coffinka
08.07.07, 19:57
mam jeszcze takie pytanie do Pana doktora:
moja mala (3,5 m-ca) ma zlecone podawanie zelaza (ze wzgledu na lekka
anemie). Do tej pory podawalam malej hemofer 2 x dziennie po 5 kropli. Teraz
malej przepisano Ferrum Lek 50mg Fe(III)/5 ml syrop. Prosze powiedziec w jaki
sposob dawkowac, bo lekarz nie powiedzial (byl maz ;( i pewnie zapomnial) a
lekarz dopiero bedzie we srode.
czy to sie jakos przelicza? Pani w aptece powiedziala, zeby podawac 2 x
dziennie po 2 ml. czy to dobra dawka? nie za duza? I dlaczego w ml a nie w
kroplach?
probowalam sama cos przeliczyc, ale wychodzi zupenie inaczej, bo sie na tym
nie znam. Ponadto w Hemoferze jest zelazo II a w Ferrum III. czy to ma
znaczenie?
bardzo prosze o pomoc, bo we wtorek rano juz nie bedzie hemoferu.
Dziekujemy