alcia76
18.04.05, 14:34
Przede wszystkim przepraszam za post ponizej.
Przez pomylke wyslalam wiadmosc zanim cos napisalam:((
Mam do was pytanko, moze ktoras juz zalatwiala lub dowiadywala sie jak
zalatwia sie wszelkie formalnosci dotyczace zasilku. Bo mowiac szczerze
czytalam juz wiele postow na ten temat i wszedzie za rozne informacje.
Z tego co wiem (prosze mnie poprawic jesli jestem w bledzie) zasilek zalatwia
sie w MOPSie.POdobno po urodzeniu dziecka mam zaniesc akt urodzeina +
zaswiadczenie o dochodach z 2002. Tu mam pytnie jedni mowia ze do wrzesnia
donosi sie dochod z 2002 drudzy ze do czerwca a potem juz z 2004r. Dla mnie
to dosc wasne bo Bartus ma sie urodzic terminowo na koniec lipca, wiec jesli
dopiero po urodzeniu dziecka zalatwia sie formalnosci bede je zalatwiac w
sierpniu.( Chociaz szczerze mowiac wolalabym pozalatwiac jak najwiecej spraw
przed porodem - z wiadomych wzgledow i tu tez prosze o inf. co mozna zlatwic
wczesniej)
Druga sprawa ja z moim partnerem nie jestemy w zwiazku malzenskim jak rowniez
mamy rozne adresy zameldowania. Mieszkamy razem ale w wynajeteym mieszkaniu.
NIe wiem czy mam podawac dochody ojca dziecka. Szczerze mowiac zalezy z
jakiego roku bede miala podac dochod. Jesli z 2002 wolalabym podac tylko swoj
jako samotna matka, gdyz wtedy moj przyszly maz pracowal i ma dosc wyskiee
dochody i obawiam sie ze przekroczylibysmy prog bodajze 504 zł. Natomiast
jesli chodzi o rok 2004 moj chlop jest na zasilku dla bezrbotnych wiec jego i
moje dochody podzielone na 3 nie przekraczaj tej kwoty. I tu jestem w kropce.
Bardzo zalezy mi na zasilku bo umowe o prace mam przedluzona tylko do czasu
porodu. Potem zasilke macierzynski i co dalej???Dlatego wolalbym wybrac taki
sposob aby jednak dostac i zasilek i dodatek a wiadomo nie spytam sie pan w
okienku czy mam powiedziec ze mam partnera czy tez ze sama wychowuje dziecko.
Tak wiec piszcie jaka to macie "tajemna" wiedze na temat zasilkow.
Pozdrawiam Ala