bush_w_wodzie
25.03.04, 19:24
albo i bez. tak przynajmniej sadzi marcee ze na klopoty rutkowski i tyle.
pozwole sobie jom zacytowac
"krotko bo nie mam czasu
lapowkarstwo w polsce mozna latwo uciac , stary to sposb i banalny
im mniejsze skrepowanie pzreroznymi pozwoleniami gospodarki tym mniejsze
lapowkarstwo, wystarcza proste zapisy w ustawach pozwalajace na
zrealizowanie celu gospodarczego bez segregatora zgod i pozwolen
wczoraj chyba uslyszales co sie dzieje w przetworstwie mleczarskim , albo kara
albo idiotyczne prawo jakiego zycza sobie eurokraci ktore rozlozy nasz rynek
przetworczy mleka czyli wykonczy konkurentow dla niemcaka czy francuzika
i jak ma wygladac ta walka o przyszlosc wg ciebie? wybor groteskowy
kara pieniezna albo upadlosc naszych pzredsiebiorcow
nie wszyscy w prokuraturze sa skorumpowani
ala capone w koncu zalatwilo kilku facetow w majestacie prawa
no ale jak my sie mamy dozcekac takiej postawy w zyciu spolecznym od obywateli
kiedy u nas spoleczenstwo zniewolone i z pozcuciem niemoznosci
w ameryce pewnie na odwrot
pozcucie wolnosci i wielkich mozliwosci
pewnie dlatego kilku facetow postawilo sie panu capone
u nas tez jest jeden sprawiedliwy, James Błąd alias Krzysztof Rutkowski, na
razie wykrada polpolskie dzieciaki arabom , z duzymi bledami jak to u niego w
zwyczaju "
caly klopot polega na tym ze ustawy sa sprzedawane juz na etapie pisania
byznesmenom z nie-bozej laski albo som pisane przez i pod zakompleksiale
urzendniczyny. tako bylo w najjasniejszej przed uniom i tak bendzie dalej.
jednym slowem korupcya jest potenznie zakorzeniona tak w politycznej i
administracyjnej jak i w biznesowej mentalnosci. korupcya to jest status quo
za ktore potrafia umrzec albo raczej usmiercic czerpiacy z tego status quo
korzysci a dobrze usadowieni blisko monitora polskiego. z tem ze raczej
usmiercic. dlatego tez twierdzenie ze wystarczy tylko jest wyssane ze
slicznego paluszka albo i czego lepszego.
co do prokuratury to moze i nie wszystkie som calkiem skorumpowane ale i
wszystkie byc nie muszom. prokurator polski nie jest niezalezny a przeciwnie -
ma pelna podleglosc sluzbowom zwierzchnikom z politycznego nadania. w dodatku
nie prokuratory nie som przypisane do spraw i bardzo latwno jest przewlekac
lub umarzac niewygodne sledztwa. i znowu ten stan rzeczy bardzo pasi tem
ktorzy som dobrze umocowani w status quo.
tak to z gruba dziala w tej i innych dziedzinach "panstwa prawa". tak to
dziala na poziomie gminy powiatu wojewodztwa i panstwa. tak to dziala w
podstawowych i wyzszych komorkach tej i tamtej partyi. prostem skutkiem tego
normalnym ludziom siem odechciewa a jak sie jakis wychyli to sie go i tak w
leb zdzieli jak nie skarbowkom to pipem jak nie koncesja to pozwoleniem na
budowe jak nie soltys to czarzasty. no i wystaw sobie acanna ze przez takie
wlasnie ukladziki lapowki i niesprawiedliwosci to siem wlasnie ludziom w tym
kraju elity chce lepperem za przeproszeniem obrzucac biznesy wchodza tylko
szemrane a haracze sie placi zamiast podatkow. no i siem normalnie odechciewa
to panstwo i te ukladziory chociaz slomka podeprzec ale raczej mysl naturalnie
wendruje w stronem ulubionego drinka radzieckiego zentelmena co sie z
ribbentropem umowil na randewus na linii curzona.
a na klopoty rutkowski co chyba jest jakims tajnym redaktorzyna z jakiegos
komercyhnego przekaziora to mnie juz do lez rozbawil. ciao bambina