Dodaj do ulubionych

Nowa poczta i cuda

04.11.15, 13:36
Testuję nową pocztę i nadziwić się nie mogę bo jest to chyba pierwszy przypadek skrzynki e-mailowej która działa z prędkością wiejskiego listonosza. Na początku wydawało mi się że to tylko przejściowe problemy w przejściowym okresie ale bardzo się myliłam. Standardem jest że niektóre e-maile pokazują się w skrzynce po 1 - 2 dniach. To chyba nie jest normalne przy poczcie elektronicznej.
Inną sprawą jest "odpocztowa" interpretacja spamu. Według skrzynki pierwotnie spamem jest wszystko co nie przychodzi z gazety. Trzeba usilnie skrzynkę przekonywać że spamem nie jest korespondencja z wielu innych adresów niż gazetowe. W ramach "udogodnienia" zafundowano nam również konieczność odznaczania że nie chce się informacji o nowych wpisach w wątkach. Jest to czynność moim zdaniem irytująca zbędna i dlatego długo starałam się moją skrzynkę nauczyć że tego typu korespondencja to jest SPAM do kwadratu. Jestem dużą dziewczynką i sama potrafię sprawdzić gdzie ktoś coś ciekawego napisał.
Ciekawa jestem uwag na temat nowej poczty innych użytkowników.
Obserwuj wątek
  • bagienny Re: Nowa poczta i cuda 04.11.15, 14:39
   Czy wszystkie listy są dostarczane z opóźnieniem czy tylko niektóre? Będziemy mogli to sprawdzić jak otrzymamy przykład listu, a najlepiej jego nagłówek. Wyślij na adres pomoc@agora.pl
   Żeby nie otrzymywać powiadomień z forum wystarczy wyłączyć w wątkach/forach powiadamianie.
   • inna57 Re: Nowa poczta i cuda 04.11.15, 18:46
    Dziękuję. Jesteś pierwszym moderatorem który rzetelnie wypełnia swoje obowiązki. Moje info o spóźnionych e-mailach dotyczy tylko niektórych listów. Moje wysyłanie nagłówków niestety nic Wam nie da bo poczta pozycjonuje się grzecznie w zestawie zgodnie z datą jej nadania. Stwierdzam jedynie fakt że widząc na pasku info o nowym liście (tu muszę pochwalić to Wam się bardzo udało) często widzę nowy e-mail ale otrzymany jakoby wczoraj, tyle tylko że jest to nowiutka poczta jeszcze nie otwierana. Takie opóźnienia mogą mieć duże znaczenie np. przy 24 godzinnych wyprzedażach. E-mail dostarczony w dniu następnym jest już tylko musztardą po obiedzie.
    O tym jak działają powiadomienia doskonale wiem ale podnoszę tą sprawę wielokrotnie i przyznam że jest to nie tylko moja opinia akurat ta funkcja na forum jest zupełnie zbędna. Uwierzcie członkowie społeczności doskonale orientują się w tym co gdzie, na jakim forum, w jakim wątku pisali. Ten e-mail to taka informacja raczej dla .... (tu sobie sam wstaw odpowiedni epitet). Zamulanie takimi listami skrzynek jest dodatkowo groźne bo ktoś nieświadomie w zalewie "odforowych" e-maili może stracić ważną korespondencję a nie każdy potrafi właściwie "wytresować" swoja skrzynkę.
   • inna57 O wilku mowa... 04.11.15, 19:15
    Właśnie przed chwilą dostałam e-mail z godziny 12:44, ale grzeczny był umiejscowił się na właściwej sobie pozycji pomiędzy tym z 10:08 a tym z 12:56
    Ponieważ od tego nadawcy otrzymuję równolegle pocztę na inne moje skrzynki mogę stwierdzić tylko jedno - poczta z gazety.pl dociera do odbiorcy z opóźnieniem i jest to dla mnie zagadka przyrodnicza.
    • inna57 Re: O wilku mowa... 05.11.15, 09:02
     A dziś rano aż 3 zaległe e-maile w tym dwa sprzed 2 dni. Czyżby listonoszowi zepsuł się rower ;)
     • m.agnieszka Re: O wilku mowa... 05.11.15, 09:55
      Ja zaś dziś rano zauważyłam maila datowanego na wczoraj na godzinę 17. Wczoraj nie przyszedł o prawidłowej porze, do godz. 22 napewno go nie było.
      Tak się dzieje z mailami newsletterami np. z Orsay. Nie jest to pierwszy przypadek od czasu migracji. Zdzarzają się też parogodzinne opóźnienia w dostarczeniu maili od osób, z którymi prowadzę ciągłość rozmowy zachowując dany temat.
  • aankaa Re: Nowa poczta i cuda 04.11.15, 18:49
   nie wiem jak to wygląda u Ciebie - ja mam (na różnych forach) opcję "nie powiadamiaj..." "powiadamiaj..." i dziw nad dziwy - nie dostałam ani jednego maila

   nową pocztę mam odkąd ją założyli i (bogom niech będą dzięki !!) dotychczas nie szukałam w spamowym koszu ważnych maili

   czyli - są równi i równiejsi ;)
   • inna57 Re: Nowa poczta i cuda 04.11.15, 18:55
    Ja tam bym z własnego doświadczenia jednak przeszukała ten SPAM, jego zawartość nie jest wieczna i po 14 dniach znika raz na zawsze więc akurat spamem warto się zainteresować. Moja skrzynka już jest coraz grzeczniejsza, szybko się uczy co jest cacy co jest be. Wkurzają mnie tylko e-maile dostarczane z 1-2 dniowym opóźnieniem.
    • aankaa Re: Nowa poczta i cuda 04.11.15, 19:49
     zaraz po odebranych sprawdzam spam :D
     też nie narzekam na tempo uczenia się

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka