Dodaj do ulubionych

zasilek rodzinny +dodatek z tyt.urodzenia dziecka

18.04.05, 14:34
Przede wszystkim przepraszam za post ponizej.
Przez pomylke wyslalam wiadmosc zanim cos napisalam:((
Mam do was pytanko, moze ktoras juz zalatwiala lub dowiadywala sie jak
zalatwia sie wszelkie formalnosci dotyczace zasilku. Bo mowiac szczerze
czytalam juz wiele postow na ten temat i wszedzie za rozne informacje.
Z tego co wiem (prosze mnie poprawic jesli jestem w bledzie) zasilek zalatwia
sie w MOPSie.POdobno po urodzeniu dziecka mam zaniesc akt urodzeina +
zaswiadczenie o dochodach z 2002. Tu mam pytnie jedni mowia ze do wrzesnia
donosi sie dochod z 2002 drudzy ze do czerwca a potem juz z 2004r. Dla mnie
to dosc wasne bo Bartus ma sie urodzic terminowo na koniec lipca, wiec jesli
dopiero po urodzeniu dziecka zalatwia sie formalnosci bede je zalatwiac w
sierpniu.( Chociaz szczerze mowiac wolalabym pozalatwiac jak najwiecej spraw
przed porodem - z wiadomych wzgledow i tu tez prosze o inf. co mozna zlatwic
wczesniej)
Druga sprawa ja z moim partnerem nie jestemy w zwiazku malzenskim jak rowniez
mamy rozne adresy zameldowania. Mieszkamy razem ale w wynajeteym mieszkaniu.
NIe wiem czy mam podawac dochody ojca dziecka. Szczerze mowiac zalezy z
jakiego roku bede miala podac dochod. Jesli z 2002 wolalabym podac tylko swoj
jako samotna matka, gdyz wtedy moj przyszly maz pracowal i ma dosc wyskiee
dochody i obawiam sie ze przekroczylibysmy prog bodajze 504 zł. Natomiast
jesli chodzi o rok 2004 moj chlop jest na zasilku dla bezrbotnych wiec jego i
moje dochody podzielone na 3 nie przekraczaj tej kwoty. I tu jestem w kropce.
Bardzo zalezy mi na zasilku bo umowe o prace mam przedluzona tylko do czasu
porodu. Potem zasilke macierzynski i co dalej???Dlatego wolalbym wybrac taki
sposob aby jednak dostac i zasilek i dodatek a wiadomo nie spytam sie pan w
okienku czy mam powiedziec ze mam partnera czy tez ze sama wychowuje dziecko.
Tak wiec piszcie jaka to macie "tajemna" wiedze na temat zasilkow.
Pozdrawiam Ala
Obserwuj wątek
    • gabi67 Re: zasilek rodzinny +dodatek z tyt.urodzenia dzi 18.04.05, 17:37
      Powiem Ci tak!
      Jesteś w nie formalnym związku ale nie masz alimętów przyznanych na dziecko
      sądownie więc najpierw musisz załatwić a potem możesz sie starać o wszelkie
      zasiłki.Stego co wiem wiele kobiet było sprawdzonych czy mieszkają z partnerami
      ale to twoje ryzyko.Jeśli jednak będziesz samotną matką to należy Ci się 170złz
      tytułu samotnie wychowującej dziecko oraz zasiłek rodzinny i jeszcze gdy twoje
      dziecko idzie do szkoły 80 zł raz we wrześniu na podręczniki.Te sprawy
      załatwia Wydział Polityki i Rodziny w szczecinie teraz chba na ul Kołtaja ale
      nie jestem pewna.A i jeszcze jedno jeśli pracowałaś to należy się zasiłek tak
      zwany gwarantowany do 7 roku życia dziecka ale nie więcej niż 3 lata,i to
      załatwia właśnie ten wydziaół .Ale musisz mieć alimęty przyznane przez sąd to
      jest jedno z wymogów i musisz się dowiedzieć w tym wydziale.
      • mirabeel Re: zasilek rodzinny +dodatek z tyt.urodzenia dzi 20.04.05, 21:57
        Nie musisz miec przyznanych alimentow (mozesz sie upewnic w urzedzie), zeby moc wystapic z wnioskiem o zasilek rodzinny i zasilek z tytulu samotnego wychowywania dziecka. Jesli mieszkasz z ojcem dziecka to teoretycznie nie masz statusu samotnej matki, poniewaz wspolnie wychowujecie dziecko....chyba niewiele samotnie wychowujacych dziecko tego przestrzega. Z tego co wiem to skladajac wniosek w tym roku przedstawiasz dochody z roku 2004, ale o to mozesz dokladnie zapytac w Urzedzie ( nie wiem jaka to ulica bo w Szczecinie mieszkam od niedawna ale budynek dawnego Urzedu Pracy przy Urzedzie Miejskim) Duzo zdrowia dla Ciebie i dzidziusia
        • alcia76 Re: zasilek rodzinny +dodatek z tyt.urodzenia dzi 21.04.05, 10:08
          Dzieki mirabeel:))
          Ja tez slyszalam ze nie trzeba miec zasadzonych alimentow. Mam w pracy 3
          dziwczyny ktore to zalatwialy i napewno nie wystepowaly alimenty ani nie
          podawaly "ojciec nieznany". NIestety nie mam z nimi kontaktu aby dowiedziec sie
          o szczegoly, dlatego tu pisalam.
          Jeszcze raz dzieki za wszystkie informacje:)))
          Pozdrawiam
          Ala
    • gabi67 Re: zasilek rodzinny +dodatek z tyt.urodzenia dzi 18.04.05, 17:39
      A i jeszcze jedno dziecko nie wzieło się z nikąd ojca ma.Więc co powiesz że
      ojciec nie znany ,kłamstwo ,ma kródkie nogi:(
    • mirabeel Re: zasilek rodzinny +dodatek z tyt.urodzenia dzi 20.04.05, 22:22
      Najlepiej to poczytaj tutaj: www.mps.gov.pl/_swiadczenia.php Moge sie mylic. Pozdrawiam
      • gabi67 Re: zasilek rodzinny +dodatek z tyt.urodzenia dzi 21.04.05, 07:53
        Wydział Polityki i Zdrowia przenieśli na Niebuszewo ul.Kadłubka wiec nie ma po
        co iść do Urzędu Miejskiego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka