Dodaj do ulubionych

Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ!

01.04.20, 15:07
I to wcale nie jest prima aprilis, ani inny fejk!

"jesteśmy przygotowani"
Dramat w Polsce. Szpitalom skończyły się testy na koronawirusa!
Emilia Waszczuk
01.04.2020 10:35
Więcej: www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/Koronawirus-zniszczy-Polscke-W-szpitalach-brakuje-testow?fbclid=IwAR3xhsP4rAAzPnGQAKVDwgXzyAZx7f-oLShCwaDz-1r_VHMKmUM9u4NUhvI

No a jak się skończyły, to nie będą ich robić. I nie będzie nowych zachorowań. Chyba, że dodadzą liczbę dodatnią i liczbę dodatnią i wyjdzie im liczba ujemna. To wtedy ozdrowieńców przybędzie, że hoho.
Obserwuj wątek
    • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 01.04.20, 15:26
      Krakowski lekarz, dr Jacek Pachota, ujawnia-mimo zakazu-wstrząsające informacje❗️❗️❗️
      „Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości odnośnie tego, jakie panują zasady w czasach zarazy, to opowiem Wam teraz bajkę…

Dawno, dawno temu wczoraj, w maleńkiej wiosce zwanej Krakowem był sobie zakład opiekuńczo-leczniczy, który pod swoją opieką miał prawie 400 starych, schorowanych i zdanych na łaskę innych, ludzi. Okazało się, że jedna z pielęgniarek, która pracuje w szpitalu Żeromskiego uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - a złożyło się tak, że miała u nas dyżur kilka dni wcześniej… Osoba ta nie miała (ani dalej nie ma) żadnych objawów a test został jej wykonany rutynowo w związku z lawiną zakażeń wśród personelu szpitala. O sprawie poinformowaliśmy sanepid – zgodnie z obowiązującymi przepisami. Owy magiczny sanepid miał nam pomóc…
      W efekcie nakazali zamknięcie całego personelu na oddziale i nie wypuszczanie ludzi do domu. Na jak długo? Tego w tamtej chwili nikt nie był w stanie określić… Napięcie rosło z godziny na godzinę i trudno się ludziom dziwić.
      Dowiedzieliśmy się, że nie ma możliwości zrobienia testów osobom, które potencjalnie miały z zakażoną pielęgniarką kontakt, bo… testów nie ma a na cały Kraków sanepid ma (UWAGA! UWAGA! Werrrrble….) 2x 30 prób, które mogą wykonać. To nie jest informacja wyssana z palca czy taka, którą przekazała mi koleżanka, której siostra sąsiadki jej ojca sprząta w sanepidzie i zasłyszała przy okazji opróżniania popielniczki z petów… – to jest oficjalna informacja otrzymana od osoby z kierownictwa.

…60 testów na miasto liczące (poprawcie mnie) 750 – 800 000 ludzi???!

Co więc kazano nam zrobić?
      Cały personel, który miał potencjalny kontakt został odesłany na kwarantannę do domów – w sytuacji, w której i tak brakuje personelu. Po co robić testy – można wyrżnąć jednostce cały personel z oddziału i niech się bujają a przy okazji sieją w razie czego wśród małżonków, dzieci czy rodziców – byle w domach.

Z oddziału nakazano zrobić „oddział zakaźny” i zapewnić personelowi wszelkie środki ochrony osobistej (jak na oddział zakaźny przystało) – LUDZIE! Od ponad miesiąca nie można nigdzie kupić masek, przyłbic i całej reszty sprzętu jednorazowego… Maski szyją nam krawcowe z ogólnopolskiej akcji!!! Szpitale publiczne nie mają, a ja mam w zakładzie opiekuńczo-leczniczym zrobić oddział zakaźny (choć nie mam ANI JEDNEGO POTWIERDZONEGO PRZYPADKU ZAKAŻENIA!!!!). Nie wiem, przyłbic nie ma, to może zakładać ludziom słoiki na głowę i owijać ich szczelnie stretchem?

To nie wszystko…
      Wisienką na torcie okazał się wieczór.
      W okolicy godziny 21 do dwóch pielęgniarek, pełniących dyżur nocny, zadzwoniły 2 panie z sanepidu i nakazały im ZEJŚĆ Z DYŻURU o 22 i udać się do domów na kwarantannę. Dziewczyny zaczęły tłumaczyć, że nie ma na oddziale nikogo innego, że mają pod opieką 30 pacjentów. Co usłyszały? Że trudno a Zarząd będzie sobie musiał jakoś poradzić z sytuacją (czyt. sprowadzić do pacjentów personel z innych pięter…)
      A zatem zapobieganie rozprzestrzenianiu wirusa wygląda następująco:
      a) potencjalnie zakażonym pielęgniarkom każe się po 3h dyżuru nagle wracać do rodzin – a co tam rodziny… rodziny se można pozarażać. Testów się im nie wykonuje, bo nie ma choć, Pan Minister grzmi z ambony, że testy są i testów nie zabraknie – sranie w banię!
      b) na potencjalnie zakażony oddział nakazuje się wprowadzić „czysty” personel, z innego „czystego” oddziału, czy narazić kolejny personel na zainfekowanie.
      Takie rzeczy każe się nam robić!!! Czy ktoś mi to wytłumaczy??
      c) jak nie ma personelu, to sanepid nie wie co jednostka powinna zrobić, po czym nikt już nie odbiera telefonów……

Ludzie się nie liczą, pacjenci się nie liczą – ojcowie, matki, babcie, dziadkowie, bracia, siostry - wszyscy, którzy u nas przebywają – nie liczą się. Jeżeli ktoś uważa inaczej, myślę że powinien zweryfikować swoje podejście. Zawsze może zadzwonić jakaś mądra osóbka i nakazać odejście od łóżek pacjentów.
      Skrajnie nieodpowiedzialnym pajacom, którzy wracają teraz z wakacji, robi się testy. Dla personelu i pacjentów testów brakuje.

Dziękuję – przepraszam, musiałam to wszystko z siebie wyrzucić, bo mnie to wykańcza… Nie dość, że znikąd pomocy, to jeszcze nogi człowiekowi przetrącą.

Dziękuję sanepidowi za pomoc w rozsianiu w jeden dzień takiej paniki wśród personelu, że resztki ludzi chcą się zwalniać albo nie przychodzą do pracy (i nie – NIE z powodu zagrożenia na oddziale – z powodu podejścia sanepidu, który koniec końcem nie jest w stanie zrobić NIC a ludzie są zdani sami na siebie) Dziękuję za pozostawienie 30 leżących pacjentów bez opieki i sparaliżowanie pracy oddziału”.
      • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 01.04.20, 15:46
        KORONA KRÓLÓW

Drodzy, rzadko się wypowiadam na fb, ale tym razem to uczynię, gdyż nie mogę znieść powszechnego zakłamania medialno-informacyjnego, które dotyczy rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 i “panowania” rządu nad sytuacją. Jest to bardzo ważna kwestia ponieważ dotyczy nas wszystkich. Z góry przepraszam za błędy, ludzi wrażliwych na interpunkcję i konstrukcję języka polskiego, proszę przymknijcie na to na chwilę oko.

W poście zamierzam opisać jak nie funkcjonuje system, jak karmią nas kłamstwami, jak bardzo ważnym elementem w tej całej układance, a właściwie najważniejszym, jest nasza odpowiedzialność, świadomość i prewencja. Post będzie długi, ale myślę, że warty lektury.

Mój brat przeszedł POZYTYWNIE test na obecność koronawirusa w organizmie (gratuluję Konrad pozytywnej oceny). Jedynymi objawami, które posiadał były: UTRATA WĘCHU i SMAKU + plus delikatne kłucie w klatce piersiowej przy bardzo głębokim wdechu. Żadnej gorączki (przez cały czas temperatura idealna 36,6), żadnego kaszlu czy duszności, generalnie nic więcej,samopoczucie 10/10.

POWRÓT- RZEKOME SPRAWDZANIE NA GRANICY

Konrad wrócił do Polski z Anglii, gdzie pracował na barze w którym średnio przewija się ok 2 tys. osób na dobę, zwłaszcza w piątki i w soboty. Było to ok. 2,5 tyg. temu, wówczas w Polsce wprowadzono pierwsze obostrzenia dot. zgromadzeń publicznych, zamknięto szkoły, bary, restauracje a także granice dla obcokrajowców. W Anglii funkcjonowało wszystko bez zmian. Na barze razem z moim bratem pracowała osoba najprawdopodobniej zakażona i kaszląca. Po tak fantastycznym wstępie szanse na to, że mój brat został zarażony wynosił generalnie jakieś 80%. Dodajmy do tego dwudniowy powrót do Polski, zatłoczonym autobusem, z kaszlącymi ludźmi, wówczas szanse skaczą nam do 100%.

W autobusie było ok. 70 osób, wszystkie wróciły z Anglii, wówczas liczba potwierdzonych zakażeń na wyspach była 3 krotnie większa niż u nas. Na granicy jedyne co zrobiono to zmierzono temperaturę przyjezdnym i kazano wypełnić formularz (bardzo wiarygodne zwłaszcza, że koronawirus jest zaraźliwy nawet gdy objawy jeszcze nie miały szansy wystąpić, za czym idzie brak jakiejkolwiek temperatury) . W związku z tym, że moi rodzice pracują w Ochronie Zdrowia, wspólnie zdecydowaliśmy, że mój brat nie może wrócić do domu, wówczas przy potencjalnym zakażeniu, mógłby zarazić moich rodziców, a oni, CAŁY SZPITAL. Wynajęliśmy mu mieszkanie, bo mieliśmy taką możliwość, ilu ludzi nie ma takiej możliwości, tu odpowiedzcie sobie sami. Jedynymi osobami z którymi mój brat się kontaktował byli pasażerowie autobusu oraz Pan prowadzący Ubera, który został już odpowiednio poinformowany.

SANEPID I INNE BAJKI

4 dnia po przyjeździe mój brat dostał zaniku zmysłu węchu i smaku, całkowitego. Poza tym i lekkim kłuciu przy głębokim wdechu, nic, zupełnie nic. Objawy trwały 3 dni a potem wszystko wróciło do normy, ok , zdrowy chłopak, chciałoby się rzec. Poinformował o tym zdarzeniu moich rodziców, a oni po konsultacjach z lekarzami, którzy z nimi współpracują, na podstawie objawów stwierdzili, że w 99% mój brat został ukoronowany. Kazaliśmy mu zadzwonić do sanepidu i do szpitali zakaźnych, efekt był żaden. Pani z sanepidu robiła łaskę, rozmawiając z nim, powiedziała, że to nie są objawy, mimo iż są, to samo usłyszał od ludzi odbierających telefony ze szpitali zakaźnych. Nie są to objawy, nie są wpisane jako objawy, nie ma gorączki, nie ma kaszlu, nie ma wirusa, nie ma rączek, nie ma ciasteczek, wiadomo! Kazali mu siedzieć w domu, ale też bez przesady, bo po co za długo, jak mu przejdzie to niech wyjdzie, niech wraca do domu i niech zarazi więcej ludzi to i emerytur nie będzie trzeba wypłacać. Moi rodzice w międzyczasie walczyli o to aby Konradowi wykonano test, wszyscy otwarcie im mówili, że nikt mu nie zrobi testu, testy wykonują ludziom w bardzo ciężkim stanie. Cóż wydaje mi się, że ludzie w bardzo ciężkim stanie są mniejszym zagrożeniem dla innych, ponieważ nie przemieszczają się swobodnie i beztrosko, bez objawów przy okazji zakupów zarażając mnóstwo ludzi.

Udało się, okazało się, że robią testy na Wolskiej, ale nie jest łatwo się tam dostać, musisz mieć ostre objawy, więc gdyby nie wzmożone śledztwo w tym zakresie, testu by nie było. W poniedziałek z rana wykonano rzeczone badanie, w poniedziałek również, czyli RÓWNO 2 TYG. PO ODBYCIU KWARANTANNY, Konrad zadzwonił ponownie do sanepidu. Dzwonił chyba dwie godziny, powiedział Pani o sytuacji, oczywiście, nadal nie był zarejestrowany, nie figurował jako osoba z podejrzeniem, nikt nie wiedział o jego istnieniu, mimo, iż my sami o to zabiegaliśmy i dzwoniliśmy aby go zarejestrować. Pani powiedziała mu, że jak odsiedział dwa tygodnie to niech wraca, koniec kwarantanny witajcie Malediwy! Czekaliśmy na wynik testu zanim wróci do domu, i co? WYNIK TESTU POZYTYWNY!. Wróciłby do domu z niespodzianką dla rodziców i przy okazji dla szpitala. Teraz ma siedzieć kolejne dwa tygodnie w kwarantannie, gdzie? tego jeszcze nie wiemy, w szpitalu raczej nie, bo po co ma zajmować miejsce dla ciężko chorych ludzi, wiadomo, czy państwo da mu izolatkę w akademiku jak obiecywało, hmmmm póki co nic nam na ten temat nie wiadomo, pewne jest jedno, nie może wrócić do domu.

PODSUMOWANIE

Gdybyśmy się słuchali rad sanepidu, szpitali zakaźnych i ich instrukcji, gdybyśmy nie walczyli o test, Konrad zaraziłby mnóstwo ludzi, a co najważniejsze rodziców, którzy zainfekowali by cały szpital, CAŁY JEDEN DUŻY WARSZAWSKI SZPITAL byłby wyłączony przez opieszałość państwa, brak procedur, brak możliwości wykonania testów, i ignorowanie bezobjawowych nosicieli wirusa COVID-19. Wnioski nasuwają się same, to co podaje rząd i ministerstwo zdrowia jest nie do końca prawdą, zarażonych jest dużo, dużo więcej, NIKT ICH NIE BADA, INFORMACJE SĄ AKTUALIZOWANE CZĘŚCIOWO BO JAK WIDAĆ MIMO CIĄGŁEGO PRZYPOMINANIA, BAZY DANYCH NIE SĄ NA BIEŻĄCO UZUPEŁNIANE. Powtarzam NIKT z sanepidu się nim nie zainteresował, nikt nie zadzwonił, nie został wpisany do rejestru pomimo trzech telefonów z naszej strony, nikt go nie sprawdzał czy siedzi w domu.

To nie umierający czy zamknięci już ludzie w szpitalach zarażają!!! Tylko Ci którzy z pozoru są zdrowi.

Znajomi Konrada mieli dokładnie identyczne sytuacje, dotyczące objawów i całej przeprawy z sanepidem i systemem. Jedna z jego koleżanek również zarażona (nie zbadana oczywiście, bo po co) miała identyczne objawy, ma rodziców lekarzy, którzy teraz siedzą w domu, nikt im nie kazał, nikt ich nawet nie zbadał, musieli wziąć zwolnienie na własną rękę.

Tak się dba w naszym kraju o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli, o godne warunki dla ludzi pracujących w ochronie zdrowia.

31.03 czyli dopiero dziś wprowadzono oficjalnie nakaz izolacji osób przyjezdnych i rozszerzenie kwarantanny na domowników, HIT! żart, mało zabawny, ale jednak. Sytuacja o której mówię miała miejsce 2 tygodnie temu, sami wiecie ilu ludzi do tego czasu wróciło do Polski.

WAŻNE, WAŻNE, JUŻ KOŃCZĘ

2 TYGODNIE siedzenia w domu TO ZA MAŁO!!!!! jak widać, nawet przy osobie zdrowej, młodej bez żadnych chorób, nigdy nie hospitalizowanej, mój brat był w szpitalu jedynie przy okazji swoich własnych narodzin.

Jestem córką medyków, moi rodzice, moi bliscy, moi znajomi będą leczyć Was i Wasze rodziny, będą narażać życie dla Was i dla Waszych rodzin, dlatego SIEDŹCIE W DOMU. Proszę Was o to, zwłaszcza my młodzi ludzie, którzy możemy zarażać bez żadnych objawów, to my najbardziej rozsiewamy ten syf, a nikt nas nie zbada i nie wykluczy. To jedyne co możemy zrobić przy tak niewydolnym systemie opieki zdrowotnej.

To z czym mamy do czynienia teraz, czyli niesprawny system, brak pracowników, podstawowego sprzętu, i wiele, wiele innych problemów, jest to wynik zaniedbań nie tylko tego rządu, ale również wszystkich poprzednich, jest to wynik zaniedbań, które trwały i trwają już kilkadziesiąt lat! Uwierzcie mi, wiem co mówię bo obserwuje to przez 27 lat z domu, w którym słucham o absurdach i zaniedbaniach w tym zakresie, a także z doświadczenia włas
        • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 01.04.20, 15:55
          Od zawsze mówiłem, że to oberbuc.

OKO.press

Antoni Ambroziak
          1 kwietnia 2020
          Bezczelność Radziwiłła: Jest „rozczarowany”, że pracownicy socjalni nie chcą pracować bez zabezpieczeń.

oko.press/bezczelnosc-radziwilla-jest-rozczarowany-ze-pracownicy-socjalni-nie-chca-pracowac-bez-zabezpieczen/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2X-3pTN7JULweoGNovpOyq8DbGDILEtA3L4jYRogOpLTemkSXCGOYOtsI#Echobox=1585743214
              • 1agfa Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 01.04.20, 16:33
                Ta klatka (siedzący w klatce) jednak cierpi, choć o tym nie wie; powiem okrutnie że cierpi na stracho-koronawirusa. Strach powstały wskutek mętnych, niejasnych informacji. Ale nie dziwię się, ludzie przez skórę czują, że informacja rządowa nie jest pewna.

--
                Róbmy tylko to, co moralnie słuszne, wtedy nigdy nie popełnimy błędu. Ronald Reagan
                Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli. Jarosław Kaczyński.
                    • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 01.04.20, 20:51
                      https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/91418499_3004155302960721_1176905010009604096_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=jiLMMtvK4YsAX9o6OK-&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=7&oh=653aa597fecbb6793a5a181ab8720fc9&oe=5EAB669A

Witam, chciałam Was poinformować, że dziś odebrałam pismo LISTOWNE że, dnia 24.03 została rozwiązana ze mną umowa z miesięcznym okresem przez pogotowie, jakoś dziwnie nie wiem czy pamiętacie ale 16.03 publikowałam post dot. kwarantanny. Dziwny zbieg okoliczności ? Co o tym myślicie ????
                      Ja się czuje znów potraktowana jak... eh...
                      Bardzo Wszystkim dziękuję za miło spędzone prawie 7 lat....

Jak zabraknie ratowników to ten gnój sam na kolanach przyjdzie prosić o powrót.
                        • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 02.04.20, 14:26
                          www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/koronawirus/poruszaj%c4%85cy-post-polskiej-chirurg-b%c4%99dziemy-dy%c5%bcurowali-w-warunkach-o-kt%c3%b3rych-wi%c4%99kszo%c5%9b%c4%87-polityk%c3%b3w-nie-ma-poj%c4%99cia/ar-BB121le7?ocid=sf

Nie histeryzuj kobieto! Zamiast beczeć publicznie posłuchaj omówień mojego nowego ulubieńca- specjaglizdy epidemiologa niejakiego psora guta - doradcy tego co tozalecało zrobić se maseczkę do stanika wa w gacie wkładać bryłki lodu.Jaki pan taki i doradca więc i kram.
                          Niejakie gut (choć wcale nie gut) stwierdziło dzisiaj, iż wykonywanie testów u osób bezobjawowych nie ma sensu, gdyż bezobjawowi są... ZDROWI!
                          No ja pierwiaszczę, dziadzia pobierało chyba nauki u afrykańskich szamanów pół wieku temu!
                          Kolejny debil nieudacznik wywindowane na stolec dla podreperowania ego.
                          Takie bydło doprowadzi nas do tragedii. Suweren nie tylko opadnie na dopiero co wygładzone Kolana, ale zaryje gębą w glebie.

Tekst dla debilka z sugestią, żeby dało se spokój i nie występowało w mediach gdzie każde słowo oponenta w dyskusji kwalifikuje toto jako atak polityczny na rzond.
                          Dziadku - czas zapaść trwale w bujanym foteliku. Będziesz się bujał sam a nie nas.

eurosport.tvn24.pl/plywanie,427/masa-zakazen-koronawirusem-w-kadrze-plywakow-wegier,1011246.html
                          • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 02.04.20, 14:50

Koronawirus. Wojewoda zerwał umowy na pobieranie próbek od podejrzanych o zakażenie. "Wczoraj nie wyjechaliśmy ani razu"
                            Dominika Wantuch
                            2 kwietnia 2020 | 13:41

Wojewoda Piotr Ćwik zerwał umowy z trzema placówkami, które pobierały w Małopolsce wymazy od osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem - ustaliła "Wyborcza". W środę nie wyjechały ani razu, by pobrać próbki. Rzeczniczka wojewody: "Optymalizujemy system". Próbki będą teraz pobierać wojsko i terytorialsi.

"Pobieraniem wymazów od osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem zajmowały się w Małopolsce do tej pory szpital powiatowy w Myślenicach, szpital wojskowy w Krakowie i Małopolska Kolumna Transportu Sanitarnego.

- Dziennie wyjeżdżaliśmy kilkadziesiąt razy, robiliśmy kilkaset kilometrów po regionie - mówi w rozmowie z "Wyborczą" Mieczysław Kras, prezes Małopolskiej Kolumny Transportu Sanitarnego, która niespełna dwa tygodnie temu podpisała umowę z wojewodą na pobieranie próbek od osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

Nieoczekiwanie 31 marca MKTS otrzymała pismo, że ze skutkiem natychmiastowym umowa zostaje wypowiedziana. Podobne wypowiedzenia otrzymały szpital w Myślenicach i szpital wojskowy.
                            Wojewoda zrywa umowę, przyczyn nie podaje

Placówki nie zostały poinformowane o powodach przerwania współpracy, ale 1 kwietnia nie pobierały już próbek od mieszkańców Małopolski i nie przekazywały ich sanepidowi.
                            Reklama

- Wczoraj od nas nikt nie wyjechał, by pobierać wymazy - słyszymy od pracownika jednej z placówek.
                            Naukowiec z UJ: W Polsce epidemia zaczęła się w styczniu; niedoszacowanie zakażonych na poziomie 50-75 procent
                            Czytaj także:
                            Naukowiec z UJ: W Polsce epidemia zaczęła się w styczniu; niedoszacowanie zakażonych na poziomie 50-75 procent

O przyczyny wypowiedzenia umów chcieliśmy zapytać rzeczniczkę wojewody, ale nie udało nam się z nią skontaktować.

Przesłaliśmy pytania mailem. Zapytaliśmy:

Dlaczego wojewoda wypowiedział 31 marca umowy na pobieranie wymazów od mieszkańców szpitalowi w Myślenicach, szpitalowi wojskowemu i Małopolskiej Kolumnie Transportu Sanitarnego?
                            Czy tego samego dnia podpisał umowy z innymi jednostkami w Małopolsce? Jeśli tak, to jakimi i co było powodem, że zdecydował się wybrać nowe jednostki? A jeśli nie, to kiedy zostaną podpisane nowe umowy?
                            Ile wymazów do testów zostało pobranych w Małopolsce 1 kwietnia?
                            Jeśli nie było pobranych żadnych wymazów, to dlaczego? I kiedy zaczną być pobierane wymazy?

Joanna Paździo, rzeczniczka wojewody, na większość naszych pytań nie odpowiedziała. W przesłanym mailu informuje jedynie: "Optymalizujemy system w oparciu o możliwości Wojska: WOT-u i 6 Brygady Powietrznodesantowej. Jeżeli będzie potrzeba, uruchamiane będą kolejne karetki służące do pobierania wymazów. Koordynacją działań zajmuje się WSSE".
                            Kto będzie teraz pobierał wymazy do testów na koronawirusa?

O zerwane bez uprzednia umowy zapytał wojewodę poseł Marek Sowa.

- WHO, lekarze, eksperci powtarzają: testy, testy, testy. Że należy ich wykonywać jak najwięcej. Tymczasem wojewoda, zamiast zwiększać liczbę testów, wypowiada umowy firmom, które pobierały wymazy. To jest skandaliczne - mówi poseł Sowa.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. 11 nowych przypadków zakażenia w Małopolsce. Resort zdrowia zmienia zasady informowania

Na swoje pytania, podobnie jak "Wyborcza", nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

Nie wiadomo, kiedy wojsko zacznie pobierać wymazy i ile dziennie. Wiadomo natomiast, że obecnie w Małopolsce w kwarantannie jest ponad 17 tys. osób. W marcu wykonano zaledwie 3081 testów na koronawirusa. "

Chyba błędnie podali nazwisko matoła.
                            Przecież widać od razu, że to ĆWOK!
                                • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 02.04.20, 17:35
                                  Epidemiczne domino. Pozbawione wsparcia i ochrony polskie szpitale padają jeden po drugim.

Za chwilę ludzie zaczną umierać na zapalenie wyrostka robaczkowego - ostrzegają lekarze. Co kilka godzin zamykany jest kolejny oddział szpitalny lub cały szpital. Pozbawione środków ochrony osobistej i dostępu do testów placówki ochrony zdrowia stają się wylęgarnią wirusa. W ten sposób przegrywamy wojnę z epidemią już na samym starcie.
                                  Co kilka godzin zamykany jest w Polsce oddział szpitalny lub cały szpital. Oczywiście za sprawą zakażeń koronawirusem. Wysyłani na kwarantannę lekarze i inni pracownicy medyczni przez wiele dni dobijają się o testy – bardzo często bez żadnego skutku. Fikcją pozostaje ich priorytet w dostępie do testów – opisujemy przypadek lekarza, który miał trafić na 700-któreś miejsce w kolejce. Fikcją są też podstawowe procedury. Opisujemy, jak pielęgniarka, żona lekarza, który trafił na kwarantannę, musiała sama przez 3 dni błagać sanepid, by objął kwarantanną i ją. Tymczasem resort zdrowia nie liczy przypadków zachorowań w służbie zdrowia i wśród szpitalnych pacjentów. Do tego twierdzi, że fala zakażeń w szpitalach to w dużej mierze wina pracowników służby zdrowia, którzy pracują w więcej niż jednej placówce. – Na tym opiera się cały polski system ochrony zdrowia. To jeden wielki łańcuch epidemiczny – odpowiadają lekarze. I dodają, że nadal brakuje im najbardziej elementarnego sprzętu ochrony osobistej a placówki ochrony zdrowia są jedną wielką wylęgarnią wirusa.

- Za chwilę zaczniemy umierać nie na koronawirusa, ale na choroby wprawdzie groźne, za to z punktu widzenia współczesnej medycyny banalne. Takie, które w szpitalu można byłoby wyleczyć w trzy dni. Wie pan chyba, że nawet zapalenie wyrostka robaczkowego może być śmiertelne, jeśli pacjent nie otrzyma dość szybko odpowiedniej pomocy?

– pyta lekarz z dużego szpitala klinicznego w Warszawie.
                                  Epidemiczne domino

W wielu polskich szpitalach naprawdę nie da się dziś operować już nawet wyrostka. W Szpitalu Praskim w Warszawie trzeba było zamknąć blok operacyjny. W Mazowieckim Szpitalu Klinicznym na radomskim Józefowie liczba zakażeń pacjentów i personelu może już oscylować około setki – liczba osób objętych tam kwarantanną sięgnęła 500. W warszawskim Szpitalu Bródnowskim naliczono do środy 38 pracowników i 43 pacjentów zakażonych koronawirusem. Około 500 pracowników tej naprawdę dużej placówki poddano kwarantannie. Całkowicie zamknięta została tam gastrologia. Z kolei w trybie improwizowanych oddziałów zakaźnych pracują interna, chirurgia, kardiologia i ginekologia – oddziały są izolowane, pracuje tam poddany kwarantannie szpitalnej personel a sami pacjenci – niezależnie od swych pierwotnych schorzeń również poddani są kwarantannie i tym samym traktowani jak zakażeni koronawirusem. Dolnośląskie Centrum Płuc wciąż nie przyjmuje nowych pacjentów – tymczasem po przebadaniu tam około 550 osób (personel i pacjenci) aż 53 okazały się zakażone. Testy wciąż trwają. Można tak długo wyliczać. Kalisz – zamknięty cały szpital po zakażeniu na chirurgii. Toruń – zamknięta hematologia. Krotoszyn – oddział wewnętrzny. I tak dalej – zresztą wyliczeń jeszcze nie skończyliśmy.

Tracimy szpitale. Tracimy je jeden po drugim w całej Polsce. Zamykane są zarówno pojedyncze oddziały, jak i całe placówki. Setki lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników medycznych zostały już zakażone kronawirusem. Tysiące trafiły na kwarantannę. Zamknięcie każdego oddziału szpitalnego oznacza wyłączenie z gry do kilkudziesięciu osób z „białego personelu”. To niebezpieczne dla każdej służby zdrowia, jednak dla polskiej wyjątkowo. W skali całej Unii Europejskiej mamy bowiem najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców (dane Komisji Europejskiej), jesteśmy też trzeci od końca jeśli chodzi o współczynnik liczby pielęgniarek. Lekarzy mamy ledwie, 2,4 na 1000 Polaków (unijna średnia to 3,6) a pielęgniarek 5,1 na 1000 Polaków (unijna średnia to 8,5). GUS podaje jeszcze niższy współczynnik liczby lekarzy – 2,3 na 1000 mieszkańców.

Źródło -Polska
                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 02.04.20, 18:31
                                    Bydło zamyka coraz więcej szpitali/oddziałów szpitalnych, wiec puknęło się w pusty czerep i zanalizowało liczbę zachorowań wśród personelu medycznego.

GIS: 461 osób personelu medycznego jest zakażonych koronawirusem.
                                    Rzecznik GIS Jan Bondar przekazał, że 106 osób personelu medycznego z potwierdzonym koronawirusem jest hospitalizowanych, a 355 pozostaje w izolacji domowej. Poinformował ponadto, że liczba osób personelu medycznego przebywająca w kwarantannie domowej to – według stanu na czwartek – 4391, zaś w kwarantannie zbiorowej - 186 osób. Łącznie kwarantanną objęte jest więc 4577 osób personelu medycznego.

Bondar zastrzegł, że sytuacja jest dynamiczna i zapewnił, że personel medyczny jest – zgodnie z zaleceniami GIS – traktowany priorytetowo, jeśli chodzi o badania. Rzecznik sanepidu podał, że objętych kwarantanną jest również ponad stu pracowników Inspekcji. W związku z tym czasowo nie funkcjonują powiatowe stacje w Nowym Mieście Lubawskim oraz Cieszynie.

Onet.pl
                                    • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 02.04.20, 18:35
                                      Kościół Dunajcu otwiera się na wiernych. Dosłownie się otwiera.
                                      mafia licząca na wsparcie z ambon oraz prąca do wyborów dokona kolejnego rozpoznania walką. W Wielką Niedzielę na mszy będzie mogło być 50. wiernych.
                                      Potem będzie się obserwowało sytuacje epidemiologiczną i ogłosi, że absolutnie nie wpłynęło to na wzrost zachorowań co jest kolejnym argumentem za bezpieczeństwem wyborów i totalną porażką łajrusa w walce z wolskim rzondem co Ciemnemu Motłochowi wyszczeka z ekranu TVPiS psinka.
                                      • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 02.04.20, 19:05
                                        Maseczki przykryły uśmiechy od ucha do ucha. 200 przyłbic dla szpitali od Politechniki
                                        2020-04-01 13:50''

www.eska.pl/bialystok/koronawirus-w-podlaskiem-politechnika-bialostocka-produkuje-przylbice-ochronne-200-sztuk-trafi-do-szpitali-aa-fSof-9Wco-qVp6.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=eska-bialystok&utm_campaign=FB-eska-bialystok&fbclid=IwAR0Ggoyhm2YcDk_UnwE4HNp7qqwvYu0SkXKM3DSvx84GzCZ8ofNwbN0Xxnc
                                                • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 03.04.20, 20:11

Koronawirus. Jak dyrektor zamknął medyków na szpitalnym oddziale i wmówił im, że to kwarantanna

www.onet.pl/?utm_source=www.facebook.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=c26b6c2c-e1fb-4406-877a-c1e892dab5f2&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 09:38

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy prosi o pomoc. Brakuje środków ochronnych i sprzętu za 3 mln zł

3 kwietnia 2020 | 20:26.

Źródło GW.

To Kraków.
                                                    Pewnie znów będzie musiał pomóc WOŚP.
                                                    Bo w Wolsce Wojna. A jak Wojna to i Ogień będzie!
                                                    Kraj spłonie.
                                                    Narazie ze wstydu.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 11:03
                                                    Pielęgniarki w szpitalach chcą nosić maski na twarzy w celu ochrony przed koronawirusem. Niestety kadra zarządzająca im na to nie pozwala. - Choć pielęgniarki przynoszą do pracy prywatne maski, to nie mogą ich zakładać. Zdaniem kadry zarządzającej powinny je zachować na gorsze czasy - powiedziała w rozmowie z Medexpressem prezes OZZPiP Krystyna Ptok.

Medexpres.pl

Zachorowalność personelu medycznego w Wolsce jest NAJWYŻSZA W EUROPIE>
                                                    Kumacie dlaczego?
                                                    po zmianie władzy konieczna będzie totalna czystka w systemie z osądzeniem wszystkich tych decydentów-bandziorów! I oczywiście reszty mafii!
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 11:07
                                                    Durnowata mafia nakazała wkładanie rękawiczek w sklepach.
                                                    Przy każdym sklepie należałoby więc postawić kosz na ODPADY MEDYCZNE.
                                                    W Wolsce wygląda to tak. I trudno się dziwić, gdyż każdy chce jak najszybciej pozbyć się ewentualnego źródła zakażenia.

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/91376524_1457314307784676_7039028064692469760_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=JWml9Ey9qowAX_C1PfT&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=7&oh=a9135c6182b39bc5d2a3ff4ab051c652&oe=5EACAF65
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 11:19
                                                    Koronawirus. Pierwszy przypadek super-roznosiciela w Polsce? Sam nie miał objawów, zachorowały 53 osoby
                                                    Nowe ognisko epidemii koronawirusa z 53 chorymi osobami w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zapoczątkował jeden bezobjawowy pacjent tego szpitala. To jeden z najlepiej udokumentowanych przypadków tzw. super-roznosicieli, czyli osób, które z niewyjaśnionych do końca przyczyn zakażają niewspółmiernie więcej osób.
                                                    WP wiadomości

Ale niejakie gut (en w mordę) uważa, że nie ma potrzeby testować osób bezobjawowych.
                                                    I szpitalik na kwarantannie.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 12:21
                                                    To jest nie do uwierzenia. Nie dość, ze rząd nie doposaża szpitali brakuje najpotrzebniejszych rzeczy. To żeby umniejszyć swoją winę w opinii publicznej wiceminister zdrowia Kraśko zarzuca lekarzom nonszalancje i nieodpowiedzialność. Takiej pokręconej i kłamliwej partii jeszcze nie tylko w Polsce ale i na świecie nikt nie widział.

www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,srodowisko-lekarskie-oburzone-po-slowach-wiceministra-kraski--lekarze-podchodza-nonszalancko-do-procedur,artykul,74642020.html

Co za buc!
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 13:21
                                                    Miara upadku rządów PiS: dziewczyna składa w domu przyłbice, w komentarzach błagania o wysłanie do szpitali!

www.wiesci24.pl/2020/04/03/miara-upadku-rzadow-pis-dziewczyna-sklada-w-domu-przylbice-w-komentarzach-blagania-o-wyslanie-do-szpitali/?fbclid=IwAR2ovPHjK8NH1JZ5pwwliK4JACvO6dVcQNQhB1WVhUfSs9TGW2ObgFJnhvk
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 14:24
                                                    Wstrętny żydolewak Atakujący Demokratycznie Wybrany Rzond!

Lekarz toruńskiego szpitala: prawdopodobnie roznosimy zakażenie.

wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-list-zaniepokojonego-lekarza-ze-szpitala-w-toruniu/kyg7xxq?fbclid=IwAR07SOqnPrUvMxMwavc9O0EOL-Rgq5O7FZAE9r6pRZcpr8JqqLxByG-v-fM

TY ŻYDOLEWACKI GNOJU! MYŚLISZ, ŻE W DOJCZLAND JEST LEPIEJ? TAM TESTY TYLKO ZA PRZYZWOLENIEM KONOWAŁA!
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 18:48
                                                    Pielęgniarka z Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego, która miała kontakt z zakażoną pacjentką, czekała na przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa 14 dni! Zrobiono go dopiero, gdy jej stan zdrowia się pogorszył i syn zawiózł ją do Szpitala Zakaźnego w Mielcu. Wynik wypadł pozytywnie. Wtedy, już z objawami choroby, zabrano ją do Szpitala Zakaźnego w Łańcucie. Po trzech dniach i „podleczeniu”, wypisano ją, „bo miejsce jest potrzebne dla nowych pacjentów”.

– Nie było dyskusji, tylko pytanie „gdzie karetka specjalistyczna ma ją przywieźć.” Okazało się, że w Tarnobrzegu nie ma żadnego miejsca, w którym można umieścić osobę chorą. Nikt, żadna instytucja, czy służba nam nie pomogły, zostaliśmy z tym wszystkim sami – mówi rozgoryczony mąż pielęgniarki.

Rodzinie udało się znaleźć miejsce. Mama chorej zwolniła rodzinny dom kilkadziesiąt kilometrów od Tarnobrzega i tam zawieziono tarnobrzeską pielęgniarkę.

– Jest tam sama, mimo tego, że jest chora. Kontakt mamy tylko telefoniczny, raz widziałem ją przez szybę, gdy zawiozłem jej ubrania i jedzenie. Gdyby jej stan się pogorszył, gdyby zasłabła, nie będzie miał kto udzielić jej pomocy – mówi tarnobrzeżanin.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 19:41
                                                    Ratownik z Wrocławia: Wytrzymamy jeszcze góra 4 tygodnie
                                                    Marcin Kruk4 kwietnia

Jedna maszyna do dezynfekcji wszystkich wrocławskich karetek, środek do odkażania, który potrzebuje dwóch godziny, żeby zadziałać, brak maseczek, rękawic i kombinezonów. Jeden punkt, gdzie można pobrać nowe środki ochrony osobistej – tak ratownik z wrocławskiego pogotowia opisuje kulisy swojej pracy. Przekonuje, że to ostatnie chwile, żeby zapobiec krachowi i dlatego zdecydował się opowiedzieć o najsłabszych punktach. Zdaniem urzędu marszałkowskiego, któremu podlega pogotowie, system działa właściwie i zgodnie z procedurami.- Myślę, że w ciągu trzech, czterech tygodni ten system stanie się niewydolny – pracownik jednej z wrocławskich podstacji pogotowia ratunkowego opowiada portalowi GazetaWroclawska.pl, jak wieloletnie zaniedbania w służbie zdrowia wpływają na codzienną pracę załóg karetek w stanie epidemii.

Ratownicy jednej z karetek obsługujących wezwania związane z koronawirusem otrzymali osiem maseczek. To maseczki bez jakichkolwiek atestów, szyte chałupniczo przez chcących pomóc ludzi. Miały im wszystkim wystarczyć na pięć zmian.

Według zaleceń niemieckiego Instytutu Roberta Kocha, odpowiednika naszego sanepidu, maski powinny spełniać normę FFP2, a tam, gdzie może dochodzić do rozpylenia w powietrzu śliny przez chorego pacjenta - FFP3.
                                                    - Sam producent określa, że maski FFP3 powinny być używane maksymalnie do 6 godzin. A my, jeżeli w ogóle je dostajemy, to jedną na cały dyżur. Ostatnio była jedna na cały zespół na całą noc, a członków zespołu jest minimum dwóch – opowiada wrocławski ratownik medyczny.

Z poczucia odpowiedzialności, ze świadomości, że ich praca jest też misją, a także pasją, wielu ratowników korzysta ze swojego prywatnego sprzętu. Dzięki temu kierownicy mogą nieco zaoszczędzić dając przydział sprzętu tym, którzy swojego prywatnego nie mają. - Ja mam prywatną maskę, ale w niej są filtry, które muszę wyrzucić po kontakcie z pacjentem z potwierdzonym koronawirusem. I żeby miało sens jej używanie później, muszę kupić sobie kolejne – tłumaczy ratownik. - Były rozmowy, żeby zamiast tych masek kupować filtry, ale one spełzły na niczym. Stanęło na tym: chcecie mieć lepszą ochronę osobistą, to musicie sobie kupić. Niestety, w ten sposób to działa – przekonuje wrocławski ratownik medyczny.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 19:41
                                                    Trudności są także z odkażaniem karetek. Po jeździe z pacjentem z podejrzeniem koronawirusa ratownicy muszą zdezynfekować pojazd. Ale jedyne urządzenie do dezynfekcji znajduje się w bazie pogotowia przy ul. Ziębickiej, więc wszystkie zespoły muszą tam pojechać: - Jak tych zespołów stoi tam siedem i dezynfekuje się po pół godziny, to ostatni jest gotowy po 3,5 godziny. Były plany, żeby pod szpitalami, które mają przyjmować pacjentów podejrzanych o koronawirusa, stały te urządzenia do dezynfekcji – przypomina medyk.

Natomiast na środku do dezynfekcji karetek producent napisał, że na „zabicie” wirusów potrzebuje dwóch godzin: - Tymczasem zalecenia dla zespołów mówią o tym, że karetka po przekazaniu pacjenta powinna być odkażona tak, aby do następnego wyjazdu była gotowa w 25 minut – opowiada ratownik i stwierdza, że w tej sytuacji dezynfekcja karetki zgodnie ze sztuką nie jest do wykonania.

Nasz rozmówca przyznaje, że jeśli brakuje odpowiedniego sprzętu i środków, zespół ratowników zawsze może zgłosić, że nie jest gotowy do służby. - Ale mamy poczucie odpowiedzialności i tego nie nikt nie robi. Tylko nas też jest ograniczona liczba. Jeśli do zakażenia dojdzie wśród ratowników jednej podstacji, to wyłączonych może być w jednym czasie 4 – 5 karetek.

Ratownicy nie rozumieją, dlaczego po nowe środki ochrony osobistej oraz żeby dezynfekować karetkę muszą jechać do bazy pogotowia na ul. Ziębicką. - Pogotowie ma wiele podstacji i nie wiemy, dlaczego te pakiety nie mogą czekać w podstacjach. Wymaga się, żeby zespoły jeździły często przez całe miasto tylko po to, żeby pobrać strój. Także powinno być więcej urządzeń do dezynfekcji karetek, a nie tylko jedno na Ziębickiej. Nie wiem czy to niechęć, czy brakuje kogoś, kto podejmie decyzję, żeby tych urządzeń było więcej – tłumaczy rozmówca portalu GazetaWroclawska.pl.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 04.04.20, 19:53
                                                    Koronawirus. 70 zakażonych w DPS-ie koło Grójca. "Nie ma kto podawać leków, możliwe zgony"

Koronawirus. - Jesteśmy objęci kwarantanną od 1 kwietnia, siedzimy tu czwartą dobę. Prawdopodobnie niedługo zaczną się pierwsze zgony. Prosimy o natychmiastową ewakuację - alarmuje zakażony koronawirusem dyrektor DPS-u w Tomczycach Marek Beresiński.

Czterodniowy apel? To z pewnością światowa czołówka! Tylko kto będzie czerpał z tego źródła przestępców?
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 05.04.20, 12:35
                                                    Ta Pani to Kasia. Kasia wczoraj opluwana przez Pereirę Ogórek i całą kurwizję dzisiaj jest na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.
                                                    Czy mam żal że takich ludzi jak Kasia pisowski walec chciał rozjechać? Oczywiście że mam! Wczoraj z Bartkiem i wieloma wspaniałymi Polakami pompowaliśmy wodę pod pokładem okrętu o nazwie Polska. Byliśmy wykończeni bo co rusz jakiś dupek z PiS u najebany złaził na dół i wiercił kolejną dziurę w burcie z uśmiechem na twarzy. Na górze roześmiana hołota tańczy do Sławomira i Zenka, rozlewa szampana i krzyczy-TERAZ KUR... MY!!!
                                                    Pięć lat mówili o nas z pogardą. Byliśmy targowicą, zdrajcami, nawet jeden pan z mównicy sejmowej nazwał nas mordercami.
                                                    Nie czekałem na kryzys i jest mi cholernie żal że 500 zł przykryło wszystko a najbardziej bezpieczeństwo zwykłych obywateli.
                                                    Ta epidemia obnażyła wszystko. Jak mi cholernie źle że miliony porządnych ludzi nie mają od państwa potrzebnej pomocy. Państwo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków!
                                                    W jednym z supermarketów spotkałem, jakiś czas temu, PiS owskiego posła , kiedyś razem pracowaliśmy znamy się. Uciekał przed moim wzrokiem i przede mną. Tak sobie wtedy pomyślałem-Będziesz całe życie przede mną uciekał. Dzisiaj wiem że tak będzie. Ci ludzie są skończeni. Ta tamtejsza buta przeradza się w strach.
                                                    A my ? pompujmy, to nasz okręt pomimo tego że tylko my potrafimy pływać.
                                                    Katarzyna z całego serca DZIĘKUJĘ

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/92387039_1214990375558948_7559181649716445184_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=YuvcZ2CZy8MAX8lbffZ&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=ccdc73c939b991c0109b2f25b24348db&oe=5EB09DF4
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 05.04.20, 16:36
                                                    Oddział intensywnej terapii w szpitalu w Prokocimiu zamknięty. Dzieci będą odsyłane do innych województw.

Z powodu zakażenia koronawirusem personelu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu zamknięto oddział intensywnej terapii. To jedyny taki oddział w Małopolsce. Dzieci, które wymagają intensywnej terapii, będą transportowane z Krakowa do innych województw.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 05.04.20, 18:53
                                                    Oddziały zamykane z lekarzami w środku
                                                    Czy to zgodne z prawem?

Walka z koronawirusem przybiera coraz drastyczniejsze formy. W razie potwierdzenia zakażenia zamykane są całe oddziały wraz ze znajdującym się tam personelem. Związkowcy są bezsilni. – Nikt nie pyta lekarzy o zdanie, po prostu nikt nie może wyjść przez tydzień. Ustalamy, czy to zgodne z prawem – mówi Piotr Pisula, przewodniczący PR OZZL.
                                                    Od 30 marca w takiej sytuacji są lekarze Oddziału Neurologii Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Po tym jak u pacjenta potwierdzono COVID-19, decyzją sanepidu zamknięto oddział wraz z personelem. Prezes szpitala, dr n.med. Leszek Jagodziński, zaapelował na profilu FB szpitala o pomoc. „Zwracam się szczególnie z prośbą do firm świadczących usługi gastronomiczne o wsparcie posiłkami (szczególnie zestawem śniadaniowym). Każda pomoc będzie dla nas takim sygnałem, że wprawdzie to my jesteśmy na pierwszym froncie walki z epidemią, ale nie jesteśmy sami” – napisał.
                                                    Jak dowiaduje się podyplomie.pl, podobna sytuacja ma miejsce m.in. w Kaliszu, Bytomiu, Sosnowcu, Poznaniu i Gryficach. W niektórych miejscach lekarze uwięzieni są już ponad tydzień.
                                                    Wielu lekarzy się buntuje. „Jakim prawem?” – oburzają się na forach internetowych. „To jest patologia!!!! Kto wymyśla te durne procedury? Co po tych 7 dniach, jeśli się okaże, że ktokolwiek z Was jest chory?” – oburzają się lekarze i dopytują, czy sanepid ma prawo wskazać miejsce kwarantanny. Nie brakuje porównań do statku „Diamond Princess”.
                                                    Związkowcy są bezsilni. Jak mówi Bartosz Fiałek z OZZL, związek analizuje z adwokatami stan prawny dotyczący miejsca odbywania kwarantanny. Z kolei Piotr Pisula z Porozumienia Rezydentów dodaje: – Panuje bałagan, informacje są sprzeczne. Do sanepidu nie można się dodzwonić. Zgłosiliśmy sprawę na nowo utworzoną w NFZ infolinię przeznaczoną do zgłaszania nieprawidłowości, czekamy na wyniki naszej interwencji.
                                                    Szef PR zwraca uwagę, że z jednej strony osoby wracające z zagranicy wypełniają formularz i udają się na kwarantannę do domu. Z drugiej – lekarzy pozbawiono takiej możliwości. Zostali zaskoczeni odgórną decyzją, nikt nie pytał ich o zdanie. – Jest czwarty tydzień stanu epidemii, a my pogrążamy się w coraz większym bałaganie – ocenia.

z netu

Oj naiwni, naiwni, naiwni...
                                                    Przecież zamykają Was po to, byście dalej opiekowali się chorymi, a nie dla Waszego i innych dobra! Dowód? W następnym poście!
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 05.04.20, 18:54
                                                    Lekarce kazano dokończyć dyżur mimo kontaktu z zakażonym
                                                    Rzecznik praw lekarza zapowiada ostre interwencje

W szpitalach łamane są procedury epidemiczne – wynika ze spraw zgłaszanych do rzecznika praw lekarza działającego w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie.
                                                    Rzecznik podjęła ostre interwencje w kilku takich sprawach i zapowiedziała działania w razie kolejnych zgłoszeń.
                                                    Jak dowiedział się portal podyplomie.pl, niedopuszczalna sytuacja miała miejsce w jednym z mazowieckich szpitali wielospecjalistycznych. U pacjenta oddziału internistycznego wystąpiły objawy wskazujące, że kwalifikuje się on do wykonania testu na obecność SARS-CoV-2. Wynik testu był pozytywny.
                                                    Personel, który miał kontakt z chorym, został skierowany do domu na kwarantannę. Z wyjątkiem jednej lekarki. Choć ona także kontaktowała się z pacjentem bez zabezpieczenia w odpowiednie środki ochrony osobistej, została wytypowana do dalszego pełnienia dyżuru. To polecenie służbowe oznaczało, że lekarka będzie przyjmowała nowych pacjentów oraz przygotowywała wypisy pacjentów opuszczających szpital. Jak się dowiadujemy, oddział nie mógł pozostać bez lekarza do czasu zorganizowania nowej obsady.
                                                    Zdesperowana lekarka nie chciała uczestniczyć w łamaniu procedur epidemicznych i o sprawie zawiadomiła rzecznika praw lekarza.
                                                    Jak czytamy we wpisie opublikowanym na profilu FB OIL w Warszawie, rzecznik praw pacjenta, lek. dent. Monika Potocka, zaapelowała do dyrektorów oraz kierowników oddziałów o zaprzestanie wydawania lekarzom poleceń pełnienia dyżurów i wykonywania świadczeń pomimo kontaktu z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 bez odpowiedniej ochrony.
                                                    Rzecznik przypomniała zarządzającym o konieczności zapewnienia lekarzom środków ochrony podczas procesu udzielania świadczeń oraz obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa pracy.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 06.04.20, 13:52
                                                    HURRRAA! NAWET OKO.PRESS czyta jedyne już na portalu forum, jakim jest Podwórko
                                                    O kantowaniu kart zgonu pisałem raptem niedawno!

OKO.press

Hanna Szukalska
                                                    6 kwietnia 2020
                                                    Polska zbija termometr: Covid-19 nie znajdzie się na karcie zgonu bez testu. A testów post mortem nie ma!

oko.press/polska-zbija-termometr-covid-19-nie-znajdzie-sie-na-karcie-zgonu-bez-testu-a-testow-post-mortem-nie-ma/?fbclid=IwAR3yQzbl3z8a0urT180wvm1FI_mrF0rgK1vUXvXrXkytx56cy04Jph3R08c
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 06.04.20, 19:07
                                                    https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/92400856_2813303852236958_5659181172727480320_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&_nc_ohc=_jd8fftohwEAX-I3wsw&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&_nc_tp=6&oh=5afb954dc956edb8c83f4ee2393e7606&oe=5EB04E33

Ministrze Sasin, do dymisji❗️
                                                    Lekarz SOR: „To jest jedna z 60 tys. masek którą rząd Morawieckiego sprzedał W POŁOWIE LUTEGO 2020 z ARM osobom prywatnym zamiast przekazać do szpitali i innych służb, i którą odkupiłem z 17x przebiciem dla mojego personelu”.
                                                    TO JEST K...RWA SKANDAL.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 06.04.20, 19:10
                                                    Ręce opadają. To jest zbrodnia. Zobaczcie daty. 7 lutego 2020 roku rząd wystawił na sprzedaż i sprzedał prawie 70 tysięcy masek ochronnych. Sprzedali je po 10 złotych. Teraz w internecie można je kupić za kilkaset. Trzeba wyjaśnić kto kupił.
                                                    Personel medyczny do dzisiaj pozostaje bez środków ochrony osobistej. Ludzie w całej Polsce szyją maseczki, zwykłe bawełniane bo państwo nie ma profesjonalnych z filtrami. W lutym pytałem ministra Szumowskiego ile Agencja Rezerw Materiałowych ma zabezpieczonych masek. Nie wiedziałem, że w tym czasie, kiedy epidemia była już we Włoszech rząd sprzedawał maski. To zbrodnia wobec wszystkich nas. W pierwszej kolejności wobec lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Kto może to wytłumaczyć?

z netu

joannita zabezpieczyło je na wypadek piątej krucjaty.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 06.04.20, 19:49
                                                    Koronawirus w Polsce. Producenci leków przygotowują się na czarny scenariusz
                                                    Jakub Styczyński
                                                    Patryk Słowik
                                                    dzisiaj, 06:27

wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykul-prasowy/6477747,koronawirus-covid-19-epidemia-producent-lek-czarny-scenariusz.html?fbclid=IwAR1hWWYisSMCs0doEgv1JzAkCCAS21MOLHNZxIOrQJHHGqIX3dVuHmoYBNM
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 06.04.20, 20:17
                                                    Tydzień temu pisałem o położnej Renacie, która została zwolniona przez dyrektora szpitala - radnego PiS. Renata została zwolniona za to, że sama wykonała maseczkę ponieważ na oddziale brakuje sprzętu. Następnie poprosiła o pomoc prezydenta tłumacząc trudne warunki pracy.
                                                    Wyobraźcie sobie, że 30 marca ten sam radny PiS - M. Wierzba dyrektor w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym ZWOLNIŁ Ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Doktora Aleksandra Winiarskiego.
                                                    Doktor Aleksander Winiarski to od 12 lat lekarz kadry polskich skoczków narciarskich. Opiekował się m.in. Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i innymi reprezentantami naszego kraju. Kamil Stoch mówi o nim „Świetny fachowiec ... Jesteśmy o wiele spokojniejsi, kiedy wiemy, że mamy tak dobrą opiekę medyczną.”.
                                                    Jako przyczynę zwolnienia dyrektor z nadania PiS podał „utratę zaufania”.
                                                    Wiecie jaki jest prawdziwy powód?
                                                    Dyrektor zwolnił miejsce do zatrudnienia brata swojej koleżanki.

z netu
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 07.04.20, 17:40
                                                    Lekarze w Poznaniu muszą chodzić w workach na śmieci. W szpitalu zakaźnym brakuje środków ochronnych i testów na COVID-19.

Jak wyglądają przygotowania do walki z koronawirusem w szpitalu zakaźnym w Poznaniu? Dla chorych przygotowano 400 łóżek, w tym 40 jest respiratorowych, oraz dodatkowo 32 izolatki w kontenerach. Jednak lekarzom wciąż brakuje środków ochrony osobistej, zamiast obuwia ochronnego zakładają worki na śmieci. Brakuje też testów. A rząd zamiast przesyłać środki, przesyła pieniądze. Za nie na wolnym rynku nie ma już czego kupić.

Kup prenumeratę cyfrową Głosu Wielkopolskiego
                                                    W zaledwie półtora tygodnia Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu przekształcił się w pełni w szpital jednoimienny zakaźny, dedykowany leczeniu chorych na COVID-19 z całej Wielkopolski. Dziś przyjmuje tylko takich pacjentów, a każdego dnia jest ich coraz więcej. Coraz więcej zajmowanych jest także łóżek z respiratorami. Niestety, przybywa też zgonów. W przeciągu tygodnia te liczby zWiększą się trzykrotnie.

Głos wielkopolski
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 07.04.20, 17:52
                                                    Dramat w domach pomocy. Wiceminister rodziny do Polaków: Przekażcie im maseczki, rękawiczki i fartuchy. "Skandal!"
                                                    mb
                                                    07.04.2020 15:10
                                                    Sytuacja w Domach Pomocy Społecznej jest dramatyczna - ludzie masowo się zakażają koronawirusem i umierają. Tymczasem Iwona Michałek, wiceminister rodziny, zaapelowała do Polaków, aby przekazywali ośrodkom maseczki, fartuchy, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne. "Pani Minister, to Pani jest odpowiedzialna za zapewnienie mieszkańcom i personelowi DPS-ów odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego" - piszą oburzeni użytkownicy Twittera.

Durny cipon.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 08.04.20, 05:25
                                                    Elżbieta Polak (PO), lubuska marszałek sprowadziła z Chin pierwszy transport masek, gogli, skafandrów, niezbędnych lekarzom. Wojsko pomogło rozdzielić transport do ciężarówek, by dotarły do szpitali i pogotowia. Za pierwszą część materiałów ochronnych marszałek zapłaciła 5,5 mln zł!
                                                    Dr Paweł Grzesiowski. Epidemiolog. Prezes fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.
                                                    Czytaj także:
                                                    Grupy ryzyka? Lek na pierwsze objawy? Koronawirus i seks? Lekarz odpowiada na wasze pytania
                                                    Wieczorem do portu lotniczego w Babimoście, w asyście wojska dotarło:

1 milion rękawiczek,
                                                    150 tys. maseczek,
                                                    35 tys. gogli,
                                                    25 tys. kompletnych kombinezonów,
                                                    4 tys. przyłbic.
                                                    – W tych trudnych chwilach musimy się jednoczyć i wzajemnie sobie pomagać, by stawić im czoła. Pomoc można nieść na wiele sposobów, a najbardziej efektywna jest wtedy, kiedy wykorzystujemy swoje najlepsze umiejętności. W naszym przypadku do takich umiejętności z pewnością należą współpraca z zagranicznymi partnerami i realizacja dużych przedsięwzięć międzynarodowych. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, kontakty i know-how naszego zespołu, mogliśmy na prośbę lokalnych władz skutecznie skoordynować zakup i sprowadzenie niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla pracowników służby zdrowia, którzy wykonują tytaniczną pracę każdego dnia, w trosce o zdrowie nas i naszych bliskich – komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A. I dodaje, że spółka jest gotowa pomóc innym regionom.

– Chętnie zaangażujemy nasze know-how i zasoby we wspólny wysiłek walki z koronawirusem – podkreśla Mariusz Ejsmont, wiceprezes zarządu LUG S.A., który koordynował projekt.

Sprzęt dla wszystkich lekarzy
                                                    LUG-owi udało się zdobyć sprzęt, ale całą logistyką zajęła się marszałek. – Po dramatycznych apelach udało się nam załatwić samolot, który opłacił rząd. Pomogło nam także wojsko, które przewiozło materiały do Babimostu, rozdzieliło i dowiezie zapasy do szpitali – mówi Elżbieta Polak, lubuska marszałek. Towar do lecznic pomogą dowieźć także samochody Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Bo marszałek zamawia sprzęt dla lekarzy, ale nie tylko tych, którzy pracują w szpitalach i leczą pacjentów chorych na COVID-19.

– Zaalarmowała mnie Okręgowa Izba Lekarska, że lekarze pierwszego kontaktu zostali kompletnie na lodzie, nie mają nic. Postanowiliśmy tak podzielić materiały, żeby starczyło dla wszystkich. Wskaźnik zakażeń pielęgniarek i lekarzy jest bardzo duży w Polsce, trzeba ich chronić – mówi marszałek Polak. Samolot z Szanghaju wylądował w poniedziałek nad ranem na Okęciu. Do Lubuskiego pomógł go przetransportować generał Jarosław Mika. Wysłał aż siedem ciężarówek.

– Most Chiny - Lubuskie działa ponad podziałami politycznymi – mówi marszałek i zaznacza, że procedury UE pomagał przejść Marek Prawda, dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. – Co w tym czasie robił wojewoda Władysław Dajczak? Pisał na nas skargę do ministerstwa – mówi marszałek, która planuje wkrótce przewóz drugiej transzy materiałów z Chin. Łącznie wyda na zakupy 9 mln zł.

Z netu

Jak widać pisonie bydło pod światłym przywództwem buca joannity pomaga aż się kurzy ( a raczej kaczy)
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 08.04.20, 07:49
                                                    Tak politycy PiS oszukiwali Polaków przed wybuchem epidemii. Za te wypowiedzi powinni trafić przed Trybunał Stanu
                                                    07/04/2020Bartosz Wiciński

Platforma konkret24 wchodząca w skład grupy TVN24, zajmująca się m.in badaniem autentyczności pojawiających się w sieci newsów, przyjrzała się wypowiedziom polityków obozu rządzącego w okresie poprzedzającym epidemię. Punktem wyjściowym do cofnięcia się w czasie jest cytowany przez konkret24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera – To nie jest żadna tajemnica, że mamy bardzo poważne problemy, jeśli chodzi o medyczny sprzęt ochrony, zresztą jak cała Europa i świat. W tej chwili wszyscy robią zakupy, bo niestety w tej przestrzeni nie doceniono zagrożenia, trzeba to sobie jasno powiedzieć.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem wykryto w Polsce 4 marca, a 30 stycznia Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny na antenie RMF FM mówił, że w Polsce nie ma tego wirusa i w związku z tym zagrożenie jest bliskie zera. Już wtedy było wiadomo, że epidemia rozszerza się w Chinach.
                                                    Dzień później swój popis dał minister zdrowia Łukasz Szumowski komentując informacje z Chin, że w 10-milionowym Wuhan choruje 10 tys. osób – To jest jeden promil, czyli to nie jest tak, że nagle całe miasto uległo zakażeniu. Z tych 9-10 tysięcy zmarło w tej chwili, jak szacujemy, około dwustu osób, więc znowu około dwóch procent.(…)Na razie mamy 10 tysięcy w Chinach i pojedyncze przypadki w Europie. Dwa dni później Szumowski na konferencji powie, że państwo Polskie osiągnęło stan pełnej gotowości.

3 lutego Jarosław Pinkas ponownie uspokajał, że Polska sobie poradzi – Pewnie nie rozprzestrzenimy wirusa, dlatego ze mamy dobry nadzór epidemiologiczny. Jesteśmy krajem, który ma doświadczenia. Inspekcja sanitarna ma 101 lat doświadczeń w walce z chorobami zakaźnymi. Zaręczam, że damy radę.

24 lutego premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej roztaczał wizję państwa przygotowanego na każdą ewentualność – Chcemy być przygotowani nadmiarowo. Można powiedzieć na wszelki wypadek, gdyby wirus pojawił się w Polsce u większej liczby osób. Dodał także, że wszelkie materiały medyczne, które służą do zapobiegania, są w odpowiedniej dyspozycji w Agencji Rezerw Materiałowych.

25 luty, Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera – Jesteśmy przygotowani niezależnie od tego, jak szeroka będzie potencjalna skala tych zachorowań. 2 marca Prezydent Andrzej Duda także zapewniał, że Polska jest przygotowana do starcia z koronawirusem. 4 marca stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia COVID-19.
                                                    Tak wygląda kalendarium zapewnień i uspokajających tonów, które było powielane w różnych mediach przez polityków Zjednoczonej Prawicy. Dzisiaj obywatele chałupniczo szyją maski, aby zapewnić podstawowe wyposażenie dla personelu medycznego, do niedawna borykaliśmy się z brakiem odpowiedniej ilości testów. Lekarzom, którzy mówią o brakach nakłada się kaganiec, a personel niższego szczebla zwalnia się dyscyplinarnie. Prawdziwa liczba zgonów, których przyczyną jest koronawirus nie jest znana, bo są różne interpretacje dokonywania wpisów w kartach zgonów.
                                                    Mieliśmy być tygrysem Europy, a świat miał brać z nas przykład. Dzisiaj Niemcy, Austria czy Czesi ogłaszają początek przygotowań do zluzowania nałożonego reżimu, gdy w Polsce słychać plotki o kolejnych obostrzeniach. Mieliśmy być państwem zarobionym po uszy, bo przecież mafie VAT-owskie prezydent ścigał osobiście – tak mówił Mateusz Morawiecki na konwencji inaugurującej kampanię Andrzeja Dudy. Gdy przychodzi co do czego, to premier cieniutkim głosikiem mówi w Senacie – nie mamy kasy. Może starczy na 6-7 tygodni. To jest obraz państwa, które według Morawieckiego przygotowywało się od miesięcy do zderzenia czołowego z wirusem. Nie z obcą armią, nie z rosyjskimi rakietami tylko z chorobą.

Źródło: konkret24.tvn24.pl/

Proszę zauważyć, iż to żydolewackie, polskojęzyczne medium na pasku elit o nieograniczonej kasie, plujące na Demokratycznie Wybrany Rzond!
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 08.04.20, 08:55
                                                    Jeżeli jest tak w całym kraju jak w Wodzisławiu Śląskim to jesteśmy na najlepszej drodze z pandemii do epidemii. Taki chaos może stworzyć tylko PiS i jego działania.
                                                    "Żona z synem przebywają na oddziale położniczym już od blisko tygodnia, są tam dosłownie uwięzieni. Okazało się, że na oddziale chirurgii ma miejsce spore ognisko koronawirusa. W piątek 3 kwietnia kiedy już zbierała sie do domu okazało się, że zamykają cały szpital i robią wszystkim testy na obecność wirusa. Ok, wszyscy cierpliwie, włącznie z personelem czekają na wyniki, kiedy to wczoraj okazało się, że wymazów pobranych w piątek rano nikt nie przekazał, i nie ma zamiaru przekazać do laboratorium" - pisze mąż i ojciec przebywających na oddziale

fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-wodzislawiu-slaskim-chaos-system-nie-daje-rady,nId,4426948
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 08.04.20, 15:27
                                                    Bo pisizm to stan ómysłó.

Lekarz zaprasza liderkę STOP NOP na oddział szpitala zakaźnego.

„Skoro pani koronawirus nie grozi, będzie pani pomagać pacjentom” – odpowiedział liderce STOP NOP poznański lekarz na jej wpis na Facebooku dot. szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Jak opisuje portal Wtk.pl, Justyna Socha, liderka Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP podzieliła się w mediach społecznościowych swoją opinią na temat ewentualnej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Według niej nie uda się przygotować bezpiecznego preparatu. Socha zauważyła także, że „byle shitem zaszczepić się nie da”. Co więcej, liderka STOP NOP stwierdziła, że duża liczba ofiar koronawirusa we włoskim Bergamo może być powiązana z odbywającą się tam wcześniej akcją... szczepienia na grypę.

Na jej wypowiedź zareagował lekarz ze szpitala zakaźnego w Poznaniu, dr Jacek Górny, kierownik SOR-u przy ulicy Szwajcarskiej. „Rozumiem, że pani, jako nieszczepiona przeciwko grypie, czuje się bezpieczna, nie boi się zachorować na koronawirusa. Widzę panią jutro u siebie na oddziale ratunkowym. Po co? To oczywiste, skoro pani koronawirus nie grozi, to będzie pani pomagać naszym pacjentom. Jeżeli pani jutro nie będzie, oznacza to, że nie wierzy pani w słowa, które tutaj wypisuje” – odpisał Sosze dr Górny. (Epoznan.pl)
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 08.04.20, 19:41
                                                    Szanowny Pan Pezydent Wielkiej Warszawy Trzaskowski ujawnił przed chwilą, iż w dniu wczorajszym w aktach zgonu w W-wie potwierdzono śmierć 30 osób (wszystkie w szpitalu jednoimiennym)
                                                    rudy buc uczciwiec, bo joannita - podało do wiadomości publicznej OSIEM z nich.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 08.04.20, 20:04
                                                    W szpitalu w Wejherowie, grupa pielęgniarek nie zgodziła się na noszenie maseczek. Argumentują (UWAGA!), „że to Bóg decyduje, kto ma się zarazić”. Autentyk! Urok szpitali powiatowych – napisał Jakub Urbański.

Tacy ludzie dbają o nasze zdrowie i życie. Klauzula sumienia? O co chodzi? Takim zachowaniem powinien się zająć prokurator!!!

www.wiesci24.pl/2020/04/08/ciemnogrod-pielegniarki-w-wejherowie-nie-nosza-maseczek-bo-bog-decyduje-kto-ma-sie-zarazic/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork&fbclid=IwAR05wjGpZChDfe0jmVW0caK6P1TEOxTqSBWG3caeXBncsooOTfq43_wzV_s

Ciemnogród w natarciu!
                                                    Powinno się izolować te idiotki w pierdlu.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 08.04.20, 21:07
                                                    Na słowa prezydenta Warszawy na Twitterze odpowiedziało ministerstwo zdrowia. "Ministerstwo Zdrowia bazuje na informacjach o liczbie zgonów przekazywanych bezpośrednio przez szpitale do stacji sanitarno-epidemiologicznych. Podajemy wiec dokładnie takie statystyki jakie raportują szpitale" - poinformowano.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział Radiu Zet, że chodzi o kwestię zameldowania. - Akt zgonu wystawiony w Warszawie często dotyczy osoby zameldowanej poza stolicą - powiedział.

Prezydent Warszawy mówił również o planowanych wyborach prezydenckich. - Politycy PiS-u chcą rozmawiać o wyborach, gdzie większość obywateli, większość z nas wie, że wybory 10 maja nie powinny się odbyć. Według obowiązującego dzisiaj prawa powinniśmy się przygotowywać do zwykłych wyborów 10 maja. Wybory korespondencyjne, które wymyślił prezes Kaczyński w tej chwili jeszcze nie obowiązują - ocenił.

Bydło już się wije i kombinuje jak uprawdopodobnić przekręt.
                                                    mifisterstwo pierdoli bardziej prawdopodobnie sugerując, iż nawet jeśli liczba zgonów jest wielokrotnie wyższa to i tak podaje to co napłynie z SANEPidu.
                                                    rzondowy piesek bredzi! Miejsc zgonu nijak się ma w statystyce ogólnej do miejsca zamieszkania! Bez znaczenia jest czy umarł mieszkaniec Pcimia czy Koziej Wólki.
                                                    Jeśli umarł w szpitalu w Warszawie to umarł na terenie województwa mazowieckiego i tamtejszy SANEPID jest dysponentem statystyki!
                                                    Ale dam głowę, że Ciemny Motłoch uwierzy w bełkot tego idioty.
                                                  • wscieklyuklad Re: Wolska OPANOWAŁA PANDEMIĘ! 09.04.20, 18:16
                                                    Słucham rudobrodego buculka i rence mi same opadają.
                                                    Bucenty stwierdziło, iż do jednego ze szpitali dostarczono 100 kombinezonów, a szpital po kilku dniach poprosił o kolejne choć przyjął tylko kilka osób z koronawirusem (bucenty ogłosiło kilka dni temu, że likoze kradną sprzęt - pewnie to właśnie miało na myśli)
                                                    Rudobrody bucu: do szpitali dostarczani są pacjenci PODEJRZANI O ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM. KAŻDY TAKI CHORY BUCU JEST PRZYJMOWANY JAKO POTENCJALNIE CHORY. I JAKO TAKI JEST ZAOPATRYWANY W KOMBINEZONIE. PANJAŁO BUCĘ?
                                                    CZYLI KOMBINEZONÓW UŻYWANO PRZY BADANIU SETEK CHORYCH A NIE KILKU Z KORONAWIRUSEM.
                                                    Bossszzzzeee i ten buc ma największe poparcie w Wolsce. Nie daj nam Boże już nigdy takiego speca-buca.
                                                    Tak to jest jak głos w sprawie zabiera zero nie wiedzące z pewnością jak wygląda praca na pierwszej linii walki z wirusem. Najpierw se to jeździło z psiakiem na nartach, a teraz niedouk bredzi bez mrugnięcia podworkowanym okiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka