Dodaj do ulubionych

Zebranie 11.09.2007 r. godz. 19 Szkoła Podstawowa

07.09.07, 09:16
Wszystkich zainteresowanych budową sieci wodociągowej i
telefonicznej oraz sprawami bieżącymi zapraszam na spotkanie, które
odbędzie się 11.09.2007 r. (wtorek) o godzinie 19 w Szkole
Podstawowej w Nadmie.
Obserwuj wątek
    • smietankowa moje wrażenia 21.09.07, 12:50
      Generalnie negatywne niestety..
      Głos zabrało 5% zebranych mieszkańców z czego 3% kompletnie nie
      miało racji i nic konstruktywnego do powiedzenia.
      Ogólne oburzenie na wszystkich za wszystko i zarzuty kierowane do
      niewłasciwych osób.

      Przepraszam w imieniu całej wsi Pana Dzielnicowego oraz Pana
      Kierownika Dz. Inwestycji UMiG za te kretyńskie awantury - my
      naprawdę nie jesteśmy tacy beznadziejni :).
      • embeo Re: moje wrażenia 24.09.07, 11:15
        > Przepraszam w imieniu całej wsi Pana Dzielnicowego oraz Pana
        > Kierownika Dz. Inwestycji UMiG za te kretyńskie awantury - my
        > naprawdę nie jesteśmy tacy beznadziejni :).

        Hmnnn... Odpowiem tylko ogólnikowo, bo na spotkaniu obecny niestety
        nie byłem. Myślę, że określanie społeczności naszej wsi
        mianem "beznadziejnych" ludzi, czy też autorów "kretyńskich awantur"
        to lekka przesada. Cokolwiek się na zebraniu działo nie możesz
        smietankowa liczyc na to, ze przyjda sami retorycy i będą się
        kwieciście wypowiadać. Ludzie prości posługują się bardziej
        emocjami, niż racjonalnym argumentowaniem. Niekoniecznie musza
        rozumieć zawiłości budżetu gminy i tory przeszkód proceduralnych.
        Ponadto pewnie wiele osób przyszło po prostu wysłuchać "co w trawie
        piszczy". Dopiero by się działo, gdyby tak każdy z przybyłych
        zechciał zabierać głos... :)

        Co do Pana Dzielnicowego - ja go za nic nie przepraszam.
        Opieszałość, z jaką radzymińska lub marecka policja reaguje na
        informacje o kradzieży kabli telefonicznych jest godna podziwu. A
        rozbrajające stwierdzenia, że "i tak nic nie mogą zrobić"
        przyprawiają mnie o opad szczęki.
        • smietankowa Re: moje wrażenia 24.09.07, 13:11
          Zupełnie inaczej było niż piszesz...

          A co ci ten biedny dzielnicowy zawinił? - szkoda normalnie mi gościa
          było :)

          A mieszkańców zaprezentował Pan który wprost stwierdził (wykrzyczał)
          że na sąsiada donosił nie będzie. I tyle.
          A może by się tak zsolidaryzował z pokrzywdzonym a nie ze złodziejem
          i policji pomógł? Idea tej instytucji jest taka że kozrystają z
          informacji od społeczeństwa zamiast zatrudniając etatowe wróżki.
          • embeo Re: moje wrażenia 24.09.07, 13:36
            > Zupełnie inaczej było niż piszesz...

            Ja nie piszę jak było, bo przecież mnie tam nie było. Biorę tylko w
            obronę te 98% populacji wsi, której się od ciebie oberwało. :)

            > A może by się tak zsolidaryzował z pokrzywdzonym
            > a nie ze złodziejem i policji pomógł?

            To prawda - obywatele powinni pomagać policji, jak to ma pewnie
            miejsce w dojrzałych społeczeństwach, w których dodatkowo policja
            nie kojarzy się tak negatywnie, jak u nas po 50 latach komunizmu. :)

            Doniesienie na sąsiada to zawsze dylemat i delikatna materia, a już
            zwłaszcza u nas, gdzie policja i sąd poprzestają często na
            stwierdzeniu "znikomej szkodliwości społecznej czynu", a ty będziesz
            musiała nadal obok tego sąsiada żyć. :)

            Ok, nie ciągnę już tego tematu, bo nie chcę pisać o czymś, czego nie
            widziałem.
            • smietankowa w odpowiedzi na tą wzorcowo-Pisowską retorykę 26.09.07, 08:34
              > > Zupełnie inaczej było niż piszesz...
              >
              > Ja nie piszę jak było, bo przecież mnie tam nie było. Biorę tylko
              w
              > obronę te 98% populacji wsi, której się od ciebie oberwało. :)

              Z matematyki wynika że skoro 95% ogółu nie zabrało głosu to nie
              podlegało mojej 'ocenie'.
              Negatywnie oceniam wypowiedzi 3% zebranych (z 5% którym udało się
              wogóle zabrać głos) - kierowane pod złym adresem, we wzburzeniu i
              często niestety bez racji...
              I NA PEWNO nie jest reprezentacja postawy mieszkańców.

              Nie ja nazywam społeczność naszej wsi <cytat>
              mianem "beznadziejnych" ludzi, czy też autorów "kretyńskich awantur"
              </cytat>. Czytanie tekstu ze zrozumieniem to bardzo cenna
              umiejetność (złośliwość celowa)...

              Poza tym sformułowania dotyczące nadmiaków: ludzie prości oraz tekst
              o "myslących inaczej" mieszkańcach - też NIE SĄ mojego autorstwa.

              Oświadczam niniejszym :) że mam duży szacunek do człowieka jako
              jednostki i nie miałam ani nie mam zamiaru nikogo obrażać (mam po
              prostu inną filozofię życiową).
    • projekt74 Zebranie 11.09.2007 r. w telegraficznym skrócie. 25.09.07, 11:10
      W związku z Państwa opiniami na temat zebrania postanowiłem
      zamieścić to, co sobie na jego okoliczność przygotowałem:
      1. Wodociągi:
      • W chwili obecnej kończone są prace budowlane na Pólku. Za kilka
      dni ma się odbyć dobiór techniczny robót, w którym będzie
      uczestniczył Kierownik Referatu Inwestycji Pan Jan Wilczyński,
      Sołtys z Pólka i ja. Dlatego też proszę o uwagi na temat wykonanych
      prac jak i samego wykonawcy. Ponadto cały czas nie został rozwiązany
      problem ul. Ceglanej, dlatego będę prosił tu obecnego Pana Jana
      Wilczyńskiego o kilka słów wyjaśnień.
      • Teraz kilka słów o wodociągach po tej stronie rzeki. Otóż w chwili
      obecnej do Komitetu przystąpiło 166 osób. Z tych 166 osób pieniądze
      wpłaca (mniej lub bardziej regularnie) 116 osób. Aż 50 osób do dnia
      dzisiejszego nie wpłaciło na konto komitetu żadnych pieniędzy.
      Zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy UMiG Radzymin a Społecznym
      Komitetem Budowy Sieci Wodociągowej i Kanalizacyjnej w Nadmie w dniu
      29.06.2007 r. Komitet wpłacił na konto Urzędu kwotę 120 780,00 zł,
      dzięki czemu Urząd mógł zawrzeć umowę z wykonawcą prac projektowych
      firmą „ENERGAS”. W chwili obecnej firma "ENERGAS" opracowała już
      projekt techniczny, który został złożony do niezbędnych uzgodnień.
      Myślę, że w ciągu dwóch miesięcy dokumentacja będzie kompletna i
      Urząd będzie mógł przystąpić do wyboru wykonawcy prac budowlano –
      montażowych. W związku z powyższym wszystkich, którzy jeszcze mają
      zaległości w wpłatach proszę o jak najszybsze wniesienie na konto
      Komitetu zadeklarowanych pieniędzy. Ci, którzy nie wpłacą do końca
      roku na konto Komitetu min. 1500 zł zostaną po prostu wykreślenie z
      listy Członków Komitetu. Pozostałych proszę o wniesienie całej
      zadeklarowanej kwoty, czyli 2500 zł, do końca marca 2008 r. Mam
      nadzieję, że najpóźniej w kwietniu 2008 r. wykonawca prac budowlano –
      montażowych wejdzie na teren budowy i wtedy nie będzie już czasu na
      żadną zabawę w dopłacanie pieniędzy. Po prostu, każdy, kto nie
      wywiąże się ze swoich zobowiązań nie będzie miał wybudowanego
      przyłącza. Na końcu naszego spotkania będzie można spojrzeć w
      aktualną listę osób, które wpłacają pieniążki jak i zalegają z
      wpłatami.
      2. Telefony: jak już zapewne Państwo wiecie w chwili obecnej budowa
      sieci telefonicznej właściwie dobiegła ku końcowi. Zgodnie z
      uzyskanymi informacjami na jutro planowany jest odbiór wybudowanych
      urządzeń telekomunikacyjnych. Mam nadzieję, że nic nie stanie na
      przeszkodzie i zostanie podpisany pozytywny protokół odbioru
      technicznego. Jeszcze raz powtórzę, że mam nadzieję, ponieważ w
      ostatnim czasie kilkukrotnie przychodził do mnie wykonawcy sieci
      telekomunikacyjnej sygnalizując, że cały czas ktoś kradnie kable.
      Pamiętajcie Państwo, że tak firma jak TP S.A. nie jest instytucją
      charytatywną i sam nie będzie płaciła za kradzieże kabli. Po prostu
      przerzuci te koszty na nas, odbiorców. A my niestety musimy cierpieć
      podwójnie, bo nie dość, że rachunek duży to i ciągłe przerwy w
      dostawie zamówionej usługi. Dlatego proszę Państwa, żeby zwracać
      uwagę na złodziei kabli, którzy po prostu nas okradają. W większości
      mamy telefony komórkowe. Nie wahajmy się ich użyć widząc złodzieja.
      Wykręćmy nr 112 lub 997 i nawet anonimowo zgłośmy kradzież. Myślę,
      że złodzieje złomu raczej z daleka nie przyjeżdżają i na co dzień
      mamy wątpliwą przyjemność mijać się z nimi na ulicy. Nie dajmy się
      zastraszyć. Nas uczciwych jest znacznie więcej, więc dlaczego mamy
      cierpieć z powodu kilku wandali.
      3. Śmieci: przypominam o akcji wywozu posegregowanych śmieci. Wywóz
      śmieci jest całkowicie bezpłatny. Śmieci wywożone są w każdy trzeci
      czwartek miesiąca. Jednocześnie przypominam, że taka akcja nie
      zwalnia nas z obowiązku posiadania podpisanej umowy na wywóz
      nieczystości zarówno stałych jak i płynnych z profesjonalną firmą.
      Już niedługo panowie ze straży miejskiej będą pukali do naszych
      drzwi i sprawdzali takie umowy.
      4. Chodnik wzdłuż ul. Szkolnej: obecnie prowadzone są prace
      projektowe chodnika na ul. Szkolnej do ul. Starej. Niestety nie
      dość, że jest tam mało miejsca, to jeszcze projektanci sieci
      telefonicznej nie uwzględnili tam sieci kablowej i ku mojemu
      wielkiemu zdziwieniu zostawili sieć napowietrzną. Już podjęliśmy
      pewne działania, żeby zmienić ten stan rzeczy i mam nadzieję, że
      dzięki przychylności TP S.A. oraz mieszkańców ul. Szkolnej nie tylko
      uda nam się przebudować istniejącą sieć telefoniczną, ale również
      zostanie wybudowany chodnik.
      5. Przepust na ul. Jaworówka: jak zapewne Państwo zauważyli kilka
      tygodni temu został wreszcie przebudowany przepust na ul. Jaworówka.
      W chwili obecnej można już nie tylko bezpiecznie przejechać, ale też
      przejść.
      6. Ulica Rzeczna: w ostatnim czasie na ul. Rzecznej od ul. Starej do
      mostu został wysypany gruz, który już został rozepchany. W chwili
      obecnej podobna sytuacja ma miejsce od mostu do ul. Pólko. Gruz jest
      przywożony dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców naszej
      miejscowości i ma stanowić dobrą podbudowę pod docelową
      nawierzchnię. Mam nadzieję, że podobnie jak na ul. Prymasa
      Tysiąclecia będzie to nawierzchnia z tzw. destruktu, czyli
      pokruszonego asfaltu. Ponadto w Zakładzie Energetycznym został
      złożony wniosek o wydanie warunków przyłączenia oświetlenia na ul.
      Rzecznej od ul. Pólko w kierunku mostu.
      7. Zmiana planu przestrzennego: jak już Państwa wcześniej
      informowałem na terenie Nadmy odbywa się zmiana przeznaczenia
      gruntu. Ze względu na skomplikowaną sytuację prawną, plany GDDKiA
      oraz tereny zalewowe zmiana przeznaczenia gruntu dotyczy tylko
      terenu pomiędzy ul. Szkolną, Jaworówka, Starą i Poziomkową. Reszta
      terenów będzie przekształcana w następnej kolejności, po ostatecznym
      ustaleniu z GDDKiA przebiegu trasy S8 oraz wypracowaniu porozumienia
      z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w sprawie terenów
      zalewowych.
      8. Biblioteka + Szkoła: na ostatniej sesji Rady Miejskiej 28.08.2007
      r. została podjęta uchwała dotycząca sprzedaży nieruchomości, na
      której obecnie stoi budynek biblioteki. Zgodnie z ustaleniami
      uzyskane ze sprzedaży tej nieruchomości środki zostaną przeznaczone
      na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Nadmie. Taka lokalizacja
      biblioteki ułatwi dostęp do księgozbioru wszystkim mieszkańcom Nadmy
      a w szczególności najmłodszym dzieciom, a także pozwoli Gminie
      ograniczyć koszty związane z funkcjonowanie obecnego budynku
      biblioteki, który powoli popada w ruinę. Niestety na dzień
      dzisiejszy w budynku szkoły nie ma żadnego wolnego pomieszczenia, do
      którego można byłoby przenieść bibliotekę. Ponadto w roku szkolnym
      2007/2008 w jednej z istniejących sal lekcyjnych zostanie
      uruchomiona pracownia komputerowa. W związku z powyższym zaistniała
      konieczność pilnej rozbudowy budynku szkoły o dodatkowe trzy sale
      lekcyjne, szatnię oraz bibliotekę, z której będą mogły korzystać
      zarówno dzieci jak i mieszkańcy wsi. Reasumując, uzyskane ze
      sprzedaży tej nieruchomości pieniądze maja zostać w całości
      przeznaczone na rozbudowę Szkoły.
      9. GDDKiA: w dniu 17.04.2007 r. złożyłem wniosek do GDDKiA o
      wykonanie dodatkowych pasów na drodze krajowej nr 8 Warszawa –
      Białystok, umożliwiających bezkolizyjny skręt w prawo w ulicę Pólko
      oraz bezpieczny wyjazd z tej ulicy w stronę Radzymina. Do dnia
      dzisiejszego nie otrzymałem oficjalnej odpowiedzi z GDDKiA.
      Kilkakrotnie dzwoniłem do GDDKiA i usłyszałem, że cała trasa nr 8
      jest w chwili obecnej w fazie modernizacji i na pewno przyjdzie czas
      nasz odcinek. Pożyjemy zobaczymy.
      10. Autobusy: zaczął się rok szkolny i znowu jak bemurang powróciły
      problem komunikacji. W sierpniu kilkakrotnie prosiłem naszego
      przewoźnika, żeby wprowadził przynajmniej jeszcze jeden kurs około
      godz. 6:30. Niestety poinformował on mnie, że zarówno ze względów
      technicznych jak i ekonomicznych nie ma takich możliwości.
      Próbowałem rozmawiać z innymi przewoź
      • projekt74 Zebranie 11.09.2007 r. w telegraficznym skrócie cd 25.09.07, 11:18
        ciąg dalszy o autobusach:
        ... przewoźnikami, ale żaden z nich nie zgodził się jeździć na tej
        trasie. Problem komunikacji ponownie poruszyłem na ostatniej sesji.
        Kilka dni po sesji burmistrz poinformował mnie, że znalazł nowego
        przewoźnika, który specjalnie dla potrzeb naszej Gminy założy coś w
        rodzaju PKS Radzymin. Ponoć w chwili obecnej nasz nowy przewoźnik
        jest na etapie załatwiania koncesji na przewóz osób oraz załatwiania
        kredytu na zakup pięciu nowych autobusów. Tyle mogę Państwu
        powiedzieć. Na pewno więcej powiedziałby nam Pan burmistrz, który
        był zaproszony na dzisiejsze spotkanie, jednak ze względu na inne
        obowiązki dzisiaj nie dotarł do Nadmy. Jeśli chodzi o przystanki to
        tak jak Państwu wcześniej mówiłem: Nadzór Ruchu Drogowego wyraził
        zgodę tylko na jedną lokalizację na ul. Starej niedaleko
        skrzyżowania z ul. Szkolną i już za kilka dni przystanek w tym
        miejscu stanie. (Śliczny przystanek stoi zaledwie od kilku dni a już
        można na nim znaleźć niewybredne napisy typu HWDP. Ciekawe jak długo
        będzie jeszcze nam służył).
        11. DYSKUSJA, która wzbudziła takie emocje.

        Pozdrawiam,
        Marek Brodziak
        tel. 0 503 025 989
        • embeo Re: Zebranie 11.09.2007 r. w telegraficznym skróc 25.09.07, 12:35
          Panie Marku,

          Świetnie, że zamieścił pan te materiały na forum. To czytelna
          synteza aktualnego stanu różnych problemów i rzeczy do załatwienia w
          Nadmie. Mam tylko takie wątpliwości:

          > Pamiętajcie Państwo, że tak firma jak TP S.A. nie jest
          > instytucją charytatywną i sam nie będzie płaciła za
          > kradzieże kabli. Po prostu przerzuci te koszty na nas,
          > odbiorców.

          Nie bardzo rozumiem, na czym miałoby polegać przerzucanie kosztów
          kradzieży na abonentów? Podwyższanie rachunków o koszt ukradzionych
          kabli? :)
          Firma TP SA to komercyjna spółka prywatna, która świadczy jednolite
          usługi na terenie całego kraju i raczej nie wprowadza "specjalnej
          taryfy" dla mieszkańców terenów dotkniętych plagą złodziejstwa.
          Problem kradzieży infrastruktury tej spółki to problem między TP SA,
          złodziejami i policją. Jeżeli spółka nie radzi sobie z kradzieżami,
          powinna zwinąć interes i przerzucić się np na handel warzywami.

          Jestem natomiast w stanie zrozumieć Pana wypowiedź jako mechanizm
          docierania do świadomości niektórych "myslących inaczej" mieszkańców
          wsi, którzy nie rozumieją, że tolerowanie i obojętność wobec tych
          złodziei (często naszych sąsiadów) to strzelanie sobie w stopę, bo
          wtedy nie będzie w tej wsi ani telefonów, ani autobusów, ani
          wodociągów tylko trzeci świat.

          > Wykręćmy nr 112 lub 997 i nawet anonimowo zgłośmy kradzież.

          Zapewniam Pana, że niejednokrotnie w chwilę po przecięciu kabli
          prowadzących do Nadmy zgłaszałem ten fakt na policji. Policja
          obiecała interwencję, a gdy jechałem na drugi dzień rano do pracy, z
          bezsilnością obserwowałem słupy przy ul. Starej ogołocone z kabli.
          Myślę, że kluczem do walki z tą plagą jest wprowadzenie przez
          ustawodawców mechanizmów kontrolowania/koncesjonowania skupów złomu,
          bo samym złodziejom niewiele obecnie grozi (znikoma szkodliwość itp)
          • smietankowa wtrącę się: 25.09.07, 14:17
            > Nie bardzo rozumiem, na czym miałoby polegać przerzucanie kosztów
            > kradzieży na abonentów? Podwyższanie rachunków o koszt
            ukradzionych
            > kabli? :)

            Tu chodzi o prostą zasadę biznesową: jak masz za wysokie koszty to
            albo musisz je zmniejszyć albo zwiększyć przychody.
          • projekt74 Re: Zebranie 11.09.2007 r. w telegraficznym skróc 25.09.07, 14:39
            > Jestem natomiast w stanie zrozumieć Pana wypowiedź jako mechanizm
            > docierania do świadomości niektórych "myślących inaczej"
            mieszkańców
            > wsi, którzy nie rozumieją, że tolerowanie i obojętność wobec tych
            > złodziei (często naszych sąsiadów) to strzelanie sobie w stopę, bo
            > wtedy nie będzie w tej wsi ani telefonów, ani autobusów, ani
            > wodociągów tylko trzeci świat.

            Gratuluję spostrzegawczości.

            > Myślę, że kluczem do walki z tą plagą jest wprowadzenie przez
            > ustawodawców mechanizmów kontrolowania/koncesjonowania skupów
            złomu,
            > bo samym złodziejom niewiele obecnie grozi (znikoma szkodliwość
            itp)

            Zgadzam się

            >To prawda - obywatele powinni pomagać policji, jak to ma pewnie
            >miejsce w dojrzałych społeczeństwach,

            W pełni się zgadzam i dlatego właśnie zaprosiłem na zebranie naszego
            dzielnicowego, żeby przełamać lody (zarówno z jednej jak i z drugiej
            strony).

            > Firma TP SA to komercyjna spółka prywatna, która świadczy
            jednolite
            > usługi na terenie całego kraju i raczej nie wprowadza "specjalnej
            > taryfy" dla mieszkańców terenów dotkniętych plagą złodziejstwa.

            Zapewne TP SA nie wprowadzi "specjalnej taryfy" dla mieszkańców
            terenów dotkniętych plagą złodziejstwa, ale nie wierzę, że nie
            uwzględnia strat z tytułu kradzieży kabli w swoich taryfach. Biorąc
            pod uwagę skalę kradzieży nie mogę zrozumieć, dlaczego TP SA nie
            współpracuje z jakąś firmą ochroniarską, która w przypadku
            przecięcia kabla po paru minutach (najlepiej dwóch) znalazłaby się
            na miejscu. Ze względów technicznych jest to do wykonania. Ale
            niestety nie jest to jedyna sprawa, jakiej nie jestem w stanie
            zrozumieć w tym kraju.
            • embeo Re: Zebranie 11.09.2007 r. w telegraficznym skróc 25.09.07, 15:34
              > Biorąc
              > pod uwagę skalę kradzieży nie mogę zrozumieć, dlaczego TP SA nie
              > współpracuje z jakąś firmą ochroniarską, która w przypadku
              > przecięcia kabla po paru minutach (najlepiej dwóch) znalazłaby się
              > na miejscu.

              Z moich informacji wynika, że tego rodzaju system Tepsa testuje
              obecnie w jednej z podwarszawskich miejscowości. :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka