Dodaj do ulubionych

ROZNICE MIEDZY NERWICA A DEPRESJA

07.05.04, 20:03
Wiem, ze pewnie temat juz byl walkowany ze 100000 razy.

Nie mam zadnej pieprzonej depresji, nie mam fobii, lekow i natrectw ani
zaburzen snu !!!
Nerwicy depresyjnej tez zdaje sie nie mam.

Czy nerwicowiec mysli o samobojstwie? Probuje ?

I GIVE UP.
Obserwuj wątek
    • negatywista Re: ROZNICE MIEDZY NERWICA A DEPRESJA 07.05.04, 20:12
      Depresja, jeśli nie jest endogenna, jest najczęściej skutkiem nerwicy. Najpierw
      w człowieku rozwija się nerwica, która stanowi jakby zrąb, w obrębie którego
      rodzi się depresja. Nerwica --> depresja --> samobójstwo. Tak wygląda schemat,
      także odpowiedź na Twoje pytanie jest twierdząca, nerwicowiec narażony jest na
      samobójstwo.
      • carlabruni Re: ROZNICE MIEDZY NERWICA A DEPRESJA 07.05.04, 20:56
        A ja myślę, że nerwica depresyjna i depresja to to samo. Sami lekarze mylą
        pojęcia. Ja też myślę, że nie mam depresji tylko nerwice, bo nerwowa jestem już
        chyba od urodzenia.Myślę tak dla tego też, że laki na depresje i nerwice są te
        same,. dla tego też nie dostrzegam różnicy. Pozdrawiam.
    • gosica27 Re: ROZNICE MIEDZY NERWICA A DEPRESJA 07.05.04, 20:46
      Hmm.. zanim zdiadnozowali u mnie depresję twietrdzili, że cierpię na zaburzenia
      nerwicowe i lękowe. pamietam, ze były okresy w których się fatanie czułam i
      rzeczywiście miewałam "głupie myśli" i snułam różne rozważania, ale minęło...
      pozdrawiam.
      • gosica27 Do negatywisty 07.05.04, 20:49
        Nie sadzę, zeby przebiegało to tak schematycznie. Objawy nerwicowe mogą się
        utrzymywać przewlekle bez objawów depresji. A myśli samobójcze są z reguły
        wynikiem nerwicowego myślenia i lęku. Wg lekarza nerwica i depresja endogenna
        są niezależne. pozdrawiam.
    • planasana MALE SPROSTOWANIE 08.05.04, 09:29
      >> Nie mam zadnej pieprzonej depresji, nie mam fobii, lekow i natrectw ani
      zaburzen snu !!! >>

Oczywiscie chcialam napisac "nie mam zadnej pieprzonej NERWICY" a
      napisalam "DEPRESJI".
      • straw-berry Re: MALE SPROSTOWANIE 08.05.04, 19:43
        wyróżna sie:
        1. depresje endogenne (podloze biologiczne)
        2. depresje reaktywne (reakcja na traumat. wydarzenie, np. śmierć bliskiej
        osoby)
        3. dystymię, czyli nerwice depresyjną

1 i 2 podstawowe są zaburzenia nastroju
        2 obnizony nastrój to jeden z objawów nerwicy

bywa ze depresja reaktywna nie mija i przechodzi w postac przewlekłą i wtedy
        czesto jest mylona z dystymią, w czym z reszta nie ma nic dziwnego, gdyż
        przebiega podobnie

• straw-berry Re: MALE SPROSTOWANIE 09.05.04, 13:16
            awanturka napisała:

> Niektóre podręczniki psychiatrii zaliczaja dystymię do depresji endogennych.
            moglabys podac o jaki podrecznik chodzi?

>Z
            > ta klasyfikacja w psychiatrii to jest jedno wielkie zamieszanie.

klasyfikacja jest klarowna - ICD i DSM
            problem jest z diagnozą, zwłaszcza ze jednostki chorobowe czasem wystepuję
            łącznie

• awanturka Re: MALE SPROSTOWANIE 09.05.04, 21:46
              salve.slam.katowice.pl/Puzynski.htm
              Puzynski zalicza dystymię do chorób afektywnych. I stawia ja w jednym szeregu z cyklotymia (dystymia - lżejsza i przewlekła, postac choroby afektywnej jednobiegunowej, cyklotymia - lżejsza i przewlekła postac choroby afektywnej dwubiegunowej).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka