napisał: No i procesu nie bedzie.

        > dużo pyskowania, dużo piany i żadengo efektu.
        > I bardzo dobrze, bo taki proces raczej nie jest do wygrania, zaś
        > przegrana byłaby nie lada precedensem.

        Oczywiscie, ze nie bedzie! Nasz rudy wasal Berlina nigdy do tego
        nie dopusci.
        • calber To nie oglądaj się na rudego. 25.11.08, 15:50
          I sam coś zrób z tą plamą na honorze!
    • wet3 Re: sagi2007 25.11.08, 15:16
      sagi2007 napisał:

      > czy tak trudno wytoczyć proces o zniesławienie w takich
      > przypadkach ? Np. MSZ albo jakaś organizacja kombatantów lub
      > poszkodowanych w obozach ! Będziemy się tylko oburzać ?

      A niby dlaczego maja to byc kombatanci? To powinien byc polski rzad.
      Niestey, wszystko wskazuje, ze ciagle mamy rzady polonofobow, ktorzy
      widocznie musza po cichu cieszyc sie gdy tego rodzaju przypadki maja
      miejsce. Poza tym mielismy juz "pokazy" takich tuzow jak np. Walesa
      czy Geremek oraz wielu innych obszczekujacych Polske w szwabskich
      mediach.
      PS - Dla mnie szwab zawsze pozostanie szwabem - najwiekszym w
      Europie bandyta i zlodziejem przewswiadczonym o swojej wyzszosci nad
      innymi, pragnacym tylko tuczyc sie kosztem innych narodow. Tego
      rodzaju wpadki absolutnie nie powinny miec miejsca w szwabskich
      mediach. Oni bardzo dobrze wiedza, kto zakladal obozy koncentracyjne
      i kto w tych obozach mordowal. Dziwne sa te nasze rzady po roku
      1989. Pozwalaja wyraznie szwabom na akcje wybielania szwabskich
      zbrodni i przerzucania ich win na nas. Dla mnie kompletnie jest
      niezrozumiale tolerowanie Eriki Steinbach oraz jej opowiastek
      o "wypedzonych" oraz zgoda polskiego rzadu na budowanie centrum dla
      wypedzonych, ktore bedzie centrum szwabskiego zaklamaniana temat
      2WS! Nawet Merkel miala czelnosc stwierdzic, ze podczas 2WS
      cierpieli wszyscy. Szwabakie cierpienia mam brdzo gleboko w tylku!
      Gdyby nie rozpoczeli wojny, nie byloby cierpien - o czym szwaby
      zawsze "zapominaja". Przeciez oni nie maja moralnego prawa wspominac
      o jakichkolwiek swoich cierpieniach!!!
      • sagi2007 Re: sagi2007 25.11.08, 16:07
        Oczywiście to zależy od przebiegu procesu. Jeśli w pierwszych
        zdaniach padnie ze strony Die Welt "to było napisane omyłkowo" itp.
        to nie widzę potrzeby powołania kombatantów jako świadków.

        Gdyby okazało się, że nie chcą płacić można
        kombatantów,poszkodowanych powołać jako świadków.

        Co do pomysłu dlaczego proces miałyby wytoczyć organizacje
        kombatanckie itp. a nie rząd - no cóż, nie bardzo wierzę w te
        rządowe zapowiedzi złożenia pozwu.

        Pożyjemy, zobaczymy....
    • plorg Tylko proces o wielomilionowe odszkodowanie! 25.11.08, 15:34
      Dosc zabaw w ciuciubabke. Jak nie poczuja po kieszeni, to
      takie "pomylki", beda wciaz kontynuowane.
      • thannatos Tak, ale... 25.11.08, 16:29
        ... z przeznaczeniem calosci odszkodowania na poczet organizacji zajmujacych sie
        czczeniem pamieci ofiar obozow koncentracyjnych, zeby uniknac posadzenia o chec
        zysku. Najlepiej wlaczajac organizacje z Izraela, bo kto jak kto, ale jak
        Izraelczycy poczuja gotowke to nie wypuszcza sprawy z rak. :D
        • wrog_podsluchuje Najpierw ruskie 25.11.08, 16:44
          wciskaja nam ze Polske wyzwolili w 1945 a potem podobno o czym do dzis ciemnota
          u ruskich jest przekonana ze u nich bieda byla bo pomagali Polsce i innym
          demoludom o czym propaganda KGB wciskala ciemnemu ludowi przez 50 lat
          Teraz sie dowiemy od niemcow ze Adolf Hitler i Brezniew mieszkali nad Wisla...

          Dzisiaj 83 F bezchmurne niebo w Playa Del Carmen
    • human77 kłamstwo oświęcimskie jest bardzo bolesne dla 25.11.08, 16:39
      ofiar jeżeli nawet zbiorowo przypisuje im się te zbrodnie, ale trzeba uczyć
      świadczyć aby te świadectwa nie zostały zapomniane a nie koniecznie
      protestować. Może warto zamiast procesu zafundować redakcji Die Welt szokującą
      lekcję historii. Ja zrobiłbym to w ten sposób.
      • ontos2 W swiecie pieniądza 26.11.08, 07:53
        żadna lekcja nie pomoże. Tylko negatywna kampania poprzez wszczecie
        procesu nauczy ich (mniemam ) i innych rozsądku.Czy w polskiej
        prasie piszemy o Niemcach czy szkopach?
    • grzegorzbank Re: "Die Welt" sprostował w internecie "polski ob 25.11.08, 18:20
      Zgadzam się. Jeżeli niektórzy niemieccy dziennikarze (osoby wydawałoby się
      wykształcone) mają luki na temat obozów koncentracyjnych i nie wiedzą, że
      fabryki śmierci zbudowali Niemcy, to konieczna jest lekcja historii. Nie dziwi
      mnie już popularność Eriki Steinbach.
      • moped Sadzic "Die Welt" na setki milionow USD! 25.11.08, 18:59
        Nie bawic sie w jakies tam tysiace za odskzodowanie.
        Isc na dziesiatki lub nawet setki milionow dolarow odszkodowania-
        nalezy z cala determinacja szadzic na calego.

        Wydawca robi " niechlujstwa umyslowe", wiec niech wie, ze to
        kosztuje...za dlugo Polacy i Polska sa kopani.
        Nie dac sie.

        Na marginesie w moim miescie wydawca ma na glowie
        moje zagrozenie w postaci procesu sadowego na 120 milionow USD
        za jakiekolwiek 'niechlujstwo umyslowe'.

        Od pieciu lat mamy wreszcie rzetelnie podawane informacje prasowe
        dotyczace niemieckich obozow koncentracyjnych.
        Nalezy pamietac, ze to nie NAZI- tylko NIEMCY budowali obozy
        koncentracyjne w ktorych niewinne miliony ludzi tracilo zycie.

        Uzywanie wyrazenia NAZI to nastepne niechlujstwo umyslowe.
        Czy istnial kraj NAZILAND?
        Istnialy Niemcy odpowiedzialni za zbrodnie ludobojstwa dokonane
        podczas WWII!

        Sadzic "Die Welt" na setki milionow USD!
        Sprawa sadowa wreszcie Niemcow zaboli!
    • ak8131 Miriam Hollstein to zydowka wyslugujaca sieNiemcom 25.11.08, 20:11
      Jak jej Polacy zaplaca wiecej to bedzie sie wyslugiwac Polakom.
      Zygowina piecze dwie pieczenie: dostaje niemieckie pieniadze i
      jednoczesnie antagonizuje Polske z Niemcami. Splun jej w morde, to
      powie ze niewinna. Zupelnie jak Michnik.
    • alex-alexander "Die Welt" sprostował w internecie "polski obóz" 26.11.08, 06:39
      Nie Majdanek ale Bereza Kartuzka za czasow Pilsudskiego byla polskim
      obozem koncentracyjnym. Bez krematorium co prawda, ale oboz.
    • joskowicz perfidni - rodacy oszczerców muszą sie odciąć 26.11.08, 08:00
      i sprostowac wszystkie kłamstwa swych rodaków !!!
    • joskowicz szokujące przykłady antypolonizmu perfidnych 26.11.08, 08:07


      "The Jewish Press": - główny rabin Izraela - Meir Lau oznajmił (13.VIII. 1993
      r.):

      "Weźmy na przykład taki duży kraj jak Polska przed II Wojną Światową. Żydzi
      uczynili go owocnym, zamienili w kwitnący kraj, z żywotną ekonomią, przemysłem
      i rolnictwem. A spójrzmy na ten kraj teraz, po II Wojnie Światowej, gdy 3,6 mln
      Żydów opuściło go. Jest wyspą zniszczenia, krajem upadającym pod każdym
      względem, w ekonomii, w przemyśle, również w sprawach społecznych. Tym niemniej
      wielu Polaków współpracowało z nazistami w likwidowaniu narodu żydowskiego,
      przed czym chroń nas Boże. Sześć największych obozów zagłady zlokalizowanych
      było na terenie Polski. Oni wiedzieli, że utrata Żydów wiele ich będzie
      kosztować. To jednak ich nie powstrzymało. Bo taka jest natura antysemityzmu -
      zniszczyć naród żydowski zamiast korzystać z niego."

      Miesiąc później, tenże rabin Meir Lau, złożył wizytę Janowi Pawłowi Drugiemu.

      * * *

      T. Klein - przedstawiciel tzw. "strony żydowskiej", który wraz z kardynałem
      Lustigerem wymusił na Episkopacie Polski zgode na eksmisję klasztoru
      karmelitanek z obrzeży obozu koncentracyjnego Auschwitz:

      "Polacy i Kosciół polski ponoszą główną winę za wszystkie nieszczęścia, jakie
      kiedykolwiek a szczególnie podczas wojny 1939-1945 spadły na Żydów" (w: T.
      Klein: "L'affaire du Carmel d'Auschwitz").

      * * *

      "The Jewish Press", w ramach międzynarodowego rejwachu wokół wokół klasztoru
      Karmelitanek w Auschwitz:

      "Wszyscy wiemy, że Auschwitz, to nie był ani początek ani koniec polskiego
      antysemityzmu. Polacy zawsze nienawidzili Żydów. Teraz oczywiście obwiniają
      nazistów, ale jest przecież dobrze znanym faktem, że naziści nie mogli zbudować
      Auschwitz, ani Treblinki, ani Sobiboru (...) pamiętajmy o tym, kto za to był
      odpowiedzialny: Polacy."

      * * *

      Yitzhak Zuckerman, w książce: "A Surplus of Memory: Chronicle of the Warsaw
      Ghetto Uprising", Los Angeles 1993 rok, s. 479:

      "Wielu Żydów zostało zamordowanych przez żołnierzy AK nawet w naszym
      sąsiedztwie."

      * * *

      Shmuel Krakowski, z instytutu Yad Vashem w książce: "The War of the Dodmed.
      Jewish Armed Resistance in Poland 1942-1944" (New York - London, 1994 rok) nie
      szczędzi Polakom oszczerstw o współudziale w holokauście.

      * * *

      "Gazeta Wyborcza" z 15.XII.1993 roku, w artykule kierownika działu
      kulturalnego "GW" - Michała Cichego, w recenzji z pamiętników żydowskiego
      policjanta z getta warszawskiego:

      "Przetrwał nawet Powstanie Wraszawskie, kiedy AK i NSZ wytłukły mnóstwo
      niedobitków z getta."

      * * *

      "Gazeta Wyborcza": słynny, oszczerczy artykuł-rzeka Michała Cichego: "Polacy -
      Żydzi: czarne karty Powstania" (29-30.I,1994 r.), który doczekał się,
      specjalnie temu stekowi oszczerstw poświeconej, książki Leszka Żebrowskiego
      pt.: "Paszkwil Wyborczej".

      * * *

      Stanisław Krajewski, prawnuk A. Warskiego, przedstawiciel polskich Żydów w
      amerykańskim Kongresie Żydów, w tzw. "Raporcie z Polski" (maj 1994)informuje
      amerykańskich Żydów:

      "Artykuł (Michała Cichego o powstaniu - aut.) wzniecił furię, ponieważ
      powstanie zajmuje szczególne miejsce posród największych świętości w polskiej
      świadomości (...) Wielu ludzi po prostu nie wierzyło, że święci bojownicy mogli
      zabić niewinnych Żydów."

      * * *

      UWAGA:

      Bez dat, ale zamieszczone pośród antypolonizmów z lat 90-tych:

      * * *

      "Messanger" - pismo żydomasońskiej elitarnejorganizacji syjonistycznej - B-nai-
      B-rith, donosiło:

      "Polacy wymordowali większość Żydów."

      [zamieszczone tuż przed wypowiedzią Fohmana]

      * * *

      "The Canadian Jewish News", pisząc o Żydzie uratowanym z holocaustu, informuje:

      "(...) Jest honorowym przewodniczącym stowarzyszenia nielicznych dzieci
      uratowanych z nazistowsko-polskich obozów śmierci."

      [zamieszczone tuż przed "The Canberra Times"]

      * * *

      Organizatorzy międzynarodowej konferencji na temat holocaustu dzieci
      żydowskich, które zdołały się uratować - zakazali eksponowania angielskiego
      wydania książki J. Tomaszewskiego pt.: "ratowanie Żydów w Polsce w czasie II
      wojny światowej".

      [zamieszczone tuż przed "The Pilot"]

      * * *

      Bolesław Sulik - syn Nikodema, generała z Armii gen. Andersa, który w 1946 r.
      Wyjechał do ojca na zachód jako Żyd Jakub Sztejnberg - po latach, w
      niewydarzonych filmach: "Zmagania o Polskę", "W Solidarności" - wyszydza
      Polaków i Polskę, natomiast w cyklu reportaży telewizyjnych na zachodzie,
      Polaków przedstawia jako antysemitów i kołtunów...

      [zaraz po tym zamieszczone to, co poniżej:]

      * * *

      N. Blumenthal i Kernisch (Abel Kainer), w książce wydanej w Jerozolimie: "Ruch
      oporu i powstanie w getcie warszawskim", nie szczędzi Polakom, zarówno akowcom
      jak i ludności cywilnej, zarzutów o bierność, także o współudział w mordowaniu
      outsiderów.

      [zamieszczone po Bolesławie Suliku tuż przed Stanisławem Krajewskim]

      * * *

      M. Goldsztejn - przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego
      oznajmia, że w Polsce utwierdza się niesłuszne mniemanie, iż ofiary Oświęcimia
      były Polakami nieżydowskiego pochodzenia, a o Marcu 1968 r. stwierdza, iż
      antysemicka kampania wygnała wówczas z Polski 100 tysięcy Żydów,
      którzy "zdecydowali się odbudować po wojnie Polskę z ruin". W istocie wyjechało
      11 000 osób, wśród nich najwięksi zbrodniarze stalinowskiego terroru i
      dygnitarze ze wszystkich kluczowych stanowisk w partii, Bezpiece,
      administracji, a co gorsze - wywiadzie i kontrwywiadzie.

      [zamieszczone jako przedostatnie:]

      * * *

      Icchak Rubin, w książce "Żydzi w Łodzi pod niemiecką okupacją 1939-1945",
      będącej rozszerzoną wersją pracy doktorskiej obronionej w 1966 roku na UMK w
      Toruniu, a opublikowanej w 1988 roku. Cytujemy z książki Leszka
      Żebrowskiego" "Paszkwil Wyborczej":

      "Ten los Żydom zgotował świat, gojski świat! I niechaj żaden goj, ani z tych,
      którzy "nie zauważyli" tego i nie zauważają, ani z tych, co byli i
      są "neutralni" lub obojętni, ani wreszcie z tych, którzy prawdę o tym ukrywali
      i ukrywają, zafałszowali i nadal fałszują, niechaj nikt z nich nie umywa od
      tego swych rąk, potwierdzi tylko, że ma je nieczyste".
      • joskowicz szokujące przykłady antypolonizmu perfidnych czII 26.11.08, 08:17
        A. M. Dershowitz w swym "bestsellerze" pt. "Chutzpah", opublikowanym w 1991
        roku stwierdza:



        Czego nie dokonała armia nazistowska - uczynienia Polski wolnej od Żydów -
        udało się dokończyć Polakom. O polskim współudziale nie dowiesz się
        zwiedzając muzeum."

        * * *

        Fohman - dyrektor B-nai-B-rith, w 1993 roku wydał broszurę poświęconą
        ratowaniu Żydów duńskich, gdzie świat dowiedział się:

        "Tam gdzie się urodziłem, w Polsce, Żydzi nie mieli tyle szczęścia.
        Pięćdziesiąt lat temu polski rząd nie powstrzymał metodycznej likwidacji
        żydowskiej społeczności w Polsce."

        * * *

        "The Christian News" (14.XI.1994 r.) w związku z opublikowaną w USA książką
        amerykańskiego dziennikarza Johna Sacka: "The Wrath of Solomon" - o
        powojennym obozie zagłady Niemców, Ślązaków, folksdojczów w Świętochłowicach
        na Śląsku - pisze o polskim holokauście na Niemcach. Jak wiadowmo,
        zwyrodniałym sadystą i mordercą uwięzionych był komendant obozu Żyd Salomon
        Morel. John Sack w innej książce: "Oko za oko" dokumentuje zemstę Żydów na
        Niemcach w kilku innych obozach w latach 1945-1949.

        * * *

        "Prentice Hall" - wydawnictwo amerykańskie, w opublikowanym w 1993
        roku "Przewodniku po Polsce" tak oto bilansuje postawy Polaków:

        "W pierwszych latach rządów Solidarności, antysemityzm zbierał absolutnie
        identyczne ofiary, co podczas kampanii reżimowej w 1948 r."

        * * *

        "Times" (Londyn), z 7 czerwca 1994 roku zamieścił recenzję książki
        angielskiego historyka o polskim rządzie emigracyjnym czasu wojny. Autor
        książki i jej recenzent zgodnie podkreślali, że nasz rząd był przesiąknięty
        antysemityzmem i starał się ukryć przed światem to, co hitlerowcy czynią z
        Żydami w okupowanej Polsce! Nadesłane przez dr Józefa Garlińskiego
        sprostowanie, redakcja odrzuciła jako "rasistowskie"!

        Znamienne było przy tym milczenie Jana Karskiego, który z narażeniem życia
        przewiózł na Zachód obszerny raport podziemia o zagładzie Żydów.

        * * *

        Jan Karski wraz z Janem Nowakiem Jeziorańskim - od dziesięcioleci będącym
        służalczą tubą żydowskiego lobby z USA, w listopadzie 1990 roku wystosowali
        wspólną tzw. "Odezwę dwóch emisariuszy" w sprawie odradzającego się
        antysemityzmu w Polsce. Czytamy tam:

        "Cóż możemy powiedzieć działaczowi żydowskiemu, który do Polaków odnosił się
        życzliwie, a który teraz postanowił odwiedzić swoje rodzinne miasto (...)
        odczytuje na murach napisy po polsku "Żydzi do gazu" i po niemiecku "Jude
        raus". Czy można się dziwić, że ten człowiek przecierając oczy ze zdumienia
        pyta samego siebie, czy znalazł się w wyzwolonej Polsce, czy w hitlerowskiej
        Rzeszy."

        * * *

        Film "Lista Schindlera" zostaje obsypany licznymi nagrodami filmowymi. W
        jednym z antypolskich wątków tego filmu przedstawiony jest obóz w Płaszowie,
        gdzie strażnik w esesmańskim mundurze mówi płynną polszczyzną.

        * * *

        "Wprost" (11.XII.1994) piórem Aliny Natanson-Grabowskiej zaatakowało książkę
        Petera Rainy: "Kulisy zabójstwa Bohdana Piaseckiego...", w której autor na
        podstawie tajnych dokumentów wykazał, że była to żydowska zemsta na nieletnim
        synku Bolesława Piaseckiego, założyciela PAX. A. Grabowska pouczyła autora
        książki, że "propagowanie antysemityzmu jest w oczach Kościoła ciężkim
        grzechem".

        Tak więc pisanie prawdy jest antysemityzmem, a ten - grzechem.

        * * *

        W lipcu 1994 roku, z okazji półwiecza wybuchu Powstania Warszawskiego,
        zachodnie media nagminnie utożsamiały to powstanie z powstaniem w żydowskim
        getcie. Takie "pomyłki" zdarzyły się agencji Reutera, kanadyjskiemu "The
        Guardian" (kilka razy!), stacji telewizyjnej NBC, sieci "Euronews". Ta
        ostatnia poinformowała ludzkość, iż trwające 63 dni powstanie w getcie
        zakończyło się śmiercią ponad 200 000 Żydów polskich.

        * * *

        N. F. Cantor - profesor historii, socjologii, literatury porównawczej i czego
        tam jeszcze na New York University, w książce: "The History of the Jews",
        wydanej w 1994 roku, odkrywał:

        "Polscy katolicy tysiącami uczestniczyli w obsłudze obozów koncentracyjnych i
        plutonów egzekucyjnych (...) Wojująca katolicka nienawiść wobec Żydów
        ukształtowała się wcześniej, w XIX wieku, była inspiracją austriackiego i
        polskiego uczestnictwa w ludobójstwie."

        * * *

        "Time Life" - wydawca (w 1994 roku) "Atlasu II Wojny Światowej", Armię
        Krajową nazywa organizacja komunistyczną.

        * * *

        "Il Tempo" - włoski dziennik, z 8.V.1995 roku:

        "Polacy zrobili niewiele, aby przeciwstawić się Hitlerowi, a kiedy Żydzi w
        Getcie Warszawskim rozpoczęli powstanie, Polacy zostawili ich samych."

        * * *

        "The Montreal Gazette" oraz "The Edmonton Journal", z okazji wyzwolenia obozu
        Auschwitz, zamieściły (28.I.1995 roku), przedwojenną mapkę Polski z
        lokalizacją obozów zagłady i podpisem: "Główne polskie obozy smierci".

        * * *

        "The Canberra Times" (Australia), zapewnia czytelników, że to Polacy
        wymordowali trzy miliony Żydów. Z okazji wizyty prezydenta L. Wałęsy w
        Izraelu w 1991 roku, radio, telewizja i prasa australijska zgodnym chórem
        zarzucały Polakom wymordowanie Żydów w "polskich obozach śmierci", za co
        rzekomo właśnie miał przepraszać Żydów polski prezydent. Podczas całej wizyty
        Wałęsy w Izraelu, nigdy i nigdzie w prasie, radio i telewizji australijskiej
        nie wspomniano o Niemcach, tak jakby Polacy zgładzili ich razem z Żydami i
        sami pozostali na placu rzezi. Syn jednego z polskich dziennikarzy wrócił ze
        szkoły skarżąc się w domu, że koledzy wypominali mu, iż Polacy "wymordowali
        trzy miliony Żydow".

        * * *

        "Los Angeles Times" w kolumnie listów od czytelników, z 9.X.1994 roku:

        "W jaki sposób Polacy potrafili wyszukać 3,1 mln Żydów, by przekazać ich
        nazistom i współdziałać w ich systematycznym mordowaniu?" - pisze pierwszy
        czytelnik, a drugi zapytuje:

        "Czy Polacy nie mają dość problemów z zarządzaniem swoim krajem, by poświęcać
        tyle energii dla demonstrowania antysemityzmu?"

        * * *

        "The Pilot" - oficjalny biuletyn katolickiej archidiecezji w Bostonie, w dniu
        16.IX.1994 roku zamieścił zdjęcie z imprezy poświęconej holokaustowi. Podpis
        pod jednym ze zdjęć:

        "Irena Weiss z Waszyngtonu opowiada historię lat przeżytych w polskim obozie
        koncentracyjnym w Buchenwaldzie."

        * * *

        "Museum of Tolerance" w Los Angeles (6.IV.1994 r.) - przewodniczka mowiła do
        zwiedzających dzieci i dorosłych, że "Polacy i Węgrzy byli gorsi od Niemców".

        [ na podstawie czego? Oświadczenie pisemne zwiedzających?? ]

        * * *

        "News World Report" w maju 1994 r. donosił, iż plaży Omaha podczas wojny
        broniła 716 dywizja sformowana z Polaków i innych najemników.

        * * *

        "Sturges Publishing" - to wydana w Kanadzie katolicka publikacja o Europie
        Wschodniej (1993 rok), gdzie czytamy:

        "Armia Krajowa (Home Army), była polską antykomunistyczną armią, która
        walczyła u boku Niemców przeciw Rosjanom po II wojnie światowej."
        • anarchyintheuk A to też s z o k u j ą c e !!!!!!!!!!!!!!!!!! 27.11.08, 07:31
          W książce sąsiedzi1600 grossssss opisał jak to mieszkańcy Jedwabnego obcieli
          głowa zydówce a potem ja kopali . Okazało sie iz owa Zydówka przezyła wojnę .
          W najanowszym paszkwilu opisał jak to obcięto język zydówce - kiedy spytano go
          czemu użył UBeckiej fałszywki stwierdził iz to ...
          NIEPARADA UTRAFIONA .
          Zboczone wizje Lewinkopfa-Kosińskiego lansowane były jako ...
          "wspomnienia" .
          Kiedy okazało sie iz wizje niejakiego Beniamina Wiłkomirksiego to produkty
          tylko i wyłącznie jego wyobraźni - znany nam POlakom (jak zły szeląg) Elie
          Wiesel stwierdził iż to nie ważne bo ...
          ból był autentyczny .
          Kiedy "oskarzyli" Walusia - sam Wiesenthal "wystarał się" o kilkunastu
          "swiadków" ,kórzy epatowali sąd swymi sadystycznymi wizajmi na tyle skutecznie
          iz walusia skazano czyniąc z rozprawy teatrzyk absurdu . Potem oczywiscie go
          uniewninino od kłamliwych "zarzutów" - ale w trakcie tej akcji miał dwa zawały
          , stracił oszczędnosci całego zycia na adwokatów a zydowscy szowiniści oblali
          mu twarz kwasem .
    • zaosie "Die Welt" sprostował w internecie "polski obóz" 26.11.08, 08:48
      Oczywiście, że nalezy wytoczyc proces, bo sprawa jest tak oczywistym
      kłamstwem, że można go tylko wygrać, i nie może się skończyć tylko
      na oburzaniu się. Metodycznie i z pełnym profesjonalizmem należy
      wycisnąć z tej kłamliwej gazety ile się da, i nie chodzi tu głównie
      o finanse. Wszyscy to niestety wiemy, że w gruncie rzeczy mentalność
      niemiecka nic się nie zmieniła, wystarczyłoby tylko pogorszyć ich
      warunki życia, a wylazłby z nich natychmiast, głęboko w krwi ukryty
      faszyzm itp., wystarczy spojrzeć na biedniejsze rejony dawnego NRD i
      odpowiedź jest gotowa. To nigdy nie byli, nie są i nie będą nasi
      przyjaciele i najwyższy czas byśmy zaczęli grać ich kartami, a nie
      byli ciągle w roli "nieudolnych Słowian", których nasi "mili"
      sąsiedzi zza Odry wiecznie rolują jak chcą.
      • joskowicz Re: "Die Welt" sprostował w internecie "polski ob 26.11.08, 08:55
        pełna zgoda co do tego co napisałeś .
        Zwróc jednak uwage iz Twój post nie wyczerpuje całosci tego zagadnienia
        Otóż ostatnio coraz to częściej osoby wiadomego pochodzenia czy raczej o
        wiadomej przynalezności cywilizacyjnej podszywając sie pod inne nacje lub
        "dyskretnie" ukrywając swe pochodzenie dowalają Polakom . Wiąże sie
        to jak to napisał jeden z niewielu uczciwych -Norman Finkelstein z kolejnym
        etapem brudnego geszeftu żerującego na tragedii II wojny .
        Aby wymusic rekordową kasę -tym razem na kraju najbardziej poszkodowanym trzeba
        zmasowanej akcji perfidnych kłamstw ... .
    • exxon Urabianie opinii pod przyszle odszkodowania 26.11.08, 11:59
      To nie moze byc przypadek ze media wielu krajow - USA, Kanada, UK,
      Francja, Wlochy, Niemcy, Szwecja - wciaz uparcie pisza o "polskich
      obozach koncentracyjnych". To wyglada na jakas skoordynowana akcje,
      ktora ma urobic glupawa opinie publiczna i przygotowac na
      zaakceptowanie tezy ze Polacy i Niemcy wspolnie zgladzili Zydow.
      Czego oczywiscie konsekwencja beda pozwy i odszkodowania...
    • papigo "Die Welt" sprostował w internecie "polski obóz" 26.11.08, 14:53
      Zniszczyc odwiecznego psa faszyzmu.
      www.hotelroyalpalace.eu
    • przemyslaw47 Dlaczego narody świata nie lubią ZYdów? 26.11.08, 16:27
      Starałem się ze zrozumieniem przeczytać wszystkie wypowiedzi.

      Jestem zwolennikiem procesu.
      Generalnie nie dzielę ludzi na Rosjan, Polaków,Niemców..
      czy Zydów [ż].Mam taki trochę swój podział.Otóż dzielę ludzi na mądrych i tych
      drugich. Ale do rzeczy jw. zadałem takie pytanie.

      Autorka Mirjam Hollstein, ktoś z państwa napisał,- żydówka.

      Fakty.
      Faraon wypędził ich z Egiptu.
      Byli prześladowani przez wiele narodów m.innymi w Europie.Szczyt przypadł w
      okresie II wojny światowej.
      Dlaczego? ..tak było, teraz sami podnoszą temat antysemityzmu przyznając tym
      samym,że tak jest.

      Właśnie takie pytanie zadałem osobie która jako młody człowiek przeżyła
      wojnę.Otrzymałem taką odpowiedż.
      Był świadkiem jak niemiec chciał zabić żyda.Kazał mu wykopać dół.Niemiec
      zauważył,że jest obserwowany przez młodych Polaków.
      Zawołał jednego i kazał mu żywcem zakopywać tego nieszczęśnika.
      Polak się wzbraniał, nie chciał zakopywać żywego człowieka.
      Niemiec do Zyda powiedział aby wyszedł z dołu ,wepchnął polaka i kazał żydowi
      zakopywać Polaka.
      I jak myślicie?..co zrobił żyd????Zyd bez zastanowienia zaczął wykonywać
      polecenie niemca,robiąc to z wielkim zapałem.
      Koniec historii.Prawdziwej.

      Czy odpowiedział mi na zadane pytanie?

      Więcej takich pań Miriam Hollstein autorek takich artykułów
      a w Polsce nie będzie antysemityzmu i pokochamy naród wybrany.

      Jak wielu dziwię się,że właśnie osoba tej narodowości napisała tekst o takiej
      treści.

      Pokazała, że istnieją ludzie "ci drudzy".
      • agent_mosiadu_sikor-sztajn Prowokatorzy_z_Hitlerlandu_Muszą_ Zapłacić_ !!!!!! 26.11.08, 20:58
        GWno kabluje:

        szwabski nacjonalistyczny brukowiec Di Welt zamieścił na swej stronie
        internetowej sprostowanie do artykułu, w którym użyto określenia
        "polski obóz koncentracyjny".
        Thomasz Shmid napisał także, że przeprasza i "nie wie" jak sformułowanie
        znalazło się w artykule ...

        W liście do polskiej ambasady redaktor naczelny die Welt przeprosił ...
        Nie wyjaśnił w jaki sposób sformułowanie znalazło się w artykule, bo
        "sam tego nie wie".
        ...............................................................................

        PRZEPROSINY ??? !!!!!

        A GDZIE MILIONOWE ZADOŚĆUCZYNIENIE ZA PUSZCZONY W ŚWIAT PASZKWIL

        NA 40-MILIONOWY NARÓD ??????

        TA PERMANENTNA DYWERSYJNA AKCJA

        ZAPLANOWANA ZOSTAŁA SKRUPULATNIE PRZED LATY

        I REALIZOWANA JEST KONSEKWENTNIE

        PRZEZ SZWABSKIE BYDŁO RAZEM Z FIRMĄ HOLOKAUST !!!

        NIE WOLNO REZYGNOWAĆ Z ZASKARŻENIA O ODSZKODOWANIE !!!!

        INACZEJ BEDZIE SIĘ TO CIĄGLE POWTARZAĆ !!!


        PS

        PRZY PO-LSZEWICKICH RZĄDACH STEROWANYCH Z GEJRLINA

        NIE MA REALNEJ SZANSY NA PROCES PRZECIW PROWOKATOROM

        Z HITLERLANDU :(

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka