Dodaj do ulubionych

korupcja to zaden problem.. rutkowski w spodnicy

25.03.04, 19:24
albo i bez. tak przynajmniej sadzi marcee ze na klopoty rutkowski i tyle.

pozwole sobie jom zacytowac

"krotko bo nie mam czasu

lapowkarstwo w polsce mozna latwo uciac , stary to sposb i banalny
im mniejsze skrepowanie pzreroznymi pozwoleniami gospodarki tym mniejsze
lapowkarstwo, wystarcza proste zapisy w ustawach pozwalajace na
zrealizowanie celu gospodarczego bez segregatora zgod i pozwolen

wczoraj chyba uslyszales co sie dzieje w przetworstwie mleczarskim , albo kara
albo idiotyczne prawo jakiego zycza sobie eurokraci ktore rozlozy nasz rynek
przetworczy mleka czyli wykonczy konkurentow dla niemcaka czy francuzika
i jak ma wygladac ta walka o przyszlosc wg ciebie? wybor groteskowy
kara pieniezna albo upadlosc naszych pzredsiebiorcow

nie wszyscy w prokuraturze sa skorumpowani
ala capone w koncu zalatwilo kilku facetow w majestacie prawa
no ale jak my sie mamy dozcekac takiej postawy w zyciu spolecznym od obywateli
kiedy u nas spoleczenstwo zniewolone i z pozcuciem niemoznosci
w ameryce pewnie na odwrot
pozcucie wolnosci i wielkich mozliwosci
pewnie dlatego kilku facetow postawilo sie panu capone

u nas tez jest jeden sprawiedliwy, James Błąd alias Krzysztof Rutkowski, na
razie wykrada polpolskie dzieciaki arabom , z duzymi bledami jak to u niego w
zwyczaju "


caly klopot polega na tym ze ustawy sa sprzedawane juz na etapie pisania
byznesmenom z nie-bozej laski albo som pisane przez i pod zakompleksiale
urzendniczyny. tako bylo w najjasniejszej przed uniom i tak bendzie dalej.
jednym slowem korupcya jest potenznie zakorzeniona tak w politycznej i
administracyjnej jak i w biznesowej mentalnosci. korupcya to jest status quo
za ktore potrafia umrzec albo raczej usmiercic czerpiacy z tego status quo
korzysci a dobrze usadowieni blisko monitora polskiego. z tem ze raczej
usmiercic. dlatego tez twierdzenie ze wystarczy tylko jest wyssane ze
slicznego paluszka albo i czego lepszego.

co do prokuratury to moze i nie wszystkie som calkiem skorumpowane ale i
wszystkie byc nie muszom. prokurator polski nie jest niezalezny a przeciwnie -
ma pelna podleglosc sluzbowom zwierzchnikom z politycznego nadania. w dodatku
nie prokuratory nie som przypisane do spraw i bardzo latwno jest przewlekac
lub umarzac niewygodne sledztwa. i znowu ten stan rzeczy bardzo pasi tem
ktorzy som dobrze umocowani w status quo.

tak to z gruba dziala w tej i innych dziedzinach "panstwa prawa". tak to
dziala na poziomie gminy powiatu wojewodztwa i panstwa. tak to dziala w
podstawowych i wyzszych komorkach tej i tamtej partyi. prostem skutkiem tego
normalnym ludziom siem odechciewa a jak sie jakis wychyli to sie go i tak w
leb zdzieli jak nie skarbowkom to pipem jak nie koncesja to pozwoleniem na
budowe jak nie soltys to czarzasty. no i wystaw sobie acanna ze przez takie
wlasnie ukladziki lapowki i niesprawiedliwosci to siem wlasnie ludziom w tym
kraju elity chce lepperem za przeproszeniem obrzucac biznesy wchodza tylko
szemrane a haracze sie placi zamiast podatkow. no i siem normalnie odechciewa
to panstwo i te ukladziory chociaz slomka podeprzec ale raczej mysl naturalnie
wendruje w stronem ulubionego drinka radzieckiego zentelmena co sie z
ribbentropem umowil na randewus na linii curzona.

a na klopoty rutkowski co chyba jest jakims tajnym redaktorzyna z jakiegos
komercyhnego przekaziora to mnie juz do lez rozbawil. ciao bambina
Obserwuj wątek
    • Gość: marcee Re: korupcja to zaden problem.. rutkowski w spodn IP: *.lama.net.pl / *.lama.net.pl 25.03.04, 20:24
      ale ja nic nie rozumiem z tego co piszesz
      najlepiej zeby mi katarsis wytlumaczyla a;bo napisz jeszcze raz, najlepiej
      wypunktuj o co ci chodzi
      • jaa_ga Re: Pisze, jak pisze.... 25.03.04, 20:34
        ...ale nick ma dobry:))))
      • bush_w_wodzie punktujem 25.03.04, 20:46
        fakt ze piszem manierycznie wiec siem tobie nie dziwiem

        punktujem wienc

        korupcyji siem nie zwalczy poprzez zniesienie koncesji bo ci co by mogli
        koncesyje zniesc to akurat z tego zyjom ze te koncesyje som i oni mogom w lapem
        brac. i dotyczy to politykow z prawa i z lewa wszelkich urzedniczyn i
        coponiketorych panow "biznesmenow" co sie nawet chentnie oplacom zeby tylko
        konkurencyji nie bylko za duzej no i oczywiscie publiczne zamowienia

        prokurator to w polsce palcem nie moze ruszyc bez zgody zwierzchnika. a
        zwierzchnik ma swojego zwierzchnika a ten zwierzchnik na samiuskiej gorce to ma
        kolegow partyjnych a kolegom siem swini nie podklada bo na tej swince to siem
        caly rzond moze poslizgnonc albo partyja rozlupac

        skutek tego jest taki ze biznesy nie ida konkurencja cierpi ludzie nie lubia
        swojego panstwa i traca motywacje do dzialania oraz bycia praworzadnymi
        obywatelami. bo co to za zycie w panstwie ktore przypomina raczej zlodzieja i
        haraczownika niz wspolnote uczciwych ludzi. dlatego wlasnie sprawa lowki jest
        taka wazna. fakt ze wielu usilowalo komisje osmieszyc jest oczywisty. ale ta
        komisja pozostala popularna bo jest jendnak jakas przeszkoda na drodze do
        panstwa mafijnego.

        a rutkowski to blazen jest medialny i wiem ze piszesz o nim chyba tylko dla
        ozdoby prawdaz

    • Gość: marcee rutkowski w spodnicy do Buszujacego w Wodzie IP: *.lama.net.pl / *.lama.net.pl 25.03.04, 20:52
      slowo daje ze mnie rozbawiles, tym slicznym paluszkiem
      moze wiec possam go (albo i co innego) dalej i napisze tak:

      zgoda na to ze zcesc zapisow w ustawach czy rozporzadzeniach moze byc
      spzredawana konkretnym branzom czy wrecz biznesmenom

      okopanie sie urzedniczyn w obronie status quo zas juz ty sobie wyssales z
      wielkiego palucha i to byc moze u nogi
      skrepowanie gospodarki przez stos zezwolen i pozwolen raczej wynika z
      prowadzonej KONCEPCJI polityki gospodarczej, panstwo scislej chce kontrolowac
      pozcynania w sferze gospodarczej i tyle

      co do prokuratury
      i tak i nie
      po pierwsze faktycznie nie jest to urzad niezalezny
      po drugie nie oznacza to ze mozna w dowolny sposob nimi manipulowac , nad
      prokuratorem jest chociazby rodzaj wewnetzrnego sadu ktory moze prokuratora
      wykluczyc z wykonywanego zawodu, nie wszyscy sa do cna przezarci komuno

      na klopoty rutkowski prawisz Wasc
      a widziales te akcje w ktorej wykradal dzieciaka ktory wyglad mial arabski i
      ani be be po polskiemu? ja bym normalnie mu dala syrop na sen (temu
      dzieciakowi) i wlos ufarbowala na blond
      i dopiero wtedy raus raus ze zacytuje Jamesa Błęda


      • bush_w_wodzie ja panstwo 25.03.04, 21:05
        Gość portalu: marcee napisał(a):

        > slowo daje ze mnie rozbawiles, tym slicznym paluszkiem

        moja przyjemnosc a wlasciwie nie moja niestety

        > moze wiec possam go (albo i co innego) dalej i napisze tak:
        >
        > zgoda na to ze zcesc zapisow w ustawach czy rozporzadzeniach moze byc
        > spzredawana konkretnym branzom czy wrecz biznesmenom


        czyli ze szkoda dla konkurenta i konsumenta bo jak komus sie oplaca wylozyc duza
        kase za ustawe to pewnie nie dlatego ze jest taki dobry w wolnorynkowych
        zapasach a zatem ze szkoda dla gospodarki


        > okopanie sie urzedniczyn w obronie status quo zas juz ty sobie wyssales z
        > wielkiego palucha i to byc moze u nogi

        tylko bez takich. moze i z czegos wyssalem ale na pewno nie z tych partii

        > skrepowanie gospodarki przez stos zezwolen i pozwolen raczej wynika z
        > prowadzonej KONCEPCJI polityki gospodarczej, panstwo scislej chce kontrolowac
        > pozcynania w sferze gospodarczej i tyle

        a kto to jest panstwo jak ci sie wydaje. czy te ustawy i koncepcje nie powstaja
        czasem w ministerstwach w ktorych siedza na ten przyklad calkiem konkretni
        ludzie o calkiem konkretnych interesach i calkiem konkretnej mentalnosci. np. ze
        oni wiedzom lepiej co komu potrzebne. zakompleksiale towarzystwo co nic samo
        zrobic nie potrafi ale by se porzondzilo. no i szlag ich trafia jak jakis
        chlystek duza kase kosi wiec na pewno zlodziej.

        >
        > co do prokuratury
        > i tak i nie
        > po pierwsze faktycznie nie jest to urzad niezalezny
        > po drugie nie oznacza to ze mozna w dowolny sposob nimi manipulowac , nad
        > prokuratorem jest chociazby rodzaj wewnetzrnego sadu ktory moze prokuratora
        > wykluczyc z wykonywanego zawodu, nie wszyscy sa do cna przezarci komuno

        a niby teraz czasy sa lepsze pod tym wzgledem? kazda szanujuaca sie partia dba
        zeby awansowali prokuratorzy spolegliwi i nieprzeszkadzajacy w interesach. sa na
        pewno wyjatki ale sprawy wrazliwe przydziela sie tym spolegliwym. a poza tym
        prokuratury sa tak zawalone sprawami i niedofinansowane ze nikt nie bedzie
        koledze przez ramie patrzyl... no i robote mozna stracic oczywiscie calkiem
        latwo

        > na klopoty rutkowski prawisz Wasc
        > a widziales te akcje w ktorej wykradal dzieciaka ktory wyglad mial arabski i
        > ani be be po polskiemu? ja bym normalnie mu dala syrop na sen (temu
        > dzieciakowi) i wlos ufarbowala na blond
        > i dopiero wtedy raus raus ze zacytuje Jamesa Błęda
        >
        nie widzialem bo nie oglondam reality show. wole bonda i kreskowki.
        >
        • Gość: marcee Re: ja panstwo IP: *.lama.net.pl / *.lama.net.pl 25.03.04, 21:36
          Klasyczny przyklad kupowania aktow wykonawczych do ustaw to zwroty bezposrednie
          vat poprzez ktore dotuje sie niektore branze jak np hotelarstwo. Dzieki temu
          jak przyjedziesz do Krakowka to bedziesz mogl za grosze sie przespac w uroczym
          hoteliku.
          Zwolnienie z vatu uslug medycznych i stomatologicznych potania te drogie uslugi
          troche.
          Itd. Nie zawsze to sie robi z niekorzyscia dla gospodarki o ile tylko sa
          konkurenci to nic zlego sie nie dzieje. Zle sie dzieje dla konsumenta kiedy sie
          monopole "lepi" tylko.

          panstwo to ja i ty -tylko ze sa roznice w prowadzeniu polityki gospodarczej w
          Europie i w USA
          po prostu sa to rozne szkoly
          gospodarka polska wzoruje sie na europejskiej, stad te nakazy i zakazy
          a nie ze urzedniczyny okopaly sie w szancach ustaw

          • bush_w_wodzie niestety nie my 25.03.04, 21:55
            Gość portalu: marcee napisał(a):

            > Klasyczny przyklad kupowania aktow wykonawczych do ustaw to zwroty
            bezposrednie
            >
            > vat poprzez ktore dotuje sie niektore branze jak np hotelarstwo. Dzieki temu
            > jak przyjedziesz do Krakowka to bedziesz mogl za grosze sie przespac w uroczym
            > hoteliku.

            zywie cicha nadzieje ze w rownie uroczym towarzystwie bez vad

            wracajonc jednak do meritum to sa jeszcze przyklady takich globalnych nieszczesc
            jak biopaliwka czy tez szereg ustaw sankcjonujacych szacowne korporacje albo
            nieslawny przypadek nfz i otoczki

            > Zwolnienie z vatu uslug medycznych i stomatologicznych potania te drogie
            uslugi
            >
            > troche.


            tu siem rodzi pytanie czy bardzije potania uslugi czy tez raczej nabija kieski
            panom doktorom

            > Itd. Nie zawsze to sie robi z niekorzyscia dla gospodarki o ile tylko sa
            > konkurenci to nic zlego sie nie dzieje. Zle sie dzieje dla konsumenta kiedy
            sie
            >
            > monopole "lepi" tylko.

            ale sa tez koncesje i zezwolenia ktore zazwyczaj sluza tym ktorzy maja nalblizej
            do odpowiedniego ministerstwa a nie sluza tym ktorzy maja najdalej oraz
            konsumentom bo konkurencja sie zmniejsza

            >
            > panstwo to ja i ty -tylko ze sa roznice w prowadzeniu polityki gospodarczej w
            > Europie i w USA

            otoz nie. ja nie mam zadnego wplywu na to jak panstwo podchodzi do problemu
            korupcji i traktowania gospodarki. nie mam bo istnieje tu calkowita zgodnosc
            ludzi ktorzy maja dostep do tej okraglej drukarni na wiejskiej: urzednikow i
            politykow. zgodnosc co do tego zeby nie ruszac status quo dzieki ktoremu jest
            intratnym bycie politykiem i przyjacielem polityka.

            > po prostu sa to rozne szkoly
            > gospodarka polska wzoruje sie na europejskiej, stad te nakazy i zakazy
            > a nie ze urzedniczyny okopaly sie w szancach ustaw

            z calem szacunkiem ale gospodarka polska jest tu raczej sama wzorem niechlubnem
            zreszta. to jest bujda na resorach ze my tu zawlekamy jakas inna tradycje od
            rodzimej no chyba ze rosyjsko-gogolowska. "w tym miescie wszyscy kradna no moze
            z wyjatkiem prokuratora ale on prawde rzeklszy tez swinia." krotko powiedziawszy
            nasza klasa urzedniczo polityczna zobaczyla w unii swoja zyciowa szanse
            zrealizowania swoich ciagot do pociagania za sznurki. ludziom sie wmowi ze unia
            kaze. pomysl o kasach fiskalnych w taksowkach na ten przyklad.


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka