09.08.21, 12:19

next.gazeta.pl/next/7,151003,27429867,dorzynanie-klasy-sredniej-rzad-obniza-podatki-a-krzyk-jest.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Podatki 10.08.21, 11:40
   Najpierw należałoby odróżnić ekonomistów, którzy zajmują się tą dyscypliną akademicko, od ludzi, którzy uprawiają lobbing w mediach.

   Święte słowa i doskonale definiuje rolę Nikodema Szewczyka. Trudno nie dostrzec zaangażowania portalu gazeta.pl w prorządową propagandę. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. PiS obniża podatki, polskie PKB będzie szybko rosło, w ogóle będzie raj na ziemi. Chwała PiS-owi. No i jak na nie nie głosować, skoro tak się poświęcają, od ust sobie odejmują i wszystkim dają? Fachowiec nie wie dlaczego małe i średnie firmy nie inwestują i wegetują na skraju bankructwa! Tak prymitywna propaganda dowodzi, że gazeta to medium "niezależne". Miał rację zarząd Agory, żeby to gówno zlikwidować, połączyć z Wyborczą i zatopić.
    • oby.watel Re: Podatki 11.08.21, 17:48
     diabollo napisał:

     > Jeżeli fakty przeczą prawackiej teorii neolibu - tym gorzej dla faktów.

     Jakie fakty?

     Cytat
     Zmiany podatkowe są dość skomplikowane i jeżeli potraktujemy wybiórczo elementy tej reformy, to rzeczywiście możemy zbudować opowieść, że podatki bardzo wzrosną. Prowadzący działalność gospodarczą, którzy osiągają wysokie dochody, rzeczywiście zapłacą sporo więcej.     Co to znaczy? To znaczy, że dla jednych podatki zmaleją, a dla innych wzrosną. Ciekaw dlaczego neobolszewicy którzy ciągle przekonują, że podatki w Polsce są za niskie i należy je podnieść nagle zaczęli klaskać uszami gdy PiS podatki obniżyło.
     • diabollo Re: Podatki 12.08.21, 07:35
      Przecież już nawet chyba lybelały wpadły na to, przynajmniej przyznają, że "prowadzący działalność gospodarczą, któzy osiągają wysokie dochody" płacą zbyt niskie podatki, dlatego lud z niskimi dochodami musi płacić absurdalnie wysokie podatki.

      Jeżeli lud to rozkmini to znowu wkurwi się na lybelałów, a Kaczor dostanie trzecią kadencję.
      A czcigodny Oby.watel znowu napisze jak to zły jest ten Kaczor i jego świta.
      Kaczor może być zły tylko głupotą strony tzw. "liberalnej".

      Kłaniam się nisko.
      • oby.watel Re: Podatki 12.08.21, 20:41
       Zawsze wielkie wrażenie robi przekonywanie, że ktoś płaci mało, a ktoś inny dużo podczas gdy każdy płaci tyle, ile nakazują przepisy. Gdy przepisy są jasne i proste każdy wie ile płaci i dlaczego. Bolszewicy w imię sprawiedliwości społecznej komplikują i gmatwają system podatkowy po to, by bogaci płacili mniej. Bo sprawując władzę zarabiają więcej, więc to jest w ich interesie.
   • diabollo Re: Podatki 11.08.21, 10:20
    Ja rozumiem, że faszystowskiemu reżimowi pomagać nie wolno. I ten cały ruski ład jest do dupy, bo przychody podatkowe dla samorządow I budżetu państwa obniża.

    Ale ze złym ruskim ładem walczyć kłamstwem, że obciążenia podatkowe zwiększa, choć w rzeczywistości zmniejsza?

    Kłaniam się nisko.
     • oby.watel Re: Podatki 11.08.21, 17:58
      diabollo napisał:

      > Jak lud się pokapuje, że go liberały w chuja znowu robią, to Kaczor znowu Victo
      > r dostanie trzecią kadencję.

      Jak lud pokapuje się, że go neofaszyści z bolszewikami znowu wydymali, bo trzeba za wszystko więcej płacić, to... Nie pozostanie nic innego niż sfałszować wybory. Jedni i drudzy mają w tym wprawę.
      • diabollo Re: Podatki 12.08.21, 07:47
       Ale przecież neofaszyści nie chcą ludu wydymać, chcą mu obciążenia podatkowe zmniejszyć. Kwota wolna od podatku 30tys. Emeryci i ponad połowa pracujących poczują eldorado.

       Oczywiście, że za usługi publiczne trzeba będzie jeszcze więcej płacić. I to jest ta fatalna wiadomość, i dlatego ten ruski ład jest taki straszny bo de facto niszczy państwo polskie.

       Ale... lyberały o tym akurat nie wspominają. Lyberały płaczą nad losem podatników, choć większości podatników obciążenia podatkowe się zmniejszą.
       No i lyberały od 30 lat tresowały lud w ideologii "publiczne złe - prywatne dobre", lud w państwo polskie i w dobrą jakość usług publicznych nie wierzy (pod wpływem dekad lybelalnej propagandy), więc ich w cale nie oczekuje.

       Oczywiście to faszyści zbliżą ruskim ładem Polskę do państw któych nazwa kończy się na "-stan" i oddali od Europy Zachodniej. Ale znowu, Kaczor tylko wykona ostatni ruch, a całą ideologiczną, żmudną budowę tego stanu odwalili i odwalają lybelały.

       Kłaniam się nisko.
       • diabollo Re: Podatki 17.08.21, 07:50
        Aha, no i jeszcze katofaszyści rozkręcą na fulla nową histerię antyżydowską plus nową nagonkę na transwestytów, którzy deprawują dzieci na ulicach swoim wyglądem prowokując dzieci do masturbacji i z ruskim ładem mają trzecią kadencję.

        Kłaniam się nisko.
         • diabollo Re: Podatki 18.08.21, 08:02
          Wszak, czcigodny Oby.watelu, tłumaczę Ci, że ruski ład PISSu podatki obniża, przynajmniej przytłaczającej większości pracujących i obniża wpływy budżetu państwa i jeszcze bardziej budżetów samorządowych.

          Lewica, no przynajmniej ta sejmowa (nie mówię o jakiś przystawkach PISu w stylu Woś, którzy oddali się na służbę katofaszystom) owego ruskiego łądu nie poprze, właśnie z powyższych powodów.

          Choć między nami, zarówno prawica (antypisowska) i lewica powinni sami wprowadzić głęboką reformę podatkową z przynajmniej te 30 tys kwoty wolnej (albo więcej) zachowując jednak albo zwiększając przychody podatkowe. Czyli poważniej opodatkować najbogatszych.

          Kłaniam się nisko.
          • oby.watel Re: Podatki 18.08.21, 08:22
           Ależ ja nie neguję, przyjacielu drogi, że polski ład komuś podatki obniża. Nie ma pieniędzy na podwyższanie płacy minimalnej, to się głodowe pensje podniesie obniżając podatki. Upiecze przy okazji i drugą pieczeń uderzając w samorządy lokalne które oskubie z aprobatą gawiedzi. Gdy gawiedź będzie musiała płacić więcej za wszystko, od parkingu po podatek lokalny, to na kogo wyleje gorycz swą proletariacką? Ano na lokalne władze. W następnych wyborach wybierze więc PiS, które obieca obniżkę podatków. I o to w tej operacji chodzi.

           Zarówno prawica (antypisowska), jak i lewica powinni wprowadzić głęboką reformę podatkową wprowadzając jasne i proste zasady, najlepiej w oparciu o szerokie konsultacje społeczne. Nikt nie lubi płacić podatków, ale wie, że to konieczne. Pod warunkiem, że podatki nie są marnowane, przeznaczane na wydatki niepotrzebne, a wręcz szkodliwe.
          • oby.watel Re: Podatki 18.08.21, 08:25
           Ach, i najważniejsze. Trzeba opracować spójny system podatkowy i przestać w nim grzebać. Nawet na ostatnim, sławnym posiedzeniu grzebano w ustawie o podatku VAT. Ta ustawa była zmieniana od uchwalenia już kilkaset razy. To nie prawo, to kpiny.
    • oby.watel Re: Podatki 11.08.21, 17:56
     diabollo napisał:

     > Ja rozumiem, że faszystowskiemu reżimowi pomagać nie wolno. I ten cały ruski ła
     > d jest do dupy, bo przychody podatkowe dla samorządow I budżetu państwa obniża.
     >
     > Ale ze złym ruskim ładem walczyć kłamstwem, że obciążenia podatkowe zwiększa, c
     > hoć w rzeczywistości zmniejsza?

     Oczywiście, że trzeba pomagać faszystowskiemu reżimowi, zapewniać mu finansowanie i wspierać w rozp... reformowaniu systemu podatkowego. A potem ci sami ludzie, którym "zostało więcej w kieszeni" zaczną szlochać, gdy zapłacą więcej za śmieci, przedszkole, tramwaj, nie doczekają się naprawy chodnika czy drogi. A gdy przyjdzie wyborów lokalnych pora kandydaci pisowscy obiecają obniżki i wygrają w cuglach. I o to właśnie chodzi! To zrozumie nawet wykidajło, który u bauera kida gnój, gdy mu się przejaśni we łbie na świeżym powietrzu po opuszczeniu obory.
  • diabollo Re: Podatki 13.08.21, 08:42
   Można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że jeżeli Kaczyńskiemu uda się wprowadzić tzw. "polski ład" i lud jeszcze poczuje jego skutki przed wyborami, to Kaczor trzecie wybory parlamentarne wygra.

   Może EU próbować obcinać fundusze za bezprawie jakiego dopuszcza się PISS, ale reżim sprzeda to jako "wściekły atak na Polskę lewacko-bolszewickiech marksistow kulturowych z Brukseli" i reżimowi to nie zaszkodzi. Z resztą język tropienia "bolszewików" jest obecny po stronie antypissowskiej, więc antypiss będzie jak zwykle bezradny.

   Bo wybory w Polsce trzeba wygrać w Polsce i żeby to się udało większość klasy ludowej trzeba mieć po swojej stronie. A teraz klasa ludowa jest po stronie Kaczki. Po worowadzeniu tzw. "polskiego ładu" ta sytuacja tylko się wzmocni.

   Kłaniam się nisko
   • oby.watel Re: Podatki 13.08.21, 10:49
    Pozwól na odniesienie osobiste. Naprawdę jesteś tak ograniczony, że nie rozumiesz o co chodzi? PiS nie ma pieniędzy do rozdawania, więc próbuje przekupić swój elektorat obniżając mu podatki. Przecież nie ma różnicy między rozdawaniem a nie pobieraniem. Gdyby to była kompleksowa reforma podatków upraszczająca je, to pierwszy wielbiłbym PiS pod niebiosa. Ale nie jest. Jest kolejnym sposobem kupowania głosów. Naprawdę jesteś tak ograniczony, że będziesz popierał każdego jeśli tylko obieca obniżenie podatków? Ktoś gwałci ci żonę, a Ty cieszysz się, bo pomógł jej pościelić łóżko i pozmywać gary?
    • oby.watel Re: Podatki 13.08.21, 10:59
     Ach i jeszcze jedno. Jeśli lekarz ból w klatce piersiowej uzna za zapalenie płuc a nie zawał, to skutki mogą być opłakane. Innymi słowy jeśli ktoś nie rozumie zachodzących zjawisk, myli skutki z przyczynami, to nie jest w stanie postawić właściwej diagnozy i przedsięwziąć odpowiednich kroków. I PiS-owi właśnie o to chodzi. Ograniczeni będą przekonywać, że PiS wygrało dzięki obniżeniu podatków, podczas gdy wygra dzięki temu, że zniszczy wolne media i sfałszuje wybory.
    • oby.watel Re: Podatki 13.08.21, 11:18
     Po raz pierwszy w wolnej Polsce władza chce zamykać wolne media, które patrzą jej na ręce. Nie ma wątpliwości, że po ataku na TVN i TVN24 przyjdzie czas na uderzenie w inne niezależne redakcje. Cel jest jeden — do wyborców mają przestać docierać informacje o błędach i aferach rządów PiS. To zwiększy szanse Jarosława Kaczyńskiego na kolejną wyborczą wygraną. Przeszkodą w tym planie był wicepremier Jarosław Gowin — dlatego został wyrzucony z rządu. Rządzący podjęli decyzję o pozbyciu się Gowina dopiero wtedy, gdy udało im się przekupić pięciu jego posłów. Chcieli mieć gwarancje, że pozbycie się Gowina i jego ludzi nie spowoduje utraty większości. Czasy są dziś takie, że prezes PiS gotów jest dziś zapłacić dowolną cenę za każdy dodatkowy głos w Sejmie. W cenniku są prestiżowe stanowiska w parlamencie, warte dziesiątki tysięcy miesięcznie posady w spółkach skarbu, przychylność instytucji państwowych. Tak rozbudowanej korupcji politycznej nie było w polskim Sejmie nigdy dotąd. A wchodzimy właśnie w okres, gdy Jarosław Kaczyński będzie musiał coraz więcej płacić za utrzymanie władzy — pokazały to głosowania nad ustawą anty-TVN. Na liście płac Kaczyńskiego właśnie zameldowali się kukizowcy. Tylko dzięki nim ustawa wymierzona w TVN została uchwalona. W ten sposób Paweł Kukiz — punkowy muzyk, kiedyś piewca wolności, ostry krytyk prawicy, autor antydyskryminacyjnej "Skóry" — dopełnił swej przemiany w politycznego cynika.

     Tu bym się nie zgodził. Kukiz nie był "ostrym krytykiem prawicy". Jeśli można mówić o ostrości", to raczej w odniesieniu do lewicy. Cytowana przez gazetę piosenka nosi tytuł Virus SLD.

     Warto posłuchać, może choć trochę rozjaśni we łbie.
     • grzespelc Re: Podatki 16.08.21, 21:25
      Przesadzasz, na razie wróciliśmy do stanu sprzed pandemii, a jeszcze czeka 4 fala. Do tego zadłużenie sięgnęło 59% PKB i w tym roku przekroczy próg konstytucyjny. Wg dzisiejszych przepisów powinno to skutkować uchwaleniem na 2023 r. budżetu bez deficytu, a to nawet przy milionie sztuczek oznacza ostre cięcia.
      • diabollo Re: Podatki 17.08.21, 07:36
       Dlatego w takiej sytuacji obniżanie wpływów podatkowych do budżetu państwa i budżetów samorządowych to więcej niż zbrodnia: to straszna głupota.

       Ale już wiemy, że katofaszyści w dupie mają państwo czy nawet ową mityczną Polskę, interesuje ich jak największa władza i wynikające z niej pełne koryto w spółkach skarbu państwa.

       Na razie w sonażach poparcia katofaszyści+konfi tracą władzę, trend jest optymistyczny.
       Jednak obawiam się, że jak wprowadzą ten ruski ład, to 30 tys kwoty wolnej zatrudnieni i emeryci zadziała jak ostatnio 500+ i da PISowi trzecią kadencję może w koalicji z konfi.

       Kłaniam się nisko.
    • diabollo Re: Podatki 14.08.21, 01:17
     Czy się przełoży na trzecie zwycięstwo PISu?
     Najprawdopodobniej. Niewątpliwie zdecydowana większość pracujących zyska + przytłaczająca większość emerytów. Straci mniejszość nie stanowiąca jakieś istotnej siły wyborczej.

     Na razie ruski ład nie grzeje, bo to skomplikowane i opozycji udało się narzucić narrację o "zwiększaniu podatków".
     Najlepiej jeżeli udałoby się obalić PIS przed "ładedem", a przynajmniej zanim większość poczuje profity podatkowe. A następnie nowy rząd powinien wprowadzić swoją, głębszą reformę podatków PIS+składki ubezpieczeń społecznych.

     Kłaniam się nisko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka