16.02.10, 08:38
Mój chłopak ma chyba problem. Wczoraj powiedział mi, że odczuwa silny lęk,
napiecie, który powoduje prawie ból. Ma apatie, wszystko jest mu obojętne.
Pierwszy raz widzę taki stan u niego.Stan ten trwa już od miesiąca. Uczepi się
czasami jednej myśli i w kółko o tym myśli. Nie wiem jak mu pomóc?
Obserwuj wątek
    • lucyna_n Re: lęki 16.02.10, 10:54
      Musi się wybrać do lekarza, nie ma sensu tak się męczyć.
    • mskaiq Re: lęki 16.02.10, 11:30
      Dowiedz sie od niego co jest przyczyna leku. Postaraj sie aby nie
      byl bezczynny bo wtedy pojawia sie wiele automatycznych mysli, tzn
      takich z ktorych nie zdajemy sobie sprawy a ktore wywoluja rozmaite
      emocje takie jak zlosc, zal czy strach. wyciagaj go na spacery,
      imprezy, im bardziej bedzie aktywny tym mniej leku.
      Mysle ze rowniez warto poszukac pomocy psychoterapeuty.
      Serdeczne pozdrowienia.
      • natalii24 Re: lęki 16.02.10, 11:54
        teraz sobie ubzdurał, że jestem w ciąży i każe mi sprawdzać, czy rzeczywiście
        tak jest, bo on czuje silne napięcie z tego powodu, a jak jak nie sprawdze to
        podobno nim manipuluje. Ja mu powiedziałam, że jestem pewna, że nie jestem, ale
        on mi nie wierzy, bo podczas rozmowy powiedziałam, że ostatnio jestem zmęczona
        strasznie i że to pewnie przez stres.
        Ja sama rzeczywiscie nie mam siły bo przez niego żyje w stresie. (mam troche
        więcej lat niż w nicku)
        • lucyna_n Re: lęki 16.02.10, 17:51
          wiesz co, z serca radzę, daj sobie z nim spokój.
        • mskaiq Re: lęki 16.02.10, 20:53
          On potrzebuje pomocy, sam sobie nie poradzi ale decyzja jest jego.
          Ten upor ze sobie sam poradzi jest typowy dla depresji. Dbaj o
          siebie, nie mozesz przejmowac sie tym co sie z nim dzieje bo
          automatycznie zaczynasz tworzyc niepokoj i stres a przejmowanie nie
          pomoze Twojemu chlopakowi.
          Cwiczenia fizyczne pomagaja rozladowac stres, poza tym postaraj sie
          spotykac ludzi, miec dobry czas bo to jest niezwykle wazne dla
          Ciebie.
          Serdeczne pozdrowienia.
    • berta-live Re: lęki 16.02.10, 12:11
      Sama mu nie pomożesz, on potrzebuje leczenia. Możesz go jedynie namawiać na
      wizytę u lekarza, chociażby rodzinnego na początek.
    • opcja-0 Re: lęki 06.03.10, 16:01
      wspieraj go i pocieszaj, i koniecznie udaj się z nim do lekarza
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka