Dodaj do ulubionych

Wyjące chamidło

20.06.20, 19:08
Duda obrzuca Trzaskowskiego błotem: "Albo kłamie, albo jest niezrównoważony"
Magdalena Kulej
20.06.2020 18:27

Więcej: wiadomosci.radiozet.pl/Polityka/Wybory-prezydenckie-2020/Andrzej-Duda-obrzuca-Rafala-Trzaskowskiego-blotem-Albo-klamie-albo-jest-niezrownowazony?utm_source=radiozet&utm_medium=webpush

I wybełkotało to zrównoważone nic.
Obserwuj wątek
   • wscieklyuklad Re: Wyjące chamidło 21.06.20, 09:02
    Prezydent dzikości”
    Za dziesięć dni wybory. Więc - choć mu współczuję - nie będę towarzyszył Andrzejowi Dudzie w emocjach, których mu przysparzają złowieszcze literki L i G oraz B i T. Niech sobie z tym swoim problemem sam radzi. Nie powinien z tym zwlekać, bo ma poważniejsze kłopoty niż ideologia, która mu się przyśniła.
    Tak jednak się fatalnie składa, że problemy Dudy są też (choć w innym sensie) problemami nas wszystkich. A największym z tych problemów jest dzikość. Narastająca. Przygniatająca. Niszcząca. Degenerująca. Ciekaw jestem, czy Andrzej Duda widzi, jak dramatycznie zdziczał przez pięć lat sprawowania urzędu i jak bardzo za jego prezydentury zdziczało polskie państwo.
    Kiedy Andrzej Duda obejmował urząd, polskie państwo nie było idealne, ale mieściło się we współczesnych cywilizowanych standardach. Nie trzeba było specjalnego wysiłku, by tak pozostało. I trzeba było się bardzo napracować, by to tak radykalnie zmienić.
    Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić, że zanim Polska zdziczała pod Dudą, jakiś minister przelewał sto milionów zaliczki handlarzowi bronią z czarnej listy ONZ i wierzył mu praktycznie na słowo, że dostarczy mgliście określony towar? Czy w Polsce, nim zdziczała za Dudy, było do pomyślenia, by taki urzędnik był faktycznie bezkarny, bo jego rząd zagwarantował mu to specjalnym zapisem w ustawie?
    Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić, że nim Polska pod Dudą zdziczała, ważny poseł parlamentarnej większości mógł publicznie kwestionować stosowanie praw człowieka wobec jakichś ludzi i dalej spokojnie pełnić wszystkie funkcje - także w sztabie wyborczym głowy państwa?
    To nie jest wyborcza gorączka. To dzikość, która zaatakowała Polskę wraz z objęciem urzędu prezydenta przez Andrzeja Dudę. I w dużym stopniu właśnie za jego sprawą. Zanim swoją dzikość objawili Macierewicz maltretujący powstańców warszawskich, Misiewicz, jak książę Konstanty poniżający polskich oficerów, Piotrowicz, pastwiący się nad opozycyjnymi posłami, Ziobro bezczeszczący zwłoki, Pawłowicz żrąca w sali obrad sałatkę z plastiku; zanim zamordowano Igora Stachowiaka, zanim w kajdanach wyprowadzano z domów ludzi rozwieszających plakaty, zanim zdemolowano Trójkę, zanim Lichocka pokazała środkowy palec i zanim prezes dziko miotał z mównicy oszczercze insynuacje; zanim nie wpuszczono posłów na uchwalenie budżetu, zanim te wszystkie akty dzikości się stały, to właśnie świeżutko wybrany prezydent Andrzej Duda odpalił pierwszą armatę dzikości, po prostu nie robiąc tego, co jako głowa państwa miał obowiązek zrobić, czyli nie zaprzysięgając dobrze wybranych sędziów Trybunału.
    Inni poszli potem jego śladem, nie drukując ani nie wykonując wyroków, wyznaczając pół minuty na wypowiedź posła, odmawiając zapłaty architektowi od słynnych wież prezesa, rozbijając się państwowymi limuzynami po kraju, wyrzynając puszczę itp.
    Przez pięć lat wiele osób przebiło Andrzeja Dudę dzikością. Ale każda lub niemal każda dzikość działała na jego rachunek. Bo jego podpis lub brak podpisu określał, w jaką stronę Polska ewoluuje. To on zrobił z Polski dziki kraj. Ona mu tego nie zapomni. Także w dniu wyborów.
    JACEK ŻAKOWSKI
     • 1agfa Re: Wyjące chamidło 21.06.20, 13:38
      Dziwne, że dopiero teraz, w roku 2020, odbywają się wybory na urząd prezydenta RP. Przecież Duda zapowiedział, że poda się do dymisji, jeśli w ciągu roku od objęcia urzędu prezydenckiego (czyli pięć lat temu) nie podwyższy kwoty wolnej od podatku. Przypomnę że kwota wolna posłów wynosi ca 30 tys.), oraz że emerytury także miały być od podatków uwolnione. To była ta dymisja zgodnie z danym słowem, czy nie była? : D Oto samodzielność i niezłomność; )
       • sorel.lina Re: Wyjące chamidło 21.06.20, 14:46
        "Szanowni Państwo, rozmawiałem ze swoją ciocią. Moja ciocia to 70 Plus. Jest to osoba, która zawsze ceniła sobie władzę, która to dbała o majątek kraju. Kiedy powstała partia PiS była tą partią oczarowana.

        Staram się z ciocią nie prowadzić rozmów politycznych, bo jesteśmy zawsze na kursie kolizyjnym. Ale kiedy ciocia pyta mnie czy idę na wybory prezydenckie i na kogo głosuję?

        Mówię: "ciocia idę i głosuje na Rafała Trzaskowskiego".
        A ciocia: "ja też!!!"

        Wow super co się stało, przecież Duda dał trzynastą emeryturę?

        "Tak, nam dał trzynastą emeryturę, a dziennikarce Magdalenie Ogórek 1200 zł dziennie aby dzielić Polaków, wyzywać ich od zdrajców.
        Poczytałam w internecie o Rafale Trzaskowskim i jest to bardzo inteligentny człowiek mówiący biegle w paru językach obcych i to człowiek znany w UE bo tam pracował.
        A tak na marginesie to niezłe ciacho!!!"

        Ciocia była poza tym zła na PiS za zniszczenie stadniny koni w Janowie Podlaskim i relacji z UE.

        M. Maćkowiak

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka