Dodaj do ulubionych

prośba o tłumaczenie :)

01.10.06, 19:52
Witajcie!
straassznie mi się podoba ten wzór,
knitty.com/ISSUEfall06/PATTlizardridge.html
taki szaliczek tęczowy np.... smile))

przeszukałam swoje zasoby i nie znalazłam niczego nawet podobnego. Może któraś
z Was - znających angielski pomogłaby w rozszyfrowaniu? Czyzby to były "rzędy
skrócone"..?

Obserwuj wątek
    • jokaer Re: wzór 01.10.06, 20:17
      na moje oko jest to robione szydełkiem i tak się nawet (ze słownikiem doczytałam);
      mam takie wzorki jutro cyknę, bo z lampą to nie wyjdą smile
      • bietas Re: wzór 01.10.06, 20:21
        oooooo jak szydełko to O.K. to już wiem!
        byłam pewna że to druty - chyba mam kiepski monitor ;-/
        • jokaer Re: wzór 01.10.06, 20:24
          ale Wiesz co, na 100 procent nie gwarantuję, ale szydełkiem bardzo fajne takie
          fale wychodzą, szkoda , że nie da się powiększyć zdjęcia
          • malgunia Re: wzór 01.10.06, 20:31
            to druty na pewno smile
            www.knitty.com/ISSUEsummer06/FEATreverse.html
            a tu instrukcja ze zdjęciamismile
    • jokaer Re: jednak druty :(( 01.10.06, 21:10
      znalazłam takie strony gdzie wyraźnie widać
      fuzzynoodleknits.typepad.com/leapin_lizards/
      www.yarniverse.com/page.htm?PG=lizardridge
      glinki.com/?l=k0hpv3
    • zzenka Re: prośba o tłumaczenie :) 01.10.06, 23:25
      Mam nadzieję, że podzielicie się doświadczeniami!!! To nowa technika nazywana
      Wrap&Turn.
      Dziobanina z ciągłym odwracaniem robótki (tak zrozumiałam), ale efekt jest
      świetny. Szalik (chyba wiele z nas zaczynało od czegoś takiego) będzie
      cieplutki z powodu falistości wzoru. Mnie też bardzo podobały się te tęczowe
      kocyki. Niedawno widzałam podobny efekt z wykorzystaniem clapotisa,
      przedzielonego czarnymi paseczkami (ściegiem francuskim). Powodzenia!
      • tessamac Re: prośba o tłumaczenie :) 02.10.06, 05:26
        Wrap and turn to sa krotkie rzedy (rzedy skrocone), kiedy robisz to pewnego
        miejsca i sie nawracasz. niedawno bylo na ten temat na forum, marecki dosyc
        dobrze wytlumaczyl te skrocone rzedy. a swoja droga ten afgan jest bardzo ladny
        szkoda ze nie mam czasu.

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15333&w=49090491
        Teresa
    • jokaer Re: tłumacz 02.10.06, 08:42
      przydałby się jednak tłumacz smile))
      • jokaer Re: do bietas- mam !:)) 02.10.06, 12:02
        to jest tak banalnie proste, że chyba dlatego wydaje sie trudne, wstawiam zdjęcie

        www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ab797272491be63.html;
        muszę teraz wyjść, jak nie będziesz dalej wiedzieć to Ci napiszę na gazetowy smile)
        • jokaer Re:poprawny link 02.10.06, 12:04
          www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ab797272491be63.html

          nie wiem dlaczego źle się skopiował adres wink
          • bietas Re:poprawny link 02.10.06, 13:22
            no faktycznie smile))
            wielkie dzięki za pomoc !!
            wieczorem zacznę kombinować z tymi falkami smile
            • jokaer Re:skrócone rzędy 02.10.06, 13:35
              • jokaer Re:skrócone rzędy 02.10.06, 13:38
                za szybko enter-


                wstawiam zdjęcie z książki jak oplątywać nitkę wokół oczka żeby się nie robiła
                dziura;

                i jeszcze taka uwaga, te fale dobrze robić na drutach z żyłką bo wtedy nie
                trzeba pzrerabiać rzędów parzyście, chyba , że robi sie z resztek i można urywać
                nitki
              • jokaer Re:<a href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6fadd302b5" targe 02.10.06, 13:39
              • jokaer Re:link 02.10.06, 13:40
                przepraszam za ogromne zamieszanie jakie narobiłam w tych postach smile)

                www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e6fadd302b517535.html
                • aiszka4 Co to za ksiązka? 03.10.06, 19:40
                  Z której jest opis rzędów skróconych?
                  Wyglada na ciekawą pozycję i dla początkujących, i zaawansowanych.
                  • jokaer Re: Co to za ksiązka? 03.10.06, 20:53
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15333&w=49332670

                    polecałam tą książkę i wydaje mi się , że jest niezła

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka