Dodaj do ulubionych

Mantra przed snem

29.04.06, 22:28
Jakoś dwa tygodnie temu znajomy opowiedział mi o audycji jaką słuchał w radiu-
na temat bezsenności i jak sobie z nią radzić. Otóż pewien
psycholog/psychiatra radził jak ułatwić sobie zasypianie. Należy wyobrazić
sobie siebie w pokoju z niebieskimi ścianami, zawiązującemu sobie na głowie
bandaż koloru niebieskiego i powtarzającego słowo "niebieski". Prawdopodobnie
samo brzmienie słowa "niebieski" uwalnia w mózgu jakieś hormony (chyba)
odpowiedzialne za sen. Coś mi się wierzyć nie chciało ale postanowiłam
wypróbować. Źle sypiałam i zasnąć też często nie mogłam, więc co mi szkodziło
spróbować:) No i słuchajcie działa to na mnie od tamtej pory-czyli równo
dzisiaj 2 tygodnie:) Nawet czsami jak w nocy się obudzę i czuję, ze coś mnie
zaczyna brać to stosuję powyższą metodę i zasypiam bez wariactw. :)))))
Obserwuj wątek
    • 1lemon Re: Mantra przed snem 29.04.06, 22:38
      Ja zawsze jadam czerwoną marchewkę przed snem i moczę stopy w ciepłej wodzie
      z solą.
    • cadiz Re: Mantra przed snem 29.04.06, 23:54
      aga1972 napisała:

      > zasypiam bez wariactw. :)))))

      'niebieski - niebieski - niebieski - niebieski'
      nie- to nie brzmi jak wariactwo
      • aga1972 Re: Mantra przed snem 30.04.06, 15:06
        Wariactwo-pojęcie względne, jeśli mam wybór-pół nocy chodzić z kołatającym
        serecm po ścianach lub gadac niebiedki-niebieski to wybieram to drugie-o ile
        pomaga:)
    • szyderca_i_glupawiec Re: Mantra przed snem 30.04.06, 20:30
      Aga zacznij powtarzac - zielony, wtedy depa Cię opusci a swiat stanie się kolorowy. Zielony to wyższy stopien wtajemniczenia.
      • sneeper Re: Mantra przed snem 30.04.06, 20:46
        ale to bylo dobre dla malych dzieci
        teraz - nie to fokju
        • sneeper Re: Mantra przed snem 30.04.06, 21:10
          biale derwniaki biale drewniaki bialedrewniaki
          • sneeper Re: Mantra przed snem 30.04.06, 21:19
            dzieki , juz wiem jakie maja byc drewniaki,
            -ale co dalej :(
            • sneeper Re: Mantra przed snem ,strach 30.04.06, 21:26
              zieliny zieliny ,zielony basenik,...marudze :(
              kurde walone moll,
              w sumie[?] poco ja sie zwierzam,mozelepij lema przeczytac?

              katar katar katar katar gzyms gzyms akwapark kaloryfer
              • sneeper Re: Mantra przed snem ,strach 30.04.06, 21:43
                sory, na basenach ni ma kaloryferów
                • sneeper Re: Mantra przed snem ,strach 30.04.06, 21:46
                  zielony katarek
                  survival
                  • sneeper Re: Mantra przed snem ,strach 30.04.06, 22:49
                    książe Gautama, zlecił sobie zgodną a ówczesną tradycją terapię
                    wychudził się wygłodził
                    i ubrudził

                    zauważyłem że chorzy w szpitalach zaczynają umartwiać się za pomocą leków
                    leki są pierońskie ,ale powodują depresje,jakem pisał opsycjholeptykach
                    chory więc coraz więcej łyka, jesli przejdzie przez takie infimum
                    zgadza sie dobrowolnie na neuroleptyki ,chociaż strasznie przypalają im tyłek,
                    a powodem jest depresja i poczucie winy,które powodują psycholeptyki,
                    i tak zapadają się chorzy ,aż jedynym wyjściem może byc kłamstwo wobec samego
                    siebie --ale to psycholeptyki kłamią

                    książą chciał się umyć ale zasłabł i współtowarzysze musieli wyciągać Go z
                    płytkiej wody
                    • bambomurzynzafryko Re: Mantra przed snem 01.05.06, 18:09
                      Stosujac powyzsza metode doszedlem do rezultatu nastepujacego:
                      1. Przez piec minut nie umialem sobie wyobrazic niebieskiego pokoju
                      2. Potem zaniepokoila mnie kwestia, ze moze ten pokoj zbyt jest blekitny
                      3. I jak wyposrodkowac cos miedzy blekitem i granatem
                      4. I czy mam cos niebieskiego w domu
                      5. Potem bandaz niebieski, w ogole nie moglem go sobie wyobrazic; spod
                      niebieskiego wyzierala biel
                      6. Mowiac niebieski, niebieski bylem juz zupelnie roztrzesiony
                      7. Musialem wstac i zapalic lampke. Ochota na sen minela.
                      8. Czerwony pokoj - rozumiem
                      9. I bialy, i zolty i zielony
                      10 I zadnej rzeczy ktora jego jest
                      • aga1972 D...pa nie mantra 01.05.06, 19:37
                        Taka byłam happy a wczoraj goowno mi pomogło-dostałam fazy i trzęsłam sie jak
                        galareta, do doopy z mantrami!!!!!!!!!!!!!!!!
                        • 1lemon Re: D...pa nie mantra 01.05.06, 19:50
                          Pozostaje liczenie baranów
                          • aga1972 Re: D...pa nie mantra 01.05.06, 20:05
                            beee beee beee
                            • sneeper Re: D...pa nie mantra..eee 01.05.06, 20:09
                              ee jks npusane DóZyMi liliterami i z błyndami to nie wrtonawet czytać
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka