s.najfeld
14.01.06, 15:35
..Balcerowicz prokapitlistyczny jest tylko werbalnie. Model organizacji
spoleczenstwa ktory on wyznaje to "kapitalizm" z ogromnym interwencjonizmem
panstwa. Inaczej mowiac jest to nowego typu socjalizm dopuszczajacy wlasnosc
prywatna skrepowana przepisami prawa, setkami koncesji i podporzadkowana
celom panstwa. A wiadomo - im wiekszy obszar stycznosci panstwa i gospodarki
tym wieksze nieprawidlowosci i korupcja. Liberalowie stanowczo sprzeciwiaja
sie takiemu stanowi rzeczy. Problem w tym, ze w socjalistycznej
rzeczywistosci, w ktorej przyszlo nam zyc, istnieje swoisty konsensus
przejawiajacy sie m.in. w zgodnym powielaniu pewnych mitow takich jak ten o
liberale Balcerowiczu wlasnie czy rzekomym kapitalizmie III RP, w ktorej to
az 40% produktu narodowego przechodzi przez budżet.