14.12.06, 11:20
dostalam ostatnio od lekarza. sanval nie pomagal, myslalam ze estazolam
pomoze, lykam pigule ( 2 mg) i NIC. czy sa jakies skuteczne leki nasenne ? bo
ja przynajmniej w weekend chcialabym odespac te przelezane noce :(
Obserwuj wątek
    • jeszp1 Re: estazolam 15.12.06, 08:49
      Estazolam silnie uzależnia, jak wszystkie benzodiazepiny o budowie
      pierścieniowej. I działa stosunkowo mało wybiórczo na sen.
      Znacznie lepsze i bezpieczniejsze pod tym względem są leki z grupy imidazopiryn
      (niebenzodiazepinowe).W zależności od czasu działania (od najkrókszego do
      najdłuższego) należą do nich:
      -selofen (zaleplon) - max 4 godz.,
      - stilnox (zolpidem) - 6 godz.,
      - imovane (zopiklon) - 8-10 godz.
      Leki te działają selektywnie (wybiórczo) jedynie na 1-4 receptory
      benzodiazepinowe w mózgu, których jest ponad 20. Nie powodują szybkiego wzrostu
      tolerancji (konieczność ciągłego podwyższania dawki).Nawet po dość długim
      stosowaniu można dość łatwo je odstawić.

• aga345 Re: estazolam 15.12.06, 09:08
        dziekuje za informacje. mamm nadzieje ze wreszcie cos dla siebie znajde.
        stosowalam zolpic(zolpidem) ale zupelnie bez rezultatu. jedynie lerivon dobrze
        wspominam - chodz to nie lek nasenny, ale spalo mi sie po nim tak cudownie ze
        nie moglam sie nawet w dzien dobudzic. niestety ze wzgledu na zupelny letarg w
        ciagu dnia lek ten odpada.
      • kaana1 Re: estazolam 15.12.06, 19:12
        Ja po stilnoxie śpię 3-4 godziny, a po imovane ok. 5 godzin. Stilnox, jak na
        psychotropy, nie ma dużych skutków ubocznych, natomiast po imovane jestem na
        drugi dzien kompletnie otępiała.
        • eizo1 Re: estazolam 15.12.06, 19:35
          jestem kompletnie nie otępiały po imovane
          a spałem dziś 0d 4:30 do 10 może jak bym spał normalnie to mia bym też jakieś
          skutki uboczne
          sam nie wiem co lepsze
          • aurelia_aurita Re: estazolam 15.12.06, 20:31
            mnie też imovane nie otępia.
            ale też nie działa zbyt dobrze na mój sen. a raczej: działa jak chce, w 2 przypadkach na 10. nie wiem, od czego to zależy.
            gwarancję w miarę przyzwoitego snu mam dopiero po zażyciu min. 1,5 tabletki.
            a w ulotce piszą, żeby nie przekraczać 1...
          • miriam11 Re: estazolam 16.12.06, 07:58
            Ja tam lubię imovane -zasypiam po nim w kwadrans, śpię jak dziecko 8 godzin a
            rano wstaję świeżutka i wcale nie otępiała.
            Tylko go biorę czasami, bo się boję uzależnienia.
              • aga345 Re: estazolam 16.12.06, 17:44
                kapituluje. po wczorajszej nocy jestem jak widmo, zsnelam o 1.30 a od 3 do 7
                rano nie spalam. nie wzielam zadnych prochow bo bylam zmeczona i myslalam ze
                uda mi sie zasnac. dzisiaj koniec. biore 2 tbl estazolamu i mam nadzieje sie w
                koncu wyspac bo inaczeju zwariuje.
                • gaballa Re: estazolam 17.12.06, 17:20
                  Aga, czytaj ze zrozumieniem!
                  Nie szalej !
                  Nie bierz 2 proszków estazolamu!Spróbuj kropli passiflory ( z apteki).
                  Od kiedy pamiętam, to może być jakieś trzydzieścikilka lat, cierpię na
                  bezzennosc.
                  Chyba te durne geny są za to odpowiedzialne.tak to jest i nic nie
                  poradzimy.Biologia jest taka, jak matematyka 2x2=4, w.g.niekoniecznie.
                  W to już wzgłębiać się nie będę.
                  Aga,poproś swojego lekarza o inny środek.Ja, n.p. estazolamu nikomu bym nie
                  polecała."Zamuli Cię i tyle""
                    • aga345 Re: Aga.......... 17.12.06, 21:04
                      gaba..mnie jest serio naprawde obojetne co biore i jak to sie nazywa- czy sie
                      nazywa xanax, zolpic, sanval, stilnox czy estazolam. moze sie nazywac czerwona
                      pomarancza byle by pomoglo.
                      mam 22 lata i tak jak kot umieram do 9 razy.
                      wzielam wczoraj 1,5 tabletki . troche pomoglo. ale tylko troche. po prostu
                      spalam 6h . nie wiem juz co mam robic. prosze , tylko nie pisz mi ze jestm za
                      mloda na leki .
                      • eizo1 Re: Aga.......... 17.12.06, 21:29
                        wpędzanie się w poczucie winy z powodu takiego że się bierze leki na pewno nie
                        jest dobrym pomysłem
                        ja prałem po 2 3 tabletki imovane a starszy nie jestem więc się nie martw że się
                        nie martwisz :)
    • zoltanek Re: estazolam 17.12.06, 21:13
      estazolam jest dobry na sen, tylko niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Wywołuje
      dość przyjemny stan, a depresyjni przyjemne stany lubią, nieprawdaż?
      Imovane jest lepsze, działa selektywnie na receptory GABA. Dobrze się po nim
      śpi i tyle, dodatkowo ma krótki czas działania i następnego dnia nie czujesz
      zmulenia. Jest OK.
        • euforyjka Re: estazolam 17.12.06, 21:20
          nudne szare życie, fobia społeczna, za mało kasy :( po co ja się w ogóle
          urodziłam :( to wszystko nie ma sensu. nawet na zakupy iść nie moge, żeby sobie
          poprawić humor bo nie mam pieniędzy :(
          • euforyjka Re: estazolam 17.12.06, 21:22
            gdybym nie miala tej pieprzonej fobii społecznej to bym gdzieś do pracy wśród
            ludzi poszla, a tak to wszystko gó.. jest warte. jestem do niczego :( nigdy
            nie pozbędę sie tego ku..kiego lęku przed sytuacjami społecznymi i nigdy nie
            będę miala dobrze platnej pracy, żeby potem miec kasę i sprawiać sobie jakies
            drobne przyjemności. to niesprawiedliwe! :(
          • zoltanek Re: estazolam 17.12.06, 21:23
            szkoda, wyprodukowałaś tyle beznadziejnych postów, że teraz trudno mi nie
            podchodzić sceptycznie do tego co piszesz, a szkoda, bo gdybym Ci ufał,
            pogadalibyśmy o Twoich problemach, zakładając że są prawdziwe, pokrywają się z
            Moimi.

pozdro eufo
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka