Dodaj do ulubionych

@@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@

22.01.23, 06:49
https://pbs.twimg.com/media/FnCjV-tXgAAShLP?format=jpg&name=4096x4096
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 11:56
   https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/dgcktkuTURBXy8wN2ZlOTRiNy1mZGUwLTQyYjQtYTY4Yy00NGVjZWQ4ZGFjOWUuanBlZ5KVAwDMvM0XcM0NL5UCzQMAAMLD
   • seremine Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 15.02.23, 17:21
    W związku z zastosowanymi przez przeciwnika balonami w obwodzie kijowskim ogłoszono alarm przeciwlotniczy — poinformował w środę rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ihnat. — Amerykańska Agencja Kontrwywiadu (Defense Intelligence Agency) odtajniła raport, który ma stanowić niepodważalny dowód używania przez Rosję irańskich dronów wykorzystywanych do atakowania Ukrainy — poinformował "The Guardian".
   • black_jotka Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 24.02.23, 16:07
    Podczas wspólnej konferencji z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim premier Mateusz Morawiecki został zapytany, czy Polska jest gotowa szkolić ukraińskich pilotów na samolotach F-16. — Jesteśmy gotowi takie szkolenia na myśliwcach F-16 przeprowadzać w Polsce. Podkreślam, że zawsze to powinno być uzgodnione w szerszej koalicji, ale Polska jest gotowa takie szkolenia prowadzić — powiedział i dodał, że "na dniach przekażemy Ukrainie bardzo dobre czołgi PT-91".
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 11:57
   Tak teraz wygląda Łysyczańsk na Donieccyźnie. O miasto latem ubiegłego roku toczyły się ciężkie walki. Łysyczańsk pozostaje pod rosyjską okupacją od lipca.
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 11:59
   https://pbs.twimg.com/media/FnEjsy0WYAEFA_1?format=jpg&name=900x900
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 16:51
   Rosjanie zaatakowali wioski na Zaporożu. Na domy mieszkańców spadły rakiety S-300. - W ciągu zaledwie jednej doby dokonano aż 172 ostrzałów w tym regionie. Wciąż szacowane są dokładne zniszczenia, ale wiadomo, że uszkodzonych zostało wiele budynków - przekazał szef lokalnej administracji Ołeksandr Staruch.
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 16:53
   Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podzielił się na Telegramie swoimi wnioskami po spotkaniu sojuszników Ukrainy w niemieckim Ramstein. Znów, w obraźliwych słowach, lansuje tezę, jakoby USA miały porzucić swoich sojuszników - wpisy o podobnej wymowie pojawiały się na jego kanale już wielokrotnie. Kolejny świadczy o tym, że jest on zdyscyplinowanym żołnierzem w propagandowej wojnie prowadzonej przez Kreml. Oto treść jego niedzielnego wpisu:

   “Przydział dużej ilości ciężkiej broni dla Kijowa nie pozostawia wątpliwości, że nasi wrogowie dalej będą próbowali nas zamęczyć, a jeszcze lepiej - zniszczyć. Militariów im nie zabraknie. W razie potrzeby rozpoczną produkcję nowych. Nie miejmy więc złudzeń. Jakie wnioski z tego wynikają? Po pierwsze, nie będzie nam łatwo. Po drugie, w przypadku przedłużającego się konfliktu, w pewnym momencie zawiązany będzie nowy sojusz militarny złożony z państw, które Amerykanom i ich sforze wykastrowanych psów udało się opanować. Tak było zawsze w historii ludzkości podczas długotrwałych wojen. Ostatecznie jednak USA w końcu porzucą starą Europę i resztę biednych Ukraińców, a wtedy świat wróci do równowagi. O ile oczywiście nie jest już za późno.”
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 17:19

   Denys Kiriejew, ukraiński bankier, współpracownik wywiadu wojskowego (HUR) i uczestnik rozmów z Rosją został w marcu zabity w samochodzie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy – powiedział Kiryło Budanow, szef HUR. Jego zdaniem stoją za tym osoby, które nie chciały, by Ukraina zwyciężyła w wojnie z Rosją
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 17:37
   „By osiągnąć swoje cele Putin chce zadać Ukrainie ogromną porażkę o charakterze strategicznym i z ogromnymi stratami” – napisał Daniłow.
   „Putin pragnie nokautu, ale takich Putinów było wielu w naszej historii…” – dodał autor tekstu.

   Władimir Putin marzy o kotłach, otoczeniu, paradzie zwycięstwa i tytule generalissimusa wszech czasów, a także o własnym GUŁagu – ocenił Ołeksij Daniłow, sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa i Obrony.
   W komentarzu opublikowanym na łamach portalu Ukraińska Prawda Daniłow pisze w niedzielę, że Putin potrzebuje „ukraińskiego Stalingradu, a przynajmniej powtórzenia na ogromną skalę Debalcewe-2 (w Donbasie, gdzie w 2015 r. siły prorosyjskie i rosyjskie otoczyły broniące się wojska ukraińskie, zadając im ogromne straty i ostatecznie zmuszając do wycofania)
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 18:25

   Rząd Ukrainy odwołał w niedzielę Wasyla Łozyńskiego, wiceministra ds. Wspólnot, Terytoriów i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy, który został w sobotę wieczorem zatrzymany, kiedy odbierał łapówkę wysokości 400 tys. dolarów. Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) poinformowało, że Łozyński i jego wspólnicy chcieli zgarnąć część z 46 mln dolarów, które państwo przeznaczyło na zakup generatorów

   O Matko!
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 18:52
   W Chmielnickim pochowano Tatianę Szutjak, wysoką urzędniczkę ukraińskiego MSW, która zginęła w katastrofie śmigłowca w Browarach pod Kijowem
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 22.01.23, 18:53
   Denys Kiriejew, ukraiński bankier, współpracownik wywiadu wojskowego (HUR) i uczestnik rozmów z Rosją został w marcu zabity w samochodzie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy – powiedział Kiryło Budanow, szef HUR. Jego zdaniem stoją za tym osoby, które nie chciały, by Ukraina zwyciężyła w wojnie z Rosją.
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 00:44
   Jeśli Polska dostarczy czołgi Leopard do Ukrainy, Niemcy nie będą się temu sprzeciwiać - poinformowała w niedzielę wieczorem szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock w rozmowie z francuską telewizją LCI.
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 02:55
   Uzbrojenie, jakim posługują się Ukraińcy, jest w dużej mierze niszczone, neutralizowane przez wojska rosyjskie. Nawet jeśli prawda jest niezbyt pocieszająca, trzeba ograniczyć podkoloryzowane komunikaty, że Ukraina jest zawsze świetna i tylko zwycięża - mówi Wirtualnej Polsce prof. gen. Bogusław Pacek, były rektor Akademii Obrony Narodowej i dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego.
  • mala200333 Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 07:27
   Rosjanie dwukrotnie ostrzelali w nocy rejon dniepropietrowska. Wystrzelili przy tym ponad 20 pocisków - podała agencja Ukrinform
   • mala200333 Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 07:28

    Z kolei minister obrony Guido Crosetto oświadczył w niedzielę wieczorem w studiu telewizji RAI, że "szósty dekret jest przygotowywany" i "da on Ukrainie możliwość obrony przed atakami lotniczymi". Według dziennika "La Repubblica" Włochy wyślą rakiety Aspide służące do obrony miast.    Minister spraw zagranicznych, wicepremier Antonio Tajani powiedział dziennikowi "Corriere della Sera", że Włochy na mocy pięciu dotychczasowych ustaw udzieliły Ukrainie pomocy wojskowej o wartości około miliarda euro
  • mala200333 Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 07:41
   Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow napisał felieton "Strategia Putina - 2023", który jest głośno komentowany w ukraińskich mediach. Według Daniłowa, Moskwa przygotowuje się do nowej ofensywy, której pierwszym przejawem jest wdrożenie aktywnych działań dezinformacyjnych, mających na celu zastraszenie ukraińskich obywateli. Spodziewa się też ciężkich walk na wschodzie i południu kraju, które w odrealnionych snach Putina miałby zostać zwieńczone podbiciem Kijowa.
  • mala200333 Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 07:43
   "Moskwa chce zniszczyć samą Ukrainę jako zjawisko historyczne - język, historię, kulturę, nośniki ukraińskiej tożsamości. Całkowite i absolutne ludobójstwo. Kreml wie, że w przeciwnym razie sama Rosja zniknie jako niedokończony relikt tyranii przeszłości, kraj zła i przemocy. Aby osiągnąć swój cel, Putin chce zadać Ukrainie klęskę militarną, klęskę strategiczną w charakterze i konsekwencjach" - brzmi fragment felietonu Daniłowa, który pojawił się w Ukraińskiej Prawdzie
  • mala200333 Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 07:44
   "Wróg chce złamać wolę, zasiać niewiarę w Siły Zbrojne i nasze siły. Chcą nas zastraszyć, bo nie są w stanie wygrać na polu walki. Musimy o tym pamiętać" - napisał Daniłow.
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 17:30
   https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/fuuktkuTURBXy9hOTI5NmI3Zi0xMGIzLTRmMzctYWU4My03NjdiNWQ2ZjBmNDguanBlZ5KVAwDMvM0XcM0NL5UCzQMAAMLD?utm_campaign=cb
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 19:04
   https://pbs.twimg.com/media/FnLAe3DXwBAwCqY?format=jpg&name=large
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 19:07
   W niedzielę szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock powiedziała, że "jeśli Polska dostarczy czołgi Leopard do Ukrainy, Niemcy nie będą się temu sprzeciwiać". - Cały czas naciskamy na rząd w Berlinie, aby udostępnił swoje Leopardy. Oni mają ponad 350 czynnych Leopardów i około 200 w magazynach. Naprawdę mogą dziś pomóc walczącej Ukrainie - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 19:09
   Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w niedzielę podczas spotkania z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem w Paryżu, że nie wyklucza wysłania czołgów Leclerc na Ukrainę - podała agencja Reutera.
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 19:10
   W ciągu zaledwie jednej doby 172 razy ostrzelano okręg zaporoski. Wciąż szacowane są dokładne zniszczenia, ale wiadomo, że uszkodzonych zostało wiele budynków - przekazał szef lokalnej administracji Ołeksandr Staruch. Rosjanie użyli rakiet S-300
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 19:10
   Schron bombowy w szkole w obwodzie kijowskim. Taka jest rzeczywistość milionów dzieci w Ukrainie, które kontynuują naukę nawet podczas wojny i rosyjskich ataków rakietowych
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 19:21

   W Zaporożu, jak wyjaśnił, Ukraińcy gromadzą swoje siły i mogą próbować przeciąć korytarz lądowy, który Rosjanie stworzyli na Krym, a jeśli im się to uda, "rosyjska obrona może się całkowicie załamać". Mówiąc o Kreminnej, zauważył, że Ukraińcy odnieśli tam kilka małych sukcesów, a Rosjanie zbudowali linie obronne na południe od tej miejscowości i budują kolejne. Z kolei w Bachmucie Ukraińcy koncentrują się na tym, by trzymać pozycję, co pozwala na odciążenie części oddziałów.


   Następna faza wojny między Rosją a Ukrainą nie może mieć miejsca wczesną wiosną, bo wtedy ziemia jest zbyt grząska - uważa Philip Ingram, ekspert ds. bezpieczeństwa i były wysoki rangą oficer brytyjskiego wywiadu. W rozmowie ze stacją Sky News wskazał on trzy obszary, na których, gdy teren będzie już odpowiednio twardy, będą się koncentrować walki - Zaporoże, okolice Kreminnej oraz Bachmutu
  • jutta_t Re: @@@@@@@@@@@ Ukraina. @@@@@@@@@@@@@@ 23.01.23, 20:47
   Kijów już wprost mówi, że kwestią najbliższego czasu jest decyzja ws. dostarczenia do Ukrainy czołgów Leopard 2. W poniedziałek o "braku wątpliwości" w tej sprawie mówił szef ukraińskiej dyplomacji - W sprawie czołgów pozostało do zrobienia ostatnie pół kroku. Już otrzymaliśmy brytyjskie Challengery, o których mówiono, że to jest niemożliwe. Otrzymujemy na razie francuskie "lekkie czołgi". Słyszymy, że Francja rozważa przekazanie czołgów Leclerc. Nie mam wątpliwości, że i Leopardy do nas dotrą. Jesteśmy na finalnym etapie – powiedział Dmytro Kułeba na antenie telewizji ukraińskiej

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka