Dodaj do ulubionych

dyzur wakacyjny w przedszkolach

01.04.08, 15:33
Dzis pojawilo sie w naszym przedszkolu ogloszenie:
1.07 - 11.07 - Przedszkole nr 3, Zegrzynska 71
14.07 - 25.07 - Przedszkole nr 5, Kwiatowa 80
28.07 - 08.08 - Przeszkola nr 10 - Broniewskiego 6
11.08 - 22.08 - Przedszkole nr 7 - Husarska 19
25.08 - 29.08 - Przedszkole nr 6 - Broniewskiego nr 3


szystko super, ale:
przedszkole, do ktorego uczeszcza obecnie moje dziecko jest czynne
do godz. 18. Pozostale max. 17, z wyjatkeim 3- ki (to jest czynne do
17:30).
Zadzwonie jutro do UM zapytac co maja zamiar zrobic w tej sprawie.

Ciekawa jestem tez co maja zamiar robic pozostali rodzice.
Obserwuj wątek
    • madziulec Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 01.04.08, 15:41
      Rozmawialam z pania naczelnik Kielbasinska
      (www.bip.legionowo.pl/index.php?id=233&content=260&page=1)
      Okazuje sie, ze chyba tylko moje dziecko zostaje w przedszkolu.

      Nie wiem, co robia te pozostale, ktore rowniez przebywaja w
      przedszkolu po 17...
      • uwaga_tramwaj Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 01.04.08, 16:17
        i jak te przedszkola mają funkcjonować do późna jak o 15 jest w nich pusto?
        wniosek: nie ma potrzeby.
        grrrr...
        • madziulec Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 01.04.08, 18:19
          Zeby bylo ciekawiej - z przeprowadzonej rozmowy z pania Neczelnik wynika jasno:
          - bylo testowo wprowadzone cos takiego, zeby matki niepracujace mogly
          przyprowadzac swoje dzieci po poludniu do przedszkola, by te mogly sie socjalizowac
          - propozycja nie spotkala sie praktycznie z niczyim zainteresowaniem
          - rozwazano nawet takie rozwiazanie, by jedno przedszkole (1 grupa) bylo czynne
          do 20, rowniez nikt eni byl zainteresowany

          Program z dluzej czynnymi przedszkolami prowadzony byl testowo w 3 legionowskich
          przedszkolach.
          Ogolnie pani byla zdziwiona, ze ludzie pracuja obecnie w godzinach 9-17.

          Zeby bylo ciekawiek podobna rozmowe przeprowadzilam rok temu i uslyszalam
          podobne odpowiedzi, ze NIKT nie jest zainteresowany tym, by przedszkola byly
          czynne dluzej.
          • bakula12 Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 02.04.08, 13:29
            może dlatego, że odrzuca się dzieci których rodzice wpiszą w kartę,
            że pracują w godzinach 9-17, nasze dziecko było 2 razy nie przyjęte
            do przedszkola za drugim razem odwołaliśmy się do Prezydenta i w
            końcu został przyjęty...
            a co do testowego wprowadzenia oddziału popołudniowego to był on
            reklamowany jako oddział dla rodziców pracujących popołudniami a nie
            dla rodziców nie pracujących, każdy mówi to co mu pasuje tak
            wygodnie i najlepiej tylko jak to się ma z rzeczywistością to już
            inna sprawa
            • uwaga_tramwaj Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 02.04.08, 14:53
              wszyscy jak jeden mąż wpisują 8-16 + dwie przecznice dalej zakład pracy?
              na jakim świecie żyjemy?
              przedszkola do 17, urzędy do 15, praca w większości firm warszawskich 9-17.
              potem miły pan z konfederacji pracodawców mądrzy się w telewizorze ile miliardów
              tracą firmy na tym, że pracownicy w godzinach pracy załatwiają prywatę.
              rzeczywiście, fanaberia i lenistwo.
              • madziulec Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 02.04.08, 15:07
                Wczoraj rozmawiajac z pania naczelkim (wspomniana w innym moim
                poscie) stwierdzilam, ze przeciez wiekszosc ludzi pracuje obecnie w
                godz. 9-17. Ze to juz nei te czasy, ze pracowalo sie 7-15 lub 8-16..
                Malo jest mimo wszystko zakladow produkcyjnych, a w kazdym arzie
                coraz mneij, jesli juz sa - ich godziny pracy rowniez sie zmieniaja.

                Pani byla tym szczerze zdziwiona.

                Nie wiem co robia rodzice dzieci. Moze staja na glowie, moze
                wynajmuja opiekunki. Bo mysle, ze babcie to jednak jest problem. Z
                dwoch powodow:
                - coraz mlodszy wiek rodzicow (wiec i babcie sa w wieku nadal tzw
                produkcyjnym, tak wiec nei rezygnuja z pracy po urodzeniu wnuczat)
                - coraz wiecej mieszkancow naszego miasta to ludnosc naplywowa
                (patrzac po rejestracjach i prowadzac rozmowy to dowadujemy sie, ze
                ludzie przyjezdzaja z miejscowosci odleglych o co najmniej 200 km od
                nas).

                Nie iwem, moze ja nie jestem zorganizowana.
                Wczoraj odbierajac malego o 17:20 w przedszkolu zostala jeszcze 2
                dzieci.
        • bakula12 Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 02.04.08, 13:32
          ja zabieram dziecko z przedszkola koło 15:30 - 16 bo pracuje w domu
          więc mam taką możliwość, a jestem jako jedna z pierwszych rodziców
          więc nie siejcie proszę takiej propagandy że o 15 przedszkola są już
          puste
          • madziulec Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 02.04.08, 13:40
            No wiec nowosc:
            - nakaz pieczatki z zakladu parcy przy skladaniu podania do
            przedszkola ;)
            • bakula12 Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 02.04.08, 13:50
              2 lata temu też potrzebne były pieczątki, w tamtym roku już nie, ale
              nie wiem czy to nie jest indywidualnie uzależnione od przedszkola.
              Najbardziej jednak zaskoczyła mnie pozycja na karcie z przedszkola
              przy szkole podstawowej nr 7 gdzie trzeba było wpisać :"oferowana
              pomoc dla przedszkola"
              • madziulec Re: dyzur wakacyjny w przedszkolach 02.04.08, 13:52
                Dzis musialam w pracy stemplowac karte do przedszkola nr 11.
                Z lekka sie boje, bo.. okazalo sie, ze dziecko automatycznie nie
                przechodzi z grupy do grupy, o czym bylam swiecie przekonana... No
                coz, niewiedza...
                • bbkk Madziulec 03.04.08, 10:21
                  przechodzą tylko trzeba podanie wypełniać
                  ale to tylko biurokracja
                  • madziulec Re: Madziulec 03.04.08, 10:58
                    Wlasnie poinformowano mnie, ze niekoneicznie.
                    Stad te wymogi pieczatek dot. zatrudnienia na przyklad...
                    • bbkk Re: Madziulec 03.04.08, 11:37
                      ?
                      to chyba tylko w Legionowie ...
                      • aw271 Re: Madziulec 03.04.08, 17:41
                        Spoko, moje też z 11-nastki. Jeśli oboje rodzice pracują to dziecko na pewno się
                        dostanie.
                        • madziulec Re: Madziulec 03.04.08, 20:32
                          Nie za bardzo wiem co robie drugi rodzic mojego dziecka.
                          Specjalnie pytalam jesli chodzi o procedury "przechodzenia z grupy do grupy".
                          Stwierdzono, ze nie jest to formalnosc ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka