wio_siwa
24.02.07, 18:07
"Wyprostuj pismo, polepszysz życie
Niektórzy psychografologowie twierdzą, że praca nad zmianą własnego pisma może
zaowocować zmianą pewnych cech charakteru. Według tej teorii warto np.
prostować pismo pochylone w lewo. Może to pomóc w wychodzeniu z różnego typu
zahamowań, przełamaniu nieśmiałości i nadmiernego skupiania się na przeszłości
zamiast na teraźniejszości. Osobom, które piszą wyjątkowo niechlujnie, do tego
stopnia, że niekiedy same siebie nie mogą odczytać, zaleca się poprawianie
czytelności kreślonych liter. Ma to wpłynąć na poprawę ich kontaktów z
otoczeniem. Jeśli więc ktoś stale narzeka, że czuje się niezrozumiany przez
innych lub jego intencje nie są właściwie odbierane, powinien przyjrzeć się,
jak pisze. Redukowanie wpływu pewnych niepożądanych cech charakteru także
można osiągnąć poprzez pracę nad pismem. Na przykład skłonność do agresji
specjaliści łączą z przewagą ostrych kątów i zamaszystych, kanciastych znaków.
Zatem praca nad zaokrągleniem charakteru pisma powinna przynieść obniżenie
poziomu agresji."
kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,66916,3411592.html