Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    uwarunkowania umowy o prace, w niej nie zapisane

    IP: *.chello.pl 29.01.08, 23:40
    Pracodawca dał mi umowę zlecenie. Jest klarowna i przejrzysta w treści. Niestety praktyka postępowania w firmie uczy (ustami doświadczonych już pracowników), że do obliczania kwoty wypłaty, prócz zapisanych na umowie warunków, zostaną użyte dodatkowe (na niekorzyść pracownika) pochodzące z tzw. wewnętrznego regulaminu firmy (którego nikt z pracowników na oczy nie widział, o którym nie ma wzmianki na umowie, i o którym pracodawca mówi, że to, że jest to oczywiste ale że to umowa zlecenie, to on nie musi na niej wszystkiego pisać).
    Czy to zgodne z prawem? Napisać na umowie podpisanej przez dwie strony takie i takie warunki obliczania wynagrodzenia, a potem postępować wg. dodatkowych punktów działających na niekorzyść pracownika?
    W sądzie pracy sprawa wygrana, nie?
    Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: uwarunkowania umowy o prace, w niej nie zapis 30.01.08, 01:13
        Gość portalu: wyrobnik napisał(a):

        > Pracodawca dał mi umowę zlecenie.

        No to nie pracodawca, tylko zleceniodawca.

        > Jest klarowna i przejrzysta w treści. Niestet
        > y praktyka postępowania w firmie uczy (ustami doświadczonych już pracowników),
        > że do obliczania kwoty wypłaty, prócz zapisanych na umowie warunków, zostaną uż
        > yte dodatkowe (na niekorzyść pracownika) pochodzące z tzw. wewnętrznego regulam
        > inu firmy (którego nikt z pracowników na oczy nie widział, o którym nie ma wzmi
        > anki na umowie, i o którym pracodawca mówi, że to, że jest to oczywiste ale że
        > to umowa zlecenie, to on nie musi na niej wszystkiego pisać).

        Musi. Strony obowiązuje to, co jest w umowie i żadne regulaminy firmowe nie
        wymienione w umowie nie są obowiązujące.

        > Czy to zgodne z prawem? Napisać na umowie podpisanej przez dwie strony takie i
        > takie warunki obliczania wynagrodzenia, a potem postępować wg. dodatkowych punk
        > tów działających na niekorzyść pracownika?

        Niewywiązanie się z umowy nie jest zgodne z prawem. To chyba oczywiste ?

        > W sądzie pracy sprawa wygrana, nie?

        Wygrana owszem, ale nie w sądzie pracy, gdyż nie jest to umowa o pracę, tylko
        umowa zlecenie.

        S.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka