Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie

    14.06.07, 07:46
    Zapraszam miłośników turystyki rowerowej na 5-dniowy rajd rowerowy po
    Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie w dniach 15 – 19 sierpnia 2007

    Rajd ma formułę swobodną, co oznacza, iż jego uczestnicy otrzymują mapki
    a trasa na każdy dzień jest dodatkowo omówiona przez organizatorów. Nie
    tworzymy peletonu - każdy jedzie swoim tempem. Zadaniem jest dotarcie na
    określone miejsce noclegu. Szlak jest łatwy, dzienne etapy niezbyt długie.
    Dla chętnych trasy alternatywne, dłuższe, o większym stopniu trudności.
    Miejsca startu i mety są jednakowe dla wszystkich. Bagaże są transportowane,
    nie trzeba ich wieźć na rowerze.
    Trasa daje możliwość poznania najpiękniejszych okolic Augustowszczyzny i
    Suwalszczyzny. Prowadzi bocznymi, bezpiecznymi drogami o małym natężeniu
    ruchu . Warto zobaczyć te stosunkowo mało znane i jeszcze nie zadeptane przez
    turystów miejsca z dobrze rozwiniętą bazą turystyczną

    KOSZT: 80 zł.
    Zniżka 50%: dzieci, młodzież szkolna, studenci, emeryci, bezrobotni.
    Zapraszamy rodziny z dziećmi - trzecia osoba z rodziny GRATIS!
    W cenie zagwarantowane są:
    - noclegi na polu namiotowym (namioty należy mieć ze sobą),
    - samochód przewożący bagaże,
    - ognisko każdego wieczoru ok. godz. 20-ej
    Opłata będzie zbierana na miejscu zbiórki.
    Zgłoszenia : janaugustpol@poczta.onet.pl


    Program
    1 dzień – 15.08, środa
    Zbiórka o 12-ej na dworcu PKP Augustów ( o 11:48 przyjeżdża pociąg z Warszawy)
    Przejazd nad jezioro Necko.
    Ok. 13-ej oficjalne rozpoczęcie i omówienie trasy.
    Przejazd Augustów – Sztabin, 40 km
    Jazda trasa rowerową R 65 do Sztabina przez Białobrzegi, Osowy Grąd, Gabowe
    Grądy
    ( miejscowość, gdzie żyją starowiercy), Kopiec Wrotki.
    Nocleg - Sztabin, pole namiotowe państwa Siebiedzińskich. Ognisko.
    www.agroturbiebrza.fr.pl/
    2 dzień – 16.08, czwartek
    Sztabin - Giby 90 km
    Trasa rowerowa R 65 do Rudawki. Następnie trasa rowerowa wzdłuż Kanału
    Augustowskiego do Mikaszówki i wzdłuż Czarnej Hańczy do Głębokiego Brodu.
    Ostanie 8 km do Gib drogą 16 Augustów – Sejny.
    Nocleg - Giby, pole namiotowe TRW Giby. Ognisko.
    www.suwalszczyzna.net/?grupa=osrodki&id=449
    3 dzień – 17.08 – piątek
    Giby – Potopy 80 km
    Giby – Pomorze drogą nr 16 (3 km) Następnie do Sejn drogą nr 663 (5 km)
    Sejny – Żegary trasa rowerowa R 11 ( 7 km)
    Żegary – Potopy (65 km) trasą rowerową Pierścień Suwalszczyzny przez Puńsk,
    Rudkę Tartak.
    Nocleg – pole namiotowe Potopy. Ognisko.
    nocleg.suwalszczyzna.com.pl/micielica/

    4 dzień – 18.08 – sobota
    Potopy – Stary Folwark – 100 km
    Potopy – Stańczyki trasą rowerową Pierścień Suwalszczyzny (35 km)
    Stańczyki – Stary Folwark trasa rowerowa
    Nocleg – pole namiotowe PTTK Stary Folwark. Ognisko.
    Trasę można skrócić do ok. 60 km jadąc przez Rudkę Tartak i Jeleniewo,
    pomijając Stańczyki.

    5 dzień – 19. 08 – niedziela
    Wigry – Augustów dworzec PKP – 55 km trasą rowerową R11
    Pociąg do Warszawy o 15:48

    Pole namiotowe w Sztabinie jest w okolicach Biebrzy, pozostałe nad jeziorami.
    Dokładne informacje na temat tras i terenów, przez które wiedzie rajd można
    znaleźć na stronie: www.suwalki.pttk.pl/index.php?
    submenu=7&page=pokaz&id=34
    Dla osób przyjeżdżających własnym samochodem zapewniamy bezpłatne miejsce na
    parkingu Hotelu Krechowiak (ok. 1 km od dworca PKP)
    Pozdrawiam
    Janek

    Uwaga!
    W okresie 18 czerwca – 10 lipca wyjeżdżam, więc potwierdzenie przyjęcia
    zgłoszenia, które wpłynie w tym terminie wyślę po powrocie.
    Obserwuj wątek
      • karamba122 Re: Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie 18.06.07, 13:29
        JANEKAUGUSTO!
        Chyba nie mam w tym roku terminu na tę trase , ale wpisuje Cię do galerii
        pozytywnie zakręconych. Byłem tam w zeszłe Boże Ciało ze swoją grupą rowerową
        WARGA. CUDO. Teraz jak się wysypała Rospuda to to jest hit , rok temu jeszcze
        głusza. Jak się odezwiesz wyślę Ci dokładny opis naszej trasy. Jeździmy trochę
        szybciej ale bez bagaży. Tzw metoda stacjonarna na bratka.
        Adam ten od AR w nazwie grupy wARga
      • karamba122 Re: Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie 18.06.07, 13:29
        JANEKAUGUSTO!
        Chyba nie mam w tym roku terminu na tę trase , ale wpisuje Cię do galerii
        pozytywnie zakręconych. Byłem tam w zeszłe Boże Ciało ze swoją grupą rowerową
        WARGA. CUDO. Teraz jak się wysypała Rospuda to to jest hit , rok temu jeszcze
        głusza. Jak się odezwiesz wyślę Ci dokładny opis naszej trasy. Jeździmy trochę
        szybciej ale bez bagaży. Tzw metoda stacjonarna na bratka.
        Adam ten od AR w nazwie grupy wARga
        • janaugustpol Re: Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie 10.07.07, 17:20
          Witam ponownie!
          Zaproszenie na rajd jest aktualne. Zainteresowanych jest na razie ok. 20 osób,
          ale wierzę, że liczba wkrótce wzrośnie.
          Pozdrawiam
          janaugustpol
      • Gość: janaugustpol Re: Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.07, 12:19
        Ponawiam ofertę. Organizacyjnie wszystko jest dopięte. Tylko jechać. Zapraszam.
        • Gość: kondor Re: Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie IP: *.interq.pl 28.07.07, 19:59
          Chciałem się zapytać.Czy Ty bierzesz aktualnie udział w rajdzie Bruksela -
          Istambuł.?
          Jeżeli tak to napisz czy ten czwartkowy etap po Bieszczadach biegł taką trasą
          jaka została ustalona.?
          • Gość: janaugustpol Re: Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.07, 22:54
            Jechałem odcinek Bruksela-Praga. Mam zamiar jeszcze dołączyć w Istambule i
            jechać na Cypr.
      • Gość: petero Re: Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.07, 18:56
        Ile aktualnie osób jest zapisanych?
        • Gość: janaugustpol Re: Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.07, 21:55
          Liczba zgłoszonych osób przekroczyła już 50. Z różnych stron Polski,
          a prawdopodobnie 5 osób przyjedzie z Łotwy. Ale lista nie jest
          zamknięta.
        • mazda25 Re: Rajd po Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie 15.08.07, 10:01
          Przdziwnie zostaly zaplanowane trasy 80 do 100km dziennie to troche
          za duzo jak na taki gorzysty teren.Chyba ,ze celem tego rajdu jest
          zaliczanie kilometrow a nie podziwianie przyrody.Tym bardziej ,ze
          wiek uczestnikow nie zostal okreslony,tzn.ze jest dla wszystkich ale
          czy rzeczywiscie?
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka