Dodaj do ulubionych

Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bliżej?

03.01.09, 18:30
"W niedzielnych nalotach Izrael zbombardował około 40 obiektów Hamasu w Strefie Gazy - podaje AP"

No to niezla jazda... Zwlaszcza biorac pod uwage, ze news jest z soboty wieczor. Kto tak pieknie przewiduje przyszlosc - AP czy redakcja gazeta.pl?
Obserwuj wątek
    • mark6 Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bliżej? 03.01.09, 18:30
      Prośba do Izraela! Raz na zawsze załatwcie tych tzw. palestyńskich
      "bojowników".
      Hamas to banda kryminalistów nie mająca nic wspólnego z Narodem
      Palestyńskim.
      Polecam komentarz Przezydenta Abbasa na temat tych bandytów.
      • janunia6 Masz rację.Hamas to bandyci! 03.01.09, 18:39
        uzurpujący sobie prawo do reprezentacji Palestyńczyków.
        W rzeczywistości bezwzględni gagnsterzy robiący interesy kosztem
        ludności palestyńskiej.
        • lapy-precz-od-polski Re: Masz rację.Hamas to bandyci! 03.01.09, 19:16
          janunia6 napisał:

          > uzurpujący sobie prawo do reprezentacji Palestyńczyków.
          > W rzeczywistości bezwzględni gagnsterzy robiący interesy kosztem
          > ludności palestyńskiej.

          wiem ze byly wybory i hamas je wygral wiec niczego sobie nie uzurpuje
          • alejajaniemaco Moja noworoczna salatka byla wyborna - a wasza ? 03.01.09, 19:21
            j.w.
            • sprytnymaciek Palestyna - Holokaust 2008/9 03.01.09, 19:29
              Izrael - bestia XX/XXI wieku !!!
              • wrd6611 Re: Palestyna - Holokaust 2008/9 03.01.09, 20:29
                to ty jestes bestia i do tego naiwna.
          • maruda.r Re: Masz rację.Hamas to bandyci! 03.01.09, 19:22
            lapy-precz-od-polski napisała:

            > wiem ze byly wybory i hamas je wygral wiec niczego sobie nie uzurpuje

            ******************************

            Więc to jest oficjalny atak Gazy na Izrael?

            • e.lalka Re: Masz rację.Hamas to bandyci! 03.01.09, 19:47
              ... pani Profesor Jadwiga Sztaniskis dzisiaj w "raporcie o stanie
              świata" u D. Rosiaka w PR3 też prawie tak samo powiedziała. Ale ona,
              w odróżnieniu od obrzucających się na tym forum przez dyskutantów
              bezsensensownymi inwektywami przynajmniej miała pomysł na
              rozwiazanie konfliktu:

              do Palestyny, rzadzonej przez hamas wchodzi izraelska piechota i
              oddziela terrorystów od zwykłej, niewinnej ludności. Tych pierwszych
              przepuszcza do bezpiecznej strefy (nie powiedziała, dokąd), tych
              drugich... też nie powiedziała :(
              Ale tak czy siak kobiety są mądrzejsze od nabombanych testosteronem
              facetów! Przynajmniej szukaja innych, niż tylko masakrycznych
              rozwiazań.
              • maruda.r Re: Masz rację.Hamas to bandyci! 03.01.09, 20:15
                e.lalka napisała:

                > do Palestyny, rzadzonej przez hamas wchodzi izraelska piechota i
                > oddziela terrorystów od zwykłej, niewinnej ludności.

                **********************************

                A jak izraelska piechota odróżni bojowników Hamasu od niewinnej ludności?

                • e.lalka Re: Masz rację.Hamas to bandyci! 03.01.09, 20:35
                  Pani profesor nie powiedziała, ale np zorganizuje referendum?
      • bratprezydenta A może postańców 03.01.09, 19:06
        Gdyby niemcy mieli tak zdolnych propagandzistów jak żydzi, to cały
        świat byłby oburzony że niedobrzy powstańcy Getta Warszawskiego
        strzelają do swych wybawicieli. Przecież to dla ich dobra zamkneli
        ich w bezpiecznym geccie, dając pracę a czasami coś do jedzenia,
        zabierając im domy i dobra, a ci niedobrzy powstańcy kopali tunele
        którymi przemycali żywność a co gorsza chcieli walczyć o swoją
        wolność, zamiast pogodzić się z eksterminacją.
        Ten atak stworzy następne pokolenie fanatyków, wyposażenie fanatyka
        samobójcy to 20$, a koszt zabezpieczenie przed nim miliardy $.
        Ciekawe komu szybciej skończy się kasa.
        • ws21 Coś się w głowie plącze. 03.01.09, 19:32
          Autonomia Palestyńska jest tworem bliskim niepodległemu panstwu. Ma
          granicę, rząd, parlament,policję, demokratyczne wybory no i wolność
          gospodarczą. Gdzie jest napisane, że Izrael ma obowiązek utrzymywać
          Palestyńczyków, czyli ludzi głoszących wolę wymordowania wszystkich
          Zydów? Autonomia jest w dużym stopniu wspomagana finansowo przez UE
          i USA. I to jest błąd. Ale porównywanie Autonomii do niemieckich
          gett, świadczy o defekcie umysłu, który ocenić może wyłacznie
          specjalista.
          • lapy-precz-od-polski Re: Coś się w głowie plącze. 03.01.09, 19:45
            ws21 napisał:

            > Autonomia Palestyńska jest tworem bliskim niepodległemu panstwu. Ma
            > granicę, rząd, parlament,policję, demokratyczne wybory no i wolność
            > gospodarczą. Gdzie jest napisane, że Izrael ma obowiązek utrzymywać
            > Palestyńczyków, czyli ludzi głoszących wolę wymordowania wszystkich
            > Zydów? Autonomia jest w dużym stopniu wspomagana finansowo przez UE
            > i USA. I to jest błąd. Ale porównywanie Autonomii do niemieckich
            > gett, świadczy o defekcie umysłu, który ocenić może wyłacznie
            > specjalista.


            był mur okalajacy getto jak teraz terytoria palestynskie ? byl
            byl judenrat w geccie tak jak teraz w palestynie rzad ? byl
            byla policja w geccie ? byla
            okupant mordowal zamknietych w geccie tak jak teraz ? morodowal

            dlatego niektorzy porownoja getto do autonmi niekonecznie ja
            • ws21 Mur..... 03.01.09, 19:54
              A dlaczego Izrael nie może się odgrodzić murem od Palestyńczyków,
              którzy są mu wrodzy? Bo chyba nie jest tak, że pół dnia chcą z
              Żydami robić interesy a drugą połowę z nimi walczyć. Tem mur
              powinien ich cieszyć, nie muszą dzięki niemu spotykać się z
              przedstawicielami znienawidzonego narodu.
              Każde państwo może sobie wyposażyć granicę tak jak uważa to za
              stosowne i konieczne. Zasieki, mury, pola minowe to w świecie norma.
            • elucidator Re: Coś się w głowie plącze. 03.01.09, 20:37
              Tyle ze i judenrat i zydowska policja w getcie byly powolane przez i pod pelna
              kontrola Niemcow. Rzad Hamasu powstal w wolnych wyborach wsrod mieszkancow
              terenow palestynskich i Izrael nie ma nad tym zadnej kontroli. Rownie dobrze
              moglbys porownywac z kazdym innym krajem w ktorym jest rzad, granica i policja.

              Co do mordowania: Celem Niemcow (raczej: nazistow) bylo wymordowanie calego
              narodu zydowskiego. Izrael stara sie unikac celow cywilnych, o czym swiadczy
              chocaizby ten fakt tylko ok. 20% ofiart to cywile. Reszta to ludzie Hamasu,
              czyli wedlug prawa miedzynarodowego legalne cele wojenne, jako ze Hamas postawil
              sam siebie w stanie wojny z Izraelem.
        • kongreszydowski Re: A może postańców 03.01.09, 20:02
          bratprezydenta napisał:
          > Gdyby niemcy mieli tak zdolnych propagandzistów jak żydzi, to cały
          > świat byłby oburzony że niedobrzy powstańcy Getta Warszawskiego
          > strzelają do swych wybawicieli. Przecież to dla ich dobra zamkneli
          > ich w bezpiecznym geccie, dając pracę a czasami coś do jedzenia,
          > zabierając im domy i dobra, a ci niedobrzy powstańcy kopali tunele
          > którymi przemycali żywność a co gorsza chcieli walczyć o swoją
          > wolność, zamiast pogodzić się z eksterminacją.
          > Ten atak stworzy następne pokolenie fanatyków, wyposażenie
          fanatyka
          > samobójcy to 20$, a koszt zabezpieczenie przed nim miliardy $.
          > Ciekawe komu szybciej skończy się kasa.


          Drogi bacieprezydenta! Dziekujemy za uznanie. Informujemy, ze
          zarowno 20$ jak i miliardy $ to nasze pieniadze. To tylko
          przekladanie z jednej kieszeni do drugiej.

          kongreszydowski
        • wrd6611 Re: A może postańców 03.01.09, 20:49
          Kiedy izraelscy osadnicy wrocili na swoja ziemie nie bylo tam nic. Palestynczycy
          pasli owce i to wszystko. Ciezka praca nawadniali ziemie i budowali miasta. Byli
          naiwni myslac, ze z arabami mozna sie dogadac. Dawali im sprzet rolniczy, uczyli
          uprawiac efektywnie ziemie. Niestety arabowie nie sa stworzeni do pracy. Handel
          uliczny, picie herbaty i modly. Kobiety to moga zap...c. Teraz widac, ze
          wszystko bylo bez sensu. Po diabla im panstwo skoro nie wiedza co z tym zrobic.
          Zamiast sie uczyc i pracowac buduja z izraelskich rur kanalizacyjnych rakiety.
          Ciagle wyciagaja rece po pieniadze, za ktore kupuja bron. Gdyby dac im bron to
          zabiliby wszystkich zydow bez najmniejszej litosci. Jezeli nie zmienia swojego
          nastawienia to moga wkrotce zniknac z mapy swiata na zawsze.
    • mysleze Jak to w niedzielnych??? 03.01.09, 18:32
      • ja_biedronka_pstra Myckownia cenzuruje. 03.01.09, 19:20
        Po co te forum?
        Jak czosnki tylko wycinają opinie by móc bezkarnie mordować.
    • lavojtek Wysiedlenie i obozy uchodźców po raz n-ty! 03.01.09, 18:33
      "Z kolei dziś rano nad północna Strefą Gazy rozrzucono ulotki. Izraelskie
      wojsko zaapelowało w nich do mieszkańców tych terenów, by w trosce o swoje
      bezpieczeństwo "jak najszybciej" się ewakuowali."
      Czytaj: potrzeba więcej miejsca nowe na kibuce i dla osadników!
      • elucidator Re: Wysiedlenie i obozy uchodźców po raz n-ty! 03.01.09, 20:45
        Czytaj: Z polnocnej Gazy jest ostrzeliwany Izrael. Izrael ma zamiar zniszczyc
        infrastrukture wspomagajaca to ostrzeliwanie i nie chce aby w toku tych walk
        cierpiala ludnosc cywilna.

        Nie zapominaj ze Izrael kilka lat temu zlikwidowal wszystkie swoje osiedla i
        przekazal cala kontrole nad Gaza Autonomii Palestynskiej, ktorej demkratycznie
        wybrany rzad, po przeprowadzeniu zbrojnego zamachu stanu i wykopaniu ludzi
        rownie demokratycznie wybranego prezydenta, rozpoczal zbrojna walek z Izraelem.
    • anti.war Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bliżej? 03.01.09, 18:33
      izraelsscy faszysci dokonuja ostatecznego holokaustu Palestynczykow,
      a ludzkosc sie przyglada ze spokojem, bo zostala wytresowana na
      zbrodniarzy wojennych na przestepczych grach komputerowych i
      zbrodniczych wyrobach z Hollywood.
      • mark6 Z Tworek na przepustkę cię wypuścili? 03.01.09, 18:35
        Ty kumasz co bredzisz?
        • milet1 On jest z jakiejś wsi nie wie co to Tworki! 03.01.09, 19:02
          Żeby choć czytać umiał
      • kongreszydowski Re: Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bl 03.01.09, 19:43
        anti.war napisał:
        > izraelsscy faszysci dokonuja ostatecznego holokaustu
        Palestynczykow,
        > a ludzkosc sie przyglada ze spokojem, bo zostala wytresowana na
        > zbrodniarzy wojennych na przestepczych grach komputerowych i
        > zbrodniczych wyrobach z Hollywood.

        Drogi antek.durak! Rozumiemy, ze nie nalezysz do ludzkosci. Jaki
        jest Twoj gatunek biologiczny?
        Informujemy, ze wszystkie gry komputerowe i wyroby Hollywoodu sa
        nasza wlasnoscia.

        kongreszydowski
        • e.lalka Re: Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bl 03.01.09, 20:02
          Tak, masz rację - jesteś śmieszny.
          I nic poza tym.
        • metenburg Re: Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bl 04.01.09, 04:59
          Glupis jak gumofilce.No jodas mas maricon!
      • wrd6611 Re: Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bl 03.01.09, 20:27
        Kto ci takie bzdury do glowy nabil? O czym ty bredzisz? Izrael jest bardzo
        humanitarny i poblazliwy dla Palestynczykow. Przy ich uzbrojeniu Palestyna
        przetalaby istniec w ciagu tygodnia. Nikt nie patrzy na to ze spokojem. Co bys
        zrobil jakbys mieszkal przy granicy panstwa, ktore codziennie ostrzeliwuje twoj
        dom tylko dlatego ze jestes Polakiem.
      • elucidator Re: Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bl 03.01.09, 20:46
        Jak na razie ten "holocaust" ogranicza sie do celow zwiazanych z Hamasem, ktore
        to cele zgodnie z prawem miedzynarodowym sa legalnym celem wojennym. A wojne
        zaczal Hamas.
    • weasel_wiesel Ostateczne Rozwiazanie Problemu Palestynskiego. 03.01.09, 18:35
      Dawniej: Sonderbehandlung. Nastepne ogniwo w cyklu
    • maxe1 o hamsie... 03.01.09, 18:46
      Popieranie Hamasu, postrzeganie Hamasu jako wiarygodnej organizacji politycznej,
      oznacza popieranie organizacji totalitarnej, teokratycznej, rasistowskiej, która
      gloryfikuje masowy rozlew krwi i kult śmierci; organizacji, która stwierdza, że
      „Allach jest jej celem, Prorok jej modelem do naśladowania, Koran jej
      konstytucją, Dżihad jej metodą, a śmierć dla Allacha najszczytniejszym
      pragnieniem". Proszę zauważyć: jej „najszczytniejszym pragnieniem" nie jest
      pokój, stabilność społeczna i zakończenie walk. Wręcz odwrotnie, dążenie do
      narzucania religijnego szaleństwa — ignorancji z korzeniami w Średniowieczu -
      poprzez stworzenie potencjalnie nieskończenie wielkiej armii
      morderców-samobójców jest najwyższym ideałem tego tak zwanego „palestyńskiego
      ruchu oporu".
      • savrin Re: o hamsie... 03.01.09, 19:02
        Masz racje, tylko ja cały czas nie rozumiem różnicy w prawie do zabijania ludzi.
        W Jedwabnem było złe a w strefie Gazy jest ok. Zabijanie niewinnych ludzi
        rakietami jest ok a nożami i pięścią złe ? Śmierć niewinnego człowieka zależy od
        sposobu w jaki zginął ?
        • milet1 Re: o hamsie... 03.01.09, 19:10
          Oczywiście, że jest złe. Izrael nie jest krystaliczny, a historia i losy narodów
          potwornie zagmatwane. Zwróciłbym jednak uwagę na liczbę próśb o pokój wysyłanych
          ze strony Izraela. Nie ma na świecie też kraju, którego próbowano unicestwić
          tyle razy co Izrael. Żaden kraj po II wojnie światowej nie musiał tyle razy
          walczyć o istnienie, co ludność Izraela. Z tyloma krajami itp, itd. Poza tym
          zamachy na obywateli Izraela, porwania samolotów - Libia, Uganda. Przypomnę też,
          że Palestyńczycy i Izrael to dwa narody, którym ofiarowano państwo.
          Palestyńczycy się nie zgodzili. Próbowano zniszczyć Żydów. To wszytko nie
          usprawiedliwia, ale sprawia że rozumiem.
          • lapy-precz-od-polski Re: o hamsie... 03.01.09, 19:26
            milet1 napisał:

            > Oczywiście, że jest złe. Izrael nie jest krystaliczny, a historia i losy narodó
            > w
            > potwornie zagmatwane. Zwróciłbym jednak uwagę na liczbę próśb o pokój wysyłanyc
            > h
            > ze strony Izraela. Nie ma na świecie też kraju, którego próbowano unicestwić
            > tyle razy co Izrael. Żaden kraj po II wojnie światowej nie musiał tyle razy
            > walczyć o istnienie, co ludność Izraela. Z tyloma krajami itp, itd. Poza tym
            > zamachy na obywateli Izraela, porwania samolotów - Libia, Uganda. Przypomnę też
            > ,
            > że Palestyńczycy i Izrael to dwa narody, którym ofiarowano państwo.
            > Palestyńczycy się nie zgodzili. Próbowano zniszczyć Żydów. To wszytko nie
            > usprawiedliwia, ale sprawia że rozumiem.


            a czemu izrael postanowiono utworzyc wlasnie tam tam gdzie ktos juz mieszka od
            setek lat tam gdzie zydz sa mniejszoscia i tam gdzie musza obawic sie nie
            przychylnych sasiadow sasiadow ktorzy niebyli pytani przez nikogo czy zycza
            sobie pejsatych w swoim towarzystwie ?
            • elucidator Re: o hamsie... 03.01.09, 20:56
              Tak sie sklada, ze plan podzialu brytyjskiego mandatu Palestyna z 1947 r.
              przewidywal, ze proponowane panstwo zydowskie bedzie na obszarach na ktorych
              Zydzi stanowili co prawda niewielka ale wiekszosc. Jedynym wyjatkiem od tej
              reguly byla pustynia Negew.
          • malpa-z-paryza Re: o hamsie... 03.01.09, 19:31
            przeczytaj sobie ksiazke Edwarda Said, jak to narod palesntynski byl i jest
            zniewalony przez Izrael. ( panstwa palestynskiego NIE MA!)
        • maxe1 Re: o hamsie... 03.01.09, 19:11
          nikt nie ma ekskluzywnego prawa do zabijania ludzi, natomiast ma prawo do samoobrony
          hamas musi byc zmuszony do zaprzestania agrsji wobec izraela
          • savrin Re: o hamsie... 03.01.09, 19:44
            ja trochę żałuje że, Izraelczycy nie trzymali tego kawałka ziemi pareset lat
            wcześniej, byłby święty spokój a tak trzeba czekać nie wiadomo jak długo i nie
            wiadomo jak to się skończy. A co najgorsze są niczemu nie winne ofiary.
            • maxe1 Re: o ham(a)sie... 03.01.09, 19:57
              Hamas chętnie przyznaje, że „Palestyna" jest państwem powstałym w wyniku
              islamskiego imperializmu, podbitym siłą. Odmawia prawa istnienia Izraelowi,
              ponieważ nigdy nie wolno zrzec się kraju raz zdobytego przez islam.
              W oczach Hamasu problem nie polega na tym, że Żydzi nie mają żadnego prawa do
              ojczyzny, ale na tym, że Żydzi panujący nawet na centymetrze rzekomo
              muzułmańskiej ziemi są bluźnierczym intruzem. Nawet gdyby Izrael poszedł na
              wszelkie ustępstwa wobec muzułmanów i islamu, byłoby to niewystarczające.
              Niewierni muszą albo egzystować w stanie biernego poddaństwa, albo zostać
              wyrzuceni. Ten absolutystyczny pogląd na świat powoduje odmowę szukania
              kompromisu i pokojowego rozwiązania.

              Karta Hamasu stwierdza, że „inicjatywy tak zwanego pokojowego rozwiązania i
              międzynarodowe konferencje dla rozwiązania problemu palestyńskiego stoją w
              sprzeczności z zasadami Islamskiego Ruchu Oporu, ponieważ zapomnienie o
              jakiejkolwiek części Palestyny oznacza zapomnienie wiary islamskiej" oraz że
              „nie ma innego rozwiązania problemu palestyńskiego jak przez dżihad. Inicjatywy,
              propozycje i konferencje międzynarodowe są stratą czasu i farsą".
        • elucidator Re: o hamsie... 03.01.09, 20:52
          Roznica jest prosta: w Jedwabnem mordowano cywilnych Zydow tylko dlatego ze
          byli Zydami, ktorzy nikomu niczym nie grozili. W Gazie obiektem izraelskiego
          ostrzalu jest Hamas, ktory rozpoczal ostrzeliwanie terytorium Izraela. Wziawszy
          pod uwage gestosc zaludnienia w Gazie jest rzecza zdumiewiajaca ze tylko ok. 20%
          ofiar to cywile, a ok. 80% to Hammas. Swiadczy to o tym jak bardzo Izrael sie
          stara aby oszczedzac ludnosc cywilna.
        • erg_samowzbudnik Re: o hamsie... 04.01.09, 09:58
          savrin napisał:

          > Masz racje, tylko ja cały czas nie rozumiem różnicy w prawie do zabijania ludzi
          > .
          > W Jedwabnem było złe a w strefie Gazy jest ok. Zabijanie niewinnych ludzi
          > rakietami jest ok a nożami i pięścią złe ? Śmierć niewinnego człowieka zależy o
          > d
          > sposobu w jaki zginął ?



          Jesteś taki ciemny ,czy jaja sobie robisz?
    • bergman1 teraz jak zobocza żyda to go obżygom! 03.01.09, 18:51
      to nie ludzie,jak można dzieci zabijać.
      • kongreszydowski Re: teraz jak zobocza żyda to go obżygom! 03.01.09, 19:55
        bergman1 napisał:
        > to nie ludzie,jak można dzieci zabijać.

        Drogi j.berman! W poniedzialek rozpoczynamy produkcje macy. Wzawiasz
        kontrakt na dostawe produktow plynnych?

        kongreszydowski
        • metenburg Re: teraz jak zobocza żyda to go obżygom! 04.01.09, 05:06
          Te, kugelsmann ale ci wesolo. Zobaczymy jak wesolo bedzie jak
          zapukaja do twoich drzwi panowie w dlugich plaszczach bez poczucia
          humoru. Bedziesz mogl sie odwolywac od wyroku ale my nie jestesmy
          skorzy do jego zmniejszenia. No jodas mas maricon!
      • elucidator Re: teraz jak zobocza żyda to go obżygom! 03.01.09, 20:58
        A co powiesz o Hamasie i innych podobnych grupach, ktore nierzadko _celowo_
        mordowaly izraelskie dzieci?
    • danka2007 Skąd Izrael bierze pieniądze na te awantury ? 03.01.09, 18:57
      Cały świat płaci za te awantury poprzez nielegalne transfery z
      banków które sa ich własnoscią .
      To tak , jakby w okresie kryzysu wojwództwo mazowieckie prowadziło
      wojnę z województwem śląskim ? Na wojnę by im nie starczyło nawet na
      jeden dzień. Izrael bez pytania innych narodów o zgodę obciąża te
      narody własnymi wydatkami na wojnę ? A głupki z rządu UE udają , że
      tego nie rozumieją ?
      • redakcja_v USA daje izraelowi 6mld usd albo i wiecej 03.01.09, 19:00
        USA daje izraelowi 6mld usd albo i wiecej rocznie,
        do tego bezpłatna pomoc zbrojeniowa (rakiety, wyrzutnie, myśliwce, części)...to
        mają być pokoje państwa?
        to jest oś zła: usa-izrael
        • maxe1 no a teraz te teorie spiskowe.... 03.01.09, 19:23
          Hamas opowiada za analogicznym do nazistowskiego światopoglądem, równocześnie,
          co jest szczególną ironią, mówiąc o Izraelczykach „naziści".
          Według Karty Hamasu istnieje światowa konspiracja Żydów, a jej plan jest
          wyłożony w Protokołach mędrców Syjonu. Hamas twierdzi, że Żydzi kontrolują
          światowe media i rządy, że rozpoczęli większość wojen i że ta konspiracja w
          dużej mierze polega na tajnych organizacjach, które z niej wyrosły, takich jak
          masoni, Rotary Club, Lion, a celem ich jest „rozbijanie społeczeństw, podważanie
          wartości, niszczenie honoru ludzkiego, tworzenie moralnej degeneracji i
          unicestwienie islamu".
          Nic z tej listy nie ma nic wspólnego z problemami dotyczącymi małego obszaru na
          Bliskim Wschodzie, a wszystko z głęboko zakorzenioną, paranoidalną ideologią
          antysemityzmu, która jest obecna we wszystkich współczesnych ruchach dżihadystów
          i która wyrosła z propagandy i ideologii europejskiego ruchu faszystowskiego
          początków XX wieku.
          • lapy-precz-od-polski Re: no a teraz te teorie spiskowe.... 03.01.09, 19:40
            maxe1 napisał:

            > Hamas opowiada za analogicznym do nazistowskiego światopoglądem, równocześnie,
            > co jest szczególną ironią, mówiąc o Izraelczykach „naziści".
            > Według Karty Hamasu istnieje światowa konspiracja Żydów, a jej plan jest
            > wyłożony w Protokołach mędrców Syjonu. Hamas twierdzi, że Żydzi kontrolują
            > światowe media i rządy, że rozpoczęli większość wojen i że ta konspiracja w
            > dużej mierze polega na tajnych organizacjach, które z niej wyrosły, takich jak
            > masoni, Rotary Club, Lion, a celem ich jest „rozbijanie społeczeństw, pod
            > ważanie
            > wartości, niszczenie honoru ludzkiego, tworzenie moralnej degeneracji i
            > unicestwienie islamu".
            > Nic z tej listy nie ma nic wspólnego z problemami dotyczącymi małego obszaru na
            > Bliskim Wschodzie, a wszystko z głęboko zakorzenioną, paranoidalną ideologią
            > antysemityzmu, która jest obecna we wszystkich współczesnych ruchach dżihadystó
            > w
            > i która wyrosła z propagandy i ideologii europejskiego ruchu faszystowskiego
            > początków XX wieku.


            Syjonizm jest często krytykowany. Jego przeciwnicy wywodzą się z różnych
            środowisk - są zarówno palestyńscy, jak i żydowscy antysyjoniści. Najbardziej
            rozpowszechnione jest stanowisko opozycyjne wobec tej ideologii pośród
            Palestyńczyków i innych Arabów [24] [25], wielu z nich postrzega Izrael jako
            podmiot okupujący terytorium, które nazywają arabską ziemią Palestyny.
            Środowiska te przeciwstawiały się utworzeniu Izraela w 1948 roku i krytykują
            ruch syjonistyczny także po powstaniu tego państwa. Sprzeciw wobec tej ideologii
            zasadza się także na kwestiach demograficznych - zwraca uwagę na los ok. 711
            tys. arabskich uchodźców [26], jak również brutalność izraelskiej okupacji,
            będącej wynikiem realizacji syjonistycznej koncepcji żydowskiego państwa.
            Krytycy syjonizmu, tacy jak Joseph Massad podkreślają, że jest on formą rasizmu
            [27], zwłaszcza jeśli brać pod uwagę działania władz Izraela, takie jak
            realizacja tzw. Prawa do Powrotu (umożliwiającego każdemu Żydowi przyjazd do
            Izraela i osiedlenie się tam).

            dodam ze syjonizm jako rasistowski zostal potepiony przez ONZ
            • kongreszydowski Re: no a teraz te teorie spiskowe.... 03.01.09, 20:50
              lapy-precz-od-polski napisała:
              > ... jest on formą rasizmu
              > zwłaszcza jeśli brać pod uwagę działania władz Izraela, takie jak
              > realizacja tzw. Prawa do Powrotu (umożliwiającego każdemu Żydowi
              > przyjazd do Izraela i osiedlenie się tam.

              Droga hamas-do-polski! Oczywiscie! Zwrocilismy uwage na aspekt
              rasizmu w zwiazku z Karta Polaka.

              kongreszydowski

              PS. Karta Polaka – dokument potwierdzający przynależność do narodu
              polskiego, który może być przyznany osobie nieposiadającej
              obywatelstwa polskiego albo zezwolenia na osiedlenie się na
              terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklarującej przynależność
              do narodu polskiego i spełniającej określone ustawą warunki. Kartę
              Polaka ustanowiono ustawą z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka
              (Dz. U. z 2007 r. Nr 180, poz. 1280), która określa uprawnienia
              posiadacza Karty Polaka, zasady przyznawania, utraty ważności i
              unieważniania Karty Polaka oraz właściwość i tryb postępowania
              organów w tych sprawach.
            • elucidator Re: no a teraz te teorie spiskowe.... 03.01.09, 21:18
              Nie jestes w kursie dziela. Po upadku komunizmu, gdy nie bylo juz w ONZ
              automatycznej i sterowanej z Moskwy wiekszosci antyizraelskiej, ONZ w 1991 r. to
              potepienie syjonizmu odszczekala iloscia glosow 111 za (odszczekaniem), 25
              przeciw i 13 wstrzyman od glosu (rezolucja 4686). Polska glosowala za
              odszczekaniem. Przeciwko odszczekaniu glosowalo doborowe towarzystwo najbardziej
              demokratycznych panstw na swiecie, a mianowicie Afganistan, Algeria, Arabia
              Saudyjska, Bangladesz, Brunei, Indonezja, Iran, Irak, Jemen, Jordania, Katar,
              Korea Polnocna, Kuba, Liban, Libia, Malezja, Mali, Mauretania, Pakistan,
              Somalia, Sri Lanka, Sudan, Syria, Wietnam i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
      • anti.war Re: Skąd Izrael bierze pieniądze na te awantury 03.01.09, 19:01
        bo zydzi opanowali UE, zeby ja dobic, tak jak dobili USA. Dobija tym
        sami siebie.
        • kongreszydowski Re: Skąd Izrael bierze pieniądze na te awantury 03.01.09, 19:59
          anti.war napisał:
          > bo zydzi opanowali UE, zeby ja dobic, tak jak dobili USA.

          Drogi antek_wariat! Masz racje, opanowalismy UE, tak jak opanowalismy
          USA, nie rozumiemy jednak w jaki celu zabijac zlota krowe, ktora daje
          pieniadze, pieniadze, pieniadze.

          kongreszydowski
      • bratprezydenta Re: Skąd Izrael bierze pieniądze na te awantury 03.01.09, 19:10
        A słyszłaś o Madoffie i jemu podobnych, to się nazywa zrzutka na
        Wielki Izrael, dzięki kryzysowi można ukryć kradzież bln dolarów.
      • kongreszydowski Re: Skąd Izrael bierze pieniądze na te awantury 03.01.09, 19:48
        Droga dupka2007! Probowalismy odpowiedzi na Twoje pytania, ale sa one
        dla nas okryta mgla tajemniczosci. Czy pracujesz w biurze szyfrow
        Hamasu?

        kongreszydowski
    • lapy-precz-od-polski Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bliżej 03.01.09, 19:14
      zapowiada sie starcie dawida z goliatem tylko tym razem zyd jest goliatem a
      palestynczyk dawidem
      kibicuje dawidowi
    • menuet1 Gdzie sie nauczyli tego??? 03.01.09, 19:18
      Apel do napadniętych - ' ewakuujcie sie bo my tu przyjdziemy' to
      kuriozum w XXI wieku. Gruzja do Osetynczyków też tak mogła.,
      Argentyna do Falklandczyków, Amerykanie do Wietnamczyków....itd, itd.
    • mrdata Izrael nasila ataki. Ofensywa lądowa coraz bliżej? 03.01.09, 19:27
      mam nadzieje ze Izrael zrobi porzadek z tym arabskim smieciem - raz na zawsze
    • malpa-z-paryza Gaza, to getho warszawskie! 03.01.09, 19:29
      tak dzisiaj na mafifestacji krzyczano!
    • ekumeniczny do wielkiego zydowskiego "tworcy" Grossa 03.01.09, 19:30
      panie Gross, ale wam dal Bog BOMBOWYCH sasiadow
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
      nareszcie dostaliscie takich sasiadow na jakich zaslugujecie.
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

      napisze pan jakies nowe "dzielo" na temat sasiadow?
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

      panie gross, zydowski klamca Kosinski, tez klamal o Polakach. Wie
      pan jak skonczyl? cenzorze, kosinski zalozyl sobie TORBE PLASTIKOWA
      na leb i popelnil samobojstwo. To sa fakty cenzorze a nie jak by
      chcieli szowinisci z cenzury, "antysemityzm".
      • ekumeniczny pytanie do Grossa, michnika i cenzora 03.01.09, 19:35
        drodzy starsi "bracia" w "wierze", uprzejmie prosze odpowiedziec na
        nastepujace pytanie:

        co by sie z waszymi w izraelu stalo, gdyby ich nie pilnowala jedna z
        najlepiej wyposazonych armii na swiecie? Gdybyscie miszkali posrod
        waszych arabskich kuzynow (w koncu tez synow Abrahama) tak jak
        mieszkaliscie posrod Polakow?

        just asking cenzorze.

        7/ nie prywatyzuj - zyd Mojzesz
        • kongreszydowski Re: pytanie do Grossa, michnika i cenzora 03.01.09, 20:24
          ekumeniczny napisał:
          > drodzy starsi "bracia" w "wierze", uprzejmie prosze odpowiedziec
          > na nastepujace pytanie:
          > co by sie z waszymi w izraelu stalo, gdyby ich nie pilnowala jedna
          > z najlepiej wyposazonych armii na swiecie? Gdybyscie miszkali
          > posrod waszych arabskich kuzynow (w koncu tez synow Abrahama) tak
          > jak mieszkaliscie posrod Polakow?

          Drogi komiczny! Po pierwsze nie lubimy bawic sie w egzystencjalne
          zagadki i stworzylismy taka armie jaka uznalismy za stosowne
          stworzyc. Nasza hipoteza jest jednak to, ze chyba nie byloby nam
          gorzej niz posrod Polakow.

          kongreszydowski
          • ekumeniczny komiczny ekumeniczny do "kongresuzydowskiego" 04.01.09, 01:08
            drogi "kongresiezydowski",
            zastanawiam sie co ty wyssales z mlekiem matki:
            glupote czy nienawisc do Chrzescjan?
            Obawiam sie ze jedno i drugie
            z powazaniem,
            KOMICZNY ekumeniczny
            ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
            ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
            • kongreszydowski Re: komiczny ekumeniczny do "kongresuzydowskiego" 04.01.09, 01:31
              ekumeniczny napisał:
              > drogi "kongresiezydowski",
              > zastanawiam sie co ty wyssales z mlekiem matki:
              > glupote czy nienawisc do Chrzescjan?
              > Obawiam sie ze jedno i drugie

              Drogi kosmiczny! Cieszymy sie z tego, ze zaobserwowales u siebie
              proces, ktory nazywasz zastanawianiem sie. Serdecznie gratulujemy!
              Rozumiemy, ze wzbudzilo to w Tobie poczucie leku i obaw. Nie
              poddawaj sie! Byc moze z czasem proces ten osiagnie swa wyzsza faze
              zwana mysleniem.

              kongreszydowski

              PS. Po wplaceniu na nasze konto $9999.99 przeslemy Ci (za
              zaliczeniem pocztowym) 11 tom (z 27) dziela O.Trydzyka, "O ssaniu".
        • 3nd Re: pytanie do Grossa, michnika i cenzora 04.01.09, 09:02
          ekumeniczny napisał:

          > drodzy starsi "bracia" w "wierze", uprzejmie prosze odpowiedziec na
          > nastepujace pytanie:
          >
          > co by sie z waszymi w izraelu stalo, gdyby ich nie pilnowala jedna z
          > najlepiej wyposazonych armii na swiecie? Gdybyscie miszkali posrod
          > waszych arabskich kuzynow (w koncu tez synow Abrahama) tak jak
          > mieszkaliscie posrod Polakow?
          Tak , mieszkaliśmy do roku 1968 , a po tym...
          Przeszłość nas uczy że człowiek bez ojczyzny ( także Żyd ) nie może być
          bezpieczny w żadnym miejscu ,nawet gdy tam żyje wiele lat. Dlatego powstał
          Izrael i musimy walczyć o jego istnienie.
    • gamil-wasim przecinki? chyba chodzi o przecieki, czy redaktor 03.01.09, 19:30
      ma mature?
    • washner Zaczął Hamas a teraz boli jak ,,nasi" im oddają 03.01.09, 19:31
      Nasi powinni wreszcie doprowadzić tą sytuację do końca. Ile czasu mają
      przymykać oczy na to jak radykały z hamasu odpalają w ich kierunku rakiety.
      • marcin1122331 Niech nasi raz na zawsze wytrzebia te chwasty . 03.01.09, 19:44
    • ws21 Re: żydzi to bandyci? 03.01.09, 20:02
      Różnie ludzie na to patrzą. Dla mnie Hamas do terrorysci. Im
      szybciej zostaną wybici, tym dla świata lepiej. A że Palestyńczycy w
      demokratycznych wyborach ich poparli - płacą za to teraz. Wybrali
      wojnę, to ona przyszła.
    • bodozec zydy znowu rwą się do mordowania 03.01.09, 20:06
      a pozniej wielkie zdziwienie że nikt ich nie lubi.
      A kto by lubił takich gadów ...
    • bydlo_prof_wb No i niech te starozakonne gołąbki pokoju... 03.01.09, 20:17
      trzymają od nas z daleka. Mamy własnych nienawistników dosyć.
      __________

      Michnik jest manipulatorem. To człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny
      (Zbigniew Herbert)
      • 3nd Re: No i niech te starozakonne gołąbki pokoju... 04.01.09, 09:07
        Wiadomo,każdy ma swoich i nie potrzebuje innych ;-)
        Starozakonny
    • profanum_vulgus Spokój na Bliskim Wschodzie można przywrócić tylko 03.01.09, 20:22
      w jeden sposób: likwidując państwo Izrael i amerykańską
      obecność w tamtym regionie.
      • kongreszydowski Re: Spokój na Bliskim Wschodzie można przywrócić 03.01.09, 21:04
        profanum_vulgus napisał:
        > w jeden sposób: likwidując państwo Izrael i amerykańską
        > obecność w tamtym regionie.

        Drogi pornofanus! Nie zgadza sie! Znamy jeszcze jeden sposob. Po
        wplaceniu na nasze konto $9999.99 podamy wiecej informacji.

        kongreszydowski
      • zz26 Re: Spokój na Bliskim Wschodzie można przywrócić 04.01.09, 08:32
        profanum_vulgus napisał:

        > w jeden sposób: likwidując państwo Izrael i amerykańską
        > obecność w tamtym regionie.
        >

        byl juz taki jeden co chcial zlikwidowac zydow ale skonczylo ise na tym ze w 45
        palnal se w leb zrob to samo nazisto
      • ws21 A co się będziemy ograniczać. 04.01.09, 09:02
        Proponuję przywrócić totalnie sprawiedliwość na Ziemi.
        1. Ameryka Pólnocna dla Indian. Biale do Europy, czarni do Afryki,
        Żólci do Azji.
        2. Australia dla Aborygenów, jak wyżej.
        3. Ameryka Południowa dla Indian, ja wyżej.
        3. A jak znjdziemy kogoś z genami Neandertalczyka, oddać mu Europę,
        wysiedlając wstrętnych morderców.....
        • 3nd Re: A co się będziemy ograniczać. 04.01.09, 09:19
          > Proponuję przywrócić totalnie sprawiedliwość na Ziemi.
          > 1. Ameryka Pólnocna dla Indian. Biale do Europy, czarni do Afryki,
          > Żólci do Azji.
          > 2. Australia dla Aborygenów, jak wyżej.
          > 3. Ameryka Południowa dla Indian, ja wyżej.
          > 3. A jak znjdziemy kogoś z genami Neandertalczyka, oddać mu Europę,
          > wysiedlając wstrętnych morderców.....

          Ladne ;-)
      • 3nd Re: Spokój na Bliskim Wschodzie można przywrócić 04.01.09, 09:16
        Nie wiem czy Izrael z tym się zgodzi ;-)
        W razie czego, przyjmiesz izraelskich ŻYDÓW w kraju w którym mieszkasz,dasz
        warunki socjalne , pracę itp ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka