Dodaj do ulubionych

wyniki moczu 10 miesiecznego dziecka

19.04.05, 11:48
zaczne od tego, ze z nocy poniedzialek na wtorek w inionym tygodniu moje 10-
miesieczne dziecko dostalo w nocy 40,1 stopni goraczki (temp mierzona a pupie)
na drugi dzien do podwyzszonej temo dolozyla sie biegunka
wszystko opisane tutaj
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=572&w=22672781
i od tego wtorku moje dziecko jest NIE DO POZNANIA
tak jak nigdy nie sltszalam, zeby plakalo, nigdy nie marudzilo, rzadko
nosilam na rekach tak od wtorku - jakby mi ktos dziecko podmienil
ciagle marudzi, w wozku nie pasuje, isc przy wozku nie pasuje, na rece -
chwile tak, ale pozniej marudzenie, posadzic na podlodze - tak sie zanosi, ze
az tchu jej brak, ciagle cos nie tak :(
no wiec pomyslalam, ze to moze cos z zapaleniem drog moczowych (tym bardziej
ze jakis czas temu "nieladnie" pachnialy jej okolice sromowe)
no wiec wczoraj zanioslam mocz do badania (bez skierowania od lekarza)
wyniki wydaja sie byc w porzadku ale napisze
Barwa zolta
Odczyn pk 7
ciezar wlasciwy 1,010 g/ml
Bialko nb
Cukier nb
Urobilinogen w normie
Bilrubina nb
Ciala ketonowe nb
Krew nb

W polu widzenia stwierdzono:
Nablonki plaskie pojedyncze
Krwinki biale 4-6
Krwinki czerwone swieze 0-2

wyglada na OK
a moze nie? (moze zrobic dodatkowe badanie?)

no wiec co jest z moim dzieckiem?
tak sie zmienilo z dnia na dzien czy moze cos mu dolega? :(

Obserwuj wątek
    • Gość: pipi Re: wyniki moczu 10 miesiecznego dziecka IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.04.05, 12:25
      byłaś może teraz na szcepieniu ?
    • Gość: madzia Re: wyniki moczu 10 miesiecznego dziecka IP: *.ip.nd.e-wro.net.pl 19.04.05, 15:30
      dzien dobry! wyniki moczu wyglądaja ok, ale proponuje wykonać posiew moczu, bo
      jeśli jest infekcja układu moczowego to na podstawie posiewu moczu sie tego
      pani dowie, a nawet zrobia antybiogram z którego mozna uzyskac informacje
      dotycząca na jaki antybiotyk jest ta bakteria wrażliwa. Być może to była jakaś
      biegunka z powodu roatwirusów, które u dzieci sa bardzo popularne. Ma
      nadzieje,że dzidzia wróciła już do zdrówka troszkę . Pozdrawiam
      • bernadka.1 Re: wyniki moczu 10 miesiecznego dziecka 19.04.05, 15:36
        U nas było podobnie.Wynik badania ogólnego moczu ok a w posiewie bakterie. To
        w naszym przypadku tzw. bakteriuria (?pisownia) bezobjawowa.
        • bogusia36 Re: wyniki moczu 10 miesiecznego dziecka 19.04.05, 20:43
          Proponuję nie bagatelizować tego wyniku bo tych krwinek nie powinno być
          tyle.Znajdz dobrego lekarz i zrób USG nerek czy nie ma refluksu,posiewy mogą
          być jałowe to nie wyklucza choroby.
          • mooszla pisze co "wyszlo" 20.04.05, 08:29
            poszlam w koncu wczoraj wieczorem do prywatnego
            pokazalam wyniki badan i stwierdzila, ze sa "ciut" nie tak
            zapytala sie tylko czy miala zielone kupy (miala) i czo odparzyla sobie pupe
            (odparzyla)
            stwierdzila, ze to zapalenie ukladu moczowego -
            zapalenie minelo ale moga ja bolec nerki
            tak wiec dzis zanioslam juz mocz na badanie ogolne i na posiew
            ogolne beda jutro na posiew z tydzien trzeba poczekac :(

            jak widac - dobrze, ze poszlam
            moze w koncu "odzyskam" moje dawne dziecko :)

            a jak pojde do przychodni panstwowej to nie podaruje sobie jak nie powiem
            CZEGOS Pani dr :(

            myslicie, ze usg konieczne?
            rozumiem, ze nerek? czy czegos innego?
            • mooszla Re: pisze co "wyszlo" 20.04.05, 08:41
              a jeszcze jedno pytanko
              bo Pani dr dala jakis leki robiony (do picia) i bedzie dzis po 18-stej (kurde!
              nie mam zapisanej nazwy, wiem, ze na P ale na P jest setki lekow :))
              czy leczyc ja w jakis sposob?
              moze jakies "naturalne metody"?
              albo cos co mozna dac a co jej nie zaszkodzi?
              podpowiedzcie PROSZE

              i z tego wszytskiego zpaomnialam podziekowac za poprzednie odpowiedzi
              DZIEKUJE
              • rita78 Re: pisze co "wyszlo" 20.04.05, 13:05
                moje dziecko mialo takie same objawy. po dokladnych badaniach ( usg i
                custografia) okazalo sie ze ma odplywy moczowodowe. nie bagatelizuj infekcji i
                zrob koniecznie USG. Moj lekarz nie chcial nam dac skierowania jednak ja
                zmienilam pediatre i zrobilam badania i rozzpoznanie sie potwierdzilo. Z
                natutalnych wspomagaczy podawaj dziecku herbate pokrzywowa ( dziala moczopednie
                i odkazajaco na uklad moczowy). Siusiu po niej bedzie lekko zielone ale to
                normalne i sie tym nie przejmuj. Pozdrawiam i walcz o dodatkowe badania bo
                matczyna intuicja czasem nam lepiej mowi niz lekarz ze cos jest nie tak,
                • mooszla Re: pisze co "wyszlo" 20.04.05, 13:23
                  z tym walczeniem to tak, ze panstowy padietra OLAL sprawe
                  wiec czekalam czekalam i poszlam do prywatnego
                  jak bede miala wyniki ide jeszcze raz
                  moze wtedy pojde na usg (a moze uda mi sie wczesniej)
                  • rita78 Re: pisze co "wyszlo" 20.04.05, 13:54
                    no moj tez olal sprawe wiec zmienilam co sie okazalo wlasciwe bo byc moze
                    uratowalam mojemu dziecku wiekszych komplikacji...po dwoch latach leczenia ( w
                    tym zabieg operacyjny) zapomnialysmy co to odplywy i infekcje UM
                  • bogusia36 Re: pisze co "wyszlo" 20.04.05, 14:48
                    Tak też popieram matki które nie dają za wygrane.Sama gdybym uwierzyła
                    lekarce ,co najgorsze nefrolog,to za jakiś czas chirurg nie operował by
                    refluksu tylko usuwał nerkę marską.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka