Gość: eres
IP: *.zetokat.com.pl / 192.168.0.*
03.10.02, 08:34
Witajcie!
Miałem kolizję.
PZU zrobiło kosztorys i na jego podstawie wypłaciło mi odszkodowanie ale
odszkodowanie to nie zawierało VAT.
Złożyłem odwołanie i po niecałym miesiącu na moje konto wpłynęła tego kwota
podatku.
W odwołanu powołałem się na poniższy cytat zaczerpnięty z:
Vademecum Rzeczypospolitej nr 23, 7 sierpnia 2002 (183 (6260)
Wszystko o wszystkich ubezpieczeniach komunikacyjnych
pkt 8.5.3 Vat a odszkodowanie
--
Gdy poszkodowany nie jest płatnikiem VAT, zakład, bez względu na metodę
wyliczania odszkodowania, nie oże zmniejszyć kwoty odszkodowania o VAT, gdyż
podatek ten jest elementem ceny i elementem wartości rzeczy oraz kosztów
naprawy (uchwała SN z 15 listopada 2001r., III CZP 68/01, OSNC 2002, nr 6,
poz. 74).