Dodaj do ulubionych

Nowe pole pracy nad sobą

24.02.07, 18:07
"Wyprostuj pismo, polepszysz życie

Niektórzy psychografologowie twierdzą, że praca nad zmianą własnego pisma może
zaowocować zmianą pewnych cech charakteru. Według tej teorii warto np.
prostować pismo pochylone w lewo. Może to pomóc w wychodzeniu z różnego typu
zahamowań, przełamaniu nieśmiałości i nadmiernego skupiania się na przeszłości
zamiast na teraźniejszości. Osobom, które piszą wyjątkowo niechlujnie, do tego
stopnia, że niekiedy same siebie nie mogą odczytać, zaleca się poprawianie
czytelności kreślonych liter. Ma to wpłynąć na poprawę ich kontaktów z
otoczeniem. Jeśli więc ktoś stale narzeka, że czuje się niezrozumiany przez
innych lub jego intencje nie są właściwie odbierane, powinien przyjrzeć się,
jak pisze. Redukowanie wpływu pewnych niepożądanych cech charakteru także
można osiągnąć poprzez pracę nad pismem. Na przykład skłonność do agresji
specjaliści łączą z przewagą ostrych kątów i zamaszystych, kanciastych znaków.
Zatem praca nad zaokrągleniem charakteru pisma powinna przynieść obniżenie
poziomu agresji."


kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,66916,3411592.html
Obserwuj wątek
    • euforyjka Re: Nowe pole pracy nad sobą 24.02.07, 18:37
      bez komętarza...
    • aurelia_aurita Re: Nowe pole pracy nad sobą 24.02.07, 18:42
      to lepsze niż astrologia! :)
      znaku zodiaku nie zmienisz - a charakter pisma jak najbardziej.
    • damen_dramen Re: Nowe pole pracy nad sobą 24.02.07, 19:04
      można się uśmiechnąc, ale...
      wszycy wiedzą, że aktywność fizyczna wpływa na psychikę. charakter pisma, jak
      przypuszczam, jest jeszcze ściślej związany z taką a nie inną strukturą mózgu.
      kiedys pisalam identycznie jak moj tata, teraz upodobniłam sie do mamay i widzę
      że moj charakter pisma też to odzwierciedla.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka