Dodaj do ulubionych

ile Ferrum zamiast Hemoferu??

08.07.07, 19:57
mam jeszcze takie pytanie do Pana doktora:
moja mala (3,5 m-ca) ma zlecone podawanie zelaza (ze wzgledu na lekka
anemie). Do tej pory podawalam malej hemofer 2 x dziennie po 5 kropli. Teraz
malej przepisano Ferrum Lek 50mg Fe(III)/5 ml syrop. Prosze powiedziec w jaki
sposob dawkowac, bo lekarz nie powiedzial (byl maz ;( i pewnie zapomnial) a
lekarz dopiero bedzie we srode.
czy to sie jakos przelicza? Pani w aptece powiedziala, zeby podawac 2 x
dziennie po 2 ml. czy to dobra dawka? nie za duza? I dlaczego w ml a nie w
kroplach?
probowalam sama cos przeliczyc, ale wychodzi zupenie inaczej, bo sie na tym
nie znam. Ponadto w Hemoferze jest zelazo II a w Ferrum III. czy to ma
znaczenie?
bardzo prosze o pomoc, bo we wtorek rano juz nie bedzie hemoferu.
Dziekujemy
Obserwuj wątek
    • minia821 Re: ile Ferrum zamiast Hemoferu?? 09.07.07, 19:34
      Mojej córce 5 miesięcznej również przepisała lekarka Ferrum lek i kazała
      podawać 5 ml 1 raz dziennie.
      Pozdrawiam.
      • allus Re: ile Ferrum zamiast Hemoferu?? 10.07.07, 22:01
        Ilość podania takiego leku zależy od wagi dziecka. Lekarz musi dokładnie zważyć
        dziecko i wyliczyć dawkowanie preparatu, cz to Ferrum czy to Hemofer. U nas
        przynajmniej tak bylo.
        P.S. Ale ja nie podawałam ani tego ani tego, bo mała miała kłopoty z
        przyswajaniem, i sama nadrobiła zaległości z żelazem i to w bardzo krótkim
        czasie.
        • wiola_minia Re: ile Ferrum zamiast Hemoferu?? 11.07.07, 15:42
          Hej. Ja swojej małej zaczęłam podawać Ferrum jak miała 3 m-ce,lekarka zaleciła
          1 ml raz dziennie, po karmieniu( na początku, bo póżniej zwiększyła dawkę)
          • allus Re: ile Ferrum zamiast Hemoferu?? 11.07.07, 21:43
            Tak, zaczynamy od mniejszych dawek, które stopniowo zwiększamy do tej
            odpowiednie dawki, żeby przyzwyczaić dziecie, bo żelazo ciężko się przyswaja,
            ale chodzi o to żeby nie przedobrzyć, bo wtedy mamy problemy z brzuszkiem,. I
            dla tego dawkowanie preparatu oblicza się odpowiednio do wagi dzieciaczka.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka