Dodaj do ulubionych

Regulamin rozliczenia C.O & Jędruś ….

16.10.06, 14:25
oszust, jakich mało!

Tu jest link:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=523&w=48996168&a=50397360
a w nim treść;
Bardzo dziękuję za dokument
Michał.
Autor, xxxll – bez komentarza
Od kiedy Pisujesz sam do siebie Jędruś? Żenujące twoje postępowanie.
----------
Obserwuj wątek
    • xxx.ll Re: Regulamin rozliczenia C.O & Jędruś …. 16.10.06, 14:26
      4. W oparciu o wyliczony indywidualny koszt ogrzewania mieszkania lub lokalu
      użytkowego ustalona zostanie ryczałtowa opłata na następny okres rozliczeniowy.
      Opłata zostanie powiększona max. do 10% tytułem ewentualnych zmian cen zakupu
      energii cieplnej oraz wystąpienia konieczności pokrycia kosztów przedłużenia
      sezonu grzewczego lub dostawy do budynku zwiększonej ilości energii cieplnej w
      okresie niskich temperatur zewnętrznych.
      5. Ustalona ryczałtowa opłata za c.o. może być zmieniona jedynie w przypadku
      wzrostu kosztów zakupu energii cieplnej łącznie o ponad 10 % w okresie
      rozliczeniowym
      6. Wyliczone stawki ryczałtowe są rozłożone w opłatach czynszu na 12 miesięcy
      przy czym ustala się następujące zasady wielkości wnoszonych opłat w okresach:
      - od m-ca października do kwietnia (sezon grzewczy) opłata w wysokości 2/19
      ryczałtowej opłaty rocznej
      - od m-ca maja do września (poza sezonem grzewczym) opłata w wysokości 1/19
      wyliczonej ryczałtowej opłaty rocznej
      7. Rozliczenie indywidualne kosztów c.o. nastąpi na podstawie rachunku
      dostarczonego przez Spółdzielnię użytkownikowi mieszkania lub lokalu użytkowego.
      - Niedopłaty wynikające z dostarczonego rachunku winny być uregulowane w ciągu
      30 dni od daty jego otrzymania. W przypadku wystąpienia niedopłat
      przekraczających wysokość jednomiesięcznej opłaty za c.o. Spółdzielnia może na
      pisemny wniosek użytkownika rozłożyć wpłatę brakującej kwoty na raty.
      - Nadpłaty w stosunku do otrzymanego rachunku za c.o. winny być rozliczone
      również w terminie 30 dni, przy czym nadpłaty, których wysokość nie przekracza
      ustalonej jednomiesięcznej nowej opłaty za c.o. zostają zaliczone w poczet
      bieżących opłat czynszowych. Na wniosek użytkownika mieszkania lub lokalu
      użytkowego, nadpłaty przekraczające w/w opłatę miesięczną winny być wypłacone
      przez kasę Spółdzielni pod warunkiem nie występowania u danego użytkownika
      zaległości czynszowych. W razie braku wniosku o zwrot nadpłaty zostaje ona
      zaliczona na poczet przyszłych opłat czynszowych adresata rachunku.
      8. W przypadku dokonanej zamiany mieszkania lub lokalu użytkowego na zasadzie
      porozumienia stron lub nabycia tytułu prawnego do mieszkania lub lokalu
      użytkowego, wynik finansowy za ogrzewanie rozliczany będzie ze stroną
      przejmującą w użytkowanie mieszkanie lub lokal użytkowy.
      9. Członek Spółdzielni lub użytkownik lokalu przekazujący do dyspozycji
      Spółdzielni mieszkanie lub lokal użytkowy rozliczony będzie za c.o. do dnia
      zdania mieszkania lub lokalu użytkowego na poziomie wnoszonych dotychczasowych
      opłat.
      10. Członek Spółdzielni lub użytkownik lokalu przejmujący od Spółdzielni
      mieszkanie lub lokal użytkowy wnosi opłaty za ogrzewanie wg wyliczonej dla
      poprzedniego użytkownika opłaty ryczałtowej na dany okres rozliczeniowy. Końcowe
      rozliczenie nastąpi w oparciu o sumę dokonanych wpłat przez aktualnego oraz
      poprzedniego użytkownika.
      VII. Zasady indywidualnego rozliczenia mieszkań i lokali użytkowych z kosztów
      energii cieplnej na cele c.w.u.
      1. Wyliczenie indywidualnych opłat z tytułu zużycia c.w.u. następuje w oparciu o
      wskazania wodomierzy ciepłej wody zainstalowane w mieszkaniach lub lokalach
      użytkowych oraz obowiązującej opłaty stałej. Odczyt wodomierzy dokonywany jest w
      obecności Członka
      Spółdzielni, użytkownika lokalu lub osoby upoważnionej.
      2. W pierwszym okresie rozliczeniowym po zainstalowaniu wodomierzy opłaty winne
      być wnoszone wg dotychczasowych zasad i będą traktowane jako wniesiona zaliczka
      do rozliczenia końcowego.
      3. Rozliczenie wniesionych opłat zaliczkowych nastąpi w oparciu o dokonany
      odczyt wodomierzy c.w.u. oraz ustalone opłaty stałe w terminach przewidzianych
      dla odczytów podzielników kosztów c.o., stosownie do obowiązującego harmonogramu
      odczytów ustalonego przez Zarząd Spółdzielni.
      4. W oparciu o wyliczony koszt miesięczny dostawy c.w.u. do mieszkania lub
      lokalu użytkowego ustalona zostanie opłata ryczałtowa na następny okres
      rozliczeniowy podwyższona o 5 % tytułem ewentualnego wzrostu kosztów energii
      cieplnej.
      5. Ustalona opłata za c.w.u. może ulec zmianom w przypadku wzrostu kosztów
      zakupu energii cieplnej o ponad 10 % w okresie rozliczeniowym. W takim przypadku
      dokonane zostaną dodatkowe odczyty wodomierzy c.w.u.
      6. Rozliczenie indywidualne z kosztów c.w.u. nastąpi na podstawie rachunku
      dostarczonego przez Spółdzielnię. Zasady rozliczania nadpłat i niedopłat
      obowiązują jak przy rozliczeniu za c.o.
      7. W przypadku zdania lub zamiany mieszkania oraz lokalu użytkowego rozliczenie
      następuje na podstawie odczytu końcowego wodomierzy c.w.u. odnotowanego w
      protokole zdawczoodbiorczym.
      VIII. Zasady ogólne
      1. Podzielnik kosztów c.o. jest własnością Spółdzielni, a w przypadku lokali
      użytkowych pozostaje własnością najemcy lecz obsługa podzielnika (odczyty,
      wymiana ampuł, plombowanie, demontaż) musi być wykonywana przez Spółdzielnię.
      2. Po zamontowaniu podzielnik zostaje zaplombowany. W przypadku stwierdzenia
      naruszenia plomby lub podzielnika , Spółdzielnia dokona rozliczenia takiego
      mieszkania wg maksymalnego kosztu ogrzewania wynikającego z opłaty zmiennej
      przypadającej na 1m2 p.u. danego budynku lub zespołu budynków, którego
      rozliczenie dotyczy , powiększonego o 20%.
      3. W przypadku naruszenia plomby lub uszkodzenia podzielnika w lokalu użytkowym
      koszty ogrzewania w lokalu zostaną rozliczone z zastosowaniem współczynnika
      zwiększającego 1,20 w stosunku do wyliczonego maksymalnego kosztu ogrzewania
      pozostałych lokali podlegających rozliczeniu.
      4. Wodomierz c.w.u. po zaplombowaniu przez Spółdzielnię przechodzi na jej
      własność i podlega konserwacji i obsłudze na koszt SSM.
      5. Przypadkowe uszkodzenie podzielnika lub wodomierza c.w.u. powinno być
      niezwłocznie zgłoszone w Spółdzielni. Koszty wymiany podzielnika lub wodomierza
      oraz ewentualne ponowne plombowanie lub wymiana ampuł obciążą użytkownika
      mieszkania lub lokalu użytkowego.
      Rozliczenie kosztów ogrzewania za pomieszczenie, w którym nastąpiło uszkodzenie
      podzielnika nastąpi wg średniej stawki kosztu ogrzewania wynikającego z opłaty
      zmiennej przypadającej na 1m2 p.u. danego budynku lub zespołu budynków, którego
      rozliczenie dotyczy .
      Rozliczenie kosztów c.w.u. w mieszkaniu lub lokalu użytkowym, w którym nastąpiło
      uszkodzenie wodomierza nastąpi wg średniego zużycia c.w.u. za poprzedni okres
      rozliczeniowy .
      6. Członek Spółdzielni lub najemca lokalu użytkowego zobowiązany jest udostępnić
      mieszkanie lub lokal w celu dokonania odczytu podzielników kosztów i wodomierzy
      c.w.u.
      7. Spółdzielnia zobowiązana jest do powiadomienia o terminie dokonywania
      odczytów na co najmniej 7 dni przed datą odczytu.
      8. W przypadku nie udostępnienia mieszkania lub lokalu użytkowego do odczytu w
      pierwszym terminie, Spółdzielnia wysyła powiadomienie indywidualne z wyznaczonym
      terminem ponownego odczytu.
      9. W przypadku, w którym użytkownik nie dopuścił do zamontowania podzielników
      lub uniemożliwił ich odczytanie we wszystkich pomieszczeniach lokalu,
      Spółdzielnia dokona rozliczenia w oparciu o średni koszt ogrzewania
      przypadającego na 1m2 p.u. w danej jednostce rozliczeniowej z zastosowaniem
      współczynnika zwiększającego 3,0 , jednak wyliczona opłata nie może być mniejsza
      od opłaty maksymalnej wyliczonej w danej jednostce rozliczeniowej.
      Uniemożliwienie odczytu p.k.o. w jednym lub kilku pomieszczeniach spowoduje
      rozliczenie tych pomieszczeń w/g zasad obowiązujących w pkt.2.
      10. Na pisemny wniosek co najmniej 75% użytkowników lokali mieszkalnych lub
      użytkowych w danej jednostce rozliczeniowej dopuszcza się możliwość rozliczenia
      kosztów energii cieplnej do celów c.o. w/g powierzchni użytkowej lokali.
      11. Traci ważność poprzedni Regulamin zatwierdzony Uchwałą Rady Nadzorczej SSM.
      z dnia 16.09.2002r. nr 31/2002.
      12. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie Uchwałą z dnia 26.10.2005r. Nr.30/2005 z
      dniem uchwalenia.
    • xxxll Re: Regulamin rozliczenia C.O & Jędruś …. 16.10.06, 17:22
      xxx.ll fałszywa jesteś jak mało kto.

      Cytujesz czyjeś wypociny bezmyślnie nie czytając treści. Nawet nie zastanowiłaś
      się, że to dotyczy spółdzielczości, a to nie to samo, by można go zastosować we
      wspólnotach chyba, że wspólnota ma strukturę spółdzielnianą.

      Ten wpis to treść, jaką dostałem na pocztę xxxll@gazeta.pl

      To dla tych niedowiarków, którzy biją piane na różne sposoby o "wirtualnym
      Regulaminie CO"

      Może Panie Michale potwierdzi , co Pan do mnie napisał i czy otrzymał go Pan.
      Nie podaję pana adresu e-mail, pragnę zachować pana anonimowość.

    • xxx.ll Re: Regulamin rozliczenia C.O & Jędruś …. 16.10.06, 18:11
      To prezent dla tych, co Jędruś pominął i skończ z tą żenadą albo coś dajesz
      bezinteresownie albo liczysz na „chwałę”
      www.mpgkjaworzno.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21
      www.sm.kuzniki.net/?dest=informacje&sub=bs24
      www.zbm.gliwice.pl/downloads/REGULAMIN%20c.o.
      www.osm.ostrowiec.com.pl/pliki/zasadyrko.pdf
      www.smswidnik.pl/index.php?s=text&v=19
      • babczyk Re: Regulamin rozliczenia C.O & Jędruś …. 16.10.06, 19:50
        Gdy zaczął naskakiwać i pomiatać innymi można od razu było się zorientować
        że....cienko przędzie.

        Na siłę szukał sobie wroga , a że wrogiem stali się inni forumowicze może tylko
        zawdzięczyć sobie.

        Nie musiałem ja mu to udowadniac że jest ......? Zrobili za mnie to inni na
        podstawie jego zachowania i działań na tym forum.

        Brawo xxx.ll

        Paweł.
        • xxxll Re: babczyk nie siadaj na każdym g.... 16.10.06, 19:58
          • xxvll Re: babczyk nie siadaj na każdym g.... 23.11.06, 16:01

            Jendruś, czy oczerniasz innych wrocławskich zarządców dlatego, że wyrzucili cię w listopadzie z ostatniej wspólnoty i stałeś się biedaku bezrobotny?

            Co na to twoje wielkie ego rozmaru XXXLL?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka